Skocz do zawartości

Mazur's Legends


mazur13

Rekomendowane odpowiedzi

Link do bazy na rapidzie

 

Oto lekko zmieniona baza danych (8.0.2) nad którą pracowałem ostatnimi wieczorami (waga - w okolicach 150 MB). Paczka zawiera bazę danych oraz trochę grafiki (backgroundy, zdjęcia (normal, small) dla każdego wykreowanego zawodnika).Lista zmian:

 

- około 85 legendarnych zawodników

- zwiększone PA Boruca do 185 (dziwny błąd resercherów – taki Gilardno od 3 lat gra piach i jest rewelacyjnym napastnikiem w FMie, Boruc gra na światowym poziomie od dobrych 2-3 lat i ma śmieszne umiejętności…)

- Kaka’ – Milan dodany do ulubionych klubów (75) – chłopak non stop deklaruje, że chce zostać legendą w rodzaju Maldiniego, przejąć kapitańską opaskę, odmawia Realowi w chwili, gdy Milan jest jedną nogą w Serie B, a tu taki zonk…

- Jose M. w Interze, Scolari w Chelsea – nad większą ilością zmian nie chciało mi się siedzieć – w końcu wypróbowanie classiców kusiło jak diabli ;(

 

Co do stworzonych zawodników – każdy posiada autentyczne dane jeśli chodzi o takie parametry jak wzrost, waga, ulubione kluby, pozycja (tu mogłem trochę przesadzić) itp..Jeśli chodzi o statystyki grajków – kierowałem się zdrowym rozsądkiem, PESem, CMem 01/02…W Genie sprawdziłem ich rozwój – także można być przekonanym, że taki Batistuta :wub: w wieku 28 lat będzie miał parametry finishing i long shots na 20,natomiast relatywnie słaby drybling…Każdy z klasycznych zawodników urodził się w 1989r, CA = 100/200, reputacja = 80/200,jest dostępny z wolnego transferu od początku gry. Można oczywiście stwierdzić, że taki Maradona w wieku 17-18 lat maił PA podobne do Aguero, jednakże chciałem ułatwić transfer takich zawodników także do mniejszych klubów. Wybór zawodników też jest pewnie mocno dyskusyjny – gdybym chciał stworzyć samych ważniejszych Brazylijczyków, pewnie nie zdążyłbym przed premierą FM 2012, więc proszę nie zgłaszać pretensji ‘dlaczego nie ma zawodnika x’ – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stworzyć go własnoręcznie… -_- Bazę testowałem na polskiej wersji, więc nie wiem jak zachowa się w innej…ale powinno być ok. (co najwyżej niepoprawnie wyświetlać się będą znaki fonetyczne).

 

Polscy zawodnicy są ‘lekko’ przypakowani (trzeba być patriotą :D ), także jeśli ktoś lubi realizm niech z miejsca odejmie w PA 10-20 punktów minimum – wyjątek Boniek, który jednak coś w tej piłce klubowej osiągnął…

 

Reasumując:

 

plusy:

- klasyczni zawodnicy

minusy:

- gra przestaje być zbalansowana (wysokie wartości PA wielu zawodników i (niemal) maksymalne statystyki consistency i important matches),

- czasami kwiatki w rodzaju Zidane w reprezentacji Algierii

- więcej nie stwierdzono (tu liczę na wasze spostrzeżenia)

 

Lista zawodników w kolejności alfabetycznej:

 

POL

 

Boniek, Deyna, Dziekanowski, Gadocha, Gorgoń, Juskowiak, Kowalczyk, Lato, Lubański, Młynarczyk, Nowak, Okoński, Pisz, Szarmach, Tomaszewski, Warzycha, Wilimowski, Zieliński, Żmuda

 

INNI

 

Ardiles, Baggio, Baresi, Batistuta, Beckenbauer, Bergkamp, Best, Błochin, Cantona, Cruijff,Charlton, Chilavert, Didi, Di StefanoEusebio, Garrincha, Gento, Hagi, Jairzinho, Jaszyn, Kempes, Klinsmann, Kocsis, Kopa, Krol, B.Laudrup, M.Laudrup, Law, Leonidas, Lineker, Maier, Maradona, Matthews, Matthias, Meazza, Muller, Neeskens, Nordahl, Overmars, Passarella, Pele, Platini, Puskas, Redondo, Rijkaard, Rivelino, Rivera, Rossi, Rummenigge, Schiaffino, Scirea, Shearer, Schuster, Socrates, Sivori, Stoichkov, Valderrama, Van Basten, Vogts, Weah, Zamora, Zico, Zidane, Zizinho, Zoff, Zola

 

linki uzupełnię,jeśli będę miał odrobinę wolnego czasu.Enjoy :P

 

P.S. Nie życzę sobie, by ktokolwiek udostępniał moją pracę bez mojej wcześniejszej zgody (ewentualnie tylko link do tego topicu na forum). Swoje wypociny prezentuję jak na razie tylko i wyłącznie tutaj.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

a) "Polscy zawodnicy są ‘lekko’ przypakowani (trzeba być patriotą D.gif ), także jeśli ktoś lubi realizm niech z miejsca odejmie w PA 10-20 punktów minimum – wyjątek Boniek, który jednak coś w tej piłce klubowej osiągnął…"

 

b) Pisz był rewelacyjnym piłkarzem jeśli chodzi o SFG i całkiem dobrym w rozgrywaniu...z różnych przyczyn nie dane mu było zrobić kariery (handlował chłopak trochę meczami - kibice Legii mogą coś o tym wiedzieć + nie wylewał za kołnierz)- niemal taki drugi Okoński jeśli chodzi o zmarnowany potencjał IMHO...

 

c) zwróć uwagę na atrybuty fizyczne,które w FM 2008 maja kolosalne znaczenie (znacznie większe niż psychiczne) - i słusznie,taki jest współczesny football - jego CA na screenie to tylko 100 :)

 

co do Pele - "Można oczywiście stwierdzić, że taki Maradona w wieku 17-18 lat maił CA podobne do Aguero, jednakże chciałem jednakże chciałem ułatwić transfer takich zawodników także do mniejszych klubów"

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...