Skocz do zawartości

Livescore - MŚ 2014 w Brazylii


Kuchar

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest podanie diagonalne na lewą stronę?

Wg Andrzeja Strejlaua jest to kopnięcie piłki przez jednego zawodnika w stronę drugiego zawodnika z tej samej drużyny, wskutek którego piłka po ukosie przemierza drogę z prawej strony boiska na lewą stronę boiska.

 

Mam nadzieję że pomogłem!

Odnośnik do komentarza

Urodził się we Francji. Tak więc Szniderlę.

Gorzej że czytają Szakiri, to jest Dżerdan Szacziri.

Generalnie to uważam, że należałoby zapytać się jego, jak chce żeby jego nazwisko było wymawiane. Mnie tak uczono, podobnie jak z odmianą obcych nazwisk - w gestii nosiciela.

Odnośnik do komentarza

 

Nie nie. Wg zasad języka polskiego odmieniamy każde nazwisko, które się da. Imię także. Dlatego np. z Fabiem Cannavarem.

Spór w doktrynie ;)

 

Nie spór. Miodek opowiadał jak go wkurwia to że nie odmieniają ludzie.

Odnośnik do komentarza

Równie mocno wkurwia mnie nieużywanie nieregularnych liczb mnogich po angielsku.

 

one cactus - two cacti

one octopus - two octopodes

 

A nie jakieś nowoczesne uproszczenia i gwałt na języku. Bleh.

Język ewoluuje, to jest normalne zjawisko, a z obserwacji świata można wnioskować, że wszystko idzie ku uproszczeniu. Trochę to smutne, ale w takich czasach żyjemy. Jak powiesz, że mełłeś mięso, to gwarantuję, że część młodszych ludzi pomyśli, że jesteś fanem kuchni molekularnej.

Sam odmieniam nazwiska zagraniczne, ale jeśli ktoś nie chce, żeby jego odmieniano, to się z nim nie kłócę. Szkoda mi czasu ;). A co do wymowy, to IMO najważniejsze, by wymawiać dobrze, nieważne czy (w przypadku Shaqiriego) po albańsku, czy po niemiecku, czy w romansz.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...