Skocz do zawartości

Nietoperze wracają do gry! Historia Ernesto Moreno...


yaneck1

Rekomendowane odpowiedzi

Gra: FM 15

Wersja: 15.3.2

Ligi: Anglia [1], Argentyna [1], Brazylia [1], Francja [1], Hiszpania [1], Holandia [1], Meksyk [1], Niemcy [1], Polska [1], Portugalia [1], Włochy [1]

Dodatkowe pliki: brak

Menedżer: Ernesto Moreno [ESP]

___

 

Czy Valencia CF ma szansę zawojować Europę tak jak niegdyś?

To pytanie zadawałem sobie przed podjęciem pracy z zespołem "Nietoperzy". Na pewno ciężko będzie w pierwszych sezonach pokonać Barcę, Real czy Atletico, ale 4. miejsce (dające Ligę Mistrzów) powinno być jak najbardziej w zasięgu. Stan bazy treningowej i boisk młodzieżowych, dosyć przeciętny. Od razu poprosiłem zarząd o rozbudowę obiektów. Do klubu zostali sprowadzeni nowi trenerzy, fizjoterapeuci oraz skauci. Wybierałem tych w miarę tanich, gdyż klub musi przyszłościowo myśleć o budżecie. Moim asystentem został Holender Jaap Stam, który odszedł z Ajaksu. Ze starych pracowników został m in. Ruben Baraja (pamiętacie go jeszcze?), który jest menedżerem zespołu u-19. Cel jaki postawiono Valencii na 1. sezon to awans do Champions League po przez ligę, a budżet transferowy jaki mi przydzielono to ok. 8 mln €.

 

Transfery i negojacje w pierwszym okienku:

Nie oszukujmy się 8 mln na transfery, mały budżet płacowy klubu, aż prosiło się o to by podbudować konto zespołu. Cztery kluby zainteresowane były moim skrzydłowym Sofiane Feghoulim i postanowiłem nie trzymać go na siłe w klubie. Jego transfer do Monaco stał się faktem, dostaliśmy 9.5 mln € + miesięczne raty (z tymi będzie razem 12 mln) oraz bonusy. Razem klub może zarobić na Algierczyku 15 mln €. Kolejnym graczem który opuścił nasze szeregi był obrońca Ruben Vezo, który według mnie był po prostu za słaby w rywalizacji z resztą obrońców, którzy są już w Valencii i wystawiłem go na listę transferową. Odszedł do Sportingu Lizbona za 2.1 mln €, a kibice nie zamierzali po nim płakać. Prawdziwa walka trwała o ostoję mojego środka pola, wychowanka Realu Madryt - Daniego Parejo. Przychodziły oferty z Benfiki, Porto i Chelsea (która oferowała 21.5 mln €). Postanowiłem, że sprzedam go tylko za kwotę odstępnego - 25 mln €, inne oferty nie wchodziły w grę, noi Hiszpan pozostał z nami. Kluby europejskie były zainteresowane także usługami bocznego obrońcy Jose Gaya oraz kolejnego skrzydłowego Pablo Piattiego, ale nie wpłynęły żadne oferty. Z podbudowanym kontem postanowiłem zatrudnić do klubu Portugalczyka Rubena Nevesa z FC Porto. Przybył do nas za 20 mln €, bo tyle wynosiła jego klauzula odstępnego. Jest to bardzo przyszłościowy zawodnik o dobrych mentalnych atrybutach, który może grać jako regista (rola którą bardzo lubię).

 

- Transfery (z):

Ruben Neves (z FC Porto)

- Transfery (do):

Sofiane Feghouli (do AS Monaco)

Ruben Vezo (do Sportingu Lizbona)

 

Kadra na pierwszy sezon:

 

- Bramkarze:

BR Diego Alves [bRA, 29]

BR Yoel [ESP, 25]

 

Pierwszym wyborem w bramce będzie rzecz jasna doświadczony Diego Alves (wicekapitan zespołu), który będzie grał jako Bramkarz-libero (wsparcie). W razie niedyspozycji Brazylijczyka, grał będzie Yoel.

 

- Obrońcy:

O (PŚ) Shkodran Mustafi [GER, 22]

O (LŚ) Lucas Orban [ARG, 25]

O (Ś) Nicolas Otamendi [ARG, 26]

O/WO (P) Antonio Barragan [ESP, 27]

O/WO/P (P) Joao Cancelo [POR, 22]

O/WO/P (L) Jose Gaya [ESP, 19]

 

Będziemy grać czwórką obrońców. W środku na pewno nie zawiodą Shkodran Mustafi oraz Nicolas Otamendi, którzy będą mieli przypisane role Środkowy obrońca (obrona). Będą oni grać możliwie jak najczęściej (m in. z powodu braku zmienników), gdyż obrońca rozwija się po przez jak najczęstsze występy. W razie kartek zmieniał ich będzie Lucas Orban, będący także drugim wyborem na lewej obronie. Tam występował będzie najczęściej Jose Gaya jako Kompletny boczny wysunięty obrońca (wsparcie). Na prawej obronie zagra Antonio Barragan z przypisaną rolą Boczny obrońca (atak), który będzie także wyrzucał piłkę z autów w pole karne. Jego zmiennikiem będzie młody Joao Cancelo (wypożyczony z Benfiki), przyszłościowy gość.

 

- Pomocnicy:

DP, P (Ś) Javi Fuego [ESP, 30]

DP, P (Ś) Filipe Augusto [bRA, 20]

DP, P (Ś) Ruben Neves [POR, 17]

DP, P (Ś) Dani Parejo [ESP, 25] ©

P (L), O (PLŚ) Pablo Piatti [ARG, 25]

P/OP (Ś) Enzo Perez [ARG, 28]

P/OP (Ś) Andre Gomes [POR, 20]

OP (PLŚ) Rodrigo De Paul [ARG, 20]

 

Moje dwie utworzone formacje uwzględniają grę tak z defensywnym pomocnikiem jak i z ofensywnym. Najczęściej będę się starał jednak grać taktyką 4-2-3-1 (z of. pomocnikiem). W środku pomocy grał będzie Dani Parejo (nasz kapitan), na którego bardzo liczę. Będzie on miał rolę Wysunięty rozgrywający (wsparcie) i będzie wykonywał rzuty wolne. Obok niego najczęściej stawiał będę na Enzo Pereza - Cofnięty rozgrywający (obrona). Przed nimi - i tutaj taki eksperyment, jako Ofensywny pomocnik (atak) grał będzie (najczęściej) bardzo obiecujący Andre Gomes (postaram się wyćwiczyć mu pozycję OPŚ). Jego zmiennikiem będzie równie utalentowany Rodrigo De Paul, którego jednak mam zamiar wytrenować na schodzącego napastnika (OPL). Na lewym skrzydle najczęściej grał będzie Pablo Piatti - Skrzydłowy (wsparcie). Argentyńczyk będzie egzekwował rzuty rożne. Na prawej będę eksperymentował z już wcześniej wymienionym De Paulem bądź nominalnym napastnikiem - Rodrigo. W formacji z def. pomocnikiem praktycznie nic się nie zmieni, oprócz tego że Enzo Pereza zamieni w środku Andre Gomes i zagramy na registę, którym będzie nowy nabytek Ruben Neves. Javi Fuego będzie zmiennikiem środkowych i defensywnych pomocników, a dla wypożyczonego z Rio Ave Filipe Augusto jakoś nie widzę miejsca w składzie.

 

- Napastnicy:

P (L), O (PLŚ), N (Ś) Rodrigo [ESP, 23]

N (Ś) Alvaro Negredo [ESP, 28]

N (Ś) Paco Alcacer [ESP, 20]

 

Moja Valencia najczęściej grać będzie na jednego napastnika w systemie rotacji. Będą grali Alvaro Negredo jako Odgrywający (atak) albo niezywkle obiecujący Paco Alcacer - Wysunięty napastnik (atak). Rodrigo będzie grał raczej na prawym skrzydle, a w razie utworzenia taktyki na dwóch napastników jako Fałszywa 9 (wsparcie).

 

Pytanie do Was:

Tworząc karierę, miałem zamiar relacjonować ją dla Was co pół sezonu wraz ze screenami i tutaj problem, gdyż robiąc screeny w grze, te nie wychodzą - robią mi się screeny pulpitu. Nie wiecie co na to poradzić? Bardzo proszę o pomoc, gdyż mam nowy laptop, na którym wreszcie mogłem załadować więcej lig i chciałbym się z wami dzielić scrrenami z gry. Pozdro!

Edytowane przez MaKK
Usunięcie kolorów czcionki
Odnośnik do komentarza

Program "screenSHU" też jest bardzo dobry, wybierasz obszar z którego chcesz screen i on od razu jest uploadowany na serwer, a Ty dostajesz link do niego.

tak, wiem, ale tam screeny wygasają, a ja mam serwer w sieci i tam bede zgrywal screeny i nie bedzie problemu najmniejszego

Odnośnik do komentarza

Lipiec/Sierpień 2014 [Europa & Świat]:

W Europie dobiegło końca okienko transferowe. Wiele klubów się wzmocniło, bogacze nie skąpili groszem, mniej mocarni robili co mogli. Najdroższym transferem był angaż w Arsenalu Morgana Schneiderlina, który kosztował Kanonierów 28 mln €. Prowadząc niegdyś karierę Juventusem Turyn w pierwszym oknie zawsze odrzucałem oferty Chelsea za Leonardo Bonucciego, który według mnie jest świetny jako obrońca grający piłką, dobre uzupełnienie Chielliniego, po prostu szkoda chłopaka sprzedawać do Anglii, jednak zakotwiczy w Londynie. Zwróciłem też uwagę na transfer Nevena Subotića do Barcelony, jak dla mnie - świetny ruch Katalończyków.

 

Transfery w letnim okienku:

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

___

 

Lipiec/Sierpień 2014 [W klubie]:

W Valencii w raz z przybyciem nowego menedżera nastał czas roszad. Nowy menedżer Ernesto Moreno zakontraktował w klubie nowych trenerów. Jego osobistym asystentem został Jaap Stam [NED, 42], trenerem siłowym mianowano Igora Morena [bRA, 36] i trenerem pierwszego zespołu został Marcel Lucassen [NED, 44], specjalizujący się w przygotowaniu technicznym. Na tę chwilę, przy dość ograniczonej kadrze i przeciętnej bazie treningowej, oprócz będącego już w klubie trenera bramkarzy Jose Manuela Otxotoreny [ESP, 54], taki sztab trenerów miał wystarczyć. Jeśli chodzi o transfery do klubu... do Valencii przybył tylko utalentowany Ruben Neves - wychowanek Smoków, w ciągu 2/3 lat powinien być kluczowym graczem drużyny. Najbardziej lubi rolę registy. W lipcu Valencia rozegrała 3 sparingi, a w sierpniu 4. Wszystkie prowadził asystent Jaap Stam. Ich wyniki nie powalały, ale można było z optymizmem patrzeć w przyszłość. 24. sierpnia nastąpiła inauguracja Ligi BBVA, a Valencia mierzyła się na wyjeździe z Sevillą. Wynik 0-0 po bezbarwnej grze z obu stron (minimalnie więcej okazji mieli gracze Sevilli), przyjęty został w Valencii z ulgą, bo udało się nie przegrać na wyjeździe, z przecież wysoko notowanym rywalem. Kolejny mecz ligowy (2. kolejka ligi BBVA) na Mestalla z Malagą przyniósł upragnione zwycięstwo 3-0 po golach De Paula, Pereza i Parejo. Zespół gości nie miał w tym spotkaniu właściwie nic do powiedzenia, gospodarze wciąż szukający formy i zrozumienia na boisku umiejętnie wypunktowali rywali.

 

Wyniki sparingów:

Śro, 16/7/2014: Valencia 1-1 Valencia Mestalla (10' Alcacer)

Sob, 19/7/2014: Alcoyano 0-3 Valencia (8' Piatti, 12', 81' Alcacer)

Czw, 24/7/2014: Basel 2-2 Valencia (17' Alcacer, 64' Parejo)

Nie, 3/8/2014: Olympiakos 0-1 Valencia (33' De Paul)

Pią, 8/8/2014: Valladolid 2-2 Valencia (11' Mustafi, 28' Alcacer)

Pon, 11/8/2014: Ribarroja 0-1 Valencia (17' Piatti)

Pią, 15/8/2014: Valencia 0-1 Cordoba

 

Mecze oficjalne:

1. kolejka - Liga BBVA:

Nie, 24/8/2014: Sevilla 0-0 Valencia

 

2. kolejka - Liga BBVA:

Sob, 30/8/2014: Valencia 3-0 Malaga (22' De Paul, 75' Perez, 79' Parejo)

___

 

Lipiec/Sierpień 2014 [Z punktu widzenia menedżera]:

Wspomniany powyżej kapitan drużyny Dani Parejo, jeszcze przed zakończeniem okienka transferowego przyszedł do mnie z problemem. Według niego naszemu zespołowi brakuje głębi (zbyt wąska kadra). Nie dało się tego nie zauważyć to fakt, ale postanowiłem zwołać zebranie zespołu i powiedzieć piłkarzom, że w najbliższym sezonie postawimy na młodość, a w przyszłym sprowadzimy do klubu odpowiednią liczbę piłkarzy. Mój wywód spotkał się z aprobatą wcześniej niezadowolonych piłkarzy i mogliśmy wszyscy wrócić do treningów.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień/Październik 2014 [W klubie]:
W końcu liga hiszpańska ruszyła na dobre. Z siedmiu rozegranych na przestrzeni dwóch miesięcy meczów Valencia wygrała 6, jedno spotkanie przegrała. Dobrą formę prezentowali tacy zawodnicy jak Rodrigo, Paco Alcacer czy wracający po kontuzji Alvaro Negredo. Wydarzeniem tego okresu było prestiżowe spotkanie z Atletico Madryt (u siebie). Drużyna Nietoperzy przegrała je 0-1 po golu Guilherme Siqueiry z rzutu karnego podyktowanemu za faul Parejo na Mandzukicu. Całe spotkanie przypominało partyjkę szachów, żaden z zespołów nie chciał się odsłonić, w drużynie rywala pierwsze skrzypce grał Koke. Porażka nie podcięła zawodników, gdyż mieli przed nią serię zwycięstw, a samo spotkanie z Atleti było na pewno bardzo pouczające. Jeśli chodzi o kontuzje to po meczu z Cordobą na 5 tygodni ze składu wypadł Andre Gomes. Wydaje się on być dosyć podatnym na kontuzje graczem.

Mecze oficjalne:
3. kolejka - Liga BBVA:
Nie, 14/9/2014: Valencia 4-0 Espanyol (38', 45+1' Piatti, 50', 54' Rodrigo)

4. kolejka - Liga BBVA:
Pią, 19/9/2014: Getafe 2-3 Valencia (32' Rodrigo, 38', 83' Alcacer)

5. kolejka - Liga BBVA:
Śro, 24/9/2014: Valencia 3-1 Cordoba (20', 23' Rodrigo, 76' Negredo)

6. kolejka - Liga BBVA:
Sob, 27/9/2014: R. Sociedad 0-1 Valencia (20' Negredo)

7. kolejka - Liga BBVA:
Sob, 4/10/2014: Valencia 0-1 Atletico

8. kolejka - Liga BBVA:
Sob, 18/10/2014: Deportivo 0-1 Valencia (64' Negredo)

9. kolejka - Liga BBVA:
Sob, 25/10/2014: Valencia 2-0 Elche (3' 29' Alcacer)
___

Wrzesień/Październik 2014 [Z punktu widzenia menedżera]:
Z formacji, które utworzyłem na początku sezonu najlepiej wydaje się sprawdzać ta z def. pomocnikiem 4-3-3. Zacząłem się zastanawiać nad wykupieniem z Benfiki Lizbona, będącego u mnie na wypożyczeniu Joao Cancelo. Na pewno nie jest on wart klauzuli odstępnego, wpisanej w kontrakcie (30 mln €), ale może być niezły w przyszłości i oferuje dużą wartość ofensywną, dobrze grając bez piłki, dryblując czy dośrodkowując. Paco Camarasa, były gracz Valencii stwierdził że nasz zespół gra świetny futbol od początku sezonu, a ja sam ze swojej strony pochwaliłem formę Alvaro Negredo, który w 5 meczach osiągnął niewyobrażalną notę 8.6 tylko 2x schodząc poniżej oceny 9. Ocena zarządu nie była dla mnie najłaskawsza, gdyż zdaniem kibiców, kupiony przed sezonem Neves to zakup nietrafiony (jeszcze się przekonamy!) noi nie zrealizowałem celu zarządu co do transferu jakiegoś sławnego grajka. Przyznaję, że zapomniałem nawet przeczytać, że sprowadzanie znanych graczy to priorytet zarządu z Singapuru. W kolejnym okienku może uda się coś zrobić z tym fantem.

Edytowane przez MaKK
Zmiana na Benfika Lizbona
Odnośnik do komentarza

Problem bogactwa w napadzie to najlepsze co może być dla managera, przynajmniej moim zdaniem ;)

masz racje, super snajperzy w Valencii, ale i tak Rodrigo idzie w odstawke w najblizszej przyszlosci, a Negredo jeszcze pogra troche i trzeba się będzie rozejrzeć za Odgrywającym, noi przydałby mi sie Raumdeuter na lewą stronę, bo pamiętam karierę Arsenalem i Alexis był niepodważalny właśnie na tej pozycji, co do screenów to już mam patent bo na swój serwer zgrywam, dzisiaj nowe wieści z mestalla

Odnośnik do komentarza

Listopad/Grudzień 2014 [W klubie]:

W listopadzie Nietoperze rozegrały 4 mecze ligowe, z których wygrały 3 i raz zremisowały. Na uznanie zasłużył wyczyn Shkodrana Mustafiego z wygranego meczu z Athleticiem Bilbao (6-1). Niemiecki obrońca zaliczył w tym meczu... hat-tricka! Wszystkie 3 gole zdobył po dośrodkowaniach z rzutu rożnego. Było to wydarzenie na miarę popisów chociażby Giorgio Chielliniego z Juventusu, którego to klubu Ernesto Moreno jest zagorzałym fanem. W końcu nastał 29 listopada - 13. kolejka ligi BBVA. Valencia przy komplecie widowni (55.000 widzów) podejmowała ówczesnego lidera tabeli, ekipę FC Barcelony. Mecz zakończył się podziałem punktów - remis 1-1. Do tego wyniku przyczynili się z jednej strony Paco Alcacer, którzy strzelił gola z rzutu karnego oraz Pedro, zdobywca bramki wyrównującej stan meczu. Hiszpan wpisał się na listę strzelców po kapitalnej trójkowej akcji Iniesta-Neymar-Pedro - piłka szła jak po sznurku, a Pedro trafił do pustej bramki przy rozkojarzonych defensorach Valencii. Wynik 1-1 przyjęty został na Mestalla z radością, gdyż cała druga połowa należała do Katalończyków. Graczem meczu został Javier Mascherano, a najbardziej doceniony w ekipie gospodarzy został środkowy obrońca Nicolas Otamendi. W grudniu przyszedł czas na puchary. W 5 rundzie Pucharu Króla Valencia mierzyła się z Almerią i wywalczyła zasłużony awans, wygrywając u siebie 3-0 i remisując na wyjeździe 1-1. Po wspomnianym zwycięstwie 3-0 w kadrze dało się zauważyć lekkie znudzenie sezonem, czego skutkiem była m in. domowa porażka z nisko notowaną ekipą Rayo Vallecano. Wynik 0-1, a autorem zwycięskiej bramki dla Rayo był Meksykanin Javier Aquino. Potem było już zwycięstwo z Eibar 3-1 i mecz towarzyski, który zorganizował Jaap Stam, wygrany 5-0 z belgijskim 3-ligowcem FCV Dender. W okresie 2 miesięcy najlepszą formę w ekipie z Estadio Mestalla prezentowali Rodrigo de Paul oraz Paco Alcacer, który bardzo często wpisywał się na listę strzelców, jednak w meczu z Granadą (14. kolejka) doznał kontuzji, która wyłączyła go z gry na 5/6 tygodni. To bolesna strata dla Nietoperzy.

 

Mecze oficjalne:

10. kolejka - Liga BBVA:

Sob, 1/11/2014: Villarreal 0-1 Valencia (29' Alcacer)

 

11. kolejka - Liga BBVA:

Nie, 9/11/2014: Valencia 6-1 Athletic (5' Negredo, 21' De Paul, 37', 45+1', 82' Mustafi, 74' Alcacer)

 

12. kolejka - Liga BBVA:

Śob, 22/11/2014: Levante 0-3 Valencia (15' Rodrigo, 66', 85' De Paul)

 

13. kolejka - Liga BBVA:

Sob, 29/11/2014: Valencia 1-1 Barcelona (48'(k) Alcacer)

 

4. runda /1. mecz - Puchar Króla:

Sob, 6/12/2014: Valencia 3-0 Almeria (6' Rodrigo, 17' Alcacer, 42'(k) Perez)

 

14. kolejka - Liga BBVA:

Śro, 10/12/2014: Granada 0-0 Valencia

 

15. kolejka - Liga BBVA:

Sob, 13/12/2014: Valencia 0-1 Rayo

 

4. runda /rewanż - Puchar Króla:

Śro, 17/12/2014: Almeria 1-1 Valencia (38' Negredo)

 

16. kolejka - Liga BBVA:

Sob, 20/12/2014: Eibar 1-3 Valencia (61', 86' De Paul, 63'(k) Negredo)

 

Sparing:

Pon, 29/12/2014: FCV Dender 0-5 Valencia (5', 77' Negredo, 17' Rodrigo, 21' De Paul, 34' Parejo)

___

 

Listopad/Grudzień 2014 [Z punktu widzenia menedżera]:

W okresie od listopada do stycznia w lidze hiszpańskiej rozgrywki są dosyć intensywne, dlatego na początku grudnia zmniejszyłem intensywność treningu drużynowego z przeciętnej na niską. Mamy małą kadrę, dlatego zawodnicy nie mogą się za bardzo męczyć, gdyż w końcu może im zabraknąć sił na jakieś ważne wydarzenie. Kończy się rok 2014 i zaczynamy zimowe okienko transferowe. Dopięte na ostatni guzik są już dwie tranzakcję, sproawdzenie młodego Jesusa Vallejo z Realu Sociedad oraz Erana Zahaviego - of. pomocnik z Maccabi Tel-Awiw. Pierwszy transfer to wielka niewiadoma (jak rozwinie się ten gracz?) za to drugi to świetny interes, gdyż Izraelczyk kosztuje tylko 2 mln €, a jest piłkarzem wysokich lotów. W przyszłości możemy na nim sporo zarobić.

Odnośnik do komentarza

Powodzenia w Valencii. Sam próbowałem szczęścia z tym klubem, ale przez 6 sezonów udało mi się tylko wicemistrzostwo zdobyć, a w LM jedynie ćwierćfinał. Gdy tylko jakiś piłkarz się wyróżnia, jest momentalnie wyciągany ode mnie przez PSG czy Man City, z którymi finansowo konkurować nie da rady. Polecam rzuty wolne dać wykonywać Parejo, który u mnie około 7-8 bramek bezpośrednio w sezonie zawsze strzelał. A co do Cancelo, jeśli dasz radę to zatrzymaj go. Po 2 sezonach boki obrony Gaya - Cancelo są jednymi z najlepszych w Europie :)

Odnośnik do komentarza

noi umarło... zagrałem już cały sezon, wygrałem lige przed Barcą i Copa del Rey, ale nie mam już motywacji na grę w tego FM'a, co za dużo to nie zdrowo, czekam na najnowszą odsłone, w koncu nastaly najważniejsze miesiące dla fifo-peso-grajków.... szczerze znudziła mi się kariera Valencią, było za łatwo i już nawet nie chce się człowiekowi chwalić że wygrywa, jaką to taktyką nie gra, po prostu gra jest prosta jak opanujesz... tajniki motywacji (chyba najważniejsza " niestety" metoda w tym fm prowadząca do zwycięstw), mam nadzieje ze w nowej odsłpnie wrócą chociażby do treningu z FM 2012, byłoby ciekawiej, pozdro

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...