Skocz do zawartości

Biada klubowi, kaj ciele rozkazuje wołowi


Buzkaful

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś na podhalu...


- Maciek! Maciek! Zaczekaj! Jedziesz już do domu? Masz chwile pogadać?

- Ooo Józek, no zbieram się do domu na obiad, o co chodzi?

- Słuchaj... Jest taka sprawa, że mamy problem... Odkąd Przemek odszedł do II ligi, nie mogę znaleźć odpowiedniego kandydata... Albo zgłaszają się do nas menele spod "Kryśki", albo ludzie, którzy w ogóle nie mają pojęcia o piłce...

Maciek spojrzał głębiej na prezesa, po czym uśmiechnął się i powiedział:

- Haha! Może któryś z tych panów ma właśnie talent! Ja bym zaryzykował! - A po chwili dodał - Nie patrz tak na mnie, ja nie mam smykałki do tego...

- Ale czemu? Mógłbyś chociaż spróbować. Mamy III ligę, możemy powalczyć o awans, w razie jego braku nic nie stracimy.

- Hmm.. A jeśli powiem Ci, że znam chłopaka, który jest gotowy od zaraz?

- Chłopaka? Człowieku! Ja chcę kogoś z doświadczeniem, nie będę bachora wychowywać.. - Słychać było w jego głosie lekkie zdenerwowanie.

- Józek, będziesz z niego zadowolony. Daję słowo.. Ma talent, co prawda nie ma doświadczenia w tym zawodzie, ale gdzieś musi zacząć. Nim się obrócisz, a Poroniec będzie liderem ekstraklasy! Ha! A później...

- Dobra! Skończ już! Słabe te twoje żarciki.. Za niedługo to trzeba wznowić treningi, a my nie mamy trenera.. Niech się jutro do mnie zgłosi ten chłopak. Będę czekać w biurze - Po czym wrócił do budynku klubowego, ba, raczej baraku obok boiska, gdyż tak właśnie wyglądała baza naszego klubu w Poroninie...

- Cholera - Pomyślał Maciek - Chyba mi nie dane zjeść dzisiaj obiad - A następnie wsiadł do samochodu i pomknął w przeciwnym niż zawsze kierunku.


Godzina później... Dom w samym środku jednego z wielu podhalańskich lasów. Nagle na podwórko wjeżdża czarny Hummer, z którego wysiada Maciek.


- Dobry Pani Basiu! Jak tam życie? - Od razu wykrzyknął

- ooo! Witojcie Maćku! A leci pomalutku, dziękuję. Na obiad przyjechałeś? Zaraz będzie tylko ziemniaki się skończą gotować.

- A wie Pani, ja to w sumie do młodego, jest? Ale oczywiście zjem z przyjemnością.

- Młody? A no jest, siedzi ino w domu od kilku dni. Teraz poszedł rąbać drzewo, jest chyba za domem. To ja dokończę obiad, a wy pogadajcie.


Pani Basia to złota kobieta była. Zawsze uśmiechnięta, mimo iż los karał ją nie raz. Najpierw nie miała się gdzie kobiecina podziać, aż na swojej drodze napotkała Roberta, kolegę Maćka, który ich zapoznał. Niestety odkąd Robert umarł i pozostawił rodzinę, ta, sama wychowywała ich dziecko, zajmowała się domem. Lekko nie miała, dlatego Żuraw nigdy o nich nie zapomniał i zawsze starał się pomagać.


- oo.. Maciek! - Zawołał radośnie Grzesiek siedzący na pniaku z siekierą w ręce.

- Siemasz młody, jak tam? - Od razu chciał przejść do konkretów.

- A no nawet... No dobra... ostatnio beznadziejnie.. Roboty jak nie było tak ni ma.. Zgłaszałem się chyba do każdego klubu w okolicy.. Zero odzewu.. Ani w okręgówce, ani w IV lidze.. Masakra..

- Aż tak ciężko? No cóż, chyba jestem w stanie Ci pomóc. Co powiesz na III ligę?

- Serio? III liga? - Po czym zaraz stracił uśmiech - Taaa... Pewnie na drugim końcu Polski - Pomyślał i dodał - Ja matki nie zostawię! Wystarczy, że już ojciec patrzy na nas z góry...

- A jeśli to Poronin?

- Poronin!? Żartujesz sobie ze mnie? - Młody przetarł czoło i w momencie się ożywił - A co z Cecherzem?

- Cecherz uciekł do II ligi... Tylko się skończył sezon i dostał szansę powrotu "Na salony".. Haha - Ahh... Maciek i te jego żarciki

- A co prezes? Pewnie woli kogoś z doświadczeniem, przecież możecie powalczyć o awans. - Dalej ciągnął swoje.

- Prezes już ugadany. Jutro masz się u niego stawić.

- Ale ja nie dam rady. Nie potrafię do Ciebie na "Ty" mówić, a co dopiero wydawać rozkazy na boisku. Ja przy tobie to się gówno znam na piłce.

- Nie gadaj bzdur. Jutro o 11 po Ciebie przyjadę.. Trenerze.. Ha!

- Jak dożyję, chociaż jestem teraz taki zmieszany, że nie wiem czy to dobra decyzja.

- Zobaczysz, nie pożałujesz! - Dalszą rozmowę przerwało nawoływanie Basi na obiad, dlatego Żuraw szybko dokończył - Wierzę w Ciebie, inaczej bym polecił kogoś innego.. A teraz dawaj na obiad, bo zaraz padnę..

Odnośnik do komentarza
Kolejny dzień, budynek klubowy i biuro prezesa.. Trwa rozmowa z potencjalnym kandydatem..


- Pan Grzegorz... 20 lat... Brak doświadczenia... Dlaczego akurat Pan?

- Hmm... Mógłbym powiedzieć to co wszyscy, że nie zawiedzie się Pan na mnie i mojej robocie w tym klubie, ale to nie prawda. To nie w moim stylu. Mogę tylko obiecać, że mimo braku doświadczenia udowodnię wszystkim, że warto stawiać na młodych, głodnych sukcesów ludzi. Mogę też obiecać, że na pewno nie raz się Pan na mnie zdenerwuje, ale taki już mój urok. Nie zamierzam nikomu się podporządkowywać, a jeśli dostanę tę pracę to będę chciał stworzyć jedność. Drużynę, która potrafi walczyć do upadłego. Jak legion, który będzie niezwyciężony.

- A to dobre! Młody, ale wygadany! A jaki zuchwały! No patrzcie! - I dalej wytrzeszczał oczy ze zdumienia - Boże, Maciek, kogo ty sprowadziłeś...

- A dziękuję, Grzegorz się nazywam. Grzegorz Templak.

- Dobra młody. Gdyby nie Twoje plecy to nie zatrudniłbym cię za żadne skarby, ale wiesz co? Ponieważ Żurawski jest szalony, a ja mu ufam, więc ufając jemu, zaufam i też tobie. W sumie to jesteście podobni do siebie.

Grzesiek milczał.

- No cóż. Jutro o 9 pierwszy trening.

Następnie obgadali sprawy dotyczące sztabu jak i drużyny i Józkowi naprawdę podobały się pomysły nowego trenera. Widać było w nim to "coś". Po rozmowie znów uwierzył w sukces, że można coś jeszcze ugrać. Nie żałował swojej decyzji zatrudniając osobę poleconą przez Maćka, ale starał się nie okazywać tego po sobie. Wszyscy jednak znali prezesa i widzieli po nim, że zbliża się świetlana przyszłość w Poroninie...


---------------------------------------

FM 2015

Baza danych: Duża

Ligi: Wszystkie

Dodatki: Dodatek zawierający transfery na dzień 07.06.2015 oraz dodający II i III ligę polską.

---------------------------------------


No i stało się! Z dniem 26.06.2014r Poroniec Poronin ogłosił, iż nowym trenerem drużyny został Grzegorz Templak. Dla 20 letniego chłopaka jest to debiut w tym zawodzie i nikt tak do końca nie wie, co możemy się po nim spodziewać. Na razie ze swoją posadą pożegnał się dotychczasowy asystent, Roman Murawski, a jego miejsce zajął Władysław Żmuda! Tak! Ten Żmuda! Templak dobrze wiedział, że potrzebuje asystenta z ogromnym doświadczeniem, dlatego zaproponował pracę legendzie reprezentacji Polski. Następnie zatrudniono także nowego trenera Romana Dąbrowskiego i scouta Romana Romachowa. Do klubu ściągnięto taż nowego obrońcę, a jest nim Jan Buryan. Były zawodnik m.in. Piasta, więc Poroninowi na pewno przyda się doświadczenie eks ekstraklasowicza.


Sparingi:

(05/07/2014r) - Sabinov [sVK] 1:1 Poroniec Poronin - (J. Wolanski 76')

(12/07/2014r) - Poroniec Poronin 1:0 Penzugyor [HUN] - (M. Ludych 45' + 1')

(21/07/2014r) - Poroniec Poronin 0:1 Preszów [sVK]

(01/08/2014r) - Poroniec Poronin 1:0 Wisła II (B.Kolanko sam.66')


Przegląd kadr:


Bramkarze:

- Adrian Jekot - 22 lata - BR - POL

- Patryk Królczyk - 20 lat - BR - POL

- Bartosz Damian - 18 lat - BR - POL - Wypożyczony z Sandecji


Tutaj nie mamy problemów. Podstawowym bramkarzem będzie Adrian na zmiane z Patrykiem. Bartek będzie tylko z nami trenować.


Obrońcy:

- Daniel Mikołajczyk - 22 lata - O(P/Ś) - POL

- Kamil Nowobilski - 20 lat - O(P) - POL

- Jan Stopka - 17 lat - O(P) - POL

- Dawid Bartos - 35 lat - LB, O(Ś) - POL

- Jan Buryan - 37 lat - O(Ś) - CZE

- Bartłomiej Piszczek - 32 lata - O(Ś) - POL

- Przemysław Senderski - 25 lat - O(L/WL) - POL

- Patryk Zielonka - 19 lat O(L) - POL


Mocno obsadzona obrona. Jak na ten moment, myślę, że idealnie. Doświadczeni stoperzy dadzą spokój i opanowanie całej formacji jak i drużynie.


Pomocnicy:

- Paweł Bachleda-Baca - 16 lat - DP - POL

- Paweł Kępa - 33 lata - P(P) - POL

- Sebastian Leszczak - 22 lata - P(P) - POL

- Rafał Lybyk - 26 lat - P(L) - POL

- Mariusz Lyduch - 22 lata - P(L/Ś) - POL

- Artur Prokop - 41 lat - P(Ś) - POL

- Marcin Folwarski - 23 lata - P(Ś) - POL

- Jarosław Lizak - 22 lata - P(Ś)/DP - POL

- Mateusz Chrobak - 21 lat - P(Ś) - POL

- Patryk Wójcik - 19 lat - P(Ś) - POL

- Janusz Wolanski - 35 lat - OP(P) - POL

- Paweł Nowak - 35 lat - OP(L) - POL


To samo co w obronie. Duże doświadczenie z mieszanką młodośći. Nie przewiduję wzmocnień.


Napastnicy:

- Maciej Żurawski - 37 lat - N(Ś) - POL

- Mateusz Antol - 17 lat - N(Ś) - POL

- Łukasz Dudzik - 19 lat - N(Ś) - POL

- Marcin Grela - 21 lat - N(Ś) - POL


Żurawski i trzech młodych. Poszczęściło im się, gdyż w nie każdym klubie w III lidze mogą brać przykład z doświadczonego reprezentanta. Raczej bez wzmocnień.

Odnośnik do komentarza

Piękny okres zawitał do Poronina. Słoneczko przygrzewało, ptaszki ćwierkały, można było poczuć zapach podhalańskiego wiatru. Do rozpoczęcia ligi pozostało zaledwie kilka dni, więc chciałem ten czas spędzić z drużyną. Treningi były lekkie, dużo czasu rozmawialiśmy i żartowaliśmy. Zająłem się także innymi sprawami, niż zwykle. Miałem w głowie bowiem pewne plany. Mianowicie, za zgodą prezesa, wysłałem do PZPNu zgłoszenie na kurs o licencję krajową C. Bardzo mnie to cieszyło, że klub pomoże mi finansowo, gdyż samemu ciężko byłoby mi za to zapłacić. Później spotkałem się architektem, z którym omówiliśmy plany budowy szkółki dla młodzieży. Uważałem, że to będzie dobra inicjatywa, gdyż w okolicy nie ma mocnej drużyny, a dojazd do Krakowa nie jest łatwy dla tych dzieciaków. Po sporządzeniu kosztorysu, przedstawiłem owe plany prezesowi. Na początku stwierdził, że oszalałem. Przecież koszty budowy nowego obiektu są zbyt duże i to zrujnuje klub, jednak kiedy przedstawiłem cały plan Józkowi, ten powoli zmiękł i zgodził się na budowę. Wszystko powinno być gotowe w listopadzie przyszłego roku. Do pierwszego meczu przystępowaliśmy bez kilku zawodników, ale z dobrymi humorami i nadziejami o dobre wyniki...

 

(09/08/2014r) - III Liga Małopolska-Świętokrzyska [1/34] - Poroniec Poronin - Wisła Sandomierz - przy ul. Tatrzańskiej
Skład: Jekot - Senderski (Zielonka 3'), Piszczek, Buryan, Mikołajczyk - Wójcik - Lyduch (Chrobak 69'), Prokop (Lizak 86') - Nowak, Wolanski - Dudzik (Grela 58')
Wynik: 0:0
MVP: Adrian Jekot - 7,9 (Poroniec)
Frekwencja: 330
Bardzo wyrównane spotkanie. Dużo walki w środku pola. Mieliśmy swoje sytuacje, jednak brakowało wykończenia. Uważam, iż debiut na plus.
Wydarzenia:
- 09/08/2014r - Przemysław Senderski zwichnął nadgarstek w meczu przeciwko Wiśle Sandomierz. Jego absencja potrwa 2 tygodnie.
- 09/08/2014r - Paweł Bachleda-Baca wraca do treningów z pełnym obciążeniem.
- 10/08/2014r - Maciej Żurawski wraca do treningów z pełnym obciążeniem.
(13/08/2014r) - III Liga Małopolska-Świętokrzyska [2/34] - Łysica Bodzentyn - Poroniec Poronin - przy al. Wolności
Skład: Jekot - Zielonka, Bartos, Buryan, Mikołajczyk (77' Nowobilski) - Prokop - Wójcik, Lizak (Lyduch 57') - Nowak, Kępa (72' Leszczak (77' Wolanski)) - Żurawski
Wynik: 3:1
1:0 - Marcin Witkowski - 2'
2:0 - Dariusz Andula - 3'
2:1 - Artur Prokop - 15'
3:1 - Grzegorz Grzegorski - 54'
MVP: Artur Prokop - 8,4 (Poroniec)
Frekwencja 218
Słaby mecz w naszym wykonaniu. Dziwna sytuacja, gdzie w pierwszych trzech minutach dostaliśmy dwie bramy. Niepewnie w obronie i niesfornie w ataku. Musimy wyciągnąć pierwsze wnioski.
Odnośnik do komentarza
(16/08/2014) - III Liga Małopolska-Świętokrzyska [3/34] - Stadion przy ul. Tatrzańskiej
Skład: Jekot - Zielonka, Bartos (Nowobilski 77'), Buryan, Mikołajczyk - Bachleda-Baca - Chrobak, Prokop - Nowak (Leszczak 59'), Wolanski (Kępa 29') - Żurawski
Poroniec Poronin 2:2 MKS Trzebinia/Siersza
1:0 - Paweł Nowak - 34'
1:1 - Adrian Kukła - 36'
2:1 - Maciej Żurawski - 41'
2:2 - Piotr Witon - kar. 88'
MVP: Maciej Żurawski - 8,3 (Poroniec)
Frekwencja: 311
Rozegraliśmy dobre spotkanie. Brakło spokoju, gdyż nie zdołaliśmy utrzymać wyniku do końca i kilka minut przed końcem daliśmy rywalom rzut karny. Szkoda, wielka szkoda.
Wydarzenia:
- 16/08/2014r - Janusz Wolanski doznał urazu (Rana cięta podudzia). Będzie niezdolny do gry przez 3-4 tygodnie.
- 21/08/2014r - Senderski wznawia treningi z pełnym obciążeniem.
(23/08/2014) - III Liga Małopolska-Świętokrzyska [4/34] - Stadion przy ul. Tatrzańskiej
Skład: Jekot - Zielonka, Bartos, Buryan, Mikołajczyk - Bachleda-Baca (Wójcik 42') - Chrobak (Lyduch 44'), Prokop - Nowak, Kępa - Żurawski
Poroniec Poronin 3:0 Hutnik Nowa Huta
1:0 - Paweł Kępa - 19'
2:0 - Mariusz Lyduch - 53'
3:0 - Paweł Nowak - 72'
MVP: Paweł Nowak - 8,3 (Poroniec)
Frekwencja: 306
Taką grę Porońca chciałbym oglądać. Świetny wynik. Dominowaliśmy rywali z Krakowa pod każdym względem i 3:0 to chyba najniższy wymiar kary.
Wydarzenia:
- 24/08/2014r - Patryk Królczyk wznawia treningi z pełbym obciążeniem.
- 25/08/2014r - Marcin Folwarski wznawia treningi z pełnym obciążeniem.
- 28/08/2014r - Leszczak domaga się więcej gry.
(30/08/2014r) - III Liga Małopolska-Świętkorzyska [5/34] - Stadion przy ul. Sportowej
Skład: Jekot - Senderski, Bartos, Piszczek, Nowobilski - Wójcik - Chrobak (Lyduch 66'), Prokop - Nowak, Kępa (Leszczak 55') - Żurawski (Grela 77')
Czarni Połaniec 1:1 Poroniec Poronin
0:1 - Artur Prokop - kar. 30'
1:1 - Mirosław Kabata - 37'
MVP: Mirosław Kabata - 7,2 (Czarni)
Frekwencja: 280
Jeden punkt wywieziony z Połańca cieszy, gdyż byliśmy słabszym zespołem i obiektywnie patrząc, nie zasługiwaliśmy na zwycięstwo. Martwi kontuzja Żurawskiego... oby okazała się niegroźna.

 

Odnośnik do komentarza
(03/09/2014r) - III Liga Małopolska-Świętokrzyska [6/34] - Stadion przy ul. Szczepaniaka
Skład: Jekot - Zielonka (Stopka 34'), Piszczek, Buryan, Mikołajczyk - Lizak - Lyduch, Folwarski - Lybyk (Leszczak 15' (Chrobak 28')), Kępa - Dudzik
Korona II Kielce 0:2 Poroniec Poronin
0:1 - Bartłomiej Piszczek - 12'
0:2 - Paweł Kępa - 22'
MVP: Bartłomiej Piszczek - 8,3 (Poroniec)
Frekwencja: 274
Bardzo obawiałem się meczu z rezerwami Korony, gdyż w spotkaniu brał udział chociażby Kapo. Na szczęście zagraliśmy bardzo dobrze, przede wszystkim rozważnie. Wykorzystaliśmy wszystkie potknięcia Kielczan i zasłużenie wygraliśmy.
Wydarzenia:
- 03/09/2014r - Patryk Zielonka doznał urazu. Będzie niedostępny przez 3-4 tygodnie.
- 06/09/2014r - Janusz Wolanski wznawia treningi z pełnym obciazeniem.
Natomiast tak wygląda tabela ligowa po 6 spotkaniach: http://i.imgur.com/BRut53z.jpg.

TOP 5 transferów - Lipiec 2014r:
1. Andriy Yarmolenko - Dynamo Kijów --> Man. City - 30 mln€
2. Marco Veratti - PSG --> Arsenal - 23,5 mln€
3. Leonardo Bonucci - Juventus --> Barcelona - 23,5 mln€
4. Moussa Sissoko - Newcastle --> Real Madryt - 19 mln€
5. Christian Benteke - Aston Villa --> Atletico Madryt - 14,75 mln€
TOP 5 transferów - Sierpień 2014r:
1. Kevin Volland - Hoffenheim --> Bayern - 24 mln€
2. Joao Miranda - Atletico --> Chelsea - 18,25 mln€
3. Pierre-Emerick Aubameyang - Borussia Dortmund --> Liverpool - 16 mln€
4. Ganso - Santos --> Man. United - 11,5 mln €
5. Michu - Swansea --> Southampton - 11,5 mln€
(06/09/2014r) - III Liga Małopolska-Świętokrzyska [7/34] - Stadion przy ul. Tatrzańskiej
Skład: Jekot - Senderski (Lizak 74'), Bartos (Stopka 55'), Buryan, Mikołajczyk - Bachleda-Baca - Lyduch, Chrobak (Prokop 70') - Lybyk, Leszczak - Dudzik (Żurawski 55')
Poroniec Poronin 0:0 Wisła II Kraków
MVP: Jakub Dziubas - 7,4 (Wisła II)
Frekwencja: 414
Szkoda tego remisu, gdyż mecz był pod naszą kontrolą. Mimo wszystko widać, że powoli się rozkręcamy i wszystko zaczyna się układać.
Wydarzenia:
- 06/09/2014r - Przemysław Senderski rozciął głowę w spotkaniu z rezerwami Wisły. Jego absencja potrwa od 9 do 12 dni.
- 06/09/2014r - Przedłużamy naszą serię bez porażki do 5 meczy (Od 16/08).
- 06/09/2014r - Mateusz Antol wznawia treningi z pełnym obciążeniem.
- 07/09/2014r - Daniel Mikołajczyk przekroczył limit żółtych kartek.
(13/09/2014r) - III Liga Małopolska-Świętokrzyska [8/34] - Stadion Gminny w Radoszycach
Skład: Jekot - Prokop, Bartos, Buryan, Stopka - Bachleda-Baca - Lyduch, Chrobak (Folwarski 89') - Lybyk (Wolanski 74'), Leszczak - Dudzik
Partyzant Radoszyce 2:4 Poroniec Poronin
1:0 - Robert Zagdan - 15'
1:1 - Rafał Lybyk - 33'
1:2 - Sebastian Leszczak - 38'
2:2 - Jakub Hajduk - 58'
2:3 - Sebastian Leszczak - 67'
2:4 - Łukasz Dudzik - 86'
MVP: Sebastian Leszczak - 9,3 (Poroniec)
Frekwencja: 252
Bardzo dobry mecz Leszczaka, który domagał się więcej gry. Może faktycznie dam mu więcej szans. Mamy kolejne zwycięstwo i nasza seria została przedłużona.

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...