Skocz do zawartości

World Domination Tour


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor

W tym roku organizację sparingów w okresie przygotowawczym ponownie złożyłem na głowę Ronaldinho, który załatwił nam atrakcyjną turystycznie wycieczkę do Grecji. Zabrałem na nią ze sobą zawodników, którzy tworzyć mieli w tym sezonie kadrę pierwszego zespołu, w razie konieczności uzupełnianą piłkarzami z rezerw:

 

Bramkarze: Nathan James, Claudio Mariani, Tomasz Stawowy

Obrońcy: Lima, Edu, Alex Marshall, David O'Connor, Nicolas Blondeau, Fabio Marini, Marcin Wasilewski, Ángel Galán, Alfonso Rosati, Giuseppe Verde

Pomocnicy: Marco Moretti, Massimo Bosio, Angelo Graziani, Anthony Mercieca, Jordi González García, Patrick Kikunda, Rogério, Francisco Ortega, Silva

Napastnicy: Rubén Carrasco, Dan Ciobanu, Boubacar Doumbia, Peter Jespersen, Jacek Zieliński

 

Na pierwszy ogień poszli trzecioligowi półamatorzy z Kavali. Z podstawowego składu zabrakło w Xerez tylko kontuzjowanego Marianiego, a wśród rezerwowych nie mogłem liczyć na poobijanego Marshalla. Niczego to nie zmieniło, gospodarze zostali dokumentnie rozbici, a na szczególne wyróżnienie zasłużyli Kikunda, Ciobanu, debiutant Ortega oraz niezwykle pewnie interweniujący James.

 

12.07.2033 Anthi Karagianni: 13.936 widzów

TOW Kavala [GRE] — Xerez [sPA] 0:4 (0:2)

 

38. B.Doumbia 0:1

41. J.González García 0:2

71. D.Ciobanu 0:3

77. D.Ciobanu 0:4

Odnośnik do komentarza

Przez ostatnie dni zaczołem czytać Twojego opka od początku (doszedłem do momentu w którym zaczołeś prowadzić Sapri) i mam pytanie: jakie były dalsze losy gwiazd Bałkana m.in Hristo Iliewa, Roberta Orosza, Maisa Dochojana i Dimitara Gospodinow?? Z góry dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Przez ostatnie dni zaczołem czytać Twojego opka od początku (doszedłem do momentu w którym zaczołeś prowadzić Sapri) i mam pytanie: jakie były dalsze losy gwiazd Bałkana m.in Hristo Iliewa, Roberta Orosza, Maisa Dochojana i Dimitara Gospodinow?? Z góry dzięki. :)

 

Dochojan i Iliew zagubili się w średnich klubach, kariery nie zrobili. Orosz do emerytury grał w Interze, wymiatał i w klubie i reprezentacji. Dimka Gospodinow zakończył karierę w 2030 roku jako piłkarz Liverpoolu i od tej pory pracuje jako trener w Benfice.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Na finałowy turniej Mistrzostw Europy U-19 pojechało pięciu młodych piłkarzy Xerez, Włoch Mario Corona, Hiszpanie Antonio Crespo i Daniel López Álvarez oraz Niemcy Francesco Soncin i Thomas Reinhardt. A w drugim meczu sparingowym w Grecji zagraliśmy z zespołem Aigaleo. Niestety szybko okazało się, że naszymi rywalami jest ekipa rzeźników. Z jednej strony, dzięki temu wygraliśmy łatwo i bez wysiłku, z drugiej zaś straciliśmy w tym meczu Morettiego, któremu grecki obrońca uszkodził staw skokowy, tak że Marco nie miał szansy wykurować się przed startem sezonu. Dlatego też niezwłocznie wezwałem do Grecji trenującego w Hiszpanii z rezerwami młodego Alberto Castillo.

 

15.07.2033 Stavros Mavrothalassitis: 9.870 widzów

TOW Aigaleo [GRE] — Xerez [sPA] 0:2 (0:2) TV

 

1. J.Zieliński 0:1

36. M.Moretti (Xerez) knt.

42. Silva 0:2 rz.k.

45+3. Th.Karagiannis (Aigaleo) cz.k.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Naszym trzecim rywalem było AEK, które spróbowało zagrać z nami w piłkę raczej niż w kości. Źle to się dla nich skończyło, chociaż musiałem skorzystać z jeszcze jednego piłkarza zespołu rezerw, Brazylijczyka Ferreiry, ściągniętego do Grecji razem z Castillo.

 

17.07.2033 OAKA Spyros Louis: 10.017 widzów

TOW AEK [GRE] — Xerez [sPA] 0:2 (0:2) TV

 

3. D.O'Connor 0:1

21. B.Doumbia 0:2

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Przed ostatnim sparingiem w Grecji na jednym z treningów poważnej kontuzji doznał Rubén Carrasco. To jeszcze nie było takie straszne, ale w końcówce meczu z Iraklisem, wygranego zresztą z palcem w nosie i po bardzo dobrej grze Jespersena, urazu pachwiny nabawił się Ciobanu. Zostaliśmy więc z trzema zdrowymi napastnikami z początkowych pięciu, to zaś oznaczało, że piłkarze rezerw dostaną szansę zabłyśnięcia w pierwszym zespole wcześniej, niż się tego spodziewali.

 

20.07.2033 Kaftantzogleio: 10.704 widzów

TOW Iraklis [GRE] — Xerez [sPA] 0:3 (0:1) TV

 

41. J.González García 0:1

60. P.Jespersen 0:2

88. P.Jespersen 0:3

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Po powrocie do Jerez de la Frontera na biurku czekała na mnie umowa sprzedaży kolejnego piłkarza rezerw, Urugwajczyka Rubéna Sosy (21, AML/ST; Urugwaj: 1/0) [2-1-0, 6.50], który nie sprawdził się ani w Xerez, ani na wypożyczeniu. Dlatego też bez większego żalu oddałem go do Dortmundu za 4.100.000 euro i 30% wartości kolejnego transferu.

 

Bardziej zaskoczyła mnie natomiast decyzja dwóch moich współpracowników, którzy nie chcieli już dłużej współtworzyć sukcesów Xerez. Trener bramkarzy Lewan Ckitiszwili (56; Gruzja: 71/1) przeszedł za 18.000 euro do Bayernu Monachium, a specjalista od przygotowania fizycznego Anatolij Bragin (41; Estonia: 71/1) za identyczną kwotę przeniósł się do Athleticu Bilbao, obaj na stanowisko asystenta menedżera. Lukę po Gruzinie zapełniłem w parę dni, za 4.000 euro ściągając z Lewskiego Sofia Bośniaka Dragana Sarajlicia (43; Bośnia: 52/2), ale z nowym fachowcem od treningu siłowego miałem poważniejsze problemy.

 

W pierwszym meczu 2. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów Wisła Kraków pokonała na wyjeździe cypryjskie Anorthosi 2:1 po dwóch golach Konopki. Xerez zagrało natomiast na własnym terenie z drugoligowym portugalskim Portimonense, dokonując klasycznej masakry i pokazując naprawdę dobry futbol. W drugiej połowie sprawdziłem w ataku Algierczyka Fellahiego, który wszakże nie zachwycił i został odesłany z powrotem do rezerw.

 

27.07.2033 Olímpico de Chapín: 1.125 widzów

TOW Xerez [sPA] — Portimonense [POR] 7:0 (6:0)

 

2. B.Doumbia 1:0

13. J.Zieliński 2:0

14. J.Zieliński 3:0

24. J.Zieliński 4:0

36. J.Zieliński 5:0

45+1. Silva 6:0

55. A.Castillo 7:0

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Następcą Bragina koniec końców został Ibon Gutiérrez (49; Hiszpania: 12/1), którego za 400.000 euro wykupiłem z Salamanki. Natomiast Boubacar Doumbia otrzymał hiszpańskie obywatelstwo, dzięki czemu zwolnił mi jedno miejsce dla zawodnika spoza Unii Europejskiej.

Lipiec 2033

 

Bilans: —

Liga: —

Copa del Rey: —

Finanse: 151.243.735 euro [+50.387.356 euro]

Transfery (Polacy):

1. Jacek Popek (26, D/WBL; Polska U-21: 13/0) z HSV do Marseille za 4.900.000 euro

2. Paweł Kurowski (20, ST; Polska U-21: 5/1) z Wisły do Freiburga za 2.700.000 euro

3. Tomasz Socha (30, DC; Polska U-21: 2/0) z Cracovii do Łęcznej za 2.100.000 euro

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Gustavo Fernández Fernández (22, ST; Hiszpania: 7/2) z Interu do Chelsea za 42.000.000 euro

2. Nicola Palmieri (27, DL; Włochy U-21: 19/1) z Dortmundu do Manchester United za 29.000.000 euro

3. Gianfranco Rubini (25, ST; Włochy U-21: 1/2) z Messiny do Juventusu za 28.000.000 euro

Ligi europejskie:

 

Anglia: —

Bułgaria: —

Francja: Marseille [+0]

Hiszpania: —

Niemcy: —

Polska: Odra Wodzisław [+0]

Portugalia: —

Włochy: —

Świat: Hiszpania [1262 pkt]; Szwecja 61. [-6; 548 pkt]

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Przedostatnim sparingiem przed rozpoczęciem nowego sezonu był wyjazdowy mecz z drugoligową ekipą Las Palmas. Rywal wysoko zawiesił nam poprzeczkę i solidnie się z nim namęczyliśmy, ale na szczęście Jacek Zieliński zrobił to, co do niego należało, i szóste zwycięstwo bez utraty bramki stało się faktem.

 

02.08.2033 Estadio de Gran Canaria: 10.532 widzów

TOW Las Palmas [sPA] — Xerez [sPA] 0:1 (0:1) TV

 

12. D.Cobos (Las Palmas) knt.

24. J.Zieliński 0:1

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

W rewanżowym meczu 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów Wisła Kraków pokonała Anorthosi 3:1 po hat-tricku Gruzina Irakliego Toudy i pewnie awansowała do kolejnej rundy.

 

Naszym ostatnim sparingpartnerem był drugoligowy portugalski zespół Espinho. Zagraliśmy świetny mecz, bardzo dobre wrażenie zrobili zwłaszcza rezerwowi, Castillo, Mercieca i Rogério, a Nathan James swoimi świetnymi interwencjami zapewnił sobie miejsce w wyjściowym składzie nawet po wznowieniu treningów przez Marianiego. W ataku tym razem przetestowałem młodego Reinhardta, który pokazał się z dobrej strony i nie zamierzałem go na razie odsyłać do rezerw.

 

08.08.2033 Olímpico de Chapín: 1.090 widzów

TOW Xerez [sPA] — Espinho [POR] 3:0 (1:0)

 

14. B.Doumbia 1:0

57. A.Castillo 2:0

60. Rogério 3:0

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Polskie kluby w europejskich pucharach wypadły przeciętnie. W 3. rundzie kwalifikacyjnej Pucharu UEFA Inter bez wysiłku pokonał Wisłę 2:0. W 2. rundzie eliminacyjnej Pucharu UEFA Legia gładko rozprawiła się z białoruskim BATE 4:0 (Stachyra 3, Tawberidze), Pogoń mimo gola Wójcika uległa na własnym terenie Ferencvárosovi 1:2, a Standard pokonał Amikę 1:0. Xerez oczywiście jeszcze nie uczestniczyło w rozgrywkach, ale przynajmniej wzbogaciliśmy się o 725.000 euro z okazji transferu naszego byłego piłkarza José Alonso z Valladolid do Zaragozy.

 

13 sierpnia w końcu zaczął się dla nas sezon, a zaczął się on dwumeczem w Superpucharze Hiszpanii przeciwko Atlético Madryt. Zagraliśmy właściwie najmocniejszym składem sprzed roku, nowymi twarzami byli jedynie James na bramce oraz Silva na lewym skrzydle. Za los colchoneros nigdy nie przepadałem, a po paru minutach moja niechęć jeszcze się pogłębiła, gdy gospodarze brutalnie sfaulowali Kikundę. Kongijczyk wytrzymał jeszcze chwilę na boisku i bardzo dobrze, gdyż w 7. minucie Doumbia przeprowadził szybki atak lewym skrzydłem, dośrodkował na długi słupek, a Kikunda strzałem głową dał nam prowadzenie.

 

Atlético odpowiedziało błyskawicznie, Ufuk posłał piłkę w nasze pole karne z rzutu wolnego, Blanchet wygrał pojedynek główkowy z Blondeau i O'Connorem, a James zaspał w bramce i nie zdążył z interwencją. Ale na szczęście do przodu graliśmy znacznie skuteczniej i po kwadransie gry Zieliński został sfaulowany przez Kiszkę tuż przed polem karnym, a Silva fenomenalnie wykonał rzut wolny, przywracając nam prowadzenie. Atlético dalej grało po chamsku i w 30. minucie straciliśmy ostro poturbowanego Grazianiego — w lidze czekał nas bardzo niepewny początek, bez kilku podstawowych graczy. Ale dosłownie parę sekund później pięknie prawym skrzydłem przedarł się Zieliński, jego centrę wykończył Doumbia i było po meczu.

 

Akurat. James uczciwie pracował na miejsce na liście transferowej swoimi niepewnymi interwencjami i w 58. minucie dał się pokonać Soaresowi strzałem z ponad 30 metrów. Gospodarze zwietrzyli swoją szansę, Xerez ograniczyło się do obrony i w piątej (!!!) minucie doliczonego czasu gry sędzia dopatrzył się faulu Blondeau na Panagiotopoulosie. Do piłki podszedł Soares, uderzył precyzyjnie przy słupku... a James fenomenalnie odbił piłkę na rzut rożny! Doprawdy, sam nie wiedziałem, co mam sądzić o naszym walijskim bramkarzu, który najpierw w pojedynkę niemalże zawalił nam mecz, a potem uratował nam zwycięstwo.

 

13.08.2033 Vicente Calderón: 54.821 widzów

SC/1 Atlético Madryt — Xerez 2:3 (1:3)

 

7. P.Kikunda 0:1

8. P.Blanchet 1:1

17. Silva 1:2

30. B.Doumbia 1:3

30. A.Graziani (Xerez) knt.

58. Soares 2:3

90+5. Soares (Atlético) ch.rz.k.

 

Xerez: N.James — Á.Galán, D.O'Connor, N.Blondeau, F.Marini YC — Silva YC, J.González García, A.Graziani (30. A.Mercieca), P.Kikunda (8. F.Ortega) — B.Doumbia (70. P.Jespersen), J.Zieliński

 

MoM: Boubacar Doumbia (ST; Xerez) — 9

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

@Jasio11 - w rzeczy samej - polski klub w LM to taka rzadkość, że miałem prawo wyprzedzić rozwój wydarzeń :]

@Magic - gdyby nie grali po chamsku, nie mieliby większych szans

@świstak - ch****o wykonany rzut karny :>; "chybiony"

 

Sierpień pomału się kończył, więc i nasza aktywność na rynku transferowym była już mniej intensywna. Za 725.000 euro wypożyczyłem na cały sezon do Belenenses młodego Ferreirę, który nie miał najmniejszej szansy na grę w pierwszym zespole Xerez. Pieniądze te zaraz poszły w ruch na wykupienie za 450.000 z Auxerre bramkarza francuskiej drużyny U-19, Erica Paula (17, GK; Francja U-19), zawodnika dosyć obiecującego, który za 6-7 lat mógł powalczyć o koszulkę z numerem "1".

 

Piłkarze Atlético doskonale wiedzieli, że jeśli znów spróbują gry faul, do Madrytu wracać będą busem-kabrioletem bez okien, więc w rewanżowym spotkaniu Supercopy mogli liczyć wyłącznie na swoje umiejętności. W tej sytuacji Xerez, nawet z Merciecą i Ortegą zamiast Grazianiego i Kikundy oraz z niepewnym Jamesem na bramce, nie miało najmniejszych trudności ze obiciem los colchos po neros. W 20. minucie González García przechwycił niecelne zagranie Ufuka i z pierwszej piłki zagrał do Zielińskiego, który mocnym strzałem nie dał najmniejszych szans Garcíi. Goście wciąż jeszcze mieli nadzieję na korzystny rezultat, z szatni wyszli nastawieni bojowi i zaraz tego pożałowali. Już po kilkunastu sekundach Ortega popisał się wspaniałym dośrodkowaniem na krótki słupek, a Doumbia mocnym strzałem głową podwyższył na 2:0, Pięć minut później świetny tego dnia Jacek Zieliński wykończył precyzyjnym strzałem efektowną akcję całego zespołu i resztę drugiej połowy rozegraliśmy na autopilocie, ograniczając się do pilnowania, by Atlético przypadkiem nie pozbawiło Jamesa premii za zachowanie czystego konta. Pierwsze trofeum nowego sezonu trafiło do klubowej gabloty, stanowiąc elegancki prezent na moje 64. urodziny.

 

20.08.2033 Olímpico de Chapín: 17.648 widzów

SC/2 Xerez — Atlético Madryt 3:0 (1:0)

 

20. J.Zieliński 1:0

46. B.Doumbia 2:0

51. J.Zieliński 3:0

Xerez: N.James — Á.Galán, D.O'Connor, N.Blondeau, F.Marini — Silva (57. Lima), J.González García, A.Mercieca, F.Ortega (69. T.Stuckmann) — B.Doumbia, J.Zieliński (69. T.Reinhardt)

 

MoM: Jacek Zieliński (ST; Xerez) — 10

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...