Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, bo najprościej powiedzieć "jedźcie wolniej" :lol: Otóż po to się buduje drogi, żeby jeździć SZYBKO i BEZPIECZNIE. Winna nie jest prędkość tylko stan dróg właśnie. Gdyby była dobra droga to i można by było 200 cisnąć. I o to chodzi.

Pod warunkiem, ze drogi calkowicie omijaly by tereny zabudowane i skrzyzowania - na dobrej drodze w terenie zabudowanym nawet jak mozesz bezpiecznie wcisnac 200 to nigdy nie masz pewnosci, ze ktos Ci nie wylezie pod kola, tak samo jak nie masz pewnosci, ze nagle jakis idiota nie wyjedzie na srodek drogi nie rozgladajac sie dookola - o czym pisal Gabe wyzej.

Odnośnik do komentarza

no niestety! szopek będzie coraz więcej w totalitarnej Europie

własnie przeczytałem, że znany koncesjonowany opozycjonista Michnik chce zamknąć usta poecie Rymkiewiczowi i wytoczył mu proces

to, że nie zrozumiał poezji specjalnie mnie nie dziwi, ale żeby ten tak zwany weteran walki z PRLem tak otwarcie bronił cenzury...

o take Polskę walczył?

Odnośnik do komentarza

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zmarlo-14-osob-ewakuowanych-z-rejonu-elektrowni,wid,13232667,wiadomosc.html

 

Świetny przykład, jak panikarstwo i ignorancja zwykłych ludzi pociąga za sobą ofiary w ludziach. Zamiast "pozwolić" przyjąć tym ludziom dawkę promieniowania równą trzem zdjęciom rentgenowskim, ewakuowali ich ze szpitala do sali gimnastycznej, gdzie zmarli z powodu polowych warunków. Pogratulować - nie "wiedzy", bo nie sądzę, by nie zdawali sobie sprawy, jak niewspółmiernie mniejsze było ryzyko zostawienia ich w strefie "zagrożenia" w stosunku do ryzyka ich ewakuacji. Pogratulować uległości wobec presji społecznej - bo oczywiście zaraz by się podniósł jazgot pseudoekspertów, że jak to tak, nie ewakuować, przecież im tam zaraz druga głowa wyrośnie.

 

Z drugiej strony - uszanowali najwyższą władzę w demokracji (głos motłochu), a to ja jestem jakimś dziwakiem.

Odnośnik do komentarza

Tak, oczywiście, standardowo zawsze na "anty", tak dla zasady, co nie?

 

Dane są całkowicie wystarczające, by widzieć głupotę takiego działania. Warunki raczej nie były zadowalające w tym ośrodku ewakuacyjnym, skoro pacjenci ZMARLI, że ja już pominę fragment: "Warunki w sali gimnastycznej są straszne. Nie ma bieżącej wody, nie ma lekarstw, jest bardzo mało jedzenia. Po prostu nie dysponowaliśmy odpowiednimi środkami, żeby zapewnić im dobrą opiekę."

 

W samej wiadomości jest też powiedziane: "Według rzecznika rządu Yukio Edano, obecnie wynosi on około półtora milisieverta." Nie było żadnej litoty z mojej strony - 1,5 milisiwerta to dokładnie 3 zdjęcia rentgenowskie. Dawka, przy której występuje ostra choroba popromienna to 1 siwert. Nie ma opcji, by takie promieniowanie pojawiło się gdzieś poza elektrownią. Reaktor to nie bomba atomowa.

Odnośnik do komentarza

Zdaje sie, ze w Polsce mamy najdrozszy cukier w Europie :-k

Niemcy - 2,63 zł

Anglia - 3,66 zł

Ukraina - 3,75 zł

Austria - 3,61 zł

Hiszpania - 3,65 zł

Holandia - 3,45 zł

Polska - .... 6,60 zł :picard:

(ceny za kilogram)

 

Ktos sobie niezle kabze na tym nabija, bo chyba powodem nie jest nieurodzaj buraków :-k

 

Dobrze, ze nie uzywam cukru

Odnośnik do komentarza

http://www.bankier.pl/wiadomosc/-2293179.html

Projekt nowelizacji wprowadza całkowity zakaz hazardu w internecie - z wyłączeniem zakładów wzajemnych. Oznacza to, że na terenie Rzeczypospolitej Polskiej nie będzie można zagrać przez sieć w ruletkę czy blackjacka. Jako uzasadnienie podano ochronę przed uzależnieniem oraz "trwonieniem pieniędzy".

Liberałowie strikes back!

Czego nam jeszcze zabronią? Oczywiście w trosce o nasze zdrowie psychiczne i fizyczne i nasze pieniądze, które przecież powinny trafić w ręce rządu, który lepiej od nas będzie wiedział co z nimi zrobić.

Odnośnik do komentarza

Zdaje sie, ze w Polsce mamy najdrozszy cukier w Europie :-k

Niemcy - 2,63 zł

Anglia - 3,66 zł

Ukraina - 3,75 zł

Austria - 3,61 zł

Hiszpania - 3,65 zł

Holandia - 3,45 zł

Polska - .... 6,60 zł :picard:

(ceny za kilogram)

 

Ktos sobie niezle kabze na tym nabija, bo chyba powodem nie jest nieurodzaj buraków :-k

 

Dobrze, ze nie uzywam cukru

 

A źródło?

Odnośnik do komentarza
Ktos sobie niezle kabze na tym nabija, bo chyba powodem nie jest nieurodzaj buraków :-k

 

Z tego, co się orientuję, to głównie Niemcy nabijają. Ktoś wziął w łapę i Niemcy kupili za bezcen polskie cukrownie, które oczywiście zamknęli.

 

 

A to, co podał szramek - miazga :rotfl:. Rząd chroni nas przed trwonieniem pieniędzy, to trzeba mieć naprawdę tupet :lol:

Odnośnik do komentarza

 

No i ja widzę w tym linku różne ceny, włącznie z 3,29 :-k

 

Chodziło mi bardziej o ten artykuł i zestawienie cen (już się doszukałem, Fakt.pl) - bo nie ma nawet informacji, czy te ceny światowe to najwyższe odnotowane czy może średnie? Takie statystyki w stylu tabloidu - "zestawimy parę liczb, żeby pasowało do naszej tezy, i tak czytelnik debil nie będzie wnikał skąd one są" :]

 

BTW: Bomi to sklep internetowy z żywnością, tam chleb 1kg kosztuje 5,-

Odnośnik do komentarza

http://www.bankier.pl/wiadomosc/-2293179.html

Projekt nowelizacji wprowadza całkowity zakaz hazardu w internecie - z wyłączeniem zakładów wzajemnych. Oznacza to, że na terenie Rzeczypospolitej Polskiej nie będzie można zagrać przez sieć w ruletkę czy blackjacka. Jako uzasadnienie podano ochronę przed uzależnieniem oraz "trwonieniem pieniędzy".

Liberałowie strikes back!

Czego nam jeszcze zabronią? Oczywiście w trosce o nasze zdrowie psychiczne i fizyczne i nasze pieniądze, które przecież powinny trafić w ręce rządu, który lepiej od nas będzie wiedział co z nimi zrobić.

 

a ja juz myslalem ze ci idioci odeszli od tego pomyslu, po tym jak afera hazardowa troche przycichla? :doh!: wali mnie cukier za 6 zl - ja chce grac w pokera w internecie. jestem (ponoc) wolnym czlowiekiem i chce wydawac kase na to, na co mam ochote!

Odnośnik do komentarza

A akurat Gazeta Prawna ma z Faktu, do czego przyznaje się w pierwszym akapicie :] - http://biznes.gazeta..._w_europie.html

 

I też kopiuje te zestawienia, nie tracąc chwili na uwiarygodnienie tych danych.

 

A w spolem masz po 5.99 tam

 

A w innych sklepach jeszcze inaczej - a ja się pytam, jak to ma się do tej całej tabelki? Ja nie przeczę, że cukier jest w Polsce drogi, tylko że nie wiem do czego się tę maksymalnie odnotowaną cenę porównuje.

 

EDYTA: Cena kg cukru w jednym ze sklepów niemieckich

 

Google mi przelicza: 1,54 € = 6,22 PLN. No to gdzie to 2,63 PLN, się pytam? :>

Odnośnik do komentarza

Absurdem (skoro już temat rozruszany) jest dla mnie niezmiennie abonament radiowo-telewizyjny, czyli mówiąc ludzkim językiem, podatek z tytułu posiadania telewizora/radia. I tu nikogo nie interesuje, że (1) telewizor mogłem kupić, żeby mieć większy monitor/dla konsoli/dla kina domowego, albo że (2) za telewizję płacę, bo mam cyfrową, albo kablową i mam gdzieś tvp1/2/info/polonia. Mogę oglądać jedynie Mango24, a i tak abonament muszę płacić "bo może (w przyszłości) by mi się zachciało oglądać TVP"

 

Jak dla mnie rozsądnym rozwiązaniem jest włączanie publicznych programów jedynie ludziom, którzy płacą abonament. Na zasadzie choćby dekodera i karty CI. Myślę, że wszyscy by byli zadowoleni, a i wpływy z tzw abonamentu by znacznie wzrosły.

 

(post sponsorowany przez cogodzinne przypomnienia w polskim radiu o konieczności uiszczania opłaty za abonament rtv )

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...