Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, takie szybkie pytanie. Na chwilę obecną działam na takim staruszku:

 

Gigabyte GA-N650SLI-DS4

C2D E4400 2x 2 Ghz

NVidia 7300 GT (prawdopodobnie uszkodzona, różowe artefakty niezależnie od systemu)

2x 1 GB 800 mhz RAM (firmy za nic w świecie nie pamiętam)

2x dyski 200 GB bodajże Samsunga, które są już na wykończeniu IMHO

Zasilacz no-name 350 bądź 400W

 

Na chwilę obecną prawdopodobnie kupię po prostu drugiego 7300 GT ponieważ są dosyć tanie, a potrzebuję coś na przetrwanie. Moje pytanie - za kilka miechów jest szansa na budżet w okolicach 1000 złociszy. Czy dałoby radę zrobić w tej kwocie jakiś sensowny upgrade wart tych pieniędzy? Jakichś gigantycznych wymagań nie mam, gram głównie w League of Legends i World of Tanks na minimalnych, gdyby przy okazji udało się wejść na chociaż częsci ustawień na średnich i płynnie grać - to jest dodatkowy, miły bonus ;)

 

Czuję, że mój cudny rzęch powolutku już umiera i warto by było rozejrzeć się za czymś innym. Dałoby radę? Monitor mam pod VGA. Klawiatura, myszka i system też jest.

Odnośnik do komentarza

jeżeli chcesz kompa wymieniać dopiero za kilka miesięcy nie ma sensu dzisiaj tego robić, przed nami premiera nowej platformy intela

 

pytanie brzmi czy napęd i dysk masz na sata(kabelek) czy na ata(taśma) ?

 

jeżeli sata to będziesz mógł je wykorzystać i w 1000zł jest szansa coś rozsądnego złożyć pod twoje wymagania, jeżeli są to ata to rowniez bedziesz musial zakupić nowe

Odnośnik do komentarza

Dyski są na SATA.

 

O grafice myślę dlatego, że na chwilę obecną komp po prostu kompletnie nie chodzi podejrzewam problem z grafiką, a nie wyżyję kilka miesięcy na lapku z zintegrowaną grafą, 1,6ghz i 512 mb ramu na którym nawet opera chodzi z dużym bólem :keke:

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Potrzebuję pomocy tak, żeby wstępnie rozeznać się jakie fundusze potrzebuję na nowego PCta. Moje wymagania są takie: 4-rdzeniowy procek, 8GB ramu, szybki HD 1TB. Grafika to rzecz drugorzędna, żeby dało się czasem w coś nowego zagrać, ale może być nawet w min. detalach. Oczywiście samo pudło z zasilaczem, bez monitora, myszy, klawy i OS.

 

I jeszcze jedno pytanie, warto inwestować w dysk SSD? Może warto poczekać, aż stanieją? Opyla się wziąć 120GB SSD pod system, a resztę rzeczy trzymać na zwykłym dysku?

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję pomocy tak, żeby wstępnie rozeznać się jakie fundusze potrzebuję na nowego PCta. Moje wymagania są takie: 4-rdzeniowy procek, 8GB ramu, szybki HD 1TB. Grafika to rzecz drugorzędna, żeby dało się czasem w coś nowego zagrać, ale może być nawet w min. detalach. Oczywiście samo pudło z zasilaczem, bez monitora, myszy, klawy i OS.

 

I jeszcze jedno pytanie, warto inwestować w dysk SSD? Może warto poczekać, aż stanieją? Opyla się wziąć 120GB SSD pod system, a resztę rzeczy trzymać na zwykłym dysku?

 

Jak dla mnie rozwiązanie idealne. System chodzi jak błyskawica (uruchamia się w ~10 s).

Odnośnik do komentarza

I jeszcze jedno pytanie, warto inwestować w dysk SSD? Może warto poczekać, aż stanieją? Opyla się wziąć 120GB SSD pod system, a resztę rzeczy trzymać na zwykłym dysku?

 

moze ktos cos wiecej na ten temat napisac? pierwszy raz o tym slysze a brzmi bardzo ciekawie :)

Odnośnik do komentarza

Raczej nie w jakieś mega wymagające strzelanki. Jakieś strategiczne czy RPGi: Skyrim, Diablo 3, Crusader Kings 2, coś takiego.

Rozdzielczość 1152x864 albo 1280x1024, nie robi mi wielkiej różnicy.

propo 1:

http://www.morele.net/inventory/info/2cNb/

 

jeżeli chcesz wydać więcej, to kolejno:

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-3470-3-2ghz-box-6m-lga1155-bx80637i53470-498899/

 

zestaw nie ma potencjału do późniejszego OC, jeżeli chcesz taki złożyć będzie trzeba wyłożyć więcej kaski(zmiana procesora, płyty głównej i zasilacza oraz ew. obudowy)

 

jeżeli chcesz ciąć to daj znać

 

 

a jak wyglada sprawa obciazenia zasilacza i poboru pradu dodatkowym dyskiem?

może kilkanaście WAT, obciążenie jest niewspółmiernie niskie w stosunku do innych podzespołów bazowych

 

 

I, podłączając się, jak wygląda sprawa z programami/grami? Je też zdecydowanie bardziej opłaca się instalować na SSD?

opłaca, należy mieć na uwadze, że jest to dysk typu flash, jego żywotność jest krótsza niż tradycyjnego dysku(ilość zapisów/odczytów przy normalnych codziennym użytkowaniu powinna wystarczyć na kilka lat), dlatego na magazyn danych, filmy, zdjęcia, dokumenty stosuje się nadal HDD

 

do tej pory spotkałem się z jednym dyskiem SSD, który wyzionął ducha jeszcze na gwarancji(pracował 24h na dobe przy obliczeniach), przeżył półtora roku

 

SSD używam od ponad roku, jest znaczna różnica w wydajności zarówno systemu jak i gier oraz programów, w szczególności Football Managera(po kilkunastu sezonach gry tempo rozgrywki nie zwalnia)

Odnośnik do komentarza

w kwocie 700zł masz poleasingowe komputery lub używki z niepwenej ręki oparte na core 2 duo, co w przypadku fm13 może rodzić problemy z fm13 i kolejnymi wersjami, ponadto będą to bardzo energochłonne sprzętu, zdecydowanie warto dopłacić parę groszy i kupić coś nowego z gwarancją i mniejszym zużyciem prądu

 

bez obudowy:

http://www.morele.net/inventory/info/D7HqOP/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...