Skocz do zawartości

Nigdy się nie poddawaj!


krzysinho92

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym wszystkich przeprosić za otworzenie drugiego tematu, ale mam nowy sprzęt na którym chodzi najnowszy Football Manager i nie ukrywam chciałbym spróbować się z nim ;) Nie mam absolutnie żadnego doświadczenia z tą gr więc może być ciekawie :) Zapraszam do odwiedzin i komentarzy :)

 

-----------------

 

FM 2013

Ver. 13.3

Mój debiut w trzynastce (ostrzegam nie umiem grać, ale mimo wszystko będę grać dalej bezwzględu na wszystko )

Ligi: Belgia, Anglia, Francja, Niemcy, Holandia, Hiszpania, Włochy (wszystko do najniższych lig), Polska (IV liga)

Rozpoczęcie kariery na bezrobociu

 

Jako chłopak ze Szczecina wysłałem swoje podania do klubów położonych blisko Szczecina mowa tutaj o Energetyku Gryfino, Chemiku Police, Błękitnych Stargard, miejscowych Stali, Hutnika i Arkonii oraz do trochę oddalonych od zachodniopomorskiego Piasta Zawidów i Mszczonowiaki Mszczonów (najlepsza nazwa ever!! :) ). Odpowiedź otrzymałem od dwóch Chemika i Piasta, jak każdy człowiek na początku swojej kariery kierowałem się ilością pieniędzy, które mogłem otrzymać od klubu. Tak więc wybór padł na zespół z Polic. 10.07.2012 podpisałem kontrakt Chemikiem.

 

To co zastałem na miejscu troszeczkę mnie przeraziło, ale nigdy nie ma tego co chciałoby się mieć. Nie będę opisywać każdego zawodnika po kolei bo liczę, że dobrą grą zwrócą waszą uwagę i sami zaczniecie ich rozpoznawać. Prawdziwych graczy w kadrze mam trzech są to obrońca Rafał Kalinowski – wielki walczak, były gracz m.in. Floty Świnoujście, zdolny skrzydłowy Mateusz Sowala – nasz wychowanek mający na koncie rundę w Śląsku Wrocław i Filip Kosakowski – skrzydłowy, bądź napastnik, wychowanek Pogoni Szczecin.

 

Jeszcze przed moim zatrudnieniem w klubie zrobiono czystkę i pozbyto się łącznie siedemnastu zawodników na wolny transfer. Do klubu sprowadziłem natomiast czterech zawodników na stałe i jednego na wypożyczenie. Zakupiłem napastnika Roberta Waśkówa, pomocników Tomasza Kosmalskiego i Michała Kostrzewę oraz kolejnego napastnika Piotra Dzubę byłego gracza Floty i Pogoni. Oprócz nich w ostatnim dniu okienka transferowego wypożyczyłem z Pogoni obrońcę Damiana Kaczmarskiego, który dołączył do innego wypożyczonego Grzegorza Otockiego.

 

W sparingach zespół prowadził mój asystent i zanotował następujące wyniki:

Błękitni Lubno (W) 3-1 (M.Sowala x 2, A.Stróż)

Arkonia Szczecin (W) 0-1

Kłos Pełczyce (W) 1-1 (R.Kalinowski)

Chemik Police u-21 (D) 2-1 (M.Sowala, D.Tatarczuk)

Stal Szczecin (W) 0-1

Flota Świnoujście (D) 1-2 (K.Jarecki)

Pogoń II Szczecin (D) 1-1 (T.Kosmalski)

Odnośnik do komentarza

Czas na mój debiut w oficjalnym meczu jako trener Chemika Police. Naszym rywalem był zespół Dęba Dębno. Niestety nie wygraliśmy tego spotkania, ale po wyrównanej walce uzyskaliśmy remis 2-2. Niestety straciliśmy na trzy tygodnie Waśkówa.

 

[1/30]11.08.2012,13:00

Stadion OsiR, Police

Widzów: 239

Chemik Police 2-2 Dąb Dębno

Robert Waśków (30), Dawid Rzepka (38) – Łukasz Matwijów (19, 50)

 

Chemik: G.Otocki – R.Kalinowski, D.Zagórski, A.Sowala, D.Olszak (45. A.Skorupski) – F.Kosakowski, D.Prusinowski, D.Rzepka, T.Kosmalski, M.Kostrzewa (64. M.Sowala) – R.Waśków (38. R.Jagodziński)

 

 

Odnośnik do komentarza

Cztery dni po spotkaniu w Policach, wybraliśmy się na Kaszuby aby zmierzyć się z Cartusią Kartuzy. Nie był to dla nas udany mecz jeśli chodzi o wynik, bo gra Chemików mogła się podobać, niestety brak skuteczności odbił się na wyniku. Przegraliśmy 0-2, chociaż gospodarze oddali tylko trzy celne strzały przy naszych siedmiu.

 

[2/30]15.08.2012, 19:30

Stadion Gminny, Kartuzy

Widzów: 236

Cartusia Kartuzy 2-0 Chemik Police

Mateusz Łuczak (49), Michał Kowalkowski (83)

 

Chemik: G.Otocki – R.Kalinowski (45. T.Stróż), A.Skorupski, A.Sowala, D.Olszak – M.Sowala,

H.Morawski (64. A.Kasprowicz), M.Kostrzewa, T.Kosmalski, K.Jarecki – F.Kosakowski (64. R.Jagodziński)

 

Odnośnik do komentarza

Po tygodniu powróciliśmy na nasz stadion i udało nam się odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie, prowadziliśmy już 2-0, ale w ciągu sześciu minut roztrwoniliśmy całą przewagę. Na szczęście za sprawą Tatarczuka, udało nam się postawić kropkę nad i.

 

[3/30]18.08.2012, 15:00

Stadion OsiR, Police

Widzów: 240

 

Chemik Police 3-2 Energetyk Gryfino

Filip Kosakowski (8), Radosław Jagodziński (17), Damian Tatarczuk (77) – Jakub Mikołajczyk (41), Piotr Rupa (47)

Chemik: G.Otocki – R.Kalinowski, A.Skorupski (59. T.Stróż), D.Zagórski Ż, D.Zomerski – M.Sowala, H,Morawski (59. D.Rzepka), R.Kosmalski(59. A.Kasprowicz), R.Jagodziński, D.Tatarczuk – F.Kosakowski

 

 

Odnośnik do komentarza

Podbudowani zwycięstwem w meczu z Energetykiem wybraliśmy się do wicelidera, niepokonanej do tego momentu Drawy Drawsko Pomorskie. Zagraliśmy świetny mecz i sprawiliśmy olbrzymią sensację niedając żadnych szans faworytowi. Mimo kiepskiego początku, strzeliliśmy gola do szatni a następnie dwa kolejne w drugiej połowie. Wielki mecz Kosakowskiego, który do dwóch bramek dorzucił asystę.

 

[4/30]26.08.2012, 15:00

Stadion Miejski im. Waleriana Pytla, Drawsko Pomorskie

Widzów: 238

 

Drawa Drawsko Pomorskie 2-3 Chemik Police

Marcin Juszczak (27), Vitaliy Gorodetskyi (90) – Filip Kosakowski (44, 60), Mateusz Sowala (47)

 

Chemik: G.Otocki – R.Kalinowski Ż, A.Skorupski, A.Sowala, D.Olszak – M.Sowala, H.Morawski (66. K.Jarecki), M.Kostrzewa, F.Kosakowski, T.Kosmalski (66. D.Tatarczuk) – P.Dziuba (66. R.Jagodziński)

 

 

Odnośnik do komentarza

Opromieniowani dwoma zwycięstwami z rzędu pełni nadziei pojechaliśmy do Kołobrzegu i dostaliśmy ostro w czajnik. Cały dramat rozpoczął się w 42 minucie, gdy Morawski otrzymał czerwoną kartkę, chwilę później padł gol z rzutu wolnego i już byliśmy w ciemnej dupie. W drugiej połówce dwa gongi w przeciągu dwóch minut i na tablicy było 3-0 dla Kotwicy.

 

[5/30]1.09.2012, 15:00

Stadion im. Sebastiana Karpiniuka, Kołobrzeg

Widzów: 564

 

Kotwica Kołobrzeg 3-0 Chemik Police

Artur Sarna (42), Olexandr Zhdanov (68), Patryk Pietras (70)

 

Chemik: G.Otocki – R.Kalinowski, A.Skorupski, A.Sowala (62. T.Stróż), D.Olszak – M.Sowala, H.Morawski CZ, M.Kostrzewa Ż, F.Kosakowski, T.Kosmalski (62. D.Tatarczuk) – P.Dziuba (62. R.Jagodziński)

 

 


Do Polic przyjechał Koral Dębnica, który zajmował miejsce tuż za nami w ligowej tabeli. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla nas bo już w 14 minucie Dziuba strzelił swojego premierowego gola dla Chemika, niestety nie minął kwadrans i Piotrka już z nami nie było, na noszach opuścił boisko. Koral próbował się nam odgryzać, ale mieliśmy także trochę szczęścia, np. ratowała nas poprzeczka. W końcówce Dębniczanie się otworzyli i wyprowadziliśmy dwie skuteczne kontry, które wykończył Kosmalski.

 

[6/30] 9.09.2012, 15:00

Stadion OSiR, Police

Widzów: 251

 

Chemik Police 3-0 Koral Dębnica

Piotr Dziuba (14), Tomasz Kosmalski (87, 90+2)

 

Chemik: G.Otocki – R.Kalinowski, A.Skorupski, A.Sowala, D.Olszak – F.Kosakowski, M.Sowala, M.Kostrzewa (65. D.Rzepka), T.Kosmalski, K.Jarecki (56. D.Tatarczuk) – P.Dziuba (30. R.Waśków)

 

Odnośnik do komentarza

W środowy wieczór graliśmy ponownie w Policach tym razem naszym rywalem był Gryf Słupsk. Od samego początku ruszyliśmy do natarcia i zaowocowało to dwoma bramkami Kosmalskiego, niestety druga połowa w naszym wykonaniu była słaba, oddaliśmy pole słupszczanom i strzelili nam oni kontaktowego gola. Na szczęście dla nas razili wielką nieskutecznością i udało nam się dowieść trzy punkty do końca spotkania.

 

[7/30] 12.09.2012, 19:30

Stadion OSiR, Police

Widzów: 255

 

Chemik Police 2-1 Gryf Słupsk

Tomasz Kosmalski (12, 19) – Przemysław Kazimierczak (65)

 

Chemik: G.Otocki – R.Kalinowski, A.Skorupski, A.Sowala (45. D.Zagórski), D.Olszak (61. D.Kaczmarski) – M.Sowala, H.Morawski Ż, M.Kostrzewa, T.Kosmalski, K.Jarecki (69. D.Rzepka) – F.Kosakowski (45. R.Jagodziński)

 

 

Odnośnik do komentarza

Osłabieni wyruszyliśmy na mecz z przedostatnimi Błękitnymi Stargard, oprócz braku kontuzjowanego Dziuby, w naszym składzie próżno było szukać Morawskiego, Kostrzewy czy Jareckiego, którzy odczuwali zmęczenie po spotkaniu z Gryfem. Na ławce spotkanie rozpoczął bohater dwóch ostatnich meczów Tomek Kosmalski. Mecz zaczął się fatalnie, gdyż w 8 minucie straciliśmy bramkę, jednak moi chłopcy mają jaja i udało im się odrobić straty, dzięki czemu odnieśliśmy piąte zwycięstwo w szóstym meczu, jednocześnie trzecie z rzędu.

 

[8/30] 15.09.2012, 15:00

Stadion Miejski, Stargard Szczeciński

Widzów: 256

 

Błękitni Stargard Szczeciński 1-2 Chemik Police

Paweł Mularczyk (8) – Ariel Sowala (23), Robert Kosmalski (55)

 

Chemik: G.Otocki – R.Kalinowski, A.Skorupski, A.Sowala, D.Olszak – M.Sowala (45. D.Rzepka), D.Prusinowski (45. R.Waśków), R.Kosmalski, R.Jagodziński (62. T.Kosmalski), D.Tatarczuk – F.Kosakowski (62. A.Kasprowicz)

 

 

Odnośnik do komentarza

Ale wtopa, ja zawsze myślałem, że Police i ten klub (wydaje mi się dość zresztą kojarzony) są gdzieś z południa Polski ^^

jaki w ogóle masz cel na ten sezon? awans? środek tabeli? mógłbyś też dorzucać w sumie tak jak często tutaj ludzie to robią info, który jesteś po danym meczu i z jakiej pozycji jest Twój rywal :D

Odnośnik do komentarza

azakarsan, jestem trochę dalej w karierze i na razie nie będę tego podawać ;) dziękuje że ktoś to czyta :P

 

-----------------

 

 

W spotkaniu z Polonią Gdańsk, kibice którzy przyszli na stadion oglądali pokaz naszej bezradności i uderzania głową w mur. Nic nam nie wychodziło w tym spotkaniu mimo naszej przewagi nie potrafiliśmy strzelić bramki co więcej dwie straciliśmy i przegraliśmy 0-2

 

[9/30] 23.09.2012, 15:00

Stadion OsiR, Police

Widzów: 258

 

Chemik Police 0-2 Polonia Gdańsk

Daniel Pietrzak (21, 45)

 

Chemik: G.Otocki – R.Kalinowski, A.Skorupski, A.Sowala, D.Olszak (85. D.Kaczmarski) – M.Sowala, H.Morawski (64. D.Tatarczuk), M.Kostrzewa (64. R.Kosmalski), T.Kosmalski, K.Jarecki (64. R.Jagodziński) – F.Kosakowski

 

Odnośnik do komentarza

W środku tygodnia czekało nas spotkanie w II rundzie okręgowego Pucharu Polski, naszym rywalem była drużyna rezerw Bytovii Bytów, grająca w IV lidze. Skompromitowaliśmy się tym meczem nic, absolutnie nic nam nie wychodziło oprócz ostatniej akcji spotkania nie potrafiliśmy zagrozić Bytovii. Oprócz odpadnięcia z rozgrywek straciliśmy na miesiąc naszego obrońcę Adama Skorupskiego.

 

[iI runda Pucharu pomorsko-zachodniopomorskiego] 26.09.2012, 16:00

Stadion MOSiR, Bytów

Widzów: 1125

 

Bytovia II Bytów 1-0 Chemik Police

Robert Hirsz (19)

 

Chemik: G.Otocki – R.Kalinowski Ż, A.Skorupski Ż (39. D.Zomerski), A.Sowala, D.Kaczmarski (23. D.Olszak) – M.Sowala, D.Prusinowski, R.Kosmalski Ż (60. D.Tatarczuk), T.Kosmalski, M.Kostrzewa – F.Kosakowski

 

Odnośnik do komentarza

Po dwóch porażkach z rzędu, pojechaliśmy do Szczecina na mecz z rezerwami Pogoni w składzie której zobaczyć można było m.in. Andradinę, Frączczaka, Murayamę, Fabiniaka czy Lewandowskiego. Nie przestraszyliśmy się tych nazwisk i zagraliśmy chyba najlepsze jak dotąd spotkanie ze mną jako managerem. Praktycznie każdy zawodnik zagrał dobry mecz, a zastępujący Skorupskiego Tomek Stróż został wybrany zawodnikiem meczu.

 

[10/30] 30.09.2012, 15:00

Stadion im. Floriana Krygiera, Szczecin

Widzów: 150

 

Pogoń II Szczecin 1-4 Chemik Police

Kamil Zieliński (15) – Michał Kostrzewa (9), Tomasz Stróż (34), Mateusz Sowala (45+1), Filip Kosakowski (74)

 

Chemik: G.Otocki – R.Kalinowski, A.Sowala, T.Stróż, D.Olszak – M.Sowala (45. R.Waśków), H.Morawski Ż (74. R.Jagodziński), M.Kostrzewa (61. D.Rzepka), T.Kosmalski, K.Jarecki (68. D.Tatarczuk) – F.Kosakowski

 

Odnośnik do komentarza

Seria meczów z rezerwami trwa nadal, po Bytovii i Pogoni przyszedł czas na Arkę II. To miał być mecz łatwiejszy niż poprzedni z Pogonią, ale nie był. Do przerwy prowadziliśmy 1-0, jednak na początku drugiej połowy za zagranie piłki ręką poza polem karnym czerwoną kartkę otrzymał nasz bramkarz Grzegorz Otocki, wcześniej z boiska musiał zejść Morawski, ale nie przez kartki tylko przez kontuzję. Mimo gry w dziesięciu i momentami rozpaczliwej obrony udało nam się dowieźć zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego.

 

[11/30] 6.10.2012, 15:00

Stadion OSiR, Police

Widzów: 248

 

Chemik Police 1-0 Arka II Gdynia

Tomasz Kosmalski (23)

 

Chemik: G.Otocki CZ – R.Kalinowski, A.Sowala, D.Zomerski, D.Olszak – M.Sowala, H.Morawski (42. R.Kosmalski), M.Kostrzewa, T.Kosmalski (62. D.Tatarczuk), K.Jarecki (49. P.Pietras) – F.Kosakowski (45. R.Waśków)

 

Odnośnik do komentarza

azakarsan, raczej u mnie będzie to drugie, bo niestety nie umiem grać w tą grę :D

 

Rezerwy Lechii Gdańsk to raczej nie była właściwa nazwa dla zespołu, który przyjechał na ligowe spotkanie do Polic, takie sławy jak Grzegorz Rasiak, Michał Buchalik, Piotr Wiśniewski czy Marko Bajic nie rzadko można zobaczyć w Policach. Przed meczem doszło do miłej uroczystości podziękowania za grę wychowankowi Chemika Rafałowi Janickiemu, który przez 90 minut grał jako stoper w drużynie z Gdańska. Co do meczu mieliśmy Lechię na widelcu, ale wszystko sami zepsuliśmy w ciągu zaledwie czterech minut. W zespole zadebiutował nowy zawodnik, 19-letni skrzydłowy Ireneusz Grosicki sprowadzony z wolnego transferu, jego poprzednim klubem był Dąb Dębno.

 

[12/30] 13.10.2012, 15:00

Stadion OsiR, Police

Widzów: 270

 

Chemik 1-2 Lechia II Gdańsk

Michał Kostrzewa (66) – Piotr Wiśniewski (68), Christopher Oualembo (72)

 

Chemik: P.Pietras – R.Kalinowski, A.Sowala, D.Zomerski, D.Olszak – F.Kosakowski, M.Sowala (73. H.Morawski Ż), I.Grosicki (53, D.Tatarczuk), T.Kosmalski (67. K.Jarecki Ż), M.Kostrzewa – P.Dziuba (63. R.Waśków)

 

Odnośnik do komentarza

Mecz z liderem czyli Bałtykiem Gdynia to beznadziejna pierwsza połowa i całkiem obiecująca druga, gdzie cały czas atakowaliśmy i sędzia nie uznał nam trzech bramek. Mimo tego dostaliśmy ostro w lampę i po raz kolejny przegraliśmy. Nasza obrona w tym meczu to jeden wielki dramat…

 

[13/30] 20.10.2012, 15:00

Narodowy Stadion Rugby, Gdynia

Widzów: 377

 

Bałtyk Gdynia 4-1 Chemik Police

Błażej Adamus (7), Kacper Kiełdanowicz (35, 78, 90+2) – Mateusz Sowala (88)

 

Chemik: G.Otocki – R.Kalinowski, A.Sowala (45. T.Stróż), D.Zomerski, D.Olszak – M.Sowala, H.Morawski (60. K.Jarecki), I.Grosicki (56. R.Kosmalski), T.Kosmalski, M.Kostrzewa – P.Dziuba (54. F.Kosakowski)

 

Odnośnik do komentarza

Po dwóch porażkach przydało by się coś wygrać, naszym rywalem jest jednak mocna w tym sezonie Pogoń Barlinek. Przypomniał mi się mecz z rezerwami Lechii, gdzie objęliśmy prowadzenie, lecz błyskawicznie daliśmy sobie wydrzeć zwycięstwo. Dramatycznie zagrał Ariel Sowala, który już w drugim meczu z rzędu jest najsłabszy na boisku. Jeśli do tego dodamy Otockiego, który prezentuje rywalom dwa gole za darmo to wyjdzie nam 3-1 dla Pogoni.

 

[14/30] 27.10.2012, 15:00

Stadion im. Bronisława Bagińskiego, Barlinek

Widzów: 297

 

Pogoń Barlinek 3-1 Chemik Police

Rafał Świtaj (65), Maciej Dubiela (76), Marcin Jóźwiak (79) – Marek Kostrzewa (62)

 

Chemik: G.Otocki – R.Kalinowski, A.Skorupski, A.Sowala, D.Olszak – M.Sowala, H.Morawski (60. D.Tatarczuk), I.Grosicki (60. K.Jarecki), T.Kosmalski, M.Kostrzewa (63. F.Kosakowski) – P.Dziuba (63. R.Waśków)

 

Odnośnik do komentarza

Wstyd, żenada, kompromitacja, hańba, frajerstwo! Tylko tyle mogę powiedzieć o postawie mojej drużyny z ostatnią w tabeli Gwardią Koszalin. Obrońcy, a w szczególności stoperzy zagrali mecz przeciwko mnie, jak można przegrać mecz w którym oddaje się 20 strzałów? Jak można przegrać z drużyną, która w trzynastu meczach wygrała aż raz?

 

[15/30] 4.11.2012, 15:00

Stadion OSiR, Police

Widzów: 257

 

Chemik Police 1-3 Gwardia Koszalin

Piotr Dziuba (11) – Daisuke Shibusawa (8, 60), Jacek Magdziński (23)

 

Chemik: G.Otocki – R.Kalinowski, A.Skorupski (63. T.Stróż), A.Sowala, D.Olszak – M.Sowala Ż, H.Morawski Ż (63. D.Tatarczuk), I.Grosicki (45. R.Kosmalski), F.Kosakowski, M.Kostrzewa – P.Dziuba (63. R.Waśków)

 

Odnośnik do komentarza

Rok zakończyliśmy piątą z rzędu porażką, nie mam zielonego pojęcia co się z nami dzieje. Środkowi obrońcy od meczu z rezerwammi Lechii grają przeciwko mnie, tym razem Zomerski zastępujący kontuzjowanego Sowalę już w 20 sekundzie podał piłkę na oślep wprost pod nogi pomocnika Cartusii, a on wie jak już ją rozegrać i po jego podaniu pada jedyna bramka w tym meczu.

[16/30] 10.11.2012, 15:00

Stadion OSiR, Police

 

Chemik Police 0-1 Cartusia Kartuzy

Mateusz Łuczak (1)

 

Chemik: G.Otocki – R.Kalinowski, A.Skorupski, D.Zomerski, D.Olszak – M.Sowala (64. D.Tatarczuk), M.Kostrzewa, I.Grosicki (59. D.Rzepka), F.Kosakowski, K.Jarecki (59. R.Jagodziński) – P.Dziuba Ż (56. R.Waśków)

 

 

Po rundzie jesiennej zajmujemy 10 miejsce z 22 punktami. Prowadzi Pogoń Barlinek przed Kotwicą i Drawą.

Odnośnik do komentarza

W przerwie między rundami doszło do kilku ruchów transferowych w ekipie Chemika. Postanowiłem wzmocnić obronę dzięki czemu z wolnego transferu dołączyli do nas Arkadiusz Niedźwiedź i Dawid Żmudziński, oraz bramkarz Dominik Rasiak, od naszego klubu partnerskiego czyli Pogoni wypożyczyliśmy Cezarego Szałka. Z Chemika odszedł Dawid Zagórski (Korona Kożuchów) i wypożyczyliśmy Radka Jagodzińskiego (Sarmata Dobra).

 

Zagraliśmy aż dziesięć meczów sparingowych oto ich rezultaty:

Błękitni Stargard (D) 3-3 (M.Kostrzewa, D.Zagórski, K.Jarecki)

Lech Poznań (D) 2-4 (T.Kosmalski, M.Sowala)

Śląsk Wrocław (D) 1-4 (T.Kosmalski)

Flota Świnoujście (D) 0-3

Zawisza II Bydgoszcz (D) 1-3 (T.Kosmalski)

Gryf Kamień Pomorski (W) 3-2 (T.Kosmalski x 2, P.Dziuba)

Pogoń II Szczecin (D) 1-0 (P.Dziuba)

Kłos Pełczyce (W) 3-1 (A.Skorupski, H.Morawski, R.Waśków)

Hutnik Szczecin (W) 3-3 (F.Kosakowski x 2, D.Prusinowski)

Sarmata Dobra (W) 2-5 (I.Grosicki, R.Waśków)

Jak widać poprawy gry obronnej brak i to bardzo mnie niepokoi przed rundą rewanżową. Gorzej niż w końcówce rundy jednak nie da się grać i dlatego jestem optymistą.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...