Skocz do zawartości

Jagiellonia Białystok


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

No właśnie dlatego. Skoro nie znam całej historii od A do Z, to pomijam kto do kogo nie miał szacunku :P

 

Ok, czyli po prostu nieumiejętnie odniosłeś się do moich słów. Już rozumiem :)

 

 

 

Zacznijmy od tego, że to nie jest pierwsza oferta z Bournemouth, a nie sądzę, żeby zabierali się za pozyskanie Drągowskiego dopiero po zamknięciu okienka. Pozmieniać mu się mogło, ale jak sam przyznałeś okienko się zamknęło.

 

Dobra, tym razem trochę jaśniej. Oferta, na którą się skusił mogła być lepsza od poprzednich. Drągowski będąc w pełni świadomy tego, że transfer dojdzie do skutku dopiero latem (a rundę wiosenną rozegra jeszcze w Białymstoku), mógł wymusić na klubie zaakceptowanie oferty, jednocześnie blokując klubowi podbijanie licytacji o jego kartę po sezonie, co też mogło się nie spodobać zarządowi.

Odnośnik do komentarza

beeres, Drągowski nie musiał wymuszać żadnego zaakceptowania oferty. Bournemouth złożyło ofertę. Jagiellonia odmówiła i podała swoją cenę. Anglicy się na nią zgodzili. Done deal.


 

No właśnie dlatego. Skoro nie znam całej historii od A do Z, to pomijam kto do kogo nie miał szacunku :P


Ok, czyli po prostu nieumiejętnie odniosłeś się do moich słów. Już rozumiem :)

 


To, że nie zrozumiałeś, nie oznacza, że się nieumiejętnie odniosłem ;)
Odnośnik do komentarza

Beerees - co ty bredzisz? :D

 

Sorry, ale nie da się tego inaczej skomentować. Wygląda to tak, jakbyś celowo chciał się przyjebać do Jagiellonii i/lub sprowokować FYMa. Gdzie w tym co piszesz jakikolwiek sens i logika? Nie mówiąc już o tym, że kręcisz gównoburze na podstawie wyłącznie własnych domysłów - nie mających nic wspólnego z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza

Na razie nie ma żadnego potwierdzenia transferu. Zarzucanie mi, że opieram się jedynie na domysłach i przeciekach jest dosyć śmieszne :) Oczywiście, że zakładam jakąś sytuację hipotetyczną, dokładnie jak Wy. Opieramy się, zarówno ja jak inni, na informacjach dostępnych w internecie. Także na razie oficjalnie nie możemy mówić o żadnym Drągowskim w Bournemouth.

Następnie sobie pogdybałem (zupełnie jak to robił FYM w tym temacie, w tej dyskusji), obserwując wcześniejsze traktowanie zawodników Jagiellonii odchodzących w następnym dostępnym okienku transferowym, jak zarząd i trener mogą obejść się z Drągowskim, który podpisał kontrakt z innym klubem, mimo że on odchodzi za odstępne.

Znowu pogdybałem, że istnieją powody, które mogą zachęcić zarząd Jagi do podobnych kroków jakie podjęli wcześniej wobec innych zawodników. Gdyż mają już doświadczenie w gnojeniu piłkarzy, którzy nie chcieli współpracować. Serio, czy to byłby pierwszy przypadek, w którym piłkarz wymusza transfer na klubie, z którym ma kontrakt, a sam klub z pomysłu transferu nie jest do końca zadowolony, ale go realizuje, bo z niewolnika nie ma pracownika? Wygląda na to, że dla Was tak :(. Gdyż ja o tym gdybałem jako JEDNEJ z kilku opcji. To ze tego nie zrozumieliście? Trudno, jakoś dam radę :)

Sam jestem zainteresowany ile Drągowski rozegra minut do maja, jeśli transfer zostanie potwierdzony.

Odnośnik do komentarza

Dalej nie rozumiesz, ze jak konczy sie kontrakt to piłkarz moze negocjowac z innym klubem, potajemnie, zwodzic swoj klub lub od razu mówić, że odchodzi. Ale jak ma wazny kontakt to najpierw na transfer zgadza sie klub potem dopiero gracz moze, naciskanie nic tu nie da, bo gracz s am nie ma prawa nawet rozmawiac z innym klubem z ważnym kontraktem.

Odnośnik do komentarza

Dalej nie rozumiesz, ze jak konczy sie kontrakt to piłkarz moze negocjowac z innym klubem, potajemnie, zwodzic swoj klub lub od razu mówić, że odchodzi. Ale jak ma wazny kontakt to najpierw na transfer zgadza sie klub potem dopiero gracz moze, naciskanie nic tu nie da, bo gracz s am nie ma prawa nawet rozmawiac z innym klubem z ważnym kontraktem.

 

To chyba Ty nie rozumiesz, że kluby, agenci i zawodnicy mają te przepisy gdzieś i je ciągle łamią.

Odnośnik do komentarza

To się nie dzieje naprawdę :rotfl:

 

beeres, masz dzisiaj kiepski dzień czy coś?

 

Bez zgody Jagiellonii Drągowski z Bournemouth może sobie rozmawiać o pogodzie, a nie kontrakcie. Zarząd wydał zgodę na transfer, a Ty snujesz domysły czy przez najbliższe 3 miesiące klub będzie gnoił zawodnika. To się do "absurdalnego" nadaje.

 

 

 

obserwując wcześniejsze traktowanie zawodników Jagiellonii odchodzących w następnym dostępnym okienku transferowym

 

 

Piątkowski i Modelski nigdzie nie odchodzili, co Ty pleciesz? Tam się rozbijało o cyrki przy negocjacjach kontraktowych.

 

 

 

Serio, czy to byłby pierwszy przypadek, w którym piłkarz wymusza transfer na klubie, z którym ma kontrakt, a sam klub z pomysłu transferu nie jest do końca zadowolony, ale go realizuje, bo z niewolnika nie ma pracownika?

 

 

Kiedy w sierpniu Drągowski podpisywał nowy kontrakt nieoficjalnie mówiło się, że jest ustna umowa (Pazdan jest najlepszym dowodem, że Kulesza dotrzymuje słowa w tym temacie), że jeżeli ktoś wyłoży 5 mln euro, klub puszcza zawodnika. Przyszła oferta z Hamburga na 3.5 mln euro - odrzucono. Przyszła oferta z Bournemouth na 3 mln - odrzucono. Anglicy wyrównali ofertę do kwoty żądanej przez Jagiellonię - wyrażono zgodę. A Ty dalej snuj teorię, że 18-letni zawodnik mający w maju maturę i pewność, że latem będzie stała do niego kolejka chętnych w lutym wymusza transfer :doh!:

Odnośnik do komentarza

 

Dalej nie rozumiesz, ze jak konczy sie kontrakt to piłkarz moze negocjowac z innym klubem, potajemnie, zwodzic swoj klub lub od razu mówić, że odchodzi. Ale jak ma wazny kontakt to najpierw na transfer zgadza sie klub potem dopiero gracz moze, naciskanie nic tu nie da, bo gracz s am nie ma prawa nawet rozmawiac z innym klubem z ważnym kontraktem.

 

To chyba Ty nie rozumiesz, że kluby, agenci i zawodnicy mają te przepisy gdzieś i je ciągle łamią.

 

 

Zachowujecie się jakbyście świat piłki nożnej śledzili od jakiejś godziny, a nie kilku lat.

Za to ty zachowujesz się, jakbyś przesiąkł już tym światem od wewnątrz - ale muszę Cię zmartwić - wcale tak nie jest. Jak możesz pouczać w tym temacie kogokolwiek oraz wysnuwać sąd, że piłkarze i agenci mają przepisy w dupie, skoro ty nawet nie masz świadomości w jaki sposób takie transfery się odbywają. HALO: Tak jak Ci FYM napisał - bez zgody Jagielloni, Drągowski może sobie gadać z Bournemouth na temat pogody.

Odnośnik do komentarza

 

 

Bez zgody Jagiellonii Drągowski z Bournemouth może sobie rozmawiać o pogodzie, a nie kontrakcie. Zarząd wydał zgodę na transfer, a Ty snujesz domysły czy przez najbliższe 3 miesiące klub będzie gnoił zawodnika. To się do "absurdalnego" nadaje.

 

Wg mnie wiara w uczciwość i poszanowanie zasad w świecie handlu zawodnikami bardziej nadaje się do absurdalnego.

 

 

 

Piątkowski i Modelski nigdzie nie odchodzili, co Ty pleciesz? Tam się rozbijało o cyrki przy negocjacjach kontraktowych.

 

W momencie, kiedy zdecydowali, że nie przedłużą kontraktu, gdyż oferta Jagi ich nie zadowalała/ nie zadowalała agenta, zostali przesunięci do rezerw bez możliwości gry i w tamtej drużynie. Sorry, ale to nie przypadek.

 

 

 

A Ty dalej snuj teorię, że 18-letni zawodnik mający w maju maturę i pewność, że latem będzie stała do niego kolejka chętnych w lutym wymusza transfer

 

Napisałem jedynie, że taki scenariusz nie jest niemożliwy, a to jak mocno był/jest prawdopodobny okaże się po podpisaniu umowy przez Drągowskiego (co rozumiem jeszcze nie nastąpiło) i jak to wpłynie na jego minuty na boisku.

 

 

 

Beerees - zatem znajdź przykład piłkarza, który poza okienkiem transferowym, mając długi kontrakt, wymusza odejście z klubu. Przecież to idiotyczne :D Co miałby na tym zyskać?

 

Nie chcę mi się przeszukiwać neta, ale do głowy przychodzą mi dwa przypadku z Chelsea: Cole (który nawet został ukarany przez FA) i Obi Mikel.

A zyskać mógłby pewne pieniądze. Większe niż w Jadze.

 

Na marginesie, to trochę smutne, że do dyskusji z FYM-em, który chociaż trochę stara się używać swoich argumentów (z którymi mogę się nie zgadzać, a obaj uprawiamy gdybologię...), dołączają osoby, aby tylko puścić brzydkiego bąka, zaatakować osobę, a nie argumenty i uciec.

Odnośnik do komentarza

Mieszasz dwa systemy walutowe :D

 

Przecież według tego co napisał FYM, Bournemouth dogadalo się z Jagiellonia co do transferu. Cole rozmawiał z Chelsea bez wiedzy Arsenalu, a transfer zaaranżowano później. Nie widzisz różnicy? :D

 

Nie kumam zupelnie na jakiej podstawie twierdzisz, że było inaczej. Myślisz, że Bournemouth ryzykowaloby skandal dla 18-letniego bramkarza z Polski? Po co mieliby to tak komplikować? No i w końcu w jaki sposób Dragowski miałby zyskać pieniądze skoro nigdzie nie odejdzie do lipca? :D

Odnośnik do komentarza
Przecież według tego co napisał FYM, Bournemouth dogadalo się z Jagiellonia co do transferu. Cole rozmawiał z Chelsea bez wiedzy Arsenalu, a transfer zaaranżowano później. Nie widzisz różnicy? :D

 

Wydaję mi się, że nie ogarnąłeś całej dyskusji. Zobacz, że pisaliśmy o łamaniu zasad przy transferach piłkarzy. Jest również tam odpowiedź dlaczego Drągowski mógł wymusić transfer. Jeżeli masz ochotę, możesz ją przeczytać jeszcze raz, bo ewidentnie się pogubiłeś. :)

 

No i w końcu w jaki sposób Dragowski miałby zyskać pieniądze skoro nigdzie nie odejdzie do lipca?

 

Myślę, że jest kilka sposobów na odpowiednie punkty w kontrakcie, np. bonus za podpis.

Odnośnik do komentarza

No dobra, nie ma co dyskutować bo strzelasz wirtualnymi argumentami. Tak się rozmawiać nie da :)

 

Jedyna osoba, która się tu pogubila jesteś ty. Z informacji podanej przez FYMa o dogadanym transferze rozkreciles debatę na podstawie "co by było gdyby" bez żadnych racjonalnych przesłanek, które usprawiedliwialyby te tezę. Niebywale :D

Odnośnik do komentarza

beeres, zarzucasz innym, że się gubią, to ja mam dla Ciebie jedno proste pytanie. Wyobraź sobie, że jesteś na miejscu Drągowskiego. Wytłumacz tu zaglądającym, jaki na Boga miałbyś powód, żeby w lutym wymuszać transfer?

 

- pieniądze,

- namowy agenta,

- odcięcie się od transferowej sagi w najważniejszym momencie sezonu,

- zaklepanie sobie miejsca w bramce w nowym klubie, aby czasami Bournemouth nie kupiło innego GK, a ze mną dało sobie spokój.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...