Jump to content

Rozdzielenie internetu

Recommended Posts

Uwaga: Transmitery powinny być podłączone do gniazdek w jednej fazie i używane w zestawach 2 lub więcej urządzeń 

Technicznie co to oznacza? Musze kupic dwa i podpinać je w ramach tego samego kabla?

Do tego patrzac na specyfikacje, on i tak musza isc po kablach??

byćpodłąc ww urIMG-20200604-073114.jpg

Ja to mam, sprawdza się do przedłużenia sygnału do pokoju syna do oglądania YT, steama i discorda, ale ja już np z niego nie korzystam, bo ma co jakieś 2 min(?) rozłączenia na ułamek sekundy, co powoduje, że wylogowuje mnie z VPNa, a w konsekwencji ze zdalnego pulpitu, przez co są półminutowe przerwy.

• 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mam Windowsa 10 pro, darmową domenę, przekierowania i automat odświeżający zmianę IP - wszystko do pulpitu zdalnego. Do tej pory działało, ale... gdy byłem w domu na WiFi od UPC - mogłem się połączyć, natomiast na kablu nie. Zmieniłem teraz dostawcę internetu, jestem na WiFi i wywala mi błąd hasła lub loginu, chociaż jest dobry, nawet nowego usera założyłem, żeby nie było i to samo. Jakaś idea?

• 1 year later...

Opis sytuacji:

- 1GB lacze swiatlowodowe

- instalacja internetowa rozpeowadzona po mieszkaniu (kable kat 6)

- do pokrycia 2 kondygnacje

- na parterze mozliwe zostosowanie normalnego AP, na gorze musi byc wiszacy POE

- zalezy mi, zeby urzadzenia ze soba gadaly (tzn zeby uzytkownik przelaczal sie automatycznie miedzy AP. To sie fachowo nazywa mesh? routing?)

- prawdopodobnie jako switch zastosuje

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/switch/switch-tp-link-tl-sg108pe-easy-smart

(ale to do ewentualnej zmiany jezeli bedzie taka koniecznosc)

Pytanie - jakie AP najlepiej kupic? Czy trzeba do tego dodatkowe kontrolery?

Cena tez oczywiscie gra role