Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle nie rozumiem śmichów-chichów z ligi szkockiej. Zobaczcie ile Szkotów gra w P'ship czy nawet Ch'ship, a przecież wielu (większość?) z nich łupała w SPL. Ubiegnięcie ~50 angielskich drużyn o podpis najlepszego asystenta SPL to jednak wydarzenie. Szkoda tylko, że Lech wylukał a Legia kupiła ;)

Odnośnik do komentarza

W ogóle nie rozumiem śmichów-chichów z ligi szkockiej. Zobaczcie ile Szkotów gra w P'ship czy nawet Ch'ship, a przecież wielu (większość?) z nich łupała w SPL. Ubiegnięcie ~50 angielskich drużyn o podpis najlepszego asystenta SPL to jednak wydarzenie. Szkoda tylko, że Lech wylukał a Legia kupiła ;)

No tak, a przecież w finale LM grało 3 Polaków, którzy grali w naszej lidze! Na pewno mamy mocną ligę!

Odnośnik do komentarza

Otóż to. Szkocka liga jest w dużym dołku, co najlepiej pokazuje ranking UEFA. W zasadzie tylko on obiektywnie pokazuje poziom poszczególnych lig. Argumenty typu "ale grajo w finale!" albo "ale grajo w Premieship!" są niewielkim wyznacznikiem poziomu ligi.

Odnośnik do komentarza

Np. obecny wicekról strzelców SPL (Leigh Griffiths) został wypierdolony z Wolves, które grało w Championship, ponieważ się nie nadawał :crazy: Żeby nie mówić już np. o takim Boydzie, który pobił wiele rekordów ligowych pod względem goli, a obecnie dogortywa w Kilmarnock.

Odnośnik do komentarza

Ja jakoś nie mogę się przekonać, co do słuszności tego transferu. Chciałbym się mylić, ale widzę pewną analogie między nim i Gargułą. Fakt teoretycznie Lech nic nie traci. Bierze zawodnika bez kontraktu, który pograł nawet trochę w reprezentacji, ale z drugiej strony facet ma spore problemy z kontuzjami, przez 6 lat od debiutu w lidze zagrał tylko trochę ponad 100 spotkań. Na dodatek, jak na Poznańskie warunki pewnie będzie sporo zarabiać. Poza tym w Lubinie raczej mógł grać spokojnie, bez presji, teraz będzie kompletnie inaczej, w każdym spotkaniu trzeba będzie walczyć o zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza

Pawłowski taki trochę Żurawski tudzież Brożek - przekłada polskie "ciepełko" ponad wyzwania zagraniczne, ale imo pozytywny zakup. Jesli chodzi o transfery z polskiej ligi - osiągalne dla Lecha - to oprócz Pawłowskiego jeszcze tylko Wszołek za Tonewa i będę kontent. No chyba, że uda się ściągnąć Phibela (i pozbyć Arboledy, bo nie wiem jak u niego ze zdrowiem).

Odnośnik do komentarza

Teraz czytałem, ze miał ofertę z Herthy, ale wybrał Lecha. Oczywiście oferta z Berlina mogła być całkowicie mglista. Tak czy siak, widzę pewne podobieństwa między Pawłowskim a Pawłem Brożkiem czy Żurawskim - choć dwójka z Wisły osiągnęła w polskiej lidze wielokrotnie więcej.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Wczoraj po interesującym meczu, Lech odkupił swe winy po meczu z miedzią. U Lechitów było widać zaangażowanie i chęć do gry w piłkę. Na plus na pewno duet Hamalainen - Lovrencics. Pierwszy był prawdziwym motorem naszego klubu, długi poza ładną bramką popisał sie paroma niezłymi rajdami.. Niby Teo też zagrał dobrze, ale do końca to on mnie nie przekonuję. Źle zagrał Kebba (Gole Kuświka to jego wina), oraz Barry ( w ofensywie niedokładny, w defensywie Smektała robił z nim co chciał). Pomimo bramki, nie popisał się też Claasen, podawał bardzo niecelnie, był mało ruchliwy.
osobną sprawą jaką chcę omówić sędziowanie w meczu. Sędzia pozwalał na stanowczo za dużo, zarówno jednej, jak i drugiej stronie. Przykłady: np. sytuacja gdzie leżał Trałka (jak dla mnie żk), sędzia ani nie zareagował, Sytuacja gdzie przewracał się Teo w polu karnym, była też kontrowersyjna.

Odnośnik do komentarza

Najgorsze, że nie wiadomo czy Rumak ma zaufanie zarządu czy nie, czy piłkarze graja przeciwko niemu, czy nie. Takie trochę zawieszewnie. Nie lubię Rumaka, ale jesli zarząd ma pomysł na niego, to niech powie "pali się i wali, Rumak zostaje" ale jest trochę powtórka z Bakero, że trybuny wiedzą swoje "od dawna" a zarząd czeka, aż się wywali po całości. Spiskowa teoria dziejów głosi, że zarząd posłucha kibiców przed sprzedażą karnetów na rundę wiosenną (tę tru wiosenną) i wywali Rumaka ku uciesze tłumu.

Dla mnie takie zawieszenie, stawianie celów w stylu "25 punktów do końca rundy" jest idiotyzmem. Wóz albo przewóz.

Co do wczorajszego meczu - najważniejsze, że drugi mecz ligowy z rzędu Lech obrócił na swoją korzyść. Douglas, może miał klopsy, ale gruby Henriquez nie jest dla niego alternatywą póki co,

Odnośnik do komentarza

Me_who, ale myślisz że ta gra w kratkę to wina trenera? ja w tej drużynie już od czasów Zielinskiego zauważam coś niepokojącego. IMO to piłkarze rządzą szatnią a poszczególni trenerzy to tylko figuranci dla piłkarzyków. Ponadto wydaję mi sięże zarządowi to odpowiada, przynajmniej nie musi płacić horrendalnej pensji jakiemuś uznanemu trenerowi, co by wziął piłkarzyków za mordy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...