Skocz do zawartości

Marynia zostaje napadnięta na gdyńskiej plaży przez grupę zwyrodnialców z Meksyku, broni jej #426 honorowych kibiców


Ingenting

Rekomendowane odpowiedzi

To po prostu synthpop :muza:, widzę ewolucja z metalucha w kuca w trakcie ;)

 

Czy ja wiem czy tak po prostu... Zasadniczo to tam głównym fundamentem jest post-punk, z który połączyli właśnie elementy synth popu i electro. W sumie to chyba dość nietypowe było jak na tamte czasy i te wszystkie inne post-punkowe kapele które wtedy grały bardziej klasycznie(a jak już takie Talking Heads coś kombinowało to bardziej w stronę nowej fali).

A ewolucję muzyczną to już dawno temu zakończyłem, wystarczyło zacząć słuchać muzyki, a nie gatunków.xD

 

@Vami - kojarzysz kolesi? Chyba lubisz heavy, a to taki zapomniany klasyk z Francji(zespół się rozleciał przez brak zainteresowania, mimo świetnego materiału na mini albumie i dwóch płytach...).

Odnośnik do komentarza

gdzie u New Order electro? :D

 

 

Jakieś elementy/wpływy ponoć są. Zresztą nie ja to wymyśliłem, mądrzy ludzie napisali(i w sumie nazwali nawet jakoś takie łączenie stylów o którym wspominałem wyżej). :P

 

@Gabe - Bo to o gatunkach, które pomagają czasami coś tam wyjaśnić(a czasem wręcz odwrotnie xD). Ważne że dobrze się słucha.

Odnośnik do komentarza

 

To po prostu synthpop :muza:, widzę ewolucja z metalucha w kuca w trakcie ;)

@Vami - kojarzysz kolesi? Chyba lubisz heavy, a to taki zapomniany klasyk z Francji(zespół się rozleciał przez brak zainteresowania, mimo świetnego materiału na mini albumie i dwóch płytach...).

 

 

Nie znałem. Brzmi nieźle, tylko jedno zastrzeżenie: język francuski nie nadaje się do heavy metalu. Heavy metal to epos, walka, moc, majestat, gloria i kult. Francja to cioty.

Odnośnik do komentarza

 

 

gdzie u New Order electro? :D

Jakieś elementy/wpływy ponoć są. Zresztą nie ja to wymyśliłem, mądrzy ludzie napisali(i w sumie nazwali nawet jakoś takie łączenie stylów o którym wspominałem wyżej). :P

 

i gdzie w tym linku widzisz electro?

 

Widziałem electro-disco i poszedłem na skróty.:P Nieco głupie to było, ale RYM i tak wrzuca to do jednego worka 'electronic dance music', więc wyjdzie m/w na to samo.xD

Jakoś strasznie mainstreamowo :-k Staczam się.

 

1 Clann Zú
2 Current 93
3 Anathema
4 Ulver
5 Red House Painters
6 Rome
7 Placebo
8 PJ Harvey
9 Boards of Canada
10 Graviter
Ja chyba też patrząc na to Placebo :-k
Odnośnik do komentarza

ale electro to zupełnie odrębny gatunek, czy może New Order brzmi jak Afrikaa Baambata?

 

no i na takiej zasadzie jak powyżej można powiedzieć, że black metal to to samo co death metal, bo RYM wrzuca to do jednego wora xD albo techno to to samo co house.

 

a pod EDM są jeszcze dubstep, dnb, ebm, kuduro, tak też można określić muzykę New Order?

Odnośnik do komentarza

a pod EDM są jeszcze dubstep, dnb, ebm, kuduro, tak też można określić muzykę New Order?

 

Niet, pisałem przecież że zjebałem to zdanie z electro.:P Mówiąc o New Order powiedziałbym pewnie ogólnie 'post-punk z wpływami elektroniki i syntezatorów'. RYM tam dokłada ten alternative dance, a on się z kolei wziął z miksowania synth popu i electro-disco. Stąd wzięło mi się właśnie to electro w tych wpływach z których korzystali.xD

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...