Skocz do zawartości

Dilettante


Enigma

Rekomendowane odpowiedzi

W tygodniu w czasie jednego z treningów Davide Raffaello przy lądowaniu po wyskoku do główki zrobił to tak niefortunnie że skręcił kostkę co oznaczało, że przez miesiąc będący w dobrej dyspozycji pomocnik będzie oglądał mecze swojej drużyny tylko z wysokości trybun. W spotkaniu z Casertaną zastąpił go Cerrai, który poradził sobie równie dobrze. Linia pomocy była jedyną dobrze funkcjonującą formacją w tych zawodach. Błędy obrony w kryciu kosztowały nas utratę dwóch bramek i widmo trzeciej porażki z rzędu. Nie mogłem wymienić całej obrony, ale za to mogłem ściągnąć z boiska w przerwie skrzydłowych i napastnika, z dyspozycji których także nie byłem zadowolony. Do pewnego stopnia moje zabiegi podziałały motywująco na drużynę. Po godzinie gry Leccesse pięknym rogalem z 20 metrów zmniejszył rozmiary naszej porażki dając jeszcze nadzieję na dobry rezultat końcowy. Po końcowym gwizdku wszyscy chcieli wyściskać Luciano, który był cichym bohaterem swojej drużyny. W 89 minucie dokładnie dośrodkował w pole karne gdzie nie pilnowany Testardi dołożył nogę do lecącej piłki ustalając wynik spotkania. Leccesse miał jeszcze jeden powód do zadowolenia. Jego trafienie z drugiej połowy meczu znalazło się na 3 miejscu w plebiscycie na bramkę miesiąca. Daniele Frabotta także został doceniony i wybrany do najlepszej jedenastki miesiąca września.

 

Lega Pro Girone C (7/38)
26.9.2015 Alberto Pinto, widzów: 2.597
Casertana - Lupa Roma 2:2

1:0 - 25' K. Cisse MoM (8.3)
2:0 - 37' M. Cruciani
2:1 - 58’ L. Leccesse
2:2 - 89’ E. Testardi

 

Lupa: G. Micale, D.Frabotta, P. Cascone, D.Conson, A.Celli, F. Prevete, L. Cerrai, E.Hoxha, S. Pagano (45’ P. Capodaglio), G.Perrulli (45’ L. Leccesse), G. Burgio (45' E. Testardi)

Odnośnik do komentarza

Ostatni wrześniowy mecz był szansą na awans do następnej rundy Coppa Italia di Lega Pro. Drugi raz w tym sezonie na naszej drodze stanęła Reggina. W różnym wymiarze czasowym dałem pograć w tym spotkaniu zawodnikom, którzy z różnych względów takiej szansy jeszcze nie dostali. Chciałem oczywiście uzyskać jak najlepszy wynik więc tych zmian nie było za dużo. W bramce okazje do pokazania się dostał wracający po kontuzji palca Adornato. Na lewej pomocy zagrał Faccini, natomiast Kanoute został przesunięty do środka boiska. Dałem także odpocząć Prevete. W jego miejsce od początku grał Briglia. Na lewej obronie musiałem wystawić zmęczonego Celliego ponieważ Piva w meczach grupowych obejrzał 2 żółte kartki i musiał pauzować w tym meczu. Moje eksperymenty nie przyniosły niestety niczego dobrego i drużyna Regginy znowu strzeliła nam 3 bramki. Jedynym pozytywnym aspektem tego meczu była bramka młodego Olivy, który w przerwie zmienił Burgio.

 

Coppa Italia di Lega Pro 1 runda
30.9.2015 Oreste Granillo, widzów: 990
Reggina - Lupa Roma 3:1

 

1:0 - 42' F. Puntoriere
2:0 - 49' A. Maouel MoM (9.0)
3:0 - 72' C. Rangel (kar.)
3:1 - 77' E. Oliva

 

Lupa: D. Adornato, D.Frabotta, P. Cascone, D.Conson, A. Celli, A. Briglia, S. Pagano, M. Kanoute (78’ E.Hoxha), P. Capodaglio, A. Faccini (45’ L. Leccesse), G. Burgio (45’ E. Oliva)

 

Bilans: 3-1-3
Bramki: 13:13

Odnośnik do komentarza

Top 3 transfery świat:
1. Semih Kaya (Galatasaray -> Arsenal) 6.75 mln. Euro
2. Michail Antonio (Nottingham Forest -> Leicester) 2.2 mln. Euro
3. Hal Robson-Kanu (Reading -> Nottingham Forest) 1.7 mln. Euro

Top 3 transfery Polska : Brak

 

Anglia => Man City
Belgia => Club Brugge
Francja => AS Saint-Étienne
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => Ajax
Niemcy => Bayern
Polska => Legia
Portugalia => Sporting CP
Szkocja => Celtic
Włochy => Fiorentina

 

Polskie kluby w pucharach:
Legia (LM) -> el. 2 runda vs Szirak (6:0, 1:1) -> el. 3 runda vs Żylina (0:1, 2:2) -> LE baraż vs FC Midtjylland (3:1, 2:3) OUT
Lech (LE) -> el. 1 runda vs KÍ (3:0, 1:1) -> el. 2 runda vs Levadia (3:0, 4:0) -> el. 3 runda vs CSKA Sofia (3:0, 1:1) -> baraż vs Asteras Trypolis (4:3, 1:0) -> grupa LE vs Vitesse (3:2 ,x:x), Young Boys (x:x, x:x), Braga (x:x, x:x)
Cracovia (LE) -> el. 1 runda vs Suduva (2:0, 4:0) -> el. 2 runda vs Malmö (2:2, 2:1) -> el. 3 runda vs Young Boys (0:2, 1:3) -> OUT
Korona (LE) -> el. 2 runda vs FC Nordsjæland (0:0, 0:1) -> OUT

Odnośnik do komentarza

Październik 2015

 

Miałem nadzieję, że seria porażek, która nam się przytrafiła szybko sie skończy. Okazję by się o tym przekonać mieliśmy już na początku kolejnego miesiąca kiedy to gościliśmy u siebie Messinę. Okazało się, że to jeszcze nie teraz. Jedyną bramkę w tym nieciekawym meczu zdobył 15 minut przed końcem Gustavo Páez. Goście kończyli ten mecz w 10 po czerwonej kartce jaką ujrzał Enrico Pepe, ale było zbyt mało czasu do ostatniego gwizdka żebyśmy przewagę liczebną mogli wykorzystać.

 

Lega Pro Girone C (8/38)
3.10.2015 Quinto Ricci, widzów: 472
Lupa Roma - Messina 0:1

 

0:1 - 75' G. Páez
0:1- 86' E. Pepe – cz.k.

 

MoM – F. Calabrese (7.4)

 

Lupa: G. Micale, D. Frabotta, M. Howard, D.Conson, S. Piva, F.Prevete, L. Cerrai (67’ M. Kanoute), E.Hoxha, L. Leccese, G.Perrulli (67’ P. Capodaglio), G. Burgio (67' E. Testardi)

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem pomyśleć o ruchach transferowych zabezpieczających przyszłość klubu. Poprosiłem jednego ze skautów aby zajął się szukanie tylko młodych talentów. Andrea Pudda akurat skończył swoje wcześniejsze zadanie i to on będzie odpowiedzialny za wyszukiwanie przyszłych gwiazd Lupy. Andrea zaczął działać bardzo szybko przedstawiając listę nazwisk, które w przyszłości mogą grać z pożytkiem dla naszej drużyny. Na chwilę obecną propozycję przejścia do naszej drużyny zaakceptowali Paolo Sammarco 17-letni środkowy obrońca oraz Anzoumana Traoré 16-letni napastnik. Obydwaj młodzi zawodnicy zameldują się w klubie 2 stycznia 2016 roku.

 

Transfery do klubu:
04.10.15 Paolo Sammarco - O (Ś) - (17 l.) Arezzo U-20 -> Lupa Roma (przychodzi 2.1.2016)
04.10.15 Anzoumana Traoré - N (Ś) - (16 l.) LiventinaGorghense U-18 -> Lupa Roma (przychodzi 2.1.2016)

 

 

Podczas treningu na siłowni Alain Faccini przecenił swoje możliwości obciążenia sztangi i naciągnął mięśnie grzbietu. Będzie miał miesiąc na zastanowienie się czy warto się popisywać przed kolegami z zespołu. Przygotowania do kolejnego spotkania w którym przeciwnikiem miała być Martina Franca zbiegły się z meczami reprezentacji. W składzie mamy jednego zawodnika, który jest regularnie powoływany przez selekcjonera albańskiej młodzieżówki. Wyjazd Enesa Hoxhy na mecze reprezentacji zawsze jest dla mnie problemem ponieważ jest on naszym podstawowym graczem. Tym razem było podobnie. Albańczycy rozgrywali swój mecz dzień przed naszym spotkaniem ligowym dlatego nie było możliwości żeby Enes znalazł się chociażby na ławce rezerwowych. Niestety gospodarze wykorzystali słabszy okres naszej gry w lidze i bardzo łatwo wygrali 3:0. Oprócz trzech bramek w tym meczu straciliśmy również na 3 tygodnie Giueseppe Burgio, który naciągnął ścięgno pachwiny po jednym ze starć.

 

Lega Pro Girone C (9/38)
11.10.2015 Giuseppe Domenico Tursi, widzów: 1.135
Martina Franca - Lupa Roma 3:0

1:0 - 7' A. Calì
2:0 - 15' G. Tomi MoM (9.0)
3:0 - 33’ U. De Lucia

 

Lupa: G. Micale, D.Frabotta, P. Cascone, D.Conson, S. Piva, F. Prevete (45’ A. Briglia), L. Cerrai, P. Capodaglio, S. Pagano, G.Perrulli (45’ M. Kanoute), G. Burgio (34' E. Testardi)

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz i ponownie huśtawka nastrojów. Cieszyłem się, że powoli do pełni sił wraca Raffaello, który rozpoczął już normalne treningi z drużyną. Bałem się jednak tego, że czeka nas kolejne spotkanie, w którym może nie nastąpić przełamanie. Coś w tej drużynie się zacięło, a ja się głowiłem co to może być i jak to z powrotem poskładać. Stefano Tajarol po przyjściu Burgio i dołączeniu do pierwszej drużyny Olivy kompletnie nie potrafił się odnaleźć. Aversa Normanna, która była naszym kolejnym przeciwnikiem zaskoczyła nas już pierwszej minucie za sprawą De Veny. Mecz od początku nam się nię układał a ja byłem zmuszony do przeprowadzenia dwóch zmian już w pierwszej połowie. Za kontuzjowanych Prevete i Caopdaglio na boisko weszli Pagano i Briglia. Przebudziliśmy się dopiero w drugiej odsłonie, ale bramka Leccesse dała nam tylko remis.

 

Lega Pro Girone C (10/38)
18.10.2015 Quinto Ricci, widzów: 479
Lupa Roma - Aversa Normanna 1:1

0:1 - 1' A. De Vena
1:1- 52' L. Leccesse MoM (8.3)

 

Lupa: G. Micale, D. Frabotta, M. Howard, D.Conson, S. Piva, F.Prevete (43’ A. Briglia), E.Hoxha, D. Raffaello , P. Capodaglio (32’ S. Pagano), L. Leccese, E. Testardi (57' E. Oliva)

Odnośnik do komentarza

Do jednenastki tygodni trafił Gianluca Micale, co przy osiąganych przez nas wynikach mogło być małym zaskoczeniem. Drugi z beniaminków, z którym przyszło nam się zmierzyć w tym sezonie było okupujące dolne rejony tabeli Sorrento. Worek z bramkami miał szansę rozwiązać Briglia, ale fatalnie wykonał rzut karny trafiając prosto w bramkarza. Pod nieobecność kontuzjowanego Burgio postanowiłem dać pograć młodemu Olivie, który odpłacił mi się bramką otwierając wynik meczu. Tym razem mój trenerski nos nie zawiódł ponieważ drugą bramkę zdobył Lorenzo Cerrai, który wszedł w drugiej połowie.

 

Lega Pro Girone C (11/38)
24.10.2015 Italia, widzów: 803
Sorrento - Lupa Roma 0:2

0:0 - 22' A. Briglia (ch.rz.k.)
0:1 - 46' E. Oliva
0:2 - 70’ L. Cerrai

 

MoM – P. Capodaglio (9.0)

 

Lupa: G. Micale, D.Frabotta, P. Cascone, D.Conson, S. Piva, A. Briglia, D. Raffaello, E.Hoxha (58’ L. Cerrai), P. Capodaglio, G.Perrulli (58’ M. Kanoute), E. Oliva

Odnośnik do komentarza

Po zwycięstwie nad Sorrento przyszedł czas stawić czoła zespołowi, który ewidentnie ma na nas patent. W trzech rozegranych w zeszłym sezonie meczach z Salernitaną ponieśliśmy trzy porażki. Ostatniego dnia października kibice na Quinto Ricci mieli okazję przekonać się czy wyciągnęliśmy wnioski z tamtych spotkań. Po raz wtóry wszystko było przeciwko nam. Szybko strzelona przez gości bramka ułożyła spotkanie i znowu niemalże od początku byliśmy zmuszeni do odrabiania strat, których rozmiar po godzinie gry urósł do dwóch bramek. Przebudzenie nastąpiło tym razem za późno bo na 10 minut przed zakończeniem meczu. Cóż z tego, że Capodaglio strzelił bramkę kontaktową skoro za chwilę daliśmy sobie strzelić kolejne dwie i wiadomym było, że i tym razem nie uda nam się powalczyć nawet o remis. Rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Testardi, ale to było za mało żeby tego dnia postraszyć Salernitanę. Na osłodę został nam jedynie fakt, że na miano bramki miesiąca zasłużyło trafienie Luciano Leccesse z meczu z Aversą Normanną.

 

Lega Pro Girone C (12/38)
31.10.2015 Quinto Ricci, widzów: 610
Lupa Roma - Salernitana 2:4

0:1 - 3' A. Volpe
0:2 - 64' C. Lombardi
1:2 - 80’ P. Capodaglio
1:3 - 81’ A. Napoli
1:4 - 83’ A. Napoli
2:4 - 87’ E. Testardi

 

MoM – R. Papini (8.6)

 

Lupa: G. Micale, D.Frabotta, P. Cascone, D.Conson, S. Piva, A. Briglia (58’ L. Cerrai), D. Raffaello, E.Hoxha (58’ M. Kanoute), P. Capodaglio, G.Perrulli, E. Oliva (58’ E. Testardi)

 

Bilans: 1-1-3
Bramki: 5:9

Odnośnik do komentarza

Top 3 transfery świat:
1. Alef (Ponte Preta -> Cruzeiro) 3.4 mln. Euro
2. Elizeu (Ponte Preta -> Cruzeiro) 3 mln. Euro
3. Klever (Fluminense -> Internacional Porto Alegre) 750 tys. Euro

Top 3 transfery Polska : Brak

 

Anglia => Man City
Belgia => Club Brugge

Francja => Lyon
Hiszpania => Atlético Madryt
Holandia => Ajax
Niemcy => Bayern
Polska => Legia
Portugalia => Sporting CP
Szkocja => Celtic
Włochy => Juventus

 

W tym miejscu należy się też bardzo duże sprostowanie, które pokazuje, że nie umiem liczyć. Dwumecz Legii z FC Midtjylland zakończył się oczywiście zwycięstwem warszawskiej drużyny 5:4 i awansowała ona do grupy Ligi Europejskiej czego nie zauważyłem. :zawstydzony:

 

Polskie kluby w pucharach:
Legia (LM) -> el. 2 runda vs Szirak (6:0, 1:1) -> el. 3 runda vs Żylina (0:1, 2:2) -> LE baraż vs FC Midtjylland (3:1, 2:3) -> grupa vs Anderlecht (0:3, x:x), Szachtar (0:3, x:x), Grasshoppers (1:1, x:x)
Lech (LE) -> el. 1 runda vs KÍ (3:0, 1:1) -> el. 2 runda vs Levadia (3:0, 4:0) -> el. 3 runda vs CSKA Sofia (3:0, 1:1) -> baraż vs Asteras Trypolis (4:3, 1:0) -> grupa LE vs Vitesse (3:2 ,x:x), Young Boys (2:1, x:x), Braga (2:2, x:x)
Cracovia (LE) -> el. 1 runda vs Suduva (2:0, 4:0) -> el. 2 runda vs Malmö (2:2, 2:1) -> el. 3 runda vs Young Boys (0:2, 1:3) -> OUT
Korona (LE) -> el. 2 runda vs FC Nordsjæland (0:0, 0:1) -> OUT

Odnośnik do komentarza

Listopad 2015

 

Z niewiadomych dla mnie przyczyn nie możemy odnaleźć dobrej dyspozycji z początku sezonu. W tym miesiącu czekało nas kilka ciekawych spotkań. Na początek listopada los przydzielił nam wyjazd do Catanzaro, które co roku plasuje się w czołówce tabeli, ale nie może postawić tej „kropki nad i” aby nareszcie awansować do Serie B. W ostatniej kolejce zeszłego sezonu udało nam się ich postraszyć i w tym meczu także na to liczyłem. Wyszło całkiem nieźle. Naszej bramki w tym meczu bronił Davide Adornato, który solidnie prezentował się na treningach i postanowiłem dać mu szansę na pokazanie swoich umiejętności. Do składu po wyleczeniu kontuzji wrócił również Burgio. Mądra gra i większy spryt pozwoliły nam na sprawienie niespodzianki na trudnym terenie. Bohaterem spotkania był Mamadou Kanoute, który w pierwszej połowie ładnie znalazł się w polu karnym i strzałem przy słupku zaskoczył Cannizzaro. Po zmianie stron Senegalczyk z włoskim paszportem podszedł do piłki ustawionej na 20 metrze z lewej strony pola karnego i ładnym uderzeniem ponad murem po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy. Do domu wracaliśmy więc w dobrych nastrojach a media rozpisywały się o sensacyjnym wyniku jaki osiągnęliśmy, a broniący tego dnia jak w transie Adornato znalazł się w jedenastce tygodnia.

 

Lega Pro Girone C (13/38)
8.11.2015 Nicola Ceravolo, widzów: 3.644

Catanzaro - Lupa Roma 0:2

0:1 - 33' M. Kanoute
0:2 - 70’ M. Kanoute MoM (8.9)

 

Lupa: D. Adornato, D. Frabotta, P. Cascone, D.Conson, S. Piva, A. Briglia, D. Raffaello, E.Hoxha (65’ L. Cerrai), P. Capodaglio (65’ L. Leccesse), M. Kanoute, G. Burgio (65’ E. Oliva)

Odnośnik do komentarza

Na mecz z Ischią klubowy lekarz postawił na nogi Prevete, ale do jego gabinetu musiał się zgłosić Cerrai, u którego zdiagnozowano przepuklinę sportową. Lekarz obiecał mi, że za około miesiąc będziemy mogli ponownie liczyć na Lorenzo. Postanowiłem nie zmieniać zwycięskiego składu z przed tygodnia. Jedyna zmiana nastąpiła w środku pola gdzie będącego na zgrupowaniu reprezentacji Hoxhe zastąpił Capodaglio. W jego miejsce na skrzydle pojawił się Leccesse. Na prowadzenie wyszliśmy za sprawą Burgio, który zdobył 4 bramkę w sezonie, ale cieszyliśmy się z tego wyniku tylko przez 4 minuty kiedy to do wyrównania doprowadził Finizio. W następujących po sobie fazach meczu żadna z drużyn nie mogła znaleźć rozwiązania, które pozwalało zgarnąć pełną pulę. Dopiero w ostatnim kwadransie po zbyt krótkim wybiciu piłki naszych obrońców dopadł do niej Trofa, który mocnym uderzeniem z 20 metrów nie dał szans Adornato. Euforia po zwycięstwie nad Catanzaro nie trwała zbyt długo.

 

Lega Pro Girone C (14/38)
14.11.2015 Quinto Ricci, widzów: 471
Lupa Roma - Ischia 1:2

1:0 - 28' G. Burgio
1:1 - 32' M. Finizio
1:2 - 79’ D. Trofa MoM (8.5)

 

Lupa: D. Adornato, D. Frabotta, P. Cascone, D.Conson (61’ M. Howard), S. Piva, A. Briglia, D. Raffaello, P. Capodaglio, L. Leccesse, M. Kanoute (61’ S. Pagano), G. Burgio

Odnośnik do komentarza

Drużyna Virtus Entella była spadkowiczem z Serie B, ale na stadion Comunale w Chiavari to my jechaliśmy jako faworyt. Starałem się jednak tonować nastroje bo jak pokazują dotychczasowe wyniki w tej lidze każdy z każdym może zarówno wygrać jak i przegrać. Spotkanie dobrze nam się ułożyło. Dośrodkowanie Frabotty po raz kolejny dobrze wykończył Leccesse, który pokonał weterana włoskich boisk grającego kiedyś w Romie Ivana Pelizzoliego. Nie długo po tym niegroźnego urazu doznał Hoxha i zdecydowałem się zdjąć go z boiska żeby kontuzja się nie pogłębiła. Niestety nie ustrzegliśmy się tez błędów, a jeden z nich wykorzystał Ficarotta, który uprzedził Cascone w walce o piłkę i nie dał Adornato najmniejszej możliwości do obrony. Obydwie drużyny kończyły spotkanie w osłabionych składach ponieważ kontuzjowani zeszli strzelcy bramek Leccesse i Ficarotta,a limity zmian trenerzy wykorzystali już wcześniej. Zawodnikiem meczu uznano asystenta przy golu dla naszej drużyny Daniele Frabotte, dla którego znalazło się po raz kolejny miejsce w najlepszej jedenastce tygodnia.

 

Lega Pro Girone C (15/38)
21.11.2015 Comunale, widzów: 363

Virtus Entella - Lupa Roma 1:1

0:1 - 24' L. Leccesse
1:1 - 70’ L. Ficarotta

 

MoM – D. Frabotta (8.1)

 

Lupa: D. Adornato, D. Frabotta, P. Cascone, D.Conson, S. Piva, F. Prevete, D. Raffaello, E.Hoxha (36’ P. Capodaglio), L. Leccesse (79’ knt), M. Kanoute (68’ G. Perrulli), E. Oliva (68’ G. Burgio)

Odnośnik do komentarza

W 16 kolejce tego sezonu gościliśmy u siebie lidera z Benevento. Liczyłem na to, że możemy spróbować sprawić podobną niespodziankę jak w meczu z Catanzaro. Podobnie jak w poprzednim meczu pierwszą zmianę wymusił na mnie uraz Enesa Hoxhy. Goście mieli w swoim składzie jednego zawodnika, który tego dnia robił ogromnie dobrą pracę na boisku. Ofensywny pomocnik Luis Alfageme dwa razy znalazł sposób na pokonanie Adornato. Trafienie Davide Raffaello okazało się jedynie bramką honorową. Starcie z liderem nie przyniosło więc sensacji, na którą po cichu liczyłem. Daniele Frabotta znalazł uznanie w oczach ekspertów trafiając do jedenastki miesiąca.

 

Lega Pro Girone C (16/38)
28.11.2015 Quinto Ricci, widzów: 888
Lupa Roma - Benevento 1:2

0:1 - 32' L. Alfageme
0:2 - 49' L. Alfageme MoM (8.8)
1:2 - 50’ D. Raffaello

 

Lupa: D. Adornato, D. Frabotta, P. Cascone, D.Conson, A. Celli, F. Prevete, D. Raffaello, E. Hoxha (22’ A. Faccini), S. Pagano, M. Kanoute (45’ L. Leccesse), G. Burgio (45’ E. Testardi)

 

Bilans: 1-1-2
Bramki: 5:5

Odnośnik do komentarza

Top 3 transfery świat:
1. Frédéric Arrodnel(Clermont -> Nicea) 155 tys. Euro
2. Sergio Blanco (Ponte Preta -> Cruzeiro) 17.75 tys. Euro

 

Top 3 transfery Polska : Brak

 

Anglia => Man City
Belgia => Genk
Francja => Lyon
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => Ajax
Niemcy => Bayern
Polska => Legia
Portugalia => Benfica
Szkocja => Celtic
Włochy => Juventus

 

Polskie kluby w pucharach:
Legia (LM) -> el. 2 runda vs Szirak (6:0, 1:1) -> el. 3 runda vs Żylina (0:1, 2:2) -> LE baraż vs FC Midtjylland (3:1, 2:3) -> grupa vs Anderlecht (0:3, 2:1), Szachtar (0:3, x:x), Grasshoppers (1:1, 3:1)
Lech (LE) -> el. 1 runda vs KÍ (3:0, 1:1) -> el. 2 runda vs Levadia (3:0, 4:0) -> el. 3 runda vs CSKA Sofia (3:0, 1:1) -> baraż vs Asteras Trypolis (4:3, 1:0) -> grupa LE vs Vitesse (3:2 ,1:2), Young Boys (2:1, x:x), Braga (2:2, 0:0)
Cracovia (LE) -> el. 1 runda vs Suduva (2:0, 4:0) -> el. 2 runda vs Malmö (2:2, 2:1) -> el. 3 runda vs Young Boys (0:2, 1:3) -> OUT
Korona (LE) -> el. 2 runda vs FC Nordsjæland (0:0, 0:1) -> OUT


Grudzień 2015

 

Ligowe zmagania w grudniu rozpoczęliśmy meczem z ostatnim z beniaminków drużyną Biancoscudati Padova. Trzeci mecz z rzędu z urazem kończy Hoxha dlatego w najbliższym czasie dostanie trochę wolnego na regeneracje sił. W tym spotkaniu nie mogłem wystawić też zawieszonych za kartki Cascone i Prevete oraz Frabotty. Felice w tygodniu poprzedzającym mecz doznał kontuzji, która wyklucza go z gry na dwa miesiące. Lekarz poinformował mnie, że nabawił się on podwójnej przepukliny. Liczyłem na dobry wynik w tym spotkaniu, który będzie przetarciem przd kolejnymi ważnymi meczami. Ekipę z Padovy rozmontowali we dwójkę Kanoute i wprowadzony po przerwie Testardi. Ten pierwszy co prawda na początku meczu nie wykorzystał rzutu karnego ale dobił piłkę wypluta przez Viottiego zdobywając pierwszą bramkę. W drugiej połowie dołożył do tego jeszcze dwie asysty, które na bramki zamienił Testardi. Na przerwę schodziliśmy jednak przy wyniku remisowym bowiem w doliczonym czasie pierwszej odsłony bramkę wyrównującą zdobył Daniele Buongiorno. Najważniejsze w tym meczu czyli zdobycie 3 punktów udało się osiągnąć z czego się niezmiernie cieszę. Dwie bramki, które zdobył Testardi dały mu miejsce w jedenastce tygodnia.

 

Lega Pro Girone C (17/38)

5.12.2015 Quinto Ricci, widzów: 433
Lupa Roma - Biancoscudati Padova 3:1

0:0 - 10' M. Kanoute (ch.rz.k.)
1:0 - 10' M. Kanoute MoM (9.0)
1:1 – 45’+2 D. Buongiorno
2:1 - 50' E. Testardi
1:1 – 83’ E. Testardi

 

Lupa: D. Adornato, D. Pasqualoni, M. Howard, D.Conson, S. Piva, A. Briglia, D. Raffaello, E. Hoxha (28’ A. Faccini), L. Leccesse (70’ S. Pagano), M. Kanoute, G. Burgio (45’ E. Testardi)

Odnośnik do komentarza

Rozlosowano grupy zbliżających się Mistrzostw Europy na francuskich boiskach. Prowadzona przez Adama Nawałkę reprezentacja Polski, która udział w turnieju finałowym zapewniła sobie w ostatnim meczu eliminacyjnym pokonując Irlandię trafiła do grupy C razem z Hiszpanią, Szwajcarią i Ukrainą. Reprezentacji Włoch pod wodzą Antonio Conte przyjdzie zmierzyć się w fazie grupowej z drużynami Austrii, Danii, a także Szwecji.

Do grona kontuzjowanych dołaczył podstawowy stopper naszego zespołu Pietro Cascone. Diagnoza brzmiała: naciągnięte ścięgno podkolanowe, a to oznaczało, że w tym roku doświadczony obrońca już nie zagra i więcej szans do pokazania się z dobrej strony będzie miał zakontraktowany w lecie Mark Howard. Wygrywając w Stabii mogliśmy przegonić drużynę Juve w tabeli, ale kolejny pokaz nieporadności tej możliwości nas pozbawił. W przerwie niezadowolony z postawy zawodników ofensywnych postanowiłem dokonać trzech zmian z przodu. Bardzo szybko się to na mnie zemściło ponieważ zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy kontuzjowany Raffaello musiał zejść z boiska, a my do końca meczu musieliśmy sobie radzić w osłabieniu. Dzielna walka niestety nie wystarczyła i musieliśmy uznać wyższość gospodarzy.

 

Lega Pro Girone C (18/38)
12.12.2015 Romeo Menti, widzów: 1.797
Juve Stabia - Lupa Roma 3:1

1:0 - 33' L. Bacchetti
2:0 - 60' S. Di Carmine
3:0 - 66’ M. Howard (sam.)
3:1 - 71’ S. Pagano (kar.)

 

MoM – Ronaldo (8.6)

 

Lupa: D. Adornato, D.Frabotta, M. Howard, D.Conson, S. Piva, A. Briglia, D. Raffaello (46’ knt), E.Hoxha, L. Leccesse (45’ S. Pagano), M. Kanoute (45’ G.Perrulli), E.Testardi (45’ G. Burgio)

Odnośnik do komentarza

Na zakończenie pierwszej rundy spotkań przyjechała do nas Cosenza, która było dosyć wysoko w tabeli ligowej, ale była w naszym zasięgu. Rozpoczęliśmy w dobrym stylu od szybko strzelonej bramki przez Capodaglio, po której to goście musieli się martwić o wynik. Odrabianie strat poszło im niestey za dobrze i jeszcze przed przerwą wysli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Kończymy ten rok porażką i jeśli za 3 tygodnie nie zdarzy się nic dobrego to Foggia nie będzie dla nas już taka łaskawa i runda rewanżowa może się zacząć dla nas równie brutalnie jak kończy się ta jesienna.

 

Lega Pro Girone C (19/38)
20.12.2015 Quinto Ricci, widzów: 505
Lupa Roma - Cozenza 1:2

1:0 - 5' P. Capodaglio
1:1 - 16' L. Tedeschi MoM (8.3)
1:2 – 41’ M. Mosciaro

 

Lupa: D. Adornato, D. Frabotta, M. Howard, D. Conson, S. Piva, A. Briglia, L. Cerrai (62’ M. Kanoute), E. Hoxha, P. CapodaglioL. Leccesse (62’ G. Perrulli), E. Testardi (62’ G. Burgio)

 

Bilans: 1-0-2
Bramki: 5:6

 

Tabela po rundzie jesiennej przedstawia się następująco

 

tyxtpxn_zps20493ecd.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Top 3 transfery świat:
1. Diego Reyes (Porto -> America (MEX)) 2.5 mln. Euro
2. Facundo Bertoglio (Boca Juniors -> Velez Sarsfield) 1 mln. Euro
3. Pablo Chavarría (Lens -> Boca Juniors) 600 tys. Euro

 

Top 3 transfery Polska : Brak

 

Anglia => Man City
Belgia => Genk
Francja => Lyon
Hiszpania => Barcelona
Holandia => Ajax
Niemcy => Bayern
Polska => Legia
Portugalia => Benfica
Szkocja => Celtic
Włochy => Juventus

 

Polskie kluby w pucharach:
Legia (LM) -> el. 2 runda vs Szirak (6:0, 1:1) -> el. 3 runda vs Żylina (0:1, 2:2) -> LE baraż vs FC Midtjylland (3:1, 2:3) -> grupa vs Anderlecht (0:3, 2:1), Szachtar (0:3, 1:0), Grasshoppers (1:1, 3:1) -> 1 runda eliminacyjna vs Newcastle (x:x, x:x)
Lech (LE) -> el. 1 runda vs KÍ (3:0, 1:1) -> el. 2 runda vs Levadia (3:0, 4:0) -> el. 3 runda vs CSKA Sofia (3:0, 1:1) -> baraż vs Asteras Trypolis (4:3, 1:0) -> grupa LE vs Vitesse (3:2 ,1:2), Young Boys (2:1, 1:0), Braga (2:2, 0:0) -> 1 runda eliminacyjna vs Trabzonspor (x:x, x:x)
Cracovia (LE) -> el. 1 runda vs Suduva (2:0, 4:0) -> el. 2 runda vs Malmö (2:2, 2:1) -> el. 3 runda vs Young Boys (0:2, 1:3) -> OUT
Korona (LE) -> el. 2 runda vs FC Nordsjæland (0:0, 0:1) -> OUT

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2016

 

W pierwszych dniach stycznia zgodnie z zapowiedzią do klubu zawitało dwóch młodych zawodników, którzy zostali skierowani do drużyny U-20. Pierwszy zespół przygotowywał się natomiast do meczu z Foggią, a ja w zespole miałem co raz większy obóz buntowników. Ambicja nie pozwalała niektórym na wchodzenie z ławki lub pogodzenie się z rolą wiecznego rezerwowego. Największe pretensje miała dwójka napastników Tajarol – Testardi, a także Leccese i Celli. Tajarol nie mógł już liczyć u mnie na grę, ale nie było chętnych do jego kupna. Nie mogłem zwolnić go z kontraktu ponieważ klubu nie było stać na wypłacenie mu odszkodowania za wcześniejsze rozwiązanie umowy. Testardi i Leccesse nie grają w cale tak mało, ale najczęściej nie w pełnym wymiarze czasowym i nie zawsze od początku i z tym muszą się pogodzić albo do czasu znalezienia nowych klubów będą trenowali z rezerwami. Największy problem mam z Cellim, który jest solidnym grajkiem na ławkę, ale Piva cieszy się większym zaufaniem w mojej hierarchii. Nie mogę pozbyć się rezerwowego lewego obrońcy bo w razie jakichś problemów zdrowotnych czy zawieszenia za kartki Simone to właśnie Celli jest naturalnym wyborem.

 

W trakcie przerwy między rozgrywkami kilku zawodników złapało kontuzje, a inni nie mogli zagrać z powodu nadmiaru kartek. Cztery żółte kartki na swoim koncie miał Conson, ale uraz wyleczył już Cascone i to on zagra razem z Pasqualonim w środku obrony ponieważ Howard także nie był w pełni sił. Do kontuzjowanego wcześniej Prevete dołączyli Leccesse oraz Martorelli. Tak jak przewidywałem Foggia grała dużo bardziej agresywnie i skutecznie niż w pierwszym meczu. Tego dnia nie mieliśmy argumentów, które pozwoliłyby nam myśleć o korzystnym rezultacie. Najbardziej zawiódł mnie Adornato, który popełnił fatalny w skutkach błąd. Rozpoczynając grę po akcji Foggi, w której sędzia odgwizdał spalonego Davide będąc na 30 metrze od swojej bramki podał piłkę wprost pod nogi Vincenzo Sarno, który uderzając z 55 metrów nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w pustej bramce. Od następnego meczu do bramki wróci z powrotem Micale. Próbowaliśmy gonić wynik ze wszystkich sił, ale udało się zdobyć tylko bramkę honorową autorstwa Burgio.

 

Lega Pro Girone C (20/38)
6.1.2016 Quinto Ricci, widzów: 493
Lupa Roma - Foggia 1:2

0:1 - 38' V. Anastasi
0:2 - 42' V. Sarno MoM (8.3)
1:2 – 70’ G. Burgio

 

Lupa: D. Adornato, D. Frabotta, D. Pasqualoni, P. Cascone, S. Piva, A. Briglia, D. Raffaello E. Hoxha, P. Capodaglio (45’ S. Pagano), M. Kanoute (45’ G. Perrulli), E. Testardi (45’ G. Burgio)

Odnośnik do komentarza

Rewanż z Melfi graliśmy 3 dni po pierwszym styczniowym spotkaniu. W linii obrony zmęczonych Pasqualoniego i Cascone zastąpili Conson i Howard. W pomocy za kartki nie mógł zagrać Raffaello więc szansę dostał Cerrai. W ataku postanowiłem dać choć trochę pograć maruderowi Tajarolowi. Stefano udowodnił mi w tym meczu, że jego czas na Quinto Ricci definitywnie minął. Wyraźnie słabsze Melfi długo nie dawało sobie strzelić bramki. Dopiero wprowadzony po godzinie gry Burgio znalazł sposób na pokonanie Belluciego. Jego wyczyn powtórzył Hoxha i wyjeżdżaliśmy ze stadionu Arturo Valerio z kompletem punktów. Zawodnikiem meczu został wybrany Daniele Frabotta, który prezentuje się na prawdę solidnie i utrzymuje cały czas bardzo wysoką dyspozycję. Zarówno Frabotta jak i wracający do bramki Micale znaleźli się też w jedenastce tygodnia.

 

Lega Pro Girone C (21/38)
9.1.2016 Arturo Valerio, widzów: 345
Melfi - Lupa Roma 0:2

0:1 - 69' G. Burgio
0:2 - 74' E. Hoxha

 

MoM – D. Frabotta (9.0)

 

Lupa: G. Micale, D.Frabotta, M. Howard, D. Conson, S. Piva, A. Briglia, L. Cerrai, E. Hoxha, P. Capodaglio (48’ S. Pagano), M. Kanoute (59’ G.Perrulli), S. Tajarol (59' G. Burgio)

Odnośnik do komentarza

Mecz ze słabiutko spisującym się Gavorrano należał do gatunku tych, które należy wygrywać. Ta drużyna jest najpoważniejszym kandydatem do spadku z ligi. Bardzo przyjemnie patrzyło się na poczynania zwodników Lupy w tym spotkaniu. Pierwszą szansę na bramkę zmarnował Silvio Pagano, który nie wykorzystał rzutu karnego trafiając prosto w bramkarza, a odbitą piłkę obrońcy Gavorrano wybili na aut. Szybkie wyrzucenie futbolówki z autu i przytomność Kanoute dały nam gola praktycznie zaraz po ponowieniu akcji po rzucie karnym. Zaraz po przerwie drugą bramkę dołożył Perrulli, który zmienił kontuzjowanego jeszcze w pierwszej połowie Pagano. Bramkę kontaktową zdobył grający przez wiele lat na niemieckich boiskach Giovanni Federico. Po tym golu moi zawodnicy ponownie wzięli się do pracy czego efektem były jeszcze trzy bramki, które zdobyli Conson, Cerrai i ponownie Kanoute. Po raz kolejny widać było, że zawodnicy mają radość z gry i przedewszystkim z wygrywania. Nagrodą za ostatnie dobre wyniki była nominacja do jedenastki tygodnia dla Daniele Frabotty, Diego Consona, Simone Pive i Davode Raffaello.

 

Lega Pro Girone C (22/38)
17.1.2016 Quinto Ricci, widzów: 473
Lupa Roma - Gavorrano 5:1

0:0 – 32’ S. Pagano (ch.rz.k.)
1:0 – 32’ M. Kanoute
2:0 – 47’ G. Perrulli
2:1 – 48’ G. Federico
3:1 – 53’ D. Conson
4:1 – 87’ L. Cerrai
5:1 – 90’ M. Kanoute MoM (9.4)

 

Lupa: G. Micale, D.Frabotta, P. Cascone, D. Conson, S. Piva, A. Briglia, D. Raffaello, E. Hoxha (56’ L. Cerrai), S. Pagano (36’ G.Perrulli), M. Kanoute, G. Burgio (45' E. Testardi)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...