Skocz do zawartości

Los Canaleros


Debrecen

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę znaleźć swojego miejsca, jeśli chodzi o pisanie kariery. Postanowiłem dać sobie ostatnią szansę. Długo myślałem nad tym czy aby mi się znów nie znudzi itp. Myślałem nad kierunkiem, gdzie mogę się udać w wirtualnym świecie naszego ukochanego FM. Po długich przemyśleniach wybrałem Panamę. Od FM 2006 do wersji 2014 grałem reprezentacją, a że wyszła najnowsza łatka (15.3.1) to postanowiłem spróbować i wrócić na stare śmiecie.
Czemu Panama? Trudno określić. W 06 szukałem jakiejś egzotycznej reprezentacji i wybór mój padł spontanicznie na ten kraj. Spodobało mi się do takiego stopnia, że granie Panama stało się corocznym rytuałem. Kilka razy pisałem karierę w tym kraju, a w pamięci zapadła mi właśnie kariera z 06. Wtedy to rozbiliśmy Jamajkę z 10:0 czy cos takiego. Do tych czasów świetności będę chciał nawiązać.

Wspomnę, że rozgrywka zacznie się od 2023 roku. Chciałem sobie zacząć od „przyszłości”, bo tych starych kotów jak Baloy, Mejia czy Barahona znam na wylot. Mam nadzieję, że to was nie odstraszy od zaglądania, komentowania i czytania moich wypocin.

Postanowiłem także, że nie będzie wstępu opisującego historię mojego zakontraktowania w Panamie. Nie byłem nigdy na tyle dobry, aby to robić. Nie będę zmuszać siebie i was czytając sztywnego, nudnego tekstu, który będzie nieudolny.

Wstęp.

Jako, że mamy rok 2023 przejdźmy do wydarzeń z przeszłości.
W mistrzostwach świata w Rosji (2018) zwyciężyła Anglia co już było lekkim zaskoczeniem. W finale pokonali Kolumbie 2:1 (co tez jest sporą niespodzianką). III lokatę zdobyła Portugalia, która pokonała faworyzowanych Niemców 1:0.
2022 rok to mundial w gorącym Katarze. Gospodarz był chłopcem do bicia: Włochy 1:4, Paragwaj 2:5, Kostaryka 1:4. W meczu o 3 miejsce Meksyk uległ Holandii 1:2. W finale rozgrywek spotkały się dwie Europejskie drużyny. Włochy i Hiszpania. Lepsi okazali się Hiszpanie wygrywając 2:1 i tym samym powrócili na tron.

W mistrzostwach Europy była tylko jedna niespodzianka. W 2020 roku Chorwaci doszli do finału ulegając w, nim Hiszpanom. W 2016 roku Hiszpania doznała porażki z Holandią.

Ogólnikowo to tyle, przejdźmy teraz do reprezentacji Panamy. W pucharze Narodów Ameryki Centralnej udało się raz dojść do finału. Panamczycy ulegli po strzelaninie 4:5 Salwadorowi. Tak to zwykle ten turniej kończył się 5 lub 4 miejscem. Bez szału.

W Golden Cup bywało różnie. W 2017 roku dotarliśmy nawet do półfinału. Przegrana z Kanadą 1:3. W walce o 3 miejsce byliśmy lepsi od Salwadoru (4:2) i zgarnęliśmy brązowy medal. Zwykle w tych rozgrywkach kończyliśmy na grupowych spotkaniach lub w ćwierćfinale.

Co do eliminacji do to do mistrzostw w Rosji czy Katarze udawało nam się dobić do ostatecznej, głównej fazy. To już spory sukces, że dwukrotnie znaleźliśmy się w 6 najlepszych zespołach Ameryki Północnej. I na tym kończą się dobre wiadomości. Dwukrotnie zajmowaliśmy ostatnie miejsce.

Co ujrzałem obejmując reprezentacje? Zostało się kilka starych wyjadaczy. Luis Mejia broni na Ukrainie, Harold Cummings dowodzi linią obrony w Meksyku. Ricardo Clarke mimo nietuzinkowych umiejętności nadal kopie piłkę w Panamie. Reszta to dla mnie nie znane twarze i nieznane umiejętności. Jest kilku ciekawych, młodych zawodników, ale to przedstawię w kolejnym odcinku. To był odcinek wprowadzający, opisujący z grubsza sytuację w Panamskiej piłce. Macie jakieś pytania? Pytajcie w komentarzach.

Football Manager 2015 (15.3.1)
Baza danych: średnia
Dodatkowi zawodnicy: aktualni reprezentanci z wszystkich kontynentów
Ligi: Honduras (1), Kostaryka (1), Meksyk (1), Panama (1-2), USA (1)

Odnośnik do komentarza

Przedstawię wam kilku lepszych zawodników, aby wam zgoła nakreślić z jakim towarem będę pracował.

 

Luis Mejia

Kelvin Melgar

Carlos Palma

Harold Cummings

Daniel Ortega

Richard Peralta

Juan Carlos Villarreal

Bryan Cortez

Richardo Hurtado

Arturo Rodriguez

Alberto Aguilar

Alexis Rodriguez

Javier Vega

Bryan Vergara

Juan Carlos Martinez

Eduardo Torres

Juan Dely Valdes

Francisco Rivera

Edwin De Leon

Jose Herrera

Guillermo Aguilar

Carlos Torres

 

Na chwilę obecną w 2023 roku mamy do zagrania dwa mecze sparingowe. Oba zagramy u siebie, a rywale różnią się siłą o 180 stopni. Pierw gościmy mocny Honduras i będzie to poważny sprawdzian, a 2 dni później czeka nas pojedynek z Komorami. W październiku rozpoczynają się eliminację do MŚ i czekamy na losowanie 2 rundy.

W rankingu FIFA plasujemy się na 93 pozycji, a najlepsza pozycją zajmowaliśmy w 2018 roku, gdzie znaleźliśmy się na 50 miejscu. W 2022 roku zanotowaliśmy olbrzymi spadek. Z 74 lokaty stoczyliśmy się natychmiast na 101 pozycję.

Odnośnik do komentarza

Kadra na mecze towarzyskie (Honduras i Komory)

 

Bramkarze:

Luis Mejia (32l., GK, Worskla, 82/0 A)

Carlos Palma (18l., GK, CA Indepediente, -/-)

Humberto Pelaez (30l., GK, San Francisco (PAN) 1/0 A)

 

Obrońcy:

Bryan Cortez (29l., D RC, Tauro, 28/1 A)

Harold Cummings (31l., DC, Leon, 99/6 A)

Luis Desant (23l., D LC, Rio Abajo, -/- A)

Richardo Hurtado (24l., DC, Chepo FC, 38/2 A)

Daniel Ortega (21l., D/DM R, San Francisco (PAN), 11/1 A)

Richard Peralta (29l., D RC, Chepo FC, 8/0 A)

Rigoberto Villarreal (31l., D LC, Plaza Amator, 4/0 A)

 

Pomocnicy:

Juan Dely Valdes (24l., M/AM C, Arabe Unido, 34/2 A)

Alexis Rodriguez (24l., DMC/MC, Tauro, 30/2 A)

Marcos Sanchez (33l., M/AM CLR, Deportivo Tachira, 81/7 A)

Julio Segundo (29l., MC/AMC, San Francisco (PAN), 53/5 A)

Eduardo Torres (20l., MC/AMC, Rio Abajo, -/- A)

Bryan Vergara (DMC/MC, San Francisco (PAN), 8/0 A)

Juan Carlos Villarreal (23l., DC/DMC/MC, Plaza Amador, 25/0 A)

Dario Wright (29l., DMC/MC, San Francisco (PAN), 9/0 A)

 

Napastnicy:

Richard Clarke (30l., M/AMR; ST, Plaza Amador, 31/13 A)

Alberto Aguillar (24l., AMC/ST, Tauro, 53/25 A)

Jose Herrera (21l., ST, Arabe Unido, 2/0 A)

Francisco Rivera (23l., ML/ST, Plaza Amador, 11/2 A)

Juan Carlos Martin (19l., ST, Rio Abajo, -/- A)

Średnia wieku: 25,7 lat
Najstarszy zawodnik: M. Sanchez (33 lata)
Najmłodszy zawodnik: C. Palma (18 lat)
Liczba debiutantów: 4
Najwięcej zawodników z klubu: San Francisco (PAN)
Zawodnicy grający zza granicą: 3
Najwięcej występów:H. Cummings (99)
Najlepszy strzelec; A. Aguillar (25 goli)
Odnośnik do komentarza

Nie mogę się nie wpisać, w końcu Ameryka musi trzymać się razem! Gdy myślę Panama, to natychmiast nasuwają mi się dwa FM-owe skojarzenia. Pierwsze to Arabe Unido - mistrz kraju, który dosłownie przed chwilą o mało mocno nie skomplikował naszej sytuacji w Lidze Mistrzów. Druga to Blas Perez, który co sezon ładuje po kilkanaście bramek w lidze, a raz - jako piłkarz New England - został nawet jej najlepszym strzelcem. No, ale u mnie dopiero rok 2013 ;) Tak, czy inaczej - powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Debiut w roli szkoleniowca Panamy przypadł mi na mecz towarzyski przeciwko Hondurasowi. 27 zespół w rankingu sprawiał wrażenie zespołu silnego i dobrze zorganizowanego. Postawiłem na atak i sądziłem, że będzie to otwarty mecz z obu stron. 20 tysięcy kibiców musiało być solidnie znudzone po obejrzeniu 90 minut tej kopaniny. Nie działo się nic ciekawego, mecz głównie toczył się na środku boiska, a strzały padały głównie zza linii 16 metrów. W 54 minucie nasi fani mieli powód do radości. Rivera padł jak długi w polu karnym, a „wapno” na gola zamienił Rodriguez, dla którego była to 5 bramka w reprezentacji.
Mecz zakończył się naszym zwycięstwem, ale samą grą nie oczarowaliśmy kibiców. Graliśmy mozolnie, ale myślę, że na lepsze efekty mojej taktyki trzeba trochę poczekać.

Mecz towarzyski
6/9/2023, Rómmel Fernandez, Panama (20,214)
Panama (93) (27) Honduras 1:0 (0:0)

1:0 A. Rodriguez `54 [k]

MoM: L. Reyes Honduras, MC, *7.7

L. Mejia [`45 C. Palma] D. Ortega, L. Desant [`45 R. Villarreal], R. Haratano, B. Cortez A. Rodriguez, J. Segundo, E, . Torres A. Aguilar ©, R. Clarke [`45 D. Wright], F. Rivera

 

 

  • Po meczu z Hondurasem ze składu na 4 tygodnie wypadł. D. Wright. Jego miejsce zastąpił Luis Alberto Mendez (24l., MC/AMC, CA Indepediente, -/- A).
  • Odbyło się losowanie eliminacji mistrzostw świata 2026. W 2 rundzie trafiliśmy na Bermudy. Nie spodziewam się większych kłopotów z wyeliminowaniem tego rywala.

Wygrana z Hondurasem można uznać za pewna niespodziankę. Mało, kto dawał nam szanse na zwycięstwo, co nie było wcale złą opinią. W meczu z Komorami niespodzianki nie było i pewnie pokonaliśmy malutki kraj z Afryki. Kilku zawodników zadebiutowało w kadrze, a najlepszy 1 mecz miał Martinez. Autor 4 trafień, a każde z nich było pięknej urody. Wszystko pracowało tak jak sobie obmyśliłem. Wysoki pressing i spokojne czasami wręcz mozolne rozgrywanie piłki. Wynik 8-1 to pogrom, ale z takim zespołem nie można było, inaczej. Martwi mnie obsada bocznych obrońców. Brak solidnych zawodników na pozycję zmusi mnie chyba do zmiany ustawienia. Teraz czas na walkę o punkty w eliminacjach.

Mecz towarzyski
8/9/2023 | Austin „Muquita” Sanchez, La Chorrera [7,848 widzów]
Panama [93] [151] Komory 8:1 (4:0)

1:0 A. Aguilar `27
2:0 J.C. Martinez `33
3:0 A. Aquilar `37
4:0 J. C. Martinez `45
4:1 N. Youssouf `66
5:1 A. Rodriguez `68 /k/
6:1 J. C. Martinez `72
7:1 J.C. Martinez `79
8:1 A. Rodriguez `80

MoM: J.C. Martinez Panama, ST, *9.9

C. Palma D. Ortega [`45 B. Cortez] , R. Villarreal, H. Cummings ©, L. Dasent B. Vergara [`45 J.C. Villarreal] L.A. Mendez, J.D. Valdes, E. Torres [`45 A. Rodriguez] - J.C. Martinez, A. Aguilar [`45 R. Clarke]

 

Odnośnik do komentarza

Kadra na mecze eliminacji Mistrzostw Świata 2026 (Bermudy)

 

Bramkarze:

Luis Mejia (32l., GK, Worskla, 83/0 A)

Humberto Pelaez (30l., GK, San Francisco (PAN) 1/0 A)

Carlos Palma (18l., GK, CA Indepediente, 2/0 A)

 

Obrońcy:

Richard Peralta (30l., D RC, Chepo FC, 8/0 A)

Bryan Cortez (29l., D RC, Tauro, 30/1 A)

Rigoberto Villarreal (31l., D LC, Plaza Amator, 6/0 A)

Luis Dasent (23l., D LC, Rio Abajo, 2/0 A)

Harold Cummings (31l., DC, Santos Laguna, 100/6 A)

Gilberto Cedeno (22l., DC, Arabe Unido, -/- A)

Daniel Ortega (21l., D/DM R, San Francisco (PAN), 13/1 A)

 

Pomocnicy:

Juan Carlos Villarreal (23l., DC/DMC/MC, Plaza Amador, 26/0 A)

Bryan Vergara (25l., DMC/MC, San Francisco (PAN), 9/0 A)

Julio Segundo (30l., MC/AMC, San Francisco (PAN), 54/5 A)

Marcos Sanchez (33l., M/AM CLR, Deportivo Tachira, 81/7 A)

Juan Dely Valdes (24l., M/AM C, Arabe Unido, 35/2 A)

Luis Alberto Mendez (24l., MC/AMC, CA Indepediente, 1/0 A)

Eduardo Torres (20l., MC/AMC, Rio Abajo, 2/2 A)

 

Napastnicy:

Francisco Rivera (23l., ML/ST, Plaza Amador, 12/2 A)

Richard Clarke (31l., M/AMR; ST, Plaza Amador, 33/13 A)

Juan Carlos Martinez (19l., ST, Rio Abajo, 1/4 A)

Alberto Aguillar (24l., AMC/ST, Tauro, 55/27 A)

Jose Alvarado (22l., AMC/ST, San Francisco (PAN), 3/2 A)

Jose Herrera (21l., ST, Arabe Unido, 2/0 A)

Średnia wieku: 25,5 lat
Najstarszy zawodnik: M. Sanchez (33 lata)
Najmłodszy zawodnik: C. Palma (18 lat)
Liczba debiutantów: 1
Najwięcej zawodników z klubu: San Francisco (PAN) [5]
Zawodnicy grający zza granicą: 3
Najwięcej występów:H. Cummings (100)
Najlepszy strzelec; A. Aguillar (27 goli)
Odnośnik do komentarza

Zmiany w składzie:
Eduardo Torres (20l., MC/AMC, Rio Abajo, 2/2 A) = = = > Dario Wright (29l., DMC/MC, San Francisco (PAN), 10/0 A)


Eliminacje zaczęliśmy od 2 rundy, gdzie los przydzielił nam 150 drużynę w rankingu FIFA Bermudy. Nie miałem obaw co do awansu i wyjazdowe spotkanie w Hamiltonie rozpoczęło się bajecznie. W 25 sekundzie nasz najlepszy snajper Aguillar po podaniu Alvarado otworzył wynik. Wszyscy czekali posypią się kolejne bramki, bo nasza przewaga nie podlegała dyskusji. Z minuty na minute moje zdziwienie i zdenerwowanie coraz bardziej się podnosiły. Nie wpadało nic. Strzelaliśmy na bramkę Davisa 31 razy, a wpadł tylko jeden gol, ten z pierwszej minuty. Brakowało celności i chyba większego zaangażowania. Linia pomocy starała się stwarzać okazje napastnikom, ale Ci marnowali je na potęgę.
Pierwszy mecz zakończył się naszym skromnym zwycięstwem, a spodziewałem się wysokiego wyniku. Musimy popracować nad skutecznością, bo z mocniejszymi rywalami tylu okazji do strzelenia mieć nie będziemy.

13/10/2023
Eliminacje 2026, 2 runda, 1 mecz
National Sports Centre Stadium, Hamilton [2,000 widzów]

Bermudy [150] - [93] Panama 0:1 (0:1)

0:1 A. Aguilar `1

MoM: A. Aguilar Panama, ST, *7.4

C. Palma D. Ortega [`45 J.C. Villarreal], B. Cortez, H. Cummings ©, L. Dasent B. Vergara, L.A. Mendez, M. Sanchez, J. Segundo [`45 J.D. Valdes] A. Aguilar, J. Alvarado [`70 F. Rivera]

 

Odnośnik do komentarza

Z powodu kontuzji zgrupowanie opuściło dwóch graczy. Ich miejsce zajęli młodzi i wyróżniający się w swoich klubach zawodnicy.

Marcos Sanchez (33l., M/AM CLR, Deportivo Tachira, 82/7 A) = = > Miguel Espinoza (24l., MC, Plaza Amador, -/- A)

Jose Herrera (21l., ST, Arabe Unido, 2/0 A) = = > Javie Vega (22l., ML/ST, CA Indepentiente, 2/0 A)



17/10/2023
Eliminacje 2026, 2 runda, 2 mecz (1:0)
Rommel Fernandez, Panama [16,796 widzów]
Panama [93] [150] Bermudy 1:0 (0:0)

1:0 F. Rivera `64

MoM: F. Rivera Panama, St, *8.2

L. Mejia R. Peralta, G. Cedeno, R. Villarreal, L. Dasent D. Wright, M. Espinoza, J.C. Villarreal, J. Segundo © - J. Vega, J.C. Martinez `[45 F. Rivera]

 

Z racji tego, że nie mieliśmy zbyt dużo czasu na odpoczynek do w meczu rewanżowym zagraliśmy w zmienionym składzie. Na środku obrony debiutował Cedeno i jak na 1 mecz wypadł całkiem okazale. Jednak z moją ostateczna opinią co do przydatności tego zawodnika w reprezentacji poczekam. Bermudy to nie rywal przy, którym trzeba wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Apelowałem do zawodników przed pierwszym gwizdkiem, że nie należy lekceważyć rywali i zagrać na 100%. Widać, że moja wypowiedź szybko wyleciała, im z głowy. Kopia 1 spotkania. Ogromna przewaga, duża ilość strzałów, a wygrywamy skromnie. Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Najważniejsze, że awansowaliśmy dalej.

W III rundzie eliminacji trafiliśmy do pierwszej grupy. Naszymi rywalami będą: Honduras [29], Jamajka [76], Surinam [146]. Zdawać, by się mogło, że grupa ciężka. Uważam, że powinniśmy powalczyć o pierwsze miejsce, a 2 to już jest minimum. Uniknęliśmy Meksyku i Kostaryki co mnie bardzo cieszy.

Grupa 2:
Kanada [75], Kuba [131], Meksyk [5], Salwador [112]

Grupa 3:
Gwatemala [98], Haiti [138], Kostaryka [35], Trynidad i Tobago [114]

Odnośnik do komentarza

Kadra na mecze eliminacji Mistrzostw Świata 2026 (Surinam, Jamajka)

 

Bramkarze:

Luis Mejia (32l., GK, Worskla, 84/0 A)

Humberto Pelaez (30l., GK, San Francisco (PAN) 1/0 A)

Carlos Palma (18l., GK, CA Indepediente, 3/0 A)

 

Obrońcy:

Bryan Cortez (29l., D RC, Tauro, 30/1 A)

Rigoberto Villarreal (31l., D LC, Plaza Amator, 7/0 A)

Luis Dasent (23l., D LC, Rio Abajo, 4/0 A)

Harold Cummings (31l., DC, Santos Laguna, 101/6 A)

Ricardo Hurtado (24l., DC, Chepo FC, 39/2 A)

Arturo Rodriguez (18l., DC/DMC, San Francisco (PAN), -/- A)

Daniel Ortega (21l., D/DM R, San Francisco (PAN), 14/1 A)

Gustavo Bonilla (21l., D/DM R, Alianta FC (PAN), -/- A)

 

Pomocnicy:

Juan Carlos Villarreal (23l., DC/DMC/MC, Plaza Amador, 28/0 A)

Dario Wright (29l., DM/M C, San Francisco (PAN), 11/0 A)

Alexis Rodriguez (24l., DM/M C, Tauro, 32/5

Bryan Vergara (25l., DMC/MC, San Francisco (PAN), 10/0 A)

Julio Segundo (30l., MC/AMC, San Francisco (PAN), 56/5 A)

Juan Dely Valdes (24l., M/AM C, Arabe Unido, 36/2 A)

 

Napastnicy:

Francisco Rivera (23l., ML/ST, Plaza Amador, 14/3 A)

Javie Vega (22l., ML/ST, CA Indepediente, 3/0 A)

Richard Clarke (31l., M/AMR; ST, Plaza Amador, 33/13 A)

Juan Carlos Martinez (19l., ST, Rio Abajo, 2/4 A)

Alberto Aguillar (24l., AMC/ST, Tauro, 56/28 A)

Jonathan Alvarado (22l., AMC/ST, San Francisco (PAN), 4/2 A)

Carlos Torres (21l., ST, Plaza Amador, 6/4 A)

Średnia wieku: 24,6 lat
Najstarszy zawodnik: L. Mejia (32 lata)
Najmłodszy zawodnik: C. Palma, A. Rodriguez (18 lat)
Liczba debiutantów: 2
Najwięcej zawodników z klubu: San Francisco (PAN) [7]
Zawodnicy grający zza granicą: 2
Najwięcej występów:H. Cummings (101)
Najlepszy strzelec; A. Aguillar (28 goli)
Odnośnik do komentarza

Zmiany w składzie:

Luis Mejia (32l., GK, Worskla, 84/0 A) = = > Kelvin Melgar (30 l., GK, Tauro, 17/0 A)
Carlos Palma (18l., GK, CA Indepediente, 3/0 A) = = > Fernando Caballero (18l., GK, Tauro, -/- A)
Ricardo Hurtado (24l., DC, Chepo FC, 39/2 A) = = > Bryan Cortez (29l., D RC, Tauro, 31/1 A)


3 dni przed rozpoczęciem 3 rundy w eliminacjach, ze składu wypadło 3 ważnych graczy. Mejia, czyli podstawowy bramkarz i filar zespołu, Palma solidny zmiennik, do którego mam zaufanie, Hurtado silny i naprawdę dobry obrońca. Od pierwszych minut w bramce pojawił się 30 letni Melgar, a na środku defensywy zdecydowałem się dać szanse debiutu Rodriguezowi. Kelvin na bramce nie pograł zbyt długo, bo w 31 minucie odniósł kontuzję i Caballero dostał szansę pokazania swoich umiejętności. Gdy z boiska schodził Melgar to o zwycięstwo się nie bałem, bowiem Kelvin opuszczał plac gry przy stanie 3:0.
Odpalił nasz najlepszy strzelec Aguillar . Pierw w 2 minucie dobił strzał z Dely Valdesa z rzutu wolnego, a w 20 minucie z zimna krwią wykorzystał prostopadłe podanie od Alvarado. Jonathan zagrał dziś wspaniale. Po asyście przy stanie 2:0 7 minut później dołożył cegiełkę do zwycięstwa.
Ogólnie mecz przebiegał pod nasze dyktando. Surinam to najsłabszy rywal w naszej grupie, ale stac ich było na trafienie bramki honorowej w 71 minucie. Nasza odpowiedź była natychmiastowa i Rivera strzałem głową po centrze Dely Valdesa ustalił wynik na 4:1.
Poszło gładko, bez większych komplikacji. Najbardziej ucieszyła mnie nasza gra przy stałych fragmentach. Zwycięstwo przypłaciliśmy dwiema kontuzjami. Melgara i Alvarado, który nie zagra przez 2 miesiące.

17/11/2023
Eliminacje 2026, 3 runda, Grupa 1 (1/6)
Rómmel Fernandez, Panama [27,379 widzów]
Panama [-] [-] Surinam 4:1 (3:0)

1:0 A. Aguilar `2
2:0 A. Aguilar `20
3:0 J. Alvarado `27
3:1 R. Kortzorg `71
4:1 F. Rivera `79

MoM: J. Alvarado Panama, ST, *8.9

K. Melgar [`31 F. Caballero] B. Cortez, A. Rodriguez, H. Cummings ©, R. Villareal A. Rodriguez, J.C. Villareal, J. Dely Valdes, - J. Alvarado [`55 F. Rivera]– A. Aguilar, R. Clarke [`45 C. Torres]

 

 

Grupa 1: 
Honduras – Jamajka 3:2 

1. Panama   1 [1-0-0] 4:1 3 pkt 
2. Honduras 1 [1-0-0] 3:2 3 pkt 
-------------------------------
3. Jamajka  1 [0-0-1] 2:3 0 pkt 
4. Surinam  1 [0-0-1] 1:4 0 pkt 
Odnośnik do komentarza

Zmiany w składzie:
Jonathan Alvarado (22l., AMC/ST, San Francisco (PAN), 5/3 A) = = > Marcos Sanchez (33l., M/AM CLR, Deportivo Tachira, 82/7 A)


21/11/2023
Eliminacje 2026, Runda 3, Grupa 1 (2/6)
Independence Park, Kingston [35,000 widzów]
Jamajka [3] [1] Panama 1:0 (1:0)

1:0 J. James `3

CzK J.C. Villarreal `85

K. Melgar B. Cortez, J.C. Villarreal, H. Cummings ©, R. Villarreal [`62 L. Dasent] B. Vergaram A, Rodriguez, J.D. Valdes [`62 M. Sanchez] J. Segundo A. Aguilar, F. Rivera [`45 C. Torres]

 

Pierwsze moje starcie z silniejszym rywalem i porażka. Chwaliłem chłopaków za stałe fragmenty gry, a w 3 minucie po rzucie rożnym straciliśmy bramkę. Szybko strzelony gol przez gospodarzy ustawił przebieg spotkania. Rywal mądrze się bronił, a my w ataku byliśmy niemrawi i czasami żałośni. Do obrony nie mam nic do zarzucenia. Czyścili niemal wszystko, co było do wyczyszczenia. Oddaliśmy tylko 2 celne strzały, więc dużo to świadczy o naszej grze z przodu. Mecz był nudny, momentami usypiający.

Grupa 1: 
Surinam – Honduras 0:2 

1. Honduras 2 [2-0-0] 5:2 6 pkt 
2. Panama   2 [1-0-1] 4:2 3 pkt 
3. Jamajka  2 [1-0-1] 3:3 3 pkt 
4. Surinam  2 [0-0-2] 1:6 0 pkt 
Odnośnik do komentarza

Rok 2024 rozpoczniemy od pucharu Narodów Ameryki centralnej. W tym turnieju występuje 7 drużyn, które są podzielone na dwie grupy. Od początku istnienia tego pucharu (tj. 1991) wygraliśmy tylko raz – 2009 rok. 5 krotnie stawaliśmy na podium, a największą ilośc zwycięstw ma Kostaryka [7]. Ostatnim tryumfatorem był Honduras.

Grupa A: Honduras [27], Kostaryka [47], Nikaragua [126], Panama [88]

Grupa B: Belize [178], Gwatemala [95], Salwador [92]

 

Zasady są następujące:

- najlepszy zespół kwalifikuje się do finału

- 2 zespół kwalifikuje się do walki o 3 miejsce

- 3 zespół kwalifikuje się do walki o 5 miejsce.

 

 

Kadra na puchar narodów Ameryki centralnej:

 

Bramkarze:

Luis Mejia (32l., GK, Worskla, 84/0 A)

Humberto Pelaez (31l., GK, San Francisco (PAN) 1/0 A)

Carlos Palma (18l., GK, CA Indepediente, 3/0 A)

 

Obrońcy:

Richard Peralta (30l., DC, Chepo FC, 9/0 A)

Bryan Cortez (29l., D RC, Tauro, 33/1 A)

Alberto Quesada (33l., D LC, Plaza Amador, 23/3 A)

Daniel Avila (23l., D LC, Chepo FC, 5/1 A)

Harold Cummings (31l., DC, Santos Laguna, 103/6 A)

Ricardo Hurtado (25l., DC, Chepo FC, 39/2 A)

Gilberto Cedeno (22l., DC, Arabe Unido, 1/0 A)

Daniel Ortega (21l., D/DM R, San Francisco (PAN), 14/1 A)

 

Pomocnicy:

Dario Wright (29l., DM/M C, San Francisco (PAN), 11/0 A)

Bryan Vergara (25l., DMC/MC, San Francisco (PAN), 11/0 A)

Julio Segundo (30l., MC/AMC, San Francisco (PAN), 57/5 A)

Juan Dely Valdes (24l., M/AM C, Arabe Unido, 38/2 A)

Armando Ortega (20l., M/AM C, Rio Abajo, -/- A)

 

Napastnicy:

Francisco Rivera (23l., ML/ST, Plaza Amador, 16/4 A)

Juan Carlos Martinez (19l., ST, Rio Abajo, 2/4 A)

Guillermo Aguilar (19l., ST, Chepo FC, -/- A)

Alberto Aguillar (24l., AMC/ST, Tauro, 58/30 A)

Jonathan Alvarado (23l., AMC/ST, San Francisco (PAN), 5/3 A)

Średnia wieku: 24,1 lat
Najstarszy zawodnik: A. Quesada (33 lata)
Najmłodszy zawodnik: C. Palma (18 lat)
Liczba debiutantów: 2
Najwięcej zawodników z klubu: San Francisco (PAN) [6]
Zawodnicy grający zza granicą: 2
Najwięcej występów:H. Cummings (103)
Najlepszy strzelec; A. Aguillar (30 goli)
Odnośnik do komentarza

Zmiany w składzie:

Alberto Aguillar (24l., AMC/ST, Tauro, 58/30 A) = = > Richardo Clarke (31l., AMR/ST, Plaza Amador, 34/13 A)


10/01/2024
Puchar narodów Ameryki Centralnej, Grupa A (1/3)
Norte e Sur, Tegucigalpa [14,462 widzów]
Panama [-] [-] Nikaragua 1:1 (1:1)

1:0 H. Cummings `38
1:1 M. Garcia `39

MoM: R. Cruz Nikaragua, GK, *7.7

L. Mejia D. Ortega, R. Hurtado, H. Cummings ©, A. Quesada B. Vergara, J.D. Valdes, D. Wright, J. Alvarado [`45 J. Segundo] R. Clarke [`64 J.C. Martinez]

 


Kilka dni przed rozpoczęciem turnieju ze składu wyleciał nasz najlepszy strzelec co było dla nas ogromną stratą. W jego miejsce pojawił się Clarke, ale to nie ta półka, to nie te umiejętności. Widać było brak Aguilara, ale nie ma co też zwalać naszego słabego występu na brak jednego zawodnika. Co zawiodło? Skuteczność. Znów mieliśmy z tym ogromny problem. 33 strzały, 12 celnych i nie bez kozery zawodnikiem meczu został uznany golkiper rywali. Obie bramki padły po stałych fragmentach. Im dalej od obrony tym było gorzej, a napastnicy zagrali żenująco. Clarke, który narzekał w mediach, że nie dostał powołania na turniej nie potwierdził tego, że powinien znajdować się w kadrze. Graliśmy z najsłabszą ekipą w grupie, więc teraz będzie tylko ciężej.

Grupa A: 
Kostaryka – Honduras 1:2 

1. Honduras  1 [1-0-0] 2:1 3 pkt 
2. Nikaragua 1 [0-1-0] 1:1 1 pkt 
3. Panama    1 [0-1-0] 1:1 1 pkt 
4. Kostaryka 1 [0-0-1] 1:2 0 pkt 
Odnośnik do komentarza
13/01/2024

Puchar narodów Ameryki Centralnej, Grupa A (2/3)

Norte e Sur, Tegucigalpa [38,782 widzów]

Honduras [1] [3] Panama 1:1 (1:1)

 

0:1 F. Rivera `17

1:1 R. Rojas `41

 

CzK B. Cortez `37

 

MoM: L. Mejia Panama, GK, *7.5

 

L. Mejia D. Ortega [`45 R. Peralta], R. Hurtado, B. Cortez, D. Avilla B. Vergara [`45 D. Wright], A. Ortega, J. Segundo ©, J.D. Valdes - R. Clarke [`37 G. Cedeno], F. Rivera

 

 

Mecz z Hondurasem miał dwa oblicza. Pierwsze trwało do 37 minuty. Zaczęliśmy znakomicie. Zdobyliśmy minimalną przewagę i spokojnie i z rozwagą rozgrywaliśmy piłkę, jednocześnie pilnując się w obronie. Wszystko wyglądało pięknie. Wysoki pressing nie pozwalał na zbyt długie utrzymywanie się przy piłce rywalom. W 17 minucie po pięknym, długim zagraniu Ortegi, Rivera dał nam prowadzenie. W przeciągu kilku minut mogliśmy powiększyć wynik, ale znów popisywaliśmy się irytującą nieskutecznością połączoną z brakiem szczęścia [2x słupek]. I nastała 37 minuta, w której Cortez ujrzał drugą żółtą kartkę i musieliśmy grać w „10”. Jeszcze przed przerwą Honduras wyrównał mimo heroicznych parad Mejii. Po zmianie stron nastawiliśmy się tylko i wyłącznie na kontry i wychodziło nam to całkiem solidnie. Jednak aby nie było tak dobrze w 74 minucie Hurtado musiał zejść z boiska, a że limit zmian był wykorzystany to na ostatnie minuty broniliśmy się w „9”. Utrzymanie remisu zawdzięczamy Mejii, który ratował nam dupę 4 krotnie w ostatnich minutach.

Zespół jest zmęczony i przetrzebiony kontuzjami. W tym spotkaniu nie mogłem skorzystać z 3 gracz (Cummings, Alvarado, Martinez). Na domiar złego do decydującego meczu z Kostaryką, nie zdąży wykurować się Rivera, a Cortez został zwieszony za czerwień. Starcie z naszymi największymi rywalami nie przedstawia się w różowych barwach.

 

Grupa A: 
Nikaragua – Kostaryka 2:3 

1. Honduras  2 [1-1-0] 3:2 4 pkt 
2. Kostaryka 2 [1-0-1] 4:4 3 pkt 
3. Panama    2 [0-2-0] 2:2 2 pkt 
4. Nikaragua 2 [0-1-1] 3:4 1 pkt 
Odnośnik do komentarza
13/01/2024

Puchar narodów Ameryki Centralnej, Grupa A (3/3)

Estadio Nacional de Costa Rica, San Jose [33,199 widzów]

Kostaryka [2] [3] Panama 1:0 (0:0)

 

1:0 J. Kustos `59

 

MoM: D. Calvo Kostaryka, ML, *7.8

 

L. Mejia R. Peralta, R. Hurtado, G. Cedeno, D. Avila B. Vergara, A. Ortega [`24 D. Wright], J. Segundo©, J.D. Valdes R. Clarke, G. Aguilar

 

3 zawodników miałem na ławce rezerwowych a 2 z nich to bramkarze. Zespół wyniszczony kontuzjami, zawieszeniami. Ciężko się grało, gdy nie było trzonu drużyny (Cummings, Alvarado, Cortez). Po naszej grze było widać, że nie czuliśmy się dziś zbyt pewnie. Trzymaliśmy się dzielnie i zasługiwaliśmy na ten remis, który notabene nic, by nam nie dał, ale taki wynik był, by sprawiedliwy. Nie mogę winić Cedeno za drobny błąd w ustawieniu przy stracie gola, chłopak grał dopiero 3 mecz w reprezentacji. Znów wyróżniającą postacią na boisku był Mejia. Nie można wygrać czy nawet zremisować, gdy nie stwarza się nawet jednej 100% okazji. Nasze strzały padały głównie zza linii pola karnego czy głową po centrach ze stałych fragmentów. Pozostaje nam walka jedynie o 5 miejsce z Belize, więc liczę, że na tym turnieju wreszcie sięgniemy po zwycięstwo.

 

Grupa A: 
Honduras – Nikaragua 6:0 

1. Honduras  3 [2-1-0] 9: 2 7 pkt 
2. Kostaryka 3 [2-0-1] 5: 4 6 pkt 
3. Panama    3 [0-2-1] 2: 3 2 pkt 
4. Nikaragua 3 [0-1-2] 3:10 1 pkt 

Grupa B: 
1. Salwador  2 [1-1-0] 3:0 4 pkt 
2. Gwatemala 2 [1-1-0] 3:2 4 pkt 
3. Belize    2 [0-0-2] 2:6 0 pkt 
Odnośnik do komentarza
20/01/2024

Puchar narodów Ameryki Centralnej, barażo 5 miejsce

Norte e Sur, Tegucigalpa [13,121 widzów]

Panama Belize 4:0 (3:0)

 

1:0 F. Rivera `22

2:0 G. Aguilar `27

3:0 R. Hurtado `31

4:0 R. Clarke `61

 

MoM: A. Ortega Panama, MC, *9.0

 

L. Mejia D. Ortega, R. Hurtado, G. Cedeno, B. Cortez– D. Wright, A. Ortega, J.D. Valdes© - R. Clarke, G. Aguilar [`45 J. Segundo], F. Rivera

 

Spełniliśmy swój psi obowiązek ogrywając Belize. Nie ma co się rozpływać nad nasza grą, bo zwycięstwo było jedyną opcją. Może gdybyśmy byli bardziej wypoczęci osiągnęlibyśmy wyższy rezultat. Zwycięstwo podniosło trochę nasze morale, które w tym turnieju trochę osłabły. Pierwszego gola w reprezentacji ustrzelił Aguilar, Clarke wreszcie trafił, Rivera w swoim stylu pokonał bramkarza (czyt. Pięknym uderzeniem zza pola karnego). 5 miejsce trochę rozczarowało kibiców i zarząd. Minimalnym etapem, do którego miałem dojść był baraż o III miejsce. Całe szczęście, że dali mi następną szansę i teraz gwarantem satysfakcji zarządu jest dojście do IV rundy eliminacji. Dzięki zajęciu 5 miejsca zakwalifikowaliśmy się do eliminacji Golden Cup.

 

III miejsce: 
Gwatemala – Kostaryka 1:3 

Finał: 
Honduras – Salwador 1:1 k. 3:4 

Król strzelców: 
R. Rojas (Kostaryka) – 4 gole 

Król asyst: 
A. Ortega (Panama) – 3 asysty 

Najlepszy gracz: 
R. Figueroa (Honduras) – 7.85 
Odnośnik do komentarza

Kadra na mecze eliminacji MŚ 2026 (Honduras, Jamajka)

 

 

Bramkarze:

Luis Mejia (33l., GK, Worskla, 88/0 A)

Humberto Pelaez (31l., GK, San Francisco (PAN) 1/0 A)

Carlos Palma (18l., GK, Reak Esoana, 3/0 A)

 

Obrońcy:

Joel Martinez (19l., DC, Rio Abajo, -/- A)

Harold Guevara (20l., DR, Chorrillo, -/- A)

Bryan Cortez (30l., D RC, Tauro, 35/1 A)

Alberto Quesada (33l., D LC, Plaza Amador, 24/3 A)

Daniel Avila (23l., D LC, Chepo FC, 7/1 A)

Harold Cummings (32l., DC, Santos Laguna, 104/7 A)

Ricardo Hurtado (25l., DC, Chepo FC, 43/3 A)

Juan Carlos Villarreal (23l., D/DM/M C, Plaza Amador, 30/0 A)

Daniel Ortega (21l., D/DM R, San Francisco (PAN), 17/1 A)

 

Pomocnicy:

Dario Wright (29l., DM/M C, San Francisco (PAN), 15/0 A)

Alexis Rodriguez (25l., DM/M C, Tauro, 34/5 A)

Julio Segundo (30l., MC/AMC, San Francisco (PAN), 61/5 A)

Juan Dely Valdes (25l., M/AM C, Arabe Unido, 42/2 A)

Armando Ortega (20l., M/AM C, Rio Abajo, 3/0 A)

 

Napastnicy:

Francisco Rivera (23l., ML/ST, Plaza Amador, 19/6 A)

Ricardo Clarke (31l., M/AMR; ST, Plaza Amador, 38/14 A)

Juan Carlos Martinez (20l., ST, Rio Abajo, 3/4 A)

Guillermo Aguilar (19l., ST, Chepo FC, 2/1 A)

Alberto Aguillar (25l., AMC/ST, Tauro, 58/30 A)

Średnia wieku: 25 lat
Najstarszy zawodnik: A. Quesada (33 lata)
Najmłodszy zawodnik: C. Palma (18 lat)
Liczba debiutantów: 2
Najwięcej zawodników z klubu: Plaza Amador, San Francisco (PAN), Rio Abajo [4]
Zawodnicy grający zza granicą: 3
Najwięcej występów: H. Cummings (104)
Najlepszy strzelec; A. Aguillar (30 goli)

Irytuje mnie jedna rzecz. Nikt zza granicy nie kupuje w Panamie :c Raz na ruski rok trafi się transfer do Meksyku bądź Hondurasu. Szkoda, bo jest kilku chłopaków, którzy poradzili by sobie w jakimś średniaku w UE.

Odnośnik do komentarza

Zmiany w składzie:
Guillermo Aguilar (19l., ST, Chepo FC, 2/1 A) = = > Carlos Torres (21l., ST, Leon, 8/4 A)

27/03/2024
Eliminacje Mistrzostw Swiata 2024 (Ameryka Północna), 3 runda, Grupa 1 (3/6)
Rómmel Fernandez, Panama [34,241 widzów]
Panama [2] [1] Honduras 3:1 (1:1)

0:1 R. Barrios `3 /k/
1:1 A. Aguilar `9
2:1 F. Rivera `48
3:1 A. Aguilar ˛58

MoM: A. Aguilar Panama, ST, *8.8

L. Mejia D. Ortega [`45 H. Guebara], R. Hurtado, J.C. Villarreal, B. Cortez A. Rodriguez, A. Ortega, J.D. Valdes, E. Torres [`45 J. Segundo] A. Aguilar©, F. Rivera [`66 C. Torres]

 


Ten mecz był dla nas meczem niesamowicie ważnym. Przegrana z Jamajką stawiał nas w bardzo niekorzystnej sytuacji i z Hondurasem ratowało nas jedynie zwycięstwo. Chłopaki stanęli na wysokości zadania, a znakomity powrót do składu zaliczył Aguilar. Mianowany na kapitana napastnik ukąsił dwa razy. Alberto to chyba najważniejsze ogniwo w moim nowym ustawieniu. Szybko załapał moje polecenia i harował zarówno w ataku, ale także cofał się, brał na siebie ciężar gry.

Zaczęło się słabiutko, bo po 150 sekundach Mejia wyciągał piłkę z siatki, ale strata bramki nie zdołowała nas. Ciągle zachęcałem chłopaków krzycząc z ławki. Widać było, że powoli kształtuje się prawdziwa drużyna. Gra z kontry była z początku ryzykowana. Rywale mają graczy w środku pola, którzy potrafią nieszablonowo rozegrać piłkę. Nie mogłem jednak pójść na wymianę ciosów, szanowałem silniejszego rywala. Znów zadziałała ostra gra i dość wysoki pressing. Goście ożywili się w końcówce, ale te pojedyncze zrywy paliły się na 30 metrze. Bardzo cenne trzy punkty i teraz trzeba pójść za ciosem i ograć Jamajkę. Debiut w reprezentacji zaliczył 20 letni Guevara.

Grupa A: 
Surinam – Jamajka 1:4 

1. Panama   3 [2-0-1] 7: 3 6 pkt 
2. Jamajka  3 [2-0-1] 7: 4 6 pkt
-------------------------------- 
3. Honduras 3 [2-0-1] 6: 5 6 pkt 
4. Surinam  3 [0-0-3] 2:10 0 pkt 


Grupa B: 
1. Meksyk   3 [3-0-0] 12:3 9 pkt 
2. Kanada   3 [2-0-1]  7:5 6 pkt 
-------------------------------- 
3. Salwador 3 [1-0-2]  3:8 3 pkt 
4. Kuba     3 [0-0-3]  3:9 0 pkt 

Grupa C: 
1. Kostaryka         3 [3-0-0] 6:1 9 pkt 
2. Trynidad i Tobago 3 [2-0-1] 4:2 6 pkt
---------------------------------------- 
3. Gwatemala         3 [0-1-2] 3:6 1 pkt 
4. Haiti             3 [0-1-2] 2:6 1 pkt 
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...