Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Kinas, dialog schodzi na manowce. Pogadamy za rok jak zespół zostanie wzmocniony odpowiednimi piłkarzami. Niech Wisła pogra w PE, zdobędzie mistrza i wtedy wrócimy do dyskusji.

 

A jak chcesz wiedzieć, na kogo trafi Wisła w przyszłym roku w LM jak wygra ligę to popatrz z kim grały słabsze ekipy w 4rundzie el po reformie.

 

1)jakie manowce? jasno pokazałem Ci, że nie gadasz w oderwaniu od rzeczywistości (teraz nagle wyskakujesz z "odpowiednimi" piłkarzami, jakże klarowne zalecenie co do polityki transferowej :lol:)

 

2) grały z mistrzami krajów, Ty ich wszystkich znasz na prawie rok przed końcem lig? siła tegorocznych jest różna, niespodzianek było co najmniej kilka, natomiast Ty głosisz trudną do obronienia tezę, że APOEL to najsłabsza drużyna z nich wszystkich a w kolejnych latach wszystkie będą silniejsze

 

Maly Błąd Roberta Maaskant przy rzutach rożnych Małecki na krótkim słupku to jakaś parodia
a kto tam miał stać? przecież wysocy piłkarze potrzebni są podczas krycia :roll:

 

Niby kazdy to wie, ze w polskiej lidze trzeba postawic na szkolenie, a co roku te same błędy. Taki Cupiał tyle lat jest w Wiśle i nadal to samo. Kiedys to jeszcze przynajmniej miał jakiś Polaków w składzie.
no tak, gwarancją sukcesu jest posiadanie Polaków w składzie - ciekawe ile z 32 tegorocznych drużyn będzie spełniać ten warunek :lol:

 

Kamtek mi nie chodziło o to, ze Cupiał ma wygrywac LM polakami, ale jesli ma kase to niech zbuduje szkółkę z prawdziwego zdarzenia. Jakby 10 lat temu na to wpadł to teraz miałby juz ukształtowanych piłkarzy i nie musiałby liczyc na Genkowów i innych stranieri, którzy za bardzo poziomem nie odbiegaliby od rodzimych wychowanków. Logicznym jest, ze w takim miejscu w jakim jest polska piłka nie da rady nic zrobic. Trzeba postawic na szkolenie od najmłodszych lat.

Odnośnik do komentarza
I jak gra w supermegamocarnym Tomsku czy bęcki od większości reprezentacji w kadrze Estonii przekładają się na doświadczenie?

Pareiko jest piłkarzem totalnie niedoświadczonym na tym poziomie, pokazał to wczorajszy mecz, gdy się spalił psychicznie, bo walczył o awans do LM. Pisanie o tym, że zaskakujący jest taki błąd ze strony doświadczonego bramkarza to błąd - on może być doświadczony na grę z ŁKSem czy Lechią, a nie z APOELem na Cyprze.

 

Supermegamocarny Tomsk grywał REGULARNIE z drużynami o KILKA klas lepszymi niż APOEL, ale pewnie, na Stamford Bridge nie grał, więc ma chuja, a nie doświadczenie ;/ W Moskwie to trybuny milczą, presja jest żadna, a poziom jest rodem z polskich podwórek... Pareice nie masz prawa zabrać doświadczenia i tym bardziej jest smutne, że ktoś taki zagrał najgorszy mecz odkąd jest w Wiśle akurat w tak ważnym pojedynku.

 

 

Nie, nie jest podobnie, na Cyprze jest dużo większa wilgotność powietrza. Nie dziwi mnie to, że oni tam prędko padli, bo dwa dni aklimatyzacji to nic, a zawodowstwo nie polega na tym, by być przygotowanym do gry w każdych warunkach doskonale. Jakby grali z BATE czy z Kopenhagą, to mecz wyglądałby zupełnie inaczej, a na Cyprze nie takie ekipy jak Wisła puchły.

 

Puchły puchły, tyle że w okolicach najwcześniej 70 minuty, a nie w pierwszej połowie. No i porównaj sobie to spuchnięcie Wisły, a innych, dobrych ekip (wyskakiwanie z tekstami, że spuchła tam ekipa z Czarnogóry byłoby śmieszne).

 

 

Pereiko ponosi chyba najmniejsza wine w tej porażce. Popełnił bład, ale w przeciągu całego meczu to i tak zagrał poprawnie.

 

Sory jakie poprawnie? Pierwsza bramka to kompletna wpadka, a trzecią też powinien wyjąć. Do tego nie wybronił żadnej nadzwyczajnej piłki, a wszystkie które odbił były obowiązkowo do obrony. Zagrał katastrofalnie, co nie znaczy, że inni byli lepsi.

 

Kinas: Genkov również kupiony w zimie, a nie rok temu. Za to Wilk w Wiśle gra od zeszłego lata, czyli nie jest tak znów od dłuższego czasu (skoro wyszczególniasz Chaveza, który przyszedł w tym samym czasie to i Czarka należałoby wyróżnić).

 

 

Przydałoby się jednak też wsparcie miasta.

 

No przydałoby się, ale za Majchrowskiego to się raczej tego nie doczekamy. Póki co jaśnie panujący prezydent uwalił projekt dofinansowania hali i kilka razy błysnął przywiązaniem do Cracovii, także nie spodziewałbym się inwestycji ze strony miasta.

 

 

2) grały z mistrzami krajów, Ty ich wszystkich znasz na prawie rok przed końcem lig? siła tegorocznych jest różna, niespodzianek było co najmniej kilka, natomiast Ty głosisz trudną do obronienia tezę, że APOEL to najsłabsza drużyna z nich wszystkich a w kolejnych latach wszystkie będą silniejsze

Tyle, że z tego co wiem losy reformy Platiniego nie są pewne i jeśli zostanie przywrócony stary system to nie będziemy mieli szans trafić na zespół klasy APOEL-u. Pewnie, nie ma pewności czy jednak tej reformy nie przedłużą, ale jest to ryzyko i mówienie o tym, iż Cypryjczycy byli najsłabszym rywalem na jakiego trafimy w najbliższych latach jest całkiem zasadne.

Odnośnik do komentarza

Pogadamy za rok jak zespół zostanie wzmocniony odpowiednimi piłkarzami.

Najpierw trzeba zdobyc mistrzostwo :) Lech, Slask czy Legia (a szczegolnie dwie ostatnie) to nie takie ogórasy jak rok temu.

 

ekhm, chyba szczególnie Lech, bo to on zawiódł w zeszłym sezonie a teraz jest liderem :P

Kamtek mi nie chodziło o to, ze Cupiał ma wygrywac LM polakami, ale jesli ma kase to niech zbuduje szkółkę z prawdziwego zdarzenia. Jakby 10 lat temu na to wpadł to teraz miałby juz ukształtowanych piłkarzy i nie musiałby liczyc na Genkowów i innych stranieri, którzy za bardzo poziomem nie odbiegaliby od rodzimych wychowanków. Logicznym jest, ze w takim miejscu w jakim jest polska piłka nie da rady nic zrobic. Trzeba postawic na szkolenie od najmłodszych lat.
ale ja Kinas jestem ;)

no i Cupiał kasę na szkolenie daje, jest dużo lepiej niż jeszcze parę lat temu - problem w tym, że efekty tej pracy będą dopiero za X lat, w dodatku nie są one aż takie oczywiste

a że sukces chcemy już teraz trzeba ściągać dobrych piłkarzy, nieważne jakiej narodowości - zresztą nawet już mając dobrą szkółkę dającą rzeczywiste wyniki ta zasada nie przestaje obowiązywać

Odnośnik do komentarza

Jeszcze a propos Pareiki to jak zagrał na linii można różnie oceniać, ale jego wykopy to była porażka. Nie wiem czy tak było zawsze czy w lidze po prostu nie zwracałem na to uwagi, ale tutaj każda wykopana przez niego piłka szła albo do przeciwnika albo w najlepszym wypadku w aut. Kilka razy Genkowowi się udało jakoś taką piłkę wyłuskać, ale to była tylko i wyłącznie zasługa Bułgara w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Kacper mnie ubiegł, ale też rozbawił mnie ten argument, to zdubluję niemal:

 

I jak gra w supermegamocarnym Tomsku czy bęcki od większości reprezentacji w kadrze Estonii przekładają się na doświadczenie?

w supermegamocarnym Tomsku miał okazje praktykować grę z kiepskimi obrońcami przeciwko bardzo dobrym napastnikom - nie dosyć, że prawie co tydzień, to dodatkowo pod Wisłę w pucharach :]

Odnośnik do komentarza
1)jakie manowce? jasno pokazałem Ci, że nie gadasz w oderwaniu od rzeczywistości (teraz nagle wyskakujesz z "odpowiednimi" piłkarzami, jakże klarowne zalecenie co do polityki transferowej :lol:)

 

2) grały z mistrzami krajów, Ty ich wszystkich znasz na prawie rok przed końcem lig? siła tegorocznych jest różna, niespodzianek było co najmniej kilka, natomiast Ty głosisz trudną do obronienia tezę, że APOEL to najsłabsza drużyna z nich wszystkich a w kolejnych latach wszystkie będą silniejsze

 

Kinas, ciężko się z Tobą dyskutuje bo nie czytasz co się tobie pisze i potem powstają takie zdania jak te powyżej. Coś Ci mówi Sparta Praga w 3 rundzie rok temu 0-1, 0-1? Wisła przynajmniej przeszła do 4 rundy i potrafiła raz wygrać. W tym roku w fazie grupowej zagrają również Pilzno i BATE ale dla ciebie to ogóry. Chłopie od 16 eliminacji polski zespół nie zagrał w fazie grupowej LM. Ty się łudzisz, że w 4 rundzie trafisz na słabszy zespół od APOELu? Może Sparta Praga :hahaha:?

Odnośnik do komentarza
Kinas, ciężko się z Tobą dyskutuje bo nie czytasz co się tobie pisze i potem powstają takie zdania jak te powyżej
właśnie czytam bardzo dokładnie - najpierw oceniasz siłę ligi na podstawie jakiejś durnoty, potem jesteś Wujkiem Dobrą Radą dla Dyrektora Sportowe Wisły nie mając pojęcia o jego działaniach, a na końcu piszesz jakieś oczywiste oczywistości, które wcale nie powodują, że Twoje poprzednie wywody były słuszne

 

W tym roku w fazie grupowej zagrają również Pilzno i BATE ale dla ciebie to ogóry.
udowodnij albo przeproś

 

Ty się łudzisz, że w 4 rundzie trafisz na słabszy zespół od APOELu? Może Sparta Praga :hahaha:?
bynajmniej - po prostu ja nie mam szklanej kuli jak Ty i nie ma pojęcia co będzie za rok, dwa, piętnaście lat

a, rok temu w ostatniej fazie można było trafić na Żylinę - zespół IMHO jednak słabszy od APOEL-u

Odnośnik do komentarza
właśnie czytam bardzo dokładnie - najpierw oceniasz siłę ligi na podstawie jakiejś durnoty, potem jesteś Wujkiem Dobrą Radą dla Dyrektora Sportowe Wisły nie mając pojęcia o jego działaniach, a na końcu piszesz jakieś oczywiste oczywistości, które wcale nie powodują, że Twoje poprzednie wywody były słuszne

 

Kinas, dalej sobie oceniaj polską ligę tylko na podstawie meczów Eklasy. Żyj dalej marzeniami, że mistrz Słowacji jest słabszy od mistrza Polski. Gdybaj dalej, że można było to i tamto. EOT z mojej strony.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

qqlkan: ale dobrą podstawą to takich sądów jest postawa Sourka, podstawowego obrońcy Żyliny przez ostatnie 3 sezony który kopie sobie w Podbeskidziu, fakt że ich kapitanem zostaje Barcik ze spadkowicza z naszej Ekstraklasy. Do LM, gdzie przegrali każdy mecz i skończyli z dorobkiem bramkowym 3:21, dostali się wygrywając z Litexem Łowecz i Spartą Praga. Poza Piackiem i Lietavą nie mają zawodników takich jak Wisła - kadrowo to naprawdę przeciętny zespół.

 

 

Btw, jak ze zdania Żylinę - zespół IMHO jednak słabszy od APOEL-u złożyłeś mistrza Słowacji słabszego od mistrza Polski? APOEL > Wisła >= Żylina, tak to dla mnie wygląda.

Odnośnik do komentarza

W sumie racja Słowacja ograła Włochy 3:2 na minionym mundialu, a za lepszą drużynę się nie ma, ale przecież BATE jest lepsze od Wisły bo gdyby tak nie było to Wisła również grałaby w LM Faza Grupowa

 

Ogólnie nie jest lepsza drużyna . Ale MŚ Włochy grały jak jedna z najgorszych i najsłabszych drużyn w turniej

Odnośnik do komentarza
Nie ma o czym dyskutować. BATE, Pilzno i Żylina są słabsze od polskiej czołówki.

To taki sam fakt, jak istnienie socjalistycznej Europy o faszystowsko-trockistowskim ustroju?

Widzę, że upały i mocne słońce zbierają pierwsze ofiary.

 

 

W 1982 na mistrzostwach świata w Hiszpanii Algieria ograła Niemcy 2:1 i to nie fuksem, ale po dobrej grze. Czy to oznacza, że Algierczycy byli wtedy silniejsi od Niemców?

Jak się ma bezpośrednie starcie dwóch drużyn do porównania ekip, które nigdy ze sobą nie grały?

Żylina, BATE i Pilzno awansowały do LM (pierwsza rzecz nieosiągalna dla polskich ekip) pokonując drużyny, które są od ekip polskich obiektywnie mocniejsze (druga rzecz nieosiągalna dla polskich ekip).

Równie dobrze mógłbyś dowodzić, że Genk lub Dinamo są słabsze od polskich ekip. Obecnie dla najlepszej polskiej drużyny wyczynem było pokonanie z dużą dozą fartu u siebie APOELu i ledwo, ledwo pokonanie Litexu, gdy przez cały mecz byli o wiele gorszą ekipą.

Odnośnik do komentarza

Akurat Żyliny nie stawiałbym obok BATE i Pilzna. Słowacy akurat są dość słabi i ich awans do LM można rozpatrywać w granicach fartu (ograli słabą wtedy Spartę i Liteks). Żylina bezsprzecznie jest ekipą słabszą od polskiej czołówki, lecz tego samego nie stwierdziłbym o BATE czy Czechach. Białorusini regularnie pokazują się w europejskich pucharach, taki Krivets radzi sobie w czołowym klubie polskiej lidgi, o Pilznie nie mam zbyt dużej wiedzy, ale jednak nasi sąsiedzi lepiej radzili sobie w różnorakich rozgrywkach, więc pewnie i ta drużyna jest całkiem silna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...