Skocz do zawartości

Kolej


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś wie, czy taki bajer jak "bilet turystyczny" PKP PR zadziała na nadchdodzący długi weekend czerwcowy? Inaczej mówiąc, czy piątek 4. czerwca PKP uznaje za dzień wolny od pracy i kupując bilet można jeździć od środy 18:00 do pon 6:00, czy tylko od piątku?

 

Ew. może jest jakaś inna fajna opcja nieograniczonego podróżowania przez ten weekend? ;]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Chciałbym się w miarę tanio dostać z Warszawy do Nancy (stacja Nancy Ville) lub do Metz. Rozkład PKP pokazuje mi połączenie do Berlina, a następnie do Metz i tam przesiadka do Nancy. Czy gdzieś w internecie mogę znaleźć rozkład kolei niemieckich i francuskich, a także cenę za bilety (3 osoby: dorosły, student, uczeń liceum).

Odnośnik do komentarza

Tak tak, też go chyba znalazłem: (11:35) Warszawa Centralna-Berlin Hbf-Berlin Hbf (tief)-Metz Ville (6:38) (w sumie może być do Metz). Tylko najbardziej zastanawiam się nad cenami (skład osobowy podany 2 posty wyżej) no i stopniem trudności przesiadki w Berlinie.

Odnośnik do komentarza

Ja trochę inny ;)

Z Berlina do Offenburga (to jest ten nocny, 22:22 - 6:27), potem do Strasbourga (odjazd 6:32 - tu jest trochę mało czasu, ale to S-Bahn więc jeździ często zapewne) i później o 7:40 bezpośrednio do Nancy, gdzie jesteście o 9:02. Cena - no to jest kwestia dojazdu do Berlina i tego nocnego. Te dwa następne to regionalne pociągi za groszaki jak przypuszczam :-k

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy istnieje jeszcze takie cos jak bilet grupowy? Jeśli tak to na jakich zasadach? Chodz i mi pociag RegionalExpress relacji Poznan-Wawa lub interregio. Nie mogę nic znaleść a teraz jeszcze tylu tych operatorów, że cięzko się połapać ;)

Odnośnik do komentarza

Istnieje, choć u każdego operatora oddzielnie. Wymienione pociągi przez Ciebie to Przewozy Regionalne więc tutaj masz krótki opis wraz z tabelą opłat i wyciągiem z taryfy, a tu możliwość zamówienia biletu grupowego przez Internet. Minimum 10 osób, możliwość skorzystania z ulg ustawowych, a dla osób bez ulg proponują taryfę RAZEM (tańsza o jakieś 30% od normalnej).

Odnośnik do komentarza

Jadąc o 00:30 w nocy z niedzieli na poniedziałek pociągiem TLK z Choszczna do Wrocławia mogę liczyć na jakieś zniżki typu bilet weekendowy?Czy tylko standardowe 37 % jako student?

No i czy jeśli jest tam możliwość :

 

Tanie Linie Kolejowe

tylko 2 kl., wagon sypialny, wagon z miejscami do leżenia, przesyłki konduktorskie za opłatą,

 

- to za bilet do wagonu z miejscami do leżenia się coś dopłaca?

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie bilet podróżnika (ważny do 6 rano w poniedziałek), ale on Ci się w ogóle nie opłaci przy podróży w jednym kierunku. Dopłata do miejsca leżącego dla osoby poniżej 26 roku życia wynosi 50 zł, z zastrzeżeniem zakupu biletu wg taryfy "W", a nie "D" (taryfa na miejsce siedzące w pociągu TLK). Za odcinek Choszczno - Wrocław 2 klasa ulga 37% 31,50 zł plus 50 zł za kuszetkę lub 32,13 zł za 2 klasę siedzialną.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...