Skocz do zawartości

Dilettante


Enigma

Rekomendowane odpowiedzi

Diego Conson i Daniele Frabotta trafili do jedenastki tygodnia. A nas po przerwie na mecze reprezentacji czekało spotkanie z beniaminkiem z Giulianovy. W tym spotkaniu dałem pograć zmiennikom ponieważ przed nami było spotkanie pucharowe z Aversą Normanną, a zespół z Giulianovy miał na swoim koncie zaledwie jeden punkt. Najwięcej problemów miałem w środku obrony bo Mark Howard wypadł ze składu na 2 tygodnie. Postanowiłem w tej formacji ustawić doświadczonego Prevete. Szansę na prawej stronie obrony dostał w końcu Pierre Sagna, a na lewej stronie zagrał Celli. Na skrzydłach od początku zagrali Perrulli i Leccese, a w ataku Brice Bonelli. Moje przewidywania okazały się słuszne i nawet zmiennicy nie mieli problemu z pokonaniem najsłabszej drużyny w lidze i to w bardzo okazałym stylu.

 

Lega Pro Girone C (11/38)
15.10.2016 Rubens Fadini, widzów: 320
Città di Giulianova - Lupa Roma 2:5

0:1 - 17' L. Leccese
0:2 - 26' F. Prevete
0:3 - 31' G. Perrulli MoM (9.2)
1:3 - 45’+1 G. Malcore
1:4 - 49’ D. Raffaello
2:4 - 55’ V. Lopez
2:5 - 88’ A. Faccini

 

Lupa: G. Micale, P. Sagna, F. Prevete, D.Conson, A. Celli, F.Nascimento, D. Raffaello, E. Hoxha (64’ P. Capodaglio), G. Perrulli, L. Leccese (64’ A. Faccini), B. Bonelli (45' M. Diaby)

Odnośnik do komentarza

Tym razem jako jedyny w jedenastce tygodnia znalazł się Davide Raffaello, a ja w kolejnym meczu ligowym znów będę się musiał trochę nagimnastykować ponieważ limit żółtych kartek przekroczył Diego Conson co przy kontuzjach Cascone i Howarda nieco komplikuje sytuacje. Zanim jeszcze moim problemem będzie ustawienie środka obrony trzeba było zmierzyć się z Aversą Normanną w meczu pucharowym. Pokonując Regginę i tak osiągnęliśmy historyczny wynik, ale naładowani pozytywną energią mieliśmy nadzieję, że uda się osiągnąć coś więcej. 19 października na murawę Augusto Bisceglia wyszła mocno zmotywowana jedenastka zawodników, którzy w mojej ocenie byli w najlepszej dyspozycji w ostatnich meczach. Na boisku widać było, że obydwie drużyny są skoncentrowane na tym żeby nie stracić bramki. Tuż przed przerwą w końcu udało nam się wcisnąć piłkę do bramki Aversy. Po rzucie rożnym największym sprytem wykazał się Maflamory Diaby, który otworzył wynik spotkania. Po godzinie znów był remis. Prostopadłe podanie w nasze pole karne wykorzystał Carbonaro i w sytuacji sam na sam Micale nie miał nic do powiedzenia. Stałe fragmenty gry w naszym wykonaniu są na prawdę mocną bronią. Dowodem tego była bramka zdobyta przez Pagano z rzutu wolnego, która ponownie dała nam prowadzenie. Poczynania w defensywie przy SFG dawały już niestety więcej do myślenia. Gola, który ponownie dał remis straciliśmy po błędach w kryciu przy rzucie rożnym rywali. Jako, że regulaminowy czas gry zakończył się remisem po chwili przerwy na uzupełnienie płynów rozpoczęliśmy dogrywkę. W tej obydwa zespoły grały zachowawczo najwięcej czasu spędzając w środku pola. Dodatkowy czas gry równieżnie został rozstrzygnięty dlatego o losach tego meczu musiały zadecydować rzuty karne. Mając w pamięci wiele przestrzelonych jedenastek w meczach ligowych bardzo bałem się braku skuteczności moich zawodników w tym konkursie. Moi piłkarze spisali się jednak bardzo dobrze pewnie egzekwując wszystkie próby, a bohaterem zespołu został Gianluca Micale, który obronił dwa strzały zawodników Aversy dając nam upragniony awans do kolejnej rundy Coppa Italia di Lega Pro.

 

Coppa Italia di Lega Pro runda 2
19.10.2016 Augusto Bisceglia, widzów: 601
Aversa Normanna - Lupa Roma 2:2k (karne: 2:4)

0:1 - 45’ M. Diaby
1:1 - 59' P. Carbonaro
1:2 - 64’ S. Pagani
2:2 - 73’ D. di Gregorio

 

MoM – M. Panatti (9.0)

 

Lupa: G. Micale, D.Frabotta, F. Prevete, D.Conson, S. Piva, A. Briglia, D. Raffaello (64’ E. Hoxha), L. Cerrai (64’ P. Capodaglio), S. Pagano, M. Kanoute (45’ A. Faccini), M. Diaby

Odnośnik do komentarza

Za wyeliminowanie Aversy Normanny otrzymaliśmy 3 tysiące Euro. Kolejna faza rozgrywek dzieli drużyny na cztery trzyzespołowe grupy. Trafiliśmy do grupy D razem z zespołami Messiny oraz Robur Sieny. W tej grupie wszystko jest możliwe, ale mam nadzieję że spiszemy się na tyle dobrze, że uda nam się wywalczyć awans, a ten zagwarantowany ma tylko drużyna, która zajmie pierwsze miejsce. Przed pierwszym meczem w grupie czekały nas jeszcze dwa mecze w lidze. Po dosyć wyczerpującym meczu czekało nas spotkanie z teoretycznie słabszym zespołem jakim była drużyna beniaminka z Celano. Z racji zawieszenia Consona i kontuzji Cascone i Howarda szansę debiutu dostał młodziutki Paolo Sammarco, któremu partnerował Filipe Nascimento zastępujący zmęczonego Prevete. Nasza obrona nie miała w tym meczu za wiele do roboty, a goście bardzo pomogli nam w odniesieniu zwycięstwa w tym spotkaniu prezentując mojej drużynie dwa rzuty karne.

 

Lega Pro Girone C (12/38)
22.10.2016 Quinto Ricci, widzów: 460
Lupa Roma – Celano 3:0

1:0 - 6' F. Nascimento (kar.)
2:0 - 22' G. Burgio
3:0 - 84' B. Bonelli (kar.)

 

MoM – L. Cerrai (8.8)

 

Lupa: G. Micale, D. Frabotta, P. Sammarco, F. Nascimento, A. Celli, A. Briglia, D. Raffaello (48’ P. Capodaglio), L. Cerrai, G. Perrulli, M. Kanoute (45’ L. Leccese), G. Burgio (67’ B. Bonelli)

Odnośnik do komentarza

Sytuacja kadrowa po raz kolejny troszkę się skomplikowała. Tym razem do listy kontuzjowanych dołączył, Davide Raffaello, który w jednym ze starć z zawodnikiem z Celano doznał pęknięcia szczęki i wróci na boisko za miesiąc. W tygodniu podczas treningu siłowego Giampietro Perruli nadwyrężył nadgarstek i nie zagra przez około dwa tygodnie. Na domiar złego urazy wykluczyły z gry jeszcze Kanoute i Celliego. Do treningu wrócili z kolei Cascone i Howard. W jedenastce tygodnia znalazło się tym razem miejsce dla Burgio i Nascimento oraz tradycyjnie już dla Frabotty. Ostatni mecz w październiku rozgrywaliśmy na ciężkim terenie w Aversie z niedawnym przeciwnikiem z meczu pucharowego. Mając w pamięci ostatni mecz wiedziałem, że nie mogę się spodziewać łatwego meczu. Gospodarze objęli prowadzenie chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy. Liczyłem na to, że być może Micale powtórzy wyczyn z meczu pucharowego i obroni rzut karny, ale Carbonaro uderzył pewnie nie dając szans naszemu bramkarzowi. Gospodarze nie nacieszyli się prowadzeniem zbyt długi gdyż zaraz po rozpoczęciu gry od środka boiska ruszyliśmy z szybką akcją, która na bramkę zamienił Diaby i znów mieliśmy remis. Sytuacja bardzo skomplikowała się po godzinie gry kiedy to drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Simone Piva i do końca meczu musieliśmy grac w osłabieniu. Najgorszy cios przyszedł w doliczonym czasie gry. Dwie minuty po upływie regulaminowych dziewięćdziesięciu Micale został pokonany po raz drugi i w minorowych nastrojach wracaliśmy bez choćby punktu z Aversy. Mimo porażki nasza pozycja w ligowej tabeli jest całkiem przyzwoita. Zajmujemy 6 miejsce ze stratą 3 punktów do 1 miejsca, które zajmuje Salernitana.

 

Lega Pro Girone C (13/38)
29.10.2016 Augusto Bisceglia, widzów: 1.123
Aversa Normanna - Lupa Roma 2:1

1:0 - 49' P. Carbonaro (kar.)
1:1 - 50’ M. Diaby
1:1 - 57’ S. Piva cz.k.
2:1 - 64’ A. De Vena MoM (7.0)

 

Lupa: G. Micale, D.Frabotta, P. Cascone, D.Conson, S. Piva, A. Briglia (57’ P. Sagna), E. Hoxha, L. Cerrai, S. Pagano, L. Leccese (45’ A. Faccini), G. Burgio (45’ M. Diaby)

 

Bilans: 4-0-2
Bramki: 13:10

Odnośnik do komentarza

Top 3 transfery świat:
1. Darlan (EC Vitória -> Atlético Paranaense) 1.4 mln. Euro
2. Higor (Fluminense -> Internacional Porto Alegre) 475 tys. Euro
3. Jonathan Cristaldo (Palmeiras -> Flamengo) 325 tys. Euro

 

Top 3 transfery Polska :
1. Grzegorz Kasprzik (WT -> Arka Gdynia)
2. Grzegorz Bartczak WT -> Górnik Łęczna)
3. Ariel Dzionsko ( WT -> Raków Częstochowa)

 

Anglia => Man City
Belgia => Club Brugge
Francja => Marseille
Hiszpania => Barcelona
Holandia => Ajax
Niemcy => Borussia Dortmund
Polska => Lechia
Portugalia => Sporting
Szkocja => Celtic
Włochy => Juventus

 

Polskie kluby w pucharach:
Legia (LM) -> el. 2 runda vs Levadia (5:0, 5:0) -> el. 3 runda vs Petrolul (3:1, 0:2) -> LE baraż vs HJK (3:0, 2:0) -> LE gr.J vs Anderlecht (1:1, x,x), Kirjat Szemona (1:0, x:x), Monaco (2:2, x:x)
Lechia (LE) -> el. 2 runda vs Brøndby (1:1, 1:2) -> OUT
Bełchatów (LE) -> el. 1 runda vs Songdal (0:1, 0:2) -> OUT
Jagiellonia(LE) -> el. 1 runda vs Metalurg Skopje (2:0, 1:1) -> el. 2 runda vs Strømgodset (2:3, 1:1) -> OUT

 

Listopad 2016

 

Listopad zaczynaliśmy od zmagań w grupie D Coppa Italia di Lega Pro, a naszym pierwszym przeciwnikiem była Robur Siena. Wicelider tabeli Lega Pro Girone A miał w swoim składzie zdecydowanie bardziej doświadczonych. Kolejną przewagą jaką miała nad nami Siena była jakość tych piłkarzy. Niestety to, że jesteśmy słabsi było widać w każdym elememcie, a wynik tego meczu świadczy o tym dobitnie. Nasze szanse na awans do kolejnej fazy zmalały praktycznie do zera ale i tak ugraliśmy już więcej niż ktokolwiek mógłby się spodziewać.

 

Coppa Italia di Lega Pro runda 3 grupa D
2.11.2016 Artemio Franchi - Montepaschi Arena, widzów: 6.718
Robur Siena - Lupa Roma 5:2

1:0 - 11’ G. Mucci
2:0 - 29' G. Micale (sam.)
2:1 - 38’ G. Burgio
3:1 - 47’ M. Colombi
4:1 - 61’ G. Mucci
4:2 - 65’ A. Faccini
5:2 - 90’+2 M. Colombi MoM (8.8)

 

Lupa: G. Micale, D.Frabotta, P. Cascone, D.Conson, S. Piva, A. Briglia, E. Hoxha (45’ P. Capodaglio), L. Cerrai, S. Pagano, L. Leccese (45’ A. Faccini), G. Burgio (45’ M. Diaby)

Odnośnik do komentarza

Na szczęście kolejny mecz ligowy rozgrywaliśmy z ostatnim z beniaminków. Teoretycznie był to słabszy przeciwnik i była sposobność na podniesienie morale po porażce w Sienie. Jedyny problem miałem z obsadzeniem lewej strony obrony ponieważ Celli był jeszcze kontuzjowany, a Piva pauzował za kartki więc następną okazję do pokazania się dostał Sammarco. Tym razem bok obrony zamiast środka, ale Paolo jest na tyle uniwersalnym zawodnikiem, że nie stanowiło to dla niego problemu. Rozmontowywanie Sacilese zaczęliśmy bardzo szybko bo już od 5 minuty kiedy pierwszą bramkę zdobył Diaby. Później z dobrej strony pokazał się Sammarco, który wpadł w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału bo wcześniej został sfaulowany, a jedenastkę na bramkę zamienił Nascimento. Młody Sammarco nie będzie dobrze wspominał jednak tego meczu ponieważ opuścił boisko z kontuzja jeszcze w pierwszej połowie, ale częściowo on także przyczynił się do zwycięswta swojej drużyny.

 

Lega Pro Girone C (14/38)
5.11.2016 Quinto Ricci, widzów: 473
Lupa Roma – Sacilese 4:1

 

1:0 - 5' M.Diaby
2:0 - 13' F. Nascimento (kar.)
3:0 - 24' P. Capodaglio MoM (8.8)
4:0 - 47’ M. Kanoute
4:1 - 64’ R. Faedda

 

Lupa: G. Micale, D. Frabotta, M. Howard, D. Conson, P. Sammarco (38’ P. Sagna), F. Nascimento, P. Capodaglio (77’ F. Prevete), E. Hoxha, S. Pagano, M. Kanoute (67’ L. Leccese), M. Diaby

Odnośnik do komentarza

Do drużyny tygodnia trafili Frabotta i Diaby. Do fizjoterapeuty natomiast trafił Kanoute, który przez około tydzień będzie przechodził zabiegi rehabilitacyjne na stłuczone udo. Reszta zawodników miała okazję trochę odpocząć ponieważ akurat była przerwa w rozgrywkach na mecze reprezentacyjne. Ja wykorzystałem tą okazję do małych zakupów. Postanowiłem poszukać jakiegoś kreatywnego zawodnika do środka pola. Mam nadzieję, że mój zakup okaże się trafiony. 2 stycznia do naszej kadry dołączy Carlo Ilari, który był wystawiony przez Juventus na listę transferową. Zawodnik wyceniany był na 170 tysięcy Euro, ale Stara Dama okazała się dla nas bardzo łaskawa i oddała swojego zawodnika za darmo. Sam Ilari też nie miał wygórowanych wymagań finansowych więc jestem bardzo zadowolony z jego pozyskania.

Transfery do klubu:
02.01.17 Carlo Ilari - OP (Ś)/ P(Ś )- (24 l.) Juventus -> Lupa Roma - za darmo

 

Po reprezentacyjnej przerwie czekało nas spotkanie ze spadkowiczem z Serie B drużyną Virtus Lanciano. Widać było ogranie naszego przeciwnika w wyższej klasie rozgrywkowej. Grali pewniej i bardziej dojrzale. Kilku zawodników grało w przeszłości w czołowych klubach Serie A. Nicolò Fazzi od 10 lat dorastał w młodzieżowych drużynach Fiorentiny. Simone Calvano miał za sobą pobyt w zespołach Atalanty i Milanu z kolei Antonio Rozzi miał się od kogo uczyć w drużynie Lazio. Najbardziej doświadczonym zawodnikiem Lanciano był Urugwajczyk Rubén Olivera. Udało nam się co prawda objąć prowadzenie w tym meczu, ale bramka Cerraia była jedyną jaką udało nam się zdobyć tego dnia. Gościom natomiast ta sztuka udała się dwukrotnie i mimo, że statystycznie mecz był wyrównany to drużyna z Lanciano wracała z kompletem punktów. Zawodnikiem meczu uznano właśnie Rubena Oliverę.

 

Lega Pro Girone C (15/38)
16.11.2016 Quinto Ricci, widzów: 466
Lupa Roma – Virtus Lanciano 1:2

 

1:0 - 9' L. Cerrai
1:1 - 25' R. Olivera MoM (8.8)
1:2 - 74' F. Melchiori

 

Lupa: G. Micale, D. Frabotta, P. Cascone, D. Conson, S. Piva, A. Briglia, L. Cerrai, E. Hoxha, S. Pagano (61’ P. Capodaglio), L. Leccese (45’ G. Perrulli), B. Bonelli (61’ G. Burgio)

Odnośnik do komentarza

Do treningów wrócił Davide Raffaello i miałem nadzieję, że ponownie będę miał z niego pożytek w środku pola. W spotkaniu z Casertaną na lewej stronie obrony po raz kolejny musiałem wystawić Sammarco ponieważ Simone Piva musiał odcierpieć karę tym razem za nadmiar żółtych kartek. Do składu wrócili też Raffaello i Kanoute. Sam mecz bardzo długo był nudny i dopiero pod koniec widowisko troszkę się ożywiło. Niestety moi zawodnicy przespali cały mecz i dali sobie strzelić bramkę pod sam koniec meczu. Coś niedobrego działo się w ostatnich meczach i czołówka lekko zaczęła nam odjeżdżać. Niby to w dalszym ciągu jest nieduża strata bo tylko sześć punktów, ale gdybyśmy lepiej spisali się w ostatnich dwóch meczach byłbym trochę spokojniejszy.

Lega Pro Girone C (16/38)
20.11.2016 Alberto Pinto, widzów: 2.094
Casertana - Lupa Roma 1:0

1:0 - 83' M. Salvatori

 

MoM – N. Macino (7.9)

 

Lupa: G. Micale, D.Frabotta, P. Cascone, D.Conson, P. Sammarco, A. Briglia, D. Raffaello, L. Cerrai, S. Pagano (45’ G. Perrulli), M. Kanoute, G. Burgio (64’ M. Diaby)

Odnośnik do komentarza

Przed ostatnim meczem w listopadzie, w którym naszym przeciwnikiem była Reggina okazało się, że żegnamy się z rozgrywkami Coppa Italia di Lega Pro ponieważ zespół Sieny pokonał Messinę i awansował do dalszej fazy. Pozostawała nam więc walka o jak najlepszą pozycję w lidze i tylko na tym należało się skupić. Na Quinto Ricci zjawiła się rekordowa ilość kibiców, której do tej pory ten stadion jeszcze nie widział. Ten mecz mógłby być ciekawym materiałem dla scenarzystów filmowych. Historia prawie jak ta o pokonaniu Goliata przez Dawida. Zaraz na początku meczu daliśmy się zaskoczyć i po 10 minutach przegrywaliśmy jedna bramką. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził będący w dobrej formie Diaby. Zaraz po rozpoczęciu gry goście ponownie wyszli na prowadzanie za sprawą Casiraghiego. Przewaga Regginy była miażdżąca i co rusz ostrzeliwali naszą bramkę. Tego dnia liczyła się jednak skuteczność. Stan meczu wyrównał Cerrai i kiedy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami Burgio, który 5 minut wcześniej zmienił Diaby’ego po raz trzeci wpakował piłkę do bramki gości. Z czterema celnymi strzałami i trzema bramkami wygrywamy kolejne ważne spotkanie. Odnoszę wrażenie, że moi zawodnicy znaleźli patent na Regginę. Już niedługo czeka nas mecz z Catanzaro i mam nadzieję, że i wtedy okażemy się lepsi.

 

Lega Pro Girone C (17/38)
26.11.2016 Quinto Ricci, widzów: 1.067
Lupa Roma – Reggina 3:2

 

0:1 - 9' L. Giannone
1:1 - 28' M. Diaby
1:2 - 46' D. Casiraghi
2:2 - 52’ L. Cerrai MoM (8.4)
3:2 - 81’ G. Burgio

 

Lupa: G. Micale, D. Frabotta, P. Cascone, D. Conson, S. Piva, F. Nascimento, D. Raffaello (77’ F. Prevete), L. Cerrai, S. Pagano, M. Kanoute (76’ L. Leccese), M. Diaby (76’ G. Burgio)

 

Bilans: 2-0-3
Bramki: 10:11

Odnośnik do komentarza

I to by było na tyle. Wyniki w kolejnych rozegranych miesiącach były tragiczne i zespół zanotował spory regres. Po sezonie postanowiłem zrezygnować z funkcji opiekuna Lupy i jak dotychczas nie znalazłem żadnej innej opcji, która by mnie satysfakcjonowała. Być może będę kontynuował tego sejwa już bez opisu jeszcze nie wiem. Na pewno będę prowadził inny klub. Wrzucę tylko jeszcze tabelę po rundzie jesiennej z jednym meczem awansem. Będzie tez screen z wszystkimi wynikami z rundy wiosennej oraz tabela końcowa.

 

Tabela po rundzie jesiennej:

 

 

xblfaqx_zpsb6a41e91.jpg

 

 

Wyniki rundy wiosennej:

 

 

vrbjmyt_zpse30e4c0d.jpg

 

 

Tabela po rundzie wiosennej:

 

 

nhsappe_zps7a3ac037.jpg

 

 

 

Temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...