Skocz do zawartości

Mistrzem Polski jest... FC ForumCm ?


Buli

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiany w taktyce które podziałały w 2 połowie spotkania z Górnikiem Zabrze już wprowadzone a że za rywala mamy dziś Dolcan Ząbki, który też nie spisuje się najlepiej w tym sezonie, to możemy pokusić się o wygraną. Musimy jednak uważać na grozny duet napastników Tataj - Imeh.

 

Już w 4 minucie mogliśmy objąć prowadzenie, ale strzał Pietkiewicza z ostrego kąta wybronił Misztal. Kilka chwil pózniej mieliśmy rzut rożny, niezłe dośrodkowanie na 5 metr Fikusa, do głowy wyszedł Wikieł, ale został popchnięty i mieliśmy rzut karny. Co prawda komentatorzy nie dopatrzyli się tam faulu Stawickiego, ale to nie moja brocha. Do piłki podszedł Balicki i... Gooool, prowadzimy 1:0. Goście nie potrafili nie raz wyjść z własnej połowy, a my to skrzętnie wykorzystaliśmy. W środku pola powalczył o piłkę Balicki, dograł do Pietkiewicza a ten dość szczęśliwie zgrał ją do Chomickiego. Jego strzał został zablokowany, ale futbolówka poleciała tak niefortunnie dla Dolcanu, że trafiła prosto do Wikieła a ten z niezbyt dużego kąta, ale jednak do pustej bramki skierował piłkę i było już 2:0 dla nas. Wszystko wydawało się być pod kontrolą, ale w 32 minucie Makson minął się z piłką przy rzucie rożnym, po małym bilardzie spadła ona na 2 metr przed bramką a najszybciej doskoczył do niej Kosiorowski i zmniejszył straty. Nie załamało nas to i natychmiast odpowiedzieliśmy. Jakub Celij zagrał bardzo dobrego Crossa do Tekena, Piotrek czekał aż któryś z partnerów wyjdzie do prostopadłej piłki, ale że nikt tego nie uczynił, to ten uderzył w samo okienko bramki Dolcanu. To była znakomita 1 połowa.

 

Nie było sensu zmieniać czegoś, co dobrze funkcjonowało, więc na 2 połowę wyszliśmy w tym samym składzie. Goście jednak nie złożyli broni, i atakowali z większym zapałem niż w 1 połowie. Zareagowałem 2 zmianami. Długo nic się nie działo w 2 połowie i dopiero w 86 minucie Pietkiewicz zszedł ze skrzydła na lewą nogę i uderzył na bramkę gości, lecz chybił o jakieś pół metra. Sędzia doliczył 3 minuty, ale to nie wiele zmieniło - FC ForumCm wygrywa 1 mecz w tym sezonie!!!

 

19.09.2009, 1 liga Polska, 11/34

Stadion testowy, Włoszczowa, 2341 widzów

FC ForumCm (16) - Dolcan Ząbki (13) 3:1 ( Balicki 8', Wikieł 19', Teken 36' - Kosiorowski 32' )

 

c9018b269378067.jpg

Odnośnik do komentarza

No nie sądziłem, że tak się uciesze ze zwycięstwa :D Aha jeszcze jedno - powie mi ktoś, czemu nie graliśmy w Pucharze Polski ???

 

Do treningów wraca Adaszewski ( Mikhailo ). W jedenastce kolejki znalazł się Wikieł ( Super_Cwikła ).

 

Zdawałem sobie sprawę z tego, że nie będzie łatwo bić się o awans, czy nawet o górną połowę tabeli. Ale gdyby ktoś mi powiedział, że swoją 1 wygraną zanotujemy w 11 kolejce, to bym raczej nie uwierzył. Teraz jednak presja już nieco z nas zeszła i musimy grać swoją piłkę a punkty same będą się zbierać. Akurat teraz nie mamy najłatwiejszego terminarzu, gdyż zagramy z V-ce liderem ligi Pogonią Szczecin. Już sam fakt, że gospodarze nie przegrali meczu w tym sezonie, nie stawia nas w najlepszej sytuacji. Nie możemy też zagrać tak ofensywnie jak poprzednio, bo może się to skończyć klęską, więc z 4-4-2 przejdziemy na 4-4-1-1.

 

Po 60 sekundach gry złapałem się za głowę i rozmyślałem jakim pogromem się skończy. Pogoń poklepała, poklepała i zdobyła gola po koronkowej akcji, którą wykończył Predota. Jednak moi podopieczni zaskoczyli nawet mnie samego, gdy w 3 minucie najpierw w poprzeczkę trafił Chomicki a poprawkę Gonzaleza z najwyższym trudem wybił na róg Pyskaty. Mimo, że graliśmy dobrze, to wciąż obrona powielała błędy z poprzednich meczy. Tomba zaspał w blokach, oderwał się od niego Predota i oczywiście trafił obok Maksona, który nawet się nie rzucił.

 

W nadziei na odrobienie strat, dokonałem 2 zmian. Mimo, że ocena tego nie potwierdza, to Dawid Tomba nie miał swojego dnia. W 74 minucie zaliczył tzn. babola, którego z uśmiechem na ustach wykorzystał nasz dzisiejszy kat Predota. Nie zdążyłem przeanalizować błędu Dawida a już było 4:0, po akcji którą wykończył Wolkiewicz. Choć statystyki nie były złe ( 15-9 strzały dla Pogoni, 57-43 posiadanie dla Pogoni ), to wyraznie brakowało nam spokoju pod bramką rywala, co odróżnia nas od pozostałych drużyn występujących w 1 lidze.

 

26.09.2009, 1 liga Polska, 12/34

Stadion im. Floriana Krygiera, Szczecin, 3293 widzów

Pogoń Szczecin (2) - FC ForumCm (16) 4:0 ( Predota 1', 19', 74', Wolkiewicz 77' )

 

84376e269479518.jpg

 

Tomba zgromadził 4 żółte kartki i nie zagra przez 1 mecz. Nie wiele to zmienia, bo i tak by nie zagrał.

Odnośnik do komentarza

Całkiem w dupe, że po meczu z V-ce liderem ligi, gramy z liderem. Górnik Łęczna zawita we Włoszczowej z misją zdobycia łatwych 3 punktów. Trudno mi w tej chwili po fakcie powiedzieć, czy bardziej defensywna gra była przyczyną tak bolesnej porażki z Pogonią. Może trzeba było zagrac po swojemu, 4-4-2 jak z Górnikiem Zabrze w 2 połowie ? Dziś zagramy właśnie w ten sposób.

 

Jak zaczęło się spotkanie z Górnikiem Łęczna ? Od prowadzenia gości. Niznik zamarkował uderzenie z rzutu wolnego i zagrał miękko do Nikitovicia a ten trafił przy bliższym słupku Adaszewskiego. Smutne to trochę, że 1 strzał w meczu oddajemy w 37 minucie. Ale wiecie co ? Gówno mnie to obchodzi, bo 1 strzał zamieniliśmy na gola. Zagraliśmy naprawdę świetną akcję, Demicki wrzucił w pole karne, do końca powalczył Pietkiewicz i nie mógł spudłować z 5 metrów. Było pięknie tylko do 46 minuty, bo wtedy oczywiście kolejny z defensorów zaspał na starcie do piłki, Szymanek zostawił daleko w tyle Ryczkowskiego i pokonał Adaszewskiego.

 

Tylko Fikusowi zawdzięczamy, że nie straciliśmy 3 gola już na początku 2 połowy. Wybił on piłkę z linii bramkowej po strzale Stachyry. W dalszej fazie meczu reagowałem zmianami, chciałem zremisować to spotkanie. Ale chcieć to nie zawsze móc i przegraliśmy to spotkanie.

 

03.10.2009, 1 liga Polska, 13/34

Stadion testowy, Włoszczowa, 2327 widzów

FC ForumCm (16) - Górnik Łęczna (1) 1:2 ( Pietkiewicz 37' - Nikitovic 2', Szymanek 46' )

 

02c574269483615.jpg

Odnośnik do komentarza

Terminarz arcychujowy, więc... Ale powalczymy.

 

Na kadrę po raz kolejny został powołany Dawid Tomba. Szansę debiutu w kadrze Nowej Zelandii będzie mieć Speedy Gonzalez.

 

No trafiliśmy nie najlepiej z terminarzem i naszą formą, bo teraz gdy coś zaczęliśmy grać, będziemy mieć niemal same wyjazdowe spotkania. Na pierwszy ogień idzie zaskakująco słabo spisująca się Wisła Płock. Jest to jednak uznana firma w Polskim futbolu i to oni są faworytem tego meczu.

 

Choć mogło być to dla obserwatorów zaskoczenie, to my narzuciliśmy gospodarzom swój rytm gry z którym Wisła nie bardzo sobie radziła. Jak to jednak z nami już jest, naszym rywalom nie trzeba wielu okazji by zdobyć gola. Zgorzelski nie dał rady zatrzymać na skrzydle Kostrubały, dośrodkowanie w pole karne na Wyczalkowskiego, który uprzedził Celija i Jaśnikowskiego i trafił obok Adaszewskiego, który w ogóle się nie rzucił. Mogliśmy odpowiedzieć w trybie natychmiastowym po tym, jak Pietkiewicz minął ładnie w polu karnym rywala i uderzył po długim rogu. Znakomicie jednak spisał się bramkarz Wisły Płock.

 

Naprawdę podobało mi się to co pokazaliśmy w 1 części gry, więc nie dokonywałem żadnych zmian. Jednak w 54 minucie musiałem zmienić swe postanowienie, gdy znów moi obrońcy jeden po drugim nie trafiali w piłkę a uczynił to Kostrubała i 2:0. Pogodziłem się już z porażką, ale kiedy Jaśnikowski podał do Kostrubały jako ostatnio obrońca, załamałem ręce i zszedłem do szatni. Oczywiście Kostrubała trafił.

 

07.10.2009, 1 liga Polska, 14/34

Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock, 1155 widzów

Wisła Płock (13) - FC ForumCm (17) 3:0 ( Wyczalkowski 35', Kostrubala 55', 92' )

 

ba69de269614285.jpg

 

Paweł Wikieł ( Super_Cwikła ) rozciął nogę i będzie pauzować prze niecały miesiąc.

Odnośnik do komentarza

Do pełnych treningów wraca Łukasz Bartelik ( Judzi ), ale na 4 tygodnie wypada ze składu Vami Karpinyan ( Vami ) - Uraz stopy.

 

W kadrze narodowej zadebiutował Speedy Gonzalez ( CancuN ) w przegranym meczu El.MŚ z Arabią Saudyjską ( 1:4, 90 minut, Ocena 7.3 ). Zagrał też Dawid Tomba ( porażka 1:2 z USA, 56 minut, Ocena 6.5 )

 

Co z tego, że gramy jeden z nielicznych w najbliższym czasie meczy u siebie, skoro podejmujemy Widzew Łódz. Do bezpiecznego miejsca w lidze nie tracimy dużo, bo tylko 4 punkty, ale przy tym terminarzu musimy modlić się o korzystne wyniki dla nas. Robak, Ukah, Broz, Bieniuk, Dudu Paraiba - kurewsko trudno będzie.

 

Powie mi ktoś, czemu tu w ogóle bramkarze ( moi ) się nie rzucają ? Robak strzelił sobie delikatnie obok Adaszewskiego a ten stał jak słup soli. Był to początek spotkania, ale Robak powtórzył wyczyn w 34 minucie. Teraz uderzenie było o wiele lepsze, ale brak reakcji Adaszewskiego interesujący. Nie da się woniej wychodzić z kontrą od nas. Demicki zastanawiał się 2 minuty komu podać, aż w końcu stracił piłkę, oczywiście Widzewiacy zagrali do Robaka i 0:3. Nie potrafię powiedzieć jakim cudem udało nam się zdobyć gola tuż przed przerwą, ale to się stało. Kazowski uderzył prosto w Mielcarza, ale ten wypluł piłkę a dopadł do niej Chomicki i trafił.

 

Przecierałem oczy ze zdumienia, gdy rozklepaliśmy Widzew jak małe dzieci w 46 minucie. Zemanek zagrał prostopadle do Chomickiego, który zabawił się z Bieniukiem i pokonał po raz 2 dzisiejszego dnia Mielcarza. Dobry humor nie trwał długo, bo Jaśnikowski z Ruggerim zbłaznili się w polu karnym odbijając piłkę między sobą, co wykorzystał Zwoliński. Żeby nie było, że tylko krytykuje swoich bramkarzy, to Adaszewski dobrze wybronił 100% sytuację Zwolińskiego w 86 minucie.

 

14.10.2009, 1 liga Polska, 15/34

Stadion testowy, Włoszczowa, 2467 widzów

FC ForumCm (17) - Widzew Łódz (7) 2:4 ( Chomicki 46',47' - Ronak 3',35',44', Zwoliński 57' )

 

20f943269617370.jpg

Odnośnik do komentarza

Jako, że gorzej być nie może, to pozostało tylko czekać na jakiś dobry wynik, który może dałby nam jakiegoś kopa pozytywnego. Trudno jednak będzie o to, gdyż najbliższe 3 spotkania gramy na wyjezdzie. Warta Poznań nie jest jakimś hegemonem naszej 1 ligi, ale do najłatwiejszych rywali nie należy. Musimy bardzo uważać na legendę Polskiej nie tyle 1 ligi, co całej piłki kopanej - Piotra Reissa.

 

Przewagę jak się pewnie domyślacie miała Warta, ale pozwalaliśmy im jedynie na strzały z dystansu. Szkoda jednak, że nam nie udało się strzelić choćby raz.

 

Pomyślałem sobie, że może 2 zmiany coś pomogą. Zmieniło to tyle, że zaraz po przerwie Reiss pozostał bez opieki w polu karnym i pokonał Adaszewskiego. Na 1 uderzenie czekałem do 58 minuty, gdy Kun zbiegł z futbolówką przy nodze do środka i oddał niezbyt mocny strzał, który minął wyraznie bramkę gospodarzy. Na 10 minut przed końcem już dałem chłopakom sygnał, by ruszyli pełną ławą na Warte i mało co a Pietkiewicz by nie trafił w 83 minucie. Chyba muszę przyznać, że brakowało mi jaj do tej pory. Gramy zdecydowanie zbyt defensywnie i nie umiemy wyjść z kontrą. O utrzymanie będzie bardzo ciężko, gdyż do bezpiecznego miejsca tracimy 8 punktów, więc od następnej kolejki gramy już inaczej - odważniej, do przodu, co będzie to będzie.

 

17.10.2009, 1 liga Polska, 16/34

Stadion przy drodze Dęblińskiej, Poznań, 686 widzów

Warta Poznań (8) - FC ForumCm (17) 1:0 ( Reiss 51' )

 

87b342269857325.jpg

Odnośnik do komentarza

No tak, tego mogłem się spodziewać. Zostałem zwolniony z funkcji trenera FC ForumCm. Nie bardzo wiedziałem co w tej sytuacji zrobić :D ale postanowiłem, że nie będę obejmować któregoś z klubów, tylko przesymuluję dalszą część sezonu, może i dalej żebyście wiedzieli, jak się potoczyły wasze losy.

Odnośnik do komentarza

Nowym szkoleniowcem FC ForumCm został Czesław Palik, który zrezygnował z funkcji trenera Stali Rzeszów by ratować ekipę przed spadkiem.

 

24.10.2009, 1 liga Polska, 17/34. Stal Stalowa Wola - FC ForumCm 2:0

07.11.2009, 1 liga Polska, 18/34. MKS Kluczbork - FC ForumCm 0:2 ( Chomicki, Pietkiewicz )

14.11.2009, 1 liga Polska, 19/34. FC ForumCm - Flota Świnoujście 1:0 ( Kazowski )

 

Jak widać grac umiecie, tylko mieliście słabego trenera. Odrobiliście troszkę punktów i tracicie już tylko 3 punkty do bezpiecznego miejsca w tabeli.

 

Pierwsza część sezonu już za wami, więc wrzucam screeny z waszymi zawodnikami.

 

Bramkarze:

 

Dawid Makson ( Galizerix ) 1a4819269925272.jpg

Marcin Adaszewski ( Mikhailo ) d0613c269925282.jpg

 

Obrona:

 

Artur Karpinyan ( Vami ) f55d7b269925581.jpg

Dawid Tomba ( Tomba ) d8b437269925701.jpg

Marco Ruggeri ( Smith ) 239510269925832.jpg

Jakub Celij ( Celson ) 951e77269925915.jpg

Kuba Zgorzelski ( Szumina ) 6aa21e269926233.jpg

Carles Brzezik ( Caen ) bc81b0269926394.jpg

Paweł Ryczkowski ( Bromon ) 90283f269926475.jpg

Jacek Fikus ( Jacelinho ) 8778f0269926595.jpg

Paweł Jaśnikowski ( Paw3l3k92 ) 87f914269926669.jpg

 

Pomoc:

 

Piotr Balicki ( Estewu ) 48846e269928144.jpg

Łukasz Kun ( Lew77 ) a27e52269928475.jpg

Tomasz Sadokierski ( Doctor ) 29975c269928624.jpg

Speedy Gonzalez ( CancuN ) 7155cc269928787.jpg

Paweł Wikieł ( Super_Ćwikła ) 15cf53269928900.jpg

Adam Sawicki ( H! Vltg3 ) f179e2269929347.jpg

Rafal Zemanek ( Osiolek1983 ) d37caf269929433.jpg

Mateusz Demicki ( Damonir24 ) fbc606269929626.jpg

Piotr Teken ( Steken ) 74894c269929782.jpg

Łukasz Bartelik ( Judzi ) 040bfc269929881.jpg

 

Atak:

 

Adrian Pietkiewicz ( AdrianABCH ) 179caf269930061.jpg

Paweł Kazowski ( Qaz ) 5bebf9269930158.jpg

Franciszek Chomicki ( Chomik ) 5b2759269930261.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...