Skocz do zawartości

Ku chwale piłkarskiego Podlasia.


nauro

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę już sezonów rozegrałeś, a więc jaka jest Twoja opinia na temat 14?

Hmm, powiem tak... na pewno jest bardziej grywalny niż kilka poprzednich wersji (przynajmniej jak dla mnie), dawno nie grałem tak długiej kariery. Do tego znacznie płynniej i szybciej chodzi... jak porównam np z ostatnią karierę w FMie 13 (grałem Juventusem), gdzie od samego początku miałem crash dumpa co 2-3 mecze... oby nigdy więcej... nie dograłem tam drugiego sezonu do końca, bo już mi się znudziło :P

 

Jedna rzecz jaka mnie irytuje w porównaniu z FMem 13-ką to raporty scoutów. W sensie - w poprzedniej wersji jak się dostawało raport na temat zawodnika, to miałeś tam jak się prezentuje na tle innych graczy, mogących grać na jego pozycji... a w tej wersji masz jak się prezentuje gracz na różnych pozycjach. Wolałem poprzednia opcję :P

Odnośnik do komentarza

LISTOPAD - GRUDZIEŃ 2019:

 

Transfery do klubu:

Vasco Conceicao → WT

Abdoulaye Fall → Diaraf (WT)

 

Transfery z klubu:

Mustafa Alper Vuran → Eskisehirspor (powrót z wypożyczenia)

 

Ekstraklasa [15-21]

2.11 - [11] Jagiellonia 1:2 ŁKS Łomża [1] (87' Łapiński – 20' Witek, 83' Radziński)

6.11 - [8] Zawisza 1:2 ŁKS Łomża [1] (77' Płaskowski – 18' Miazga, 68' Milanović)

10.11 - [9] Nieciecza 2:2 ŁKS Łomża [1] (46' Rusnak, 64' Kiełb – 55 k' Vucetić, 82' Diouf)

24.11 - [1] ŁKS Łomża 3:2 Górnik Zabrze [12] (25', 64' Ilincić, 39 k' Vucetić – 33' K. Nowak, 48' Genow)

30.11 - [1] ŁKS Łomża 4:1 Wisła Kraków[15] (12', 57', 76' Bosnjak, 47 k' Diouf – 18' Gołębiewski)

4.12 - [1] ŁKS Łomża 2:0 Ruch Chorzów [16] (1', 84' Ilincić)

13.12 - [1] ŁKS Łomża 2:1 Śląsk Wrocław [13] (80 k' Vucetić, 88' Atangana – 50' Małecki)

 

Tabela:

 

11l7c52.jpg

 

 

Do Eskisehirsporu powrócił Mustafa Alper Vuran, który nie łapał się nawet na ławkę i chciał wrócić. Vasco Conceicao sprowadziłem dlatego, że w składzie miałem tylko jednego lewego obrońcę (Williama Chitemę) i chciałem, by miał zmiennika. Z kolei Fall został zakontraktowany pół roku temu, ale dopiero teraz podpisał kontrakt. Mam nadzieję, że wreszcie zyskałem napastnika, który w przyszłości powalczy o koronę króla strzelców. Zadebiutował z Ruchem Chorzów i rozegrał dobry mecz, ale póki co popisał się jedynie asystą.

 

Zaliczyliśmy kolejny okres bez porażki, z zaledwie jednym remisem. Fakt, w większości meczów (może poza meczem z Wisłą) nasza gra nie porywała, ale liczą się wygrane. Wreszcie przełamał się Alain Atangana, który w meczu ze Śląskiem dał nam zwycięstwo celnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego.

 

Reprezentacja Polski:

15.11 – Hiszpania 2:1 Polska (18' Sergi Roberto, 78' Diego Costa – 6' M. Żyro) [Mecz towarzyski]

19.11 – Polska 0:1 Ukraina (74' Tyurin) [Mecz towarzyski]

 

Na mistrzostwach Europy Polska zagra w grupie C z Belgią, Niemcami (to możliwe? Obie drużyny grały ze sobą w grupie kwalifikacyjnej...) i Walią.

 

Europejskie Puchary:

 

Liga Mistrzów:

6.11 – Jagiellonia 2:2 Man Utd (30' Mugosa, 46' Angielski – 1' Rafinha, 85' Rondon) [Faza grupowa 4/6]

26.11 – Zenit St. Petersburg 2:0 Jagiellonia (39' Ansaldi, 50' Chramow) [Faza grupowa 5/6]

11.12 – Jagiellonia 0:2 BVB (3' Mikolajczak, 11' Pavlovski) [Faza grupowa 6/6]

 

Jagiellonia zajęła ostatnie miejsce w grupie i odpadła z europejskich pucharów.

 

Liga Europy:

7.11 – Schalke 2:0 Zagłębie (30' Johansen, 81' Myasnikov) [Faza grupowa 4/6]

28.11 – Zagłębie 1:1 Rangers (76' Primorac – 75' Agdestein) [Faza grupowa 5/6]

12.12 – PSV 2:1 Zagłębie (38' Zegers, 52' Mioc – 68' Kozik) [Faza grupowa 6/6]

 

Zagłębie zajęło ostatnie miejsce w grupie i odpadło z europejskich pucharów.

 

 

Nagrody:

Polski Menedżer Roku: Jerzy Brzęczek (Jagiellonia)

 

Anglia:

 

w885ti.jpg

 

 

Francja:

 

11vmjxt.jpg

 

 

Hiszpania:

 

14ta247.jpg

 

 

Niemcy:

 

1z36jrk.jpg

 

 

Turcja:

 

16a17xc.jpg

 

 

Włochy:

 

xmiou8.jpg

 

Odnośnik do komentarza

@Debrecen: no zobaczymy, obawiam się, że w grupie mistrzowskiej już tak różowo nie będzie...

 

---------------------------------------------------

 

STYCZEŃ – LUTY 2020:

 

Transfery do klubu:

Cagatay Gulhan → Kayseri Erciyesspor (wypożyczenie)

Mehmet Tayfun Seven → Kayseri Erciyesspor (wypożyczenie)

Renato Murati → Kukesi (wypożyczenie)

Jorgo Tusha → Skenderbeu (wypożyczenie)

 

Transfery z klubu:

Adam Kłusek → Raków Częstochowa (wypożyczenie)

Cuquinha → Zagłębie Sosnowiec (wypożyczenie)

Mateusz Szałek → rezerwy

Altair → Pelikan Łowicz (wypożyczenie)

 

Mecze towarzyskie:

22.01 – ŁKS Łomża 3:0 Lewski Sofia (29', 74' B. Żyro, 73' Larusson)

25.01 – ŁKS Łomża 2:1 Petrolul (31' Diouf, 48' Ilincić – 89' Toma)

1.02 – ŁKS Łomża 3:0 Videoton (3 s' Sandor, 13' Bosnjak, 49' Hakobyan)

6.02 – ŁKS Łomża 1:0 Korona Kielce (7' Fall)

8.02 – ŁKS Łomża 1:0 Astra Giurgiu (23' Radziński)

 

Ekstraklasa [22-24]

16.02 - [14] Kolejarz 0:2 ŁKS Łomża [1] (8' Atangana, 90' Fall)

21.02 - [9] Miedź 0:1 ŁKS Łomża [1] (90+4' B. Żyro)

29.02 - [4] Dolcan 1:1 ŁKS Łomża [1] (38' Krystian Nowak – 53' Pimenov)

 

Tabela:

 

anep7d.jpg

 

 

Na kilka dni przed pierwszym meczem towarzyskim okazało się, że z powodu podwójnej przepukliny na dwa miesiące wypadł Andrzej Miazga. Mimo wszystko wygraliśmy wszystkie mecze towarzyskie. Zauważyłem, że zazwyczaj o wiele łatwiej gra nam się z ekipami zagranicznymi niż polskimi, nawet słabszymi.

 

Zawieszenie za czerwoną kartkę z meczu z Kolejarzem Aleksandara Milanovicia i przewlekła kontuzja Volodymyra Onyschenki sprawiły, że musiałem sięgnąć po posiłki, wybór padł na dwóch młodych Albańczyków (chciałem Brazylijczyków i jednego Nigeryjczyka, ale mnie olali), których wypożyczyłem. Dołączyli do wcześniej wypożyczonych z mojego klubu patronackiego

 

Jeśli chodzi o mecze ligowe, to prezentowaliśmy się w nich znacznie gorzej niż w meczach towarzyskich. Chodzi mi zwłaszcza o mecz z Miedzią, większość którego graliśmy w przewadze jednego gracza, a wygraną zapewniliśmy sobie dopiero w ostatniej akcji meczu. Z kolei w spotkaniu z Dolcanem „wreszcie” straciliśmy punkty.

 

 

Najciekawsze transfery:

 

Polska:

Walerij Arestow: Lech → Krasnodar (6 mln zł)

Sergi Samper: Legia → Real Sociedad (5,25 mln zł)

Robert Śmigielski: Ruch Chorzów → Krylja Sowietow (3,1 mln zł)

Maksym Kowaljow: Dolcan → Illicziwieć (250 tys zł)

Gaetano Monachello: Viktoria Pilzno → Jagiellonia (130 tys zł)

 

Świat:

Phil Bailey: Arsenal → PSG (148 mln zł)

Tomislav Radojković: Bayern → Benfica (117 mln zł)

Bruno Zuculini: Corinthians → FC Porto (91 mln zł)

Jon Blasco: Real Sociedad → Man Utd (87 mln zł)

Jon Williams: Chelsea → Monaco (81 mln zł)

 

Nagrody:

Złota Piłka: 1. Lionel Messi, 2. Cristiano Ronaldo, 3. Erik Lamela

Piłkarz Roku na Świecie: 1. Cristiano Ronaldo, 2. Erik Lamela, 3. Lionel Messi

Europejski Złoty Chłopiec: Marco Aurelio (Barcelona)

Polski Piłkarz Roku: Robert Lewandowski (Barcelona)

Piłkarz Roku Ekstraklasy: Jakub Kieliba (Dolcan)

Obcokrajowiec Roku Ekstraklasy: Ousseynou Diouf (ŁKS Łomża)

Odnośnik do komentarza

MARZEC 2020:

 

Transfery do klubu:

Ivan Skrobak → WT

 

Ekstraklasa [25-28]

4.03 - [1] ŁKS Łomża 1:0 Legia [3] (90' Diouf)

8.03 – [1] ŁKS Łomża 3:2 Widzew [9] (48', 80' Nowocień, 88 k' Diouf – 34' Rybicki, 77' Janssen)

14.03 - [7] Lechia 2:3 ŁKS Łomża [1] (32' Skorić, 42' A. Duda – 6' Lundgren, 29 k' Diouf, 86' Seven)

21.03 – [1] ŁKS Łomża 2:2 Zagłębie [5] (52' Nowocień, 62' Bosnjak – 12', 49' Czekaj)

 

Tabela:

 

2q17yu1.jpg

 

 

Puchar Polski:

11.03 – ŁKS Łomża 1:0 Miedź (47' Ilincić) [Ćwierćfinał 1/2]

18.03 – Miedź 0:0 ŁKS Łomża [Ćwierćfinał 2/2]

 

Początek miesiąca nie był jakiś porywający w naszym wykonaniu. Niby wygrywaliśmy, ale jedną bramką, brakowało nam blasku, polotu w grze i skutecznego napastnika (dopiero dochodził do siebie po kontuzji Andrzej Miazga, gdzieś zgubił formę Matija Bosnjak, Bartłomiej Żyro grał przeciętnie, a Abdoulaye Fall to raczej lewoskrzydłowy niż napastnik). Przed meczem z Lechią dołączył do nas Słowak Ivan Skrobak. Miałem nadzieję, że ten utalentowany chłopak okaże się lekiem na nasze problemy w ofensywie. Tymczasem miał problemy z aklimatyzacją i debiut miał średnio udany (6,7). Końcówka miesiąca jeszcze gorsza – tylko remisy z Miedzią w rewanżowym meczu Pucharu Polski i w lidze z Zagłębiem, gdzie znowu musieliśmy odrabiać straty. Nota na nowy sezon – wzmocnić obronę. Najpierw jednak trzeba dotrwać do końca tego.

 

Reprezentacja Polski:

27.03 – Cypr 1:3 Polska (28' Rousias – 15', 44' M. Żyro, 32' Dybala) [Mecz towarzyski]

Odnośnik do komentarza

Uciekaj z Ligi Polskiej bo jest zbyt łatwa, zdominujesz ją, ale w Europie będzie Ci ciężko coś zwojować, chyba, że chcesz być totalnym dominatorem i w Polsce lać wszystkich jak leci.

 

Zauważyłem to grając w mojej karierze, chcesz to poczytaj, mam w opisie. Mam nadzieję ją wznowić i szybko wynośić się z Legii, bo gra nią nie ma już sensu.

Odnośnik do komentarza

Tak, tylko ja nikogo nie leję po 5:0 :D zazwyczaj jeśli wygrywam to jednym golem, czasem dwoma, baaaaaaaardzo rzadko więcej niż dwoma... czy to jest dominacja? nie wiem, raczej nie...

 

Poza tym spoza ligi polskiej nikt oprócz Crvenej Zvezdy (ale tu musiałem odrzucić ofertę rozmowy kwalifikacyjnej, bo liga serbska po paru dniach miała być usunięta z gry) mnie nie chciał

Odnośnik do komentarza

@Maniek_ZKS: biorąc pod uwagę problemy finansowe mojego klubu, to śmiem wątpić... naprawdę mały wybór mam graczy do ściągnięcia... większość życzy sobie przynajmniej kilka tysięcy zł więcej niż im mogę dać, niektórzy nawet na wypożyczenie nie chcą przyjść...a to, że jakiś młody talent woli zakończyć karierę w wieku ~20 lat niż dać sobie szansę w klubie typu ŁKS Łomża wiem, że niby jest normalne, bo w każdym FMie tak jest, odkąd pamiętam, ale dalej irytuje...

 

-----------------------------

 

KWIECIEŃ 2020:

 

Ekstraklasa [29-30]

4.04 – [1] ŁKS Łomża 3:2 Jagiellonia [14] (36' Skrobak, 57' Ilincić, 69 k' Diouf – 39' Gajos, 90+2' Łapiński)

10.04 - [2] Lech 1:1 ŁKS Łomża [1] (90' Małowiejski – 41' Nowocień)

 

Tabela:

 

14lqcee.jpg

 

 

 

Grupa mistrzowska [1]

25.04 - [7] Lechia 0:2 ŁKS Łomża [1] (45+1' Diouf, 54' Skrobak)

 

Tabela:

 

1zx6yq9.jpg

 

 

Tabela grupy spadkowej:

 

33dczus.jpg

 

 

Puchar Polski:

1.04 – ŁKS Łomża 1:1 Jagiellonia (48' Miazga – 13' Monachello) [Półfinał 1/2]

14.04 – Jagiellonia 1:2 ŁKS Łomża (86' Mazek – 55' Fall, 62' Atangana) [Półfinał 2/2]

 

Już standardowo, kolejny miesiąc albo remisowaliśmy, albo wygrywaliśmy jednym golem. Próbowałem coś zmieniać w ustawieniach taktycznych i mecz z Lechią wyszedł nam już lepiej. Miejmy nadzieję, że tak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza

@Maniek_ZKS: masz rację :D wszystko wskazuje na to, że kolejny sezon będzie moim ostatnim (lub przedostatnim) w ŁKS-ie, trzeba teraz powalczyć na arenie międzynarodowej :)

 

-----------------------------------

 

MAJ – 26. CZERWIEC 2020:

 

Transfery do klubu:

Jamie McAlinden → WT

Cagatay Gulhan → Kayseri Erciyesspor (przedłużenie wypożyczenia)

Mehmet Tayfun Seven → Kayseri Erciyesspor (przedłużenie wypożyczenia)

Peter Bowers → WT

Joe Kelly → WT

Sergio Barrios → WT (polowałem na niego prawie rok xD)

Hubert Krawczun → WT

 

Grupa mistrzowska [2-7]

2.05 - [1] ŁKS Łomża 3:0 Zawisza [8] (4' Fall, 27' Murati, 31' Seven)

6.05 - [6] Nieciecza 2:1 ŁKS Łomża [1] (25' Uryga, 66' Baldżijski – 23' Begić)

9.05 - [3] Zagłębie 2:2 ŁKS Łomża [1] (77' Tecl, 80' Rzepecki – 4', 45+3' Atangana)

17.05 - [1] ŁKS Łomża 1:0 Legia [4] (81' Fall)

20.05 – [1] ŁKS Łomża 2:0 Lech [6] (20', 31' Skrobak)

30.05 - [1] ŁKS Łomża 1:0 Dolcan [3] (85 s' Lepiarz)

 

Tabela:

 

2pob9c4.jpg

 

 

Tabela grupy spadkowej:

 

zmicue.jpg

 

 

Nagrody:

Król Strzelców: Jakub Kieliba (Dolcan) – 22 gole

Piłkarz Sezonu: Ousseynou Diouf (ŁKS Łomża)

Menedżer Sezonu: Avram Grant (Lechia)

11ka sezonu:

 

28j8ggj.jpg

 

 

Puchar Polski:

4.05 – Zawisza 1:2 ŁKS Łomża (72' Płaskowski – 3' Skrobak, 17' Nowocień) [Finał]

 

Finałową fazę sezonu rozpoczęliśmy od dwóch wygranych nad Zawiszą, w tym jednej – w finale Pucharu Polski. Mimo wszystko od tego drugiego meczu coś się posypało w naszej drużynie. Najpierw przegraliśmy z Niecieczą, potem ledwo zremisowaliśmy z Zagłębiem. Na szczęście to wystarczyło, by zdobyć tytuł mistrza Polski! To sprawiło, że zarząd rozszerzył mi zasięg scoutingu na cały świat, co ucieszyło mnie jeszcze bardziej. Resztę spotkań powierzyłem asystentowi. Jak widać – to była dobra decyzja.

 

Adam Nawałka nie powołał żadnego z moich piłkarzy na Mistrzostwa Europy nawet do szerokiej kadry. Za to powołanie do reprezentacji Czarnogóry na ten turniej dostał Marko Ilincić. Ja dostałem dwie oferty rozmów kwalifikacyjnych – od Hoffenheim i Levante. Ci pierwsi wybrali Javiera Aguirre, a drudzy – Jose Luisa Oltrę. Kolejną ofertę dostałem od Espanyolu Barcelona, ale nie mogliśmy się porozumieć w pewnych kwestiach. Ostatecznie zatrudnili niejakiego Paco Jemeza.

 

Przy okazji zastanawiam się czemu, mimo wywalczenia mistrzostwa, nie było mnie na liście kandydatów do Menedżera Sezonu. Do tego zarząd postanowił rozbudować stadion. Może to i dobrze, zważywszy że w zeszłym sezonie mecze „domowe” w Lidze Europy rozgrywaliśmy na stadionie Polonii Warszawa.

 

Jeśli chodzi o transfery, na razie sprowadziłem z wolnego transferu reprezentanta młodzieżówki Irlandii Północnej, Jamiego McAlindena. Przedłużyłem wypożyczenia z dwoma Turkami, jakich miałem w składzie. Zakontraktowałem dwóch graczy z Afryki (stoper z Algierii i lewoskrzydłowy z Wybrzeża Kości Słoniowej), ale przyjdą dopiero 1. grudnia. Do tego wreszcie miałem za co sprowadzać graczy. Budżet transferowy, jaki ustalił zarząd, opiewa na 2,72 mln zł, zaś budżet płacowy – 575 tys zł tygodniowo (prawie 3 razy więcej niż do tej pory). Tak więc poszedłem na dalsze zakupy. Jak okienko się otworzy, pomyślę też kogo (oprócz tych, którym kończą się kontrakty) sprzedać.

 

Reprezentacja Polski:

 

Adam Nawałka do reprezentacji na Euro 2020 powołał następujących zawodników:

 

 

Bramkarze: Filip Bednarek (Zagłębie), Wojciech Szczęsny (Arsenal), Wojciech Pawłowski (Viktoria Pilzno)

 

Obrońcy: Rafał Janicki (Lech), Adam Danch (Metałurh Donieck), Kamil Glik (Besiktas), Mateusz Wieteska (Sevilla), Patryk Stępiński (Wołga Niżny Nowogród), Paweł Stolarski (Dynamo Zagrzeb), Łukasz Zając (Jagiellonia), Łukasz Piszczek (BVB)

 

Pomocnicy: Tomas Podstawski (Beira-Mar), Grzegorz Krychowiak (Stade Rennais), Ariel Borysiuk (Werder), Szymon Drewniak (NAC Breda), Kamil Włodyka (Tieriek), Łukasz Kaźmierczak (HSV), Vincent Rabiega (Lech), Paweł Wszołek (Atalanta), Piotr Zieliński (NEC)

 

Napastnicy: Michał Żyro (Spartak Moskwa), Paulo Dybala (Inter), Mariusz Stępiński (Hoffenheim)

 

 

4.06 – Kayseri Sekerspor 0:4 Polska (10' M. Żyro, 38' Dybala, 55' Wszołek, 68' Włodyka) [Mecz towarzyski]

6.06 – Ankara Demirspor 1:2 Polska (77' Karagoz – 1' Wszołek, 6' M. Żyro) [Mecz towarzyski]

9.06 – A.Selcukluspor 0:4 Polska (4' Wieteska, 34' Kaźmierczak, 48' Włodyka, 74' Stępiński) [Mecz towarzyski]

16.06 – Polska 0:2 Walia (10' Robson-Kanu, 48' Richards) [Faza grupowa 1/3]

21.06 – Niemcy 1:0 Polska (74' Mademann) [Faza grupowa 2/3]

24.06 – Belgia 1:0 Polska (17 s' Szczęsny) [Faza grupowa 3/3]

 

Polska żegna się z turniejem po fazie grupowej. Z kompletem porażek i bez strzelonej bramki zajmuje ostatnie miejsce w grupie.

 

Europejskie Puchary:

 

Liga Mistrzów:

23.05 – Man Utd 1:0 AC Milan (14 k' Shaqiri) [Finał]

 

Liga Europy:

13.05 – Schalke 0:2 Sporting Lizbona (31', 37' Fonseca) [Finał]

 

Najciekawsze transfery:

 

Polska:

Jean-Paul Boetius: Legia → Feyenoord (2,5 mln zł)

Taleb Tuatkha: Maccabi Hajfa → Legia (WT)

 

Świat:

Alberto Cerri: Barcelona → Man Utd (209 mln zł)

Antonio Scortichini: Udinese → Monaco (173 mln zł)

Bruma: Sporting Lizbona → Man City (86 mln zł)

 

Nagrody:

Najlepszy Piłkarz Europy: 1. Lionel Messi, 2. Erik Lamela, 3. Jack Wilshere

 

 

Polska 1. Liga:

 

2zsbrdl.jpg

 

Król Strzelców: Michał Grunt (Cracovia) – 17 goli

 

Anglia:

 

2ilisxw.jpg

 

Król Strzelców: Jordan Rhodes (West Brom) – 22 gole

 

Francja:

 

vdd5kz.jpg

 

Król Strzelców: Josef Martinez (Stade Rennais) – 24 gole

 

Hiszpania:

 

2cik4xt.jpg

 

Król Strzelców: Nereo Liria (Real Madryt) – 25 goli

 

Niemcy:

 

jq3i1j.jpg

 

Król Strzelców: Benjamin Seufert (HSV) – 15 goli

 

Turcja:

 

29dzibt.jpg

 

Król Strzelców: Mehmet Ali Guven (Bursaspor) – 17 goli

 

Włochy:

 

2whqa2u.jpg

 

Król Strzelców: Andrea Petagna (AC Milan) – 25 goli

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

Skład:

 

15rbjfp.jpg

 

 

s31qoo.jpg

 

 

 

Bramkarze:

Jeśli chodzi o noty, to najlepszy był Tornike Chigogidze, jednak Gruzin nie grał wiele. Jest młody, wciąż chimeryczny i brak mu jeszcze wytrzymałości. Niemal cały sezon bronił solidny Janusz Karwan. Cuquinha nieźle się spisywał na wypożyczeniu, a Cagatay Gulhan na dłużej nie przebił się do pierwszego składu.

 

Obrońcy:

Lewa strona to „świątynia” Williama Chitemy. Reprezentant Zimbabwe po słabiutkim początku wreszcie okrzepł i do końca sezonu prezentował już niezłą formę. Dobrze dośrodkowuje, ale czasem jeszcze daje się zbyt łatwo ogrywać i łapie głupie kartki. Środkowi obrońcy grali solidnie, choć bez większego błysku (nie licząc jedynego, póki co, występu Vahagna Hakobyana). Zazwyczaj parę stoperów tworzyli Per Lundgren i Aleksandar Milanović. Swoje zagrali również Dominik Witek i moje odkrycie, Jorgo Tusha. Na prawej obronie przez pierwsze pół sezonu grał Jason Warner. Potem jednak poważna kontuzja sprawiła, że wygryzł go solidny Renato Murati. Reszta – patrz screeny.

 

Pomocnicy:

Na pozycji defensywnego pomocnika królował Alain Atangana. Kameruńczyk również słabo zaczął, ale potem wkomponował się dobrze w zespół. Etatowy wykonawca rzutów wolnych, z których strzelił kilka goli. Inna sprawa, że gdyby wykorzystał choć 25% szans, jakie miał, tych goli byłoby więcej. W środku pola najwięcej grali Bartosz Nowocień, Alexandr Pimenov i Ousseynou Diouf, nasz najlepszy piłkarz w minionym sezonie. Ten ostatni jednak grał głównie jako ofensywny pomocnik. Na lewym skrzydle najpierw grał Marko Ilincić, jednak po przyjściu Abdoulaye Falla Czarnogórzec przeniósł się na prawe skrzydło. Kontuzje jednak wyeliminowały go z końcówki sezonu, a zastąpił go Mehmet Tayfun Seven – tutaj patrz casus Chitemy i Atangany. Reszta – patrz screeny.

 

Napastnicy:

Przez większość sezonu pewne miejsce miał ktoś z dwójki Andrzej Miazga (grał również na prawym skrzydle) i Matija Bosnjak. Jednak obaj gracze odnieśli poważne kontuzje (zwłaszcza nasz kapitan, pauzował przez kilka miesięcy) i nie wrócili już do formy. Przyzwoicie spisywał się młody Bartłomiej Żyro, a swoje strzelił również

 

Podsumowanie:

Cóż, niemal każda pozycja (może poza bramkarzem) wymaga wzmocnień.

Odnośnik do komentarza

Graty ^^ Teraz awansować do LM i kasy będzie, że ho ho ;)

 

Tak się składa, że po tym jak Legia grała w półfinale LE i w ogóle polskie kluby regularnie grają w fazach grupowych LM i LE, mistrz Polski ma zapewnioną grę w fazie grupowej LM :) a Tobie radzę czekać na następny post, jeśli uda się jedna rzecz, chyba Ci się spodoba :D

Odnośnik do komentarza

@Debrecen: sorry za zwłokę, trochę za dużo pracy i nie miałem czasu na FM-a :(

 

------------------------------

 

27. CZERWIEC - SIERPIEŃ 2020:

 

Transfery do klubu (nie licząc graczy wracających z wypożyczeń):

 

Jón Bergsteinsson → Valur (WT)

Andrzej Bartkowski → Motor Lubawa (35,5 tys zł)

Volodymyr Onyschenko → WT

Mykola Tymchenko → Aleksandria (WT)

Wojciech Fornalak → Raków (WT)

Sebastian Rudoł → Korona Kielce (WT)

Renato Murati → Kukesi (ponowne wypożyczenie)

Yudha Kurnia → Ajax (wypożyczenie)

Grzegorz Pisz → Jagiellonia (350 tys zł)

Ludovic Broutin → Lille (wypożyczenie)

Mario Rodriguez → WT

Emmanuel Akande → WT

Marcin Paczkowski → UKP Zielona Góra (600 tys zł)

Nemanja Stanojević → WT

Babacar N'Diaye → WT

 

 

Transfery z klubu:

 

Edgar Jimenez → WT → koniec kariery, Menadżer

Bartłomiej Żyro → Legia (koniec wypożyczenia)

Alexandr Pimenov → Zorza Ługańsk (koniec wypożyczenia)

Volodymyr Onyschenko → Worskła Połtawa (koniec wypożyczenia) → WT

Renato Murati → Kukesi (koniec wypożyczenia)

Mateusz Szałek → WT

Joelson Randrianantenaina → WT

Mikołaj Kubiak → WT

Stefan Vucetić → WT

Lamine Ba → Wisła Płock (WT)

Vasco Conceicao → Pogoń Siedlce (wypożyczenie)

Ousseynou Diouf → Juve Stabia (3,5 mln zł)

Piotr Pięta → Zawisza (150 tys zł)

Roni → Puszcza Niepołomice (wypożyczenie)

Tomasz Orłowski → Pelikan Łowicz (wypożyczenie)

Ragnar Mar Larusson → Warta Poznań (wypożyczenie)

Cuquinha → Raków Częstochowa (wypożyczenie)

Jón Bergsteinsson → GKS Tychy (wypożyczenie)

Altair → Pelikan Łowicz (wypożyczenie)

Mario Rodriguez → Pogoń Siedlce (wypożyczenie)

Mykoła Tymchenko → Kayseri Erciyesspor (wypożyczenie)

Joe Kelly → Pogoń Szczecin (wypożyczenie)

 

 

Mecze towarzyskie:

1.07 – Zirka 1:3 ŁKS Łomża (50' Osypenko – 30' Bosnjak, 55' Witek, 75' Miazga)

4.07 – Gaz Metan 1:2 ŁKS Łomża (58' Matras – 69' Fall, 73' Barrios)

6.07 – Naftowik-Ukmafta 0:2 ŁKS Łomża (18 k' Miazga, 21' Milanović)

11.07 – Ergotelis 0:3 ŁKS Łomża (28' Tusha, 51' Skrobak, 64' Akande)

 

Ekstraklasa [1-7]

17.07 - [6] ŁKS Łomża 2:1 Jagiellonia [2] (40' Skrobak, 89' Miazga – 78' Pomorski)

29.07 - [13] Olimpia Grudziądz 1:2 ŁKS Łomża [5] (73' Obyrtacz – 4 k' Barrios, 90+1' Skrobak)

1.08 - [3] ŁKS Łomża 2:1 Lech [4] (28' Fall, 83 k' Krawczun – 90+3 k' Antkowiak)

9.08 - [7] Dolcan 1:1 ŁKS Łomża [3] (90+1' Pohl – 31' Kurnia)

14.08 - [16] Miedź 1:3 ŁKS Łomża [3] (67' D. Nowak – 45' Skrobak, 49' Witek, 52' Fall)

21.08 - [3] ŁKS Łomża 2:1 Widzew [5] (45 k' Rudoł, 52' Fall – 69' Korte)

28.08 - [13] Lechia 1:1 ŁKS Łomża [2] (30' A. Duda – 52' Kurnia)

 

Tabela:

 

2prcupz.jpg

 

 

 

Superpuchar Polski:

26.07 – Legia 1:2 ŁKS Łomża (19' Andrievskyi – 21' Chitema, 24' Ilincić)

 

W sparingach prezentowaliśmy się przyzwoicie. Co ciekawe, najlepszy wynik osiągnęliśmy w meczu z teoretycznie najsilniejszym rywalem. W tamtym spotkaniu świetnie zaprezentował się Emmanuel Akande, Nigeryjczyk z angielskim paszportem, wychowanek Evertonu. Tym samym zapewnił sobie angaż w klubie. Wcześniej ściągnąłem też kilku innych zawodników, jak widać też kilku klub opuściło. Największym osłabieniem jest brak Ousseynou Dioufa, ale oferta Włochów była zbyt dobra, by ją odrzucić i Senegalczyk, który wypromował się w Łomży, zmienił klub na (teoretycznie) lepszy i zagra w ekipie beniaminka Serie A. Szkoda, że wielu innych nie chciało iść jego śladem i kończyło kariery w wieku ~20 lat. Za to wrócił do nas pewien stary znajomy, który, choć od czasu odejścia od nas był na testach w paru ekipach, nie przekonał ich do siebie.

 

Już początek nowego sezonu przyniósł nam pierwsze trofeum. Ograliśmy Legię w meczu o Superpuchar Polski. Jak widać, to rywale objęli prowadzenie, ale szybko my je przejęliśmy, a potem do końca meczu pozostało nam tylko skutecznie się bronić.

 

Jeśli chodzi o ligę, to pierwsze trzy mecze, mniej lub bardziej szczęśliwie, wygrywaliśmy 2:1. Potem przyszło spotkanie z Dolcanem, które zakończyło się pierwszą w tym sezonie (pechową) stratą punktów. Myślałem, że wygrana z Miedzią poprowadzi nas ku lepszym wynikom, ale niestety. Najpierw kolejne 2:1 z Widzewem, a potem remis ze słabiutką Lechią. W tym ostatnim meczu, jak doniósł raport meczowy, sędzia nas skrzywdził, nie uznając jak najbardziej prawidłowo zdobytej bramki przez Andrzeja Miazgę. Jak na razie niby głównie wygrywamy, ale w słabym stylu. Obawiam się meczów w Lidze Mistrzów...

 

 

Europejskie Puchary:

 

Liga Mistrzów:

29.07 – Legia 1:0 CFR Cluj (69' Golasa) [3. runda eliminacji 1/2]

5.08 – CFR Cluj 2:1 Legia (5' Raducu, 11' Agache – 62' Bereszyński) [3. runda eliminacji 2/2]

19.08 – Legia 1:1 Inter (71' Golasa – 42' Kovacić) [baraż 1/2]

25.08 – Inter 1:2 pd. Legia (68' Kovacić – 59' Sallalich, 95' Bereszyński) [baraż 2/2]

 

Wygląda na to, że będziemy mieli dwie polskie ekipy w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Lepiej trafiła Legia, która zagra z Juventusem, Tottenhamem i Benficą. My zagramy z Man Utd, AC Milan i Zenitem St. Petersburg.

 

Liga Europy:

16.07 – Lechia 2:2 Radniczki Kragujewac (60' Łazaj, 66' Tarnowski – 34' Petrović, 58' Seslija) [2. runda eliminacji 1/2]

23.07 – Radniczki Kragujewac 0:2 Lechia (62' Efir, 68' Łazaj) [2. runda eliminacji 2/2]

30.07 – Lechia 1:3 Nordsjaelland (26' A. Duda – 5' Onuachu, 11' Mikkelsen, 20' Jensen) [3. runda eliminacji 1/2]

30.07 – Partizan Belgrad 1:1 Dolcan (42' Janjatović – 80' Nalepa) [3. runda eliminacji 1/2]

6.08 – Dolcan 1:3 Partizan Belgrad (58' Wróbel – 26', 63' Milosavljević, 72 k' Marković) [3. runda eliminacji 2/2]

6.08 – Nordsjaelland 1:1 Lechia (63' Onuachu – 14' Bielawski) [3. runda eliminacji 2/2]

 

Lechia i Dolcan odpadły, od następnej rundy grę w Lidze Europy rozpoczyna Zagłębie.

 

20.08 – Zagłębie 1:1 Rangers (46' Ionita – 32' Agdestein) [baraż 1/2]

27.08 – Rangers 0:1 Zagłębie (88' Tecl) [baraż 2/2]

 

W fazie grupowej Zagłębie zmierzy się z Twente, Sportingiem Lizbona i Spartą Praga.

 

Mistrzostwa Europy:

12.07 – Anglia 1:3 Francja (26' Wilshere – 52' Carre, 57' Imbula, 69 k' Corchia) [Finał]

 

Najlepszy Piłkarz: 1. Jack Wilshere (Anglia), 2. Giannelli Imbula (Francja), 3. David Alaba (Austria)

Złoty But: 1. Andrea Petagna (Włochy, 5), 2. Stefan Mugosa (Czarnogóra, 4), 3. Haris Seferović (Szwajcaria, 4)

Jedenastka Marzeń:

 

Hugo Lloris (Francja) – Sebastien Corchia, Raphael Varane (obaj Francja), Juanma Santamaria (Hiszpania), David Alaba (Austria) – Alex Oxlade-Chamberlain, Jack Wilshere (obaj Anglia), Giannelli Imbula (Francja), Nereo Liria (Hiszpania) – Georges Carre (Francja), Andrea Petagna (Włochy)

Rezerwowi: Thibaut Courtois (Belgia), Javi Martinez (Hiszpania), Ross Barkley (Anglia), Mario Pugliese (Włochy), Philipp Hosiner (Austria), Mattia De Sciglio (Włochy), Aleksandar Mitrović (Serbia), Samuel Umtiti, Paul Pogba (obaj Francja), Thiago, Diego Costa (obaj Hiszpania), Domenico Criscito (Włochy)

 

 

Najciekawsze transfery:

 

Polska:

 

Piotr Krauze: Lech → Metalist Charków (8,5 mln zł)

Jakub Kieliba: Dolcan → Nurnberg (6,25 mln zł)

Gianmarco Sammartino: Dolcan → Palermo (3,9 mln zł)

Tomasz Łapiński: Jagiellonia → Worskła Połtawa (3,4 mln zł)

Vukan Savicević: Lech → Atromitos (3,1 mln zł)

Tal Kahila: Maccabi Tel Awiw → Jagiellonia (2,7 mln zł)

Barak Levi: Maccabi Hajfa → Legia (2,3 mln zł)

Łukasz Zając: Jagiellonia → CFR Cluj (1,6 mln zł)

Moanes Dabour: SC Aszdod → Dolcan (1,4 mln zł)

Seweryn Michalski: Hannower → Jagiellonia (825 tys zł)

Przemysław Czerwiński: Lechia → Jagiellonia (725 tys zł)

Victor Camarasa: Widzew → Cordoba (650 tys zł)

Adam Ryczkowski: Legia → Jagiellonia (225 tys zł)

Piotr Celeban: Legia → CFR Cluj (72 tys zł)

Olexandr Andrievskyi: Metalist Charków → Legia (WT)

Dani Abalo: Ludogorec Rażgrad → Ruch Chorzów (WT)

Michal Rabusic: Legia → Gaz Metan (WT)

Adam Danch: Metałurh Donieck → Dolcan (WT)

Bekim Balaj: Jagiellonia → Skenderbeu (WT)

Milan Mirosavljev: WT → Wisła

 

 

Świat:

 

Alex Oxlade-Chamberlain: Arsenal → Real Madryt (200 mln zł)

Julian Draxler: Schalke → Bayern (189 mln zł)

Gustavo Gonzalez: Atletico → PSG (147 mln zł)

Kyosuke Masushima: Monaco → Arsenal (131 mln zł)

Marc-Andre Ter Stegen: Gladbach → Real Madryt (104 mln zł)

Igor Svitlichnyi: Bayern → Szachtar (101 mln zł)

Roberto Pereyra: AC Milan → Real Madryt (99 mln zł)

Cristian: Valencia → Atletico (93 mln zł)

Giovanni Simeone: Arsenal → AC Milan (86 mln zł)

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...