Skocz do zawartości

W opozycji do biedy


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

PAŹDZIERNIK 2020
Eredivisie [10-13]
[1.] RKC Waalwijk 3:1 (1:0) Feyenoord Rotterdam [10.] (Ghezzal x3)
[6.] Ajax Amsterdam 0:0 RKC Waalwijk [1.]
[8.] FC Groningen 2:0 (1:0) RKC Waalwijk [1.]
[2.] RKC Waalwijk 4:0 (1:0) Roda JC Kerkrade [10.] (Ghezzal, Radosevic, Savanier, Ohlsson)

Champions League [Faza grupowa 3/6]
[4.] CSKA Moskwa 2:2 (1:2) RKC Waalwijk [2.] (Ohlsson, Olausen)
TABELA PO MECZACH PAŹDZIERNIKOWYCH

Stan klubowego konta: 33 530 765 euro
Łączna wartość sprzedanych piłkarzy: 93 000 000 euro
Podsumowanie:
Wciąż brakuje właściwego rytmu, a dysproporcja w poszczególnych meczach między formacjami woła o pomstę do nieba. Albo fantastycznie gramy tylko w obronie, tak jak w Amsterdamie, albo strzelamy po dwa gole, by stracić też co najmniej tyle samo. Zabolał mnie mecz przeciwko Rosjanom, gdyż przez 60 minut byliśmy w przewadze z powodu czerwonej kartki. O ile potrafiliśmy to wykorzystać, strzelając kolejne bramki, tak obrona zaprezentowała się katastrofalnie. Pozwoliliśmy dwa razy na doprowadzenie do wyrównania. Dlatego traktuję ten wynik jak porażkę. Żeby było mało problemów to Rodriguez zgłosił się do mnie, że Holandia nie jest miejscem w którym czuje się dobrze. Nie pozostało mi nic innego jak wysłać go na urlop. Tak więc przez miesiąc będziemy grać tylko jednym lewym obrońcą. Na szczęście udanie kończymy miesiąc wysoką wygraną z beniaminkiem. Tego mi właśnie brakowało. Rozjechania przeciwnika w lidze bez litości. Cóż, miesiąc taki sobie. Ci co grali wcześniej słabo, w ogóle się nie poprawili. Natomiast Ohlsson, Ghezzal to osoby, które ciągną ten klub do przodu. Będę też musiał prawdopodobnie sprzedać Trubitsina bo przy nim nawet Goossens zatracił instynkt strzelecki. Gramy obecnie bez napastnika. W ostatnich dwóch kolejkach pięć razy obijaliśmy słupek bądź poprzeczkę. Skuteczność to nasza największa zmora.
Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

Qu. - Ja dopiero od trzech lat mam sensowną szkółkę juniorską, więc ciężko bym wprowadził nie wiadomo ilu juniorów. I tak sądzę, że daję szansę wielu juniorom na pokazanie się w seniorskiej piłce. Natomiast jeśli chodzi o Holendrów, których miałem gdy podejmowałem klub to jednak ich jakość nie pozwalała w dłuższej mierze walczyć o coś więcej niż utrzymanie. Oczywiście pierwszy sezon był niesamowity patrząc na wynik. Ale wzmocnień musiałem już szukać poza granicami kraju. W kolejnym sezonie znowu wprowadzę jednego, dwóch juniorów. A za pięć lat będziemy drugą Barceloną.
_________________________

LISTOPAD 2020

Eredivisie [14-16]
[2.] RKC Waalwijk 2:1 (1:1) PEC Zwolle [5.] (Maksimovic, Savanier)
[17.] AZ Alkmaar 0:2 (0:2) RKC Waalwijk [1.] (Ghezzal, Radosevic)
[2.] RKC Waalwijk 2:0 (1:0) PSV Eindhoven [2.] (Nguette x2)

Champions League [Faza grupowa]
[2.] RKC Waalwijk 3:0 (1:0) CSKA Moskwa [4.] (Goossens x2, Savanier)
[2.] RKC Waalwijk 0:1 (0:0) FC Barcelona [1.]
Stan klubowego konta: 33 141 641 euro
Łączna wartość sprzedanych piłkarzy: 93 000 000 euro
Podsumowanie:
Ależ kapitalny miesiąc pod kątem wyników. Nie dość, że w lidze odrobiliśmy straty do PSV to dzięki zwycięstwu nad nimi uciekliśmy na odległość czterech punktów (choć mają jeden mecz rozegrany mniej). Natomiast w Champions League po fantastycznej wygranej przeciwko CSKA, oraz niespodziewanej porażce Milanu z nimi właśnie, zapewniliśmy sobie awans do kolejnej fazy. Dzięki temu w ostatniej kolejce będę mógł dać pokazać się rezerwowym. Któż z nich nie chciałby wybiec na San Siro i dać z siebie wszystko. Nawet mecz przeciwko Blaugranie nie wyglądał źle z naszej strony. Bardzo dobrze spisuje się defensywa, a największym wygranym tego miesiąca jest zdecydowanie Paling. Pamiętamy jego kiepściutki pierwszy sezon w Waalwijk. Dla mnie sprawa była prosta: albo się ogarnie (i to tak porządnie) albo będę zmuszony go sprzedać. Anglik wybrał pierwszą opcję dzięki czemu prawa strona obrony to najmocniej obsadzona pozycja w klubie. W ogóle obrona spisuje się bez zarzutu, niech jeszcze Rodriguez zacznie grać przynajmniej na 70% swojego potencjału, a będzie superowo. Tak czy siak w grudzień wchodzimy w doskonałych nastrojach.
Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

Qu. - Uniemożliwia mi to moja filozofia. Odkąd pamiętam zawsze było moim celem sprowadzanie do klubu młodych piłkarzy i rozwijanie szkółki. Wiadomo ile potrafi kosztować holenderski talent (np. taki Plat, prawie 13 mln euro a jeszcze nie jest ukształtowany), tak więc do tej pory nie było mnie na to stać. Nie znalazłbym w Holandii snajpera o takich atrybutach jak Trubitsin i sprowadził go tylko za 4 mln euro. Dlatego kupowałem zagranicznych i cierpliwie rozwijałem szkółkę.
____________________________

GRUDZIEŃ 2020

Eredivisie [17-21]
[10.] Sparta Rotterdam 2:2 (1:1) RKC Waalwijk [1.] (Goossens, Maksimovic)
[12.] ADO Den Haag 0:1 (0:0) RKC Waalwijk [1.] (Maksimovic)
[1.] RKC Waalwijk 3:0 (1:0) Almere City [18.] (Olausen, Plat, Nguette)
[1.] RKC Waalwijk 0:2 (0:1) NEC Nijmegen [7.]
[1.] RKC Waalwijk 1:0 (0:0) Vitesse Arnhem [13.] (Ohlsson)
Champions League [Faza grupowa]
[4.] AC Milan 0:2 (0:1) RKC Waalwijk [2.] (Trubitsin, Smetsers)

Stan klubowego konta: 29 806 677 euro
Łączna wartość sprzedanych piłkarzy: 93 000 000 euro
Podsumowanie:
Muszę napisać coś więcej o starciu z AC Milan, bo to doszło już do momentu, w którym słynny rywal bije się o pozostanie w europejskich pucharach (ostatnie miejsce i punkt straty do CSKA), a my przyjeżdżamy i stuprocentowym, rezerwowym składem lejemy ich niemiłosiernie. Naprawdę to była ogromna przewaga. Mieliśmy kilka stuprocentowych okazji do podwyższenia, ze strzałem w słupek włącznie. Miło ogląda się takie obrazki. Miejsce też zadowalające. Barcelona wygrała wszystkie mecze (!), będąc absolutnie poza zasięgiem. My poradziliśmy sobie z dwójką ciężkich rywali i w kolejnej fazie zmierzymy swe siły z Galatasaray. Cieszy mnie ten przeciwnik bo daje nam jakieś szanse na powtórzenie historycznego wyniku czyli ćwierćfinału.
Natomiast w lidze tak sobie. Straciliśmy punkty tam gdzie nie powinniśmy, a zawsze trudne do pokonania NEC nie mieli dla nas litości. Z nikim nie gra się nam tak ciężko jak z nimi. Mecz był bardzo wyrównany i atrakcyjny dla kibiców: tzw. "cukiereczek". Niestety PSV dalej spisuje się fenomenalnie i to oni obecnie przewodzą w lidze. Wygląda na to, że i my i oni odskoczyliśmy reszcie zespołów na lata świetlne. To może oznaczać wspólną dominację i dzielenie się mistrzostwem w kolejnych latach. I pomyśleć, że zaczynałem przygodę gdy Ajax zostawał trzykrotnie mistrzem Holandii. Ależ to wszystko potrafi się zmienić.
Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza
STYCZEŃ 2021
Eredivisie [22-23]
[14.] sc Heerenveen 1:2 (0:0) RKC Waalwijk [2.] (Archer, Trubitsin)
[14.] FC Utrecht 1:1 (0:1) RKC Waalwijk [2.] (Savanier)

Mecze towarzyskie:
RKC Waalwijk - RKC Waalwijk U-19 2:0 (Trubitsin, Radosevic)
RKC Waalwijk - River Plate 3:2 (Ghezzal x2, Franken)
RKC Waalwijk - 20'Oss 5:0 (Trubitsin x3, Ghezzal, Goossens)

Stan klubowego konta: 24 120 338 euro
Łączna wartość sprzedanych piłkarzy: 93 000 000 euro
Podsumowanie:
Zapowiadało się na wielkie zakupy w Rosji. Właściwie to nie zakupy. Trzem niezwykle zdolnym ofensywnym pomocnikom kończyły się kontrakty, nie mogąc przepuścić tej okazji zaproponowałem im wysokie kontrakty (każdy po 30 tys. euro). Niestety dwaj przedłużyli swoje umowy, a ostatni wybrał ofertę Manchesteru United. Na pocieszenie zostało mi wyhaczenie 16-letniego stopera. Zwykle nie wklejam wcześniej profilu, ale on przyjdzie do nas dopiero za 1,5 roku. Tak więc łapcie Alexey Plekhanov. Jak dla mnie to ogromny talent, diamencik wręcz, który gdy jeszcze zbierze doświadczenie w obecnym klubie to możemy doczekać się najlepszego środkowego obrońcy w historii. Potencjał jest przeogromny. A jeśli chodzi o transfery w drugą stronę to po Ogbonne dwa razy zapytał Bayern Monachium. Odrzuciłem obie ich oferty w okolicach 14 mln euro i dałem do zrozumienia, że poniżej 30 mln nie zejdę. Nie chcę popełniać błędu jak rok temu, gdy sprzedałem najlepszego obrońcę, Escudero, co mocno odczuliśmy w rundzie wiosennej. Niestety PSV obecnie jest poza zasięgiem całej ligi. Jadą do takiej Bredy, która zajmuje czwarte miejsce i wygrywają 3:0. My niestety gubimy punkty i tracimy już cztery punkty do nich. Zapowiada się niezwykle ciężka walka o tytuł w tym roku.
Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza
LUTY 2021



Eredivisie [24-27]



[2.] RKC Waalwijk 2:0 (1:0) Twente Enschede [9.] (Nguette, Ohlsson)



[17.] Go Ahead Eagles 1:2 (0:1) RKC Waalwijk [2.] (Trubitsin x2)



[1.] RKC Waalwijk 2:0 (1:0) NAC Breda [7.] (Goossens x2)



[5.] Feyenoord Rotterdam 2:1 (0:1) RKC Waalwijk [1.] (Savanier)



Champions League [1/8 Finału]



RKC Waalwijk 4:0 (2:0) Galatasaray Stambuł (Goossens x2, Ogbonna, Savanier)





Stan klubowego konta: 16 285 699 euro

Łączna wartość sprzedanych piłkarzy: 93 000 000 euro


Podsumowanie:

Szkoda, że ostatni mecz miesiąca z Feyenoordem zakończył się tak źle, bo wszystko układało się bardzo dobrze. Ekipa z Eindhoven przegrała dwa ligowe spotkania, my robiliśmy swoje i wyprzedziliśmy ich, by na końcu znowu wrócić na drugie miejsce. Mimo to jestem zadowolony. Patrzcie jak rozbiliśmy Turków. Nie mieli żadnych argumentów i przewaga jest tak duża, że chyba dam zagrać rezerwom w rewanżu. Raczej wątpliwe żeby zdołali odrobić stratę. Z innych plusów to obaj napastnicy powolutku odzyskują formę, zdobywają bramki i poprawiają swoje statystyki. Mam już zakontraktowanego kolejnego napadziora, którego podkradłem drużynie Club Brugge. Ale oczywiście przedstawię go latem, gdy do nas przyjdzie. Tak czy siak Trubitsin będzie musiał się ostro starać, żebym go nie sprzedał. Tymczasem walczymy dalej i czekamy na pojawienie się nowych juniorów w klubie już w marcu. Oczywiście dam znać jeżeli zakontraktuję kogoś utalentowanego.

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza
MARZEC 2021

Eredivisie [28-29]
[2.] RKC Waalwijk 2:0 (2:0) Ajax Amsterdam [3.] (Savanier, Goossens)
[15.] Roda JC Kerkrade 0:3 (0:0) RKC Waalwijk [1.] (Ghezzal, Ohlsson, Radosevic)

Champions League [1/8 Finału-rewanż]
Galatasaray Stambuł 2:1 (2:1) RKC Waalwijk (Biekman)
Pierwszy mecz: 0:4 (awans: RKC Waalwijk)
Stan klubowego konta: 16 597 487 euro
Łączna wartość sprzedanych piłkarzy: 93 000 000 euro
Podsumowanie:
Krótki jeśli chodzi o granie miesiąc, ale znacznie więcej działo się poza boiskiem. Mam na myśli oczywiście nowych juniorów. Nie był to zbyt owocny nabór i nadzieje wiążę właściwie tylko z jednym, ale po kolei: Johan Jansen, Lorenzo Lemmens, Patrick Koppers, Ransford Alhassan, Wout de Lange. Tak, mamy szansę na kolejnego znakomitego prawego obrońcę, mam na myśli Alhassana. Przydałby się też bramkarz z potencjałem, ale tu pewności nie mam czy taki się ukaże. A jeśli chodzi o formę to jest całkiem nieźle. Niezwykle pewne zwycięstwo z Ajaxem (powinno być wyższe, tyle okazji mieliśmy) no i przede wszystkim zadowalająca postawa drugiego garnituru w stolicy Turcji. Nikt się nie spodziewał, że to właśnie Biekman zamelduje nas w kolejnej rundzie golem z akcji (!). W ćwierćfinale spotkamy się z Borussią Dortmund i gdybyśmy utrzymali obecną formę to nie jesteśmy bez szans. Bardzo wiele rzeczy wyjaśni się w kwietniu. Nic tylko grać.
Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza
KWIECIEŃ 2021

Eredivisie [30-33]
[10.] PEC Zwolle 1:2 (0:1) RKC Waalwijk [1.] (Savanier, Ogbonna)
[2.] PSV Eindhoven 1:0 (1:0) RKC Waalwijk [1.]
[2.] RKC Waalwijk 2:1 (1:1) AZ Alkmaar [15.] (Olausen x2)
[2.] RKC Waalwijk 2:2 (2:2) FC Groningen [7.] (Smetsers, Olausen)
Champions League [1/4 i 1/2 finału]:
RKC Waalwijk 1:1 (1:0) Borussia Dortmund (samobójcza)
Borussia Dortmund 2:2 (1:1) RKC Waalwijk (Trubitsin x2)
Awans: RKC Waalwijk

RKC Waalwijk 0:0 Juventus Turyn
Juventus Turyn 1:2 (0:1) RKC Waalwijk (Savanier x2)
Awans: RKC Waalwijk

Stan klubowego konta: 21 165 170 euro
Łączna wartość sprzedanych piłkarzy: 93 000 000 euro

Podsumowanie:
Jesteśmy w finale Champions League!!!! Najpierw fantastycznie rozegraliśmy dwumecz ze słynną Borussią. W pierwszym mieliśmy nieco pecha, bo powinniśmy dowieźć jednobramkowe prowadzenie. W rewanżu musieliśmy wyjść nastawieni ofensywnie i tak też uczyniłem. Dzięki genialnemu Trubitsinowi, autorowi dwóch trafień, uzyskaliśmy lepszy bilans bramkowy. Ostatni kwadrans w Dortmundzie był mega stresujący, niewiele brakowało byśmy ostatecznie przegrali, na szczęście wytrzymaliśmy ciśnienie. W następnej rundzie wylosowaliśmy Juventus Turyn. Fani byli w grobowych nastrojach, ale bardzo mądrze rozegraliśmy spotkanie na naszym terenie. Uwaga w obronie pozwoliła nam wyjść na rewanż ze świadomością, by wystarczy ukłuć raz rywala, by ten miał z nami ogromne kłopoty. Jak się skończyło, każdy widzi. Show Savaniera i wygrana, która zapisze się wielkimi literami w historii klubu. Nie sądziłem, że jesteśmy już drużyną, która może powalczyć o miano najlepszej na starym kontynencie. A skoro jesteśmy przy pucharach to dwie informacje. Nie napisałem, że zostaliśmy ostatnim reprezentantem Holandii w Europie, choć proszę sobie wyobrazić, że jeszcze w marcu było pięć zespołów z naszego kraju biorących udział w rozgrywkach europejskich(!!!!). PSV biło się nawet w ćwierćfinale LM, ale ostatecznie odpadli. Druga informacja jest taka, że moi juniorzy znowu wymiatają w młodzieżowej wersji Champions League i w półfinale zmierzą się z Tottenhamem. Liczymy na awans do finału!
Inna sprawa to pozyskanie zdolnego juniora, który pojawił się nagle na rynku i żaden inny klub go nie przygarnął. Ma dopiero 15-lat i mnóstwo czasu na rozwinięcie umiejętności. Oto on: Christian Lorentzen. Ligę niestety najprawdopodobniej przegraliśmy. Mieliśmy dwa punkty straty i zaległy mecz z Groningen. Niestety okoliczności nie pozwoliły nam zwyciężyć i wyprzedzić PSV. Już w 22. minucie Biekman zobaczył czerwoną kartkę za brutalny faul (za co wstrzymałem mu pensję na tydzień) i od tej pory grało nam się bardzo trudno. Mimo osłabienia dwa razy wychodziliśmy na prowadzenie, którego nie udało nam się utrzymać. No cóż, coś za coś. Wspaniała postawa w Europie musiała zostać okupiona nieudaną próbą obrony tytułu. Nie sądzę, by PSV ostatni mecz przegrało, co jest warunkiem koniecznym do przegonienia go w tabeli.
Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza
MAJ 2021

Eredivisie [34]
[2.] RKC Waalwijk 3:0 (2:0) ADO Den Haag [14.] (Savanier, Trubitsin, Ghezzal)
Stan klubowego konta: 16 966 111 euro
Łączna wartość sprzedanych piłkarzy: 93 000 000 euro

Podsumowanie:
Hahahahaha! Co za niezwykły finisz sezonu!! Okazało się, że cuda się zdarzają. My dość szybko rozprawiliśmy się z przeciwnikiem i czekaliśmy na wieści z Nijmegen, gdzie miejscowe NEC podejmowało PSV, Do przerwy goście wygrywali 1:0, co grzebało nasze szanse na obronę mistrzostwa. A potem zdarzył się cud! Niejaki van Buren ustrzelił hat-tricka i NEC wygrało 3:1!! Co oznacza, że królem w Holandii po raz szósty z rzędu RKC Waalwijk!!. W pierwszym sezonie to rywal z Eindhoven pozbawił nas w ostatniej kolejce sensacyjnego zwycięstwa w Eredivisie. Dziś odpłaciliśmy się z nawiązką. Brawo drużyna, nie mogło być bardziej dramatycznie i smakowicie niż to się potoczyło. Jak co roku, odbyły się baraże o Ligę Europejską oraz utrzymanie. Do zaprezentowania swoich umiejętności w Europie bedzię miał okazję zespół FC Groningen. Do drugiej ligi, po zaledwie roku spadł Almere City (ostatnie miejsce), Go Ahead Eagles (baraże) oraz Roda JC Kerkrade (baraże). Z Jupiter League bezpośredni awans wywalczył klub Heracles, a po barażach udało się wejść drużynom Volendam i FC Emmen. Został nam już tylko mecz finałowy LM przeciwko Chelsea Londyn. Ale pozwolę sobie go opisać w osobnym poście.
Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza
Halo Stadio Olimpico w Rzymie! Meldujemy się w stolicy Włoch w doskonałych nastrojach. Nic nie zepsuje nam dzisiejszego wieczoru. Chłopacy mają się bawić na boisku i cieszyć samym meczem. Absolutnie nie oczekuję wygranej, bo już bardzo wiele osiągnęliśmy w tym sezonie. Pokazaliśmy całemu światu, że sportowo nie odbiegamy od najlepszych na kontynencie. Nie możemy skorzystać z usług Rodrigueza (wypadł na 7 tygodni z powodu urazu). Na szczęście dysponuję doskonałym zmiennikiem. Gomez ma zdaje się najlepszą średnią w zespole i na pewno nie będzie osłabieniem. Naprzeciw kilku wielkich zawodników: Hazard, Oscar, Ramsey, Verratti czy Courtois. Oni wiedzieli po co wyszli na murawę i boleśnie nam to pokazali. Ale brawa za drugą połowę. Ustawiliśmy sobie za punkt honoru zdobycie honorowego gola, mieliśmy ku temu kilka znakomitych okazji i tuż przed końcem udało się to. Przegrywamy bardzo wyraźnie, ale musiałem brać to pod uwagę. Wielkie brawa za ten sezon!

Champions League, finał 22.05.2021
Chelsea Londyn 4:1 (3:0) RKC Waalwijk
1:0 Fierro [12']
2:0 Wilson [37']
3:0 Wilson [40']
4:0 Wilson [68'-k.]
4:1 Trubitsin [89']
MoM: Wilson (9.5)
Widzów: 70 634
Podsumowanie
Za mecz finałowy otrzymaliśmy 6 mln euro + kolejne 6 za sprzedaż praw telewizyjnych. Dobrze, podreperowało nam to budżet bo było już kiepsko.
Odnośnik do komentarza

Jacelinho - Tak. James Wilson. W mojej wersji po kilku latach spędzonych na wypożyczeniach został sprzedany z United do Chelsea za 21,5 mln euro. Obecnie jego wartość wynosi 48 mln i jest jednym z lepszych napadziorów w grze, co udowodnił zresztą w finale LM.

Adam3333 - Dzięki piękne.

azakarsan - Ja zauważyłem, że jak mi zaczyna wyraźnie nie iść, to największy konkurent też z dnia na dzień traci formę, mimo że chwilę wcześniej lał wszystkich aż miło. Z jednej strony to pomaga w osiąganiu sukcesów, z drugiej wydaje się sztuczne. Co do mojego snu to nie ma źle :D . Mieszkam w Irlandii, mam nienormowany czas pracy i różnie wygląda mój tryb dnia. Ale spoko, jestem do tego przyzwyczajony.
_____________________

Oceny poszczególnych zawodników:

M - Liczba meczów
G - Gole
A - Asysty
ŚrO - Średnia Ocena

 


Bramkarze:
Ricardo Sandoval (M: 37 G: 0 A: 1, ŚrO: 6.90) - Odnoszę wrażenie, że bramkarzom zaniżane są noty, lub bardzo ciężko im się wybić i zdobyć średnią powyżej 7. Nie zliczę momentów, gdy argentyński golkiper ratował nas przed stratą punktów, szczególnie w drugiej fazie sezonu. W ogóle nie muszę się martwić o jakieś babole, gdy mam go między słupkami. Nawet udało mu się zanotować asystę, choć nie pamiętam w jakim spotkaniu miało to miejsce. Ricardo jest pewnym punktem i takim zostanie na długie lata.
Ed Koster (M: 12 G: 0 A: 0 ŚrO: 6.93) - No proszę, młody wychowanek wytrzymał presję i przeskoczył na wyższy poziom niż pozwalają mu na to umiejętności. Nie widzę jakiegoś wielkiego wzrostu atrybutów w ciągu ostatniego roku, a mimo to bronił bardzo dobrze i to nie zawsze w łatwych pojedynkach (wystawiałem go na San Siro w meczu z Milanem czy w rewanżu w fazie pucharowej z Galatasaray). Skauci nie widzą w nim dużego potencjału, ale ja oczywiście dalej będę go trzymał w drużynie. Raczej się nie przebije do pierwszego składu, ale jako zmiennik, czemu nie?

Obrońcy:

Nikola Maksimovic (M: 40 G: 3 A: 0 ŚrO: 7.04) - Dokładnie identyczna średnia nota jak rok temu. Świetnie zaczął się rozumieć z Ogbonną i stworzyli parę doskonałych obrońców. Nie schodził poniżej swojego poziomu i rzecz jasna zostawiam go na kolejny sezon. Za 12 miesięcy kończy mu się kontrakt. Nikola zbliża się do trzydziestki, co w przypadku stopera nie oznacza dramatycznego spadku atrybutów, ale zapewne będzie chciał zakończyć w Waalwijk karierę i zażąda kilkuletniego, wysokiego kontraktu. Nie wiem czy będę mógł na to przystać. Musiałby grać co najmniej tak samo dobrze jak dotychczas. Zobaczymy.
Mark Muller (M: 27 G: 0 A: 3 ŚrO: 7.03) - Z pewnością Mark chciałby mieć lepsze statystyki niż powyższe. To zadziwiające, że ani razu nie wpisał się do protokołu meczu jako strzelec bramki. W poprzednich rozgrywkach udało mu się to aż pięć razy. Asyst też mógłby mieć więcej, w końcu to podłączający się do niemal każdej akcji ofensywnej obrońca. Pod koniec miałem z nim problemy, bo uznał, że Waalwijk jest dla niego za małe. Stwierdził, iż chciałby spróbować sił w większym klubie. Obiecałem mu, że to u nas spełni swoje ambicje poprzez zdobycie kolejnego mistrzostwa kraju. Gdy jeszcze doszedł finał Ligi Mistrzów, Mark ostatecznie poprosił o zdjęcie go z listy transferowej. Niestety muszę się przygotować, że jeszcze maksymalnie dwa sezony i będzie tupał nogami byleby tylko przenieść się gdzieś indziej. Zgodzę się, o ile ktoś wyłoży przynajmniej 30 baniek.

Mark Gómez (M: 31 G: 2 A: 6 ŚrO: 7.29) - Z roku na rok spisuje się coraz lepiej. Teraz był genialny! Podstawowy lewy obrońca Rodriguez miał fatalne wejście w sezon, dlatego często musiałem korzystać z usług reprezentanta Stanów Zjednoczonych. I niemal zawsze był wiodącą postacią. Nie mogę się do niczego przyczepić. Mark jest kapitalnym zmiennikiem i jeśli konkurent się nie poprawi, to dam mu plac na stałe.

Frenkie Biekman (M: 18 G: 1 A: 1 ŚrO: 6.98) - Jego średnia w lidze to 7.13. Naprawdę jestem zbudowany jego występami. To wciąż młody zawodnik, który cały czas rozwija atrybuty. Jeszcze nie zdecydowałem czy ma potencjał pozwalający mu na stałe wejść do drużyny, ale niech gra tak dalej to nie będzie żadnych wątpliwości. Ostatnie pół roku miał nieco słabsze, lecz ogólnie jestem zadowolony. Strzelił jednego gola ale jakże ważnego. Zabił mecz 1/8 finału LM w Stambule. Tak trzymaj Frenkie.

Trevor Paling (M: 38 G: 0 A: 3 ŚrO: 7.02) - To ciekawe: mniej asyst, mniej goli niż rok temu, ale wyższa średnia. A to dlatego, że Trevor znacznie poprawił się w grze defensywnej. Już pisałem wcześniej, albo się poprawi, albo zastąpi go Muller, a Anglik zostanie sprzedany. Prezentował się na tyle dobrze, że zaczęły się nim interesować dwa kluby Premiership, Liverpool oraz Arsenal. Prawdopodobnie dalej pozostanie moim pierwszym wyborem, o ile utrzyma poziom.

Andrés Rodriguez (M: 29 G: 0 A: 3 ŚrO: 6.87) - Początek przygody z klubem - dramat. Kompletnie nie pokazał swoich wielkich umiejętności, będąc najsłabszym punktem formacji obronnej. Gdyby tego było mało to przyszedł do mnie płacząc, iż Holandia nie jest dla niego odpowiednim miejscem. Wysłałem go na miesięczny urlop i wrócił odmieniony. No może nie od razu, ale mniej więcej od stycznia prezentował się nieco lepiej. To wciąż mało, jednak dam mu jeszcze jeden sezon. Atrybuty ma naprawdę znakomite dlatego liczę na to samo przełamanie jak w przypadku Palinga.

Fabrício Joăo (M: 24 G: 0 A: 1 ŚrO: 6.84) - Nigdy nie byłem zwolennikiem sprowadzania brazylijskich obrońców. Ten naród kojarzy mi się z radosną piłką i olewaniem taktyki w zamian za atrakcyjną dla oka grę. Mało było klasowych stoperów rodem z Brazylii, ale coś zobaczyłem w tym młodziku. Pierwszy rok to niespełnione oczekiwania, ale nie załamuję się. Jest mimo wszystko zmiennikiem, dość młodym. Poza tym podpisał z klubem krótki kontrakt, więc jeśli dalej nie będzie się sprawdzał, to pożegnamy się bez żalu.
Michael Ogbonna (M: 37 G: 2 A: 0 ŚrO: 7.09) - Niesamowicie się poprawił! W lidze rzadko schodził poniżej siódemeczki, w obronie prawdziwy mur i czyściciel. Do tego stale rozwija swoje umiejętności. Już nie żałuję sprzedaży Escudero. Jedynym problemem może być zainteresowanie kilku klubów, między innymi Chelsea, Hannover, Schalke czy wcześniej Bayern Monachium, który złożył nawet ofertę. Jeśli go kiedyś puszczę to za 35-40 baniek.
Odnośnik do komentarza
steken - Haha to prawda. Przydałoby się mniej nerwów w lidze. Wszystko to zasługa PSV, które podobnie jak my, odskoczyło całej reszcie. Póki co nie zapowiada się na zmianę, bo zajrzałem do nich i przeprowadzili kilka fajnych transferów. Mają mocną drużynę i zapewne po raz kolejny będziemy się z nimi bić do samego końca.
____________________

Pomocnicy:
Jani Ohlsson (M: 42 G: 6 A: 13 ŚrO: 7.21) - Nie no, Szwed jest niesamowity! Jest środkowym pomocnikiem, natomiast liczba asyst i goli jak u skrzydłowego. Duma mnie rozpiera, bo to ja go wynalazłem gdzieś w szwedzkiej lidze i sprowadziłem do siebie, mimo że skauci mi to odradzali. W ogóle nikt się nim nie interesował, ja wyłożyłem marne 675 tysięcy euro i była to jedna z lepszych inwestycji w mojej trenerskiej karierze. Jani wciąż jest młodym zawodnikiem, dlatego może być jeszcze lepszy. Rok temu przypadł mu tytuł MVP sezonu w głosowaniu kibiców RKC i w tym nie jest na straconej pozycji, może nawet jest faworytem bo nikt inny szczególnie się nie wyróżniał.

Rico Franken (M: 9 G: 0 A: 1 ŚrO: 6.65) - Nie wiem co w nim widzą skauci oceniając potencjał na cztery pełne gwiazdki. Ma już 21 lat i prawie w ogóle nie polepsza swoich umiejętności. Spróbuję go jeszcze gdzieś wypożyczyć, choć jak się nie uda, to pożegnamy się. Jest zupełnie nieprzydatny, a gdy wchodzi na boisko to zaraz znika gdzieś za obrońcami. Nie, to nie jest ktoś na miarę finalisty Champions League.

Sjoerd Plat (M: 19 G: 1 A: 2 ŚrO: 6.88) - 6.79 - Dość często wpuszczałem go za któregoś z dwójki ŚP, czasem nawet wchodził jako defensywny pomocnik. Wrzesień i październik miał fajny, później wyraźny spadek. W jego przypadku mam bardzo dużą cierpliwość. Sprowadziłem go za prawie 13 baniek z myślą, by rozwijał swe umiejętności przez kolejne dwa lata. Pracowitość ma na niesamowitym poziomie (19) i to widać. Poprawił część atrybutów, stale idzie do przodu dlatego muszę wykazać się wyrozumiałością na słabe występy. To będzie kiedyś podstawowy piłkarz, musimy tylko dać mu trochę czasu.

Pascal Smetsers (M: 30 G: 3 A: 6 ŚrO: 6.87) - Niestety nie nawiązał do genialnego pierwszego sezonu, notując kiepskie występy, w miarę upływu czasu stracił miejsce w składzie i na boisku pojawiał sie od święta. Wciąż jednak się rozwija, jego wartość to 6 mln euro i myślę, że zaufam mu po raz kolejny, dając szansę od początku. To mój wychowanek i im z reguły ufam bardziej i dłużej niż w przypadku sprowadzanych piłkarzy.

Téji Savanier (M: 35 G: 15 A: 6 ŚrO: 7.17) - Teji jest jak wino. Im starszy tym lepszy. Bez żadnego problemu wygryzł ze składu Olausena i nie oddał go już do końca sezonu. Dla niego nie ma za mocnych przeciwników. Strzelił dwa gole w półfinale LM i to Juventusowi na jego terenie. Nie wiem co musi jeszcze zrobić zawodnik przez tyle lat gry na najwyższym poziomie, by zostać klubową legendą. Savanier jest na najlepszej drodze by otrzymać to miano. Tym bardziej, że zostawiam go w wyjściowej jedenastce.

Rachid Ghezzal (M: 38 G: 8 A: 12 ŚrO: 7.07) - Solidny rok w jego wykonaniu. Liczby może nie tak dobre jak wcześniej, ale rzadko kiedy prezentował się słabo. Był moment, w którym balansował na granicy ławki rezerwowych, ale ostatecznie udźwignął presję i nie oddał miejsca Nguette. Kończy mu się kontrakt i już wiem co zrobię, ale o tym powiem później. Myślę, że nie będę żałował tej decyzji.

Ersan Gavrilovic (M: 2 G: 1 A: 2 ŚrO: 8.40) - Może nawet nie powinienem go umieszczać w podsumowaniu, bo co mogę napisać o dwóch występach ligowych? Może to, że zaczął fantastycznie i trochę żałowałem jego sprzedaży do Napoli. Tym bardziej, że następcy się nie popisali. We Włoszech radzi sobie świetnie i jest jednym z mocnych punktów zespołu. Pewnie jeszcze kiedyś zajrzę do niego.

Josip Radosevic (M: 32 G: 3 A: 3 ŚrO: 6.93) - Rzadko się zdarza, by wypożyczony gracz wygryzł ze składu innego. Chorwatowi ta sztuka się udała. W decydującej części sezonu nieco osłabł, może myślami był przy nowym kontrakcie z Napoli, którego ostatecznie nie dostał. Chciałem go u siebie, zaproponowałem kontrakt, ale on oczekuje 40 tys euro, a ja co najwyżej mógłbym mu zaproponować połowę tej kwoty. Tak więc wypada się pożegnać.

Opa Nguette (M: 28 G: 8 A: 7 ŚrO: 7.10) - Kolejny niezły sezon fantastycznego skrzydłowego. Owszem, był rezerwowym i nie grał tyle ile powinien. Brakowało mu rytmu meczowego, co z pewnością miało wpływ na dyspozycję. Ale bardzo go lubię, nie narzeka na swoją rolę w klubie i ja nie zamierzam go nigdzie puszczać. Dalej będzie pełnił swoją rolę, z zastrzeżeniem, że w każdej chwili status się zmieni jeżeli konkurent nie pokaże się z dobrej strony.

Diego Angelico (M: 36 G: 0 A: 2 ŚrO: 6.74) - Prawdziwa zagadka. Jest ogromnym talentem, o którego zaczynają pytać inne kluby, wciąż się rozwija, a mimo to na boisku prezentuje się słabo. Od pewnego czasu podejrzewam, że pozycja defensywnego pomocnika w obecnej taktyce jest ciężka do udźwignięcia, nie odnalazł się tutaj nikt na dłużej i póki co nie zmienia się to. Nie będę niczego zmieniał, liczę że w końcu odpali i stanie się mocnym punktem defensywy. Jeśli nie, szukamy dalej.
Egil Olausen (M: 28 G: 6 A: 1 ŚrO: 6.86) - Ależ mnie boli jego sytuacja. Norweg jest moim wymysłem, który dotychczas spisywał się nieźle, choć w każdym kolejnym sezonie liczyłem na więcej. Niestety Egil zawiódł mnie i kibiców. JEDNA (!) asysta przez cały rok. Przecież skrzydłowy powinien żyć z dośrodkowań i pomocy kolegom w zdobywaniu goli. Nic takiego nie miało miejsca. Poziom mojego zaufania spadł drastycznie i obawiam się, że może nie powąchać zbyt często murawy. Wszystko zależy od pozostałych gości na jego pozycję.
Mike Archer (M: 16 G: 2 A: 1 ŚrO: 6.97) - Pierwsze dwa miesiące znakomite. Jego średnia wystrzeliła do 7.40, a Mourinho był zadowolony z liczby występów na wypożyczeniu. No a później nastąpiła katastrofa i zjechał niesamowicie z dyspozycją. To wciąż wielki talent, a Chelsea nie chciała przedłużać z nim kontraktu. Ja zaoferowałem umowę, lecz 58 tysięcy jakie ode mnie chciał, absolutnie nie wchodzi w grę. Będziemy się żegnać z Anglikiem.

Napastnicy:

Vadim Trubitsin (M: 35 G: 10 A: 6 ŚrO: 6.93) - Odpalił na samym końcu. Dał nam zwycięski remis w Dortmundzie, po drodze strzelając w lidze kilka bramek. Jednak pierwsze pół roku było fatalne. Zastanawiałem się nawet nad jego sprzedażą zimą. Zdecydowałem się teraz zaproponować jego usługi innym klubom. Zgłosił się Anderlecht, ale kwota 12,25 mln euro brzmi śmiesznie. Punktem wyjścia do rozmów jest dla mnie kwota 20 mln. Ukrainiec raczej zostanie w klubie, ale jako rezerwowy.

Frank Goossens (M: 34 G: 16 A: 2 ŚrO: 7.01) - Nie wiem co stało się z nim wiosną. Na pewno wpływ miała kontuzja, wykluczająca go na dwa miesiące. Tylko, że nawet gdy był zdrowy to znikał gdzieś w polu karnym przeciwnika i nie było go widać do samego końca. Jeszcze dwa sezony temu formacja napastników była najsilniejsza. Wszystko się zmieniło i obaj niezwykle zdolni piłkarze wyhamowali. Mam nadzieję, że Frank się ogarnie. Chcę w końcu zobaczyć go w dorosłej reprezentacji Holandii. Musi ustrzelić przynajmniej 20 bramek w sezonie żeby na poważnie mógł o tym myśleć. Trzymam kciuki.

KONIEC SEZONU 2020/2021
Odnośnik do komentarza
Sezon 2021/2022
Cel gry: zgromadzić na koncie klubowym miliard euro (dla tych, którzy lubią cyferki: 1 000 000 000). Jednocześnie klub musi pochwalić się sprzedaniem zawodników o łącznej wartości 500 000 000 euro (pół miliarda euro).
Budżet płacowy: 592 697 euro (użyte 536 684 euro)
Budżet transferowy: 12 210 000 euro
Stan klubowego konta: 40 815 660 euro
Transfery do klubu:
Víctor Luna (21 lat, Argentyńczyk) za 8 000 000 euro z River Plate - No jeżeli taki gość nie poradzi sobie na lewym skrzydle, to nie wiem kto będzie w stanie to zrobić. Absolutnie genialne atrybuty techniczne. Niech poprawi trochę szybkość i będzie przekozakiem. Wkurza mnie tylko, że teraz każdy zawodnik chce kontraktu z opcją corocznej podwyżki o 20%. Bardzo ciężko negocjuje się z kimś takim i dlatego Luna ma tak wysoką pensję. Jest to ogromna inwestycja w jedną osobę, ale gdybym w niego nie wierzył to bym nie wykładał kasy. Dostaje pierwszy skład i powinien go nie oddać.
Nico van de Weerd (19 lat, Holender) przesunięcie z drużyny U-19 - Kolejny zdolny wychowanek szkółki w Waalwijk. Jest nominalnie ofensywnym pomocnikiem, ale ja od początku staram się go przesunąć nieco bliżej środka pola. Początkowo będzie to krzywdzące, bo doskonale zdaję sobie sprawę z jego możliwości w grze do przodu. Ale taktykę mam taką a nie inną, dlatego szukam dla niego innej pozycji. Rzecz jasna będzie głębokim rezerwowym i wpuszczać nie zamierzam go zbyt często. Jedyne co go różni od pozostałych wychowanków, którzy przebili się do seniorskiej kadry, że jeszcze nie powąchał murawy, a jego wartość to już 4,5 mln euro. No nieźle. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Ligue 1 i po niezłym wprowadzeniu, potem już było tylko gorzej. Mnie to nie zniechęca i czekamy na debiut.
Santiago Trotta (21 lat, Argentyńczyk) za darmo z Club Brugge - Kocham przepisy umożliwiające podpisać kontrakt pół roku przed końcem obecnego. Dzięki temu wygarnęliśmy go Belgom za free. Nie miał wielkich oczekiwań finansowych, dzięki czemu zaoszczędziliśmy trochę grosza. W Brugii grał jako napastnik (34 mecze, 21 bramek, nieźle), ale ja będę go przymierzał na pozycję prawego skrzydłowego. Chociaż w sumie będę przyglądał się która formacja prezentuje się słabiej i wtedy załatam nim dziury.
Luiz Alberto (21 lat, Brazylijczyk) za 575 000 euro z Fluminense - Początkowo chciałem wypożyczyć jakiegoś defensywnego pomocnika bo w kasie klubowej zostało 1,5 mln euro na transfery. Na szczęście Luizowi kończy się kontrakt i jego obecnego pracodawcę zadowoliła kwota pół miliona euro. Nie będę prorokował, bo nie sposób przewidzieć kto sprawdzi się jako DP. Dlatego nie martwi mnie dwuletni kontrakt. Jeśli się nie sprawdzi to odejdzie.
Transfery z klubu:
Rachid Ghezzal (29 lat, Algierczyk) wolny transfer (koniec kontraktu) - Pewnie by jeszcze rok u nas pograł, gdyby nie kończył mu się kontrakt. A tak wypada się pożegnać. 42 gole, 54 asysty - to jego statystyki z siedmiu lat gry w RKC. Naprawdę klasowy piłkarz, wielki profesjonalista. Widzę, że interesują się nim średniacy europejskiej piłki i mam nadzieję, że zagrzeje gdzieś miejsce na ostatnie lata gry. My próbujemy innych rozwiązań.
Josip Radosevic (27 lat, Chorwat) - koniec wypożyczenia
Mike Archer (24 lata, Anglik) - koniec wypożyczenia
Rico Franken (21 lat, Holender) - roczne wypożyczenie do Montpellier
Odnośnik do komentarza
Kadra na sezon 2021/2022

Bramkarze:
Ricardo Sandoval (24 lata, Argentyńczyk)
Ed Koster (20 lat, Holender)
Obrońcy:
Nikola Maksimovic (29 lat, Serb)
Mark Muller (19 lat, Holender)
Mark Gómez (23 lata, Amerykanin)
Fabrício Joăo (20 lat, Brazylijczyk)
Andrés Rodriguez (21 lat, Wenezuelczyk)
Michael Ogbonna (22 lata, Nigeryjczyk)
Frenkie Biekman (21 lat, Holender)
Trevor Paling (23 lata, Anglik)
Pomocnicy:
Jani Ohlsson (24 lata, Szwed)
Santiago Trotta (21 lat, Argentyńczyk)
Diego Angelico (23 lata, Argentyńczyk)
Egil Olausen (22 lata, Norweg)
Téji Savanier (29 lat, Francuz)
Nico van de Weerd (19 lat, Holender)
Sjoerd Plat (19 lat, Holender)
Víctor Luna (21 lat, Argentyńczyk)
Opa Nguette (27 lat, Francuz)
Luiz Alberto (21 lat, Brazylijczyk)
Pascal Smetsers (20 lat, Holender)
Napastnicy:
Vadim Trubitsin (24 lata, Ukrainiec)
Frank Goossens (21 lat, Holender)


Mecze towarzyskie:
RKC Waalwijk - Baronie 3:0 (Trubitsin x2, Smetsers)
RKC Waalwijk - Metalist Charków 1:0 (Luna)
RKC Waalwijk - FC Barcelona 0:2
RKC Waalwijk - RKC Waalwijk U-19 2:1 (Nguette, Alberto)

 

Odnośnik do komentarza
LIPIEC 2021

Eredivisie [1]
[-.] RKC Waalwijk 2:2 (0:1) Ajax Amsterdam [-.] (Savanier, Ohlsson)
Superpuchar Holandii
RKC Waalwijk 2:1 (1:1) Almere City (Rodriguez, Trubitsin)
Stan klubowego konta: 22 793 663 euro
Łączna wartość sprzedanych piłkarzy: 93 000 000 euro
Podsumowanie:
Wiecie co, spodobała mi się forma miesięcznych podsumowań, dlatego póki co zostanę przy niej. Niech rozgrywka pójdzie trochę do przodu bo do miliarda brakuje nam potwornie dużo i na szybki koniec kariery się nie zanosi. W lipcu do rozegrania mamy tylko dwa spotkania, ale oba bardzo ważne. Najpierw zaskoczenie, bo rywalem w walce o superpuchar był drugoligowiec z Almere. Nawet nie sprawdzałem ale wynika z tego, że to oni zdobyli puchar Holandii. Będą więc reprezentować nas w Europie. Liczyłem na łatwe 4:0, ale zostaliśmy zaskoczeni i najedliśmy się trochę wstydu. Gra szła topornie i tylko dwie okazje udało nam się wykorzystać. Tydzień później na nowym stadionie podjęliśmy sam Ajax. Udało nam się go napełnić. Super wygląda liczba 20 125 kibiców na meczu. Oczywiście będę stale wysyłał prośby do zarządu o rozbudowanie obiektu. Niestety nie utrzymaliśmy prowadzenia i goście z Amsterdamu zremisowali z nami. Nie szkoda mi tego wyniku, gdyż widać poszukiwanie optymalnej dyspozycji. Myślę, że we wrześniu wszystko już wystrzeli.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...