Skocz do zawartości

Riverside FC, czyli oddupianie zadupia.


Adnor

Rekomendowane odpowiedzi

Inaugurację sezonu graliśmy z Old Xaverians. Bukmacherzy przewidują, że zajmą 10. miejsce, więc są teoretycznie gorszym zespołem. Mecz był dla nas drogą przez mękę. Przez całą pierwszą połowę nie mogliśmy nic stworzyć, a na domiar złego rywale zdobyli gola. Druga połowa była już nieco lepsza. Udało nam się wbić rywalom 2 bramki, ale nasza gra cały czas pozostawiała wiele do życzenia. Rzutem na taśmę zdobywamy pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

 

2.8.2014, 1. kolejka

Old Xaveriands 1:2 Riverside FC

45+2' - R. Bartley

79' - G. Reynolds

90' - B. Cooke

MotM: B. Cooke (8.00)

 

 

Kolejny ligowy mecz graliśmy już 4 dni później, co jest dla nas nowością. Naszym rywalem była drużyna Pocklington Town, którą media ustawiły na 2. pozycji. Mecz ten pokazał, że bukmacherzy są tu na takim samym poziomie, co piłka. Goście nie istnieli na boisku, a wynik 2:0 to najmniejszy możliwy wymiar kary.

 

6.8.2014, 2. kolejka

Riverside FC 2:0 Pocklington Town

7' - J. Hallam

25' - B. Cooke

MotM: B. Cooke (7.80)

 

 

3 dni później graliśmy w F.A Cup, a właściwie to 1. rundzie wstępnej tego pucharu. Do tak częstej gry nie jesteśmy przygotowani, więc wystawiłem na to spotkanie rezerwy. Naszym rywalem była ekipa z 11. ligi. Drugi garnitur zagrał bardzo przyzwoicie. Zmiażdżyliśmy rywali, którzy nie oddali nawet celnego strzału. Mecz bez historii.

 

9.8.2014, F.A Cup 1. runda wstępna

Southminster St. Leonard's 0:3 Riverside FC

29' - D. Allen

71' - J. Hinds (kar.)

84' - T. Ola

MotM: T. Ola (8.20)

Odnośnik do komentarza

16. sierpnia podejmowaliśmy Falmouth, w ramach rozgrywek FA Challenge Vase. Mecz rozegrał się w pierwszej połowie. Po pierwszych 45 minutach schodziliśmy do szatni, a wynik był jednostronny - 3:0 dla nas. Goście nie istnieli na boisku i mogliśmy z nimi robić, co tylko chcieliśmy. Fantastyczne zawody rozegrał młodziutki Hallam, który w tym sezonie wyrasta na naszą kluczową postać. Za awans otrzymaliśmy 1,150€.

 

16.8.2014, FA Challenge Vase, 1. runda

Riverside FC 3:0 Falmouth

24', 25', 35(kar.) - J. Hallam

MotM: J. Hallam (9.5)

Odnośnik do komentarza

Na sezon 2014/15 sprzedaliśmy 160 karnetów.

 

 

W 2. rundzie wstępnej FA Cup zmierzyliśmy się z Wolviston. Na ten mecz wystawiłem zespół rezerw. Tego dnia moi zawodnicy zapomnieli, jak się wykańcza akcje. Zmarnowaliśmy 5 setek, a jedyną bramkę zdobyliśmy dopiero w 90. minucie. Zgarnęliśmy 3,5 tys. €.

 

23.8.2014, FA Cup 2. rnd. wst.

Riverside FC 1:0 Wolviston

90' - L. Graham

MotM: L. Graham (7.7)

 

 

Kilka dni później, już w podstawowym składzie, jechaliśmy na boisku 12. Pewsey. Pierwsza połowa tego meczu pokazała ogromną różnicę klas między naszymi zespołami. W 45 minut udało nam się wbić rywalom aż 5 bramek. Druga połowa była bardziej wyrównana, a nawet straciliśmy 2 bramki. Jedną udało nam się też zdobyć, więc wynik to 6:2, a kibice obejrzeli ciekawe widowisko.

 

27.8.2014, 3. kolejka

Pewsey 2:6 Riverside FC

9' - J. Hallam

15', 33', 45'(kar.) - G. Reynolds

32' - J. Crompton (kar.)

47' - B. Cooke (sam.)

77' - D. Nottage

90' - B. Cooke

MotM: G. Reynolds (9.6)

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz graliśmy 3 dni później, więc czasu na wypoczynek było bardzo mało. Świeżości brakowało obu ekipom, skutkiem czego mecz był potwornie nudny. Każda strona wykreowała po jednej groźnej sytuacji i obie te sytuacje zostały zamienione na bramki. Nie mam żalu o ten remis, bo to pierwszy sezon, kiedy gramy co kilka dni.

 

30.8.2014, 4. kolejka

Ramsey Town 1:1 Riverside FC

28' - G. Reynolds

60' - B. Smith (sam.)

MotM: B. Gallen (7.2)

 

 

Tydzień później na naszym boisku zawitały rozgrywki FA Cup. Naszym rywalem byłą ekipa z 11. ligi. Jak łatwo się domyślić, w meczu górowaliśmy nad rywalami. W miarę szybko zdobyliśmy 3 bramki, a potem dociągnęliśmy do końca dobry wynik, choć zdarzyła się wpadka w postaci straty bramki. Za awans otrzymaliśmy 6,5 tys. €. Jest też zła wiadomość. Kontuzji doznał McLachlan i wypada na 2-3 msc.

 

6.9.2014, FA Cup, Rnd, Wst.

Riverside FC 3:1 Hornsea Town

23', 46' - S. O'Connor

36' - C. Tomlinson

71' - S. Drake

MotM: S. O'Connor (8.8)

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za krótką przerwę. Wsiąkłem w Game Dev Tycoon. Postanowiłem też zmienić leciutko formę.

________________________________________________________________________________________________________

 

 

9. września nasza reprezentacja rozegrała pierwszy mecz w Eliminacjach EURO 2016. Rywalem Biało-Czerwonych była Macedonia. Nasze Orły ograły Macedończyków 2:0, a bramki strzelali Lewandowski i Matuszczyk.

 

 

W 1. rundzie kwalifikacyjnej FA Cup zmierzymy się z Prescot Cables, ekipą z 8. ligi. Z kolei W FA Vase naszym rywalem będzie Ilford (9. liga).

 

 

Zaczynamy od meczu z Ilford. Postanowiłem, że na ten mecz wyjdziemy w pierwszym składzie, po mimo natłoku spotkań w kalendarzu. Rywal gra o ligę wyżej, choć wiele wskazuje, że za rok to my będziemy w wyższej lidze. Ilford zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

 

10.9.2014, FA Vase 2. runda

Riverside FC 3:0 Ilford

10' - Crompton

55', 90+2' - J. Hallam

MotM: J. Crompton (8.8)

Mecz był nudny i jednostronny. W 1. połowie nie działo się w ogóle nic. Kibice ciekawych akcji nie obejrzeli w ogóle. Obraz gry uległ lekkiej poprawie w drugich 45 minutach, kiedy na boisko wprowadziłem Hallama. Młody Anglik rozruszał nieco grę, kilka razy ładnie urwał się obrońcom. Był dużym zagrożeniem dla bramki rywali. Dwa razy udało mu się strzelić, kilka szans też zmarnował. Aha, nasze konto zasiliła szalona kwota 1,700 €.

 

 

Drużyna Prescot wydaje się poza naszym zasięgiem. Goście grają o 2 ligi wyżej, a sezon rozpoczęli całkiem nieźle. Tak samo uznali bukmacherzy, którzy za naszą wygraną płacą 11 razy więcej.

 

13.9.2014, FA Cup, 1. runda kwalifikacyjna

Riverside FC 1:0 Prescot

65' - J. Hallam

MotM: G. Reynolds (7.5)

 

Nie bardzo rozumiem stylu rywali. Byli faworytami, powinni wygrać bez problemu, a nawet nie próbowali atakować. My za to atakowaliśmy przez 90 minut. Goście bronili się zacięcie i ich szyki obronne udało nam się przełamać dwukrotnie. Za każdym razem uczynił to Hallam, z tym, że jednej okazji nie wykorzystał. Za awans zgarnęliśmy 8,800€. Był to nasz 18. mecz bez porażki z rzędu.

 

 

W kolejnych rundach zmierzymy się z Gosport (8. liga) - FA Cup, oraz Haringey & Waltham (9. liga) - FA Vase.

 

 

Kilka dni później graliśmy (chyba) derby z ekipą Nottingham United. Jesteśmy faworytami tego spotkania. Do składu wrócili podstawowi zawodnicy.

 

17.9.2014, 5. kolejka

Riverside FC 3:2 Nottingham United
6', 18' - D. Williams

8' - J. Hallam

44' - G. Reynolds

52' - D. Purvis

MotM: D. Williams (8.7)

 

Graliśmy bardzo słabo. Chyba po wygranych meczach pucharowych z lepszymi ("lepszymi") drużynami, moi zawodnicy uznali, że mecze ligowe same się wygrają. Bramki strzelone przez Williamsa były dla nas zimnym prysznicem. Dołożyłem jeszcze opierdziel w szatni i na drugą połowę wyszła inna ekipa. O wiele lepiej grająca (czy w ogóle grająca) w defensywie, a w ataku? Jakoś było.

Odnośnik do komentarza

Launton awansowali razem z nami w poprzednim sezonie. Jednak ten sezon nie bardzo im się układa. Zaczęli nie najlepiej i w tym momencie zajmują 10. miejsce w tabeli. Jeszcze nigdy z nimi nie wygrałem, wiele wskazuje, że będzie to 1. raz.

 

20.9.2014, 6. kolejka

Riverside FC 1:0 Launton Sports

71' - G. Reynolds

MotM: G. Reynolds (7.8)

 

Mecz ten potwierdził, że z Launton nie gra się nam łatwo. Na boisku było dużo walki, każdy zespół chciał wygrać. Brakowało za to składnych, koronkowych akcji. Dla kibica nie był mecz 1. klasy. Najważniejsze jednak, że udało się wygrać i utrzymać fotel lidera.

 

 

6 dni później jechaliśmy na stadion Gosport w ramach rozgrywek FA Cup. Pierwszy raz od początku września graliśmy na wyjeździe. Nie wystawiłem podstawowego składu, a główne zmiany miały miejsce w obronie. Atak pozostał bez większych zmian.

 

27.9.2014, FA Cup, 2. rnd. kwal.

Gosport 1:2 Riverside FC

30' - J. Hallam

66' - L. Bennett (sam.)

120+1' - M. Reece (sam.)

MotM: L. Bennett (7.5)

 

Wygrana jest dużym sukcesem, aczkolwiek wolałbym, aby mecz skończył po 90 minutach. Mecz był nudny i nie działo się zbyt wiele. Jedyną dobrą akcję w tym meczu wykończył Hallam, a obie samobójcze bramki padły po rzutach rożnych. Dodatkowo zarobiliśmy 10,250€.

 

 

1. października jechaliśmy na boisko Springhead. Uznano nas za znacznego faworyta tego meczu. Nie mogę skorzystać z Purvisa, który jest zawieszony za żółte kartki.

 

1.10.2014, 7. kolejka

Springhead 0:5 Riverside FC

2' - J. Hallam

9', 13' - B. Cooke

44' - J. Crompton

65' - Huddlestone (sam.)

MotM: B. Cooke (9.4)

 

Fantastyczny mecz w naszym wykonaniu. Nie daliśmy dojść gospodarzom do głosu nawet na moment. Wbiliśmy rywalom 4 bramki, a jedną dołożyli sami. Bardzo dobrze wyglądała współpraca na linii Cooke-Hallam. Ten duet młodzików wygra nam jeszcze nie jeden mecz!

Odnośnik do komentarza

Naszym kolejnym rywalem jest Haringey & Waltham, czyli gramy w FA Vase. Na ten mecz wystawiłem najmocniejszy możliwy skład. Mecz zagramy na naszym boisku.

 

4.10.2014, FA Vase 3. runda

Riverside FC 6:0 Haringey & Waltham

22' - J. Crompton

28' - J. Hallam

41' - C. Davies

43' - L. Graham

57' - G. Tomlinson

73' - S. O'Connor

MotM: C. Davies (9.3)

 

Absolutnie FANTASTYCZNY mecz w naszym wykonaniu. Całkowicie zniszczyliśmy gości. Tego popołudnia graliśmy, jakbyśmy byli z innej planety. Wszystko nam wychodziło. Na listę strzelców wpisało się aż 6 zawodników. Świetny mecz i wynik. Dzięki dobrej grze zarobiliśmy... 2,000€. W kolejnej rundzie czeka na nas grające w 9. lidze Fawley.

 

 

10. października Reprezentacja Polski uległa Grecji 0:1 w meczu Eliminacji ME 2016. Bramkę dla Greków zdobył Mitroglou.

 

 

Zostajemy w rozgrywkach pucharowych. Tym razem mierzymy się z Eastwood, którzy występują na co dzień na boiskach 8. ligi angielskiej. Nie będzie to łatwy mecz, bowiem goście walczą o awans (w tej chwili 2. pozycja), a w ostatnich 13 meczach przegrali tylko raz. Bardzo rzadko zdarza się im tracić więcej niż 1 bramkę. Wystawiłem rezerwowy skład.

 

11.10.2014, FA Cup, 3. rnd. kwal.

Riverside FC 1:0 Eastwood

30' - G. Reynolds

MotM: G. Reynolds (7.7)

Wygrana na pewno cieszy, ale sam fakt, że nie jest ona zasłużona - już nie. Goście grali od nas o wiele lepiej, konstruowali ciekawsze akcje, jednak ciągle brakowało im wykończenia. Nam udało się wyprowadzić jedną zabójczą kontrę, która dała nam awans i 11,000€. W następnej rundzie zmierzymy się z Eastleigh, drużyną grającą w 6. lidze.

 

 

Mimo wczesnej fazy sezonu, mecze lidera i wiceliderem mają ogromne znaczenie. Nie inaczej miało być, gdy na nasze boisko przyjechała ekipa Netherton United. Wróciliśmy do najmocniejszego składu.

 

15.10.2014, 8. kolejka

[1.] Riverside FC 1:2 Netherton United [2.]

1' - J. Hinds (cz.k)

34' - B. Hunt

42' - R. Bingham

46' - R. Sutton (sam.)

 

Przez frajerską czerwoną kartkę Hindsa kwestią nie było "czy przegramy?", ale "iloma bramkami przegramy?". Jednak mimo gry przez 90 minut w osłabieniu nie daliśmy się dymać rywalom. Walczyliśmy ambitnie, stworzyliśmy kilka sytuacji, ale moi zawodnicy byli jacyś obsrani i nie potrafili nawet trafić w bramkę. Cóż, porażka musiała kiedyś przyjść. Jest to pierwsza porażka od 24 spotkań.

 

 

MOafw73.jpg

Odnośnik do komentarza

Z Eastleigh nikt nie dawał nam większych szans, dodatkowo gramy na wyjeździe. Większych nadziei na wygraną nie mam również ja, toteż dam odpocząć podstawowym zawodnikom.

 

25.10.2014, FA Cup, 4. rnd. kwal.

[VI] Eastleigh 1:0 Riverside FC [X]

81' - M. Woods
MotM: A. Musselwhite (7.4)

 

Spodziewałem się wyniku 0:3, czy nawet 0:4, a skończyło się nie najgorzej. Sam mecz był potwornie nudny, najlepiej świadczą o tym statystyki strzałów - w całym meczu było ich aż 6. Można było odnieść wrażenie, iż każda z drużyn chce odpaść tego dnia z pucharu. Mimo że przegraliśmy, jestem zadowolony, że doszliśmy tak daleko.

 

 

Bronić pozycji będziemy w meczu z Dukinfield Town, 6. drużyną ligi. Wszyscy podstawowi zawodnicy wracają do wyjściowego składu.

 

1.11.2014, 9. kolejka

[6.] Dukinfield Town 1:5 Riverside FC [1.]

24' - B. Cooke

27' - G. Reynolds

59' - C. Tomlinson

64' - D. Ashby

79', 84' - J. Crompton

MotM: G. Reynolds (9.7)

 

W bardzo dobrym stylu wróciliśmy do rozgrywek ligowych. Zdominowaliśmy Dukinfield na ich terenie, nie pozwalaliśmy im na nic, nie istnieli na boisku. Mieliśmy ogromną przewagę w strzałach (15-3). Świetne zawody rozegrał Reynolds, który do bramki dołożył 2 asysty.

 

 

Na wygraną z Fawley szanse są sporę mamy sporą, dlatego zagramy w podstawowym ustawieniu. W ostatnich 6 meczach doznali 5 porażek, więc nie można powiedzieć, że są na fali.

 

8.11.2014, FA Vase, 4. rnd.

[iX] Fawley 0:4 Riverside FC [X]

16' - B. Cooke

42' - M. O'Connor

70' - G. Reynolds

80' - F. McLachlan

MotM: G. Reynolds (8.5)

 

Mecz bez historii. Rywale nie oddali nawet celnego strzału. W kolejnej rundzie zagramy z kolejnym zespołem z 9. ligi - Wembley.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...