Skocz do zawartości

Nowa kariera


dixon

Rekomendowane odpowiedzi

Ze składu przed meczem Olimpią Zambrów wypadł mi Graczyk na 4-5tygodni. Coś nie mam szczęścia do moich zawodników, oczywiście mógłbym im zmniejszyć obciążenie na treningu, ale skoro nie mają talentu wrodzonego muszą ciężko pracować. A ja wspaniałomyślnie tego dopilnuję. Właśnie przed chwilą zarząd powiadomił mnie, że jest rozczarowany stylem w którym prowadzę zespół. Jest to zły znak, bo mogę niedługo zostać zwolniony. Jednak nie ma co się dziwić jak przez kilka meczy szukałem optymalnego składu i ustawienia. Mam nauczkę na przyszłość, żeby nie przejmować zespołu z którym nie przepracowano okresu przygotowawczego.

Kilka dni przed meczem z Olimpią Zambrów palec u nogi wybił sobie Kolosov, który będzie nieobecny w następnym meczu.

 

Na mecze reprezentacji narodowych zostali powołani:

- Kirill Radushko (20, ROU, 6.76, 13(1)/2)

- Oleg Ichim (33, MDA, 6.86, 14/1)

 

05.10.2013

[13/34] Polska II Liga, grupa wschodnia: [13]Olimpia Elbląg - Olimpia Zambrów[9]

(Imianowski, Oleksa, Firlej, Ichim, Czerniewski, Petrache, Smigielski, Radushko, Maciejak, Bojovic, Stojkovic; Hrynowiecki, Crangoiu, Intuneric, Lesniewski, Rogoz, D.Zielinski, Chojnacki)

 

Doskonałe podanie Radushki do Bojovica, który już w 5 minucie pokonuje bramkarza przeciwnika. Doskonałe rozpoczęcie meczu! Niestety w 12 minucie wyrównuje Ciach strzałem z pola karnego. Imianowski, był bez szans. Obrona była zbyt statyczna. Miejmy nadzieję, że po przerwie zagrają tak jak należy. Już na początku drugiej połowy, przez obronę przedziera się Bojovic jednak uderza w słupek. W 58 minucie niewidocznego Stojkovica zmienia Lesniewski. Lesniewski od samego początku aktywny, stworzył kilka ciekawych sytuacji, a w 73 minucie wywalczył rzut karny. Piłkę na 11 metrze ustawia Petrache, bierze rozbieg i... bramkarz z Zambrowa broni! Niebywałe! Szansa na zdobycie bramki nigdy nie była tak wysoka co teraz. Jak nie radzimy sobie z karnych to jak mamy wygrywać mecze? Szybka podwójna zmiana, na atak za Bojovica wchodzi Chojnacki, a za Petrache wchodzi Crangoiu. NIestety nic więcej nie pokazaliśmy. Dla mnie ten remis to porażka.

 

Olimpia Elbląg - Olimpia Zambrów 1:1(1:1)

(Bojovic 5' - Ciach 12')

MoM: Kuczalek (7.2) Olimpia Zambrów

Odnośnik do komentarza

W ramach 14 kolejki jedziemy do Legionowa, żeby zmierzyć się z trzecią w tabeli Legionovią. Jest to bardzo niewygodny rywal, ponieważ strzela dużo bramek przez co ja będę musiał okopać się przed swoją bramką.

 

09.10.2013

[14/34] Polska II Liga, grupa wschodnia: [3]Legionovia Legionowa - Olimpia Elbląg[13]

(Imianowski, Oleksa, Firlej, Ichim, Czerniewski, Petrache, Smigielski, Radushko, Maciejak, Bojovic, Stojkovic; Hrynowiecki, Crangoiu, Intuneric, Lesniewski, Rogoz, D.Zielinski, Chojnacki)

 

Już w 21 minucie przez obronę rywali przedarł się Maciejak i wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Co za sensacyjne prowadzenie! Nikt się tego nie spodziewał. Dosyć szybko Legionovia wyrównała strzałem za pola karnego w 33 minucie. Piłka po uderzeniu Miserdy odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki bronionej przez Imianowskiego. Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic interesującego, więc wszyscy na stadionie wyczekują gwizdka sędziego na drugą połowę. W 55 minucie Stojkovic nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 67 minucie z powodu kontuzji musi zejść Smigielski, a zmienia go Crangoiu. A za Stojkovica wchodzi Lesniewski. Sądzę, że mamy szansę powalczyć o wygraną z słabą dysponowaną drużyną Legionovii. W 83 minucie poturbowanego Kirilla Radushko zmienia Intuneric.

 

Legionowia Legionowo - Olimpia Elbląg 1:1(1:1)

(Maciejak 21' - Msierda 33')

MoM: Miserda (7.8) Legionovia

 

Osiągnęliśmy wynik ponad oczekiwania wszystkich jednak spadliśmy do strefy spadkowej na 15 miejsce. Tak naprawdę jest to kwestia jednej wygranej, aby z tej strefy wyjść. To mnie za bardzo nie martwi. Jednak na rundę wiosenną będą potrzebne wzmocnienia.

 

Smigielski nabawił się wstrząśnienia mózgu i nie będzie mógł grać przez 11-14 dni.

Odnośnik do komentarza

Od 6 spotkań jesteśmy niepokonani szkoda tylko, że tylko jeden z tych meczy wygraliśmy. Ale to nie ważne, ważne że nie przegrywamy. Kolejny mecz gramy w Pruszkowie ze Zniczem, no cóż mam nadzieję, że tamtejsza mafia nie kupiła sędziów. Nie no żartuję, mam nadzieję że ja ich kupię. Tylko zwycięstwo! Będzie to o tyle trudne, że Znicz jest liderem. Niestety na tym meczu nie będę mógł skorzystać z pomocy moich dwóch podstawowych zawodników, gdyż są na zgrupowaniach reprezentacji. Mowa tutaj o Ichimie i Radoshku, a także kontuzjowany jest Smigielski. Będziemy musieli kombinować ze składem.

12.10.2013
[15/34] Polska II Liga, grupa wschodnia: [1]Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg[15]
(Imianowski, Oleksa, Firlej, Molga, Czerniewski, Petrache, Crangoiu, Intuneric, Maciejak, Bojovic, Chojnacki; Hrynowiecki, R.Zielinski, Kolosov, Lesniewski, Rogoz, D.Zielinski, Stojkovic)

Mecz jak można było się domyślać jednostronny, już w 27 minucie linie spod linii bramkowej wybijał Oleksa. Bronimy się, mam nadzieję, że do przerwy utrzyma się remis. Co się nie udało w 27 minucie udało się 5 minut później, niepewność obrońców wykorzystał Marcin Bochenek. W 61 minucie zmieniam trzech zawodników. Czerniewskiego na lewej obronie zmienia Rozgoz, Bojovica zmienia Lesniewskiego, a Chojnackiego - Kolosov. W tym meczu nic wiecej nie ugram, niech chłopaki potrenują obronę. W 66 minucie szansę na gola miał Lesniewski, który zrobił wszystko dobrze. Przyjął, przedarł się przez obronę i.. źle przymierzył. Czyli jednak nie zrobił wszystkiego. W 70 minucie to czego nie potrafił zrobić Lesniewski zrobił Banaszewski ze Znicza. A w 90 minucie kropkę nad "i" postawił Adrian Paluchowski. Tak naprawdę po zmianach w mojej drużynie postanowiłem zaatakować. Mała różnica dla mnie przegrać 1:0 a 3:0. Warto próbować zremisować. Nie udało się.

Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg 3:0(1:0)
(Bochenek 32', Banaszewski 70', Paluchowski 90')
MoM: Banaszewski (8.0) Znicz

 

 

---

fm-maniak, utrzymać się utrzymam spokojnie. Jednak od nowego sezonu ułożę drużynę pod awans, innej opcji nie ma :)

Odnośnik do komentarza

Grając w rezerwach kontuzji nabawił się Kolosov, wypada na 2-3 tygodnie z powodu nadwyrężonego karku. Z dobrych wiadomości dochodzą do nas słuchy, że do treningów powrócił prawy obrońca Michal Ressel, który pewnie zastąpi Oleksa dla którego nie jest to nominalna pozycja.

 

11.10.2013

- Kirill Radushko zagrał w meczu Łotwa u21 3-2 Białoruś u21 przez 90 minut i zakończył go z notą 6.5

- Oleg Ichim zagrał w meczu Mołdawia 0-7 Polska przez 90 minut i zakończył go z notą 6.0 (jeden z najlepszych zawodników Mołdawskich)

 

15.10.2013

- Kirill Radushko zagrał w meczu Białoruś u21 2-3 Szwecja u21 przez 90 minut i zdobył bramkę. Zgarnął notę 7.00

- Oleg Ichim zagrał w meczu Mołdawia 2-3 Ukraina przez 90 minut i zdobył bramkę, mecz zakończył z notą 7.60

 

No proszę obaj moi zawodnicy strzelili bramki dla swoich reprezentacji, co może cieszyć. Dodatkowo 4 bramki w meczu rezerw zdobył Kopycki, więc może liczyć na załapanie się na ławkę rezerwową w meczu z Wigrami. Mój status w zespole jest uważany jako "bardzo niepewny" więc balansuje na cienkiej linii. Muszę zacząć wygrywać, bo przegram posadę w Elblągu. Tylko że po liderze, przychodzi nam grać z wiceliderem. Będzie ciężko

 

 

20.10.2013

[16/34] Polska II Liga, grupa wschodnia: [16]Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki[2]

(Imianowski, Ressel, Firlej, Ichim, Rogoz, Petrache, Smigielski, Radushko, Maciejak, Lesniewski, Bojovic; Hrynowiecki, R.Zielinski, Crangoiu, Kopycki, Czerniewski, Oleksa, Stojkovic)

 

Już w 9 minucie po doskonałym podaniu Bojovicia do piłki dochodzi Lesniewski i technicznym strzałem pokonuje bramkarza gości. Moja radość nie trwała zbyt długo, bo już w 11 minucie wyrównał Karlowicz. Imianowski mógł zachować się lepiej w tej sytuacji, niestety zaczyna się dziać źle dla naszego zespołu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienia Ichim w 35 minucie! Jeszcze nie wszystko stracone! Drugą połowę meczu zaczynamy z wynikiem 2:1, którego mam nadzieję szybko nie roztrwonimy. W 83 minucie decyduję się na potrójną zmianę: Smigielski-Crangoiu, Bojovic-Kopycki i Ressel-Oleksa. Mam nadzieję, że nie zdarzy się już żadna niespodzianka w tym meczu. Sędzia gwiżdże po raz ostatni! Może dotrwam do końca sezonu w Elblągu.

 

Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 2:1(2:1)
(Lesniewski 9', Ichim 35' - Karlowicz 11')

MoM: Lesniewski (8.5) Olimpia

Odnośnik do komentarza

Od pewnego czasu bardzo eksplorowany jest Radushko, więc postanawiam wysłać go na tygodniowy urlop. Następny mecz gramy ze Stalą Stalowa Wola, która jest obecnie ostatnią drużyną w tabeli. Ich bilans to 1-5-10 i w bramkach 14:34. Co ciekawe mają więcej strzelonych bramek ode mnie o 4. No nic mam nadzieję, że zwycięstwo nad Wigrami podniesie morale w zespole na tyle, abyśmy mogli obejrzeć festiwal bramek. Dzień przed meczem Graczyk i Prusinowski pojawili się na treningu, co bardzo mnie cieszy zwłaszcza jeżeli chodzi o tego drugiego zawodnika. W dniu meczu wypada mi Oleksa, który nabawił się grypy. Będzie nieobecny przez 8-11 dni. A media już spekulują nad moim losem. Potrzebne są mi wygrane ja o tym wiem. Gdyby tylko dali mi normalnie działać...

 

26.10.2013

[17/34] Polska II Liga, grupa wschodnia: [13]Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola[18]

(Imianowski, Ressel, Firlej, Ichim, Rogoz, Petrache, Smigielski, Crangoiu, Maciejak, Lesniewski, Stojkovic; Hrynowiecki, R.Zielinski, Prusinowski, Kopycki, Czerniewski, Intuneric, Bojovic)

 

Dzisiaj pierwszy raz z nastawieniem ofensywnym wychodzimy na boisko, będzie zabawa, będzie się działo. I moja ofensywna gra w 11 minucie doprowadziła do straty bramki. Gola dla Stali zdobył Tomasz Plonka. Ale już w 12 minucie po szarży Ressela zdołaliśmy wyrównać, uciekliśmy katowi spod topora. Niemożliwe a jednak, Michal Ressel w 16 minucie zdobywa swoją drugą bramkę mocnym strzałem ze skraju pola karnego. To jest to. Ressel musiał poczuć obecność Prusinowskiego, który u mnie jest prawym obrońcą. Trochę presji i od razu rezultaty są. W 41 minucie po podaniu Ressela do Maciejaka, ten zdobywa bramkę mocnym uderzeniem z ostrego kąta. Ale zawody rozgrywa Ressel! W przerwie nie mam się do czego przyczepić, podoba mi się taki stan. W 63 minucie decyduję się na podwójną zmianę: Stojkovic-Kopycki i Lesniewski-Bojovic. Chcę jeszcze bardziej rozstrzelać Stal i zostać jej przetapiaczem. Niestety w 64 minucie po rzucie rożnym naszego bramkarza pokonuje Tomasz Demusiak. Nie dobrze, nie możemy przecież przegrać tak ważnego meczu. Dla mnie przede wszystkim jest ważny. W 81 minucie z powodu kontuzji boisko musi opuścić Kopycki, niestety długo się nie nagrał. Za niego wchodzi Prusinowski. Sędzia gwiżdże po raz ostatni!

 

Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 3:2(3:1)

(Ressel 12' 16', Maciejak 41' - Demusiak 64')

MoM: Ressel (9.2) Olimpia

 

A po meczu dziennikarze dalej mnie krytykują za całokształt, a Ressel dziękuje mi, że go nie skreśliłem, gdy ten był długi czas kontuzjowany. Powiem Wam, że świetnie za zaufanie mi się odpłacił.

Odnośnik do komentarza

Iulian Petrache z powodu stłuczonej goleni nie będzie mógł grać 9-12 dni. Nie jest to za dobra informacja, ale powinniśmy sobie z tym poradzić. Media kreują nas na faworytów meczu, a my jako faworyci postaramy się przejąć inicjatywę. Po dwóch zwycięstwach z rzędu jedziemy do Krakowa na mecz z Garbarnią. Dla mnie to spotkanie ma dodatkowe znaczenie, ponieważ to Garbarnia odrzuciła moje podanie na menadżera zespołu. A jak widać po wynikach ich obecny szkoleniowiec jest tylko jedno miejsce nad nami. Zespół jak najbardziej w naszym zasięgu. Postaramy się przywieźć 3 punkty, jakby nie patrzeć z trudnego terenu.

 

30.10.2013

[18/34] Polska II Liga, grupa wschodnia: [12]Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg[13]

(Imianowski, Ressel, Firlej, Ichim, Rogoz, Smigielski, Radushko, Crangoiu, Maciejak, Lesniewski, Bojovic; Hrynowiecki, R.Zielinski, Prusinowski, Kolosov, Czerniewski, Intuneric, Stojkovic)

 

Mecz z gatunku tych nudnych, oba zespoły stworzyły kilka sytuacji jednak żadna z nich nie zmieniła rezultatu. W przerwie zmieniam słabo dysponowanego Bojovica, za którego wchodzi Stojkovic. Nie ukrywam, że na Stojkovicu pokładałem olbrzymie nadzieje jednak ten jak na razie zawodzi na całej linii. Po dośrodkowaniu Rogoza bramkarza gospodarzy z główki pokonuje Maciejak w 59 minucie spotkania. Teraz możemy lekko odetchnąć. W 76 minucie za Lesniewskiego wchodzi Prusinowski, który jak mam nadzieję zrobi różnicę na lewej flance. Dzisiaj Lesniewski nie ma swojego dnia. Na koniec spotkania postanawiam dać szansę jeszcze jednemu rezerwowemu. Z boiska schodzi Radushko a jego miejsce miejsce na murawie zajmuje Intuneric. Do końca meczu zostało kilka minut, czas się cofnąć i utrzymać prowadzenie. Po gwizdku sędziego cieszyłem się podwójnie. A może nawet potrójnie. Raz to wygrałem, dwa utrzymam na razie posadę a trzy to dałem małego pstryczka w nos zarządowi Garbarni.

 

Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 0:1(0:0)

(Maciejak 59')
MoM: Rogoz (7.7) Olimpia

Odnośnik do komentarza

Prowadzona przeze mnie Olimpia Elbląg powoli wspina się w ligowej hierarchi. Obecnie zajmujemy 10 miejsce i jedziemy do oddalonego o około 400km Radomia na spotkanie z Radomiakiem. Radomiak zajmuje 11 miejsce i traci do nas dwa punkty. Ostatnie 5 meczy Radomiaka to 3 przegrane i 2 remisy, natomiast my możemy się pochwalić 3 zwycięstwami 1 remisem i 1 porażką. Media podgrzewają atmosferę przed meczem i doradzają zespołowi z Radomia totalną obronę. Jak widać nie wierzą w nich, a co za tym idzie ten zespół wyjęty spod presji może sprawić sporą niespodziankę z naszym zespołem.

02.11.2013
[19/34] Polska II Liga, grupa wschodnia: [11]Radomiak Radom - Olimpia Elbląg[10]
(Imianowski, Ressel, Firlej, Ichim, Rogoz, Smigielski, Radushko, Crangoiu, Maciejak, Bojovic, Kolosov; Hrynowiecki, R.Zielinski, Prusinowski, Lesniewski, Czerniewski, Intuneric, Chojnacki)
Pierwsza połowa nie przyniosła goli, jednak obie drużyny miały po jednej stuprocentowej sytuacji. Jak zwykle zabrakło wykończenia. W przerwie dokonuję zmiany na pozycji egzekutora. Kolosov'a zastępuje Chojnacki. Mam nadzieję, że dzisiaj ten młody snajper wypali. Pierwsi bramkę zdobywają gospodarze, a konkretnie Marek Masiuda w 56 minucie. Nie tak to sobie wyobrażałem. W 70 minucie wyczerpuję limit zmian i z boiska schodzi Bojovic, którego zastępuje Lesniewski. A także Crangoiu zostaje zmieniony przez Intunericia. Piotr Kornacki w 78 minucie dokonuje egzekucji na naszym zespole. 2:0. Po faulu w 84 minucie przez Rogoza, karnego na bramkę zamienia Leonardo. Niestety w tym momencie nasza dobra passa zostaje przerwana.
Radomiak Radom - Olimpia Elbląg 3:0(0:0)
(Masiuda 56', Kornacki 78', Leonardo 84'(p))
MoM: Kornacki (7.9) Radomiak Radom
-----
Po raz kolejny na treningu kontuzji doznaje Kamil Graczyk, a teraz nawet może być niedysponowany przez 2 miesiące. Jakoś chłopaczyna nie ma szczęścia. Nasza dobra passa 3 zwycięstw z rzędu została przerwana. Teraz na własnym obiekcie podejmujemy Wisłę Puławy, która jest na 6 miejscu w tabeli.
08.11.2013
[20/34] Polska II Liga, grupa wschodnia: [11]Olimpia Elbląg - Wisła Puławy[6]
(Imianowski, Prusinowski, Firlej, Ichim, Czerniewski, Petrache, Smiegielski, Radushko, Maciejak, Lesniewski, Stojkovic; Hrynowiecki, R.Zielinski, Ressel, Bojovic, Rogoz, Intuneric, Crangoiu)
Niestety juz w 20 minucie naszego bramkarza pokonuje zawodnik z Puław. Czyżby fatalna passa miała się przedłużyć? Kontuzjowanego Ichima w 36 minucie zmienia Intuneric. W przerwie dokonuję jeszcze jednej zmiany i beznadziejnego Stojkovica zmienia Bojovic. Mecz przegrywamy, a mi jako menadżerowi brakuje powoli pomysłów na tę drużynę. Aby coś więcej osiągnąć niż tylko utrzymanie potrzeba 3-4 nowych zawodników - na których nie ma pieniędzy.
Olimpia Elbląg - Wisła Puławy 0:1(0:1)
(Nowosielski 20')
MoM: Nowosielski (7.3) Wisła

Nie mam pojęcia jak trafić do moich super gwiazd. Przed następnym meczem będę musiał coś wymyślić.

Odnośnik do komentarza

Dzisiejszego dnia wracam w moje rodzinne okolice i odwiedzam siedlecką Pogoń. Cóż mogę powiedzieć o Pogoni tak więcej z własnych obserwacji. Może to, że kilka lat temu ten klub był w 4 lidze i miał upaść, wtedy stanowczo kibice staneli murem za klubem, a on odwdzięczył im się najlepiej jak mógł awansami. Pogoń obecnie zajmuje jedno miejsce za nami i traci jeden punkt, zajmujemy kolejno 12 i 13 miejsce. Także bliżej jest nam do strefy spadkowej niż awansu.

 

W występach międzynarodowych wzięli udział:

- Kirill Radushko zagrał w meczu Białoruś u21 1-2 Austria u21, zagrał 90 minut i otrzymał notę 6.0

- Oleg Ichim zagrał w meczu Mołdawia 2-3 Wyspy Owcze grając przez 90 minut otrzymał notę 6.6

 

Niestety przez te występy nie będę mógł skorzystać z ich pomocy w spotkaniu z Pogonią. Dla mnie to olbrzymie osłabienie, ponieważ za doświadczonego Ichima na środku obrony będzie musiał zagrać Robert Zielinski(wcześniej wyciągnięty z rezerw), a za Kirilla - Skierkowski, któremu daje szansę na pokazanie się. Zaczynamy.

 

16.10.2013

[21/34] Polska II Liga, grupa wschodnia: [13]Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg[12]

(Imianowski, Ressel, R.Zielinski, Rogoz, Petrache, Smigielski, Skierkowski, Maciejak, Lesniewski, Stojkovic; Hrynowiecki, Prusinowski, Molga, Oleksa, Paprocki, Crangoiu, Chojnacki)

 

 

Przez całą pierwszą połowę kontrolujemy grę, trzymamy Pogoń z dala od naszej bramki, ale też niestety nie mieliśmy sami jakiś stuprocentowych bramkowych okazji. Na drugą połowę wychodzimy jednak z dobrymi humorami i pełni skoncentrowani. Po przerwie na boisko wychodzi Chojnacki, który zastępuje Stojkovica. W 48 minucie okazję do zdobycia bramki miał Skierkowski, jednak uderzył wprost w bramkarza. W 55 minucie bliźniaczą sytuację miał Przemyslaw Rodak z Pogoni, który nie dał szans Imianowskiemu. Ucz się Adam! Szybko odrabiamy straty bo już 3 minuty później, po ataku pozycyjnym do dobrze ustawionego Maciejaka piłkę podaje Lesniewski. Roman Maciejak uderzył piłkę z woleja z 16 metrów, bramkarz był bez szans! W 61 minucie za Petrache wchodzi Crangoiu. Wyczuliśmy swoją szansę w tym meczu. Nie możemy jej teraz odpuścić. 82 minuta piłkę ma Lesniewski, wchodzi w pole karne i podaje do lepiej ustawionego Skierkowskiego. A ten strzela między nogami bramkarza! Taką wdzięczność za grę to ja rozumiem! NIe możliwe... W 88 minucie zgubliśmy krycie przy rzucie wolnym i z najbliższej odległości naszego bramkarza pokonuje Tarachulski... Szybka reakcja za Smigielskiego wchodzi Prusinowski, stawiamy na atak. Co za zamieszenie po rożnym, byliśmy bardzo blisko wyrównania. Niestety chwila rozluźnienia i tracimy możliwość na wygraną. Remis.

 

Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 2:2 (0:0)

(Rodak 55', Tarachulski 88' - Maciejak 58', Skierkowski 82')

MoM: Lesniewski (7.7) Olimpia

 

 

 

111 dni do kolejnego meczu, teraz mam czas przygotować zespół do kolejnej rundy po swojemu. Będą wypożyczenia na pewno, Legia u18 już przeskautowana.

Odnośnik do komentarza

W czasie przerwy między rundami przeglądam usilnie polskie kluby w poszukiwaniu wzmocnień. Mam kilku ciekawych graczy na oku i postaram się ich ściągnąć.

 

18.10.2013

- Kirill Radushko zagrał 90 minut w meczu Anglia u21 4-1 Białoruś u21 i otrzymał notę 6.2

 

19.10.2013

- Oleg Ichim zagrał 55 minut w meczu Litwa 6-3 Mołdawia i otrzymał notę 5.2

 

Sztab szkoleniowy powiększył się o:

- Rafał Szal (39, POL, 0) - scout

- Andrzej Ignasiak (37, POL, 0) - trener zespołu u18

 

Mecze towarzyskie:

07.12.2013 Olimpia Elbląg - Olimpia Sztum 2:0 (1:0) (Lesniewski 37', Maciejak 86')

14.12.2013 Olimpia Elbląg - Iskra Bałtijsk 3:1 (2:0) (Oleksa 10', Paprocki 14' 85') - po meczu wypada na 4tyg Oleksa.

19.12.2013 Olimpia Elbląg - Olimpia Elbląg u18 5:1 (0:1) (Czerniewski 59', Skierkowski 69', Kolosov 80', Maciejak 83', Prusinowski 90+1') - po meczu wypada na 11-14 dni Radushko.

30.12.2013 Jeziorak Iława - Olimpia Elbląg 0:1 (0:1) (Maciejak 35')

03.01.2014 Bałtyk Gdynia - Olimpia Elbląg 3:5 (Kolosov 6' 15', Bojovic 60', R.Zielinski 65', Radushko 70')

08.01.2014 Concordia Elbląg - Olimpia Elbląg 0:2 (0:0) (Chojnacki 76', Skierkowski 77')

14.01.2014 Olimpia Elbląg - Pomezania Malbork 3:3 (1:1) (Paprocki 13', Maciejak 57' 80')

 

Wypożyczenia do klubu:

- Kamil Starok (19, POL, 0) PŚ z Avia Świdnik (05.01.2014)

- Nikola NIkolic (25, SRB, 0) OPP z Radniczki (05.01.2014)

- Milan NIsic (24, SRB, 0) PŚ z Hajduk Lion (06.01.2014)

- Stefan Debetic (25, SRB, 0) N z Rakovica (06.01.2014) (testy)

 

Podsumowując pierwszą turę meczów towarzyskich, jestem zadowolony. Przeciwnicy niby nie wymagający, ale dali mi możliwość różnych kombinacji. Kilku graczy błysnęło i będę im się uważniej przyglądał. Wzmocniony został środek pomocy a także prawa flanka. Z usług Stefana Debeticia zapewne zrezygnuje, ponieważ nic ciekawego nie pokazuje. Mam bardzo szeroką kadrę, więc w razie kontuzji(tfu tfu), będę potrafił sobie poradzić. Zostało mi do rozegrania jeszcze kilka meczy towarzyskich, gdzie będę zgrywał powoli moją "wyjściową" jedenastkę. Po przerwie przygotowawczej pożegnam się zapewne z Intunericiem, a także z Stojkoviciem. Zawiodłem się na nich.

 

 

Ciekawostka: Jakby nie patrzeć mamy w składzie mega gwiazdę, Sz.P. Kopycki nie stawił się na treningu, otrzymał ostrzeżenie i.. uznał że nie było to konieczne. No nic, on chce odejść, ale zarabia tak mało w naszym klubie, że dam mu się rozwijać w rezerwach. A na koniec sezonu rozwiąże z nim kontrakt, a może sam pójdzie po rozum do głowy i mnie przeprosi za swoje zachowanie? Na razie się to nie zdarzy, bo Kamilek nie ma zamiaru rozmawiać ze mną.

Po miesiącu poszedł po rozum do głowy.

Odnośnik do komentarza

26.01.2014 Olimpia Elbląg - Olimpia Sztum 4:1 (2:1) (Lesniewski 19', Kolosov 26', Petrache 50'(p), Radushko 54')

31.01.2014 Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo 0:1 (0:1) - kontuzji nabawił się Rogoz(12-14dni)

05.02.2014 Olimpia Elbląg - Legia Warszawa II 3:3 (0:0) (Skierkowski 48', Starok 71', Lesnieski 72') - niestety na 3-4 tygodnie wypada Radushko.

10.02.2014 Olimpia Elbląg - Stomil Olsztyn 0:1 (0:0)

18.02.2014 Lechia Gdańsk II - Olimpia Elbląg 1:2 (0:2) (Nikolic 5', Ichim 25') po meczu wypada Dabetic na 4-5 tygodni.

24.02.2014 Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)

 

Podsumowanie sparingów:

Rozegrane mecze: 13

Bilans meczowy: 8/2/3

Bilans bramowy: 30:16

 

Dzięki przeprowadzonym sparingom, wiem kto jest w jakiej dyspozycji, a także ustaliłem żelazny skład. Mam teraz nadzieje, że liga stanie się bardziej przyjazna dla mojego zespołu.

 

Dnia 31.01.2014 ci zawodnicy powracają do swoich macierzystych klubów:

- Andrei Intuneric (15/0/0/0/6.43)

- Nikola Stojkovic (9/0/1/0/6.49)

- Sorin Crangoiu (12/0/0/0/6.59)

 

Dnia 04.02.2014 do klubu na zasadzie wypożyczenia przychodzi Stefan Dabetic, który mam nadzieję się w końcu rozegra.

Odnośnik do komentarza

Dnia 01.07.2014 do pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice za darmo przejdzie Anton Kolosov. Szkoda, że stracimy tego chłopaka jednak nie mam pieniędzy, aby zagwarantować mu dobrego kontraktu.

 

Dnia 01.07.2014 do naszego klubu za darmo przyjdzie 19sto letni napastnik Patryk Gendera z Polonii Leszno. Ma zadatki na dobrego zawodnika na przyszłość.

 

Pierwszy mecz rundy wiosennej zostanie rozegrany w Elblągu. W chłodny marcowy dzień podejmiemy Stal Rzeszów. Oczywiście zbudowani dobrym przebiegiem przygotowań celujemy w wygraną. Jeżeli obrona nie zawali meczu to sądzę, że ofensywę stać na 2/3 bramki zwłaszcza, że Stal posiada jedną z najgorszych defensyw w lidze.

 

Po raz kolejny wsparcia udziela mi była gwiazda Olimpii, a obecnie trener Adam Fedoruk (47, POL, 18/1),który miał epizod w reprezentacji Polski. Nie ukrywam jest to bardzo miłe, że tak dobrze wypowiada się o mnie taki człowiek jak Adam. To teraz powinno dodać mi dodatkowej pary skrzydeł. Dodatkowej, bo mecze ze Stalą już jedną dają. Zaczynamy.

 

05.03.2014

- Kirill Radushko zagrał 68 minut w meczu Białoruś u21 3:0 Łotwa u21 i zakończył go z notą 6.5

- Oleg Ichim zagrał 90 minut w meczu Mołdawia 1-2 Cypr i zakończył go z notą 6.5

 

Kontuzjowani: Czerniewski, R.Zielinski, Babetic.

08.03.2014

[22/34] Polska II Liga, grupa wschodnia: [13]Olimpia Elbląg - Stal Rzeszów[17]

(Imianowski, Ressel, Petrache, Ichim, Rogoz, Smigielski, Starok, Radushko, Maciejak, Nikolic, Lesniewski; Hrynowiecki, Prusinowski, Firlej, Nisic, Skierkowski, Kolosov, Paprocki)

 

W 9 minucie po dośrodkowaniu Maciejaka kółeczko w polu karnym robi Lesniewski i pokonuje bramkarza Stali. Wychodzimy na prowadzenie. W 36 minucie w sytuacji sam na sam świetnie popisał się Imianowski i uratował nasz zespół przed stratą bramki. Chwilę później akcja przeniosła się pod bramkę przeciwników i doskonale piłkę podał Starok do Maciejaka, a ten przymierzył i.. Uderzył w poprzeczkę. Było blisko. 3 minuty po zmianie stron do górnej piłki doskonale wystartował Nikolic po czym zgrał ją do wychodzącego na czystą pozycję Lesniewskiego, który mocnym strzałem przy słupku pokonał po raz drugi bramkarza rywali. Niestety w 58 minucie po rzucie wolnym do bezpańskiej piłki dochodzi Maca i pokonuje Imianowskiego. Stal się nie poddaje. Od razu za zmęczonego Radushko wchodzi Skierkowski. W 68 minucie po raz kolejny swoje umiejętności zademonstrował Nikolic, który prostopadłym podaniem uruchomił Maciejaka. Maciejak nie dał szans bramkarzowi i podniesioną piłką pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie. Trybuny szaleją! W 78 minucie Nikolica zmienia Paprocki. Nowy nabytek zrobił co do niego należało, teraz swoje pięć minut ma Paprocki, który potrafi zrobić różnicę. Nie możliwe a jednak! Pierwszy hattrick w Olimpii! Po indywidualnej akcji Maciejaka do piłki doszedł Lesniewski i pokonał po raz trzeci bramkarza Stali. Ale to mu nie wystarczyło, ponieważ 2 minuty później po faulu na Paprockim sprzed pola karnego Lesniewski podszedł do piłki i strzelił swoją 4 bramkę. Meczy zakończony wysokim prowadzeniem naszego zespołu.

 

Olimpia Elbląg - Stal Rzeszów 5:1 (1:0)

(Lesniewski 9' 48' 80' 82', Maciejak 68' - Maca 58')

MoM: Lesniewski (9.9) Olimpia

 

 

Odnośnik do komentarza

Po fantastycznym meczu ze Stalą Rzeszów w którym nasza drużyna wygrała przekonywująco 5:1 przyszła pora na wyjazd do Nowego Dworu Mazowieckiego. Ze Świtem postaramy się zagrać mniej otwartą piłkę, gdyż jest to zespół, który może nadziać nas na kontrę. Dodatkowo z ciekawych informacji ta drużyna wygrywa albo remisuje. Ich bilans meczowy to 9/2/11 mam cichą nadzieję, że powiększę ich bilans meczów przegranych.

 

15.03.2014

[23/34] Polska II Liga, grupa wschodnia: [10]Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg[12]

(Imianowski, Ressel, Firlej, Ichim, Rogoz, Petrache, Skierkowski, Starok, Maciejak, Nikolic, Lesniewski; Hrynowiecki, Prusinowski, Firlej, Nisic, Radushko, Kolosov, Paprocki)

 

Już w 4 minucie po podaniu Skierkowskiego w pole karne dochodzi Maciejak i pokonuję Lisaka mocnym strzałem pod poprzeczkę. Niestety w 41 minucie kontuzji nabawił się Starok, którego zmienia Radushko. 54 minuta do dośrodkowania Rogoza do piłki dochodzi Lesniewski i pokonuje wychodzącego z bramki bramkarza. Koszmarny błąd bramkarza Lisaka wydarzył się w 62 minucie meczu, zbyt krótko wybił piłkę spod końcowej linii, która spadła pod nogi Nikolicia, a on prawie z połowy uderzył piłkę bez zastanowienia. Bramka stadiony świata! W 67 minucie meczu zmęczonego Nikolicia zmienia Paprocki. Gra się uspokoiła jednak to my narzucamy tempo gry. W 85 minucie decyduję się na podwójną zmianę. Za Maciejaka wchodzi Prusinowski, a za Petrache debiutujący w naszym zespole Nisic. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem.

 

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 0:3(0:1)

(Maciejak 4', Lesniewski 54', Nikolic 62')

MoM: Lesniewski (8.3) Olimpia

 

Po meczu okazuje się, że kontuzja Kirilla Radushki nie jest niczym poważnym i w kolejnym meczu będę mógł skorzystać z jego usług.

Odnośnik do komentarza

Dzień przed meczem z Motorem Lublin(3) wypada mi doświadczony obrońca - Oleg Ichim. Oleg zbyt ciężko pracował na siłowni i przez to będzie odpoczywał od futbolu, aż dwa tygodnie. Szkoda, że tak się stało jednak sądzę, że doskonale go zastąpi Petrache. Motor jest najlepszą ekipą wyjazdową w II lidze, więc będę musiał mieć się na baczności. Rundę wiosenną zaczął od dwóch porażek ze Zniczem Pruszków i Wigrami Suwałki. Będzie ciężko jednak liczę na wygraną, dwoma ostatnimi zwycięstwami pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę.

 

Kontuzjowani: Ichim, Czerniewski, R.Zielinski

23.03.2014

[24/34] Polska II Liga, grupa wschodnia: [10]Olimpia Elbląg - Motor Lublin[3]

(Imianowski, Ressel, Petrache, Firlej, Rogoz, Smigielski, Starok, Radushko, Maciejak, Nikolic, Lesniewski; Hrynowiecki, Prusinowski, Oleksa, Nisic, Skierkowski, Kolosov, Paprocki)

 

Mecz zaczął się naprawdę dobrze dla naszego zespołu już w 2 minucie mogliśmy objąć prowadzenie, lecz Lesniewski uderzył piłkę zbyt lekko i w dodatku prosto w bramkarza. Co się nie udało z gry, udało się w 16 minucie ze stałego fragmentu. Po dośrodkowaniu Nikolica z rzutu różnego piłkę głową zgrał Firlej a formalności dopełnił Radushko. Pierwsza połowa doskonała w wykonaniu naszego zespołu. Pozwoliliśmy wykonać Motorowi tylko 1 strzał na naszą bramkę i w dodatku niecelny. Sami uderzyliśmy 6 razy z czego 4 celnie. W drugiej połowie powtórka z rozrywki. Bramkarz z Lublina wykopuje daleko piłkę, a jego kolega z zespołu fatalnie odbija piłkę głową wprost pod nogi Lesniewskiego, który popędził na bramkę i w 58 minucie wpisał się na listę strzelców. W 75 minucie decyduje się na wprowadzenie dwóch świeżych zawodników, Nikolicia zastępuje Paprocki, a Staroka - Skierkowski. W 90 minucie dla rozbiegania wpuszczam jeszcze Prusinowskiego i Kolosova, którzy zastępują Ressela i Lesniewskiego. W tym właśnie momencie Motor za sprawą Kamila Stachyry strzela kontaktową bramkę. Wygrywamy mecz z trzecią drużyną ligi. Sukces buduje!

 

Olimpia Elbląg - Motor Lublin 2:1 (1:0)

(Radushko 16', Lesniewski 58' - Stachyra 90')

MoM: Stachyra (8.3) Motor

Odnośnik do komentarza

Na kolejny mecz wybieramy się do Limanowej na pojedynek z 14stą Limanovią. Gospodarze bardzo osłabieni, więc będę szukał pewnego zwycięstwa w tym pojedynku. Kontuzja uniemożliwi grę: bramkarzowi, środkowemu obrońcy, lewemu obrońcy, środkowemu pomocnikowi i ofensywnemu pomocnikowi. W moim składzie brakuje tylko Ichima, który nie zagra w tym i następnym meczu. Na pozostałe powinien być już gotowy. Moja drużyna złapała wkońcu właściwy rytm, nikt nie chce tego głośno mówić, ale z taką grą i wynikami możemy bić się o awans. Na 10 meczy przed końcem do drugiego miejsca tracimy 10 punktów. Różnica do odrobienia jak najbardziej, jednak teraz koncentrujemy się na najbliższym meczu.

 

Kontuzjowani: Ichim

26.03.2014

[25/34] Polska II Liga, grupa wschodnia: [14]Limanovia Limanowa - Olimpia Elbląg[10]

(Imianowski, Ressel, Petrache, Firlej, Rogoz, Smigielski, Skierkowski, Radushko, Maciejak, Nikolic, Lesniewski; Hrynowiecki, Prusinowski, Oleksa, Nisic, Starok, Kolosov, Paprocki)

 

Niestety mecz zaczął się fatalnie dla naszego zespołu i już w 5 minucie piłkę z siatki wyciąga Imianowski. W 13 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłki przez Nikolica strzałem z piątego metra popisuje się Firlej. Wracamy do gry. Lewy obrońca w 16 minucie meczu nie zdołał upilnować szarżującego Maciejaka, który bez problemów dostarczył piłkę do Lesniewskiego. Gol. W 28 minucie sam na sam z Imianowskim wychodzi strzelec pierwszej bramki dla Limanovii - Dziadzio, jednak tym razem nasz bramkarz doskonale niszczy marzenia gospodarzy na strzelenie bramki. 44 minuta ni to strzał ni to dośrodkowanie Maciejaka. Jednak to kopnięcie piłki sprawiło bramkarzowi tyle trudności, że nie utrzymał jej w rękach. Ten moment doskonale wykorzystał Lesniewski podwyższając wynik. Podwójną zmianę przeprowadzam w 63 minucie meczu, zmęczonego Skierkowskiego zmienia Starok, a słabo spisującego się dzisiaj Rogoza zmienia Oleksa. Bramkę kontaktową w 78 minucie meczu zdobywa Dziadzio - jest to druga bramka tego napastnika. Jednak my nie pozostajemy dłużni, był to dług do spłacenia, a proszę sobie wyobrazić Wasz ulubiony trener spłaca swoje długi. Minutę po bramce Limanovii w pole karne gospodarzy piłkę dogrywa Radushko, a strzałem głową lobuje bramkarza - Nikolic. W 85 minucie świetnie spisującego i zmęczonego Nikolica zmienia Paprocki. Przybiłem z Nikoliciem piątkę, gdy ten schodził z boiska i pogratulowałem dobrej gry. Wygrywamy pewnie dzisiejszy mecz i to w dobrym stylu co może dodatkowo cieszyć.

 

Limanovia Limanowa - Olimpia Elbląg 2:4 (1:2)

(Dziadzio 5' 78' - Firlej 13, Lesniewski 16' 44', Nikolic 79')

MoM: Dziadzio (8.8) Limanovia

Odnośnik do komentarza

Dzisiejszy mecz rozgrywany z lokalnym rywalem Concordią zarząd postanowił potraktować jako dzień kibica, aby przyciągnąć nowych kibiców na stadion. Ze składu na 8 dni z powodu grypy wypadł mi Oleksa i dalej nie mogę skorzystać z kontuzjowanego Ichima. Pocieszającym faktem jest wygrana w meczu towarzyskim z Concordią 2:0 na ich boisku. Dodatkowo od 10 kolejek nasz rywal nie wygrał meczu. Idąc zgodnie ze złotą myślą szkoleniową, że zwycięskiego składu się nie zmienia u mnie tylko jedna drobna zmiana - bardziej ofensywna. Za Skierkowskiego wejdzie Starok.

 

Kontuzjowani: Ichim, Oleksa

29.03.2014

[26/34] Polska II Liga, grupa wschodnia: [9]Olimpia Elbląg - Concordia Elbląg[16]

(Imianowski, Ressel, Petrache, Firlej, Rogoz, Smigielski, Starok, Radushko, Maciejak, Nikolic, Lesniewski; Hrynowiecki, Prusinowski, R.Zielinski, Nisic, Skierkowski, Kolosov, Paprocki)

 

Spotkanie jednostronne, ale dopiero w 45 minucie zobaczyliśmy pierwszą bramkę. Smigielski wrzucił piłkę, którą natychmiast Lesniewski zgrał do Nikolica, a ten nie dał szans bramkarzowi. Spiker w przerwie powiadomił cały stadion, że na mecz przybyło 1396 kibiców. Jest to pierwszy mój mecz przy tak dużej publiczności. Oby sukces w dzisiejszym meczu przyciągał jeszcze większą ilość kibiców. W 76 minucie meczu decyduje się na potrójną zmianę, Nikolica zmienia Kolosov, Radushko - Skierkowski, a Smigielskiego - Nisic. Na pięć minut przed końcowym gwizdkiem daję pograć Prusinowskiemu, który zmienia Ressela na prawej obronie. Koniec meczu! Derby po raz kolejny są nasze! Po dzisiejszym meczu Concordia spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Czyżbyśmy wbili gwoździa do przysłowiowej trumny lokalnemu rywalowi? Szczerze to nawet dobrze. A nasi kibice w dobitny sposób informują cały stadion i cały Elbląg, kto tu jest Panem.

 

Olimpia Elbląg - Concordia Elbląg 1:0 (1:0)
(Nikolic 45')

MoM: Nikolic (7.2) Olimpia

Odnośnik do komentarza

Bardzo miło poinformować was, że menadżerem miesiąca marca zostałem właśnie ja. Wygrałem we wszystkich pięciu spotkaniach, strzelając 15 bramek a tracąc tylko 4. Bardzo zła finansowa w klubie nie pozwala mi przedłużyć kontraktu między innymi z Kirillem Radushko, Iulianem Petrache, Olegem Ichimem czy z Markiem Paprockim. Mam nadzieję, że pod koniec sezonu coś wymyślę bo nie chce z tymi zawodnikami się już żegnać. Jednak teraz wracamy do ligi. Przed meczem niestety wypada mi na 2-3 tygodnie Adam Skierkowski, który od pewnego czasu był ważnym elementem mojej układanki, zwłaszcza gdy chodziło o mecze wyjazdowe. W ramach 27 kolejki witamy do Tarnobrzega na mecz z Siarką. Jak widać nikt nie jest zadowolony z naszego przybycia, począwszy od zawodników i trenerów a kończąc na kibicach. Wielkie znaczenie musi mieć nasza forma, której nikt po zakończeniu rundy jesiennej się nie spodziewał. Oprócz mnie oczywiście, wierzyłem w mój zespół i powoli wierzę w moje umiejętności.

 

Kontuzjowani: Oleksa
05.04.2014

[27/34] Polska II Liga, grupa wschodnia: [9]Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg[8]

(Imianowski, Ressel, Ichim, Firlej, Rogoz, Petrache, Starok, Radushko, Maciejak, Nikolic, Lesniewski; Hrynowiecki, Prusinowski, R.Zielinski, Nisic, Smigielski, Dabetic, Paprocki)

 

Już w 33 minucie po dośrodkowaniu Maciejaka, piłkę umieszcza w bramce strzałem z ostrego kąta - Lesniewski. W 55 minucie meczu kontuzjowanego Maciejaka zmienia Paprocki. Niestety już w 60 minucie meczu do wyrównania doprowadza Siarka. W 78 minucie za Staroka wchodzi Nisic. Niestety po przewadze w drugiej połowie Siarki mecz kończy się remisem.

 

Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg 1:1 (0:1)

(Wrobel 60' - Lesniewski 33')

MoM: Lesniewski (7.1) Olimpia

Odnośnik do komentarza

Aby marzyć o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej musimy wygrywać mecze, teraz kolej na Stal. Chcę w końcu zostać tym przetapiaczem stali, ten tytuł byłby zwieńczeniem dobrego sezonu.

 

12.04.2014

[28/34] Polska II Liga, grupa wschodnia: [8]Olimpia Elbląg - Stal Mielec[5]

(Imianowski, Ressel, Ichim, Firlej, Rogoz, Petrache, Starok, Radushko, Maciejak, Nikolic, Lesniewski; Hrynowiecki, Prusinowski, Oleksa, Nisic, Smigielski, Kolosov, Paprocki)

 

Mecz od początku układał się pod nasze dyktando. Raz po raz tworzyliśmy doskonałe sytuacje na zdobycie gola, czasem brakowało wykończenia a czasem po prostu szczęścia. Pojawiło się ono dopiero w 52 minucie, gdy po dośrodkowaniu Radushki piłkę głową uderzył Lesniewski. Szczęśliwie odbiła się od wewnętrznej części słupka i wpadła pod nogi wbiegającego Kolosova, który w takich sytuacjach się nie myli. Po tym golu rywale rzucili się do odrabiania strat, jednak pokrzyżowała im to czerwona kartka zdobyta przez ich kapitana w 70 minucie. Po ciężkim meczu wywalczyliśmy 3 punkty.

 

Olimpia Elbląg - Stal Mielec 1:0 (0:0)

(Kolosov 52')

MoM: Imianowski (7.2) Olimpia

 

Niestety poważnych kontuzji dostało dwóch moich zawodników:

- Iulian Petrache - 3/4 miesiące (zerwane więzadła podkolanowe)

- Roman Maciejak - 3/4 miesiące (uraz ścięgna achillesa)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...