Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Ale ile Anderson może się starać? Jak dla mnie to ma ostatni rok na pokazanie, że jest dobrym zawodnikiem. Nani mógł, a też z jego dostawaniem szans było różnie, też spekulowano, że odejdzie, sam Portugalczyk się żalił prasie nie raz. Ale zacisnął zęby i stał się jednym z lepszych skrzydłowych na świecie i chyba najlepszym na Wyspach.

Tylko, że nie ma tutaj co porównywać sytuacji Naniego do Ronaldo, bo po pierwsze Nani praktycznie od początku grywał w pierwszym składzie, za to Andersona ciągle męczyły mniejsze lub większe urazy, przez co nie mógł rozwinąć skrzydeł. Wygląda na to, że teraz się to uspokoiło i w każdym kolejnym meczu pokazuje na co go stać.

 

Inna sprawa, że choćby na Barcelonę, ale i na Real czy City przydałoby się znowu 4-5-1 z Ando i Fletchem ustawionymi defensywnie i rozgrywającym. Tylko kto ma to robić? Właśnie po to byłby Sneijder, który mógłby w takim ustawieniu chasać swobodnie.

Może to robić Cleverley, można cofnąć Rooney'a, można postawić tam na Andersona i w jego miejsce z tyłu dać Carricka, można tam ustawić Younga i na skrzydła dać Naniego, Parka, czy Valencię. Nie rób tragedii, bo nie ma z czego.

Odnośnik do komentarza

Andersona nie ma co oceniać po zaledwie kilku spotkaniach. Zobaczymy koło grudnia, jak rozegra 5-10 spotkań na tym samym poziomie to zmienie zdanie.

 

Cleverley ? Uznam to za żart, skoro chłopak nie pokazał jeszcze niczego niesamowitego. Owszem potencjał ma, ale nie róbmy z niego od razu zawodnika do pierwszego składu.

 

Rooney - Owszem, ma to sens, a wtedy z przodu mógłby mijać obrońców Chicha.

 

O Ando pisałem wyżej. Carricka nie skomentuje, jak dla mnie ten piłkarz nic nam nie daje, ten sam poziom co Gibson, rezerwowy coj najwyże i tyle. W dodatku gra nierówno.

 

Young na środku też by się nadawał, z Nanim i Parkiem na skrzydłach. Valencia to dobry skrzydłowy, ale moim zdaniem jednak za słaby na najlepsze drużyny. Przydatny, owszem, w wypadku bronienia się, albo grania ze słabszymi drużynami. Po prostu inna klasa niż Nani czy Ash.

 

Nie chce robić tragedii, ale trochę się martwię o nasze ewentualne szanse w spotkaniach z Barceloną, Realem czy City, bo nie oszukujmy, głównym celem Fergusona jest obecnie zdetronizowanie Barcelony. Real gra coraz lepiej, a i City z roku na rok coraz mocniejsze. Rok temu z City już raz przegraliśmy, z Realem nie było okazji grać, a z Barceloną byliśmy bezsilni. Będę wniebowzięty jeśli Ando czy Clev rozegrają dobre sezony i Brazylijczyk okaże się zawodnikiem światowej klasy, a Anglik się ładnie pokaże i będzie rokował na przyszłość. Wtedy nie będę chciał widzieć Holendra na OT, ale jeśli znowu z Barceloną zagramy tak jak w maju to będzie mnie to cholernie boleć. Z Wesem szansa na to byłaby mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Co do transferu holendra to rozbiło się to chyba o tygodniówkę, a raczej różnice w podatkach w Anglii i Włoszech. Żeby w MU dostał "na rękę" tyle co w Interze to jego płaca byłaby astronomiczna. Ile w tym prawdy ciężko powiedzieć, przepisów podatkowych nie znam.

Dokładnie na odwrót:

W MU dostając "na rękę" to samo, co w Interze, naraziłby klub na mniejsze koszty. W Anglii przepisy podatkowe są ciągle o wiele korzystniejsze niż we Włoszech.

Dwa, że sam zawodnik nie chciał odchodzić, Inter potrzebował sprzedać jednego z liderów ekipy, by dopiąć budżet, sprzedał Eto'o, więc mógł zostawić Sneijdera. We Włoszech panuje wersja: dano mu wolną rękę, Holender zdecydował się zostać, zresztą sam nie raz mówił, że nie chce się ruszać z Interu.

Odnośnik do komentarza

Nigdzie nie widziałem info, że sprzedawali kogoś by dopiąć budżet? Niby po czym? Wyniki finansowe z ostatnich sezonów Interu muszą wychodzić na plus. Ostatni sezon Mou, gdzie wiele kasy zarobili z transferów i no zwycięstwo w LM też dało im porządny zastrzyk.

 

A Holender na swoim koncie Twitterowym wyjaśnił, że albo odchodziłby on, albo Eto'o. Obaj dobrze się czuli w Mediolanie, ale Samu wolał odejść, zarobić ładnie i (?) przyczynić się do rozwoju futbolu w Rosji.

Odnośnik do komentarza
Niby po czym? Wyniki finansowe z ostatnich sezonów Interu muszą wychodzić na plus.

Psikus, wychodzą na minus. Znacznie na minus. Bardzo znacznie. Wspominasz o sezonie Mourinho - wg. obliczeń Deloitte w sezonie, w którym wygrali wszystko, uzyskali mniejszy przychód od Milanu, który wtedy skompromitował się w LM, w lidze zajął trzecie miejsce, a w CI nie wiem, czy przeszli choć rundę.

Zarobili kupę kasy z transferów? Fajnie - rok temu kilkanaście milionów, rok wcześniej też kilkanaście, a dwa lata temu... 50 milionów euro straty. Inter chyba nigdy pieniędzy wydanych na transfery nie odzyska wychodząc na zero.

Inter był fatalnie zarządzany i do czasu wprowadzenia FFP Moratti co roku niwelował wielomilionowe straty z własnej kieszeni. Teraz, kilka lat później od konkurencji, zmienił politykę i żeby sfinansować plan odmłodzenia składu był zmuszony sprzedać jedną z gwiazd. No ale to nie temat na tłumaczenie tego. ;)

 

 

A Holender na swoim koncie Twitterowym wyjaśnił, że albo odchodziłby on, albo Eto'o. Obaj dobrze się czuli w Mediolanie, ale Samu wolał odejść, zarobić ładnie i (?) przyczynić się do rozwoju futbolu w Rosji.
No właśnie. Sneijder odchodzić nie chciał i do momentu, w którym nie zdecydowano się sprzedać Eto'o (imo zły wybór) plotki o jego odejściu były uzasadnione, choć nawet przed SCI on mówił, że chce zostać w klubie. Później w klubie pojawiły się pieniądze i Holender mógł rozpakować walizki.
Odnośnik do komentarza

Ale ile Anderson może się starać? Jak dla mnie to ma ostatni rok na pokazanie, że jest dobrym zawodnikiem. Nani mógł, a też z jego dostawaniem szans było różnie, też spekulowano, że odejdzie, sam Portugalczyk się żalił prasie nie raz. Ale zacisnął zęby i stał się jednym z lepszych skrzydłowych na świecie i chyba najlepszym na Wyspach.

Powiem tylko tyle. LOL.

Odnośnik do komentarza

Ale ile Anderson może się starać? Jak dla mnie to ma ostatni rok na pokazanie, że jest dobrym zawodnikiem. Nani mógł, a też z jego dostawaniem szans było różnie, też spekulowano, że odejdzie, sam Portugalczyk się żalił prasie nie raz. Ale zacisnął zęby i stał się jednym z lepszych skrzydłowych na świecie i chyba najlepszym na Wyspach.

Powiem tylko tyle. LOL.

 

Zechcesz rozwinąć?

Odnośnik do komentarza

O tym, że Nani to jeden z najlepszych skrzydłowych na świecie i najlepszy na Wyspach. :D

Zresztą jak Ty masz jakieś pomysły typu Ashley Young na środku pomocy (!!!!!!), to nie wiem czy jest w ogóle sens dyskutować.

 

Może poprzez słowo ,, nadawał " źle się określiłem. Ogólnie miejsce Younga jest na skrzydle, to wiadomo, tam gra najlepiej i basta. Ale z braku innych opcji, byłby tam lepszym rozwiązaniem niż niektórzy.

 

Piszę, że chyba, bo nie będę się podejmował 100 % pewnej oceny, za wcześnie (o sezon, dwa) na to, ale owszem, Nani, jest jednym z lepszych skrzydłowych świata i bardzo możliwe, że najlepszym na Wyspach. Czekam na propozycje kto lepszy?

Odnośnik do komentarza

O tym, że Nani to jeden z najlepszych skrzydłowych na świecie i najlepszy na Wyspach. :D

Zresztą jak Ty masz jakieś pomysły typu Ashley Young na środku pomocy (!!!!!!), to nie wiem czy jest w ogóle sens dyskutować.

Nani obecnie faktycznie jest jednym z lepszych skrzydłowych Europy, może i nawet świata, jak jest w formie. Na Wyspach to jest już na pewno w najściślejszej czołówce. Może i jest najlepszy, ale tylko jeśli znów jest w formie.

 

Nikt tutaj nie ma pomysłów, żeby Young grał w środku pomocy. Jest on skrzydłowym i to tam ma w pierwszej grać. Z resztą ja napisałem tylko, że może ewentualnie, w razie konieczności, zagrać ZA NAPASTNIKIEM, A NIE W ŚRODKU POMOCY, gdzie pole by czyścili Fletcher, Anderson, czy Carrick. Pisaliśmy o tym, że kto będzie rozgrywał piłkę w systemie 4-5-1, gdzie w środku jest dwóch defensywnych pomocników oraz jeden ofensywny, grający za napastnikiem. Z resztą na przedsezonowym tournee o ile dobrze pamiętam Young był już próbowany na takiej '10' i spisał się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

O tym, że Nani to jeden z najlepszych skrzydłowych na świecie i najlepszy na Wyspach. :D

Zresztą jak Ty masz jakieś pomysły typu Ashley Young na środku pomocy (!!!!!!), to nie wiem czy jest w ogóle sens dyskutować.

 

Nani - 9 bramek i 18 asyst, przypominam, że najlepszy gracz całej Premier League - Gareth Bale (notabene również skrzydłowy) - w zeszłym sezonie miał 7 bramek i 1 asystę (!) czyli dokładnie tyle samo (asyst) co Ali Al-Habsi - bramkarz Wigan, Łukasz Fabiański czy Javier Mascherano (!). Hmm, wyszło bardziej na krytykę Bale'a :-k

 

Przypomnij mi też na jakiej pozycji grał Young w czwartek z Bułgarią. Bo na skrzydle to hasali Downing z Walcottem.

Odnośnik do komentarza

No tak, wyniki osiągane przez Capello z reprezentacją Anglii powodują, że mam prawo ślepo wierzyć w to, że Young może grać gdziekolwiek poza skrzydłem :) Dla mnie Nani to przeciętny skrzydłowy, któremu wyszedł bardzo dobry jeden sezon (poprzedni). Zobaczymy co pokaże w tym. Nie widzę w nim nic specjalnego, a gdybym był kibicem United, w meczu z Blackburn i Arsenalem denerwowałby mnie bardzo swoją nieudolnością. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...