Skocz do zawartości

Juz nigdy nie będzie takiego lata..


el_eldorador

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego razu gdy przechodziłem ulicami Leicesteru zauważyłem pewną dziwną teczkę. Postanowiłem jej nie otwierać aż do powrotu do domu. Gdy już doszedłem do domu szybko wyciągnąłem klucze i poszedłem na sofę gdzie chciałem otworzyć znalezioną teczkę. Najpierw jednak spojrzałem na napis na jej górnej części, a raczej imię jakiegoś człowieka - 'MACIEJ MAKKOW, PROFESSIONAL MANAGER', a gdy już ją otworzyłem sposobem z dzieciństwa (miała kłódkę) ujrzałem wiele kartek z rozrysowanymi taktykami piłkarskimi, schematami rzutów rożnych i autów, a także jakieś dzienniki, kto jak ma grać i tak dalej. Myślę że te dzienniki mogą wiele pomoc. Jednak kim do licha jest ten Maciej Makkow? Może jest spóźnionym świętym mikołajem, albo ukrytą opcją niemiecka? Tego się raczej nie dowiemy.

Transfery:
Daniel Ludlow (26, LP/OLP, Anglia, free)
Papis Diayte (26, ŚP, Senegal, free)
David Reading (24, ŚO, Anglia, free)
Alex Reid (19, N, Anglia, free)


---

Jacob Turner (19, ŚP, Anglia, free)
Karl Munroe (35, ŚO, Anglia, VCD)


24.1.2015 14.AFC Kempston - 3.Thurnby Nirvana 3:0 (Mills, Cook, Grant) (24 kolejka ligowa 'Ekstraklasa Zjednoczonych Hrabstw')

Ten mecz pokazał tak naprawdę wszystko co się może zdarzyć...

31.1.2015 3.Thurnby Nirvana - 19.Deeping Rangers 5:0 (Boyce, Martin, Reis, Ludlow, Austin) (25 kolejka ligowa 'Ekstraklasa Zjednoczonych Hrabstw')

Już od pierwszych minut byliśmy drużyną przeważającą w tym spotkaniu. Pierwszą sytuację dla naszego zespołu stworzył Johnson który widząc brak rywali na bokach posłał piłkę do będącego na skrzydle Boyce, ten tylko musiał ominąć jedną tyczkę i pięknym siłowym strzałem wpakował piłkę do bramki. Później przeważali rywale i w jednej z takich sytuacji kontuzji doznał Peacock który wręcz poświęcił się torując piłkę własną nogą na którą parę sekund później nadepnął mu jeden z zawodników gości. O swoim istnieniu w kolejnych minutach przypomnieli napastnicy. Najpierw Broadbent, później Qualley masowo nietrafiali nawet w bramkę. Po raz kolejny jednak nieskuteczność napastników wykorzystali nasi pomocnicy. Johnson znalazł w polu karnym nie pilnowanego Martina, a ten huknął z 15 metrów.. po tym strzale trzeba było wymienić siatkę. Czas na drugą połowę, nowy nabytek Reid wszedł w 52 minucie i już wiele sytuacji stworzył. Pierwszą taką bramkową dał strzelić Ludlowi, który wysunął się na skrzydło, gdzie otrzymał podanie od naszego nowego napastnika i czarnoskóry skrzydłowy nie mógł tego zepsuć. Chwilę później sam Reid gdzieś znalazł piłkę w polu karnym i wpakował piłkę do bramki wewnętrzną częścią stopy. Ostatnią bramkę strzelił Austin, inicjatorem akcji był Johnson, który skrócił na skrzydło gdzie znajdował się Ludlow który zacentrował i piłka trafiła na głowę Austina. Szkoda że w tym meczu rywale nie robili nic żeby było inaczej, jednak czego się spodziewać od 19. drużyny dziewiątej ligi w Anglii.

7.2.2015 3.Thurnby Nirvana - 6.Oadby 2:4 (Johnson, Reading - Cobb, Canavan x2, Bolarinwa) (26 kolejka ligowa 'Ekstraklasa Zjednoczonych Hrabstw')

Nowa taktyka (HOME) ma to do siebie że szybko strzelamy bądź tracimy bramkę. W tym meczu jednak zaczęliśmy mecz i Johnson po podaniu Martina huknął poza pola karnego. Szybko jednak zostaliśmy skróceni, bo ładnym plasowym strzale Cobba. Później dostaliśmy drugą bombę gdyż błąd popełnił Hales złe interpretując strzał Canavana i musieliśmy gonić wynik. Chwilę była cisza jednak Ludlow posłał dobrą piłę na szósty metr i Reading strzelił na pustą bramkę. Kolejne bramki jednak padały dla naszych rywali. Bolarinwa dostał świetna piłę od Cartwrighta i wpakował z paru metrów piękną bramkę. Nie mogliśmy złapać niestety rytmu w tym meczu co pokazała również druga połowa. Drugą bramkę po samotnej akcji dorzucił Canavan i było po wszystkim, mogliśmy tylko i wyłącznie liczyć na bramkę kontaktową ale ona nie padła.

 

Podsumowanie:

2 przegrane na HOME, 1 wygrana na AWAY.

 

Hiszpania:

Top3 transferów na 2.2.2015:
1. IIkay Gundogan > Borussia > 13.5 M > Real
2. Lorenzo Insinge > Napoli > 19.75 M > Real
3. Memphis Depay > PSV > 12.75 M > Atletico


Anglia:

Top3 transferów na 7.2.2015:
1. Jorginho > Napoli > 27 M > Man.Utd
2. Hector Herrera > FCP > 6.75 M > Arsenal
3. Clement Grenler > OL > 5.5 M > Man.Utd



Niemcy:

Top3 transferów na 2.2.2015:
1. Jordy Clasie > Feyenoord > 8.25 M > Dortmund
2. Ryan Babel > Kasimpasa > 4 M > Stuttgart
3. Henrik Gulden > Bochum > 1.2M > Dortmund


Polska (okienko dopiero się rozpoczeło)

Odnośnik do komentarza

14.2.2015 3.Thurnby Nirvana - 16. Long Buckby 2:2 (Potter, Broadbent - Moon x2) (27 kolejka ligowa 'Ekstraklasa Zjednoczonych Hrabstw')

Pierwsze minuty meczu od razu rozpoczęły się od ataków rywali jednak szybko strzały Loftersa, Moona zostały obronione przez naszego bramkarza Halesa. W naszej drużynie szanse mieli Broadbent i Martin, jednak, kto inny trafił pierwszą bramkę. 'Czarodziej', bo taką ksywę ma Jouel Potter otrzymał podanie od Martina, które dało mu wiele miejsca i szybko to wykorzystał, strzelając z lewej nogi z powietrza w samo okienko. Jeszcze przed przerwą parę sytuacji zmarnowała dwójka - Broadbent i Qualley i wchodziliśmy do szatni (czyt. do kanciapy starego ciecia) z wynikiem jeden do zera. Wszystko rozstrzygało się w ostatnich piętnastu minutach meczu. Rywale w dwie minuty cieszyli się z dwóch bramek raz asystował O'Kelly, drugi raz sam Moon postanowił podjąć ryzyko samodzielnej akcji, przedzierając się przez naszych obrońców i oddał strzał. Hales go obronił jednak piłka znowu wpadła pod nogi Moona. Szybko jednak Ludlow wykreował akcję skrzydłem którą wykończył Broadbent. Co ciekawe Broadbent strzelił pierwszą bramkę od ponad 10 godzin.

21.2.2015 18. Eynesburg - 3.Thurnby Nirvana 1:3 (Jenkins - Broadbent x2, Ludlow) (28 kolejka ligowa 'Ekstraklasa Zjednoczonych Hrabstw')

Już w meczu z Long Buckby doszedłem do wniosku, nie ma sensu wprowadzać nowej taktyki w kluczowej dla nas części sezonu. Wydaje mi się, nowa taktyka (czyt. AWAY) lub inna której koncepcję mam w głowie potrzebuje do paru sparingów do przetestowania, gdyż uważam, że posiada parę znacznych mankamentów, jednak widzę w niej parę plusów i na pewno wezmę pod uwagę.

Mecz zaczął się od naszej akcji. Qualley został sfaulowany gdzieś na 25 metrze i Martin pobiegł do wykonania rzutu wolnego. Chwile przycelował jednak strzał trafił w poprzeczkę, Ludlow pierwszy wyszedł do piłki i wpakował bramkę. Szybko strzeliliśmy również kolejną bramkę. Po fajnej akcji całego sezonu sytuację otrzymał Broadbent, który jakby się potocznie mówiąc 'naprawił' i ładnie wpakował piłkę do bramki. Rywale jednak nie byli dłużni i próbowali odwrócić losy spotkania. Jedną z takich akcji wykorzystał Jenkins, który huknął z 25 metrów i Hales nie był w stanie tego obronić. Do szatni schodziliśmy z jednobramkową zaliczką i po przerwie musieliśmy się wziąć do roboty, gdyż każdy z rywali był niczym kinder niespodzianka i nie wiadomo było, kiedy odpali. Przez początkowe piętnaście minut, gdy nic ciekawego się nie działo, były tylko lekkie zgrzyty w środku pola i nic więcej. Chwile później znowu mogliśmy ujrzeć festiwal Broadbenta, który otrzymał świetna piłkę i z okolicy pola karnego wpakował piłkę gdzieś na poziomie głowy bramkarza gospodarzy, mógłby burzyć mury takimi strzałami! Później miał jeszcze sytuację którą wykreował mu Johnson jednak ten strzał można uznać za pudło sezonu, chociaż ten fakt można przypisać innemu zawodnikowi. Brain Qualley ostatnio zaczął narzekać na wszystko i wszystkich. Parę meczów mu w tym sezonie bardzo nie wyszło i to widać, jednak po paru początkowo dobrych meczach chciałem podpisać z, nim kontrakt, jednakże pomimo znacznie obniżonych wymagań ten zawodnik odrzucił naszą ofertę. Później, gdy już odrzucił przyszła jego słaba dyspozycja, przestrzelał tyle strzałów że naprawdę szkoda na to patrzeć. Teraz napastnik z Afryki chce odejść z klubu, gdyż według jego mniemania nie ma rywalizacji w składzie, jednak przecież ściągnąłem tylu ilu mogłem i tylu ilu można było. Dla Braina to jednak za mało i nie długo chyba będziemy musieli się pożegnać, wszystko może się nawet rozstrzygną w paru najbliższych dniach.


Reid kontuzjowany na treningu i nie zagra przez 5-6 tygodni.

27.2.2015 8. Boston Town - 4.Thurnby Nirvana 0:3 (Ludlow, Martin x2) (29 kolejka ligowa 'Ekstraklasa Zjednoczonych Hrabstw')

Przed meczem Huntingdon zagrał zaległy mecz i wygrał, więc wróciliśmy na czwarte miejsce w tabeli. Jednak punkt do trzeciego. Trzy do
drugiego napawają optymizmem.


Po raz kolejny Ludlow strzela bramkę na rozpoczęcie meczu. Pamiętacie jego sytuację z Eynesburgem? Sytuacja tym razem była inna, jednak tak samo ważna. Garner, który tym razem grał od pierwszych minut świetnie zacentrował na skrzydło, gdzie był właśnie Ludlow, który zdecydował się na strzał z woleja, kąt był strasznie ostry jednak udało się. Szybko jednak zapomnieliśmy o tym, że trafiliśmy bramkę i ruszyliśmy do przodu. Po raz kolejny piłkę wysunął Garner, jednak tym razem adresatem był nie, kto inny jak Martin. Anglik popatrzył chwilę jak jest ustawiony bramkarz i przyłożył z lewej nogi w samo okienko i było dwa do zera. Parę sytuacji miał w tym meczu Jamajczyk Lawrence, jednak przy jego wieku (44 lata przypominam) każda walka o piłkę może zakończyć się złe i tak się stało, gdyż znowu musiał przedwcześnie zejść z boiska. Jeszcze przed przerwą trzecią 'asystę' zaliczył Garner, który gdzieś na okolicy 25 metra został sponiewierany przez Scoota i do rzutu wolnego ruszył Martin. Martin jest specem od takich spraw i raczej nie muszę mówić co się stało żebyście się domyślili. Piękny strzał, autorstwa świetnego piłkarza. Przed przerwą mieliśmy jeszcze szansę Dieyte jednak któryś z gospodarczy wleciał wślizgiem w nocy gracza z Afryki. Kolejna połowa znów należała do Martina. Po kolejnym faulu rywali znów James mógł wpakować piłkę do siatki jednak delikatnie się mylił i piłka wylądowała na trybunach. Sytuację miał również Johnson, jednak była to kolejna akcja z strzałem z daleka. Alex miał jednak zwichrowany celownik i strasznie chybił.


@ciekawostka - Yuriy Mykhalchuk, będący obecnie na czwartym miejscu w kategorii 'najwięcej nagród za gracza meczu' ma przeszłość
w pierwszej lidze polskiej (Stal, 09/10, 25/2) i w paru klubach trzeciej ligi.
@mała poprawka. Co ciekawe ten Jorginho (> MU) przeszedł za 40,75 melona (Napoli 27,5, Verona 13,25) i nawet dobry jest, ale za kasę raczej nie sądzę.

Odnośnik do komentarza

@MaKK - Jakby on chciał w ogóle do mnie przejść to by był na pewno gwiazdą.

 

 

7.3.2015 3.Thurnby Nirvana - 8.Wellingborough 2:2 (Garner x2 - Deacon, Sturgess) (30 kolejka ligowa 'Ekstraklasa Zjednoczonych Hrabstw')

Parę dni wcześniej angielskie kluby dodały do swoich kadr kolejnych juniorów z młodszych roczników, w naszym składzie jednak nikt jeszcze teraz nie zagości miejsca pomimo podpisania z paroma kontraktów.

Wracając do meczu to tym razem nie zaskoczył znowu Ludllow, tylko Alcott, który posłał piłkę z rzutu rożnego na długi słupek, gdzie znajdował się Deacon i ten zawodnik wpakował piłkę do bramki głową. Później były po jednej niewykorzystanej okazji - Alcott przestrzelił minimalnie z rzutu wolnego, natomiast Martin z akcji. Sytuację na remis wykreowali Lawrence i Broadbent, ten drugi zacentrował w pole karne, gdzie znajdował się Garner, napastnik znany ze swojej siły huknął z woleja i było po jeden. Druga kluczowa sytuacja dla naszego zespołu rozpoczęła się dzięki zawodnikowi rywali Sturgessowi, który zgubił piłkę co szybko wykorzystał Broadbent słać prostopadle podanie, na które szybko odpowiedział twierdząco Garner szybko podchodząc do piłki, gdy był zdobył chwile zwolnił, jednak nie trafił czasu i huknął prostym strzałem z paru metrów, co dało nam bramkę. Rywale nie byli jednak dłużni i Alcott znowu posłał świetna piłę w pole karne, tam był Sturgess i to był drugi gol z główki Well w tym spotkaniu. I to byłoby na tyle druga połowa była strasznie nudna i nic w niej się nie działo.

14.3.2015 12.Holbeach - 3.Thurnby Nirvana 1:0 (Rowe) (31 kolejka ligowa 'Ekstraklasa Zjednoczonych Hrabstw')

Dostać bramkę minutę przed końcem meczu i to jeszcze podając rywalowi..

21.3.2015 8.Northampton - 4.Thurnby Nirvana 1:3 (Letts - Broadbent, Boyce, Garner) (32 kolejka ligowa 'Ekstraklasa Zjednoczonych Hrabstw')

Robimy co możemy Panowie i Panie aby ten sezon był troszeczkę inny i żebyśmy dali radę dogonić jeszcze czołówkę. A wiec wiele zmian w tym meczu Chettle (z akademii, cienki) młody bramkarz zastąpił Halesa, Liburd, który jest wystawiony na listę transferową powraca i zastąpił w tym meczu Peacocka. Simpson i Potter wrócili w miejsce Martina i Ludlowa. Więc jest wiele zmian, miejmy nadzieje, że wypali. Ponadto zagrał Qualley, który już na początku zrąbał parę sytuacji, pomimo tego że dawno nie wróciła mu forma ciągle w niego wierze, ale to raczej wiara cudem. Szybko jednak do roboty wziął się Broadbent, który totalnie rozbił bramkarza gospodarczy trafiając w bok bramki bardzo blisko prostego boku bramki. Szybko jednak połowa się skończyła a nasi gracze jakby się uspokoili wierząc w to, co może zdarzyć jeszcze w tym meczu. Przy braku Martina rzuty wolne jako drugi z kolei wykonuje Boyce i boczny obrońca nie zawiódł. 2:0 i go go go, jak to mówią Anglicy. Niestety, z odpowiedzią przyszli gospodarcze. Chettle niespodziewanie wyszedł na około 10 metr i Letts to wykorzystał strzelając z dystansu. Młodziak musi się jeszcze wiele nauczyć. Ostatnią bramkę władował Garner, który wszedł na parę minut za denerwującego mnie Qualleya. To jest nie do pomyślenia jak ten zawodnik mnie zawiódł. Co do gola Garnera to Johnson popisał się świetnym podaniem, a Garner świetnym wolcem.


Polska

Top3 transferów na 7.3.2015:
1. Robert Brzeczek > Raków > 27,5 T > Jagiellonia
2. Egor Zubovich > Jagiellonia > 44,5 T> Korona
3. Piotr Polczak > Wołga > 31,5 T > Podbeskidzie

Odnośnik do komentarza

Dobre wieści - zdaje na licencję, znalazłem w Leicesterze pewne miejsce, gdzie można zdać kurs, miejmy nadzieję, że mi się uda.


25.3.2015 3.Thurnby Nirvana - 2.Peterborough NS 2:1 (Lawrence, Broadbent - Tunnard) (33 kolejka ligowa 'Ekstraklasa Zjednoczonych Hrabstw')

33 kolejce postanowiliśmy wygrać, jednak ta wygrana miała dać więcej niż każdy sobie myśli. Te trzy punkty miały nam dać małą perspektywe wygranej w lidze, jednak wiele musi się zdarzyć, żeby tak było. Wiele sytuacji miał Broadbent i Reid, jednak to po raz kolejny pomocnicy byli bardziej skuteczni. Johnson asystował posyłając piłkę wprost w pole karne, gdzie znajdował się Lawrence i ten prostym strzałem władował piłkę do bramki. Dużo akcji dla rywali stwarzał wspomniany parę odcinków temu Mykhalchuk, jednak jego pomocnicy nie byli w stanie wykończyć akcji. Przed drugą połową bramkę strzelił Broadbent, który wykorzystał błąd Jonesa i w sytuacji jeden na jeden się nie pomylił. Sytuacje w drugiej połowie dalej chciał zmienić tylko Ukrainiec, jednak nic się nie udało mu zrobić przez solidną defensywę naszych graczy. Gol padł dopiero w jakiejś przypadkowej sytuacji, gdzie Tunnard otrzymał darmówkę. Ten wynik jest dla nas nadzieją na awans, jednak wiele jeszcze musi się zdarzyć, żeby tak było.

Trochę o kontraktach na kolejny sezon. Qualley w końcu się ogarnął i już nie ma problemów, więc myślę, że w końcu wróci mu forma, więc dałem mu przedłużenie. Ponadto Garner, podpisał kontrakt również na takich samym warunkach jak Qualley. 1/4 mniej kontraktu i, jeżeli nie wrócą do formy to wylecą przed rozpoczęciem nowego sezonu. Kontraktu nie podpiszą na pewno: Peacock, Austin, Lawrence, Potter, Priestley.


4.4.2015 2.Thurnby Nirvana - 18.Harrowby 4:4 (Broadbent x4 - Warren, sam, Potter) (34 kolejka ligowa 'Ekstraklasa Zjednoczonych Hrabstw')

Propsuje ten mecz, kiedy myśleliśmy w 80 minucie czy będziemy mieli tutaj, chociaż jeden punkt to wiele ludzi wyszłoby ze stadionu
4 x od Broadbenta i ten mój smile po każdej strzelonej bramce, naprawdę ten sezon może być już przegrany, tyle już się w nim zdarzyło.


11.4.2015 4. Huntingdon - 2.Thurnby Nirvana 0:3 (Broadbent x2, Qualley) (35 kolejka ligowa 'Ekstraklasa Zjednoczonych Hrabstw')

W tym meczu postanowiłem stworzyć pierwszą jedenastkę na podstawie statystyk no i jak widać się udało. Już od pierwszych minut przeważaliśmy, akcję dla Lawrence wykreował cały zespół, jednak któryś z gospodarczy postanowił podciąć Jamajczyka i dostaliśmy
rzut rożny. Pomocnik od razu podszedł i chciał strzelić bramkę, jednak piłka poleciała w poprzeczkę i O'Vell był na miejscu i szybko wybił piłkę. Kolejne sytuacje kreowane przez Diayte marnowali nasi napastnicy. Sytuację bramką stworzył jednak Ludlow, który zaczarował na skrzydle i podał do będącego dwa metry od bramki Broadbenta i było 1:0. Bohaterem w drugiej połowie znów został Broadbent. Otrzymał on świetna piłkę od Boyce i musiał tylko wygrać pojedynek główkowy z Freemanem. Co uczynił i mogliśmy uspokoić grę. Szansa również była przed końcem spotkania. Broadbent otrzymał piłkę w polu karnym, jednak bramkarz rywali sparował co szybko naprawił Qualley i mogliśmy się cieszyć szczęściem Qualleya który dawno już bramki nie strzelił. Na pewno wiele to dla niego znaczy i jeszcze więcej dla jego formy w następnych spotkaniach, które będą ważne, gdyż po tej wygranej Huntingdon chyba na pewno oddaliło się od walki o czołowe miejsca, a my dalej jesteśmy w grze.

 

 

Podsumowanie:

 

Wygrana z dwoma rywalami którzy liczą się w górnej połowie tabeli i świetne odwrócenie sytuacji przez Broadbenta w meczu z Harrowby.

Odnośnik do komentarza

18.4.2015 11.Newport Pagnell - 2.Thurnby Nirvana 0:1 (Ludlow) (36 kolejka ligowa 'Ekstraklasa Zjednoczonych Hrabstw')

Znany ze swoich szybkich bramek Ludlow po raz kolejny strzelił już na początku. Świetne rozciągnięcie na skrzydło i strzał skrzydłowego sprawił się cieszyliśmy się z bramki a ja przez komórkę obserwowałem wyniki innych spotkań, jednak żadnych informacji nie było, AFC remisowało, tak samo Peterbor. Później Lawrence wykreaował akcję biegnącemu znów po skrzydle Ludlowi, jednak bramkarz rywali obronił. I w sumie można byłoby kończyć mecz, gdyż nic się w, nim nie działo.. kompletnie (kamera przewinęła drugą połowę bez żadnej kluczowej akcji)

Jednak ja bardziej obserwowałem wyniki, które przygnębiły naszych graczy. Peter strzeliło bramkę z karnego w 18 minucie dzięki Chettle, a AFC strzeliło bramkę Wisbech dzięki Mathersowi i obydwa kluby wschodziły do szatni z dobrym wynikiem. Wszystko jednak zaczęło się psuć w drugiej połowie. 5 minut po przerwie Deeping strzeliło bramkę Peterborough i parę minut później dołożyło jeszcze dwie i było po meczu, a AFC strzeliło samobója i nasz wynik dał wiele (matematyka: 5/15 - AFC, Thurbny: 0/12, Peter 0/15)

25.4.2015 2.Thurnby Nirvana - 16.Wisbech 2:0 (Martin, Broadbent) (37 kolejka ligowa 'Ekstraklasa Zjednoczonych Hrabstw')

Piec strzałów i słaba dyspozycja to były główne błędy gości, którzy przyjechali na dakyn rd, raczej w celach czysto rekreacyjnych. Pierwszą bramkę władował Martin, jednak całą akcję wymyślił Garner, któremu brakło skuteczności i Martin tylko dokończył dzieła zniszczenia. Drugą bramkę szybko ustalił nie, kto inny a Broadbent, który wszedł na wolne pole i otrzymał podanie od Dieyte i szybko to wykorzystał. I w sumie było tak jak w zeszłym meczu, większość naszych graczy ma wielkie doświadczenie i potrafi bronić wyniku. Prawdziwym liderem na obronie stał się Liburd, który miał przecież odejść z klubu, jednak w ostatnich meczach wyrzucił wręcz z pierwszego składu Peacocka.

Na drugiej półkuli rozgrywały swe mecze Peterborough i AFC Rushden, jednak Ci pierwsi dostali baty od Sleaford, a AFC zremisowało z Huntin.

2.5.2015 2.Thurnby Nirvana - 21.Desborough 5:0 (Martin, Broadbent, Qualley, Liburd, Lawrence) (38 kolejka ligowa 'Ekstraklasa Zjednoczonych Hrabstw')

Myślę, że pięc bramek w 35 minut to bardzo dobry wynik, jednak mogę się mylić. Szybka destrukcja i mogliśmy się czuć spokojnie. Rywale próbowali - 10 strzałów jednak nic nie dało i zmiażdżyliśmy ich zespól.

Kolejna matematyka. Ale jeszcze wyniki. AFC wygrało 3:1 z Newport po golach Hendersona i dwóch Dolmana. Czyli znowu matematyka: (3/9 - AFC, Thurbny 0/6) - czyli, jeżeli 16 maja AFC wygra swój mecz z Yaxley będzie miało 6 punktów przewagi, a do zdobycia będzie 6, czyli prawdopodobnie ma zapewnione mistrzostwo.

 

 

Podsumowanie:

 

Trzy mecze, dziewięć punktów - szczęście totalne.

 

Małe porównania: Thurbny - Peterborough - Thurbny - AFC +mój nowy scout

Odnośnik do komentarza

Eli Benn kontuzjowany i nie zagra przez 2-3 tygodnie.

9.5.2015 14. Yaxley - 2.Thurnby Nirvana 3:1 (Hook x2, Furnell - Qualley) (39 kolejka ligowa 'Ekstraklasa Zjednoczonych Hrabstw')
(gdybyśmy wygrali mieliśmy jeden punkt straty do AFC, gdyż oni zremisowali, a ich przeciwnicy strzelili bramkę w 92 minucie)
(ps. Yaxley wygrało z AFC Rush..)
23.5.2015 2.Thurnby Nirvana - 1. AFC Rushden 3:0 (Garner, Ludlow, Broadbent) (40 kolejka ligowa 'Ekstraklasa Zjednoczonych Hrabstw')

Podsumowanie:

Zrobiłem w sumie coś z niczego. Na początku sezonu myślałem co najwyżej o środku tabeli, jednak apetyty rosły w miarę jedzenia. Nie wymaże na pewno tego sezonu z pamięci, mogliśmy na luzie to wygrać jednak no czegoś nam zabrakło. To wszystko mogło się nie wydarzyć gdybyśmy wygrali odpowiednie mecze w, który popuściliśmy pasa i daliśmy sobie strzelić niepotrzebne bramki. Skład, który stworzyłem na pewno nie był idealny i brakowało w nim także lidera, którego otrzymaliśmy dopiero w 3/4 sezonu, przez resztę sezonu nie było kogoś, kto mógł w nawet najgorszych sytuacjach pociągnąć zespół. Sam jarałem się każdą bramką i patrzyłem na to z boku, chociaż 1/3 meczów w ogóle nie oglądałem i przez to może nie widziałem paru błędów w mojej taktyce. Chociaż patrząc na zawodników rywali można było odnieść wrażenie, że trochę z innej planety i walczymy z wiatrakami, no jednak daliśmy sobie radę z AFC (4 punkty w dwóch meczach), Peterborough (6 punktów w dwóch meczach), Sleaford (3 punkty w dwóch meczach), a nie dawaliśmy w mało ważnych meczach które powinniśmy wygrać (np. z Yaxley), ale to naprawimy w siedmiotygodniowym okresie przygotowawczym.

Co ciekawe na nowy sezon dostałem x2 budżetu płacowego (miałem 850, teraz mam 1,6 tyś funtów)


Bramkarze:

Phil Priestley (39, BR, Anglia) - 7 (1)/13/1/0/6.69
Mark Hales (38, BR, Anglia) - 32/58/6/1/6.80
Shuan Chettle (16, BR, Anglia) - 9/9/5/0/6.89



Śmiech na sali dla obydwóch bramkarzy, że jakiś nieznany młodziak bez umiejętności może ich zepchnąć do roli rezerwowych/trybuniarzy.
No cóż, Hales strasznie słabo bronił, a Priestley w ogóle nie bronił. Potrzeba nam nowego bramkarza, albo zmiennika dla Chettle.



Obrońcy:

Kevin Austin (42, LO, Trynidad i Tobago, 1/0) - 48/1/2/1/6.82
Eli Benn (19, OS, Anglia) - 3 (12)/0/0/0/6.72
Ged Eagle (20, OS, Anglia) - 19 (8)/1/0/0/6.71
Patrece Liburd (27, OS, Saint Kitts i Nevis, 1/0) - 22 (7)/2/1/1/6.84
David Reading (24, OS, Anglia) - 16/1/1/0/7.09
Marc Peacock (21, OS, Anglia) - 36 (1)/3/1/0/6.89
Mark Boyce (34, PO, Barbados, 2/0) - 46/5/9/4/7.04



Tutaj sytuacja nie wygląda tak beznadziejnie, jak na bramce. Jestem zadowolony z Boyce i Readinga, że Ci dwaj pomimo braku umiejętności
nadrabiają wszystko psychiką, myślę, że oni mogą być pewni swoich kontraktów no, chyba że będą chcieli odejść. Co z resztą? Liburd
ma aktywny jeszcze rok kontrakt, myślę, że zostanie. Austin jest już stary i myślę, że nie chce go widzieć już w tym klubie. Jeżeli
chodzi o Benna i Eagle to ten pierwszy był mi bezużyteczny i grał raczej w drużynach młodzieżowych, więc wydaje mi się, że zmieni
klub. Natomiast Eagle jest dobry rezerwowym i, dopóki nie dostane oferty zostanie.


Pomocnicy:

Jouel Potter (25, LP, Anglia) - 22 (8)/5/6/0/6.83
Daniel Ludlow (26, LP, Anglia) - 15 (1)/5/7/1/7.38
Papis Dieyte (26, ŚP, Senegal) - 6 (8)/0/2/0/6.68
Michael Simpson (41, ŚP, Anglia) - 6 (9)/1/2/1/6.57
James Martin (26, ŚP, Anglia) - 36 (11)/9/7/3/6.95
Alex Johnson (27, ŚP, Anglia) - 39 (6)/8/20/5/7.29
Jamie Lawrence (45, PP, Jamajka, 12/1) - 44 (1)/9/12/3/7.11



Najlepsze noty zbierali według mnie pomocnicy. Lawrence, Johnson, Ludlow grali znacznie powyżej swoich umiejętności i, oprócz tego
pierwszego danej będą grać pierwsze skrzypce. Potter i Simpson raczej odchodzą, chociaż ten drugi swoją drogę rozwija już bardziej
trenerska i tylko to może mnie zatrzymać, żeby go nie wyrzucić. Martin i Dieyte pewnie zostaną rezerwowymi i Johnson w środku pola
zagra z kimś nowym, świeżym -, ale najpierw kogoś takiego muszę znaleźć, bo narazie scouci wyszukują mi same ciapy.


Napastnicy:

Daniel Broadbent (25, N, Anglia) - 29/20/8/5/7.38
Brain Qualley (37, N, Saint Kitts i Nevis, 1/0) - 33 (8)/21/9/3/7.04
Alex Reid (19, N, Anglia) - 2 (4)/1/1/0/6.70
Gleen Garner (30, N, Anglia) - 19 (13)/14/9/3/7.09



Napastnicy - co o nich powiedzieć? Każdy z nich miał 10 godzin bez bramki (no może bez Reida, ale on akurat w ogóle nic nie grał) Qualley, zostanie zapamiętany z tego nie co zrobił, a z tego co pamiętnego focha. Ci trzej w sumie weszli z formą w trzy rożne okresy - Garner początek - miał świetny początek, później kontuzja i długo wracał, przy końcu było go w miarę widać. Qualley - środek - od meczu z Holbeach (11 kolejka) do Heanor (FA Vase) 9 bramek i powyżej miesiąca z bramkami, naprawdę był w formie, jednak później był jego foch i długo wracał, jego miejsce miał zastąpić Reid jednak doznał kontuzji i tyle go widziano. Brain dopiero w meczu z Huntingdonem (3 kolejki przed końcem) się obudził i przełamał serie 10H bez bramki. Broadbent również miał taki okres, początek również - kontuzje, jednak, gdy już doszedł do formy przetrzymał do końca sezonu.

 

Angielska Ekstraklasa

Sky Bet Championship

Sky Bet 1

Sky Bet 2

Angielska 9. Liga

 

Tarcza Wspólnoty

Puchar Ligi Południowej

FA Trophy

Capital One Cup

FC Carlsberg Vase

Johnstone's Paint Trophy

Northern League Doodson Sports Cup

Puchar Anglii

Odnośnik do komentarza

Sytuacja była napięta, musieliśmy szybko ruszyć do ofensywy transferowej z której jestem średnio zadowolony. Zaczęło się od zakończenia kariery przez Kevina Austina, Phila Priestleya i Jamie Lawrence - ten ostatni został nawet klubowym asystentem po tym jak zrezygnowałem z Nicka Spargo.

 

Ponadto zostaliśmy przeniesieni to innej 9. Ligi - Angielska Liga Centralna i prognoza w tej lidze dla nas to 6 miejsce. Według zarządu będziemy walczyć o awans.

 

Na początku naszych transferów pozbyliśmy się balastów - Alex Reid wybrał ofertę Slimbrigde. A później pozbyliśmy się trzech innych - Jouel Potter, Marc Peacock i Eli Benn szybko znaleźli swoje kluby i odeszli za darmo do odpowiednio - Enfield, Histon i Cheltenham Saras. Ponadto niespodziewanie odszedł Ged Eagle, który konsekwentnie odrzucał oferty i twierdził że nie zmieni klubu. Jednak z niewiadomych względów przyjął ofertę Biggleswade Town.

 

Szybko musieliśmy uzupełnić skład i tak do klubu przybył zawodnik Curzon Ashton, środkowy pomocnik - Matthew Crothers jednak uważam ten transfer za bardzo asekuracyjny i nie wierze aby młody Anglik szybko wszedł do pierwszej 11. Kolejnym wzmocnieniem został Liam Canavan którego chciałem sprowadzić już w zeszłym sezonie, jednak się nie udało. Można ten transfer uznać za sukces jednak wierzyłem że do naszego klubu dołączy Yuriy Mykhalchuk, jednak ukrainiec był nieugięty i nie chciał dołączyć do naszego zespołu. Mając w głowie poszukiwania środkowego pomocnika który miałby zastąpić Martina, poszukiwałem kogoś to mógłby wykonywać rzuty wolne. Poszukiwania trwały jeszcze na pozycji prawego obrońcy gdyż postanowiłem przenieść Boyce na lewą stronę. W dwu pakiecie więc ściągnąłem Vinnie Durranta zobaczymy co z tego będzie. Na prawe skrzydło ściągnąłem młodzieniaszka - Kegana Everingtona, który ma być liderem naszego zespołu według naszych trenerów. Ponadto grzać ławę przybył Conor Green.

Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ

8.8.2015 Thurnby Nirvana - Brocton 1:0 (Garner) (1 kolejka ligowa 'Angielska Liga Centralna')

Wszyscy w tym meczu nie mogli się doczekać zwycięstwa, raczej nikt nie wierzył że drużyna Brocton jest w stanie tutaj zwyciężyć. Gol dla naszego zespołu padł całkiem nie przypadkiem. Broadbent biegł z piłką i zauważył biegnącego Garnera który podniósł rękę aby Anglik podał mu piłkę i gdy już ją otrzymał strzelił bardzo blisko słupka, co było nie do obrony dla bramkarza Brocton. W tym meczu straciliśmy również naszego środkowego obrońcę - Dawida Readinga który musiał zejść z boiska z powodu kontuzji.

15.8.2015 Thurnby Nirvana - Horley 1:3 (Canavan - Moxon x2, Russell) (Puchar Anglii 'Extra Round')

19.8.2015 Lye - Thurnby Nirvana 1:5 (Hunter - Canavan, Everington, Ludlow x2, Garner) (2 kolejka ligowa 'Angielska Liga Centralna')

Mecz mógł być spokojnie wygrany dla Lye. Kiedy po dwóch akcjach było dla naszego zespołu 2:1, rywale strzelili bramkę dzięki Hunterowimieli sytuację na remis, jednak Ludlow w kontrze strzelił bramkę, pożniej dołożył drugą i w sumie nie było czego zbierać, gdyżpiątą dla naszych strzelił Canavan i było po meczu. Pierwsza bramka dla naszego zespołu padła po bardzo efektywnej akcji -Broadbent posłał prostopadłą piłkę co bardzo zaskoczyło obrońców rywali a i mnie samego, gdyż piłka leciała już za linie, jednak Durrant zdołał dośrodkować co na pewno zaskoczyło rywali i Garner musiał tylko dostawić nogę i było 1:0. Ponadto cała druga połowa była nudna (gra przewinęła z 45 minuty do gola Huntera).

22.8.2015 Thurnby Nirvana - Alvechurch 4:1 (Everington x2, Canavan, Broadbent - Whittingham) (3 kolejka ligowa 'Angielska Liga Centralna')

Zaczęło Alvechurch od gola Whittinghama co nas totalnie wzburzyło i od razu ruszyliśmy do ataku. Dwa gole Everingtona, po jednym Canavana i Broadbenta. To był łatwy mecz pomimo tego że znowu straciliśmy głupią bramkę. Ponadto mecz był brutalny i być może paru zawodników będzie musiało leczyć kontuzje, jednak o tym będę informować jeszcze, gdy nadejdzie na to czas. Zagranie kolejki? Dwa świetne wejścia Everingtona ze skrzydła i dwie bramki. Jak nie Ludlow, to Anglik zaskakuje pomimo braku pewnych cech, tak btw wszystkim go polecam.

29.8.2015 11.Cov Sphinx - 1.Thurnby Nirvana 3:4 (Bird x2, Bannister - Liburd, Ludlow, Canavan x2) (4 kolejka ligowa 'Angielska Liga Centralna')

Skuteczność to podstawa mawiają - Cov 4 celne - 3 bramki. Thurbny 4 celne - 4 bramki. Czy to wina bramkarzy? Nie, to wina pięknych akcji w tym meczu, moim zdaniem naprawdę było gites, Canavan wejście życia wręcz, dwa strzały i dwa gole. Trzeba się cieszyć jego szczęściem.

 

Najwięcej bramek w sierpniu: Liam Canavan (5 m./5 b.)

Najwięcej asyst w sierpniu: Canavan, Durrant, Martin, Crothers (5 m./ 2 a.)

Największe zaskoczenie: Liam Canavan (5 meczy z ławki, 5 bramek)

Zadowolenie: 67%

Stan konta: ~10 tysięcy funtów

 

TABELA

Odnośnik do komentarza

WRZESIEŃ

 

(zapomniałem o pozycjach, sory)

5.9.2015 Thurnby Nirvana - Quorn 5:1 (Broadbent x4, Martin - Rawdon) (5 kolejka ligowa 'Angielska Liga Centralna')

Cytując klasyk: Broadbent i wszystko jasne. Gdyby nie ten gol Rawdona moje szczęście byłoby na poziomie 100%. Kosmiczne wyniki padły również w innych meczach piątej kolejki. Cov Sphinx wygrało 8:4 z Basfordem.

12.9.2015 Long Eaton - Thurnby Nirvana 3:2 (sam (Liburd), Gordon x2 - Canavan, Everington) (6 kolejka ligowa 'Angielska Liga Centralna')

Przegraliśmy ten mecz dość niespodziewanie jednak w tym meczu nie zasłużyliśmy żeby zwyciężyć.

19.9.2015 Thurnby Nirvana - Kirby Muxloe 2:2 (Garner, Broadbent - Mathurine, Garrick) (7 kolejka ligowa 'Angielska Liga Centralna')

Gol w ostatnich minutach meczu dla Kirby.

26.9.2015 Rocester - Thurnby Nirvana 1:3 (Williams - sam (Wain), Garner, Ludlow) (8 kolejka ligowa 'Angielska Liga Centralna')

Pełna kontrola, jednak brak koncentracji paru zawodników sprawił że straciliśmy bramkę.

30.9.2015 1.Thurnby Nirvana - 18.Boldmere 3:1 (Broadbent, Liburd, Ludlow - Hall x2) (9 kolejka ligowa 'Angielska Liga Centralna')

Młodziak Hall narobił nam w tym meczu troszeczkę kłopotów.

Podsumowanie:

Pierwszy mecz z Quorn był pozornie łatwy, gdyby nie dwa karne podarowane wręcz przez naszych przeciwników ten mecz byłby spisany na straty.Dzięki tym karnym obudził się jednak Broadbent który łapał na początku sezonu słabe oceny i był kulą u nogi. Czas jednak przyniósł
nową formę. Później był mecz z drużyną Long Eaton którego przegraliśmy z własnej winy. Samobójczy gol sprawił że czarnoskóry obrońca nie mógł się pozbierać i straciliśmy na parę meczy formę tego piłkarza, pusciliśmy również dwa razy Gordona i mogliśmy co najwyżej odrabiac straty. Następnie był remis z Kirby, który był nieszczęsliwy. Rywale strzelili nam bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry i było po meczu. Z dwóch ostatnich meczy można być w 75% zadowolonym gdyź pojedyńcze blędy w naszej grze były, jednak daliśmy radę grać na więcej z przodu i to mi wystarczy.


W drużynie niestety doszło do wielu sprzeczek z powodu no, dużej liczby kupionych piłkarzy przez co wiele piłkarz burzy się o swoje miejsce w składzie. Na razie Crothers i Green postanowili podjąc próbe walki ze mną, jednak drużyna poparła moje działania i obydwaj wylądowali w U-19, zobaczymy jaki będzie ich dalszy los.

Kolejny tydzień zaczniemy od spotkania w FA Vase z Greenhouse, jednak po porażce w Pucharze Anglii, takie rozgrywki zostawiam asystentowi.

Do zespołu dołączyli środkowy obrońca z Walii Rhys Day, środkowy pomocnik Eddie Hutchinson i bramkarz Shane Gore.

 

Najwięcej bramek we wrześniu: Daniel Broadbent (5m. / 6b.)

Najwięcej asyst we wrześniu: Kegan Everingthon (5m. / 4 a.)

Największe zaskoczenie: Daniel Broadbent (5m. 3 k. / 3 b.)

Zadowolenie: 62%

Stan konta: ~6 tysięcy funtów

 

TABELA

Mistrzowie ważnych lig w Europie:
- Niemcy; Bayern
- Legia; Polska
- Real Madryt; Hiszpania
- Juventus; Włochy

Okienko transferowe (Anglia, najciekawsze transfery)
- Falcao > Monaco > 46,5 M > Man. Utd
- Juan Cuadrado > Fiorentina > 27,5 M > Chelsea
- Paco Alcacer > Juventus > 21 M > Man.City
- Aleksander Dragovic > SLB > 17,5 M > Liverpool

Okienko transferowe (Niemcy, najciekawsze transfery)
- Andre Schurrle > Chelsea > 13.75 M > Bayern

Okienko transferowe (Hiszpania, najciekawsze transfery)
- Alvaro Negredo > Man.City > 20 M > Valencia
- Wiliam Carvalho > Sporting > 13 M > Real
- Issac Cuenca > Deportivo > 12,75M > Sevilla

Okienko transferowe (Polska, najciekawsze transfery)
- Mateusz Kuchta > Zabrze > 1.9 M > Olympiakos > wyp. Piast
- Konrad Handzlik > Wisła > 750 T > Bordeaux
- Daniel Opare > Porto > 100 T > Legia
- powrót 'gwiazd' (Wojtkowiak, Blacha, Szukała, Jarosinski, Majewski, Klich)

Odnośnik do komentarza

PAŹDZIERNIK

 

Transfery:
in: Jordan Byrnes [ANG, 20l, ŚPO]
on: Papis Dieyte

Ligowe:
10.10.2015; 10/42; 4.AFC Wulfrunians - 1.Thurnby Nirvana 1:1 (Davidson - Ludlow)
17.10.2015; 11/42; 1.Thurnby Nirvana - 16. Tividale 1:1 (Broadbent - Fixter)
24.10.2015; 12/42; 1.Thurnby Nirvana - 2.Stourport 1:2 (Canavan - Walcott x2)
27.10.2015; 13/42; 13.Coleshill - 1.Thurnby Nirvana 2:1 (Weale, Miles - Byrnes)

Pucharowe:

3.10.2015; 2rd klaf 'FA Vase'; Thurnby Nirvana - Greenhouse 2:1 (Johnson, Boyce)

31.10.2015; 1rd 'FA Vase'; Thurnby Nirvana - Quorn 2:0 (Liburd, Byrnes)

Podsumowanie:

W miesiącu mieliśmy zrobić wszystko aby zwiększyć przewagę do bezpiecznej, czyli takiej abyśmy mieli co najmniej 9 punktów więcej od rywala znajdującego na drugim miejscu. Ponadto mieliśmy pokombinować z taktyką, która ostatnimi czasy pokazała swoje dziury i szybko potrzebuje dobrego murarza. Oprócz tego chciałem zwiększyć morale, które zostały nadszarpnięte przez jakieś końcowe bramki naszych rywali.

Wszystko jednak poszło na marne. 2 punkty w czterech meczach to chyba najgorsza moja zdobycz punktowa od początku gry na dakyn road Wszystkie cztery mecze przegraliśmy (remis to przegrana dla mnie) i przez niewybaczalne błędy których nie mogę taktycznie naprawić. Nie mam nastroju komentować tego tygodnia.

Najwięcej bramek w październiku strzelił nowy nabytek - Byrnes. Najwięcej asyst zanotował Daniel Ludlow. Największe zaskoczenie również - Jordan Byrnes. Zadowolenie - 66%, stan konta ~10 tysięcy.

 

 

TABELA

 

---

 

Przepraszam że to ciągle inaczej wygląda, jednak szukam odpowiedniego stylu dla mojego opka i gdzieś po drugim sezonie powinien on być stały.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...