Skocz do zawartości

Francuska ścieżka


damonir24

Rekomendowane odpowiedzi

FM 2013 (13.3) / FM 2013 Revolution Final Update CA/PA

Ligi: Anglia (2), Niemcy (2), Francja (2), Włochy (2), Polska (2)

Baza danych: Duża

Klub: RC Strasbourg

Witam was po dłuższej przerwie. Kiedyś opisywałem już moje kariery na forum, w których grałem m. in Fiorentiną, Heerenveen, Bastią, czy Legią Warszawa. Było to jednak dosyć dawno, więc postanowiłem zacząć coś nowego. Będzie to moje pierwsze spotkanie z FM 2013, ponieważ dopiero od niedawna mam nowego laptopa i teraz FM chodzi bardzo płynnie. Zdecydowałem się objąć RC Strassbourg, który obecnie występuje w 3 lidze i ma status półzawodowy. W przeszłości jednak, ten klub był nawet mistrzem Francji ( w 1979r.), wicemistrzem ( w 1935r.), a także trzykrotnie zdobywał Puchar Francji (w latach 1951, 1966, 2001). Moim zadaniem będzie nawiązanie do sukcesów z ubiegłych lat i stworzenie solidnego zespołu, który będzie się liczył zarówno we Francji, jak i na arenie europejskiej.

Media przewidują dla naszego zespołu 7 miejsce, nasz zarząd postawił mi jako cel uzyskanie miejsca w górnej połowie tabeli. Jeśli chodzi o moje oczekiwania, to chciałbym powalczyć o awans do wyższej ligi, lecz nie wiem jeszcze jak sobie poradzę z tą wersją FMa.

 

Budżet płacowy jaki mam do wykorzystania wynosi: 130,339. Obecnie na płace przeznaczamy 129,811€. Na transfery oczywiście nie mam ani grosza, więc nasza sytuacja nie wygląda najlepiej.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W tej karierze będę dodatkowo prowadził reprezentację Polski. Żeby zachowany był jakiś realizm, stworzyłem nowego menedżera, który nazywa się Jakub Kosztelnik. Większość rozgrywki będę sprzędzał nim na urlopie, grając tylko mecze reprezentacyjne.

 

Już pierwszego dnia pracy w reprezentacji dokonałem dużego przemeblowania w sztabie szkoleniowym. Zwolniłem wszystkich asystentów, fizjoterapeutów i trenerów. Zostawiłem jedynie trenera bramkarzy, którym jest Andrzej Dawidziuk. Następnego dnia zatrudniłem nowych pracowników, a najważniejszą decyzją był wybór asystenta. Zdecydowałem się tymczasowo na wiekowego już Italo Galbiatiego.

Walkę w Eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2014 roku zaczniemy już na początku września, gdzie zmierzymy się z Czarnogórą i Ukrainą. W sierpniu zmierzymy się jeszcze towarzysko z reprezentacją Szkocji.

Odnośnik do komentarza

@Vanlid - dzięki

-------------------------------------------------------

Kadra jaką zastałem w klubie:

 

 

Bramkarze

- Guillame Gauclin (31, Francja)

- Vauvenargues Kehi (19, Wybrzeże Kości Słoniowej)

 

Pierwszym bramkarzem będzie Gauclin, jest to doświadczony bramkarz, który bronił kilka sezonów w Ligue 2. Kehi ma dopiero 19 lat i z pewnością dostanie szansę na pokazanie swoich możliwości.

 

Lewa obrona

 

- Jean-Philippe Sabo (25, Francja)

- Vincent Guignery (33, Francja)

 

Na pierwszy rzut oka lepiej prezentuję się Sabo, jednak Guignery powinien być solidnym zmiennikiem. Ogólnie jestem zadowolony z obsady tej pozycj.

 

Środkowa obrona

 

- Milovan Sikimic (31, Serbia)

- Ludovic Golliard (29, Francja)

- Billy Modeste (24, Francja)

- Steven Keller (20, Francja)

 

 

Największą wadą naszych obrońców jest to, że są bardzo wolni. Keller natomiast jest nominalnym defensywnym pomocnikiem, ale ze względu na ich nadmiar zagra na środku obrony. Na pewno miejsce w składzie będzie mieć Sikimic, jednak będę próbował znaleźć jakiegoś obrońcę z przyzwoitą szybkością.

 

Prawa obrona

 

- Francisco Donzelot (26, Kolumbia)

- Eric Nyatchou Ndema (21, Kamerun)

 

Donzelot jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem i to on będzie podstawowym prawym obrońcą. Kameruńczyk nie do końca mnie przekonuje, jednak mam nadzieję że rozegra dobry sezon.

 

Środkowi pomocnicy defensywni

 

- Abdoulaye Coulibaly (21, Mali)

- Florian Bischoff (19, Francja)

- Brian Amofa (19, Francja)

- Thomas Martin (22, Francja)

 

Coulibaly ma zapewnione miejsce w składzie, całkiem przyjemny zawodnik. Bischoff również nie wygląda najgorzej, jednak pozostała dwójka ma lekkie braki w umiejętnościach defensywnych.

 

 

Lewi skrzydłowi

 

- Anthony Sichi (26, Francja)

- Aymeric Ounissi (21, Francja)

 

Sichi jest nominalnym środkowym pomocnikiem ofensywnym, lecz zdecydowałem się ustawić go na lewym skrzydle. Jest to całkiem dobry zawodnik i liczę na jego dobre występy. Ounissi zaś nie prezentuje nic szczególnego i rola zmiennika to maksimim jakiego czeka w tym klubie.

 

Środkowy pomocnicy ofensywni

 

- Stephane Noro (32, Francja)

- Joris Ursch (18, Francja)

- Adel Benchenane (20, Algieria)

 

Noro powinien być pewnym punktem naszej drużyny i prezez niego będzie przechodzić większość piłek, będzie naszym głównym kreatorem gry. Ursch jest bardzo młody, a już teraz posiada całkiem przyzwoite umiejętności. Liczę, że jeszcze trochę się rozwinie i będzie dawał dobre zmiany. Algierczyka stawiam najniżej w hierarchi na tej pozycji, lecz nie zarabia dużo więc może się też przydać.

 

Prawi skrzydłowi

 

- Benjamin Genghini (26, Francja)

- Gauthier Pinaud (24, Francja)

 

 

Genghini to piłkarz pobierający największą pensję w zespole. W moim odczuciu nie różni się wiele od Pinauda i zastanawiam się nad jego sprzedażą. Jego przybliżona wartość to aż 900tys€, więc do klubu wpadły by całkiem niezłe pieniądze.

 

Napastnicy

 

- Jullien Perrin (27, Francja)

- David Ledy (24, Francja)

- Tommy de Jong (25, Francja)

 

W moim ustawieniu jest miejsce tylko dla jednego napastnika i to kto nim będzie zadecyduje skuteczność w sparingach. Walczyć o to miejsce będą Perrin z Ledy'm, gdyż de Jong może być co najwyżej zmiennikiem.

Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:

 

- Martial Riff (LOSC Lille, wypożyczenie)

 

Transfery z klubu:

 

- Ziman Duki (Fc Bruksela, wolny transfer)

 

 

 

Sparingi

 

RC Strassbourg - RC Strassbourg II 2:1 (2x Perrin)

Fc Koniz - RC Strassbourg 0:1 (Ledy)

RC Strassbourg - SC Bruhl 2:0 (Perrin, Sichi)

RC Strassbourg - Nurnberg 0:1

RC Strassbourg - AC Milan II 3:2 (Perrin, Sichi, Pinaud)

 

Moim głównym zadaniem w trakcie tego okresu przygotowawczego było stworzenie odpowiedniej taktyki, dzięki której będziemy osiągać sukcesy w przyszłości. Zdecydowałem się na ustawienie 4-2-3-1 i tą pierwszą taktyką zagraliśmy cztery pierwsze sparingi, które wypadły całkiem przyzwoicie. Jednak przed meczem z rezerwami Milanu zdecydowałem się na stworzenie innej taktyki. Ustawienie pozostało takie same, lecz doszło do kilku zmian w stylu gry. Zmianę oceniam na duży plus, gdyż stworzyliśmy o wiele więcej sytuacji, niż w poprzednich meczach. Inauguracja ligi już niebawem, jestem bardzo ciekawy jak się spiszemy. W trakcie tego okresu przygotowawczego podpisaliśmy kontrakt z LOSC Lille, które zostało naszym klubem patronackim.

 

Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ 2012

 

National

 

[1/38] RC Strassbourg - ES Uzes Pont du Gard 3:0 (Coulibaly, Riff, Golliard)

[2/38] LEMANS FC - RC Strassbourg 2:1 (Perrin)

[3/38] RC Strassbourg - US Dunkerque 3:1 (2x Noro, Perrin)

[4/38] EFC Frejus Saint-Raphael - RC Strassbourg 0:3 (Sikimic, Sichi, Noro)

 

Sezon rozpoczęliśmy od pewnego zwycięstwa przed własną publicznością. W drugiej kolejce LEMANS totalnie nas zdominowało i wynik powinien być o wiele wyższy. Zagraliśmy fatalny mecz, po którym miałem pełno wątpliwości co do taktyki, którą gramy. Następne dwa mecze były jednak o wiele lepsze i po całkiem dobrej grze zgarnęliśmy 6 punktów. Pierwszy miesiąc pracy w klubie należy uznać za udany. Uplasowaliśmy się na czwartej pozycji i pokazaliśmy, że będziemy walczyć o awans w tym sezonie.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

WRZESIEŃ 2012

 

National

 

[5/38] USJA Carquefou - RC Strassbourg 1:2 (Perrin, Ounissi)

[6/38] RC Strassbourg - Vendee Lucon 0:0

[7/38] Fc Rouen - RC Strassbourg 1:1 (Sichi)

[8/38] RC Strassbourg - Fc Bourg-Peronnas 3:1 (2x Noro, Ounissi)

[9/38] Luzenac Ariege Pyrenees - RC Strassbourg 1:1 (Ledy)

[10/38] RC Strassbourg - Orleans Loiret Football 5:1 (3x Perrin, Coulibaly, Sichi)

 

Ten miesiąc podzieliłbym na dwie części, ponieważ pierwsze trzy mecze zagraliśmy bardzo słabo, a potem nastąpiła dość duża odmiana. Najpierw wymęczyliśmy zwycięstwo z bardzo przeciętnym zespołem. Następnie nie mogliśmy sobie poradzić z ostatnią w tabeli drużyną. Uświadomiło mi to, że w taktyce są duże braki i niedociągnięcia. Zacząłem się zastanawiać nad zmianą naszego stylu gry. Do tej pory skupialiśmy się bardziej na kontratakach i nie zawsze było to skuteczne. Podjąłem decyzję całkowitej zmiany taktyki i stworzenie jej od nowa. Pierwszym testem nowego ustawienia był wyjazdowy mecz z Fc Rouen. Nie byłem do końca zadowolony z gry zespołu, lecz ostatecznie wywalczyliśmy remis. Doszło do kolejnych zmian w taktyce i w następnym meczu nasza gra wyglądała o niebo lepiej. Po raz pierwszy zdominowaliśmy rywala i dzięki temu zyskaliśmy bardzo pewne trzy punkty. W następnych dwóch spotkaniach również zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, mimo remisu ze słabą drużyną. W tym spotkaniu dałem szansę zawodnikom rezerwowym. Myślę, że nasza gra będzie wyglądać z meczu na mecz coraz lepiej i po ostatnich postępach, umocniłem swoją wiarę w awans do Ligue 2.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

@Fenomen - poprawione :)

--------------------------------------------------------------------------------

 

PAŹDZIERNIK 2012

 

National

 

[11/38] Le Poire-sur-Vie VF - RC Strassbourg 1:1 (Perrin)

[12/38] RC Strassbourg - SR Colmar 0:1

[13/38] US Colomiers - RC Strassbourg 2:4 (3x Perrin, Golliard)

 

Po kilku bardzo udanych występach w końcówce września, miałem duże oczekiwania na ten miesiąc. Rzeczywistość okazała się zupełnie odmienna i nasza forma znacząco się obniżyła. Nie graliśmy jakoś szczególnie źle, o słabych wynikach zadecydowały pojedyncze błędy. Obudziliśmy się dopiero w wyjazdowym pojedynku z US Colomiers. Instynktem strzeleckim błysnął nasz napastnik i zapewnił pierwszy komplet punktów w tym miesiącu.

 

Tabela

 

Puchar Francji

 

[6 runda] AS Illzach-Modenheim - RC Strassbourg 1:2 (Genghini, Ndema)

 

Takie mecze są dobrą okazją dla zawodników rezerwowych. Tutaj mogą w pełni pokazać swoje możliwości, i przekonać mnie do częstszego stawiania na nich. Na tym szczeblu rywale nie są jeszcze wymagający, gdyż nasz dzisiejszy przeciwnik pochodzi z odpowiednika 5 ligi. Mimo, to zdołali nam strzelić bramkę co nie jest dobrą wiadomością. W 7 rundzie również trafiliśmy na zespół występujący w 7 lidze, więc powinniśmy gładko awansować do kolejnego etapu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...