Skocz do zawartości

SAGKRZealand Facepack v1


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie pragnę zaznaczyć sprawę oczywistą, czyli...NIE JESTEM AUTOREM tego dodatku a jedynie postanowiłem stworzyć na jego temat, oddzielny topic w którym moglibyśmy dzielić się swoimi wrażeniami, problemami(których trochę jest). Dlatego też zamiast dawania linków bezpośrednio do ściągnięcia konkretnych plików, to odsyłam was do stron fm-base.co.ukl gdzie możecie ów pliki pobrać.

 

Postaram się również opisać jak mi się udało wykorzystać ów dodatek jako że pomimo dumnej numeracji wersji (1.0) to wg. mnie jest on jeszcze fazie alfy, jako że błędów w nim uświadczymy całkiem sporo.

 

Odsyłam zatem przede wszystkim na stronę główną projektu, gdzie możecie ściągnąć pliki, zobaczyć angielską wersję instrukcji "how to" oraz obejrzeć filmik od znanego FMowego youtubera Zealanda.

 

https://fm-base.co.uk/resources/sagkrzealand-facepack.1266/

 

 

Czym ten dodatek jest?

 

Pozwolę sobie zacytować opis z głównej strony ale przetłumaczony przez mnie, moim łamanym angielskim :).

 

"Zealand, Samaroy, Gestalt, HRiddick, Krysler76, Ayal oraz mod team, uczyli program sztucznej inteligencji aby generowało prawdziwe twarze, które tak naprawdę nie są prawdziwe. Zbudowaliśmy również interfejs, który pomoże ci zainstalować je w twoim sejwie Football Managera zgodnie z etniczną przynależnością.

 

To jest tak super jak się wydaje. Prawdziwe twarze ludzi, których praw nie łamiemy, jako że tak naprawdę nie są one prawdziwe ale za to ożywią twoich regenów w kompletnie dokładny sposób."

 

Translacja koślawa ale w dużym skrócie, mamy tutaj do czynienia z sztuczną inteligencją, która na podstawie wielu zdjęć wygenerowała ponad 8gb prawdziwych twarzy, które są zlepkiem zdjęc na podstawie których się uczyła. Do tego appka jest w stanie poprawnie odczytać narodowość, kolor skóry itp itd. Także zawodnict z AFdryki będą wyglądać jak z Afryki a zawodnicy z Azji będą wyglądać jak zawodnicy z Azji :).

 

Mam nadzieję że znajdą się tacy, którzy przebrną tą instrukcję i podzielą się swoją opinią, problemami do czego gorąco zachęcam!

 

Jak go zainstalować/używać ? BARDZO WAŻNYM JEST ABY PRZEJŚć PRZEZ CAŁĄ INSTRUKCJĘ JAKO ŻE ZAWARTE SĄ W NIEJ INFORMACJE O POTENCJALNYCH PROBLEMACH

 

Instrukcja jest dosyć długa i wydaję się na pierwszy rzut oka skomplikowana, ale gwarantuje że jak przejdziecie to raz to już za 2 jest dużo szybciej.

 

Instrukcja jest datowana na 09.12.2020 i nie jestem pewien czy będzie aktualizowana wraz z rozwojem samej aplikacji.

 

Instalacja:

 

Tutorial możecie znaleźć w filmiku oraz na stronie, nie znajdziecie jednak tam kilku informacji, które wynikają z błędów istniejących w aplikacji lub też pewnych limitacji tego softu.

 

Pozwolę sobie zatem opisać jak JA używam tego dodatku i jak sprawiłem dzięki pewnym podpowiedziom @jmk że generuje za pomocą tego dodatku, prawdziwe twarze w swoim savie FM 21.

 

1.   Zaczynamy od ściągnięcia wszystkich twarzy, łącznie 8.5gb. > https://fm-base.co.uk/resources/sagkrzealand-facepack.1266/ pod tym linkiem znajdziecie różne sposoby na zgranie tego pliku na swój dysk, od torrenta przez google drive.

 

2.   Wypakowujemy pliki za pomocą softu ala 7zip albo winrar - https://www.7-zip.org/ do jakiegoś folderu, którego nazywamy "FMNEWGAN".

 

3.   Przenosimy folder do lokalizacji - %userprofile%\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2021\faces o ile używacie domyślnej lokalizacji dla swoich plików graficznych itp itd.

 

Jeżeli nie macie folderu "faces" to po prostu go tworzycie.

 

4.   pod linkiem https://beta.fm-base.co.uk/articles/sagkrzealand-facepack/ mamy do ściągnięcia UI dla generatora, który jest niezbędny w całym procesie.

 

5.   Rozpakowujemy pliki i uruchamiamy - NewGAN Manager-1.0.0.msi . Przechodzimy oczywiście przez wszystkie kroki instalacji.

 

6.   Przechodzimy do folderu - %localappdata%\Programs\NewGAN Manager\app\views i kopiujemy stamtąd wszystkie pliki.

 

7.   Wgrywamy uwcześnie skopiowanie pliku do folderu - %userprofile%\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2021\views o ile oczywiście używacie domyslnych lokalizacji do plików FM. Jeżeli nie macie folderu view...to go tworzycie :)

 

8.   Instalujemy oprogramowanie, która w sprawny sposób pozwala na znajdowanie odpowiedniej treści w dokumencie lub też porównywanie treści z dwóch różnych plików, ja do tego celu używam notepad++ z pluginem "compare" - https://notepad-plus-plus.org/downloads/ / http://www.technicaloverload.com/compare-two-files-using-notepad/#:~:text=Now open both of the,side with conflicting lines highlighted.

 

DODATKOWY KROK: Wielu userów zgłasza problemy z uruchomieniem aplikacji zaraz po instalacji, jeżeli napotkaliście taki właśnie problem to dodatkowo musicie:

 

8a.   Z lokalizacji C:\Users\'twój user'\AppData\Local\Programs\NewGAN Manager\app\.config - kopiujemy zawartość folderu .config i wklejamy do C:\Users\'twój user'\AppData\Local\Programs\NewGAN Manager\.config

 

Jak używać facepacka:

 

Tutaj pojawią się pierwsze schody:

 

1.   Uruchamiamy w końcu FMa, facepack działa na nowych i starych saveach więc albo tworzymy nową grę albo ładujemy jednego z naszych savów.

 

2.   Ja do znalezienia wszystkich newgenów używa wbudowanego w grze edytora, ale z tego co widzę to wystarczy pofiltrować zawodników od 15 do 16 roku życia jeżeli nie zdecydowaliśmy się na zakup edytora.

 

2a.   Sposób z edytorem jest jednak dużo pewniejszy także to w ten sposób ja wygenerowałem sobie nowe twarze. Zatem przechodzimy do wyszukiwarki zawodników.

 

2b.   Upewniamy się że w in game edytorze mamy zaznaczoną opcję aby gra pokazywała nam wszystkich zawodników.

 

2b.   W prawym górnym rogu wybieramy "edytuj wyszukiwanie" i konfigurejemy je w podobny sposób:

 

"is newgen" to ukryty filtr, który mamy tylko w momencie odblokowania "in-game editora". Znaleźć tą opcję możemy w "warunek" > "ukryte"

 

2c.   Kraj Kazachstan wybrałem ponieważ w tym kraju akurat gram i to newgenów z tych lig chcę wygenerować. Próbowałem to samo zrobić dla wszystkich newgenów( w mojej grze 170k zawodników) ale niestety soft nie jest w stanie tego obsłużyć. Ilu zatem zawodników za jednym razem możemy wygenerować? Nie mam pojęcia, dla Kazachstanu np. z 3 sezonów nazbierało mi się około 2.5k zawodników i generowanie trwało dosłownie chwilę.

 

Ważnym również jest aby ustawić warunek "is newgen" jako "to nie" jako że ustawienie na "to" nie działa i nie zwraca żadnych zawodników, ot bug, zgłoszony już do SI.

 

KOLEJNA WAŻNĄ rzeczą, która wg. mnie MOŻE ale nie MUSI być bugiem jest to że tak jak pokazuje zdjęcie poniżej w opcji "wyłącz" musimy odznaczyć opcję "Piłkarze klubu xxx".

 

Jednakże w moim przypadku samo odznaczenie nie pomagało(może wina skórki? Nie wiem...) także pierw musiałem odznaczyc opcję, zapisać filtr a nastepnie go załadować i dopiero wtedy na liście widziałem wszystkich zawodników w tym z mojego klubu.

 

dab60659188148830da44e1848f3edae.png

 

3.   Po wygenerowaniu listy zawodników, musimy zaimportować odpowiednik widok dla listy, który znów jest niezbędny ! Do poprawnego działa facepacka. Zatem:

 

3a.   Wchodzimy w filtry jak na załączonym obrazku, następnie w niestandardowe > "importuj układ" i wybieramy widok "SCRIPT FACES player search"

 

33aea75b0b6f0ea6d8c277bb9b9a5280.jpg

 

3b.   Lista powinna wyglądać w ten sposób:

 

6bd5234a6d3a6c49851d67343be66f36.jpg

 

3c.   Następnie klikamy na jednego z zawodników z listy i wciskamy kombinacje klawiszów ctrl+a co powinno nam zaznaczyć wszystkich zawodników. W zależności od wielkości listy, może to trwać nieco dłużej niż np przy 100 zawodnikach. 

 

3d. Po zaznaczeniu wszystkich zawodników klikamy ctrl + p i wybieramy wydruk do pliku textowego, który zapisujemy gdzieś na dysku.

 

4.   Uruchamiamy "NewGAN managera"

 

4a.   W pierwszym polu wpisujemy nazwę nowego profilu, np ja swój nazwałem "Kazachstan 2022-lato" jako że miałem wygenerować listę dla wszystkich zawodników wygenerowanych do tego momentu, pomoże mi to w późniejszej organizacji plików.

 

4b.   W polu select profile, wybieramy uprzednio stworzony profil.

 

4c.   Select image directory wybieramy folder z twarzami, które wkleiliśmy w kroku 3 instalacji

 

4d.   rtf file to oczywiście wskazujemy plik który stworzyliśmy w kroku 3d.

 

5.   Klikamy generate i włala! Plik powinien być wygenerowany po krótkiej chwili.

 

6.   Po wygenerowaniu twrzy, przełączamy profil spowrotem na "no profile" i zamykamy aplikację, jest to wbrew pozorom ważny krok, który warto wykonać za każdym razem po wygenerowaniu twarzy jako że zdarzały mi się później problemy z uruchumieniem aplikacji. Jak sobie z tym poradzić wyjaśnie z kolei w sekcji FAQ.

 

7.    Przechodzimy do folderu gdzie mamy wypakowany facepack i tworzymy kopię pliku config.xml ja np. swój nazwałem Kazachstan2022lato.xml wiem zatem że ten plik ma w sobie wszystkie wygenerowane twarze na tą datę.

 

8.   Wracamy do gry, upewniamy się że opcja w ustawienia > interfejs > skórka > używaj buforowania by skrócić czas ładowania stron jest odznaczona a na koniec .odświeżamy skórke.

 

d69076385579ba094335777f85a38371.png

 

Kilka przykładów:

 

9110f942a8d3267762d382aa8289b831.jpg

020a25e384a4db72f717cc6f050c63c4.jpg

2ce8e2e924eaecf0177a118fe7a0e806.jpg

 

TO JEDNAK NIE WSZYSTKO!!!

 

Na tą chwilę aplikacja posiada spory problem, który polega na tym że kolejne generowanie twarzy przy okazj "youth intake"(tak, jeżeli chcemy mieć wygenerowane twarze dla wszystkich zawodników to musimy powtarzać tą akcję przy każdym youth intake) spowoduje nadpisanie poprzednich twarzy, nowymi! Jest to oczywisty bug ze strony twórców, który w przyszłości na pewno zostanie naprawiony jako ze w aplikacji już jest opcja "preserve", która niestety na tą chwilę zdaję się nie działać.

 

Jak tego uniknąć?

 

Jeżeli przeszliśmy instrukcję poprawnie krok po kroku to powinniśmy w folderze z facepackiem mieć dwa pliki z configiem, jeden "produkcyjny" a drugie to kopia tego pliku.

 

Zatem:

 

1.   W grze, w dniu youth intake, wykonujemy ponownie kroki z sekcji "Jak używać facepacka:" aż do kroku 4!!! a w kroku 2c. dodajemy warunek "wiek od 15 do 16" co powinno wytworzyć na listę juniorów wygenerowanych w rozrgrywkach danego kraju w tym dokładnie roku. Warto również pamiętać że tak wygenerowana lista może zawierać jakichś, tych samych zawodników co nasz oryginalny plik rtf z pierwszego pliku. Z tym sobie poradzimy później.

 

2.   W kroku 3d. zapisujemy ponownie plik gdzieś na dysku ale teraz warto go np. nazwać Kazachstan2023-lato tak aby zaznaczyć że zawiera on tylko i wyłącznie zawodników wygenerowanych w tym konkretnym roku.

 

3.   Uruchamiamy NewGan Managera, tworzymy nowy profil tak jak wspominałem wcześniej, nowy profil warto nazwać tak jak plik rtf. czyli np Kazachstan2023-lato. Ściężkę do zdjęć wskazumy taka samą jak wcześniej a plik rtf oczywiście wskazujemy na ten, który utworzyliśmy przed chwilą.

 

4.   Generujemy twarze, tutaj warto zaznaczyć że aplikacja nadpisze wcześniej wygenerowany plik config.xml zatem po odświeżeniu skórki będziemy mieli zdjęcia jedynie dla zawodników z listy Kazachstan2023. ALE BEZ PANIKI!!!

 

5.   Uruchamiamy notepadd ++(koniecznie z wtyczką compare, albo inny program z podobną funkcjonalnością). Otwieramy dwa pliki z C:\Users\twój user\AppData\Local\Programs\NewGAN Manager\.config

 

xml z pierwszego profilu, który stworzyliśmy oraz xml z drugiego profilu.

 

5a.   Z górnego menu wybieramy plugins > compare > compare

 

Powinniśmy otrzymać takie okno

 

608602deb7824e155e7970add5581c46.png

 

5b.    Szukamy anomali jak te, które zaznaczyłem strzałkami a które również program podpowiada nam czerwonym kolorem że istnieją w pliku A a nie istnieją w pliku B, i to są właśni ci zawodnicy, którzy zostali wygenerowani przez ostatnie rok. 

 

5c.   Zaznaczamy wszystkie takie linie i tymczasowo kopiujemy w całości(CAŁA LINIA) do nowego pliku. 

 

6.   Otwieramy notepadem kopie pliku config,xml z folderu z facepackiem, w moim przypadku był to plik "Kazachstan2022lato.xml".

 

7.    Scrollujemy na sam dół pliku i zaraz przed samym zamknięciem pliku :

 

        </list>
</record>"

 

Wklejamy linie, które przed chwilą wrzuciliśmy do nowego pliku i zapisujemy. W ten sposób mamy listę wszystkich newgenów wygenrowanych wraz z twarzami do roku 2022 oraz nowy nabytek z roku 2023.

 

8. Ostatnie co nam pozostałe, to zmiana nazwa pliku config.xml z folderu z facepackiem na np config2.xml , oraz zmianę nazwy naszego głównego pliku z twarzami, który utworzyliśmy przy okazji pierwszego generowania i do którego przed chwilą dodaliśmy twarzę z ostatniego youth intake na cofig.xml. Zapisujemy plik, odświeżamy skórkę i cieszymi się wygenerowanymi twarzami dla wszystkich piłkarzy w tym, te same twarze które mieliśmy wygenerowane przy okazji pierwszego wygenerowania.

 

NA KONIEC OCZYWIŚCIE TWORZYMY KOPIĘ PLIKU CONFIG.XML JAKO ŻE PÓŹNIEJ TEN PLIK BĘDZIE JESZCZE UŻYWANY W KOLEJNYCH YOUHINTAKE

 

Operację powtarzamy za każdym razem kiedy mamy youth intake.

 

FAQ:

 

Q:Czy facepack działa tylko na fm21?

A:Z tego co rozumiem, facepack  powinien działać na wszystkich ostatnich wersjach FMa, pragę jednak zaznaczyć że tego nie sprawdzałem z oczywistych względów :).

 

Q:Czy facepack będzie dalej rozwijany?

A:Tak, także dużo problemów z którymi tutaj próbuje się uporać, w kolejnych wersjach nie będą już miały miejsca.

 

 

Q:Ile na razie twarzy mogę wygenerować?

A:Ciężko powiedzieć, od siebie mogę jedynie zalecać aby generować twarze jedynie dla kraju w którym gramy jako że przy większej ilości np. 170k newgenów, aplikacja nie daje sobie rady.

 

Q:Czy muszę generować twarze przy każdym youth intake?

A:Tak, nie ma od tego dostepstwa. Jeżeli chcemy mieć twarze wygenerowane dla wszystkich juniorów, to musimy powtarzać tą procedurę co roku.

 

 

 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...