Skocz do zawartości

Riječki Bijeli


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja gry: Football Manager 2015

Baza danych: Duża

Ligi: Wszystki ligi europejskie + Brazylia i Argentyna

Zadady: Własne

 

 

 

Od mojej ostatniej kariery na forum minęło już troche czasu, dlatego pomyślałem, że może warto wrócić. W Football Managerze 2015 coś tam już osiągnąłem. Z Ajaxem Amsterdam kilkukrotnie sięgnąłem po puchar i mistrzostwo kraju, podobnie z Wisłą Kraków. Najlepszą przygodę przeżyłem jednak w Jaen, gdzie z 3cio-ligowca zrobiłem mistrza Hiszpanii. Teraz jednak zdecydowałem się na troche inny kierunek. W Chorwacji od kilkunastu lat nieprzerwanie panuje Dinamo Zagrzeb. W tej karierze będę próbował przerwać ich serię, a także stworzyć mocny zespół który będzie w stanie powalczyć w europie. Wybrałem HNK Rijeka. W karierze nie pojawi się żadna fabuła, jednakże tym razem postanowiłem, że będę opisywał każde spotkanie osobno.

 

 

Zaczniemy oczywiście od przedstawienia zawodników:

 

 

Bramkarze:

Ivan Vargic [CRO/27]

Andrej Prskalo [CRO/27]

 

Notes: Mam dwóch solidnych bramkarzy do dyspozycji, ale wydaje mi się, że Vargic jest minimalnie lepszy i to on zacznie sezon między słupkami.

 

 

Środkowi obrońcy:

Jozo Spikic [bIH/20]

Miral Samardzic [sVN/27]

Marko Leskovic [CRO/23]

Matej Mitrovic [CRO/20]

 

Notes: Leskovic i Samardzic przewyższają poziomem dwójkę młodszych kolegów i to w nich widzę podstawową parę stoperów. Będę się również starał o pozyskanie jednego bardziej doświadczonego obrońcy.

 

 

Boczni obrońcy:

Ivan Tomecak [CRO/24]

Marko Vesovic [MNE/22]

Marin Leovac [AUT/26]

Mateo Bertosa [CRO/26]

 

Notes: Lewa strona defensywy na pewno będzie należała do Leovaca, natomiast na prawej będzie spora rywalizacja. ale na początku w lepszej sytuacji jest Tomecak gdyż Vesovic jest tylko wypożyczony z Torino i raczej nie będę się starał o jego wykupienie.

Odnośnik do komentarza

Defensywni pomocnicy:

Lucas Scaglia [ARG/27]

Mate Males [CRO/25]

Mato Jajalo [CRO/26]

 

Notes: Co tu dużo mówic - Mato Jajalo, czyli były zawodnik FC Koln będzie miał pewne miejsce na boisku. W przypadku kontuzji, czy słabszej formy wskoczy za niego Males. Scaglia na wylocie, nie widzę dla niego miejsca w składzie.

 

 

Środkowi pomocnicy:

Mehmed Alispahic [bIH/26]

Damir Zlomislic [bIH/23]

Moises [bRA/26]

Ivan Mocinic [CRO/21]

Vedran Jugovic [CRO/25]

Goran Cvijanovic [sVN/27]

 

Notes: Zdecydowanie najmocniej obsadzona pozycja. Ciężko tutaj wskazać najmocniejsze ogniwo, co mnie w sumie zbytnio nie martwi, bo wiem, że zmiennicy dadzą tyle samo jakości w grze co ci którym się uda wywalczyć podstawowy skład.

 

 

Skrzydłowi:

Anas Sharbini [CRO/27]

Zoran Kvrzic [bIH/26]

 

Notes: Dwójka bardzo dobrych skrzydłowych, ale muszę się też rozglądnąć za jakimiś dobrymi zmiennikami.

 

 

Napastnicy:

Ermin Zec [bIH/26]

Andrej Kramaric [CRO/23]

Josip Ivancic [CRO/23]

 

Notes: I na koniec oczywiście największa gwiazda - Andrej Kramaric. Zawodników który niedawno podpisał kontrakt z Leicester City, na szczęście w managerze jeszcze w Rijece. Ivancic raczej bez szans na grę, a Zec swoje szanse dostanie - albo na skrzydle, albo na szpicy.

 

Odnośnik do komentarza

Pierwszy oficjalny mecz i od razu bardzo ciężki przeciwnik. W superpucharze Chorwacji rozegraliśmy spotkanie z Dinamem Zagrzeb. Wiadomo, ten puchar niektórzy traktują z przymrużeniem oka, ja jednak wystawiłem najmocniejszy skład i chciałem wygrać pierwsze trofeum w nowym klubie. Niestety to zespół z Zagrzebia od początku atakował, byli praktycznie bezbłędni w rozegraniu, a w 39 minucie ich przewagę udokumentował Eduardo. W drugiej połowie zobaczyliśmy kompletnie inne oblicze meczu. To my przeszliśmy do ofensywy, Dinamo chyba za bardzo się cofnęło i po samobójczej bramce Ademiego w doliczonym czasie gry doprowadziliśmy do wyrównania. Dogrywke zaczęliśmy świetnie, Zec miał kapitalną okazję, ale fatalnie przestrzelił. Niestety w podobnej sytuacji po drugiej stronie boiska nie pomylił się Ibanez i musieliśmy uznać wyższość Dinama.

 

 

 

Superpuchar Chorwacji

Frk: 10,001

Rijeka 1:2 Dinamo Zagrzeb

 

39' Wilson Eduardo 0:1

90' Arijan Ibanez sam. 1:1

97' Luis Ibanez 1:2

 

Vargic - Vesovic Leskovic Samardzic Leovac - Jajalo (67' Cvijanovic) Ziomisic (56' Moises) Kvrzic Sharbini - Zec Kramaric

 

MotM: Luis Ibanez 8.3

 

Odnośnik do komentarza

Mi się tutaj najbardziej spodobała zasada z czterema wychowankami w meczowej 18 :) Z pierwszego składu tylko Sharbini się do nich zalicza, dlatego muszę uzupełniać ławkę młodymi zawodnikami - w przyszłości jednak mam nadzieję, że nie będą oni uzupełnieniem a wzmocnieniem :D

 

*****************

 

W 2 rundzie kwalifikacyjnej trafiliśmy na łotewską Daugavę. Przed tym spotkaniem udało mi się dopiąć trzy transfery. Pierwszym wzmocnieniem jest Dino Drpic. Wychowanek Dinama Zagrzeb wielkiej kariery nie zrobił, ma już 33 lata, ale zdecydowałem się go zatrudnić, ze względu na jego niskie zarobki. Chorwat będzie od nas dostawał pieniądze jedynie za występ, gdyż jest na kontrakcie tymczasowym. Drugi sprowadzony zawodnik to Ivan Milicevic, do niedawna kolega Tomka Zahorskiego w San Antonio Scorpions. Trzeci, jedyny transfer gotówkowy to 22-letni, utalentowany Mijo Caktas za którego zapłaciliśmy Hajdukowi Split 725 tysięcy funtów. To już raczej koniec wzmocnień, chyba, że trafi mi się jakaś bardzo dobra okazja.

 

Spotkanie z Daugavą nie mogło się inaczej skończyć, niż naszym wysokim zwycięstwem. Od początku przeszliśmy do ofensywy i po 20 minutach było już 2:0, a do siatki trafiali Kramaric oraz Moises. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, ale Łotysze wreszcie zaczęli strzelać, co prawda z dystansu i bardzo niecelnie, ale jednak. Odpowiednio w 48 i 52 minucie do siatki trafiał Ermin Zec, a już w doliczonym czasie gry rywali dobił Cvijanovic.

 

 

 

 

Liga Europejska, 2 runda kwalifikacyjna [1/2]

Frk: 340

Daugava 0:5 Rijeka

 

9' Andrej Kramaric 0:1

17' Moises 0:2

48' Ermin Zec 0:3

52' Ermin Zec 0:4

90' Goran Cvijanovic 0:5

 

MotM: Goran Cvijanovic 9.3

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Czas na pierwszy mecz ligowy w nowym klubie. Pojechaliśmy na mecz do Koprivnicy z tamtejszym Slavenem Belupo. Rozegraliśmy fatalny pierwszy kwadrans i w dokładnie 14 minucie przewagę gospodarzy udokumentował Cesarec uderzeniem z 17 metrów. Ta bramka podzialała na nas motywująco, przebudziliśmy się i w 40 minucie po rzucie rożnym do siatki trafił Samardzic. W drugiej połowie wyglądaliśmy dużo lepiej od naszych rywali, co się przełożyło na bramkę w 57 minucie. Faulowany w polu karnym był Cvijanovic, a piłkę z 11 metrów do siatki posłał Kramaric. Niestety nie utrzymaliśmy prowadzenia. Kilkanaście minut przed końcem meczu z rzutu wolnego trafił Parlov i musieliśmy się pogodzić z podziałem punktów na inaugrację sezonu.

 

 

1. HNL [1/36]

Frk: 2,034

Slaven Belupo 2:2 Rijeka

 

16' Danijel Cesarec 1:0

40' Miral Samardzic 1:1

57' Andrej Kramaric 1:2

78' Ivan Parlov 2:2

 

Vargic - Vesovic Leskovic Samardzic Leovac - Jajalo Moises Cvijanovic (75' Ziomislic) Kvrzic - Zec Kramaric

 

MotM: Miral Samardzic 7.7

 

 

 

Rewanż z Daugavą był tylko formalnością, nie mogliśmy już oddać tego awansu w ręce Łotyszów. Po pierwszych minutach wydawało się, że przybijemy kolejną piatkę, jednak po dwóch szybkich bramkach, odpowiednio w 7 i 18 minucie Andreja Kramarica przystopowaliśmy. Dalej prowadziliśmy grę, ale nie atakowaliśmy z takim impetem jak wcześniej. W kolejnej rundzie zagramy z zespołem ze Słowacji - Trnawą.

 

 

Liga Europejska, 2 faza kwalifikacyjna [2/2]

Frk: 9,759

Rijeka 2:0 Daugava

 

7' Andrej Kramaric 1:0

18' Andrej Kramaric 2:0

 

Vargic - Tomecak (72' Vesovic) Leskovic Samardzic Leovac - Jajalo Moises Kvrzic (67' Caktas) Cvijanovic (45' Ivancic) - Zec Kramaric

 

MotM: Andrej Kramaric 8.8

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...