Skocz do zawartości

Obojętność


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Defensywna pomoc:

Saso Ogric (28, DMC-MC; Słowenia) 29-1-3-7.55

Przez cały sezon fantastycznie spisywał się kapitan zespołu Ogric, który dawał przykład kolegom zarówno w obronie, jak i ataku. Co prawda jego statystki porażające nie są, aczkolwiek to od niego zaczynało się 95% akcji całego zespołu. Jest on absolutnie niezastąpiony, lecz będę rozglądał się nad zmiennikiem dla Sasy, gdyż trudów Ekstraklasy może on nie znieść, a dodatkowe zabezpieczenie zawsze się przyda.

Środek pomocy:

Bine Kavcic (22, MC; Słowenia) 22-3-7-7.76

Jan Kragelj (31, MC; Słowenia) 0-0-0-0

Danjel Rakuscek (31, MC; Słowenia) 30-8-4-7.88

Ladislav Stanko (34, AMC-MC; Słowenia) 6-0-0-6.78

Domen Jugovar (20, AMC-MC; Słowenia) 9-2-3-7.36

W mojej taktyce środek pola tworzyli dwaj zawodnicy. Z reguły była to para Kavcic-Rakuscek, która radziła sobie naprawdę świetnie. Jedynym wyjątkiem była końcówka sezonu, gdzie było już wiadome że Bine odchodzi, więc dawałem pograć młodemu Jugovarowi. Ten odpłacił się fantastyczną grą i jego miejsce w podstawowej jedenastce na kolejny rok jest niemal pewne. Ladislav Stanko niestety jest już za stary na naszą drużynę, więc będę chciał się go pozbyć. Kragelj nie gra wcale, ale on bardziej jest tutaj na zasadzie asystenta niż zawodnika. Z kolei Rakuscek to po prostu Rakuscek - wybrany do jedenastki sezonu II ligi - to chyba mówi samo za siebie.

Lewe skrzydło:

Ziga Kocevar (23,AML-AMC-ST; Słowenia) 14-1-3-6.78

Mademba Djibril Cisse (22, AMR-AML; Mali) 27-12-9-7.47

Ziga Ovsenek (19, AML-AMR; Słowenia) 5-0-1-6.90

Lewe skrzydło w tym sezonie było polem popisu dla aż trzech różnych graczy! Najlepszym z nich był bez wątpienia Cisse. Mademba robił na tej stronie boiska wszystko - strzelał gole, dorzucał piłki kolegom czy harował w defensywie. Z jego cieniu znalazł się bardzo ambitny Kocevar, który jednak nie zachwycił tak, jakbym tego chciał. Ostatnim graczem jest reprezentant Słowenii U-19, Ziga Ovsenek. 19-latek nie miał łatwego życia, jednak w tym sezonie czekam na jego przebłysk talentu!

Prawe Skrzydło:

Marko Perkovic (25, MR-AMR; Chorwacja) 28-14-10-7.52

Na prawej flance z kolei oglądaliśmy teatr tylko jednego aktora. Sprowadzony przed sezonem Perkovic zadziwił nawet samego siebie, co doprowadziło do zdobycia przez niego nagrody Piłkarza Sezonu II ligi! 14 goli, dwucyfrowa liczba asyst - czego chcieć więcej? Kłopotu biedy także tu nie mam, bowiem w razie koniecznej absencji Chorwata załatwiłem już sobie nie mniej dobrego zmiennika, więc rywalizacja na tej pozycji w przyszłym sezonie zapowiada się bardzo interesująco!

Atak:

Roy Rudonja (22, ST; Słowenia) 6-3-0-6.97

Dalibor Sokanovic (29, ST; Słowenia) 28-20-2-7.41

Damir Grgic (25, ST; Chorwacja) 7-2-0-6.77

Drugi sezon z rzędu Dalibor Sokanovic bije wszystkich na głowę! Oczywiście spadła mu znacząco liczba asyst, lecz jest to skutek zmiany taktyki na taką z jednym wysuniętym snajperem. O miano jego zmiennika mieli rywalizować sprowadzony Grgic i wypożyczony Rudonja, jednak Chorwat już po dwóch miesiącach był obrażony na wszystkich po kolei, a Roy długo walczył z różnej maści kontuzjami. Obu nie widzę w swojej kadrze w przyszłym sezonie, bowiem zaklepałem transfer świetnego snajpera, który dał nam się we znaki w II lidze.

Edytowane przez MaKK
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

Przed rozpoczęciem kolejnej kampanii prezydent Taljat zaskoczył mnie jeszcze dwa razy. Po pierwsze drugi raz w tym sezonie podpisałem nowy kontrakt, który teraz wiąże mnie z NK Tolmin do czerwca 2020 roku. Po drugie nasza sieć scoutingu została rozszerzona do terytorium całego świata (poprzednio sama Słowenia), co z pewnością umożliwi mi kupno lepszych zawodników!

 

Dokładnie 20 czerwca rozpoczęło się w Słowenii letnie okienko transferowe. Tego też dnia dokonaliśmy pierwszego wzmocnienia w tym sezonie, gdyż do klubu z walizką przyjechał Vasja Simcic (33, GK; Słowenia), którego wykupiłem za śmieszne 14.500 funtów z Kopru! Nasz nowy-stary zawodnik ma być mentorem dla młodszych graczy, a w razie czego uratować nam też parę punktów w Ekstraklasie! To się nazywa powrót w wielkim stylu.

 

Z wypożyczenia do swojego klubu wrócił Roy Rudonja (22, ST; Słowenia) [29-13-6-7.03; 2s], który przez dwa sezony spisywał się u nas bardzo dobrze, jednak w nadchodzącej kampanii zabraknie dla niego miejsca. Tym samym zakończyliśmy współpracę z NK Gorica, gdyż będziemy grać w tej samej lidze. Na wolny transfer odszedł Jaka Lipuzic Bratuz (26, DC-DL; Słowenia) [11-0-0-6.80; 2s], który nie przydał by mi się w tej kampanii i w ogóle brak dla niego miejsca w klubie.

 

Przez portal Eurosport.com zostaliśmy uznani za największą sensację II ligi, z czym się absolutnie zgadzam. Oczekiwania na nadchodzący sezon zostały ustalone następująco:

 

PrvaLiga Telekom Slovenije: uniknij bezpośredniej degradacji

Pokal Nogometne zveze Slovenije: druga runda

 

Trzeci sezon za sterami NK TKK Tolmin czas zacząć!

Odnośnik do komentarza

1 lipiec 2017, siedziba klubu NK TKK Tolmin, godz. 10.00

 

Niby zwykły dzień w pracy, a jednak było trochę inaczej. Wszystko zaczęło się od samego wejścia, kiedy nie dano mi nawet spokojnie usiąść w swoim gabinecie. Niemal od razu prezydent Taljat zaprowadził mnie do małej sali, w której czekało już na mnie na oko z piętnaście osób. Jedni młodsi, drudzy niekoniecznie. Zapytałem prezesa co to ma znaczyć, ale on tylko wzruszył ramionami i udał się w kierunku drzwi wyjściowych. Ja jednak zostałem przed tym powstrzymany. Podzieliłem tych ludzi na dwie grupy i próbowałem się dowiedzieć co to ma znaczyć. Zacząłem od tych młodszych, jednak z moją nauką słoweńskiego było mizernie. Z pomocą przybył mi jednak mój asystent, który wskazał im drogę do szatni, a ja rozkminiłem że to nasi nowi gracze. Było ich czterech. Ten czarnoskóry to Darnel Situ (25, DC; Francja), który swoja posturą przestraszył by niejednego chuligana Legii. Z pozoru wydawał się jednak sympatyczny, ale mimo tego na razie nie chciałem ryzykować sadzania go na ławce rezerwowych. Drugi był jednak jeszcze bardziej pokręcony, bo gdy tylko podszedłem wręczył mi kopertę, w której znajdowało się 2.500 funtów. Okazało się jednak, że to Denis Vezjak (21, AMR; Słowenia) wręczył mi resztę z kwoty transferu, bowiem w jego poprzednim klubie nie mieli wydać z dziesięciu kafli, więc biedne chłopaczysko musiało osobiście dostarczyć mi zaległości. Jeszcze bardziej nieogarnięty od niego wydawał się być Patrick Petrovic (19, MC; Słowenia), który swoim wyglądem przypominał bardziej szkolnego rudego niż profesjonalnego piłkarza. "Do wypożyczenia" - zanotowałem w głowie i poszedłem podać rękę ostatniemu zawodnikowi. Tego pana nie trzeba było nikomu przedstawiać. W Tolminie zameldował się we własnej osobie Mitja Mauko (24, ST; Słowenia), a więc król strzelców II ligi w sezonie 15/16 i zdobywca trzeciego miejsca w tej samej kategorii w rozgrywkach 16/17. Z dumą wskazałem mu drogę na boisko treningowe i nie miałem już w planach innych wzmocnień, jednak skutecznie od tego pomysłu odwiodła mnie druga grupa ludzi. Jak dowiedziałem się od jednego Polaka, który notabene stał tam razem z nimi, to wszyscy byli agentami i chcieli mi wcisnąć swoich graczy. Wysłuchałem wszystkich po kolei, a proponowali mi oni wachlarz zawodników od Francji aż do Azerbejdżanu. Generalnie moją uwagę przykuł tylko jeden Gruzin, a to przez fakt że w polskiej Ekstraklasie gra "gruziński Messi" Merebashvilli, więc ja też chciałem być na czasie, i po dłuższym namyśle zakontraktowałem Chiabera Chechelashvilliego (21, AMC; Gruzja). Taki chuj!

Odnośnik do komentarza

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego w meczu ligowym działo się sporo różnych nieprzewidzianych rzeczy. Ustalony został terminarz, a ja w porę zobaczyłem że nie mamy zaplanowanych żadnych sparingów, więc prędko zorganizowałem dwa. Oba wygraliśmy w pewnym stylu, ale o tym na koniec.

 

Po pierwsze, to z klubu odeszło czterech zawodników. Bine Kavcic (22, MC; Słowenia) [44-5-10-7.44; 2s] po zakończeniu kontraktu odszedł do spadkowicza z chorwackiej Ekstraklasy, HNK Sibernik. Niby był u nas ważną postacią, ale lukę po nim już zapełniliśmy. Dodatkowo na wypożyczenie udali się Ziga Kocevar i Primoz Pristovnik, którzy następny sezon spędzą odpowiednio w Szolnoku i Imotskim. Ostatnim ubytkiem był niechciany Damir Grgic (25, ST; Chorwacja) [7-2-0-6.70; 1s], który za marne 10.000 funtów przeniósł się do drugoligowego Aluminij. Nikt po nim płakać nie będzie, a drobne na małe zakupy zawsze się przydadzą.

 

Oprócz kadry wzmocnienia wymagał również sztab, i tak do naszej wesołej kompanii trafili: scout Klemen Lavric (36, Słowenia), którego wykupiliśmy za 7.000 z Verzej, a także wyjęty za 1.500 funtów z Ankaran trener Darko Karapetrovic (41, Słowenia). Takim składem personalnym mogliśmy przystępować do kampanii 2017/2018. Misja utrzymanie - czas zacząć!

 

 

04.07.2017 Brajda, Tolmin: 198 widzów

TOW NK Tolmin - Bitnje 5:0 (3:0)
20. D. Sokanovic 1:0
27. D. Rakuscek 2:0
28. M. Perkovic 3:0
57. C. Chechelashvilli 4:0 kar.
73. D. Sokanovic 5:0

 

 

09.07.2017 Brajda, Tolmin: 190 widzów

TOW NK Tolmin - Aluminij 6:1 (3:0)
8. M. Perkovic 1:0
26. M. Perkovic 2:0
41. M. D. Cisse 3:0
55. C. Chechelashvilli 4:0
63. D. Situ cz.k.
64. N. Pecovnik 4:1 rz.k.
73. S. Ogric 5:1
85. M. Mauko 6:1
Odnośnik do komentarza

W rundzie kwalifikacyjnej do Pucharu Słowenii zostaliśmy dolosowani do amatorskiego Odranci, więc nie ma opcji żebyśmy ich nie przeszli.

 

Terminarz nie rozpieszczał, więc na samo dzień dobry starcie na wyjeździe z mistrzem kraju, NK Maribor. Różnica klas ogromna - u nich jeden gracz był warty tyle, ile pół naszej jedenastki. I tak nie miałem nic do stracenia, więc ustawiłem zespół jeszcze bardziej ofensywnie i agresywnie, niż to miało miejsce sezon temu. Opłaciło się to, bowiem już w 9. minucie piłkę wrzuconą przez Cisse zgrał Perkovic, a to wszystko celnym strzałem skończył Ogric i zapachniało sensacją. Jakież więc było moje zdziwienie, gdy po dłuższej chwili zrobiło się 0:2, gdy Marko Perkovic technicznie wykończył dośrodkowanie Furjana. Jednak wydawało się, że wszystko wraca do normy, bo do naszej siatki po błędzie Matica trafił Jean-Philippe Mendy. Nic bardziej mylnego! Ogric wypuścił naszego nowego snajpera Mauko, a ten trafił obok bezradnego Cotmana i zrobiło się 1:3! Gospodarze co prawda zdołali jeszcze strzelić gola kontaktowego, ale nasze zasieki w drugiej części gry były nie do rozbicia, no i pierwsza sensacja w pierwszoligowym sezonie stała się faktem!

 

 

15.07.2017 Ljudski vrt, Maribor: 4.501 widzów

1.SNL [1/36] NK Maribor [-] - NK Tolmin [-] 2:3 (2:3)
9. S. Ogric 0:1
19. M. Perkovic 0:2
21. J-P. Mendy 1:2
30. M. Mauko 1:3
41. M. Viler 2:3
MVP: Jean-Philippe Mendy (Maribor) - 8.7
Odnośnik do komentarza

Od razu po meczu z Mariborem do mojego biura z papierem w ręku przyszedł Ziga Ovsenek (19, AML-AMR; Słowenia) [5-0-1-6.90; 1s] i okazało się, że jest to oferta od naszego najbliższego przeciwnika, a więc Domzale. W bólem serca, ale zdecydowałem się ją zaakceptować, gdyż opiewała na sporą sumę 60.000 funtów, a Ziga moim zdaniem nie ma szans przeskoczyć pewnego poziomu.

 

Do 11 kolejki trafili Mitja Mauko i Darnel Situ!

 

Po nieoczekiwanej wygranej nad Mariborem, w drugiej kolejce czekał nas domowy mecz z drugim pretendentem do tytułu, Domzale. Gracze Marko Nikolica postawili nam twarde warunki, których nie udało nam się złamać, ale o tym za chwilę. Nauczony doświadczeniami z pierwszej serii gier w bój posłałem taką samą jedenastkę. Jaki to był błąd przekonałem się już w 14. minucie, gdy z prawej strony piłkę dorzucił Kelenc, a Nunic strzałem głową dał gościom prowadzenie. Jeszcze przed przerwą, po niemal kopii akcji bramkowej, zrobiło się 2:0. Tym razem grający na naszej prawej stronie Furjan nie upilnował Kelenca, a ten ponownie dośrodkował na łeb Nunica, który po raz drugi pokonał odprowadzającego piłkę wzrokiem Simcica. W przerwie pozmieniałem nieco krycie i polecenia zespołu, ale stać nas jedynie było na gola zdobytego w ostatniej minucie regulaminowego czasu, gdy po wymianie piłki z Chechelashvillim Perkovic znalazł się sam na sam i zakończył to spotkanie bramką na 1:2. Pierwsza porażka stała się faktem.

 

 

22.07.2017 Brajda, Tolmin: 238 widzów

1.SNL [2/36] NK Tolmin [1] - NK Domzale [5] 1:2 (0:2)
14. M. Nukic 0:1
43. M. Nukic 0:2
90. M. Perkovic 1:2
MVP: Saso Ogric (Tolmin) - 9.0
Edytowane przez MaKK
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

W trzecim spotkaniu naszej ekstraklasowej przygody podejmowaliśmy u siebie Zavrc, a więc drużynę z naszym zasięgu. Niestety samo spotkanie rozczarowało 234 fanów piłki kopanej, i po 90. minutach na Brajdzie mieliśmy taki sam wynik, jak przy rozpoczęciu tej rywalizacji. Chyba pierwszy raz w meczu o stawkę z naszym udziałem zdarzyło się, że żadna drużyna nie potrafiła znaleźć sposobu na wbicie piłki do siatki. Jedyny pozytyw jest taki, że po trzech kolejkach mamy cztery oczka, a taki rezultat przed sezonem wziął bym w ciemno.

 

 

29.07.2017 Brajda, Tolmin: 234 widzów

1.SNL [3/36] NK Tolmin [4] - Zavrc [-] 0:0 (0:0)
MVP: Josip Basic (Zavrc) - 8.3
Odnośnik do komentarza

Już trzy dni później musieliśmy podołać zadaniu z kategorii pucharowych, bowiem naszym rywalem w rundzie kwalifikacyjnej Pucharu Słowenii było amatorskie Odranci. Amatorskie, jak się okazało, tylko ze statusu bowiem to oni po pięknej akcji wyszli na prowadzenie i musieliśmy gonić wynik. Udało się odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, gdy nasz kapitan Saso Ogric atomowym uderzeniem zza pola karnego pokonał bezradnego goalkeepera gospodarzy. Na decydującą bramkę kibice musieli czekać jednak aż do doliczonego czasu gry. Wtedy bowiem swój kunszt pokazał młody Denis Vezjak, który w fantastyczny sposób zwiódł obronę gospodarzy i wyłożył piłkę Rakusckowi, a ten zdobył jedną z łatwiejszych bramek w swojej karierze. Jest awans do pierwszej rundy, ale wymęczony z bólach. Gorsze jest jednak to, że ostatnio gramy co raz gorzej i trzeba jakoś temu zaradzić.

 

 

02.08.2017 SRD Odranci, Odranci: 134 widzów

PS RK Odranci [3L] - NK Tolmin [1L] 1:2 (1:1)
20. D. Rutar 1:0
41. S. Ogric 1:1
90+1. D. Rakuscek 1:2
MVP: Saso Ogric (Tolmin) - 8.2
Odnośnik do komentarza

Terminarz nas nie rozpieszczał i kolejny raz mieliśmy jedynie trzy dni przerwy między meczami. Tym razem znów w Tolminie podejmowaliśmy kolejną dobrą drużynę, Olimpije Ljublana. Stołeczni byli po prostu zbyt dobrzy, a różnica klas obu zespołów aż nadto widoczna. Napastnik gości, Blessing Eleke, był warty tyle ile cała nasza kadra. Mimo tego po pierwszej części spotkania to my prowadziliśmy, a trafienie zaliczył rozkręcający się z meczu na mecz Mademba Djibril Cisse. Co ważne, ładną asystą popisał się wracający na szpice Dalibor Sokanovic. Niestety nasza dekoncentracja dała o sobie znać tuż po zmianie stron, kiedy to wspomniany wyżej Eleke ośmieszył Djukica i dał gościom wyrównanie. Broniliśmy tego wyniku dzielnie, ale nie uchroniło nas to przed kolejnymi ciosami. Na dziesięć minut przed końcem ponownie trafił Blessing Eleke, a już w doliczonym czasie gry, po rzucie rożnym, gola na 3:1 zdobył środkowy obrońca, Helton Dos Reis. Przegrywamy zatem, ale jak już wyżej wspomniałem, różnica klas była ogromna.

 

 

05.08.2017 Brajda, Tolmin: 238 widzów

1.SNL [4/36] NK Tolmin [5] - Olimpija [8] 1:3 (1:0)
34. M. D. Cisse 1:0
46. B. Eleke 1:1
80. B. Eleke 1:2
90+1. H. Dos Reis 1:3
MVP: Blessing Eleke (Olimpija) - 9.1
Odnośnik do komentarza

W pierwszej rundzie Pucharu Słowenii zmierzymy się ze spadkowiczem z Ekstraklasy, Dravą Ptuj.

 

Przed tym meczem odszedł od nas kolejny z naszych młodych wilków. Ziga Frelih (19, GK; Słowenia) [4-0-0-6.73; 1s] dostał ofertę kontraktu od Domzale, a my w zamian okrągłą kwotę 100.000 funtów. Płakać nie będę, ale jednak jakiś trzeci łapacz by się nam przydał.

 

Tym razem panowie z SZPN-u zaszaleli, i dali nam aż cztery dni przerwy przed kolejnym spotkaniem ligowym! Tym razem w poszukiwaniu drugiego zwycięstwa w sezonie udaliśmy się do Goricy, którą - jaką jedyną z obecnego składu Ekstraklasy - pokonaliśmy w poprzednich kampaniach. Było to w moim pierwszym sezonie na Brajdzie, w Pucharze Słowenii po rzutach karnych. Tym razem mecz miał się odbyć o większą stawkę, bowiem zarówno my, jak i gospodarze, byliśmy typowani do walki o utrzymanie. Cóż ja jednak mogłem zdziałać, kiedy nawet terminarz był przeciwko mnie. Na szczęście Mitja Mauko był ze mną, i w 11. minucie płaskim strzałem ustawił przebieg spotkania. Po straconej bramce gospodarze atakowali, a my kontrowaliśmy. Jeden z takich szybkich wypadów przyniósł zdobycz w postaci drugiego gola, którego tuż po zmianie stron zdobył Marko Perkovic. Gospodarze jednak cały czas groźnie napierali, ale honorowe trafienie udało im się uzyskać dopiero w minucie 87., gdy nasz były gracz, Bede Amarachi Osuji, wykorzystał dośrodkowanie Kompara. Na więcej Goricy stać jednak nie było, a my mogliśmy świętować drugi komplet punktów w sezonie.

 

 

09.08.2017 Sportnik park, Nova Gorica: 578 widzów

1.SNL [5/36] Gorica [8] - NK Tolmin [7] 1:2 (0:1)
11. M. Mauko 0:1
47. M. Perkovic 0:2
87. B. A. Osuji 1:2
89. C. Chechelashvilli knt.
MVP: Mademba Djibril Cisse (Tolmin) - 7.7
Edytowane przez MaKK
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

Kolejne trzy dni mieliśmy, by się zregenerować, dojechać do Kopru, i rozegrać mecz z tamtejszym zespołem. Pojechaliśmy tam w zasadzie tylko po to, by potwierdzić tezę, że beniaminki w słoweńskiej ekstraklasie łatwo nie mają. FC Koper przejechał się po nas, a 2:0 to najniższy możliwy wymiar kary, którą zaaplikowali nam gospodarze. My stwierdziliśmy jednak, że możemy chociaż im zadanie utrudnić, więc kopaliśmy po nogach aż kobiety i dzieci wzrok swój odwracały. Efekt? Boisko przedwcześnie musieli opuścić: strzelec gola Albert Riera, oraz Kitjan Kahlina. U nas natomiast żółtą kartkę zarobił tylko Erik Salkic, więc można było powiedzieć, że wszystko w tej kwestii było w normie. Niestety kolejna porażka stała się faktem, a ja nie mam zupełnie pojęcia dlaczego. Czyżby szwankowała taktyka, która dała nam nieoczekiwany awans?

 

 

12.08.2017 SRC Bonifika, Koper: 754 widzów

1.SNL [6/36] FC Koper [3] - NK Tolmin [5] 2:0 (1:0)
9. A. Riera 1:0
56. A. Riera knt.
61. K. Kahlina knt.
90. L. Salamun 2:0
MVP: Ivor Horvat (Koper) - 8.4
Odnośnik do komentarza

Takich meczów po prostu się nie przegrywa. Nie wypada przegrywać. A jednak my tego dokonaliśmy i odpadliśmy z pucharu z drugoligowcem! Drava przez całe spotkanie nie mogła wyjść spod naszego pressingu, ale dotrwała jednak jakoś najpierw do dogrywki, a potem do rzutów karnych. U nas nie trafili Perkovic, Mauko i Cisse, a u nich tylko Alen Krajnc, i nasza kompromitacja stała się faktem. Co ja mogę jeszcze napisać o tak fatalnym spotkaniu w naszym wykonaniu? Po w miarę dobrym początku szybko zostaliśmy sprowadzeni na właściwe tory. Trzeba jednak coś zmienić, bo inaczej z hukiem znowu zlecimy do II ligi...

 

 

16.08.2017 Mestni stadion, Ptuj: 586 widzów

PS 1R Drava [2L] - NK Tolmin [1L] (4)0:0(2) (0:0)
MVP: Darko Babic (Drava) - 8.7
Odnośnik do komentarza

Do ligowej szarzyzny przyszło nam wrócić w meczu z Krka Nove Mesto. Byli mistrzowie Słowenii także byli ekipą nie do ogrania, co potwierdziły statystyki. 5:14 w strzałach, 1:7 w celnych strzałach czy 41%:59% w posiadaniu piłki, to tylko niektóre z przykładów dominacji gości. Bardzo szybko, abowiem już w 5. minucie po olbrzymim błędzie Suligoja i nieporozumieniu z Simcicem, bramkę zdobył Majcen i musieliśmy gonić wynik. Jedyne jednak, co udało nam się "osiągnąć", to kontuzja młodego Jugovara, która wykluczyła go z gry na dwa tygodnie. Kilkanaście minut później Luka Cerar trafił na 2:0 i było pozamiatane. Po tej porażce ugrzęźliśmy na dobre na miejscu barażowym, mając jednak komfort nie-bycia ostatnimi w tabeli. Szybko mogło się to jednak zmienić...

 

 

20.08.2017 Brajda, Tolmin: 238 widzów

1.SNL [7/36] NK Tolmin [9] - Krka [5] 0:2 (0:1)
5. L. Majcen 0:1
48. D. Jugovar knt.
59. L. Cerar 0:2
MVP: Josip Fucek (Krka) - 7.9
Odnośnik do komentarza

Przed kolejnym meczem ligowym udało mi się pozyskać zastępstwo dla nieobecnego już Freliha. Za 9.000 funtów zakupiłem utalentowanego Urosa Matica (22, GK; Serbia), który będzie u nas pełnił role trzeciego bramkarza. Czyli w sumie coś robi, ale jakby nic nie robił.

 

Na kolejny oklep..tfu.. mecz, udaliśmy się do Celje. Tamtejsze NK radził sobie w lidze niewiele lepiej od nas, lecz już samo granie u siebie stawiało ich w roli faworytów. My natomiast zajmujemy przedostatnie miejsce i nic nie wskazuje, żebyśmy tą lokatę prędko opuścili. Zaczynamy jednak odmienieni, albowiem w 26. minucie Mitja Mauko pokazuje całemu Celje na co go stać, gdy pięknym wolejem z szesnastego metra pokonuje goalkeepera gospodarzy! Na nic to się jednak zdało wobec naszej frajerskości. Jeszcze przed przerwą, za sprawą Kidrica, straciliśmy prowadzenie, a po zmianie stron było tylko gorzej. Na 2:1 po ładnej zespołowej akcji trafił Stjepanovic, a wynik na trzynaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił, ponownie zaskakując Simcica, Rok Kidric. Kontynuujemy zatem naszą niechlubną serię bez wygranej, a co gorsza - reszta stawki zaczyna powoli nam uciekać. A jak wiadomo - gonitwy na wiosnę to nie jest najprzyjemniejsza część trenerskiej roboty.

 

 

26.08.2017 Arena Petrol, Celje: 699 widzów

1.SNL [8/36] Celje [7] - NK Tolmin [9] 3:1 (1:1)
26. M. Mauko 0:1
45+1. R. Kidric 1:1
67. B. Stjepanovic 2:1
77. R. Kidric 3:1
MVP: Rok Kidric (Celje) - 9.1
Odnośnik do komentarza

Pomiędzy kolejnymi meczami mieliśmy sporo wolnego, więc poświęciłem ten czas na przeprowadzanie kolejnych ruchów kadrowych, a do tego na treningach ćwiczyliśmy zagrania w ofensywie. Co do transferów jednak, to pożegnał się z nami jeszcze jeden zawodnik, a mianowicie chodzi o Alessio Codromaza (23, DC; Włochy) [29-0-3-6.98; 2s], który za sumę 18.000 funtów przeniósł się do drugoligowego Teramo Calcio. Przy będących w dobrej formie Djukicu, Suligoju i Situ Włoch był mi absolutnie zbędny, tym bardziej, że pozyskałem jeszcze dwóch zawodników mogących grać na środku defensywy, ale o nich dowiecie się niebawem.

 

Co do wzmocnień, to w ostatnich dniach okienka usilnie przeszukiwałem rynek szukając graczy, którzy mogliby okazać się kluczowi w walce o utrzymanie. Znalazłem takowych dwóch. Pierwszym z nich był Vuk Djuric (28, DMC-MC; Czarnogóra), absolutny gwiazdor Slobody Uzice, za którego Serbowie dostali aż 35.000 funtów! Na pewno przyda się w razie częstych absencji Ogrica czy Rakuscka. Drugim z nich jest fantastycznie zapowiadający się Adnan Basic (20, AMR-ST; Bośnia i Hercegowina), którego za 9.000 funtów podkupiłem Celje. On jednak na swoją szansę będzie musiał trochę poczekać, albowiem na prawej stronie aktualnie rządzi Marko Perkovic. Najchętniej bym Bośniaka wypożyczył, ale prezes nie widzi sensu znajdywania klubu filialnego. Cóż, będzie się musiał jakoś na razie przemęczyć, a w styczniu to się zobaczy.

 

Mecz domowy z ostatnim w tabeli Rudarem miał pokazać, czy w ogóle jest sens walczyć o cokolwiek. W bój posłałem najsilniejszą jedenastkę, bo po co było kombinować. W pierwszej połowie tradycyjnie zagraliśmy bardzo dobre zawody, a ich ukoronowaniem była bramka Chechelashvilliego z rzutu karnego podyktowanego po faulu na Mitji Mauko. Przez chwilę zapachniało to powtórką z Celje, bowiem pod koniec pierwszej połowy w spojenie trafił doświadczony Prasnikar, ale bura w przerwie podziałała należycie. Po zmianie stron szybko podwyższamy prowadzenie za sprawą Mademby Djibrila Cisse, a później oglądamy koncert w wykonaniu niesamowitego Mitji Mauko i rozbijamy Rudar Velenje aż 4:0! Niesamowity mecz, a biorąc pod uwagę inne wyniki, to wreszcie uciekamy z miejsca barażowego! Wreszcie dało się poczuć powiew świeżości!

 

 

09.09.2017 Brajda, Tolmin: 593 widzów

1.SNL [9/36] NK Tolmin [9] - Rudar Velenje [10] 4:0 (1:0)
31. C. Chechelashvilli 1:0 rz.k.
47. M. D. Cisse 2:0
61. M. Mauko 3:0
79. M. Mauko 4:0
MVP: Mitja Mauko (Tolmin) - 9.2
Edytowane przez MaKK
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

Dzień po spotkaniu z Rudarem zakontraktowałem kolejnych dwóch zawodników, tym razem jednak z myślą o przyszłości klubu. Pierwszym z nich był wychowanek CSA, Ewerton Jose (18, DCM; Brazylia), który oprócz pozycji defensywnego pomocnika może także występować na środku obrony. Drugim jest młodzieżowy reprezentant Australii, Marko Fatic (18, DCM-DC; Australia U-20: 8/0), który może grać na tych samych pozycjach, co pozyskany Brazylijczyk. W przyszłości zapowiada się więc ciekawa rywalizacja.

 

Nastroje po wygranym pojedynku z zespołem z Velenje szybko zostały ostudzone, gdyż po raz drugi w sezonie mierzyliśmy się z mistrzem kraju, a więc NK Maribor. Już w 23. sekundzie spotkania było jasne, że większych szans nie mamy. Wtedy bowiem naszą obronę zdołał zaskoczyć Jurecic, który pokonał Simcica strzałem z 25 metrów. Do przerwy goście podwyższyli wynik, gdy stoper Miha Blazic strzałem głową nie dał szans na interwencje naszemu bramkarzowi. Po zmianie stron zdołaliśmy postraszyć nieco gości, gdyż w 56. minucie Mitja Mauko, po asyście Denisa Vezjaka, strzelił kontaktową bramkę. Jednak chwilę potem było już pozamiatane, a gola przypieczętowującego naszą porażkę zdobył Jean-Philippe Mendy. Uderzyliśmy raz jeszcze, za sprawą Mademby Cisse, ale tylko na tyle było nas stać. Po raz kolejny minimalnie przegrywamy, ale za styl punktów nie dają.

 

 

16.09.2017 Brajda, Tolmin: 683 widzów

1.SNL [10/36] NK Tolmin [7] - NK Maribor [1] 2:3 (0:2)
1. Z. Jurecic 0:1
38. M. Blazic 0:2
54. M. Mauko 1:2
60. J-P. Mendy 1:3
68. M. D. Cisse 2:3
MVP: Ziga Jurecic (Maribor) - 8.2
Odnośnik do komentarza

Jeżeli gdzieś mieliśmy szukać wsparcia, to na pewno nie w SZPN-ie. Terminarz, jaki nam ustalono, był bowiem bardziej chujowy niż cokolwiek innego na świecie. Po meczu z liderem czekał nas wyjazd do Domzale, a więc trzeciego zespołu ligi. Znowu bardzo szybko straciliśmy gola, a stało się to w szóstej minucie za sprawą uderzenia Kelenca. O dziwo jednak potrafiliśmy się otrząsnąć, a jeszcze przed końcem pierwszej części gry wyjść nawet na prowadzenie. Najpierw bowiem świetne zagranie Perkovica na gola zamienił Cisse, a później to Mademba zagrał piłkę, ale tym razem skończył wszystko Chechelashvilli. Niestety po raz kolejny nie udało nam się utrzymać wyniku i za tą nieodpowiedzialność dwukrotnie skarcił nas Marko Nunic, pewnie zmierzający po koronę króla strzelców. Snajper gospodarzy po jedenastej serii gier miał na swoim koncie już dziewięć goli. A pomyśleć, że jeszcze w drugiej lidze odrzuciłem jego kandydaturę na naszego napastnika...

 

 

24.09.2017 Sportni park, Domzale: 955 widzów

1.SNL [11/36] Domzale [3] - NK Tolmin [7] 3:2 (1:2)
6. D. Kelenc 1:0
25. M. D. Cisse 1:1
40. C. Chechelashvilli 1:2
66. M. Nunic 2:2
84. M. Nunic 3:2
MVP: Marko Nunic (Domzale) - 8.8
Odnośnik do komentarza

Zaklepałem kolejny transfer do naszego zacnego klubu. Z wolnego transferu ściągnąłem kolegę Ewertona Jose z czasów gry w Brazylii, Williana (18, DC-DCM; Brazylia), który zapowiada się na ciekawego środkowego obrońcę. Zobaczymy, co z nim będzie - na razie do gry jest czwarty w kolejce.

 

Po serii dwóch porażek 2:3 czekał nas mecz o sześć punktów, bowiem naszym rywalem była ekipa Zavrc, która znajdowała się tuż za naszymi plecami. Niestety graliśmy na wyjeździe, a już sam ten fakt zwiastował kłopoty. Byliśmy w tarapatach już w 32. minucie, gdy po faulu Situ w polu karnym, prowadzenie gospodarzom dał Jaksic. Mogliśmy mieć jeszcze większe kłopoty, ale arbiter oszczędził Francuza obdarzając go tylko żółtym kartonikiem. Strata gola dała nam dodatkową motywacje, a to przełożyło się na gole. W doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównać zdołał niesamowity ostatnimi czasy Dalibor Sokanovic. Po przerwie jednak do głosu ponownie doszła ekipa gospodarzy, dla której szybkie bramki strzelili Ivan Pesic i Dejan Glavica. Na nic zdała się druga bramka Sokanovica, albowiem przegrywamy z Zavrc, a oni dodatkowo przeskakują nas w tabeli. Ewidentnie brakuje nam koncentracji, bo wszystko inne idzie w dobrą stronę.

 

 

30.09.2017 Sportni park, Zavrc: 516 widzów

1.SNL [12/36] Zavrc [8] - NK Tolmin [7] 3:2 (1:1)
32. N. Jaksic 1:0 rz.k.
45+1. D. Sokanovic 1:1
57. I. Pesic 2:1
75. D. Glavica 3:1
77. D. Sokanovic 3:2
MVP: Dejan Glavica (Zavrc) - 9.0
Odnośnik do komentarza

Na wyjazdowy mecz z Olimpiją Ljublana nawet się specjalnie nie napalałem. Byliśmy w katastrofalnej dyspozycji, a dodatkowo jeszcze nie graliśmy u siebie. Wszystko mogło przybrać niekorzystny dla nas obrót już w 22. minucie, jednak Blessing Eleke nie wykorzystał rzutu karnego; fantastyczną paradą popisał się Vasja Simcic. Paradoksalnie od tej chwili to my przejęliśmy inicjatywę, co doprowadziło do gola Perkovica! Nasza radość nie trwała jednak długo, bowiem tuż przed przerwą wyrównał Miha Zajc i sprawa wyniku znów była otwarta. Niestety, jak to zwykle bywa w tym sezonie, zabrakło nam koncentracji i nie udało się dowieść do końca choćby remisu. W 61. minucie Kuchar strzałem w samo okienko nie dał szans naszemu bramkarzowi, co sprawiło, że przegraliśmy czwarty mecz z rzędu. Co gorsza, czwarty mecz z rzędu jedną bramką. To boli, nie powiem że nie, ale mam już chyba pomysł na taktykę. W sumie gorzej już być nie może, bo po tej klęsce spadliśmy na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

 

 

14.10.2017 Sportni park Stozice: 1.329 widzów

1.SNL [13/36] Olimpija [5] - NK Tolmin [8] 2:1 (1:1)
22. B. Eleke n.rz.k.
36. M. Perkovic 0:1
43. M. Zajc 1:1
61. O. Kuhar 2:1
MVP: Miha Zajc (Olimpija) - 9.0
Odnośnik do komentarza

Na szczęście tym razem przyszedł nam z pomocą terminarz rozgrywek, bowiem lepszej okazji na przełamanie niż mecz z przedostatnią Goricą mieć chyba nie można. Dodatkowo graliśmy przed własną publiką, co dodatkowo motywowało zawodników! Jak byli głodni gry pokazała nam już piąta minuta, kiedy to Danjel Rakuscek pokonał Stipice i wyszliśmy na prowadzenie. Nasza radość nie trwała jednak zbyt długo, bowiem chwilę później odpowiedział Sandi Arcon i mieliśmy już remis. Jednak jeszcze przed przerwą będący ostatnio w nieziemskiej formie Sokanovic, po asyście Perkovica, ponownie dał nam komfort gry! Niestety po zmianie stron swój koncert symfoniczny kontynuował Arcon, co sprawiło, że w 69. minucie z wyniku 2:1 zrobiło się 2:3. Nie byłby to jednak Football Manager, gdyby losy tego spotkania raz jeszcze się nie odwróciły! Na kilka minut przed końcem po strzale Djukica do siatki trafił Darnel Situ, chwilę później na prowadzenie wyprowadził nas po raz trzeci Dalibor Sokanovic, a to fantastyczne spotkanie bramką zwieńczył także Marko Perkovic, no i mamy przełamanie, i to w stylu po prostu boskim!

 

 

21.10.2017 Brajda, Tolmin: 534 widzów

1.SNL [14/36] NK Tolmin [10] - Gorica [9] 5:3 (2:1)
5. D. Rakuscek 1:0
10. S. Arcon 1:1
43. D. Sokanovic 2:1
53. S. Arcon 2:2
69. S. Arcon 2:3
84. D. Situ 3:3
87. D. Sokanovic 4:3
90+1. M. Perkovic 5:3
MVP: Sandi Arcon (Gorica) - 9.4
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...