Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Takie przemyślenie mnie naszło odnośnie Pogby. Jak wchodzi na 15 minut i jego rolą jest pokazanie co potrafi to wypada korzystnie. Ale jak ma pół godziny i jakieś zadanie postawione to już to tak ładnie nie wygląda. Jak odejdzie do Juve do płakać za nim nie będę.

Odnośnik do komentarza

Może dlatego go wystawia, a może dlatego, że francuz 'pochwalił' się, że porozumiał się co do kontraktu z Juventusem i Fergie chce mu dać troszkę 'first team football', żeby zmienił zdanie. No ale jeśli tak Bossowi zależy to znaczy, że widzi w nim coś, czego nie widzimy my.

 

Jeszcze co do meczu to Valencia to jest jakiś w ogóle wariat z kosmosu. Udowodnił, że te wszystkie 'słabsze formy zaraz po kontuzji' to tylko wymówki. Na drugiej stronie barykady Chicharito. Lubię skurczybyka, ale takiej nieudolności jak dziś to nam dawno nie zaserwował. Typowy lis pola karnego, znajduje się tam gdzie powinien, wtedy kiedy powinien, ale oglądanie jego gry w polu to jest katorga ;)

Odnośnik do komentarza

http://mufc.pl/aktualnosci/17412/agent-berbatow-odejdzie-latem-z-mu/

 

Jestem zły i rozczarowany. Przy wszystkich argumentach jakie mogą paść, dlaczego DO CHOLERY nie można wywalić Owena, a w jego miejsce zostawić Berby, he?!

 

Roo, Hernandez, Welbeck i kto? Berba byłby naprawdę dobrym dopełnieniem, a dlaczego szansy nie dostał tego nie rozumiem :| w Machede nikt już chyba nie wierzy, a Hernandez pokazuje, że nie będzie grał co roku tak jak w debiutanckim sezonie. Welbeck chyba rzeczywiście ma duzy potencjał, ale tak po prawdzie to mamy 1,5 napastnika na światowym poziomie (Roo + Hernandez/Welbeck), a w takiej drużynie to chyba potrzeba przynajmniej dwóch...Fajnie, że SAF chce po sobie coś zostawić, ale to albo daje pograć więcej Keanowi (bo chyba on jedyny daje nadzieję w młodziakach), albo latem mamy nowy transfer na Old Trafford...

Odnośnik do komentarza

http://www.reserved....-collection-man

 

Do tego za zlajkowanie strony Reserved na FB 25% zniżki.

 

Fajna opcja moim zdaniem.

Ta z Giggsem kupiona :foto:. Jest znakomita :wub:.

 

Ja się Berbatowowi nie dziwię, bo w poprzednim sezonie wreszcie strzelał, został królem strzelców Premiership, a w tym praktycznie nie gra. Gdy Pogba zaczął mówić o odejściu to Ferguson dał mu szansę, a Dimka czasami nie siada nawet na ławce rezerwowych.

Odnośnik do komentarza

mamy bardzo cenne zwyciestwo z Fulham u siebie, a Citizens sa za nami w tabeli o cale 3 punkty. nie zmienia to jednak niczego dopoki dopoty maja lepszy bilans bramkowy.

kapitalny dzisiaj wystep skrzydlowych i bocznych obroncow, niezle Rooney z Giggsem, Carrick standardowo bezbledny. zawiedli troche partnerzy Wayna z ataku. zwyciestwo nieco wymeczone, ale dalo sie zauwazyc sporo polot w grze. niektore akcje, budowane z ogromna cierpliwoscia, naprawde budzily podziw.

 

spojrzalem przed chwila na terminarz ligi angielskiej i sprawa tytulu, albo wyjasni sie w kolejce 32-34 (City graja kolejno z Arsenalem (Emirates), Tottenhamem (Etihad) oraz Kanarkami (Carrow), ktorzy na wlasnym stadionie sa w stanie pokonac kazdego), albo 28 kwietnia kiedy beda wielkie derby (36 kolejka). w przypadku porazki Czerwonych Diablow istnieje nadzieja, ze Citizens potkna sie w nastepnej kolejce, gdzie zmierza sie z Newcastle (St James Park).

 

podsumowujac, wydaje sie, ze City maja duzo ciezszy terminarz do konca rozgrywek, a biorac pod uwage ostatnia forme Silvy (mozg druzyny) mozna miec spore nadzieje, ze sprawa tytulu rozstrzygnie sie przed ostatnia kolejka! :)

 

ps, ciekawy informacj eprzytoczyli dzisiaj komentatorzy C+. mianowicie, w obecnym sezonie odnotowano 69 kontuzji graczy United przy, jedynie, 29 City. trzeba wziac jednak poprawke na te liczby, bo jakies 30 to sam Rio Ferdinand, ktory dzisiaj znowu przedwczesnie opuscil plac gry.

Odnośnik do komentarza

Wszystko ok, tylko nie jestem przekonany czy zmiana była podyktowana kontuzją Rio czy chęcią jego oszczędzenia (vide Roo). Niestety w kolejnym meczu Chcharito pokazał, że ostatnio nic mu nie wychodzi jeśli chodzi o rozegranie piłki. Jedno zgrabne odwrócenie się i wypuszczenie skrzydła to zdecydowanie za mało przy tak niezliczonej ilości klopsów. Szczerze, jego poczynania oglądałem trzymając się za głowę, bynajmniej nie z podziwu. Reszta się zgodzę i pochwalę jeszcze po raz kolejny Davida w bramce, spokój, spokój, spokój? Gdzie się podział 'pan panika' z pierwszej połowy sezonu ?

 

Glory Glory Man Utd !

Odnośnik do komentarza

Do końca osiem kolejek i jak wiadomo walka o mistrzostwo rozegra się między dwoma zespołami z Manchesteru, więc wzorem uż. Leffmaister postanowiłem przeprowadzić symulację rozgrywek Premiership do końca sezonu.

 

 

 

154cyeh.jpg

 

 

 

Manchester United:

 

Blackburn [A]

Queens Park Rangers [H]

Wigan Athletic [A]

Aston Villa [H]

Everton [H]

Manchester City [A]

Swansea [H]

Sunderland [A]

 

Manchester City:

 

Sunderland [H]

Arsenal [A]

West Brom [H]

Norwich City [A]

Wolves [A]

Manchester United [H]

Newcastle United [A]

Queens Park Rangers [H]

 

Terminarz przynajmniej teoretycznie lepszy dla "Czerwonych Diabłów", chociaż Blackburn pokazało na Old Trafford, że te słabsze drużyny w Anglii potrafią zrobić niespodziankę. Myślę jednak, że trzy kolejne spotkania zostaną przez United wygrane, a Wayne Rooney i spółka nie dostarczą punktów walczącym o utrzymanie się. United w przeciągu całego sezonu nie zachwyca, ale ostatnio są dobrej formie, regularnie wygrywają spotkania ligowe i po prostu nie mogą stracić punktu z takimi zespołami w tym momencie sezonu. Następnie prawdopodobnie remis na Old Trafford z Aston Villą, po prostu byłaby to już za długa seria zwycięstw z rzędu, a jeśli stracą punkty przed derbowym meczem to prędzej z zespołem Alexa McLeisha niż Evertonem, który na Old Trafford jak wskazuje tradycja przyjedzie obsrany. Ostatnie pięć ligowych spotkań z SZUjami na OT to komplet wygranych, teraz musi być tak samo. Ogólnie to Everton w XXI wieku na Old Trafford dziewięciokrotnie schodził z boiska jako pokonany i wywalczył dwa remisy, była też wygrana po karnych w Pucharze Anglii. Następnie bezpośrednie starcie, które być może zadecyduje o losach tytułu. Na stadionie Szejków niezwykle ciężko będzie wygrać i trzeba powiedzieć jasno, sukcesem będzie remis , szczególnie po pamiętnych derbach na Old Trafford. Wierzę w błysk geniuszu Rooneya, ale na City to może być za mało. Jednak potem wygrana ze Swansea na OT i z Sunderlandem na wyjeździe. Podsumowując: 19

 

City terminarz ma trudniejszy, szczególnie że ostatnio podopieczni Manciniego nie grają już tak dobrze, a włączenie Teveza do kadry i jego wejście z ławki to był już jakiś akt desperacji, bo ten knyp w barwach City miał już nie grać :P. Szejki zaczną od wygranej z Sunderlandem, ale potem niezwykle ciężki wyjazd do Londynu i mecz z Arsenalem. The Gunners ostatnio w świetnej formie, biorąc pod uwagę lekki kryzys City to widzę tu zwycięstwo podopiecznych Wengera, którzy nie będą takimi frajerami jak ich lokalni rywale. Jeśli miałbym szukać jeszcze potknięcia przed derbami to zdecydowanie z Norwich, ale myślę, że na tym trudnym wyjeździe City i tak wygra, jakiś gol w końcówce na 100%. Potem wygrana z United w derbach, tak to niestety widzę. Biorąc pod uwagi wszystkie wyniki City będzie miało po wygranej z United punkt straty. Następnie podopieczni Manciniego nie wytrzymają presji i zremisują z nieobliczalnym Newcastle, a na koniec pokonają Q.P.R. Podsumowując: 19

 

Jeśli uda mi się trafić wszystkie wyniki ( :D) to Manchester United po raz dwudziesty zostanie mistrzem Anglii. Obiektywny nie jestem, ale starałem się brać pod uwagę raczej jak najbardziej prawdopodobne rozwiązania.

 

e: Fasol, swoją drogą to skąd Ty wytrzasnąłeś mecz z Tottenhamem? :D

Odnośnik do komentarza

up, nie wiem, co wtedy napisalem, a teraz nie chce mi sie tego weryfikowac. 30sta kolejka za nami (moze 31sza, kogo to obchodzi) a United zwiekszyli swoja przewage nad City do 5 punktow. meczu City nie ogladalem, wiec sie nie wypowiem, ale chetnie poslucham kogos kompetentnego, bo dzisiaj komentatorzy mowili o jakichs klotniach w zespole. cos nadzwyczajnego czy standard, ktorego Mancini nie potrafi utrzymac w kupie?

 

jestesmy po ciezkim, wyjazdowym spotkaniu z Blackburn. od poczatku nie zapowiadalo sie dobrze. nie rozumiem idei wystawiania Jonesa, Scholesa i Carricka - trzech, co by nie mowic srodkowych pomocnikow usposobionych defensywnie, a na skrzydlach Rooneya i Valencie, kiedy wiadomo, ze pierwszy z nich ma tendencje do biegania po calym boisku, a od skrzydlowego wymaga sie by trzymal sie linii (vide Valencia).

 

malo tego, mamy trzech gosci w srodku pola, dodatkowo Rooneya i zamiast korzystac z przewagi w srodku pola to skupiamy sie na bezsensownych przerzutach wskros boiska (Scholesowi dzis nie wyszlo zadne z takich zagran).

 

bardzo slaby wystep dzis Hernandeza. mogla mu wpasc jedna pila w pierwszej polowie (instynktowna obrona Robinsona), ale tak poza tym to raczej na minus.

 

co mi sie nie podobalo, to rowniez gra bocznych obroncow, ale to byc moze wynikalo z ustawienia. w poprzednim spotkaniu kapitalny byl Rafael, ktory dublowal Valencie i sial spustoszenie. dzisiaj nie zaobserwowalem żadnej (do wejscia Younga) akcji, kiedy boczny obronca oskrzydla gre i dubluje pozycje skrzydlowego. Evrze brakowalo tam Rooneya, ktory uciekal, a Rafael zatrzymywal sie na 30 metrow przed bramka gospodarzy.

 

zmiany wniosly sporo ozywienia, kapitalnie wkomponowal sie dzisiaj Young. w przyszla, bodajze, sobote spotkanie z Q.P.R i zwiekszymy - oby nie na jeden dzien - przewage nad City do 8 punktow. mecz z beniaminkiem bedzie trudny, ale atut wlasnego boiska zapewni nam wygrana.

Odnośnik do komentarza

To było wytrawne wypunktowanie,. Konsekwencja i determinacja+przebłyski geniuszu. Po bramce Valencii długo zbierałem szczękę z podłogi :o No i jeszcze jedna rzecz - de Gea w końcu dojrzał do Premiership. Mam nadzieję że nie mówię tego za wcześnie. Ale w przeciągu kilku minut uratował Diabły w arcymistrzowski sposób.

Odnośnik do komentarza

Ano, przy całym szacunku dla Antonio, moim zdaniem De Gea zdecydowany MoM. Gdyby gospodarze wcisnęli tego gola w końcówce pierwszej połowy mogłoby być różnie. Już widzę oczami wyobraźni całą jedenastkę Rovers we własnym polu karnym :)

 

Co do bocznych obrońców. Gra Rafaela nie była może tak efektowna jak w poprzednim spotkaniu ale nie przesadzaj. Dość często podłączał się do akcji ofensywnych i często był w okolicach 16 metra. Evra zresztą też próbował i parę razy mu wyszło, nawet mimo braku Rooneya na skrzydle.

Odnośnik do komentarza

Zwłaszcza, że Valencia miał wczoraj tendencję do niegrania z Rafaelem. Brazylijczyk przynajmniej kilka razy mógł dostać piłkę na obieg, a Ekwadorczyk decydował się na zejście do środku, gdzie "brakowało" mu lewej nogi i uporczywie prowadząc ją prawą, tracił ją i 2-3 razy umożliwiając Blackburn wyjście z groźną kontrą.

 

Zawodzi nadal atak. Hernandez bladziutko, Welbeck nie istnieje po wejściu (do tego traci w końcówce tak głupio piłkę, że mu Ferguson suszarkę z odległości kilkunastu metrów zrobił). Niby Rooney coś tam próbuje, ale szału też nie ma.

 

Na plus na pewno De Gea, który po okresie słabej bądź co najwyżej przeciętnej gry wreszcie udowadnia swoją przydatność na boisku. W końcówce I połowy stał się jedyną nadzieją United na choćby punkt, gdy 3-4 razy obrońcy i pomocnicy spali, a rywale oddawali bardzo groźne strzały.

Odnośnik do komentarza

Pisałem na inne forum, ale jak się już tak wypociłem to i tu wrzucę ;).

 

Jakoś kusiło mnie ostatnio, żeby napisać takiego posta, ale z komórki mi się jednak nie chciało, sezon jeszcze trwa, ale pytanie Madsa o napastnika, który latem zawita na OT i posty Płechy o De Marcosie bardzo mnie zmobilizowały i wziąłem laptopa ojca, żeby stworzyć tę wypowiedź :(. W dodatku mam spory głód FM, w którego dawno nie grałem, a teraz nie mam jak i po prostu lubię co jakiś czas takiego posta napisać, więc zaczynam zabawę w typowanie letnich ruchów transferowych Sir Alexa Fergusona, ciekawe czy uda mi się trafić chociaż jeden transfer :ich_troje:.

 

Bramkarze: David De Gea, Anders Lindegaard, Ben Amos

 

Tu nic bym nie zmieniał, bo De Gea mimo początkowych problemów i wielu hejterskich postów, moich również wreszcie się ogarnął. Od jakiegoś czasu Hiszpan nie tylko popisuje się raz na jakiś czas efektownymi paradami, ale broni bardzo solidnie, nie popełnia już tych najprostszych błędów, chociaż w grze na przed polu ciągle nie jest zbyt pewny, ciężko mu się przepychać w polu karnym przy stałych fragmentach gry, ale wszystko potrafi nadrobić świetną grą na linii i kapitalnym refleksem. Jeśli dalej będzie się tak rozwijał to na Old Trafford mamy bramkarza na wiele sezonów. Lindegaard i Amos to nieźli zmiennicy i na tej pozycji nic bym nie zmieniał. Bardzo lubię Kuszczaka, ale jego czas w Manchesterze dobiegł już końca, fajnie jakby Polak znalazł zatrudnienie w jakimś klubie ze Statku Premiera na kolejne rozgrywki.

 

Obrońcy: Patrice Evra, Fabio, Rafael, Chris Smalling, Phil Jones, Rio Ferdinand, Nemanja Vidić, Jonny Evans

 

Prawa defensywa to moim zdaniem powinien być jeden z trzech, maksymalnie czterech letnich transferów. Często występują tu Smalling, Jones czy bracia da Silva, ale przydałby się ktoś klasowy na tej pozycji, bo Brazylijczycy są utalentowani, szczególnie ofensywnie, ale w destrukcji nie są pewniakami, a Rafaelowi chyba już do końca życia zapamiętam czerwoną kartkę z Bayernem :(. Lubię ich, ale wolałbym tu jednak zawodnika o ten poziom lepszego. Ja wybierałbym z czwórki Łukasz Piszczek, Mathieu Debuchy, Gregory van der Wiel i Kyle Walker. Najbardziej chciałbym Walkera, ale ciężko będzie go wyciągnąć z Tottenhamu, bo za Anglików płaci się sumy po prostu chore i biorąc pod uwagę cenę to lepszym wyborem byłby Piszczek, który z tej czwórki jest piłkarzem najlepiej radzącym sobie w ofensywie (z prawych defensorów w tym sezonie to tylko Dani Alves ma więcej asyst) i znowu jest czołowym piłkarzem Borussii Dortmund. Z United się go niestety nie łączy, a były plotki o Debuchym i van der Wielu, więc pewnie Polaka w Teatrze Marzeń nie zobaczymy, a szkoda bo byłby naprawdę dobrym wzmocnieniem.

Przyjście prawego obrońcy to byłby mój jedyny transfer w tej formacji, bo po drugiej stronie ciągle świetny Evra, chociaż zdarzają mu się słabsze mecze, ale Pat to zdecydowanie światowa czołówka, a na jego pozycji może zagrać Fabio, Rafael lub od biedy Evans. W środku aż czterech Brytyjczyków i Vidić, który niestety jest największym znakiem zapytania. Mam nadzieję, że jego powrót do gry w kolejnym sezonie będzie udany i Vida wróci po kontuzji do wysokiej formy. Największym zaskoczeniem jest Evans, którego przed sezonem chciałem się z klubu pozbyć, a w pierwszych miesiącach tych rozgrywek nazywałem go koniem trojańskim, rywalom przypisywałem o zawodnika więcej, gdy Jonny był na boisku, ale od kilku tygodni Evans w defensywie gra jak prawdziwy profesor, zaczął być również przydatny w ofensywie co zaprocentowało zdobytą bramką i asystą. W dodatku to Evans odpowiada za wprowadzanie piłki do gry, widać że partnerzy i Ferguson bardzo mu teraz ufają. Bardzo się cieszę z powrotu Irlandczyka z Północy na właściwe tory. Ferdinand mimo wieku gra bardzo dobrze, jeśli tylko gra, bo ma wiele kontuzji :(. Smalling z Jonesem to zawodnicy bardzo uniwersalni, ale dają sobie radę na każdej pozycji, są przyszłością klubu.

 

Pomocnicy: Paul Scholes, Ryan Giggs, Tom Cleverley, Darren Fletcher, Michael Carrick, Anderson, Paul Pogba

 

Jeśli Scholes i Pogba przedłużą kontrakty to będzie potrzebny jeden transfer, ale zacznę od tego co na OT jest w tej chwili. Najpierw dwójka doświadczonych czyli Scholes i Giggs, obaj mimo cały czas świetnie sobie radzą. Scholes nie zaskakuje już genialnymi podaniami jak kiedyś (według Soccerway bez asysty w tym sezonie), ale jego powrót oceniam zdecydowanie na plus, bo Rudzielec potrafi świetnie uspokoić grę w środku pola, daje dużo pewności i jakości w rozegraniu, a te jego crossy ciągle są fantastyczne :wub:. Od Giggsa więcej asyst ma tylko Valencia i to już mówi samo za siebie, Ryan ciągle świetnie się trzyma, ostatnio powiedział że chce zagrać w United ponad 1000 meczów i do tego będzie potrzebował w dosyć optymistycznym scenariuszu jeszcze 3 sezonów, biorąc pod uwagę to że ma obecnie 38 lat to bardzo dużo, ale życzę mu tego, ciągle jest genialny. Decyzja Fergusona o przesunięcie go do środka pola świetna, zdecydowanie go odmłodził, bo Ryan już fizycznie nie dawał sobie rady na skrzydle. Cleverley ma duże umiejętności, ale nie grał w tym sezonie za dużo ze względu na kontuzje, szkoda bo jak już występował to zaskakiwał na plus. Oby w przyszłym sezonie nie miał już takich problemów ze zdrowiem. O Fletcherze można napisać podobnie. Fletch to z obecnej kadry mój ulubiony piłkarz, obok Giggsa, a w tym sezonie miał niesamowitego pecha, z tego co czytałem to wznowił już treningi. W kolejnym sezonie po prostu musi być zdrowy, to serce United i nie obraziłbym się, gdyby został kiedyś kapitanem "Czerwonych Diabłów". Carrick gra w tym sezonie bardzo dużo i prezentuje się po prostu solidnie, on już raczej nigdy nie będzie zawodnikiem zmieniającym spotkanie, ale to dobry piłkarz, grający zwykle na swoim poziomie, bez większych wahań formy. Po Andersonie spodziewałem się o wiele więcej, popularnego Andiego bardzo lubię (He shits on Fabregas :wub:), ale zdecydowanie zatrzymał się w rozwoju, a może nawet cofnął. Spory wpływ mają na to kontuzje, ze względu na sporą sympatię do tego zawodnika dałbym mu jeszcze jeden sezon na OT, może zaskoczy jak Evans? ;) Jeśli nie to niestety trzeba będzie się z nim pożegnać. Mam nadzieję, że Pogba przedłuży kontrakt z klubem, bo talent to on zdecydowanie posiada, chociaż miałem wrażenie, że im mniej czasu na boisku dostawał to radził sobie lepiej :D.

No i przyszedł czas na ten transfer, drugi po Piszczku ;). Pewnie znowu będzie się pisało o Modriciu, o Sneijderze, a ostatnio pojawiły się plotki z De Marcosem, Lucasem Mourą czy Kevinem Strootmanem, ale lekiem na całe zło w drugiej linii United moim zdaniem powinien być Christian Eriksen z Ajaxu. Młody Duńczyk bez wątpienia posiada wielki talent, jest zawodnikiem bardzo kreatywnym i potrafi posłać dokładną piłkę za plecy obrońców, zresztą świadczą o tym statystyki i 16 asysty w barwach Ajaxu w tym sezonie. Na całe szczęście były jakieś informacje łączące go z United, więc to jest akurat transfer dość realistyczny i naprawdę wolałbym go od tych innych zawodników, których wymieniłem. Nawet od Modricia czy Sneijdera, bo nawet sam Ferguson zdecydowanie woli sam kreować wielkie gwiazdy (z zawodnika bardzo utalentowanego zrobić gościa będącego w czołówce na swojej pozycji) niż kupować "produkt" gotowy. Zresztą Modricia może być ciężko wyrwać, a on sam z tego co pamiętam wolał dołączyć do Chelsea, Sneijder ma ten sezon słabszy podobnie jak cały Inter. Jeśli wszyscy gracze środka pola zostaną w United to sam Eriksen powinien wystarczyć, oczywiście nie oczekiwałbym od niego nie wiadomo czego od pierwszych meczów, ale z Giggsem, Scholesem i Fergusonem jako nauczycielami Eriksen będzie po prostu skazany na sukces no i ze względu na obecność Paula i Ryana nie byłby w pierwszym sezonie pod aż tak wielką presją, mógłby dosyć spokojnie wejść do zespołu i przyzwyczaić się do angielskiego stylu gry.

 

Skrzydłowi: Antonio Valencia, Nani, Ashley Young, Park Ji-Sung

 

Ferguson ma do dyspozycji trzech światowej klasy zawodników + Parka, który jest świetny jeśli chodzi o wykonywanie zadań taktycznych i to moim zdaniem wystarcza, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę to, że na skrzydle mogą zagrać Giggs, bracia da Silva czy Welbeck. Jeśli jednak Park dostałby świetną ofertę z Guanzoghu czy innej Szenszuy to przydałoby się sprowadzić jakiegoś skrzydłowego i tu mam dwa pomysły, oba z Premiership ;). Pierwszym zawodnikiem jest utalentowany Kanadyjczyk z Blackburn, chodzi oczywiście o Davida Hoiletta, który potrafi zrobić mnóstwo zamieszania w szeregach obrony rywali i na Old Trafford mógłby się rozwinąć jak Valencia czy Young. Jego sporym plusem jest to, że byłby do wyjęcia za darmo, bo kończy mu się kontrakt z Rovers. Inną opcją jest Matt Jarvis, który w odróżnieniu od większości Wilków z Wolverhampton nie zawodzi i kolejny już sezon dobrze się spisuje.

 

Napastnicy: Wayne Rooney, Danny Welbeck, Javier Hernandez

 

No i tu będzie chyba największy problem, bo jest największa gwiazda w całym zespole, jeden z najlepszych piłkarzy świata Wayne Rooney, który musi mieć jednak obok siebie partnera do gry, bo jako jedyny napastnik nie radzi sobie najlepiej. Wayne po prostu za bardzo lubi cofać się do drugiej linii i rozgrywać, to nie jest lis pola karnego, a kogoś takiego potrzeba na Old Trafford. Welbeck i Javier mają spore umiejętności, ale w ostatnim czasie obaj są pod formą, aż prosi się o danie szansy Berbatowowi, ale to już chyba niestety nie nastąpi, a szkoda. To właśnie Bułgar, a dokładniej mówiąc przedłużenie z nim kontraktu i odbudowanie relacji na linii Berbatow-Ferguson byłoby najlepszym letnim "transferem" na tę pozycję, ale to na 99% się nie stanie, więc trzeba szukać, bo Owen to cień zawodnika z dawnych lat i latem powinien odejść, chociaż podobno on sam tego nie chce. Machedę bardzo polubiłem po jego świetnym wejściu do zespołu, ale pewnego poziomu chyba jednak nie przeskoczy. Jest dosyć ciekawy Will Keane, ale nie kupowanie napastnika przy odejściu Berbatowa to byłaby głupota i kogoś sprowadzić po prostu trzeba.

Najlepszy byłby chyba Llorente, który idealnie powinien pasować do brytyjskiego stylu gry, ale dla United jest chyba nie do wyjęcia, bo Baskowie chcieliby pewnie z 35-40 milionów, a wątpię w to, że Ferguson chciałby tyle na niego wydać, szczególnie że na pewno interesuje się nim wiele zespołów, więc warto poszukać trochę tańszego rozwiązania. Dobrym kandydatem jest Oscar Cardozo, 28-letni Paragwajczyk jest stworzony do gry w Anglii, jest bardzo silny, wysoki, a przy okazji dosyć szybki i nieźle wyszkolony technicznie, jego atutem jest świetna gra głową, a w dodatku potrafi uderzyć celnie z dystansu. Cardozo to zawodnik bardzo bramkostrzelny i od kilku sezonów jest czołowym piłkarzem Benfiki, chyba czas na wyjazd do lepszej ligi. Osobiście od Cardozo wolałbym Lewandowskiego, ale ten chyba dobrze czuje się w Dortmundzie no i mimo wszystko Cardozo wydaje się zawodnikiem bardziej pasującym do Premiership. Na Lewego jeszcze przyjdzie czas :icon_devil:.

 

Miał to być post o letnich transferach, a przy okazji wyszło przedwczesne podsumowanie sezonu, ale nie wiem kiedy znowu będę miał dostęp do normalnej klawiatury, a z komórki na pewno nie będzie chciało mi się czegoś takiego pisać, więc może to i dobrze, bo potem może nie być okazji ;). Jeśli komuś nie chce się czytać tego wszystkiego to w skrócie: Piszczek, Eriksen oraz Cardozo plus ewentualnie ktoś z dwójki Hoilett/Jarvis i w następnym sezonie 21 (!) mistrzostwo Anglii + wygrana w Champions League :icon_devil:.

Odnośnik do komentarza

Jarvis jest za cienki, Hoillet ostatnio spisuje sie niezle. ten gosciu, Turek chyba, z Q.P.R ostatnio naprawde fajnie wygladal, a mowili komentatorzy, ze to on wprowadzil ich na statek Premiership. Eriksena w akcji nie widzialem, bo holenderskiej ligi nie ogladam, ale nie sadze, zeby Manchester potrzebowal mlodego grajka. (jest Cleverley i paru innych). potrzebny jest ograny facet, ktory wie, gdy przyspieszyc, a kiedy zagrac pilke do tylu. Sneijder bylby idealny. ostatnio mowilo sie cos o Kagawie, mam nadzieje, ze to plotki, bo Japonczyk jest strasznie przeceniony. patriotycznie wylicza sie bledy Lewandowskiemu, a tak naprawde to Shinji popelnia ich duzo wiecej. zajebistym gosciem bylby Kaka, ale nie wydaje mi sie, zeby to bylo mozliwe, takie marzenia scietej glowy :D

Odnośnik do komentarza

Nazwanie Taarabta Turkiem zalatuje sporą ignorancją, ale mimo wszystko spróbuję ;).

 

Po pierwsze z młodych w środku pola to mamy na kolejny sezon Cleverleya i być może Pogbę, bo Phila Jonesa zaliczam do defensorów, więc zbyt wiele "talentu" w tej strefie boiska nie mamy. Nie da się ukryć, że Eriksen to moim zdaniem powinien być jeden z minimum dwóch środkowych pomocników kupionych w najbliższym czasie, ale na kolejnego/kolejnych przyjdzie czas za rok, jeśli Scholes i Giggs zdecydują się ostatecznie zakończyć kariery, trzeba się też liczyć z odejściem zawodzącego Andersona czy wspomnianego wcześniej Pogby, ale niech będą to problemy kolejnego sezonu. Skupię się więc na tym najbliższym i transferze jednego zawodnika. Sneijder i Kaka mają wielkie umiejętności, nie są jeszcze starzy, ale mimo wszystko wolałbym żądnego sukcesów Eriksena. Szczególnie, że w tym sezonie Holender i Brazylijczyk mieli problemy ze zdrowiem i formą, a za ich karty trzeba zapłacić więcej niż za Duńczyka, nie wspominając już o pensji i to może zablokować inne ruchy transferowe. Eriksen to zawodnik o wielkim talencie i już dużych umiejętnościach, polecam obejrzeć jakiś mecz Ajaxu z jego udziałem lub chociaż trochę o nim poczytać czy pooglądać filmiki na youtube, które nie są może najlepszym źródłem zbierania informacji, ale to zawsze jakiś punkt odniesienia. Wierzę, że Eriksen przy Fergusonie, Giggsie i Scholesie mógłby wskoczyć na jeszcze wyższy poziom i stać się jednym z najlepszych graczy świat na tej pozycji, bo potencjał ma olbrzymi. Jeśli miałby przyjść już ktoś w 100% gotowy to zdecydowanie najbardziej wolałbym Lukę Modricia, ale liczę jednak na transfer Eriksena, o którym już jakiś czas temu bardzo pozytywnie wypowiadał się Sir Alex ;).

Odnośnik do komentarza

Tylko, że mimo wszystkiemu Eriksen to duże ryzyko :-k a SAF chwalił niejednego zawodnika (Neuer, Defour), którzy do nas nie trafili ;) Jak dla mnie kandydat jest tylko jeden. Chrzanić dług i rzucić grubą kasę na Modrica! Najwyższa klasa rozgrywającego, a do tego zadziora z niego i walczyć o piłkę potrafi!

 

Taarabt (francuski Marokańczyk ;)) zbyt często uprawia sztukę dla sztuki, poza tym przejście do United to chyba byłby za duży przeskok dla niego.

 

Wspominacie napastników i obaj myślicie o wysokich i silnych piłkarzach, dobrze grających głową. Właśnie za tym tęsknie, nie wiem kiedy ostatnio mieliśmy w składzie klasowego wieżowca, w starym, dobrym angielskim stylu. Llorente byłby idealny, ale wątpie czy jest do wyjęcia, Cardozo mnie nie przekonuje, niby sobie dobrze radzi w Portugalii, ale jak byłby taki dobry to chyba by go już tam nie było? Lewy ma dopiero swój pierwszy dobry sezon, ale przemawia za nim to, że bardzo wyraźnie i stabilnie się rozwija. Jeśli miałby być kandydatem, to jak dla mnie, dopiero jednak za rok.

 

Prawy obrońca by się przydał, chociaż w defensywie Piszczek jak dla mnie nie jest jakiś wiele lepszy od Rafaela, a ma nad nim przewagę doświadczenia. Walker to objawienie sezonu, ale czy warto płacić za niego grubą kasę? Nie jestem przekonany...

 

Zgadzam się z Fasolem, Jarvis to za mała para kaloszy ;) Ale Hoillet wydaję się już ciekawszy. Trochę jeździec bez głowy, grając w United miałby mniejsze szanse na szaleństwa, ale kto wie... Inna sprawa, że jak dla mnie Park jest ABSOLUTNIE nie do ruszenia ;)

 

Lewa obrona może i ma luz, ale Pat już niestety wypadł jak dla mnie z czołówki lewych beków. Obecnie jest tylko bardzo solidny, brakuje mu błysku. Jak dla mnie brakuje mu odpoczynku konkretnego. Żeby tak zaryzykować i dać szansę Fabio, w końcu miał być tym lepszym bliźniakiem :]

 

Mam nadzieję, że to co pisałeś o Fletchu to prawda, bo cholernie go brakuje. Anderson jest dla mnie skończony. Carrick niestety gra zrywami, ale jak już się włączy to jest na co popatrzeć. Clev i Pogba to wciąż melodia przyszłości. Więc tu jest konieczny playmaker i zacząłbym szukać powoli jakieś defensywnego pomocnika, tak żeby trochę odciążył, a za jakiś czas, zluzował Fletcha. Chciałbym tam jakiegoś pracusia, kierunek niemiecki, coś w stylu Bendera (Svena) albo Rolfesa. Oglądając czasem Juve żałuję, że nie kombinowaliśmy z Vidalem...

 

Cieszy jednak kilka pewnych pozycji czyli bramka, środek obrony (nawet w przypadku braku Vidy i Rio) i skrzydła. Jednak żeby myśleć o LM trzebaby mieć jeszcze jednego klasowego napastnika i playmakera.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...