Skocz do zawartości

Ratunek czy upadek zasłużonego polskiego klubu?


Rekomendowane odpowiedzi

Sezon 2013/14 był dla Widzewa Łódź katastrofalny. Poważne problemy finansowe i nałożony zakaz transferowy na klub przez rok nie rokował nic dobrego. Zasłużony klub, czterokrotny Mistrz Polski i ostatnia polska drużyna, która grała w Lidze Mistrzów stanęła przed niewykonalnym zadaniem jakim było utrzymanie w Ekstraklasie. Mimo ambitnej walki przez cały sezon Widzew zajął 15 miejsce i spadł do I ligi. Rozpoczęła się masowa ewakuacja. Z klubu odeszło wielu zawodników, którzy mogli stanowić o silę drużyny na zapleczu Ekstraklasy i szybki powrót do elity. Jednak ogromne zadłużenie sprawiło, że nie udało się zatrzymać zawodników. Z drużyny odeszli:

 

Maciej Mielcarz (bramkarz 33 lata, wolny transfer)

Marek Wasiluk (obrońca 27 lat, Jagiellonia Białystok)

Yani Urdinov (Macedończyk, obrońca 23 lata, Szkendija)

Jakub Bartkowski ( obrońca 22 lata , Wigry Suwałki)

Kevin Lawrance (Haiti, obrońca 24 lata, Miedź Legnica)

Patryk Stępiński (obrońca 19 lat, Wisła P lock)

Jonathan de Amo (Hiszpania, obrońca 24 lata, Celta Vigo Rezerwy)

Povilas Leimonas (Litwa, defensywny pomocnik 26 lat, Jagiellonia Białystok)

Marcin Kikut (obrońca 30 lat, Bytovia Bytów)

Mateusz Cetnarski (ofensywny pomocnik 25 lat , Cracovia Kraków)

Xhevded Gela ( Finlandia, pomocnik 24 lata , FC Lahti)

Aleksiejs Visniakovs ( Łotwa, skrzydłowy 31 lat, Zimbru Kiszyniów)

Eduards Visniakovs (Łotwa, napastnik 24 lata, Ruch Chorzów) – 160 tyś euro

Alex Bruno ( Brazylia, ofensywny pomocnik 20 lat, wolny transfer)

Michał Jonczyk ( ofensywny pomocnik 22 lata, wolny transfer)

Marcin Kaczmarek ( skrzydłowy 34 lata, Olimpia Grudziądz)

Princewill Okachi (Nigeria, pomocnik 22 lata, Panthraikikos)

Łukasz Staroń ( napastnik 23 lata , ŁKS Łódź)

Alen Melunivic (Bośnia, napastnik 24 lata, wolny transer)

 

Sytuacja Widzewa Łódź stała się dramatyczna. Zarząd postanowił przez 4-5 lat budować drużynę i walczyć o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Nawet kosztem spadku z I ligi w nadchodzącym sezonie 2014/15. Rozpoczęły się poszukiwania człowieka, który podejmie się tego zadania, odbudowania drużyny i powrotu do elity wciągu 5 lat. Rozmawiano z wieloma potencjalnymi trenerami, jednak żaden nie chciał się podjąć tego wyzwania w dodatku w klubie, który ma tak kiepską sytuację finansową.

 

Nie wytrzymałem. Pamiętam mecze Widzewa Łódź w Champions League. Nie mogę na to patrzeć jak ukochany klub coraz bardziej dąży do upadłości. Nie mogę pozwolić by tak zasłużony klub zniknął z piłkarskiej mapy POLSKI!!!!! Złożyłem swoją kandydaturę. Zarząd nie miał innych kandydatów więc bez większego namysłu zdecydował się mi zaufać i kazano sekretarce przygotować umowę i tak od 16.06.2014 roku zostałem managerem RTS Widzewa Łódź :-D.

 

Zarząd klubu RTS Widzew Łódź zatrudnia pana Grzegorza na stanowisko managera na czas określony do 30.06.2015 roku z możliwością przedłużenia o kolejne lata. Wynagrodzenie 300 euro tygodniowo.

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza
Napisano (edytowane)

Pierwszym krokiem, który zrobiłem było zorientowanie się jak wyglądają klubowe finanse.

Nie jest dobrze.

 

Stan Konta: 465, 540 tyś euro

Zadłużenie netto: 2mln 030 tyś euro

Budżet transferowy: 0 euro

Budżet płacowy: 5 tyś 609 euro

Wynagrodzenie piłkarzy: 5 tyś 391 euro

 

 

 

 

 

 

Sztab szkoleniowy również nie imponuje.

 

Asystent: Jakub Grzeszczakowski 33 lata

Trener bramkarzy: Andrzej Woźniak 48 lata

Trener: Piotr Szarpak 43 lata

Fizjoterapeuci: Marcin Domzalski 52 lata

Wojciech Walda 64 lata

Scouci: Marcin Fastyn 30 lat

Jacek Janowski 34 lata

 

 

Po zapoznaniu się z finansami i poznaniu moich współpracowników w sztabie szkoleniowym przyszedł czas na przyjrzeniu się jaką dysponuję kadrą. Na spotkanie zaprosiłem zawodników z pierwszej drużyny jak i z drużyny rezerw.

 

BRAMKARZE:

- Dino Hamzic ( Bośnia 26 lat, 0/0, 29,5 tyś euro)

- Maciej Krakowiak (Polska 21 lat, 0/0, 7 tyś euro)

- Mateusz Wlazlowski (Polska 17 lat, 0/0, 3 tyś euro)

 

Numerem jeden będzie Hamzic. Został on sprowadzony za darmo przed moim przyjściem z bośniackiej ekstraklasy, poprzednim jego klubem był Olimpik. Jego zmiennikiem będzie Krakowiak, wychowanek SMS Łódź. Wlazlowski być może zostanie wypożyczony.

 

 

PRAWA OBRONA:

- Marcin Kozłowski (Polska 20 lat, 0/0, 8,25 tyś euro)

- Jakub Czapliński (Polska 18 lat, 0/0, 3,4 tyś euro)

 

Dwóch bardzo młodych prawych obrońców. Z braku pieniędzy na wzmocnienia i na płace, musimy grać tym co mamy na tej pozycji. Kozłowski będzie podstawowym prawym obrońcą.

 

 

LEWA OBRONA:

- Damian Ceglarz (Polska 22 lata, 0/0, 4,4 tyś euro)

 

Ogromny problem mamy z lewą obroną. Tylko Ceglarz. Dostępnego budżetu płacowego mamy zaledwie 218 euro tygodniowo i te pieniądze przeznaczymy na wynagrodzenie dla zmiennika Ceglarza. Koniecznie musimy kogoś sprowadzić.

 

 

ŚRODEK OBRONY:

- Krystian Nowak (Polska 20 lat, 0/0, 20,5 tyś euro)

- Rafał Augustyniak (Polska 20 lat, 0/0, 14 tyś euro)

- Cristian Tomas (Hiszpania 20 lat, 0/0, 15,5 tyś euro)

- Volodymyr Pidvirnyi (Ukraina 24 lata, 0/0, 6,25 tyś euro)

- Michał Sołtysik (Polska 23 lata, 0/0, 3,9 tyś euro)

 

Najlepiej wyglądają Nowak i Augustyniak, niewiele gorszy od nich jest Ukrainiec Pidvirnyi i właśnie ta trójka będzie grała pierwsze skrzypce na środku obrony. Tomas zostanie z nami jako ten czwarty, jako tzw. Zapchaj dziura, gdyby coś się niedobrego działo. Sołtysika postaram się sprzedać. Troszkę pieniędzy wpadnie, a także 85 euro do ubogiego budżetu płacowego.

 

 

DEFENSYWNI POMOCNICY:

- Dimitrije Injac (Serbia 33 lata, 1/0, 5,75 tyś euro)

- Piotr Mroziński (Polska 21 lat, 0/0, 7 tyś euro)

- Arkadiusz Kasperkiewicz (Polska 19 lat, 0/0, 4,3 tyś euro)

 

Injac, serbski pomocnik, były zawodnik Lecha Poznań będzie grał w podstawowym składzie. Jego zmiennikiem będzie Mroziński wychowanek Stali Mielec. Młodego Kasperkiewicza postaram się wypożyczyć by zwiększyć o 100 euro tygodniowy budżety płac. Chłopak ma bardzo duży potencjał, wiąże z nim nadzieje na przyszłość.

 

ŚRODEK POMOCY:

- Bartłomiej Kasprzak (Polska 21 lat, 0/0, 56 tyś euro)

- Maksymilian Rozwandowicz (Polska 19 lat, 0/0, 4,3 tyś euro)

 

Kasprzak będzie pierwszym rozgrywającym, Rozwandowicz jego zmiennikiem. Przydałby się jakiś bardziej doświadczony rozgrywający.

 

OFENSYWNI POMOCNICY:

- Mariusz Rybicki (Polska 21 lat, 0/0, 59 tyś euro)

- Velijko Batrovic (Czarnogóra 20 lat, 0/0, 95 tyś euro)

- Mateusz Broź (Polska 26 lat, 0/0, 11 tyś euro)

 

Wielka szkoda, że Batrović ma nadciągnięte ścięgno podkolanowe i jest niezdolny do gry przez 4-7 tygodni. W tej sytuacji Rybicki w pierwszym składzie, który jest uniwersalnym zawodnikiem. Może grać również na obu skrzydłach jak i w ataku. Brozia w przerwie zimowej sprzedam.

 

 

 

PRAWE SKRZYDŁO:

- Boris Dosljak (Czarnogóra 25lat, 0/0, 18,25 tyś euro)

- Konrad Wrzesiński (Polska 20 lat, 0/0, 4,5 tyś euro)

 

Czarnogórzec murowany pierwszy skład, jeden z najlepszych zawodników w drużynie, młody Wrzesiński zmiennikiem Dosljaka.

 

LEWE SKRZYDŁO:

- Mateusz Janiec (Polska, 22 lata 0/0, 6 tyś)

- David Kwiek (Polska 26 lat, 0/0, 7,25 tyś euro)

 

Janiec, zawodnik wypożyczony z Korony Kielce lepiej wygląda od Kwieka i to właśnie on będzie grał w podstawowym składzie.

 

NAPASTNICY:

- Adam Duda (Polska 23 lata, 0/0, 95 tyś euro)

- Michał Przybyła (Polska 19 lat, 0/0, 2,4 tyś euro)

- Damian Warchol (Polska 17 lat, 0/0, 4,5 tyś)

 

Duda najlepszy nasz snajper i długo, długo nic. Przydałby mi się jakiś super strzelec. Jeśli uda się dorwać troszkę sianka to muszę snajpera sprowadzić.

 

 

 

 

Zarząd określił cel na ten sezon. Oczywiście przyjąłem rządania. Na awans, a tym bardziej walkę o zwycięstwo w lidze nie mamy co liczyć. Zajęcie miejsca w górnej połowie tabeli myślę, że jest do zrealizowania, tak do 9 miejsca. Będzie ciężko, ale nie poddamy się , będziemy walczyć.

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza
Napisano (edytowane)

Jeszcze na dobre nie rozpoczęliśmy okresu przygotowawczego, a tu już pierwsze problemy. O ile David Kwiek z powodu zatrucia pokarmowego wypadł ze składu na 4-5 dni, o tyle druga informacja zwaliła mnie z nóg. Volodymyr Pidvirnyi wypadł ze składu na 6 tygodni – 2 miesiące z powodu nadwyrężonego więzadła kolanowego.

 

Okres przygotowawczy zaczynamy od meczu wewnętrznego z naszymi rezerwami.

 

62 minuta dośrodkowanie Rozwandowicza i strzał serbskiego pomocnika Dosljaka z ostrego konta, bramkarz bez szans 0-1. W 63 minucie karny dla rezerw Widzewa 1-1. Mecz kończy się remisem.

 

Dzień przed początkiem przygotowań i wyjazdowego meczu sparingowego do klubu dołączył 32 letni holenderski wysunięty rozgrywający Jasar Takak. Podpisał dwuletni kontrakt do 30.06.2016 roku, zarabiał będzie 240 euro tygodniowo. Zaledwie 2 godziny później do klubu dołączył również 27 letni czarnogórski lewy obrońca Predrag Videkanic. Podobnie jak Takak podpisał dwuletni kontrakt i zarabiał będzie 200 euro tygodniowo.

 

Przed wyjazdem na przedsezonowe zgrupowanie zawitaliśmy do Częstochowy by rozegrać pierwszy sparing przed sezonem z miejscowym Rakowem. Videkanic i Takak z miejsca wejdą do pierwszego składu.

 

Raków Częstochowa – Widzew Łódź 3-1 (2-0)

24’Pełka, 38’Baraniak, 76’Porochnicki – 52’Videkanic

 

Przegrywamy pierwszy mecz kontrolny z Rakowem po bezbarwnej grze. Kontuzji nabawił się lewo skrzydłowy Janiec, który ma rozciętą nogę i nie będziemy mogli z niego skorzystać przez 12 dni – 2 tygodnie. Za dwa dni wyjeżdżamy na zgrupowanie do Opalenicy.

 

 

Jesteśmy w Opalenicy. Zgrupowanie potrwa do 4 lipca. W tym czasie rozegramy 4 mecze sparingowe:

 

26.06 Widzew Łódź – Wisła Kraków

28.06 Ruch Zdzieszowice – Widzew Łódź

02.07 Górnik Łęczna – Widzew Łódź

04.07 Limanovia – Widzew Łódź

 

2 godziny po tym jak zameldowaliśmy się w hotelu dołączył do nas mój asystent razem z nowym naszym nabytkiem. 22 letnim czeskim napastnikiem Markiem Volfem, który podpisał z nami 2 letni kontrakt i zarabiał będzie 300 euro tygodniowo.

 

Rozlosowano 3 runde Pucharu Polski. 13.08.2014 roku rozegramy mecz na stadionie im. Ojca Władysława Augustyna z Sandencją Nowy Sącz

 

Pierwszy sparing podczas zgrupowania w Opalenicy.

 

Widzew Łódź – Wisła Kraków 0-2 (0-0)

53’Boguski, 74’Brożek

 

Próbowaliśmy, ale to Wisełka rządziła w meczu. Przybyła, młody snajper wypożyczony z Korony Kielce miał najlepsza okazję dla nas. Sam na sam z bramkarzem, jednak trafił prosto w niego.

 

 

Po jednodniowym odpoczynku kolejny mecz podczas zgrupowania z Ruchem Zdzieszowice.

Wielu zawodników m poważne problemy kondycyjne.

 

Ruch Zdzieszowice – Widzew Łódź 1-4 (1-3)

22’,24’,62’ Volf, 40’Dosljak –karny – 37’Rychlewicz

 

Pewne zwycięstwo z Zdzieszowicami. Nasz czeski nabytek zaczyna strzelać. Teraz trzy dni odpoczynku i lekkiego treningu. Kolejny sparing z Górnikiem Łęczna.

 

 

5-7 dni absencji Damiana Ceglarza spowodowana stłuczonymi żebrami.

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

LIPIEC 2014

 

Kolejny mecz zgrupowania z Górnikiem Łęczna, przegrany 2-0. Mamy ogromne problemy kadrowe. Nic nam nie wychodziło w tym meczu. Marek Volf ma wybity palec u nogi i nie zagra przez 5-8 dni.

 

Górnik Łęczna – Widzew Łódź 2-0 (1-0)

15’Hasani, 78’Nikitovic

 

Wspólnie z zarządem ustaliliśmy premie zespołowe:

 

Za zwycięstwo w 1 lidze Polskiej zespół do podziału otrzyma 24 tyś euro, a za zwycięstwo w Pucharze Polski 22 tyś euro.

 

Opublikowane również zostało zestawienie szans za wygranie 1 ligi Polskiej. Faworytem według Sky Bet jest Zagłębie Lubin 2.75. Szanse pozostałych kandydatów do wygrania wyglądają następująco: Chojniczanka Chojnice 26.00, Nieciecza 26.00, Miedź Legnica 34.00, Olimpia Grudziądz 34.00, GKS Katowice 41.00. Na mój zespół stawki wynoszą 81.00 , klasyfikuje nas to na 8 miejscu na koniec sezonu. Drużyny przewidziane do spadku z ligi to: Wisła Płock, Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki, na wszystkie te drużyny kurs wynosi 201.00. Za najsłabszą drużynę ligi uważana jest Pogoń Siedlce 1001.00.

 

Ostatni mecz podczas zgrupowania w Opalenicy przegrywamy ze słabiutką Limanovią 2-1. W 2 minucie Duda skierował piłkę do bramki, ale sędzia dopatrzył się spalonego. W 19 minucie Gryzlak wykorzystuje rzut karny i przegrywamy 1-0. W 73 minucie Wrzesiński wyrównuje, a w 80 minucie Hudecki ponownie wyprowadza Limanovie na prowadzenie. W doliczonym czasie gry Wrzesiński strzela bramkę na 2-2 ale sędzia znów dopatruje się spalonego. Czeka nas mega ciężkie zadanie w tym sezonie.

 

Limanovia – Widzew Łódź 2-1 (1-0)

19’Gryzlak-karny, 80’Hudecki – 73’Wrzesiński

 

Zgrupowanie w Opalenicy zakończone. Powrót do domu i odpoczynek, złapanie świeżości. Przed początkiem sezonu zagramy jeszcze trzy mecze kontrolne:

 

12.07. Beneszów Dolny (4L CZESKA) – Widzew Łódź

19.07. Widzew Łódź – Polonia Świdnica

26.07. Widzew Łódź – MKS Oława

 

Wigry Suwałki złożyły ofertę wartą 1,5 tyś euro za naszego lewego obrońcę Damiana Ceglarza, oczywiście odrzuciłem.

 

Taki zespół jak Beneszów Dolny powinniśmy rozjechać minimum 5-0. My wygrywamy zaledwie 1-0 po golu w 80 minucie Wrzesińskiego.

 

Beneszów Dolny - Widzew Łódź 0-1 (0-0)

80’Wrzesiński

 

Nasz 32 letni holenderski wysunięty rozgrywający Takak na moją prośbę weźmie pod opiekę młodziutkiego 19 letniego Rozwandowicza.

 

Przedostatni mecz sparingowy przed sezonem. Trening kondycyjny powoli zaczyna przynosić efekty. W 14 minucie Volf wyprowadza nas na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy w 42 minucie Gicewicz doprowadza do remisu. W 48 minucie Polonia mogła prowadzić, ale Morawski nie wykorzystał karnego, strzelił obok bramki co zemściło się w 53 minucie kiedy to Dosljak ponownie wyprowadza nas na prowadzenie. W końcówce oddaliśmy rywalom inicjatywę co dało wyrównanie w 89 minucie , a bramkę dla gości strzelił Paprocki.

 

Widzew Łódź – Polonia Świdnica 2-2 (1-1)

14’Volf, 53’Dosljak – 42’Gicewicz, 89’Paprocki

 

Okres przygotowawczy kończymy meczem z MKS Oławą. Już w 10 minucie Dosljak wykorzystuje rzut karny i prowadzimy 1-0. 9 minut później Janiec podwyższa na 2-0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej na boisko wpuściłem drugą jedenastkę. W 51 minucie Kwiek strzela trzecią bramkę dla nas. W 81 minucie wynik meczu ustalił Fafiński zmniejszając rozmiary porażki Oławy. Za tydzień początek ligi. Na inaugurację sezonu 2014/15 jedziemy do Chojnic rozegrać mecz z tamtejszą Chojnowianką.

 

 

Widzew Łódź – MKS Oława 3-1 (2-0)

10’Dosljak – karny, 19’Janiec, 51’Kwiek – 81’ Fafiński

Odnośnik do komentarza

01-16 SIERPIEŃ 2014

 

Odbyłem rozmowę z Rafałem Augustyniakiem. Poinformowałem go, że mam innego kandydata na funkcję kapitana drużyny. Rafał mile mnie zaskoczył, gdyż stwierdził, że mam rację i że w drużynie są zawodnicy, którzy bardziej nadają się na tą funkcję choć nie ukrywał, że jest troszkę rozczarowany.

Kapitanem został Takak, a jego zastępcą Hamsic.

 

Dzień przed meczem inaugurującym sezon 2014/15 1 ligi Polskiej Dimitrije Injac otrzymuje polski paszport.

 

Ruszamy do Chojnic. Czeka nas długa podróż, 314 km, prawie 4 godziny drogi przed nami.

Do autokaru zabrałem następującą osiemnastke:

BRAMKARZE: Hamzic, Krakowiak.

OBROŃCY: Kozłowski, Augustyniak, Nowak, Tomas, Videkanic, Ceglarz.

POMOCNICY: Injac, Mroziński, Takak, Dosljak, Wrzesiński, Janiec, Rybicki, Broź.

NAPASTNICY: Volf, Duda.

 

Na inaugurację ligi przyszło nam się zmierzyć z Chojnowianką Chojnice na ich terenie.

Składy obydwu druży:

 

Chojniczanka: Miształ – Lisowski(72’Leśniewski), Markowski(72’Sroka), Radler, Pietruszka – Feciuch, Czerwiński- Niedziela, Zawistowski(46’Mikołajczak), Iwanicki – Rybski.

 

Widzew: Hamzic – Kozłowski, Nowak, Augustyniak, Videkanic – Injac(66’Mroziński), Takak(46’Broź)- Dosljak, Rybicki, Janiec(89’Tomas)- – Volf.

 

Pierwsze 2 minuty to dwa groźne strzały Rybskiego, pierwszy Hamzic paruje w bok, a drugi Rybski ponad bramką po strzale głową. W 10 minucie Chojnowianka wychodzi na prowadzenie, dokładne dośrodkowanie Iwanickiego z lewej strony do Niedzieli, który z kilku metrów pokonuję Hamzicia. 6 minut po stracie gola Rybicki odbiera piłkę w środku pola, podaje na skrzydło do Dosljaka, Czarnogórzec przebiegł kilka metrów i wrzuca piłkę w pole karne do Volfa, który strzela prosto w bramkarza. W 23 minucie pada dla nas bramka, niestety Volf na kilkumetrowym spalonym, słuszna decyzja sędziego. Doliczony czas gry. Kozłowski posyła długą piłkę, obrońca gospodarzy źle obliczył lot piłki, przejmuje ją Rybicki, który wpada w pole karne i technicznym strzałem obok bezradnego bramkarza doprowadza do wyrównania. Koszmarnie w pierwszej połowie grał Takak ocena 5.8 i żółta kartka na koncie. W przerwie zmienia go Broź. Fantastycznie zaczynamy drugą połowe. Akcja środkiem Volfa i Brozia. Piłka dochodzi do Dosljaka w polu karnym, który potężnym strzałem z pierwszej piłki wyprowadza nas na prowadzenie!!!. 2 minuta rzut rożny dla gospodarzy, Niedziela dośrodkowuje, Rybski zgrywa piłkę głową do Markowskiego, który oddaje mocny strzał, Hamzic spokojnie łapie piłkę. 66 minuta akcja Brozia i Rybickiego na środku boiska, ten pierwszy podaje do Volfa, który kapitalnym zagraniem znalazł na prawej stronie niepilnowanego Dosljaka. Czarnogórzec popędził z piłką i podwyższa wynik na 3-1 mocnym strzałem obok bramkarza. 82 minuta gol kontaktowy strzela Rybski po ładnym dograniu piłki przez Leśniewskiego. KONIEC!!! Wygrywamy na inaugurację w Chojnicach!!!

 

Udało się 3 punkty jadą do Łodzi. Już za tydzień pierwszy mecz na własnym boisku, przyjedzie do nas były selekcjoner reprezentacji Polski, Paweł Janas z Bytovią Bytów.

 

I Liga, [1/34], 02.08.2014

Stadion przy ul.Mickiewicza, Chojnice, widzów 1705.

[-]Chojniczanka Chojnice – Widzew Łódź [-] 2-3 (1-1)

 

10’Niedziela

45+1’Rybicki

47’Dosljak

66’Dosljak

82’Rybski

 

Żółte kartki: Takak (Widzew)

MoM: Boris Dosljak 9.0

 

Mariusz Rybicki znalazł się w jedynastce tygodnia 1 ligi, dziwne, że ma w niej Borisa Dosljaka, bohatera i strzelca dwóch bramek w meczu z Chojniczanką.

 

Przed nami 2 kolejka. Po bardzo dobrym początku dziś gramy u siebie z Bytowią Bytów. Jesteśmy nieznacznym faworytem tego meczu. Postanowiłem nie zmieniać wyjściowego składu z pierwszego meczu. Składy:

 

Widzew: Hamzic – Kozłowski, Nowak(78’Tomas), Augustyniak, Videkanic – Injac(74’Mroziński), Takak(74’Broź)- Dosljak, Rybicki, Janiec – Volf.

 

Bytovia: Laskowski – Piątek(83’Wilczyński), Bąk, Mazurkiewicz, Szmidke Pietroń, Mandrysz(77’Kazimierowicz), Kuklis – Jakobowski, Lazaj – Gołębiewski(83’Mąka).

 

Początek meczu to walka w środku pola i strzały z dystansu po obu stronach. Pierwsze poważne zagrożenie miało miejsce w 20 minucie, kiedy to rzut wolny dla gości wykonywał Piątek. Wrzucił on w piłkę w pole karne, a tam strzał głową oddał Bąk, Hamzic popisał się niezła paradą i wyłapał futbolówkę. 2 minuty później odpowiadamy. Dosljak wrzuca w pole karne, a Volf strzela z woleja, bramkarz gości broni pewnie. Przejmujemy inicjatywę. Oddajemy strzały szkoda tylko, że nie w światło bramki. W 42 minucie Kozłowski dorzuca w pole karne, wyszedł z tego centro-strzał, bramkarz z problemami przenosi piłkę nad poprzeczką. Początek drugiej połowy trójkowa akcja naszego zespołu. Takak na skrzydło do Dosljaka, ten wrzuca piłkę w pole karne wprost na głowę Volfa 1-0!!! Bytovia rzuciła się do ataku, 3 minuty po bramce mogli wyrównać, ale Gołębiewski nie wykorzystał dogodnej sytuacji. 72 minuta Takak strzela zza 16 metra, golkiper broni jego strzał. Do końca meczu nie pozwoliliśmy już na nic rywalom. Graliśmy uważnie w defensywie i długo utrzymywaliśmy się przy piłce. Wygrywamy na własnym boisku 1-0!!!

 

I Liga, [2/34], 09.08.2014

Stadion im. Ludwika Sobolewskiego, Łódź widzów 4537.

(4.) Widzew Łódź Bytovia Bytów (13.) 1-0 (0-0)

 

46’Volf

 

Żółte kartki: Rybicki, Videkanic (Widzew) oraz Mandrysz, Szmidke, Kuklis(Bytovia)

MoM: Krystian Nowak 7.4

 

Krystian Nowak nabawił się kontuzji. Nadciągnięte ścięgno podkolanowe i nie będziemy mogli z niego skorzystać przez 3-4 tygodnie.

 

Dobrze rozpoczynamy sezon, dwa zwycięstwa i 4 miejsce po dwóch kolejkach. Nie ma czasu na odpoczynek. Wsiadamy w autokar i do pokonania mamy 371km. Jedziemy do Nowego Sącza na mecz 3 Rundy Pucharu Polski. W tym meczu dam szanse rezerwowym. Tak więc w autobusie znaleźli się:

BRAMKARZE: Krakowiak, Wlazowski

OBROŃCY: Czapliński, Augustyniak, Pidvirnyi, Tomas, Videkanic, Ceglarz.

POMOCNICY: Kasperkiewicz, Mroziński, Takak, Kasprzak, Wrzesiński, Kwiek, Batrovic, Broź.

NAPASTNICY: Volf, Duda.

 

Hamzic znalazł się w jedenastce tygodnia 1 Polskiej Ligi.

 

Zarząd chce abyśmy doszli do 4 Rundy Pucharu Polski. Ja jednak wyżej stawiam lige, więc w tym meczu wystawie mocno rezerwowy skład, gdyż dwa dni po tym meczu mamy wyjazd do Ząbków. Składy:

 

SANDENCJA: Radliński – Makuch, Szufryn, Cicman, Słaby – Niane(63'Kuźma), Nather – Franczak(37'Szczepański), Gomez(46'Bębenek) – Grzeszczyk – Falowski.

 

WIDZEW: Krakowiak- Czapliński, Tomas, Pidvirnyi, Ceglarz – Mroziński, Kasprzak(70'Videkanic) – Wrzesiński(4'Broź), Batrovic(4'Volf), Kwiek – Duda.

 

1 minuta pierwszy strzał na bramkę w meczu naszego autorstwa, a konkretnie Batrovicia, prosto w ręce bramkarza. 3 minuty później odpowiedz gospodarzy, skuteczna odpowiedz. Franczak wrzuca niską piłkę w pole karne, a tam Falowski delikatnym strzałem pokonuje naszego bramkarza. Spóźnieni stoperzy i Krakowiak. 44 minuta Falowski z dystansu i 2-0 dla Sandencji. 54 minuta strzał Falowskiego po ziemi, obrona zaspała, Krakowiak koszmarny błąd, nie potrafił złapać piłki. Hattrick nowo sączanina Falowskiego. 3 minuty później Nather z rzutu rożnego wprost na nogę Grzeszczyka 4-0 koszmar!!!! 70 minuta Kasprzak doznaje kontuzji, jestem zmuszony zrobić roszady. Za Kasprzaka wchodzi Videkanic. 78 minuta Szczepański niska wrzutka w pole karne gdzie wbiega Falowski i 5-0 . Popełniłem błąd z tak bardzo rezerwowym składem. W doliczonym czasie gry honorowego gola dla nas zdobywa Kwiek.

 

PUCHAR POLSKI 3 Runda 13.08.2014

Stadion im. Ojca Władysława Augustyna, Nowy Sącz widzów 1075.

(1L)Sandencja Nowy Sącz - Widzew Łódź (1L) 5-1 (2-0)

 

18’Falowski

44’Falowski

54’Falowski

57’Grzeszczyk

78’Falowski

90+1’Kwiek

 

Żółte kartki: Słaby( Sandencja Nowy Sącz) oraz Ceglarz (Widzew Łódź)

MoM: Fabian Falowski 9.8

 

Przegrywamy i odpadamy z Pucharu Polski. Nie mamy na tyle szerokiej i wyrównanej kadry by walczyć na dwóch frontach. Priorytetem jest liga.

 

 

Do klubu dołączył młody 18 letni Kamil Dankowski, boczny obrońca został wypożyczony ze Śląska Wrocław do końca przyszłego sezonu. Dankowski jest bardzo zmęczony po ostatnim meczu więc nie zabierzemy go na wyjazdowy mecz, który gramy już jutro.

 

 

Jesteśmi gotowi do wyjazdu, przed nami 141km drogi, półtorej godziny jazdy. Na mecz do Ząbków jadą.

BRAMKARZE: Hamzic, Krakowiak.

OBROŃCY: Kozłowski, Augustyniak, Pidvirnyi, Tomas, Videkanic, Ceglarz.

POMOCNICY: Injac, Mroziński, Takak, Dosljak, Wrzesiński, Janiec, Rybicki, Broź, Batrovic.

NAPASTNICY: Volf.

 

Drużyna Marcina Sasala podzieliła nasz los w Pucharze Polski, ulegli oni Wiśle Płock 1-0. Gospodarze są nieznacznym faworytem tego meczu. Składy:

 

DOLCAN: Taudul – Tadrowski, Cichocki(83’Klepczarek), Zembrowski, Włodarczyk – Jakubik, Łuszkiewicz, Matuszek, Wiśniewski – Piesio(78’Wiśniowski) – Bajic(83’Mikita).

 

WIDZEW: Hamzic – Kozłowski, Augustyniak, Tomas, Videkanic Injac(61’Mroziński), Takak(46’Broź) – Dosljak, Rybicki, Janiec(61’Batrovic) – Volf

 

2 minuta, Janiec z rzutu wolnego, minimalnie ponad bramką. 6 minuta Volf z 16 metrów, bramkarz gospodarzy broni strzał. 2 minuty później Bajic z 16 metrów i przegrywamy w Ząbkach 1-0. W 23 minucie ratuje nas słupek po strzale Jakubika. Próbujemy wyrównać, w 34 minucie Augustyniak głową strzela ponad bramka, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Janca. 55 minuta Volf sam na sam z bramkarzem, niestety strzał wybroniony. 2 minuty później wyrównujemy. Dosljak dośrodkowuje w pole karne, piłka odbija się od obrońcy, ogromne zamieszanie, do piłki dopada Rybicki i strzela z 15 metrów do pustej bramki. 66 minuta Hamzic dwukrotnie broni strzały zawodników Dolcana, było bardzo groźnie. Po raz kolejny groźny strzał głową Dolcana, 6 minut do końca. Udało się utrzymać wynik 1-1. Wywozimy z ciężkiego terenu 1 punkt.

 

I Liga, [3/34], 16.08.2014

Stadion przy ul. Słowackiego, Żąbki widzów 999.

(5.) Dolcan Ząbki – Widzew Łódź (4.) 1-1 (1-0)

 

8’Bajic

57’Rybicki

 

Żółte kartki: brak

MoM: Kosta Bajic 7.4

 

 

Trzeci mecz bez porażki. Oby ta seria trwała jak najdłużej. Nie będzie to jednak proste zadanie. W 4 kolejce przyjeżdża do nas Arka Gdynia, która już dobrych parę lat tkwi w 1 Lidze. Kibice Arki liczą na to, że Radosław Mroczkowski były trener Widzewa Łódź w końcu po wielu latach wprowadzi z powrotem Gdynian do Ekstraklasy. Po 3 kolejkach Arka Gdynia zajmuje 2 miejsce w kompletem 9 punktów.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...