Skocz do zawartości

"Trawler Boys" w drodze na szczyt!


nauro

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, oto moja nowa kariera. Wstępnie nie zamierzałem jej tu opisywać, ale pierwszy sezon wyszedł mi powyżej oczekiwań, więc stwierdziłem, że w sumie czemu nie. W tym poście zamieszczę trochę screenów i statystyk dotyczących rozgrywek sezonu 2014/15. Byłbym wdzięczny za napisanie mi w komentarzach czy wolicie żebym opisywał każdy mecz z osobna, czy też tworzył posty, z których każdy by podsumowywał jeden miesiąc. Mam nadzieję, że się spodoba.

 

-----

Wersja FM: 15.3.2

DB: Duża (15.3.0) + dodatkowi piłkarze z Afryki

Ligi [29/10]]: Anglia (6), Belgia (3), Francja (4), Hiszpania (3), Holandia (2), Niemcy (2), Polska (2), RPA (2), Włochy (3), Urugwaj (2)

 

Drużyna: Lowestoft Town FC

Rok założenia: 1884

Status: Półzawodowy

Prognoza mediów: 11 miejsce (o ile dobrze pamiętam :P)

Oczekiwania zarządu: Bezpieczne miejsce w środku tabeli

Budżet transferowy: 53 tys zł

Budżet płacowy: 37,7 tys zł

Stadion: Crown Meadow (3000 miejsc, 466 siedzących)

Baza treningowa: kiepska

Obiekty młodzieżowe: podstawowe

 

TAKTYKA

 

 

TRANSFERY

 

 

SZTAB SZKOLENIOWY

 

 

KADRA CZ. 1

KADRA CZ. 2

 

WYNIKI CZ. 1

WYNIKI CZ. 2

WYNIKI CZ. 3

 

TABELA

 

Jak widać zdecydowałem się na bardzo ofensywną taktykę, która wcześniej przynosiła mi sukcesy w poprzednich karierach, które grałem dla przyjemności (Cercle Brugge, Sparta Rotterdam, reprezentacje Francji i Meksyku). Wyniki osiągałem różne...zdarzały się łatwe wygrane z wyżej notowanymi rywalami, szczególnie w FA Trophy, które ku zdziwieniu zarządu, kibiców jak i moim samym wygrałem...choć po łomocie jakim mi sprawiło w pierwszym meczu półfinałowym Bristol Rovers, nie spodziewałem się, że w ogóle zagram w finale. Stało się. Bywały również wpadki z typowymi ogórkami.

 

Ligę również udało się wygrać, co zapewniło nam bezpośredni awans o klasę wyżej. Długo liderem było Chorley, które na samym początku zdobyło sporą przewagę nad resztą stawki (w pewnym momencie nawet over 10 punktów), ale potem zaczęli trochę cieniować i ostatecznie to my sięgnęliśmy po majsterka...choć z nimi akurat dwa razy przegraliśmy. Chorley jednak mimo drugiego miejsca w tabeli nie awansuje wyżej, gdyż w barażach ulegli Tamworth, które z kolei przegrało z Bradford PA.

 

Jeśli chodzi o kadrę, to najlepszym naszym graczem w tym sezonie był zdecydowanie Curtis Haynes-Brown, który szalał na lewym skrzydle, a jego długich wrzutów z autu nie powstydziłby się sam Rory Delap. Został wybrany piłkarzem sezonu w naszej lidze. Motorem napędowym w środku pola był Rossi Jarvis, etatowy wykonawca rzutów rożnych i wolnych, z których bezpośrednio zdobył parę goli. O defensywie lepiej nie mówić, bo popełniała nierzadko takie błędy, że w stronę ekranu laptopa co chwila leciały panie lekkich obyczajów i męskie organy rozrodcze. Najbardziej w sumie jestem zadowolony z napastników, którzy jednak byli delikatnie mówiąc dość chimeryczni...potrafili strzelić pięknego gola z ostrego kąta czy 40 metrów, jak również z dwóch metrów spudłować na pustą bramkę. Najlepszym strzelcem mojej drużyny został Bradley Woods-Garness. Po piętach deptał mu Jake Reed, ale niestety Anglik jest zajebiście szklany i często łapie kontuzje, na szczęście niezbyt poważne. Jak widać na screenie ze składem, mam też jednego Polaka, ale co do niego...cóż, ponoć jeśli się nie ma nic pozytywnego do powiedzenia, to czasem lepiej milczeć i chyba w jego przypadku tak zrobię.

 

Po awansie zarząd nie tylko ogłosił rozbudowę stadionu by spełnić wymogi licencyjne (potrwa to około 5 miesięcy, do tej pory będziemy grać na Emerald Park w Gorleston), ale i zwiększył mi budżet transferowy (392 tys zł) i płacowy (58,8 tys zł).

 

Jakieś pytania/prośby o screeny? Walcie śmiało

Odnośnik do komentarza

CZERWIEC-LIPIEC 2015

 

Transfery do klubu:

Steven Smith (wykupiony z Braintree, 120 tys. zł.)

Adam Doyle (Bishop's Stortford, FT)

Michael Bakare (FT, ostatnio Braintree)

David Noble (Oldham, FT)

Tom Brown (FC United, FT)

Aaron Tumwa (Farnborough, FT)

Callum Harrison (FT, ostatnio Colchester)

Kaka Dembele (FT, ostatnio Dartford)

Ebrima Adams (FT, ostatnio Dartford)

Isaac Layne (FT, ostatnio Southend)

Aston Oxborough (Norwich, przedłużenie wypożyczenia)

 

Transfery z klubu:

Adam Smith, Dale Cockrill, Erkan Okay, Robert Eagle, Andrew Fisk, Chris Henderson, Shaun Bammant -> FT

Jefferson Louis -> FT -> emerytura

 

Mecze towarzyskie:

Lowestoft - Huddersfield u-21 1:1 (Hodd)

Lowestoft - Ipswich u-21 4:3 (Gleeson, Woods-Garness, Brown, Haynes-Brown)

Lowestoft - Manchester United u-21 2:2 (Sturrock 2)

Lowestoft - Norwich 1:1 (Haynes-Brown)

 

Jak widać trochę wzmocniłem skład, szczególnie jeśli chodzi o atak, co może się przydać w mojej hiperofensywnej taktyce. Wykupiłem też z Braintree Stevena Smitha. Irlandczyk, choć nie ustrzegł się paru błędów, zaimponował mi podczas wypożyczenia. Z kwoty 120 tys zł tylko 55 tys zapłacę od razu, reszta idzie w ratach.

W meczach towarzyskich niestety nie zachwycaliśmy, choć rywale nie byli jacyś wyjątkowo słabi. Niby tylko ekipy juniorskie, ale np w takim Manchesterze United występowali m.in. Angelo Henriquez i Wilfried Zaha. Zresztą obaj ci gracze uratowali tyłki swojej drużynie, gdyż do 88' minuty prowadziliśmy 2:0.

Zadowolony jestem bardzo z wyniku z Norwich. Rok temu rozbili nas 6:0, w tym roku było już 1:1 i to mimo tego, że od 54' minuty graliśmy w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Tumwy. I dalej jestem zdania, że gdyby Rossi Jarvis zamiast czekać cholera wie na co podał do któregokolwiek z trójki ruszających do przodu napastników, to mogliśmy zgarnąć pełną pulę. Co było potem, łatwo się domyśleć - głupia strata, kontra gości i remis.

 

Wkurza mnie trochę, że mało kto chce do mnie w ogóle przychodzić...na 10 grajków, którym wyślę zapro na testy ewentualnie ofertę kontraktu każe mi sp...okojnie oddalić się w bliżej nieokreślonym kierunku...Gracze z Premiership/Championship/League One wystawieni do wypożyczenia wolą nierzadko iść do klubów nieligowych zamiast do mnie...nie mówiąc o graczach z zagranicy...tych w ogóle nie mogę ściągać, bo każdy chce kontrakt profesjonalny, a tych zaproponować nie mogę...inna sprawa że jak wystosowałem do zarządu prośbę o zmianę statusu klubu na profesjonalny, to mnie olali. No ale sam tego chciałem decydując się na taką karierę. :)

Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ 2015

 

Transfery do klubu:

Ben Burgess -> (Norwich, wypożyczenie)

Lewis Byrne-Hewitt -> (Norwich, wypożyczenie)

 

Mecz towarzyski:

Dereham - Lowestoft 0:3 (Dembele, Smith, Gordon s.)

 

Vanarama Conference [1-6/46]:

[-] Accrington - Lowestoft [-] 1:6 (Naismith s., Sturrock 3, Mingoia s., Reed)

[1] Lowestoft - Lincoln [2] 4:2 (Sturrock 2, Asante, Moutaouakil s.)

[22] Altrincham - Lowestoft [1] 0:6 (Sturrock 2, Reed, Brown, Bakare 2)

[1] Lowestoft - Alfreton [16] 5:0 (Sturrock, Keane s., Hodd, Dembele, Layne)

[1] Lowestoft - Halifax [4] 1:2 (Bakare)

[13] Bristol Rovers - Lowestoft [2] 2:5 (Asante 3, Hodd 2)

 

 

Tabela

 

Piłkarz miesiąca:

1. Blair Sturrock, 2. Curtis Haynes-Brown, 3. Rossi Jarvis (wszyscy Lowestoft)

 

Młody piłkarz miesiąca:

1. Aaron Tumwa, 2. Steven Smith (obaj Lowestoft), 3. Ricardo Santos (Lincoln)

 

W sierpniu mój klub patronacki, Norwich, zaoferował mi wypożyczenie dwóch zawodników, z czego skwapliwie skorzystałem. Wkrótce rozpoczęły się rozgrywki ligowe. Przed sezonem umówiłem się z zarządem, że plan jest taki, by uniknąć spadku. Tymczasem pierwsze mecze sprawiły, że doszedłem do wniosku, iż możliwe jest coś więcej. Szło nam naprawdę wybitnie, problemy ze skutecznością gdzieś zniknęły, a i liczba błędów w obronie znacząco zmalała. Blair Sturrock zaczął trafiać do siatki tak regularnie, że aż przecierałem oczy ze zdumienia co ten 33-letni Szkot wyprawia. Do tego mieliśmy sporo farta, bo rywale często strzelali samobóje. Szczególnie zapadł mi w pamięć jeden z nich z meczu przeciwko Alfreton, gdy ich obrońca nazwiskiem Keane tak niefortunnie wślizgiem wybił piłkę spod nóg wbiegającego w pole karne Kyle'a Asante, że wyszedł mu z tego naprawdę ładny swojak.

Potem przyszedł zimny prysznic i porażka z Halifax, która sprawiła, że wyprzedzili nas oni w tabeli ligowej. Na szczęście w pojedynku z Bristol Rovers już wszystko wróciło do normy. Sezon zapowiadał się naprawdę wyśmienicie.

Nie uniknęliśmy też kontuzji. Najpierw na 2 tygodnie wypadł Bradley Woods-Garness, potem na 4-5 tygodni Jake Reed i "wreszcie" na 6-7 tygodni Alton Thelwell.

Odnośnik do komentarza

WRZESIEŃ 2015

 

Vanarama Conference [7-13/46]:

[7] Kidderminster - Lowestoft [2] 1:5 (Asante, Sturrock 2, Jarvis, Gleeson)

[13] Woking - Lowestoft [1] 2:3 (Asante 3)

[1] Lowestoft - Barnet [22] 2:0 (Sturrock, Haynes-Brown)

[1] Lowestoft - Aldershot [5] 3:1 (Hodd 2, Layne)

[1] Lowestoft - Forest Green [9] 3:1 (Layne, Sturrock, Dembele)

[7] Grimsby - Lowestoft [1] 1:0

[11] Macclesfield - Lowestoft [1] 0:2 (Asante, Smith)

 

Tabela

 

Piłkarz miesiąca:

1. Curtis Haynes-Brown (Lowestoft), 2. Dan Fitchett (Aldershot), 3. Rossi Jarvis (Lowestoft)

 

Młody piłkarz miesiąca:

1. Harvey Hodd, 2. Steven Smith (obaj Lowestoft), 3. Brandon Barker (Forest Green)

 

Wrzesień rozpoczęliśmy od serii mniej lub bardziej okazałych zwycięstw. Sturrock trochę obniżył loty, przez co w klasyfikacji strzelców zrównał się z nim Fontaine z Alfreton. Świetny początek miesiąca miał też Asante, ale z nim jest taki problem, że potrafi zagrać jeden wybitny mecz, a potem notuje pod rząd kilka takich występów, że zdejmuję go z boiska w przerwie albo niedługo po niej, bo aż mnie oczy bolą od tego jakie sytuacje marnuje.

Później przyszedł mecz z Grimsby, w którym nie wiem co się stało. Choć w sumie wiem, koszmarny dzień mieli moi napastnicy. Grało ich łącznie pięciu (trzech w podstawowym składzie, dwóch weszło z ławki), ale żaden nie miał w tym meczu noty wyższej niż 6.4, a to już coś znaczy. Potem przyszedł feralny rzut rożny dla rywali, koszmarny błąd naszego bramkarza (Oxborough źle obliczył tor lotu piłki i rywal strzelił właściwie do pustej) i druga porażka w sezonie stała się faktem. Na szczęście potem odbiliśmy sobie wszystko na Macclesfield, choć i tu nasza pierwsza połowa nie urywała przysłowiowej dupy ani niczego innego. Wszystko zmieniło się, gdy na boisko wszedł Isaac Layne. Sam gola nie strzelił, ale miał udział przy obu.

Potem wybrano mnie na menadżera miesiąca w lidze.

 

 

---

Dalej zastanawiam się jak to jest, że gracze wolą być wypożyczani ligę niżej niż do mojego klubu, ale mniejsza o większość. Jakieś uwagi? Coś mam dodać, poprawić, ewentualnie usunąć? Komentujcie śmiało :)

Odnośnik do komentarza

@judzi: nie dziękuję, żeby nie zapeszyć :P

 

-----

 

PAŹDZIERNIK 2015

 

Transfery do klubu:

Michael Hollingsworth -> FT (ostatnio Boston Utd)

 

Vanarama Conference [14-18/46]:

[1] Lowestoft - Whitehawk [23] 2:1 (Layne, Sturrock)

[1] Lowestoft - Dartford [4] 4:1 (Hodd, Layne 2, Byrne-Hewitt)

[21] Bradford PA - Lowestoft [1] 2:2 (Simpson s., Brown)

[10] AFC Wimbledon - Lowestoft [1] 1:5 (Layne 2, Hodd, Smith, Sturrock)

[1] Lowestoft - Havant & W [24] 6:1 (Layne 3, Asante, Gogic s., Hodd)

 

Tabela

 

Piłkarz miesiąca:

1. Curtis Haynes-Brown, 2. Rossi Jarvis (obaj Lowestoft), 3. Jack Dyer (Nuneaton)

 

Młody piłkarz miesiąca:

1. Dessie Hutchinson (Whitehawk), 2. Steven Smith (Lowestoft), 3. Matt Crooks (Kidderminster)

 

Puchar Anglii 4. Runda Kwal.:

Lowestoft - Bradford PA 1:1 (Smith)

Bradford PA - Lowestoft 0:3 (Layne, Jarvis, Byrne-Hewitt)

 

W październiku doszedłem do wniosku, że lepiej gra się nam z teoretycznie silniejszymi rywalami, co widać zresztą po wynikach. Najpierw męczyliśmy się strasznie z przedostatnim w tabeli Whitehawk (inna sprawa, że ich gol nie powinien zostać uznany z powodu kilometrowego spalonego), potem z łatwością ograliśmy mocne Dartford, by w ostatnich 10 minutach meczu strzelić dwa gole i wyrwać remis innemu z beniaminków. Zresztą strzał Toma Browna - stadiony świata.

W Pucharze Anglii również trafiliśmy na Bradford PA. W pierwszym meczu sędzia zdecydowanie pomagał rywalom, ale udało się ugrać remis, choć kończyliśmy w dziesięciu po drugiej żółtej dla Smitha. W rewanżu udało się zamieść nimi murawę na ich terenie, co smakowało jeszcze lepiej.

Na sam koniec urządziliśmy sobie trening strzelecki w starciu z czerwoną latarnią tabeli. Orkiestra o nazwie Lowestoft grała jak z nut, a dyrygował nią najlepszy w naszej drużynie w październiku (przynajmniej moim zdaniem, jak widać zarząd ligi uważał inaczej) Isaac Layne. Drugie z rzędu trofeum dla Managera miesiąca trafiło w moje skromne, niegodne ręce :P

 

Dostałem też ofertę od Olimpii Grudziądz, ale nie byłem zainteresowany.

Odnośnik do komentarza

LISTOPAD 2015

 

Transfery z klubu:

Sam Gaughran -> Cambridge C (wypożyczenie)

Dawid Radomski -> Stalybridge (wypożyczenie)

 

Vanarama Conference [19-24/46]:

[1] Lowestoft - Wrexham [3] 5:4 (Haynes-Brown, Byrne-Hewitt 2, Asante, Smith)

[14] Nuneaton - Lowestoft [1] 2:5 (Smith 2, Asante 2, Tumwa)

[1] Lowestoft - Gateshead [11] 5:3 (Layne, Hodd, Asante, Dembele 2)

[21] Dover - Lowestoft [1] 2:3 (Byrne-Hewitt 2, Tumwa)

[1] Lowestoft - Eastleigh [4] 2:0 (Haynes-Brown, Asante)

 

Tabela

 

Piłkarz miesiąca:

1. Jordan Burrow (Lincoln), 2. Steven Smith, 3. Curtis Haynes-Brown (obaj Lowestoft)

 

Młody piłkarz miesiąca:

1. Steven Smith, 2. Lewis Byrne-Hewitt (obaj Lowestoft), 3. Liam Monelle (Havant & W)

 

Puchar Anglii 1. Runda:

Stockport - Lowestoft 3:4 (Layne 2, Dembele, Jarvis)

 

Z naszych wyczynów w listopadzie jestem zadowolony (w końcu wygrywaliśmy wszystko jak leci), ale też nie do końca... Wymęczone wygrane z Wrexham, Dover czy w Pucharze Anglii z niżej notowanym (grającym o klasę niżej) Stockport chluby nie przynoszą. W meczu z Nuneaton na 2 tygodnie wypadł kontuzjowany Sturrock, a przy słabszej formie Asante, Reeda czy Layne'a o bramki zadbał wypożyczony z Norwich Byrne-Hewitt.

Jeszcze wracając do jednego z meczów, aż chce się sparafrazować słowa wielkiego Jana Kochanowskiego, a mianowicie: "Wielkieś mi uczyniło luki w składzie moim, moje drogie Dover, faulowaniem swoim"... tak jest, nie minęło pół godziny gry, a już musiałem przeprowadzić dwie zmiany. Z kontuzjami zeszli Gleeson i Brown. Na szczęście tylko uraz naszego kapitana był poważniejszy, wypadł z gry na 2 tygodnie.

W kolejnej rundzie Pucharu Anglii zagramy na wyjeździe z Plymouth, zaś naszym pierwszym rywalem w tegorocznym FA Trophy będzie Stalybridge z naszym Dawidem Radomskim na wypożyczeniu.

Odnośnik do komentarza

GRUDZIEŃ 2015

 

Vanarama Conference [25-27/46]:

[1] Lowestoft - Accrington [13] 3:2 (Byrne-Hewitt, Tumwa, Layne)

[2] Lincoln - Lowestoft [1] 1:2 (Dembele 2)

[1] Lowestoft - Altrincham [20] 3:3 (Asante 2, Smith)

 

Tabela

 

Piłkarz Miesiąca:

1. Zane Banton (Aldershot), 2. Jacob Blyth (Grimsby), 3. Paul Marshall (Halifax)

 

Młody Piłkarz Miesiąca:

1. Lloyd Jones (Accrington), 2. Jack Blake (Wimbledon), 3. Jordan Roberts (Aldershot)

 

Puchar Anglii 2. Runda:

Plymouth - Lowestoft 1:3 (Byrne-Hewitt, Smith, Asante)

 

FA Trophy Grupa Płn. 1. Runda:

Lowestoft - Stalybridge 4:1 (Asante, Smith, Gleeson 2)

 

Jeśli chodzi o grudzień, to zadowolony jestem właściwie tylko z meczów w pucharach. Szczególną dumą napawa mnie odprawienie z kwitkiem grającego o klasę wyżej Plymouth w szalonym meczu. Dlaczego szalonym? Otóż oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę. Na nasze szczęście ich zawodnik wyleciał z boiska jeszcze w pierwszej połowie i zdążyliśmy sobie wypracować przewagę do momentu, w którym czerwoną kartkę obejrzał Haynes-Brown. Na nasze szczęście lewoskrzydłowy pauzował tylko w meczu ze słabiutkim Stalybridge i poradziliśmy sobie bez niego, a szczególnie błysnął nasz kapitan. Dan Gleeson rzadko strzela, ale jeśli już, to są to naprawdę piękne bramki. Nie inaczej było tym razem.

Z kolei w lidze idzie nam jak po grudzie. Niby wygraliśmy dwa z trzech meczów, ale ledwo-ledwo. Mały plusik stawiam przy meczu z Lincoln, w którym długo przegrywaliśmy po rzucie karnym, jakiego sędzia dla rywali wyciągnął z kapelusza niczym magik królika. Potem długo biliśmy głową w mur, aż w końcu Kaka Dembele stwierdził, że on to pierdoli i wziął losy meczu we własne nogi. O meczu ze słabiutkim Altrincham wolałbym zapomnieć...szybko farciarze strzelili nam dwa gole, a my, mimo pierdyliarda sytuacji, dopiero w drugiej połowie zdołaliśmy odrobić straty. Isaac Layne mógł i powinien zrobić to wcześniej, ale z metra na pustą bramkę trafił w spojenie słupka z poprzeczką i skończył mecz po 45 minutach z jakże olśniewającą notą 5.9.

Odnośnik do komentarza

STYCZEŃ 2016

 

Transfery do klubu:

Faiq Bolkiah -> Chelsea (62 tys. zł + klauzule)

Jack Lampe -> Concord Rangers (FT)

Ben Killip -> FT (ostatnio Norwich)

 

Vanarama Conference [27-31/46]: (2 posty wyżej pomyliłem się w liczeniu kolejek, teraz jest ok :P)

[6] Halifax - Lowestoft [1] 2:2 (Layne, Byrne-Hewitt)

[1] Lowestoft - Bristol Rovers [22] 4;2 (Reed, Byrne-Hewitt, Parkes s., Hodd)

[1] Lowestoft - Kidderminster [12] 0:1

[17] Alfreton - Lowestoft [1] 1:4 (Jarvis, Asante 2, Byrne-Hewitt)

[3] Aldershot - Lowestoft [1] 3:5 (Dembele 2, Smith, Layne 2)

 

Tabela

 

Piłkarz Miesiąca:

1. Zane Banton (Aldershot), 2. Curtis Haynes-Brown (Lowestoft), 3. Michael Thalassitis (Forest Green)

 

Młody Piłkarz Miesiąca:

1. Isaac Layne, 2. Steven Smith (obaj Lowestoft), 3. Niall Keown (Accrington)

 

Puchar Anglii 3. Runda:

West Brom - Lowestoft 4:2 (Layne, Asante)

 

FA Trophy 3. Runda:

Lowestoft - Woking 3:2 (Sturrock 2, Layne)

 

Ten miesiąc był dla nas słodko-gorzki. Obok spodziewanej porażki z West Brom, przez którą odpadliśmy z Pucharu Anglii głupio traciliśmy punkty z przeciętnymi ekipami typu Halifax czy Kidderminster. Szczególnie ta druga porażka boli, gdy się wie, że moi zawodnicy nie wykorzystali żadnej z pierdyliarda sytuacji, a rywale mieli bodajże trzy strzały w całym meczu i musieli coś strzelić.

Cudem uniknęliśmy też porażki w FA Trophy, które planujemy znów wygrać. Dwie ciekawostki związane z tym meczem: Blair Sturrock zagrał po raz pierwszy od 1939, strzelił dwie bramki i ... wypadł na 2 tygodnie z powodu kolejnej kontuzji. Druga: rywale mieli więcej farta niż rozumu - strzelali celnie tylko dwa razy i oba uderzenia zamienili na gole. Meh.

Na szczęście końcówka miesiąca wypada obiecująco, choć żal trzech głupio straconych bramek (hattrick Bantona) z Aldershot.

Odnośnik do komentarza

Póki co wszystko wygląda świetnie, pniesz się w górę i byle tak dalej. Moją uwagę przykuł jednak screen Curtisa Haynes-Browna, który jako obrońca zaliczył aż 22 asysty. Może i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bo u mnie też lewy obrońca notuje dużo asyst, lecz twój zawodnik ma dośrodkowania na poziomie "2" :).

Odnośnik do komentarza

Póki co wszystko wygląda świetnie, pniesz się w górę i byle tak dalej. Moją uwagę przykuł jednak screen Curtisa Haynes-Browna, który jako obrońca zaliczył aż 22 asysty. Może i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bo u mnie też lewy obrońca notuje dużo asyst, lecz twój zawodnik ma dośrodkowania na poziomie "2" :).

 

W jego przypadku to głównie przez długie wrzuty z autu, po których pada wiele bramek :)

Odnośnik do komentarza

LUTY 2016

 

Vanarama Conference [32-34/46]:

[14] Barnet - Lowestoft [1] 0:4 (Layne 2, Dembele, Tumwa)

[1] Lowestoft - Woking [21] 3:1 (Jarvis, Bartlett s., Doyle)

[10] Forest Green - Lowestoft [1] 2:2 (Dembele, Bolkiah)

 

Tabela

 

Piłkarz Miesiąca:

1. Jamie Thomas (Kidderminster), 2. Jack Rea, 3. Scott Boden (obaj Bradford PA)

 

Młody Piłkarz Miesiąca:

1. Dan Jones, 2. Blair Turgott (obaj Wrexham), 3. Kadell Daniel (Wimbledon)

 

FA Trophy [4. Runda/Półfinały]:

Halifax - Lowestoft 0:2 (Smith, Tumwa)

Lowestoft - Lincoln 3:2 (Asante, Burgess, Layne)

Lincoln - Lowestoft 2:4 (Burgess, Dembele, Layne, Cleaver)

 

Ogólnie z wyników lutowych jestem zadowolony. Może poza dziwnym meczem z Forest Green. Gdy w 1' minucie Dembele trafił do siatki, myślałem że mamy wygraną w kieszeni, a tymczasem farciarze z drużyny rywali (2 celne strzały w meczu i w gole!) mieli inne plany. Na szczęście postanowiłem w drugiej połowie zdjąć z boiska słabiutkiego Asante i zadebiutować Bolkiahowi. Piłkarz rodem z Brunei dał nam wyrównanie.

W FA Trophy zmierzamy po drugi z kolei triumf. W półfinałowym dwumeczu trafiliśmy najgorzej jak mogliśmy (pozostałe drużyny były słabszej jakości), ale jakoś daliśmy radę. Okazało się, że sposób na Lincoln ma Burgess. Nasz (chciałbym! na razie wypożyczony z Norwich) stoper strzelił im dwa gole.

Nie omijały nas też kontuzje. W meczu z Forest Green po raz pierwszy od dawna zagrał Reed, ale potem wypadł na dwa tygodnie. W rewanżowym spotkaniu z Lincoln jeszcze w pierwszej połowie boisko musiał opuścić Steven Smith. Niestety, diagnozy są kiepskie. "Glik z Crown Meadow" złamał rękę i wypadł na 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza

MARZEC 2016

 

Vanarama Conference [35-41/46]:

[23] Whitehawk - Lowestoft [1] 1:4 (Asante 2, Bolkiah, Haynes-Brown)

[1] Lowestoft - Macclesfield [16] 1:1 (Byrne-Hewitt)

[4] Dartford - Lowestoft [1] 2:2 (Cleaver, Haynes-Brown)

[1] Lowestoft - Grimsby [3] 5:0 (Reed 2, Sturrock, Asante, Smith)

[1] Lowestoft - Bradford PA [18] 4:0 (Reed 2, Tumwa, Bolkiah)

[24] Havant & W - Lowestoft [1] 2:6 (Bolkiah 2, Ainsley, Byrne-Hewitt 3)

[10] Wrexham - Lowestoft [1] 1:1 (Asante)

 

 

Tabela:

 

Piłkarz Miesiąca:

1. Curtis Haynes-Brown (Lowestoft), 2. Fraser Murdoch (Macclesfield), 3. Tobi Joseph (Lincoln)

 

Młody Piłkarz Miesiąca:

1. Fraser Murdoch (Macclesfield), 2. Tobi Sho-Silva (Woking), 3. Enock Likoy-Elumba (Bradford PA)

 

FA Trophy Finał:

Chorley - Lowestoft 1:3 (Tumwa, Reed, Byrne-Hewitt)

 

Na początku marca z łatwością ograliśmy przedostatnie w tabeli Whitehawk, zresztą późniejszego spadkowicza. Potem przyszedł niewielki kryzys i dwa remisy z rzędu. Szczególnie ten drugi długo leżał mi na wątrobie, gdyż decydująca bramka na 2:2 dla Dartford padła w sytuacji, gdy trzech graczy rywala było na spalonym, ale zamiast tego sędzia odgwizdał karnego dla nich z kompletnej czapy... Inna sprawa, że gdybyśmy wykorzystali choć połowę sytuacji, jakie mieliśmy, wynik byłby zgoła inny.

Po meczu w wywiadzie dla lokalnych mediów powiedziałem co myślę o takim sędziowaniu. Moi podopieczni chyba podzielali mój pogląd, gdyż kolejne cztery mecze to był już prawdziwy popis ich gry. Świetnie grali zwłaszcza Bolkiah, który coraz lepiej się czuje na prawym ataku, oraz Byrne-Hewitt. Chciałem go wykupić z Norwich, ale na razie nie jest zainteresowany.

Po meczu z Bradford PA okazało się, że już wywalczyliśmy tytuł mistrzowski i zapewniliśmy sobie awans do League Two. Zarząd od razu sypnął groszem zwiększając mi budżety płacowy (74 tys zł) i transferowy (590 tys zł). Jako, że wcześniej obroniliśmy FA Trophy, ponownie sięgnęliśmy po podwójną koronę. Na koniec miesiąca ledwo zremisowaliśmy z Wrexham. Ten mecz pokazał jak bardzo zależymy od Haynesa-Browna, który z powodu kontuzji nie mógł wystąpić.

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ - MAJ 2016

 

Transfery z klubu:

David Noble -> koniec kariery

 

Vanarama Conference [42-46/46]:

[1] Lowestoft - Nuneaton [15] 4:0 (Ainsley, Byrne-Hewitt, Smith, Dembele)

[1] Lowestoft - AFC Wimbledon [2] 4:2 (Hodd, Jarvis, Bolkiah, Reed)

[1] Lowestoft - Dover [22] 4:2 (Byrne-Hewitt, Asante 3)

[6] Gateshead - Lowestoft [1] 2:2 (Asante 2)

[13] Eastleigh - Lowestoft [1] 2:2 (Bolkiah, Asante)

 

Tabela:

 

Piłkarz Miesiąca:

1. Elliott Durrell (Wrexham), 2. Kyle Asante (Lowestoft), 3. Lee Angol (Havant & W)

 

Młody Piłkarz Miesiąca:

1. Lee Angol (Havant & W), 2. De'Jaune Taylor-Crossdale, 3. James Horsfield (obaj Barnet)

 

Piłkarz Sezonu:

Isaac Layne (Lowestoft)

 

Król Strzelców:

1. Kyle Asante (Lowestoft), 2. James Constable (Eastleigh), 3. Zane Banton (Aldershot)

 

Menedżer Roku:

1. Arek Przybyłkiewicz (Lowestoft), 2. Iain Brunskill (Forest Green), 3. Andy Scott (Aldershot)

 

Początek miesiąca przyniósł nam trzy zwycięstwa z rzędu. Potem chyba już moi zawodnicy doszli do wniosku, że skoro awans zapewniony, to nie warto się wysilać. Dwa remisy bolą tym bardziej, że w obu meczach prowadziliśmy już po 2:0. Mówi się trudno i żyje się dalej... Świetną końcówkę sezonu miał Kyle Asante, który tym samym wygrał korespondencyjny pojedynek z Constable'em z Eastleigh o tytuł króla strzelców. Kolejną kontuzję złapał Jake "Jestem bardziej szklany niż sam Robben" Reed i wypadł na dwa miesiące...tyle dobrego, że stało się to już po ostatnim meczu sezonu. Niedługo po nim na miesiąc wypadł Bolkiah.

 

Wreszcie stało się też to, na co od dawna chciałem namówić zarząd, ale mnie olewali - Lowestoft Town FC z dniem 8.05.2016 stało się klubem w pełni profesjonalnym! Do tego w planach jest kolejna rozbudowa stadionu i zwiększenie zasięgu scoutingu na całe Wyspy Brytyjskie.

 

Baraże o awans do League Two wygrało Forest Green i to oni będą drugim beniaminkiem.

 

KADRA CZ. 1

KADRA CZ. 2

KADRA CZ. 3

 

 

Zwycięzcy:

LM -> Man Utd (1:1, k 6:5 Barcelona)

LE -> Liverpool (1:0 Man City)

Premier League -> Man Utd

Liga Pro -> Anderlecht

Ligue 1 -> PSG

Primera Division -> Barcelona

Eredivisie -> Ajax

Bundesliga -> Leverkusen

Ekstraklasa -> Lech

Liga RPA -> Orlando Pirates

Serie A -> Juventus

 

nastąpiła drobna zmiana, z zestawu lig usunąłem Urugwaj, a dodałem Ukrainę i Białoruś

Odnośnik do komentarza

CZERWIEC - LIPIEC 2016

 

Transfery do klubu:

Lewis Byrne-Hewitt, Ben Burgess -> Norwich (przedłużenie wypożyczenia)

Connor Roberts -> FT (poprzednio Swansea)

Eoghan Stokes -> FT (poprzednio Leeds)

Eirik Johansen -> FT (poprzednio Man City)

Patrice Fofana -> Lakota (FT)

Amadou Bakayoko -> FT (poprzednio Walsall)

Racine Dia -> Diambars (FT)

Ibrahim Dah -> AS Koutirenga (FT)

Michael Roberts -> FT (poprzednio Tamworth)

Nathan Fox -> Norwich (wypożyczenie)

Andy Hall -> FT (poprzednio Newcastle)

Jordan Sinnott -> Huddersfield (FT)

Aiden O'Brien -> Millwall (FT)

Mark Irvine -> AFC Wimbledon (FT)

Callum Roberts -> FT (poprzednio Newcastle)

Jan Grzesik -> FT (poprzednio Legia)

Isaac Buckley -> FT (poprzednio Man City)

Mukhtar Ali -> FT (poprzednio Chelsea)

Alex Iwobi -> FT (poprzednio Arsenal)

Tammy Abraham -> FT (poprzednio Chelsea)

Glenn Law -> FT (poprzednio Sheff Wed)

Ellis Humble -> FT (poprzednio Grimsby)

Tom Davies -> Everton (wypożyczenie)

 

Transfery z klubu:

Sam Gaughran, Bradley Woods-Garness, Jacob Cleaver, Jimmy Hartley, Jake Jessup, Adam Doyle, Jack Edwards, Michael Clunan, Michael Bakare, Ebrima Adams -> FT

Joe Marsden -> Cambridge C (FT)

 

Mecze towarzyskie:

Lowestoft - Glasgow Rangers 3:1 (Stokes, Smith, Jarvis)

Concord Rangers - Lowestoft 1:3 (Ali, Dembele, Layne)

Dereham - Lowestoft 0:2 (Byrne-Hewitt, Glover s.)

Worcester - Lowestoft 0:4 (Doyle, Hollingsworth, Reed, Abraham)

Lowestoft - Everton u-21 2:2 (Layne, O'Brien)

Lowestoft - Wolves 3:4 (Abraham 3)

Lowestoft - Norwich 1:3 (Davies)

 

Capital One Cup Runda Wstępna:

Forest Green - Lowestoft 0:6 (Byrne-Hewitt 4, Reed, Stokes)

 

Jak widać, moja drużyna przeszła kapitalny remont. Pozbyłem się najsłabszych ogniw, wzmocniłem właściwie każdą formację, choć niektórych zawodników ściągałem raczej z myślą o przyszłości. Za okres przygotowawczy plusa ma u mnie na pewno Tammy Abraham. Wychowanek Chelsea błysnął szczególnie w sparingu z Wolverhampton, w którym ustrzelił hattricka. Szkoda, że przegraliśmy, no ale byli lepsi. Ciekawą postacią jest wypożyczony z Evertonu Tom Davies, którego wypatrzyłem podczas towarzyskiej potyczki z ich młodzieżówką (został zawodnikiem meczu). Sprowadziłem go na wypożyczenie i od razu pokazał się z dobrej strony, będąc jednym z niewielu jasnych punktów podczas porażki z Norwich.

Postanowiłem również przedłużyć wypożyczenia Byrne-Hewitta i Burgessa, którzy prezentowali się bardzo dobrze w poprzednim sezonie. Ten pierwszy niemal od razu pokazał, że dobrze mu się gra pod moją batutą, gdy strzelił aż 4 gole w meczu Capital One Cup, w którym rozgromiliśmy drugiego z tegorocznych beniaminków League Two, Forest Green.

Chciałem sprowadzić do klubu więcej Polaków, ale życzyli sobie minimum 7 tys zł tygodniowo (niektórzy nawet dwa razy tyle), a na to nie mogłem sobie pozwolić. Dodam jeszcze, że nie byli to jacyś wyżeracze, tylko piłkarze pokroju Marcela Gąsiora, Rafała Kursy czy Ernesta Grasia. Tak więc z moich rodaków sprowadziłem jedynie Jana Grzesika, który powinien powalczyć o pierwszy skład z Danem Gleesonem. Nasz kapitan młodszy już nie będzie.

Sprowadziłem też kilku młodzieńców z Afryki. Szkoda tylko, że nie mają pozwolenia na pracę. Chcę ich gdzieś wypożyczyć, ale nie ma chętnych. Jakieś pomysły? Myślałem, że chociaż w przypadku Bakayoko będzie inaczej, bo Iworyjczyk od paru sezonów był graczem Walsall.

Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ 2016

 

Transfery do klubu:

Ian Lawlor -> FT (poprzednio Man City)

Andre Brown -> FT (poprzednio Crewe)

Sean Maguire -> FT (poprzednio West Ham)

 

Sky Bet League Two [1-5/46]:

[-] Newport Co - Lowestoft [-] 0:0

[16] Lowestoft - Cheltenham [10] 2:0 (Stokes, Reed)

[7] Shrewsbury - Lowestoft [8] 1:6 (Layne 3, Hodd, Reed, Byrne-Hewitt)

[2] Lowestoft - Northampton [21] 2:0 (Gleeson, Bolkiah)

[22] Hartlepool - Lowestoft [2] 1:4 (Reed, Hodd, Gleeson, Bolkiah)

 

Tabela

 

Piłkarz Miesiąca:

1. Theo Robinson (Charlton), 2. Benik Afobe (Plymouth), 3. Jay Bothroyd (Doncaster)

 

Młody Piłkarz Miesiąca:

1. Paul Mullin (Morecambe), 2. Ben Purrington (Plymouth), 3. George Lapslie (Charlton)

 

Capital One Cup [1-2. Runda]:

Lowestoft - Blackburn 2:1 (Fox, Guidetti s.)

Lowestoft - Burnley 4:4 pd., k. 5:3 (Hodd, Ainsley, Sinnott, Bentley s.)

 

Trzeba przyznać, że w nowy sezon ligowy nie weszliśmy z przytupem. Remis bezbramkowy z Newport Co chwały nam nie przynosi, ale to głównie zasługa nieskuteczności moich zawodników i dnia konia, który miał tego wieczoru golkiper rywali, Lenny Pidgeley. Potem jednak zaczęliśmy się rozkręcać i graliśmy coraz lepiej i skuteczniej, co dało mi do myślenia, czy aby stawiając za cel utrzymanie znowu nie doceniłem moich piłkarzy. Szkoda trochę, że po meczu z Hartlepool na 5 miesięcy wypadł Faiq Bolkiah, bo naprawdę grał wyśmienicie. Rzecz jasna mam na myśli tamten jeden mecz.

Co mogę powiedzieć o pucharze? Chyba to, że mieliśmy w opór farta. Media już nazywają nas "pogromcami gigantów", ale biorąc pod uwagę wyniki, to chyba normalne. Mecz z Burnley (Premiership) to był prawdziwy horror. Rywale mieli Adebayora, który ustrzelił hattricka, ale moi dwaj środkowi pomocnicy do spółki z prawoskrzydłowym (Ainsleyem) urządzili sobie pojedynek, który z nich strzeli najpiękniejszą bramkę. Na początku dogrywki z kolei bramkarz rywali, Bentley, wpakował piłkę do własnej bramki po kolejnym, chyba już tysiąc pięćset sto dziewięćsetnym strzale Tammy'ego Abrahama. Niestety, wspomniany Togijczyk doprowadził do wyrównania, ale karne lepiej wykonywaliśmy my. U rywali pomylił się niejaki Barnes, strzelając w środek bramki, przez co Ian Lawlor nie miał najmniejszych problemów ze złapaniem piłki.

Odnośnik do komentarza

cytując klasyka aka uż. Lucas07, ktoś to w ogóle czyta? :P

 

----

WRZESIEŃ 2016

 

Transfery z klubu:

Aiden O'Brien -> Lincoln (wypożyczenie)

Michael Roberts -> King's Lynn (wypożyczenie)

James Smith (u-18) -> Bury Town (wypożyczenie)

 

Sky Bet League Two [6-10/46]:

[2] Lowestoft - Gillingham [6] 5:3 (Ali, Layne 2, Byrne-Hewitt, Reed)

[10] Stevenage - Lowestoft [1] 3:3 (Layne, Byrne-Hewitt, Reed)

[2] Lowestoft - Torquay [11] 3:2 (Layne, Sinnott k., Stokes)

[17] Southend - Lowestoft [2] 2:3 (Byrne-Hewitt, Reed 2)

[2] Lowestoft - Dag & Red [15] 4:2 (Asante 2, Burgess, A. Brown)

 

Tabela

 

Piłkarz Miesiąca:

1. Gary Madine (Gillingham), 2. Reuben Reid (Stevenage), 3. Glenn Whelan (Charlton)

 

Młody Piłkarz Miesiąca:

1. Jamie Thomas (Morecambe), 2. Isaac Layne (Lowestoft), 3. Harry Williams (Cheltenham)

 

Capital Cup One 3. Runda:

Oldham - Lowestoft 0:3 (Maguire, Stokes, Byrne-Hewitt)

 

Co mogę powiedzieć o wrześniu? Tyle, że przez moment byliśmy liderem. Straciliśmy tę pozycję nie tylko przez remis ze Stevenage, ale też dlatego, że Charlton w pewnym momencie miał jeden mecz rozegrany mniej. Co więcej...tracimy zdecydowanie zbyt wiele głupich bramek...przynajmniej w lidze. Dobry miesiąc mieli Layne (choć pod koniec przygasł), Reed i Byrne-Hewitt. Ten pierwszy jest na 5. miejscu w klasyfikacji strzelców Sky Bet League Two. Najmniej jestem zadowolony z meczów z Torquay i Southend, gdzie dopiero w samych końcówkach przechylaliśmy szalę zwycięstwa na naszą stronę. Zresztą gol Stokesa na 3:2 w tym pierwszym spotkaniu - stadiony świata.

Jeszcze słówko o zeszłorocznym królu strzelców Vanarama Conference. Kyle Asante długo nie mógł się przełamać. Jeśli grał, to był najgorszy na placu gry. Punkt zwrotny przyszedł w meczu z Dag & Red, gdzie strzelił dwa gole, zaliczył asystę i zasłużenie został graczem meczu. Zresztą to był dobry występ debiutantów. Asystę przy jednej z bramek Asante zaliczył debiutujący w pierwszym składzie w meczu o punkty Jan Grzesik, a debiutanckiego gola strzelił Andre Brown.

Zdecydowanie lepiej spisaliśmy się w Capital One Cup, gdzie "giant killers" z Lowestoft z łatwością odesłali z kwitkiem kolejnego rywala. Następnym - Portsmouth.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...