Skocz do zawartości

Marynia patrzy z pogardą na 489 kryminalistów kupujących działki wokół Anfield


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

 

Podniecać się, że było się pod zaborem innego państwa. Serio, piszcie dalej o Polsce A i B.

zawsze będziemy :)

 

 

Pod zaborem? Tak to odczuwacie w WLKP? To smutne :(

 

Podniecać się, że było się pod zaborem innego państwa. Serio, piszcie dalej o Polsce A i B.

 

Ja pisze jeszcze o Polsce C.

 

 

Pisz i o N jak czujesz potrzebę.

Odnośnik do komentarza

 

Ale co będzie widoczne niby?

że mamy Polskę w dwóch prędkościach

 

 

No shit, Sherlock. Ja nie mówię, że tak nie jest. Ja mówię, że to jest z żałosne przywoływać ten podział jakby przynosił zachodnim terenom jakąś chlubę, gdzie w dużej mierze opiera się to na tym, że są to tereny po zaborze niemieckim.

 

Mapa kolejowa zamieszczona przez Feanora jest doskonałym przykładem.

Odnośnik do komentarza

ale ja nie mówię, że to nie ma wpływu, ale nie jest IMHO jeden z głównych powodów, jak to pisze FYM

 

nowoczesna gospodarkę napędzają aglomeracje, w Polsce to Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Wrocław i Poznań (sorry, ale Łódź nie) - w Polsce B takich miast nie ma


no i takie Mazury też były pod zaborem niemieckim a do Polski A się nie kwalifikują

Odnośnik do komentarza

ej ale określenie Polska A, Polska B i Polska C (tereny dzisiejszych kresów), to są określenia z Planu piętnastoletniego E. Kwiatkowskiego, nie ma się o co spinać :p
A yo jest uwarunkowane zaborami, ale i nie tylko. Byłem parę razy na Zamojszczyźnie, u nas są inni ludzie, bardziej zdyscyplinowani, poukładani, zaradni. Tam to autobusy jeżdżą jak chcą, ludzie maja bardziej wyjebane na wszystko, nie widzę u nich jakoś chęci do poprawy swego bytu. Nam Niemiec wpoił przedsiębiorczość, wam Rusek nie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...