Skocz do zawartości

Święci - Walka o Puchary


Conjure

Rekomendowane odpowiedzi

Gra: Fm 2015

Wersja: 15.3.0

Klub: Southampton

 

 

Swoją przygodę rozpoczynam od Southamptonu - klubu, który ma ogromny potencjał i fantastyczną szkółkę z której to raz wychodzą gwiazdy światowego formatu.

 

Moim celem jest zajęcie miejsca, które pozwoli mi na start w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

 

 

 

Oto moja kadra:

 

 

 

Bramkarze:

 

Fraser Forster (ANG, 26l, 2A/0)

Kelvin Davis (ANG, 37l, 0A/0)

Paulo Gazzaniga (ARG, 22l, 0A/0)

 

Pozycja bramkarza wydaje się być niezagrożona. Jest Forster i długo długo nic. Mam nadzieje, że Anglik nie dozna żadnej kontuzji bo Davis czy Gazzaniga nie prezentują poziomu Premier League.

 

 

 

 

Lewi Obrońcy:

 

Ryan Bertrand (ANG, 24l, 2A/0)

Matthew Targett (ANG, 18l, 0A/0)

 

 

Były zawodnik Chelsea wydaje się być pewniakiem na lewej obronie. Młody Targett będzie musiał pokazać na treningach, że zasługuje na szansę, a może kiedyś wyrośnie z niego drugi Bale :)

 

 

 

Środkowy Obrońcy:

 

Toby Alderweireld (BEL, 25l, 38A/1)

Jose Fonte (POR, 30l, 1-U21/0)

Maya Yoshida (JAP, 25l, 44A/2)

Florian Gardos (RUM, 25l, 12/0)

 

Na środku najrozsądniej wyglądać będzie duet Fonte - Alderweireld. Fonte to bardzo doświadczony zawodnik, który w drużynie Świętych zagrał już ponad 150 spotkań. Alderweireld został wypożyczony z drużyny Mistrza Hiszpanii i nie ukrywam, że będę chciał go zatrzymać po sezonie. Gardos to ciekawa opcja ma dobry wyskok, dobrze gra głową i potrafi skutecznie kryć rywala. Z kolei Yoshida jest bardzo pracowity i potrafi dobrze współpracować z kolegami z drużyny, co jest dużym atutem na tej pozycji.

 

 

Prawi Obrońcy:

 

Nathaniel Clyne (ANG, 23l, 8U21/0)

 

 

Brak zmiennika dla Clyne'a jest dużym problemem, który będę musiał bardzo szybko rozwiązać. A jeżeli chodzi o Nate'a to jestem przekonany, że rozwinie się na klasowego zawodnika.

 

 

Defensywni Pomocnicy:

 

Morgan Schneiderlin (FRA, 24l, 2A/0)

Victor Wanyama (KEN, 23l, 29A/1)

Harrison Reed (ANG, 19l, 0U21/0)

 

Wanyama i Schneiderlin - patrząc na tych dwóch zawodników z optymizmem mogę spojrzeć w przyszłość. Francuzem interesują się już najbogatsi, ale myślę, że jeszcze uda mi się go zatrzymać na sezon bądź dwa. Naturalnie od tych dwóch zawodników będę zaczynał wybór składu. Reed jest młody i ma szansę nauczyć się czegoś od bardziej doświadczonych kolegów.

 

 

Środkowi Pomocnicy:

 

Steven Davis (NIR, 29l, 68A/5)

James Ward-Prowse (ANG, 19l, 20u21/3)

 

Z jednej strony bardzo doświadczony Davis, a z drugiej młody Ward Prowse, który mimo swojego wieku zagrał już w 60 spotkaniach pierwszej drużyny. Myślę, że ich współpraca i walka o miejsce w pierwszym składzie przyniesie sporo korzyści drużynie.

 

 

 

Lewi Skrzydłowi:

 

Sadio Mane (SEN, 22l, 15A/4)

Filip Djuricic (SER, 22l, 15A/4)

 

Mane ma to, co powinien mieć każdy dobry skrzydłowy - technikę, dobry drybling, szybkość i zwinność. Djuricic nie jest takim typowym skrzydłowym jak Mane. Jego głowne zalety to przegląd sytuacji, przyjęcie piłki, podania. Stąd też będzie mógł grać jako ofensywny pomocnik. W razie problemów zawsze na lewej stronie będzie mógł zagrać Bertrand, Elia albo Tadic.

 

 

Prawi Skrzydłowi:

 

Dusan Tadić (SER, 25l, 25A/6)

Eljero Elia (HOL, 27l, 28A/2)

Lloyd Isgrove (WAL, 21l, 13u21/0)

 

Tadić - nie ma sobie równych i jest zawodnikiem, który na pewno nie raz wygra nam spotkanie. W pełni wierze w jego umiejętności więc Elia będzie musiał pogodzić się z rolą rezerwowego, a Isgrove będzie wypożyczony.

 

 

Napastnicy:

 

Sam Gallagher (ANG, 18l, 0A/0)

Graziano Pelle (WŁO, 28l, 16u21/4)

Emanuel Mayuka (ZAM, 23l, 44A/10)

Shane Long (IRL, 27l, 47A/11)

 

 

Long i Pelle będą walczyć o miejsce w pierwszym składzie. Gallagher to najbardziej uzdolniony zawodnik w moim zespole i na pewno dostanie szansę pokazania swoich umiejętności. Mayuka, w mojej opinii nie ma umiejętności na Premier League i zostanie wypożyczony albo sprzedany.

 

 

Mój budżet to niespełna 8 milionów, więc na jakieś duże zakupy sobie nie mogę pozwolić, ale na pewno jeżeli trafi mi się jakaś "perełka" w promocji to wyciągnę zaskórniaki z kieszeni.

 

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2014

 

Mecze Towarzyskie:

 

Crewe - Southampton 0:0

Chivas USA - Southampton 2:1 (James Ward-Prowse)

Toronto FC - Southampton 0:0

 

 

Transfery do klubu:

 

Sergio Romero (ARG, 27l, 54A/0) <- Sampdoria 1,2 mln euro

 

 

Lipiec był miesiącem z cyklu "pierwsze śliwki robaczywki". Po pierwszych sparingach widać, że jesteśmy dalecy od tego co założyłem, ale może kiedy zawodnicy odnajdą się w założeniach taktycznych będzie to lepiej funkcjonować. Miesiąc ten przyniósł też pierwszy transfer do naszego klubu. Romero pozwoli na "Święty" spokój na pozycji bramkarza.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2014

 

 

Transfery do klubu:

 

Pavel Kaderabek (CZE, 22l , 2A/0) <- Sparta Praga 4,2 mln euro

 

 

Mecze Towarzyskie:

 

Sassuolo - Southampton 0-2 (Jose Fonte, Tadic)

New York City - Southampton 3:3 (Mane x2, Tadic)

 

 

Barclays Premier League:

 

[14] Southampton - [18] Tottenham 3:2 (Tadić, Gallagher, Elia)

[10] Sunderland - [7] Southampton 3:2 (Pelle, Fonte)

[10] Southampton -[4] Everton 1:3 (Gallagher)

 

Capital One Cup:

 

Millwall - Southampton 1:2 (Tadić, Gallagher)

 

Na Sierpień kluczową sprawą było sprowadzenie zmiennika dla Clyne'a. Ta sztuka się udała i jestem bardzo zadowolony ze swojego nowego nabytku. Sparingi miały ostatecznie przygotowac nas do nadchodzącego sezonu. Jednak przygotowanie kondycyjne pozostawiało wiele do życzenia.

 

Mój debiut w lidze przypadł na mecz z Kogutami. Pierwszą połowę delikatnie mówiąc przespaliśmy. W drugiej połowie zagraliśmy o niebo lepiej i ze stanu 0:2 zrobiło się 3:2. Taki rezultat to efekt dobrych zmian (Gallagher i Elia) oraz fantastycznej postawy w drugiej połowie Forstera.

Drugi mecz ligowy to wyjazd na Stadium of Light. W tym meczu szczęście leżało po stronie gospodarzy. Prowadziliśmy 2:0 a po przerwie daliśmy sobie strzelić 3 bramki. Nie wyciągneliśmy wniosków z poprzedniego spotkania. No cóż, fortuna kołem się toczy.

 

Następni w kolejce byli piłkarze Millwall w Capital One. Gospodarze odrobili lekcje, bo umiejętnie się bronili i wyprowadzali groźne kontry. Jedna z nich zakończyła się golem dla gospodarzy. Piłkarze których desygnowałem do gry nie spełnili pokładanych w nich nadziei i musiałem szybko zareagować. Wprowadzenie Tadica, Gallaghera po raz kolejny okazało się strzałem w dziesiątkę. Chociaż 10 minut przed końcem spotkania ciągle przegrywaliśmy 1:0.

 

Po dwóch meczach wyjazdowych wracamy do domu. Na St.Mary's Stadium podejmowaliśmy dobrze spisujący się zespół Evertonu. Piłkarze z Liverpoolu w tym meczu pokazali nam nasze miejsce w szeregu póki co. Dominując nas w każdym aspekcie gry. Lukaku niszczył obrońców i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

 

Sierpień pozostawia wiele do życzenia. Cieszy fakt, że w klubie został Clyne i Schneiderlin. Obydwaj wyjawiali chęci do opuszczenia klubu na szczęscie nie wpłynęła do nas żadna oferta.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2014

 

Barclay's Premier League:

 

[16] Leicester - [14] Southampton 0:2 (Alderweireld, Tadic)

[9] Southampton - [14] West Ham 3:0 (Mayuka, Ward-Prowse, Kaderabek)

[20] Swansea - [8] Southampton 1:1 (Gallagher)

 

 

Capital One Cup:

 

Southampton - Hull 1:0 (Gallagher)

 

 

 

Październik był dla nas udanym miesiącem. W rozgrywkach ligowych zdobyliśmy 7 na 9 punktów. Wynik mógł być lepszy, ale w ostatnim spotkaniu miesiąca nie daliśmy rady pokonać zamykających tabele piłkarzy Swansea. Cieszy fakt, że straciliśmy tylko jedną bramkę. Jeżeli chodzi o mecz pucharowy z Hull to nasza dyspozycja pozostawia wiele do życzenia. Nie mogliśmy sforsować obrony gości aż do 112 minuty spotkania. Mam nadzieje, że chłopaki w październiku podtrzymają dobrą dyspozycję.

Odnośnik do komentarza

@dyurf - Kaderabek był do wyrwania za lekkie pieniądze, więc żalem było go nie kupić :) Jeszcze na nim zarobię na pewno :)

 

 

 

Październik 2014

 

 

Barclay's Premier League:

 

[6] Southampton - [3] Manchester City 1:0 (Gallagher)

[15] West Bromwich - [5] Southampton 2:1 (Gallagher)

[6] Southampton - [9] Chelsea 0:1

 

 

 

Capital One Cup:

 

Southampton - Huddersfield 3:0 (Long 2x, Sinclair)

 

 

 

Kontuzje

 

Tadic - 5 tygodni

Mayuka - 3 tygodnie

 

 

 

W tym miesiącu moja drużyna nie zachwyciła. Pierwszy mecz co prawda wyszedł nam wyjątkowo, ale w dwóch kolejnych daliśmy ciała. Może piłkarze byli jeszcze myślami na meczu z Manchesterem. Jeżeli chodzi o mecz z Chelsea to jestem w stanie zrozumieć porażkę. Granie przeciwko autobusowi Mourinho nie jest łatwe. Przeboleć jednak nie mogę porażkę z West Bromwich. Mieliśmy wyraźną przewagę, ale zeszliśmy z boiska na tarczy. W Capital One Cup awansowaliśmy do kolejnej rundy, pokonując tym razem Huddersfield w barwach którego występował Radosław Majewski. Plusem tego meczu był Shane Long, który rozegrał pierwsze spotkanie po kontuzji.

 

Martwić zaczyna wąska kadra, w kluczowych meczach sezonu może nas to bardzo zaboleć.

Odnośnik do komentarza

@Morpheus - polecam się na przyszłość :) Zawsze z chęcią ich pokonam :)

 


 

Listopad 2014

 

 

Barclay's Premier League:

 

[11] Arsenal - [8]Southampton 5:2 (Mane, Mane)

[11]Southampton - [9]Newcastle 0:1

[6]Liverpool - [12]Southampton 2:1 (Pelle)

[12]Southampton - [15]Burnley 4:0 (Mane, Mane, Long, Tadic)

 

 

 

 

To był prawdziwie czarny listopad dla Świętych. 4 mecze, jedna wygrana. Widmo zwolnienia trochę się przybliżyło, ale ciągle wierzę, że klub osiągnie wyznaczony cel. Mecz z Arsenalem, to kpina w wykonaniu sędziego, który podyktował aż trzy rzuty karne dla gospodarzy. Mimo, że w tym meczu wychodziliśmy dwa razy na prowadzenie, to nie mogliśmy nic zrobić kiedy gramy przeciwko 11+sędziowie. Mecz z Newcastle to efekt porażki z Arsenalem. Tak to jest, jak za wszelką cenę chcę zmazać się plamę. Wyjazd na Anfield też nam nie wyszedł, trudno szukać pozytywów w tym meczu. Bramka kontaktowa padła zbyt późno, więc już nie starczyło czasu na ugranie czegoś więcej. Na otarcie łez, miesiąc kończymy grając u siebie z Burnley i każdy inny wynik niż zwycięstwo byłby dla nas porażką. Udało się strzelić gościom cztery bramki i trochę poprawić nastroje kibiców i władz klubu.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2014

 

 

Barclay's Premier League:

 

[8]Stoke - [11]Southampton 2:3 (Bertrand, Ward-Prowse, Pelle)

[10]Crystal Palace - [11]Southampton 0:1 (Long)

[9]Southampton - [11]Hull 1:0 (Long)

]14]QPR - [8]Southampton 0:1 (Tadic)

[8]Southampton - [15]Aston 2:0 (Davis, Davis)

[1]Manchester Utd - [6]Southampton 4:1 (Ward-Prowse)

 

 

Capital One Cup:

 

Southampton - Chelsea 0:1

 

 

Najlepszy Strzelec Zespołu:

1. Sam Gallagher - 7 bramek

 

Najlepszy Asystent:

1. James Ward-Prowse - 6 asyst

2. Dusan Tadic - 6 asyst

 

 

------------------------------------------------------

 

 

 

W grudniu w końcu trochę pograliśmy. Można nawet powiedzieć, że w końcu graliśmy na miarę oczekiwań. Sześć spotkań ligowych i 15 punktów zdobytych. Daje nam to na koniec miesiąca 7 miejsce w tabeli. Między nami, a 4 zespołem City jest 6 punktów przewagi. Także walczymy ciągle o puchary.

W ćwierćfinale Capital One Cup przegraliśmy z Chelsea i odpadliśmy z rozgrywek, ale nasz wynik w tych rozgrywkach i tak jest całkiem niezły.

Pod koniec miesiąca udało mi się zaklepać transfer ofensywnego pomocnika z La Liga, ale o nim w nowym roku :).

 

Odnośnik do komentarza

@dyurf - Status - Stabilny. Po meczu z Sunderlandem zarząd był zachwycony, ale wiadomo jaka to karuzela. Transferem zaskoczyłem :D ?

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Styczeń 2015

 

 

 

Barclay's Premier League:

 

[7]Tottenham - [8]Southampton 1:2 (Tadic, Davis)

[6]Southampton - [20]Sunderland 5:1 (Ward-Prowse, Tadić, Targett, Elia, Dos Santos)

[3]Everton - [5]Southampton 3:1 (Ward-Prowse)

[8]Southampton - [9]Leicester 3:0 (3x Gallagher)

[19]West Ham - [7]Southampon 2:1 (Gallagher)

 

 

F.A. Cup:

 

Southampton - Birmingham 3:1 (Mayuka, 2x Gallagher)

Crystal Palace - Southampton 3:2 (Schneiderlin, Gardos)

 

 

 

Transfery do klubu:

Giovanni Dos Santos z Villarreal - 5 mln euro

 

 

 

Najlepszy Strzelec:

 

1. Sam Gallagher - 13 bramek

 

 

 

Najlepszy Asystent:

 

1. Dusan Tadić - 8 asyst

1. James Ward-Prowse - 8 asyst

 

 

+ Kontuzje +

Shane Long - tydzień

Giovanni Dos Santos - od 8 do 12 dni

 

 

Tabela Premier League

 

 

 

Europejski Złoty Chłopiec

1. Paul Pogba (Francja/Juventus Turyn)

 

 

Złota Piłka:

1. Leo Messi (Argentyna/Fc Barcelona)

2. Juan Mata (Hiszpania/Manchester United)

3. Cristiano Ronaldo (Portugalia/Real Madryt)

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

Miesiąc zaczęliśmy z wysokiego C. Pojechaliśmy na White Hart Lane gdzie już od 4 minuty graliśmy w osłabieniu po wykluczeniu Wanyamy. Nasza sytuacja zrobiła się bardzo trudna. Gol Kane'a jeszcze bardziej utrudnił naszą sytuację, ale Tuż przed przerwą bramkę dającą nam remis strzelił z wolnego Dusan Tadić. Po przerwie Koguty nacierały na naszą bramkę coraz bardziej, a Romero bronił wydawałoby się niemożliwe do obrony. W 89 minucie przeprowadziliśmy jedną z niewielu akcji pod bramką gospodarzy i zza pola karnego huknął Davis i zapewnił nam 3 punkty!

To zwycięstwo dodało piłkarzom skrzydeł i pokonaliśmy Sunderland 5-1. Debiut w tym meczu zaliczył Dos Santos i od razu wpisał się na listę strzelców. Zmartwiła mnie kontuzja Shane'a Longa. W meczu z Evertonem nie mieliśmy wiele do powiedzenia. Lukaku rozstawiał naszych obrońców po kątach niczym nauczyciel swoich nieposłusznych uczniów. Następny mecz to nasza wygrana na własnych śmieciach z klubem Marcina Wasilewskiego, który rozegrał 90 minut. Polski obrońca nie zanotował na nasze szczęście dobrego meczu. Natomiast pierwszego hat-tricka zanotował Sam Gallagher, który pod nieobecność kontuzjowanych Longa, Pellego i Dos Santosa zostal jedynym napastnikiem. Na koniec miesiąca zagraliśmy z West Hamem i niestety przegraliśmy ten mecz. Bramkę honorową zdobył Sam Gallagher.

 

W F.A. Cup pokonaliśmy w 3 rundzie Birmingham, ale w nastepnej polegliśmy z Crystal Palace co rozczarowało zarząd.

Odnośnik do komentarza

@Morpheus - miałem już ściągnięte, ale zapomniałem zainstalować. Jakoś tak wciągnąłem się w grę, że nie zwróciłem uwagi na to :)

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Luty 2015

 

 

 

Barclay's Premier League:

 

 

[7]Southampton - [18]Swansea 2:0 (2x Gallagher)

[4]Manchester City - [7]Southampton 0:2 (Gallagher, Long)

[6]Southampton - [11]West Bromwich 0:0

 

 

 

W tym miesiącu zagraliśmy raptem trzy spotkania. Udało się ponownie utrzeć nosa Szejkom z City oraz pokonać Swansea z Fabiańskim w bramce. Na minus, postawa zespołu w meczu z West Bromwich. Fatalna gra napastników. Marnowali to, czego nie zmarnowałby nawet Piotr "Nędza" Włodarczyk.

 

 

 

Najlepszy Strzelec:

 

1.Sam Gallagher - 16 bramek

 

 

Najlepszy asystent:

 

1.Dusan Tadic - 9 asyst

 

Odnośnik do komentarza

Marzec 2015

 

 

 

Barclay's Premier League:

 

[7]Southampton - [4]Arsenal 2:1 (Gallagher, Kaderabek)

[2]Chelsea - [7]Southampton 4:0

[9]Newcastle - [7]Southampton 1:0

[7]Southampton - [8]Liverpool 3:1 (2x Tadic, Pelle)

 

 

Tabela

 

 

 

Najlepszy Strzelec:

 

1. Sam Gallagher - 17 bramek

 

 

Najlepszy Asystent:

 

1. Dusan Tadic - 10 asyst

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------

 

 

Im bliżej końca sezonu tym bardziej zaskakująco gra mój zespół. Piękny mecz i wygrana z Arsenalem. Później fatalna postawa na Stamford Bridge, a dopełnieniem był mecz z Newcastle. Na koniec miesiąca natomiast wygraliśmy u siebie z Liverpoolem. Nasza forma to istna sinusoida, ale mam nadzieję, że w kluczowych meczach sezonu dyspozycja moich zawodników ustabilizuję się. Po rocznym rozbracie z futbolem wraca Jay Rodriguez, ale niestety nie możemy zarejestrować go do rozgrywek ;/.

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2015

 

 

 

Barclay's Premier League:

 

[20]Burnley - [7]Southampton 0:1 (Tadic)

[6]Southampton - [13]Stoke 1:2 (Tadic)

[7]Southampton - [11]Crystal Palace 1:2 (Ward-Prowse)

 

 

 

 

Maj 2015

 

 

Barclay's Premier League:

 

 

[16]Hull - [7]Southampton 1:2 (Elia, Pelle)

[7]Southampton - [1]Manchester United 1:4 (Pelle)

[16]Aston Villa - [7]Southampton 1:0

[8]Southampton - [16]QPR 2:0 (2x Pelle)

 

 

 

PODSUMOWANIE:

 

Fatalna postawa w dwóch ostatnich miesiącach przyczyniła się do tego, że nie udało nam się zakwalifikować do Pucharów. Najbardziej bolą porażki ze Stoke i Crystal Palace u siebie. Takie mecze powinniśmy gładko wygrywać. Zadyszka jakiej dostali moi piłkarze i mało wartościowych zmienników sprawiło, że w tym roku musimy obejść się smakiem, chociaż niewiele brakowało.

 

 

 

TABELA

 

 

Najlepszy Strzelec:

1. Falcao - 24

2. Mata - 21

3. Berahino - 19

 

 

Najlepszy Asystent:

1. Mata - 20

2. Hazard - 19

3. Cuadrado - 14

 

 

NAGRODY SEZONU

 

 

Piłkarz Roku - Mata

Menager Roku - Luis Van Gaal

Złota Rękawica - Cech

Piłkarz Roku wg. Piłkarzy - Cuadrado

Młody Piłkarz Roku - Hazard

Odnośnik do komentarza

PODSUMAWANIE SEZONU

 

 

 

Bramkarze:

1. Sergio Romero [31/12/0/6.94]*

2. Fraser Forster [13/4/0/6.85]

3. Kelvin Davis [0/0/0/0.00]

 

 

Romero nie raz ratował mnie od porażki. Jego transfer był strzałem w dziesiątkę. Mam nadzieję, że Zmobilizuje to Forstera do ciężkiej pracy od przyszłego sezonu.

 

 

Lewi Obrońcy:

1. Ryan Bertrand [25(1)/1/1/0/6.89]

2. Matthew Targett [19(1)/1/1/1/7.25]

 

Poczatkowo stawiałem na Bertranda, ale popełniał sporo błędów, więc zacząłem stawiać na młodego Targetta. Okazało się, że młodzian grał dużo pewniej od swojego starszego kolegi. Będę miał z niego dużo pożytku jeszcze.

 

 

 

 

Prawi Obrońcy:

1. PAvel Kaderabek [27(2)/2/3/1/7.22]**

2. Nathaniel Clyne [17(4)/0/3/3/7.24]

 

Clyne i Kaderabek trzymali podobny poziom i na przyszły sezon mogę być spokojny o tą pozycję.

 

 

 

 

Środkowi Obrońcy:

1. Toby Alderweireld [38/1/0/3/7.10]

2. Jose Fonte [37(1)/1/0/0/6.95]

3. Florian Gardos [9(2)/1/0/0/6.95]

4. Maya Yoshida [4(1)/0/0/1/7.12]

 

Alderweireld prezentował się najlepiej z moich obrońców i będę chciał go zatrzymać, tak jak mówiłem na początku sezonu. Fonte grał przyzwoicie, ale miał swoje słabsze momenty. Gardos grał przyzwoicie, ale mam wątpliwości że jest w stanie grać równo przez cały sezon na tym poziomie rozgrywek. Yoshida, zostanie wystawiony na sprzedaż.

 

 

 

Środkowi Pomocnicy:

1. Morgan Schneiderlin [42/1/10/0/7.10]

2. Vincent Wanyama [32(1)/0/0/0/7.02]

3. James Ward-Prowse [30(5)/6/8/2/6.99]

4. Steven Davis [13(16)/3/5/2/6.99]

 

Na papierze wygląda to nieźle, ale w mojej opinii kiepska gra ofensywna przyczyniła się do zajęcia 8 miejsca. Wanyama to typowy przecinak, więc po nim nie spodziewałem się szału w ofensywie, ale reszta mnie zawiodła.

 

 

 

Ofensywni Pomocnicy:

1. Dusan Tadic [31(3)/10/11/4/7.19]

2. Eljero Elia [20(17)/3/4/1/6.85]

3. Sadio Mane [23(6)2/4/1/6.94]

4. Giovanni Dos Santos [8(5)/1/1/0/6.75]

 

 

Tadic i długo, długo nic. Nie raz Serb wygrywał mi mecze, ale jeden zawodnik cały sezon zespołu ciągnąć nie może. Elia marnował bardzo dużą ilość sytuacji i raczej nie będziemy przedłużać wypożyczenia. Mane po powrocie z Pucharu Narodów Afryki był cieniem samego siebie. Dos Santos spisał się poniżej wszelkiej krytyki. Mam nadzieje, że po przepracowaniu pełnego okresu przygotowawczego będzie prezentował się o niebo lepiej.

 

 

 

Napastnicy:

1. Shane Long [15(12]/7/1/2/7.01]

2. Sam Gallagher [15(18)/17/0/5/7.09]

3. Graziano Pelle [13(5)/8/4/1/7.05]

4. Emmanuel Mayuka [4/2/0/0/7.22]

 

Najlepszym napastnikiem był Gallagher. Młodzian przebił się do pierwszego składu i dzielnie walczył z obrońcami drużyn przeciwnych. Trochę więcej oczekiwałem od Longa i Pelle. Jeszcze nie wiem co z nimi zrobię. Mayuka oczywiście do odstrzału.

 

 

 

*[występy/czyste konto/zawodnik meczu/ocena]

**[występy/bramki/asysty/zawodnik meczu/ocena]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...