Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

FM: 06

Ligi: Anglia (2), Francja (2), Hiszpania (2), Niemcy (2), Polska (2), Serbia i Czarnogóra (2), Włochy (2)
Opcje: ON (użyj prawdziwych piłkarzy), ON (Ukrywaj atrybuty zawodników)


Będąc dopiero co po zdaniu na podstawową licencję zdolną trenować jakikolwiek klub piłkarski, głowiłem się co zrobić aby znaleźć swoje miejsce w świecie. Wierzyłem że 29-letni trener z wielkimi ambicjami dostanie szanse w jakimś małym klubiku aby wznieść go na wyżyny sławy i wielkich sukcesów. Marzyciel, chcący poprowadzić kiedyś reprezentację Polski i swój ulubiony klub - Real Madryt, ale co z tego będzie? Czy uda mi się tego dokonać?



Transfery lipiec:

Polska (<---> top3)
Dickson Choto (Legia Warszawa <---> Basel) - 975 tysięcy euro
Marek Zieńczuk (Wisła Kraków <---> Dynamo Moskwa) - 575 tysięcy euro
Marcin Radzewicz (Groclin <---> Dnipro) - 475 tysięcy euro

Świat (<---> top 3)
Cesar Delgado (Cruz Azul <---> Panathinaikos) - 7 milionów euro
Hatem Trabelsi (Ajax <---> Sampdoria) - 6,5 miliona euro
Edgar Barreto (NEC <---> Basel) - 5,5 miliona euro


Nie mając pracy i nawet nie myśląc o posadzie w wielkim futbolu spoglądałem na poczynania rozpoczynającego (bądź kończącego jak kto woli) się właśnie sezonu w Niemczech. W finale Pucharu Ligi rycerz pokonał giermka jego własną bronią. Bayern, niekwestionowany Car w Niemczech pokonał giermka - Schalke po samobójczym golu Altintopa, zaciekawi może tutaj fakt, iż gol padł dopiero w 86 minucie i to z rąk własnego gracza. Ze snu obudziła się również Anglia. Zobowiązania z poprzedniego sezonu musiały wykonać dwie dobrze znane sobie drużyny - Chelsea i Arsenal, grając o 'Community Shield'. Tam nie było zbytnio czego kwestionować. 'The Blues' łatwo zwyciężyli Kanonierów 4:1, a ojcem sukcesu w tym przypadku był strzelec trzech bramek Didier Drogba. Czwartą bramkę dołożył John Terry, a bramkę na otarcie łeź wpakował Dennis Bergkamp.

Odnośnik do komentarza

Maniek_ZKS: postaram się, dzięki

 

 

Transfery Sierpień:

Polska (<---> top3)
Piotr Włodarczyk (Legia <---> Nice) - 1,2 miliona euro
Arkadiusz Glowacki (Wisła <---> Lewski Sofia) - 1,2 miliona euro
Rafal Grzelak (Pogoń <---> Loko Płowdiw) - 1 milion euro

Świat (<---> top 3)
Christian Wilhelmsson (Anderlecht <---> Middlesbrough) - 8,25 miliona euro
Alexandr Kerzhakov (Zenit <---> Tottenham) - 8 milionów euro
Sanil Tuncay (Fenerbahce <---> Arsenal) - 7,75 miliona euro


Swoje poczynania rozpoczęły również kluby ze Włoszech, faworyt Inter Mediolan uległ innej znanej marce - Juventusowi. Co ciekawe w tym meczu nie wystąpiły dwie główne postacie w Juventusie, jak w światowym futbolu - Gianluigi Buffon i Aleksandro Del Piero leczą kontuzję i mecz obejrzeli z trybun. Włoską gwiazdę zastąpił szwedzki kolos - Zlatan Ibrahimović 23-latek poprowadził zespół do zwycięstwa strzelając drugą bramkę. Pierwszą zaliczył Brazylijczyk Emerson.

Również Polskie drużyny zaczęły swoje zmagania. W Pucharze Euro, Groclin w dwumeczu wygrał z Sopronem, 4:1. Duża zasługa w tym 35-letniego Dariusza Gesiora, który zebrał największe noty w dwumeczu. Drużyna z Warszawy - Legia musiała rozegrać mecz z Sant Julia, a samo to wydarzenie było tylko formalnością, gdyż w dwumeczu było aż 17:0. W meczu na Łazienkowskiej zaskoczył szczególnie 17-latek - Dawid Janczyk, który wpakował aż 5 bramek do bramki rywala. Szczęścia nie miała natomiast drużyna z Płocka, Wisła trafiła w losowaniu na drużynę z SiC - FC Zeta Golubovci, może drużyna nie jest znana, jednakże posiada w swojej kadrze wielu utalentowanych graczy. W meczu decydującym na stadionie Gradbski pod Goricom w Podgoricy padł wynik 3:1 dla Zety, a honorową bramkę ustrzelił tylko Irek Jeleń. W Pucharze Mistrzów odbył się ważniejszy pojedynek ostatnich lat w Polskiej piłce. Wisła dostając w losowaniu rywala o podobnych umiejętnościach - Celtic. Nie potrafiła niestety zwyciężyć i w obydwu meczach wygrał szkocki klub (2:1, 1:0)

Anglia - Chelsea (+1)
Francja - Rennes (+1)
Hiszpania - Atletico Madrid (+0)
Niemcy - FC Bayern (+0)
Polska - Wisła Kraków (+7)
SiC - Borac (+0)
Włochy - Fiorentina (+0)

Polska - reprezentacja (23; +0, Paweł Janas)

Odnośnik do komentarza

Transfery Wrzesień:

Polska (<---> top3)
Robert Klos (Zaglębie <---> Most) - 170 tysięcy euro
Tomasz Szewczuk (Korona Kielce <---> Viktoria Pilzno - 35 tysięcy euro
Mariusz Pawlak (Groclin <---> Sigma Olomuniec - 9 tysięcy euro

Świat (<---> top 3)
Geder (Saturn <---> Al-Halal (KSA) - 2,4 miliona euro
Adrian Pukanych (Szachtar <---> Grasshopper) - 2,1 miliona euro
Salim Arrache (Strasbourg <---> Grasshopper) - 2 miliony euro


Dużo wydarzeń w tym miesiącu nie było, więc cofniemy się do poprzedniego. Liverpool pokonał w Superpucharze Europy CSKA Moskwa. Wynik w 35. Minucie ustalił Daniel Agger. Rosyjski klub dążył do wyrównania, jednak wszystkie ich nadzieje legły w 64. minucie gdzie Igor Akinfeev dopuścił się faulu w polu karnym co skutkowało czerwoną kartką i rzutem karnym. Drużyna Liverpoolu prezentu jednak nie wykorzystała, gdyż karnego fatalnie przestrzelił Luis Garcia. Na dobitkę jednak czychał Djibril Cisse i tym trafieniem przypieczętował zdobycie pierwszego trofea dla swojego klubu.

Do czwartej rundy Pucharu Euro awansowały tylko dwie polskie ekipy. Legia zmierzyła się z Szachtarem, jednak było ich stać tylko i wyłącznie za zdobycie honorowej bramki (Marcin Klatt) w całym dwumeczu. Lepiej potoczyły się perypetie Wisły Kraków, która po nieudanych spotkaniach z Celticem, zmierzyła się z Ksanthi. Mecz można było uznać za formalność, gdyż drużyna prowadzona przez Dana Petrescu pokonała grecki zespół dwukrotnie 2:0 i będzie grała w fazie grupowej. Mecz ten pokazał jaki interes zrobiła Wisła. Zakup Dariusz Łatki z Jagiellonii za 70 tysięcy euro szybko się wraca a sam Dariusz przeżywa drugą młodość i dzieli i rządzi w pomocy krakowskiego klubu.

W polskiej lidze sytuacja się nie zmienia. Prowadzi Wisła, która pomimo porażki z Cracovią w derbach Krakowa i remisem z Polonią w Warszawie dalej trzyma bezpieczną pięciopunktową przewagę. Na drugim miejscu znajduje się Lech, na trzecim Groclin, a na czwartym dość niespodziewanie drużyna Waldemara Fornalika - Odra Wodzisław. Za początkowe sukcesy Odry, zależy wychwalać Fornalika, ale i również będącego w świetnej formie Jakuba Blawata. Wypożyczony z Lechii, 23 latek, robi świetna karierę. W 8 meczach zdobył 5 bramek, dwa razy asystował i dwa razy był graczem meczu, jeżeli Odra zdecyduje się go pozyskać to na pewno dużo zyska, gdyż Jakub jest obdarzony nieziemską skutecznością i wysoką determinacją która skłania go do coraz lepszej gry.

Anglia - Tottenham (+2)
Francja - Lyon (+1)
Hiszpania - Real Madrid (+1)
Niemcy - Schalke (+1)
Polska - Wisła Kraków (+5)
SiC - Partizan (+0)
Włochy - Milan (+1)

Polska - reprezentacja (25; -2, Paweł Janas)

Odnośnik do komentarza

Transfery październik:

 

Polska (<---> top3)
(-)

Świat (<---> top 3)
Albin Ebondo (Toulouse <---> Al-Nassr (KSA) - 4,2 miliona euro
Yulian Jose Anchico (Tolima <---> Omonia - 1,5 miliona euro
Victor Boleta (Madureira <---> Al-Hilal (KSA) - 1,2 miliona euro


We wszystkich ważniejszych ligach w Europie dopiero zaczyna się półmetek rozgrywki. No właśnie ważniejszych. W Polskiej lidze natomiast mamy już 14 kolejkę, a do zakończenia trochę więcej niż połowa. Jeżeli nic dziwnego się nie stanie, Wisła na luzie zwycięży. a raczej bym w to nie wierzył. Okres wypożyczeń w polskiej lidze, jest dłuższy i można było jeszcze sciągnąc kogoś ciekawego, z drugoligowej Jagiellonii do Wisły ściągnięty został Tomasz Moskal, dla 30-letniego zawodnika jest to ostatni dzwonek do wielkiej kariery. Ponadto z Radomiaka został sprowadzony (wypożyczony) Nenad Studen (mój osobisty faworyt). Bośniak zachwycił zapewne obserwatorów Wisły początkiem sezonu. Jego klub Radomiak trzyma się koło 3-5 miejsca w tabeli i to w większości zasługa Studena. Reszta rozkładu tabeli się nie zmieniła. Groclin, Lech, Odra i Łeczna nawet na chwilę nie zamieniły się miejscami.

W Lidze Hiszpańskiej w środku peletonu znajduje się Barcelona. Dużym problemem drużyny z Katalonii jest forma podstawowych zawodników. Szczególnie zawodzi Xavi, który w 14 meczach otrzymał średnia oceń 6.64. Nie mniejszą formę ma Carles Puyol - w 15 meczach - 6.80. Frank Rijkaard zapewne głowi się i troi, co zrobić żeby maszyna znowu ruszyła. Ale za to mu płacą i miejmy nadzieję (pomimo mojej wielkiej niechęci do tego klubu) że wreszcie będą grać na miarę swoich możliwości.

Na wyjeździe w Pucharze Euro Wisła przegrała z Osasuną 0:1, a gola na wagę zwycięstwa strzelił Bernardo Romeo.



Anglia - Liverpool (+0)
Francja - Lyon (+2)
Hiszpania - Betis (+0)
Niemcy - Bayern (+2)
Polska - Wisła Kraków (+10)
SiC - Obilić (+0)
Włochy - Milan (+1)

Polska - reprezentacja (24; +1, Paweł Janas)

Odnośnik do komentarza

Transfery listopad:

 

Polska (<---> top3)
Jarosław Bieniuk (Amica <---> Olympiakos N.) - 275 tysiecy euro


Świat (<---> top 3)
Magnus Myklebust (Lillestrom <---> Molde) - 1,3 miliona euro
Diego Godin (Cerro <---> Molde) - 1,1 miliona euro
Juan Samudio (Libertad <---> Olimpia) - 900 tysiecy euro

Zaczniemy od najważniejszego - POLSKA awansowała do MISTRZOSTW ŚWIATA. Początkowy pech: remis z Walią i Austrią i późniejszy 'zwycięski' remis 'remis janasa' dał nam prawo uczestnictwa w barażach gdzie zmierzyliśmy się z drużyną Czech. W pierwszym meczu na wyjeździe nie było łatwo. Gdyby nie instynkt napastnika Celticu - Macieja Żurawskiego byłoby blado. W drugim meczu na naszej ziemi, na Stadionie Śląskim w Chorzowie znowu błysnął Żurawski, a dwie pozostałe bramki dołożyli Mila i Szymkowiak. Rywale odpowiedzieli tylko golami Plasila i Juna i w dwumeczu wygraliśmy 4:2 i jedziemy na mistrzostwa!

Szczęścia w lidze na rezultaty europejskie nie przekłada niestety Wisła. Oprócz zwycięstwa z Zenitem po dwóch golach w trzy minuty, Wisła odniosła dwie porażki. Teraz wszystko zależy od meczu z Banikiem Ostrawa, oprócz tego kibice Białej Gwiazdy, muszą się modlić, aby Osasuna wygrała z Zenitem na wyjedzie.

Dostałem propozycję prowadzenia Wisły Płock, jednak perspektywa prowadzenia tego klubu w ogóle mnie nie interesowała. Prezes Dmoszynski z wściekłości aż rzucił najdroższym kieliszkiem do whisky i powiedział że jeszcze kiedyś uda mu się mnie tutaj 'zdobyć'

Anglia - Tottenham (+0)
Francja - Lyon (+3)
Hiszpania - Atletico (+2)
Niemcy - Bayern (+2)
Polska - Wisła Kraków (+9)
SiC - Crvena Zvezda (+1)
Włochy - Inter (+2)

Polska - reprezentacja (16; +8, Paweł Janas)

Odnośnik do komentarza

Transfery grudzień:

 

Polska (<---> top3)
(-)


Świat (<---> top 3)
Vicente Sanchez (Toluca <---> Chivas) - 8 milionów euro
Aldo de Nigris (Tigres <---> Monterrey) - 4,3 miliona euro
Yazid Mansouri (Chateauroux <---> Al-Kadisija (KSA) - 2,9 miliona euro


Drugie trofeum zdobył Liverpool. W pojedynku z Sao Paulo o Klubowe Mistrzostwo Świata wygrali gładko, bo aż 3:0, gole kolejno strzelili: Kewell, Alonso i Zenden. Jerzy Dudek oglądał mecz z ławki rezerwowej.

Rożne peryferie dzieją się w Polskiej lidze, chociaż wszystko nie dotyczy Wisły, która powiększyła przewagę do 11. punktów To w reszcie przeciwników drużyny Krakowa wrze niczym w rozpalonym do czerwoności piecu. Drugie miejsce objęła Odra, która mając tylko czterech-pięciu dobrych graczy (Blawat, Banski, Dudek, Grzyb, Wieczorek) zmiata resztę rywali z powierzchni ziemi. Na trzecim z równą liczbą punktów jest Lech, który dzięki wypożyczonemu Tadeuszowi Bartnikowi z Ruchu Chorzów, ustabilizował defensywę i dogonił kluby które zmierzają za Wisłą. Czwarty jest Groclin który ten miesiąc miał fatalny, jednak dalej trzyma się czuba. Dziwi pozycja Korony i Legii, odpowiednio 8 i 9. Chociaż obydwa kluby nie można nazwać mistrzami przedsiębiorczości, gdyż sprzedali swoje największe gwiazdy, Korona (Szyndrowski, Zaluska, Szewczuk, Bonin), Legia (Sokolowski, Kiełbowicz, Wlodarczyk, Choto) jak i również ich zmienników Korona (Kosmicki, Wroblewski, Piechna, Cichon), Legia (Magiera, Poledica, Kruczek, Smolinski) a w zamian nie przyszedł żaden zawodnik..


Anglia - Tottenham (+4)
Francja - Lyon (+6)
Hiszpania - Betis (+1)
Niemcy - Bayern (+1)
Polska - Wisła Kraków (+11)
SiC - Crvena Zvezda (+3)
Włochy - Inter (+4)

Polska - reprezentacja (16; +0, Paweł Janas)

Odnośnik do komentarza

Transfery styczeń:

 

Polska (<---> top3)
Jakub Blaszczykowski (Wisła <---> Lens) - 1,8 miliona euro
Radosław Sobolewski (Wisła <---> Wigan) - 1,3 miliona euro
Mauro Cantoro (Wisła <---> Empoli) - 1 milion euro

Świat (<---> top 3)
Carlos Tevez (Corinthians <---> Inter) - 18 milionów euro
Diego (Porto <---> Schalke) - 13,5 miliona euro
Nicolas Anelka (Fenerbahce <---> Inter) - 11,75 miliona euro

Bramkarz Jens Mustermann został wybrany bramkarzem roku. Obrońcą roku - Paulo Ferreira, Ronaldinho - pomocnikiem roku, a napastnikiem Didier Drogba. Piłkarzem roku w Europie - Ronaldinho. Zawodnik Roku na Swiecie - Paulo Ferreira, Piłkarz Roku na swiecie - Lucio

Prezes Wisły Płock starał się nie odpuszczać i zaproponował 3M na transfery, jednak jego oferta nie miała dla mnie żadnego znaczenia.

Tak bardzo podobała mi się postawa Wisły, która nie miała na celu sprzedaży swoich największych gwiazd. Teraz pomimo tego że Wisła wygrała z Banikiem 2:1, nie awansowała do kolejnej rundy Pucharu Euro postanowiła solidnie zarobić. Odszedł Blaszczykowski, Sobolewski, Cantoro i Kuzba, czyli czterej gracze z podstawowego składu. Nie rozumiem kompletnie tej polityki.

Na szczyt w lidze hiszpańskiej powędrowała Barcelona, która rażona prądem po moich wypowiedziach chyba ruszyła do ataku. Po raz pierwszy w tym sezonie są na pierwszym miejscu i zobaczymy co będzie dalej.

Anglia - Manchester United (+1)
Francja - Lyon (+9)
Hiszpania - Barcelona (+1)
Niemcy - Bayern (+7)
Polska - Wisła Kraków (+11)
SiC - Crvena Zvezda (+3)
Włochy - Inter (+5)

Polska - reprezentacja (16; +0 , Paweł Janas)

Odnośnik do komentarza

Transfery luty:

 

Polska (<---> top3)
Krzysztof Gajtkowski (Korona <---> Amica) - 325 tysięcy euro
Radosław Matusiak (Bełchatów <---> Korona Kielce - 180 tysięcy euro
Slawomir Olszewski (Cracovia <---> Wisła) - 180 tysięcy euro

Świat (<---> top 3)
Lucas (Gremio <---> Young Boys) - 3,5 miliona euro
Cesar Augusto Fawcett (Junior <---> Rosenborg) - 3,2 miliona euro
Essa Al-Mahyani (Al-Wada (KSA) <---> Al-Ittihad (KSA) - 3 miliony euro

Świat żył tylko i wyłącznie jednym wydarzeniem które było ważniejsze od okienka transferowego. W Anglii, odbył się finał Pucharu Ligi, w którym nie wystąpił Liverpool, a Arsenal i Aston Villa. Przy prawie 75 tysiącach ludzi drużyna z Londynu zwyciężyła 2:0, po golach Reyesa i Van Persiego.

Już od początku sezonu szykujcie się na debiut menadżerski. Jestem już uzgodniony z jednym klubem o którym powiem na początku nowego sezonu.


Anglia - Manchester United (+1)
Francja - Lyon (+9)
Hiszpania - Barcelona (+3)
Niemcy - Bayern (+8)
Polska - Wisła Kraków (+11)
SiC - Crvena Zvezda (+8)
Włochy - Inter (+7)


Polska - reprezentacja (22; -6 , Paweł Janas)

Odnośnik do komentarza

Transfery marzec:

 

Polska (<---> top3)
(-)


Świat (<---> top 3)
Gonzalo Vargas (Gimnasia (LP) <---> Dynamo Moskwa) - 4,5 miliona euro
Sebastian Vazguez (Nacional <---> Cruzeiro) - 2,6 miliona euro
Adekanmi Olufade (Al-Rayyan QAT <---> Sydney) - 1,2 miliona euro

W Ćwierćfinale Pucharu Mistrzów na razie nie doszło do niespodzianek. Lille zremisowało z Chelsea. Barcelona wygrała z Arsenalem 3:0 po golach van Bommela, Larssona i Edmilsona. Milan po golu Gilardino zremisował z Manchesterem, natomiast Celtic z Żurawskim w składzie zremisował z Juventusem.

W Pucharze Euro również bez fajerwerków. Dynamo 2:2 z CSKA. Sevilla przegrała z Feyenoordem po golu Kalou. Monako uległo 3:0 Lyonowi. A Everton po wyrównanej walce zremisował z Schalke 2:2 po golach Arlety, Hopkinsa - Kuranyiego i Asamoaha.


Anglia - Chelsea (+1)
Francja - Lyon (+11)
Hiszpania - Barcelona (+5)
Niemcy - Bayern (+9)
Polska - Wisła Kraków (+12)
SiC - Crvena Zvezda (+6)
Włochy - Inter (+10)

Polska - reprezentacja (22; 0 , Paweł Janas)

Odnośnik do komentarza

Transfery kwiecień:

 

Polska (<---> top3)
Tibor Szabo (Groclin <---> Sileks - 30 tysięcy euro


Świat (<---> top 3)
Catatau (Guarani <---> Vitoria) - 3,7 miliona euro
Betinho (Pohang <---> Santos) - 1,5 miliona euro
Ivan Shpakov (Czarnomoriec <---> Dnipro) - 1 milion euro

Wyjaśniły się sytuację w Niemczech, Polsce i we Włoszech. W Niemczech mistrzostwo dla Bayernu Monachium. Dużą zasługę w tym sukcesie miał Brazylijczyk Ze Roberto, który bardzo dobrze kierował drużynę (34/7.53). W Polsce natomiast majster powędrował do Wisły. W Wisłe nie było wielkiej drużyny. Paweł Brożek posłużył się swoim intelektem strzeleckim i w całym sezonie wraz z europejskimi pucharami trafił aż 19 bramek. Największe noty zebrał jednak obrońca wypożyczony z Korony - Paweł Golanski (27/7.22). W Interze natomiast duże przełożenie na grę miała dyspozycja obrony. Zanetti, Materazzi i Samuel przewyższali w notach swoich kolegów z zespołu, tylko Brazylijczyk Adriano (miał większą od Samuela) który w 50 meczach (wraz z pucharami) wpakował 28 bramek.


Anglia - Manchester United (+1)
Francja - Lyon (+8)
Hiszpania - Barcelona (+6)
Niemcy - Bayern (+17)
Polska - Wisła Kraków (+11)
SiC - Crvena Zvezda (+5)
Włochy - Inter (+7)

Polska - reprezentacja (22; 0 , Paweł Janas)

Odnośnik do komentarza

Transfery maj:

 

Polska (<---> top3)
(-)


Świat (<---> top 3)
Mehrzad Madanchi (Persepolis <---> Paas) - 2,8 miliona euro
Celsinho (Marilia <---> Vitoria) - 2,3 miliona euro
Amr Zaki (ENPPI <---> Al-Ahly) - 975 tysięcy euro


Anglia - 1.Manchester United 82, 2.Tottenham 81, 3.Chelsea 79
Francja - 1. Lyon 76, 2.Paris 64, 3. Monaco 64
Hiszpania - 1. Barcelona 85, 2.At Madrid, 77, 3. Real Madrid 77
Niemcy - 1.Bayern 80, 2. Werder 62, 3. HSV 61
Polska - 1.Wisła 68, 2. Odra 56, 3.Groclin 54
SiC - 1.Crvena 61, 2.Partizan 55, 3. Smederevo 51
Włochy - 1.Inter 88, 2.Juventus 81, 3.Roma 74

Puchary

Anglia - Manchester United
Francja - Auxerre
Hiszpania - Real Madrid
Niemcy - Dortmund
Polska - Wisła
SiC - Vojvodina
Włochy - Inter

Puchar Mistrzów - Chelsea 1:0 Manchester United - Drogba 21'
Puchar Euro - Lyon 2:2k CSKA - Benzema 68', Berezutskiy 99' - Carvalho 90', Olic 118'

Polska - reprezentacja (23; -1 , Paweł Janas)

Odnośnik do komentarza

Kiedy w 1997 roku obchodzono 1000-lecie Gdańska świat nie stanął i nie obserwował tych wydarzeń tylko gnał do przodu. Życie w tym mieście toczy się dalej, pomimo wielu niepowodzeń.

W całej sielance brakowało tylko w Gdańsku jednego, miejsca rozgrywki, czy też miejsca w którym można byłoby odczuć trochę adrenaliny. Wiele takich miejsc chciało takich być. Wiele, jednakże każdy dobrze wie, że w Polsce piłka nożna jest rzeczą ważną i wielkie miasto bez takiego potencjału piłkarskiego jest zazwyczaj ośmieszane przez całą Polskę.

Lechia chociaż jest, to jest klubem bardzo niszowym. Stadion Traugutta w Gdańsku jest w stanie pomieścić 15 tysięcy widzów, jednakże tylko 1000 miejsc jest siedzących, co jest swojego rodzaju porażką. Futbolu tutaj także nie ma pod względem sportowym. W tym sezonie drużyna Lechii ledwo co utrzymała się w lidze. Dopiero baraż z Polarem wyjaśnił sytuację.

Cała tą sytuację chciałem zmienić ja, jak i również zarząd. Prezes Jarosław Czarnecki zrozumiał że nie będę chciał kierować zespołem od środka sezonu, postanowił poczekać i dać mi szansę naprawy tego od początku nowego.

Odnośnik do komentarza

Bramkarze:

Mateusz Bąk [POL/23/BR] - niekwestionowany numer jeden, przecież Mateusz powinien bronić w pierwszej lidze.

Dawid Ditrich [POL/23/BR] - Dawid może nie grał dużo w poprzednim sezonie, jednak wydaje mi się że mimo że jest gorszy od Leszka, może się przydać.

Wieslaw Ferra [POL/26/BR] - Ferra sprawiał dużo kłopotów poprzedniemu menadżerowi i ja nie chce mieć z nim nic do czynienia.

Krzysztof Leszek [POL/19/BR] - mogą być z niego ludzie, potrzeba będzie mu gry i myślę że nie długo będzie z niego wielki pożytek

notka: nie potrzeba na tą pozycję żadnych wzmocnień.

 


Prawa strona obrony:

Krzysztof Brede [POL/25/O PŚ] - nie nadaje się do futbolu nawet na poziomie drugoligowym. Potrzeba nam lepszego zmiennika.

Marek Kowalski [POL/22/O PŚ] - Kowalski jest przyzwoitym graczem, nie ma może jakiś wielkich umiejętności, ale jest solidny.

notka: potrzeba nam kogoś kto włączy się do walki o pierwszy skład.


Środkowa strona obrony:

Sebastian Fechner [POL/22/O Ś] - dobrze że jest wypożyczony, bo strasznie grał..

Maciej Mysiak [POL/22/O Ś] - jak wyżej.

Robert Sierpinski [POL/30/LB, O Ś, DP] - jest strasznie wolny i oporny, będzie potrzeba mu szybszego pomocnika.

 

notka: 2-3 graczy tutaj się przyda.

 

Lewa strona obrony:

Marcin Janus [POL/33/O LŚ] - to pomyłka że znajduje się w tym klubie.

notka: potrzeba tutaj dwóch graczy.

 


Defensywni pomocnicy:

Łukasz Kubik [POL/28/ DBP P, PPŚ] - na skrzydłowego jest zbyt wolny, a poprzedni trener go tam wystawiał. Na środku natomiast może mu brakować pewnych cech, ale po za tym jest solidny.

Michal Pietron [POL/20/ DBP L, DP, P LŚ] - Pietron może nie jest jakimś wirtuozem, ale jest młody i może się wiele nauczyć.

Wojciech Ogorek [POL/28/ DBP/P L] - zajmuje miejsce komuś kto miałby jakiekolwiek umiejętności.

Lukasz Giermasinski [POL/23/ DP] - zostanie jako zmiennik, nic więcej.

Michal Szczepinski [POL/28/DP] - Michał to gracz który może się spełniać się tylko w zadaniach defensywnych.

Marcin Pietrowski [POL/18/DP, OP Ś] - młody jest, niedoświadczony, musi się wiele nauczyć.

 

notka: przydałby się jakiś DP/ŚP z prawdziwego zdarzenia.


Prawa strona pomocy:

Jakub Biskup [POL/23/OP PL] - widzę w nim potencjał, ale nie za 60 tysięcy rocznie. muszę się zastanowić czy będzie potrzebny.

Mariusz Dzienis [POL/26/OP P] - nie wyróżnia się niczym, ale możliwe że będę musiał go wykupić z Jagiellonii gdy Biskup odejdzie.

Damian Swierblewski [POL/22/OP P, N] - za dużo zarabia, za mało gra.



Lewa strona pomocy:

brak

notes: że dawny trener Lechii miał 6DP a żadnego lewego pomocnika..


srodek ofensywny pomocy:

Jakub Blawat [POL/24/OP/N Ś] - przyszłość. W Odrze zagrał znakomity sezon. Zamierzam przekuć to na Lechię.

Piotr Cetnarowicz [POL/33/OP N Ś] - przyda się jego doświadczenie.

 

notes: sprawa jest jasna.

Napastnicy:

Jakub Kawa [POL/17/N] - Kawa technicznie i psychicznie jest niesamowity jak na ten wiek, fizycznie niestety jest słabiutko i nie wiem czy wytrzyma cały sezon.

Ronald Kazubowski [POL/20/N] - ten sam problem co z Kawą, Kazubowski też może być gwiazdą, ale fizycznie klapa.

Grzegorz Krol [POL/28/N] - nie wiem czy starczy miejsca dla Krola.

Piotr Wisniewski [POL/23/N] - Wisniewski jest dobrym graczem, wiele będzie od niego zależeć.

 

notes: jest trzech napastników na poziomie 1. Ligi - czego chcieć więcej.

Odnośnik do komentarza

Transfery czerwiec:

 

Polska (<---> top3)
Lumir Sedlacek (Wisła Plock <---> Dinamo) - 800 tysięcy euro
Alesandar Radunovic (ŁKS <---> Hajduk Lion) - 3 tysiące euro
Milos Krstic (Unia Skierniewice <---> Belgrad) - 1 tysiąc euro


Świat (<---> top 3)
Tosin Dosunmu (Austria Wiedeń <---> Salzburg) - 3,4 miliona euro
Anderson Gomes (Coritiba <---> Palmeiras) - 2,5 miliona euro
Matthew Booth (Krylia <---> Heerenveen) - 1,9 miliona euro


Polska niestety nie odniosła dużego sukcesu na arenie międzynarodowej. Chociaż.. Jakby się przyjrzeć, awans był chyba największym sukcesem jaki można było osiągnąć. Szczególnie za tkwić może w pamięci mecz z Ghaną, który Polska wygrała aż 3:0, po dwóch bramkach Sagana i jednej Żurawskiego. Sam turniej będzie zapewne skocznią do wielkiej kariery dla Błaszczykowskiego i Mili, którzy zagrali świetne mecze.




Anglia - 1.Manchester United 82, 2.Tottenham 81, 3.Chelsea 79
Francja - 1. Lyon 76, 2.Paris 64, 3. Monaco 64
Hiszpania - 1. Barcelona 85, 2.At Madrid, 77, 3. Real Madrid 77
Niemcy - 1.Bayern 80, 2. Werder 62, 3. HSV 61
Polska - 1.Wisła 68, 2. Odra 56, 3.Groclin 54
SiC - 1.Crvena 61, 2.Partizan 55, 3. Smederevo 51
Włochy - 1.Inter 88, 2.Juventus 81, 3.Roma 74

Puchary

Anglia - Manchester United
Francja - Auxerre
Hiszpania - Real Madrid
Niemcy - Dortmund
Polska - Wisła
SiC - Vojvodina
Włochy - Inter


Polska - reprezentacja (23; 0 , Paweł Janas) MŚ - 0:0 vs Jamajka; 3:0 vs Ghana, 0:2 Brazylia; 2rd - 0:2 Francja

Odnośnik do komentarza

Jeszcze parę dni przed początkiem lipca było tragicznie w Lechii, odeszło paru graczy, Kubikiem, Rusinkiem, Blawatem i Pietronem interesowały się najlepsze kluby pierwszo-ligowe. A nasza pozycja transferowa była słaba, wszyscy odrzucali oferty, widząc koniec klubu z Gdańska.

Wszystko zmieniło się dopiero 1 lipca. Wiedząc jaki interes mogę zbić, zaoferowałem Koronie kupno Łukasza Kubika [POL/28/ DBP P, PPŚ] za 2 miliony euro. Ta oferta szybko została zaakceptowana i Kubik będzie reprezentował barwy drużyny z Korony. Kibice jednak nie wieszali białej flagi, bo przeczuwali co się zdarzy później.

 

Pierwszym szczęśliwcom został Zeljko Mrvaljevic [siC/25/O L, DP] który od nowego sezonu ma być podstawowym lewym obrońcom. Serb nie był zbytnio szczęśliwy w poprzednim klubie - Kujawiaku, a i zarząd tego klubu również oddał go do nas bez żalu. 4 lipca mieliśmy już zaklepany drugi transfer, z Rumuńskiego Corvinul 2005 za 4 tysiące euro przybył do nas Alexandru Iacob [RUM/17/O Ś], młody reprezentant Rumunii nie ma może na razie szans na grę w pierwszym zespole, jednak liczę na jego w przyszłości. Kolejnym zawodnikiem będącym po nieudanym sezonie który do nas doszedł został Michal Trzeciakiewicz [POL/22/DP], ten defensywny pomocnik ma być nowym Kubikiem. Może umiejętności nie ma jeszcze wielkich, jednak niektóre jego kwestie sportowe sprawiają że może być z niego piłkarz, potrzeba mu tylko silnej ręki. Czwartym graczem jest mój osobisty faworyt. Marcin Siedlarz [POL/18/OP L] bo o nim mowa, przybył z Górnika za nie małą sumę, bo aż 75 tysięcy euro. Marcin nie rozwijał się w Zabrzu prawidłowo, a wszyscy są zgodni - talent ma olbrzymi. Wielu zawodników w jego wieku zniszczy sobie kariery, ja nie chce żeby z wielkiego talentu wyrósł nowy Igor Sypniewski czy Marek Citko. Kolejny gracz tego błędu raczej nie zrobi - Janusz Surdykowski [POL/18L/OP/N Ś] który jest po dobrym sezonie w Szczakowiance, która spadła z ligi, chciał się wyrwać z 3. Ligowego bagna. Niestety strefą buforową był jego klub. Cena jaką przyszło mi zapłacić za niego to aż 275 tysięcy euro. Miejmy nadzieję że ten transfer się zwróci.Obserwatorzy w ruch, można powiedzieć, od razu na początku sezonu wysłałem drużynę scoutów do obserwowania Europy Wschodniej. Wielu graczy było gorszych od tych w Lechii, jednak znalazło się parę pereł, dopiero jedną udało mi się ściągnąć. Serb Bojan Vlahovic [siC/16/O/DBP L], którego statystyki może na razie nie są nieziemskie, jednak pierwsze treningi pokazują, że może być kimś przewyższającym graczy 1. Ligowych. Wymiana Paweł Peczak [POL/29/O PŚ, DP] <---> Maciej Pastuszka [POL/29/O/DBP/P P] z LKS-em poszła gładko. Potrzebowaliśmy kogoś na prawą stronę, Pastuszka spełnia wymagania, chociaż nie był moim numerem jeden na liście. Moja wiara w młodych graczy nie ogranicza się tylko i wyłącznie do słów. Z Jagiellonii za 120 tysięcy euro przybył do nas Maciej Dworzanczyk [POL/21/OP LŚ, N Ś] Maciej ma być rezerwowym, chociaż wierze w to że się jeszcze rozwinie i kiedyś będziemy mieli z niego większą pociechę. Kadrę doklepałem transferem Ireneusza Adamskiego [POL/31/LB] z Bełchatowa. Ten środkowy obrońca kosztował nas 35 tysięcy euro, zobaczymy jak będzie grał.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...