Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

 

ciężko mieć skilla jak Zlatan

no i dlatego napisałem wcześniej, że jego styl gry. np. Berbatov i RVP nie wciagaja sie blizej wlasnej polowy, to typowi gracze miedzy 11 a 20 metrem. są pewne cechy wspólne, ale nie zaliczałbym ich do piłkarzy bardzo podobnych. Zlatan co by nie mówić to swojego rodzaju unikat na tym poziomie rozgrywek. Już prędzej przytoczyłbym przykład Prijovica. Dima i RVP mają inny styl poruszania się po boisku, sama faza wykończenia gry(przewrotka i nożyce) to jedynie ułamek. Zlatan angażuje się w więcej elementów, głębiej się cofa.

kto był bliżej niż Dima

no czyli jednak to nie ta sama parta towaru co sam przyznałeś.

 

 

no to na podstawie załączonych video stwierdzam, ze Marcin Mięciel też był blisko charaketerystyki Zlatana, nooo w końcu słynna "Miętoprzewrotka" to wywód najwyższej ekwilibrystyki.

 

 

Prijovic i Mięciel :rotfl:

Zajebiste porównanie piłkarzy z Ekstragówna do królów strzelców najlepszych lig świata :D

 

Jezu, mam Ci zapodać heat mapy na porównanie? Statystyki asyst, które u Zlatana dopiero w FCB i od czasów PSG zaczęły iść w kierunku dwucyfrówek? Czy może mi wmówisz, że Ibra się angażuje w defensywę?

 

Śmiem twierdzić, że miejsce poruszania się Zlatana, RvP i Dimy są podobne, acz trzeba pamiętać, że grali w ekipach o różnym pressingu i stylu.

 

Na fakt techniki nie składa się fakt, że walnął przewrotkę czy nożyce. Prawie każdy strzał Dimy, Zlatana czy RvP jest dowodem świetnie ułożonej stopy.

 

Czy Zlatan jest ewenementem? No wow, pewnie że jest. Ale RvP nie jest? Dima nie był? No come on.

 

 

Nikt nie mówi o podobieństwie 1:1 ale no człowieku, obręb pola gry, technika, zadania w drużynie, no ile można?

 

 

 

A ogólny wydźwięk, że tak WYBITNY gracz się nie dostosuje to jak słynne twierdzenie o Messim i deszczowej nocy w Stoke :roll:

original.jpg

 

A to tylko tu zostawię, komentarz zbędny.

Odnośnik do komentarza

Prijovic i Mięciel Zajebiste porównanie piłkarzy z Ekstragówna do królów strzelców najlepszych lig świata

jaka liga taki Zlatan, to apropo prijovica. nigdzie nie napisalem, ze to pilkarz podobnej klasy i umiejetnosciach co zlatan, a jedynie ze maja duzo wiecej wspolnego na plaszczyznie charakterystyki - o tym jest dyskusja - [niz zlatan i dima/rvp.

 

jezeli tego nie dostrzegasz, to twoja sprawa.

 

No wow, pewnie że jest. Ale RvP nie jest? Dima nie był? No come on.

no sęk, w tym, że nie na taką skalę co zlatan.

 

Czy może mi wmówisz, że Ibra się angażuje w defensywę?

:lol: bez komentarza.
Odnośnik do komentarza

 

 

jaka liga taki Zlatan, to apropo prijovic

 

Ech i dltego ten przykład jest odjechany w kosmos, bo przez różnicę poziomów lig odbiera Dimie i RvP umiejętności. Lepsza liga = lepsi obrońcy = konieczne lepsze umiejętności.

 

Gdyby Prijovic grał w Premier League (zakładając abstrakcję by ktokolwiek go chciał) to nigdy nie pokazał by takowego podobieństwa bo umiejętności by mu nie pozwoliły. Takie szukanie podobieństw między drastycznie różnymi w poziom ligami to bezsens.

Odnośnik do komentarza

Tylko dalej nie podałeś żadnego argumentu jakie to niby cechy ma liga angielska, które eliminują Zlatana? To takie ciągłe gadanie bredni - jak szedł z Holandii do Włoch to paaaanie, nie da rady tam tak błyszczeć, bo to SPECYFICZNA liga dla napastników, szedł do Hiszpanii to też SPECYFICZNA liga, bo szybka, bo coś tam.

Odnośnik do komentarza

W sumie też byłbym ciekawy jakie jest niby podobieństwo w charakterystyce do Prijovicia, który jest drewniany, nie ma strzału z dystansu, porusza się zupełnie inaczej. Tak naprawdę nawet odrzucając nieproporcjonalność umiejętności to i tak wiele podobieństw nei zostaje, może poza sektorami boiska, w których biegają - ale na tej zasadzie to mógłbyś równie napisać, że podobny do Zlatana jest Mietek z C-klasy, bo nie jest lisem pola karnego...

Odnośnik do komentarza

sposób poruszania sie boisku - dla mnie unikat, jeżeli chodzi o szukanie gry. Cofanie sie w głąb w okolice koła środkowego, nietypowe przyjęcia piłki, zagrania z "angielki"/ piętka w powietrzu, inne nietypowe ułożenia nawet nie stopy co całej nogi. no look passy u potencjlanego łowcy bramek to raczej rządkość(Ronaldo, Neymar, Messi to nie są typowi napastnicy, bliżej moim zdaniem Zlatanowi do napastnika niż tym trzem), charakterystyczne przerzucenie piłki nad rywalem, następnie po przerzucie piłki nad rywalem charakterytyczne zastawienie w ramach jednego flow. Wciskanie się z nogą tam, gdzie rywal może mieć głowę. Nieobliczalność, jak oglądałem PSG w kilku spotkaniach, to z małym prawdopodobieństwem było w stanie powiedzieć co zrobic Zlatan. Lewandowski, Benzema czy Suarez wiadomo co zrobią, może są 2 scenariusze, ale nie więcej.

 

Jedyne co łączy Dimitra i Zlatana to loby, nożyce, przewrotki, patrząc na to, że Berbatov nie operował niżej jak 20 metr, w mojej opinii to skrajnie odmienni piłkarze ofensywnie - oczywiście jak napisałem, jest mały zbiór wspólny, jak sam napisałeś

 

Zlatan to w mojej ocenie piłkarz dużo bardziej kompletny i uniwersalny, po przez szersze spektrum "ruchów".

Odnośnik do komentarza

 

 

sposób poruszania sie boisku - dla mnie unikat, jeżeli chodzi o szukanie gry. Cofanie sie w głąb w okolice koła środkowego, nietypowe przyjęcia piłki, zagrania z "angielki"/ piętka w powietrzu, inne nietypowe ułożenia nawet nie stopy co całej nogi. no look passy u potencjlanego łowcy bramek to raczej rządkość(Ronaldo, Neymar, Messi to nie są typowi napastnicy, bliżej moim zdaniem Zlatanowi do napastnika niż tym trzem), charakterystyczne przerzucenie piłki nad rywalem, następnie po przerzucie piłki nad rywalem charakterytyczne zastawienie w ramach jednego flow. Wciskanie się z nogą tam, gdzie rywal może mieć głowę. Nieobliczalność, jak oglądałem PSG w kilku spotkaniach, to z małym prawdopodobieństwem było w stanie powiedzieć co zrobic Zlatan. L

 

Wiesz, że Berba to wszystko robił? Może poza wciskaniem nogi bo nie ma możliwości fizycznych. Ale cała reszta to jak najbardziej. Zresztą, charakteryzujesz piłkarza poprzez rodzaj sztuczek jaki tylko ON może wykonać. Trochę to ograniczone moim zdaniem.

Nie mówiąc o tym, że Prijovic by się zabił próbując zrobić 10% z tego.

 

 

 

Jedyne co łączy Dimitra i Zlatana to loby, nożyce, przewrotki, patrząc na to, że Berbatov nie operował niżej jak 20 metr, w mojej opinii to skrajnie odmienni piłkarze ofensywnie - oczywiście jak napisałem, jest mały zbiór wspólny, jak sam napisałeś

 

Nieprawda. Niejednokrotnie Berba uczestniczył w kontrach zaczynających się w okolicach połowy boiska, albo i dalej. Zarówno w Spurs jak i w United.

 

 

 

Ok, a teraz mi wyjaśnij jakim cudem ma to mu przeszkodzić w podbiciu Wysp?

Odnośnik do komentarza

Udowadnasz, że Ibra jest piłkarzem bardziej kompletnym od Dimy jako argument, że mu się nie uda :D? WTF. No i dalej nie rozumiem tego najbardziej kuriozalnego porównania skoro Prijovic nie potrafi żadnej z tych rzeczy, ma zupełnie inne zadania na boisku i wykonuje je zupełnie inaczej - ergo nie ma choćby jednej wspólnej cechu jeśli chodzi o charakterystyke oprócz podobnych rejonów boiska a i to nie do końca.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, że Berba to wszystko robił?

ogladalem troche MU i jakos tego nie kojarze. za okres TH sie nie wypowiadam, bo nie widzialem.

Ale cała reszta to jak najbardziej. Zresztą, charakteryzujesz piłkarza poprzez rodzaj sztuczek jaki tylko ON może wykonać.

j.w.

Nie mówiąc o tym, że Prijovic by się zabił próbując zrobić 10% z tego.

widzisz, chodzi o pewien punkt odniesienia. W polskiej lidze Prijovic zrobi podobne rzeczy z dużo większym prawdopodobieństwem niż Nikolic. W Anglii tak samo prędzej Zrobi to Zlatan niż Vardy.

 

 

Ok, a teraz mi wyjaśnij jakim cudem ma to mu przeszkodzić w podbiciu Wysp

w Anglii gra sie duzo szybciej niz we Francji/Hiszpanii, Włochy/Niemcy to jeszcze wolniejsze rozgrywanie. Im szybsze rozgrywanie oraz większy pressing tym w mojej ocenie Ibrahimovic traci największą zaletę - ogarnianie "Chaosu"/nieprzewidywalne zagrania. Na wszystkie boiskowe akcje w Anglii strefa defensywna reaguje szybciej niż we FRA/ESP(ogólnie w ligach, których grał).

Dla mnie Z.I. to Mistrz ogarniecia chaosu w pozytywnym znaczeniu. Dla mnie jest to związane stricte z jego nieprzewidywalnością. Gra się tak, jak przeciwnik pozwala. W Anglii będzie miał dużo wyżej postawioną poprzeczkę.

Odnośnik do komentarza

 

 

ogladalem troche MU i jakos tego nie kojarze. za okres TH sie nie wypowiadam, bo nie widzialem.

 

No na sklerozę nie pomogę, ale jutub jakby co pomaga, polecam ;)

 

w Anglii gra sie duzo szybciej niz we Francji/Hiszpanii, Włochy/Niemcy to jeszcze wolniejsze rozgrywanie. Im szybsze rozgrywanie oraz większy pressing

 

Dawno obalony mit. Nie tylko BVB gra szybciej od iluś lat już w Niemczech. We Francji podobnie Lille grało szybką piłkę już jakiś czas temu. PSG nie gra szybko? Śmiem wątpić. Inter Mourinho to niby powolny taki był? Hiszpania i chociażby Atletico/Sevilla i masz szybsze granie.

Przy mieszaniu się filozofii, sukcesach wpierw Barcelony, potem Bayernu/BVB i Atletico i podróżach trenerów, inspirowanie się w kadrach takie różnice już dawno zanikły.

 

 

 

Zlatan niż Vardy.

 

A Berba to robił nie rzadziej niż Zlatan, jw polecam jutuba :roll:

 


Odnośnik do komentarza

Dawno obalony mit. Nie tylko BVB gra szybciej od iluś lat już w Niemczech. We Francji podobnie Lille grało szybką piłkę już jakiś czas temu. PSG nie gra szybko? Śmiem wątpić. Inter Mourinho to niby powolny taki był? Hiszpania i chociażby Atletico/Sevilla i masz szybsze granie.

mówisz o pojedynczych zespołach a nie o całej lidze. wszystkie zespoły z dolnej połowy bundesligi/ligue 1, bbva czy serie A graja duzo wolniej niz te ze statyku premiera. To oni beda ograniczeniem dla ZI.
Odnośnik do komentarza

Mówię tylko o tych zespołach bo tylko te oglądałem ;) ale nie raz zdarzało mi się czytać (komu nie?) o tym jak to inne drużyny inspirują się Pepem (jego FCB grała bardzo szybko i intensywnie), Kloppem, Simeone czy Mou. Taki jest trend, nie ma już od dawna czegoś takiego jak to, że w Anglii gra się kick & rush, Hiszpanie to ino technika, a we Włoszech uber defensywa itepe itede

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...