Skocz do zawartości

Wygraliście raz, idźcie wygrać ponownie


Ralf

Rekomendowane odpowiedzi

FM: 6.0.3;

Baza danych: Normalna;

Ligi: Anglia (1-6), Francja (1-4), Hiszpania (1-2), Niemcy (1-3), Polska (tylko 1), Rosja (1-2), Szkocja (1-4), Włochy (1-4);

Używaj prawdziwych nazwisk piłkarzy: Tak

Ukrywaj atrybuty: Nie

Zasady: Normal*

 

 

 

 

 

 

 

____________

 

* mimo że kariera, która mam nadzieję, że przerodzi się tutaj w bardzo długą, przypominać może tryb HC, oznajmiam, że takowym nie będzie. Jedyne, co ma wspólnego z tym ciekawym trybem, to start z najniższej możliwej w danym kraju ligi oraz brak stosowania edytorów i tym podobnych śmieci, które moim zdaniem mijają się z celem i zabijają esencję tej gry.

Odnośnik do komentarza

Sezon 2005/06

 

Miesiąc: lipiec

 

 

Bilans spotkań (z-r-p): 0-0-0

Bilans bramkowy (zd-str): 0:0

Liga: ---

Różnica z poprzednim miesiącem: ---

Finanse: ---

Nagrody: ---

 

 

 

Fotele lidera:

 

Anglia: ---

Francja: Strasbourg

Hiszpania: ---

Niemcy: ---

Polska: Górnik Łęczna

Rosja: CSKA Moskwa

Szkocja: Falkirk

Włochy: ---

 

 

Polskie kluby w Europie:

--

 

Reprezentacja Polski:

--

 

 

Czołówka rankingu FIFA + reprezentacja Polski:

1. Brazylia; 2. Meksyk; 3. Argentyna; (…) 22. Polska.

Odnośnik do komentarza

Sezon 2005/06

 

Miesiąc: sierpień

 

W Superpucharze Europy FC Liverpool bez większego wysiłku pokonał CSKA Moskwa 2:0. Obie bramki zdobył niezawodny Cisse w 6 i 70 minucie.

 

 

Bilans spotkań (z-r-p): 0-0-0

Bilans bramkowy (zd-str): 0:0

Liga: ---

Różnica z poprzednim miesiącem: ---

Finanse: ---

Nagrody: ---

 

 

 

Fotele lidera:

 

Anglia: Chelsea Londyn

Francja: Bordeaux

Hiszpania: Betis Sevilla

Niemcy: Hannover 96

Polska: Polonia Warszawa

Rosja: CSKA Moskwa

Szkocja: Celtic Glasgow

Włochy: Udinese

 

 

Polskie kluby w Europie:

 

- LM :

* 3r Kw: Wisła Kraków (1:3, 1:2 z Villareal); out

 

- Puchar UEFA:

* 2r Kw: Groclin (1:1, 1:0 z Nistru Otaci); awans

 

Legia (1:1, 0:0 z Żyliną); awans

 

Wisła Płock (2:3, 1:2 z Viking); out

 

 

 

Reprezentacja Polski:

 

* Mecz towarzyski: Polska 0 : 2 Serbia i Czarnogóra

 

 

Czołówka rankingu FIFA + reprezentacja Polski:

1. Brazylia; 2. Meksyk; 3. Argentyna; (…) 24. Polska.

Odnośnik do komentarza

Sezon 2005/06

 

Miesiąc: wrzesień

 

 

Bilans spotkań (z-r-p): 0-0-0

Bilans bramkowy (zd-str): 0:0

Liga: ---

Różnica z poprzednim miesiącem: ---

Finanse: ---

Nagrody: ---

 

 

 

Fotele lidera:

 

Anglia: Manchester Utd

Francja: Bordeaux

Hiszpania: Betis Sevilla

Niemcy: Schalke Gelsenkirchen

Polska: Polonia Warszawa

Rosja: CSKA Moskwa

Szkocja: Celtic Glasgow

Włochy: AC Milan

 

 

Polskie kluby w Europie:

 

- Puchar UEFA:

* Pierwsza runda:

Groclin (0:1, 0:3 z Werderem Brema); out

Legia (1:2, 0:3 z Bayerem Leverkusen); out

Wisła (3:0, 1:1 z OFK Belgrad); awans do fazy grupowej

 

 

 

 

 

Reprezentacja Polski:

 

* Eliminacje MŚ: Polska 3 : 1 Austria

* Eliminacje MŚ: Polska 2 : 1 Walia

 

 

Czołówka rankingu FIFA + reprezentacja Polski:

1. Meksyk; 2. Brazylia; 3. Stany Zjednoczone; (…) 20. Polska.

Odnośnik do komentarza

Sezon 2005/06

 

Miesiąc: październik

 

 

Bilans spotkań (z-r-p): ---

Bilans bramkowy (zd-str): ---

Liga: ---

Różnica z poprzednim miesiącem: ---

Finanse: ---

Nagrody: ---

 

 

 

Fotele lidera:

 

Anglia: Manchester Utd

Francja: Bordeaux

Hiszpania: Betis Sevilla

Niemcy: Bayern Monachium

Polska: Wisła Kraków

Rosja: CSKA Moskwa (M)

Szkocja: Celtic Glasgow

Włochy: AC Milan

 

 

Polskie kluby w Europie:

 

- Puchar UEFA:

* Faza grupowa:

Gr. D, Wisła (1:0 z AEK Ateny)

 

 

 

 

 

Reprezentacja Polski:

 

* Eliminacje MŚ: Anglia 1 : 0 Polska (bezpośredni awans z drugiego miejsca)

 

 

Czołówka rankingu FIFA + reprezentacja Polski:

1. Meksyk; 2. Brazylia; 3. Argentyna; (…) 21. Polska.

Odnośnik do komentarza

Sezon 2005/06

 

Miesiąc: listopad

 

 

Bilans spotkań (z-r-p): ---

Bilans bramkowy (zd-str): ---

Liga: ---

Różnica z poprzednim miesiącem: ---

Finanse: ---

Nagrody: ---

 

 

 

Fotele lidera:

 

Anglia: Manchester Utd

Francja: Olympique Lyon

Hiszpania: Betis Sevilla

Niemcy: Bayern Monachium

Polska: Wisła Kraków

Rosja: CSKA Moskwa (M)

Szkocja: Celtic Glasgow

Włochy: AC Milan

 

 

Polskie kluby w Europie:

 

- Puchar UEFA:

* Faza grupowa:

Gr. D, Wisła (2:2 ze Stuttgartem)

 

 

 

 

 

Reprezentacja Polski:

 

* Mecz towarzyski: Polska 0 : 2 Holandia

* Mecz towarzyski: Izrael 2 : 2 Polska

 

 

Czołówka rankingu FIFA + reprezentacja Polski:

1. Meksyk; 2. Brazylia; 3. Stany Zjednoczone; (…) 26. Polska.

Odnośnik do komentarza

Sezon 2005/06

 

Miesiąc: grudzień

 

 

Bilans spotkań (z-r-p): ---

Bilans bramkowy (zd-str): ---

Liga: ---

Różnica z poprzednim miesiącem: ---

Finanse: ---

Nagrody: ---

 

 

 

Fotele lidera:

 

Anglia: Manchester Utd

Francja: Bordeaux

Hiszpania: FC Barcelona

Niemcy: Bayern Monachium

Polska: Wisła Kraków

Rosja: CSKA Moskwa (M)

Szkocja: Celtic Glasgow

Włochy: AC Milan

 

 

Polskie kluby w Europie:

 

- Puchar UEFA:

* Faza grupowa:

Gr. D, Wisła (1:0 z Esbjerg fB oraz 1:1 z Rennes); awans z pierwszego miejsca do 1/16

 

 

 

 

 

Reprezentacja Polski: ---

 

 

Czołówka rankingu FIFA + reprezentacja Polski:

1. Meksyk; 2. Brazylia; 3. Portugalia; (…) 27. Polska.

Odnośnik do komentarza

Sezon 2005/06

 

Miesiąc: styczeń

 

 

Bilans spotkań (z-r-p): ---

Bilans bramkowy (zd-str): ---

Liga: ---

Różnica z poprzednim miesiącem: ---

Finanse: ---

Nagrody: ---

 

 

 

Fotele lidera:

 

Anglia: Manchester Utd

Francja: Bordeaux

Hiszpania: FC Barcelona

Niemcy: Bayern Monachium

Polska: Wisła Kraków

Rosja: CSKA Moskwa (M)

Szkocja: Celtic Glasgow

Włochy: AC Milan

 

 

Polskie kluby w Europie: ---

 

 

 

 

 

Reprezentacja Polski: ---

 

 

Czołówka rankingu FIFA + reprezentacja Polski:

1. Meksyk; 2. Portugalia; 3. Brazylia; (…) 38. Polska.

Odnośnik do komentarza

Sezon 2005/06

 

Miesiąc: luty

 

 

Bilans spotkań (z-r-p): ---

Bilans bramkowy (zd-str): ---

Liga: ---

Różnica z poprzednim miesiącem: ---

Finanse: ---

Nagrody: ---

 

 

 

Fotele lidera:

 

Anglia: Manchester Utd

Francja: Bordeaux

Hiszpania: FC Barcelona

Niemcy: Bayern Monachium

Polska: Wisła Kraków

Rosja: ---

Szkocja: Celtic Glasgow

Włochy: AC Milan

 

 

Polskie kluby w Europie:

* 1/16 Pucharu UEFA:

~ Wisła (1:2, 3:1 z FC Kopenhaga); awans do 1/8 Pucharu UEFA

 

 

 

 

 

Reprezentacja Polski:

 

* Mecz towarzyski: Czechy 3 : 1 Polska

 

 

 

Czołówka rankingu FIFA + reprezentacja Polski:

1. Meksyk; 2. Portugalia; 3. Brazylia; (…) 43. Polska.

Odnośnik do komentarza

Sezon 2005/06

 

Miesiąc: marzec

 

 

Bilans spotkań (z-r-p): ---

Bilans bramkowy (zd-str): ---

Liga: ---

Różnica z poprzednim miesiącem: ---

Finanse: ---

Nagrody: ---

 

 

 

Fotele lidera:

 

Anglia: Manchester Utd

Francja: Bordeaux

Hiszpania: FC Barcelona

Niemcy: Bayern Monachium

Polska: Wisła Kraków

Rosja: Szynnik

Szkocja: Celtic Glasgow

Włochy: AC Milan

 

 

Polskie kluby w Europie:

* 1/8 Pucharu UEFA:

~ Wisła (0:3, 1:0 z AJ Auxerre); out

 

 

 

 

 

Reprezentacja Polski: ---

 

 

 

Czołówka rankingu FIFA + reprezentacja Polski:

1. Meksyk; 2. Portugalia; 3. Brazylia; (…) 43. Polska.

Odnośnik do komentarza

Sezon 2005/06

 

Miesiąc: kwiecień

 

 

Bilans spotkań (z-r-p): ---

Bilans bramkowy (zd-str): ---

Liga: ---

Różnica z poprzednim miesiącem: ---

Finanse: ---

Nagrody: ---

 

 

 

Fotele lidera:

 

Anglia: Manchester Utd (M)

Francja: Bordeaux (M)

Hiszpania: FC Barcelona

Niemcy: Bayern Monachium (M)

Polska: Wisła Kraków (M)

Rosja: CSKA Moskwa

Szkocja: Celtic Glasgow

Włochy: AC Milan

 

 

Polskie kluby w Europie: ---

 

 

 

 

 

Reprezentacja Polski: ---

 

 

 

Czołówka rankingu FIFA + reprezentacja Polski:

1. Meksyk; 2. Brazylia; 3. Portugalia; (…) 44. Polska.

Odnośnik do komentarza

Do kiedy masz tak zamiar ciągnąć?

 

 

Do zakończenia tego sezonu. Czekam na beniaminków, bo dotąd co zaczynałem kariery, to zawsze było to samo. Niedługo temat startuje już z grą.

 

----------------------------------

 

 

Sezon 2005/06

 

Miesiąc: maj

 

W finale Pucharu UEFA zmierzyły się zespoły Newcastle i Rosenborgu. Mecz nie należał do porywających, więc kibice na stadionie i przed telewizorami obejrzeli tylko jedną bramkę. Bardziej cieszyli się z niej anglicy, bowiem to dzięki niej Newcastle odniosło zwycięstwo.

 

Z kolei w meczu wieńczącym zmagania w tegorocznej edycji Champions League los skojarzył zespoły Juventusu i Barcelony. Lepsi okazali się Włosi, którzy objęli prowadzenie już w piątej minucie po golu Emersona. Drugą bramkę dołożył Mauro Camoranesi i zespół z Turynu wzbogacił się o kolejny cenny puchar.

 

 

Bilans spotkań (z-r-p): ---

Bilans bramkowy (zd-str): ---

Liga: ---

Różnica z poprzednim miesiącem: ---

Finanse: ---

Nagrody: ---

 

 

 

Fotele lidera:

 

Anglia: Manchester Utd (M)

Francja: Bordeaux (M)

Hiszpania: FC Barcelona (M)

Niemcy: Bayern Monachium (M)

Polska: Wisła Kraków (M)

Rosja: CSKA Moskwa

Szkocja: Celtic Glasgow (M)

Włochy: AC Milan (M)

 

 

Polskie kluby w Europie: ---

 

 

 

 

 

Reprezentacja Polski: ---

 

 

 

Czołówka rankingu FIFA + reprezentacja Polski:

1. Meksyk; 2. Portugalia; 3. Brazylia; (…) 44. Polska.

Odnośnik do komentarza

Kogo Janas powołał na Mundialito? xd

 

Właściwie samych starych wyjadaczy, pewniaków. Co prawda Frankowskiego i tak zabrakło w kadrze, ale Dudek się załapał :> Decyzje najwidoczniej okazały się trafne, bo Polska na turnieju wyłamała się z tradycyjnego schematu "otwarcia - o wszystko - o honor" i zagrała "otwarcia - o wszystko - o wszystko" :laugh:

 

 

--------------------------------------------

 

 

Sezon 2005/06

 

Miesiąc: czerwiec

 

 

Bilans spotkań (z-r-p): ---

Bilans bramkowy (zd-str): ---

Liga: ---

Różnica z poprzednim miesiącem: ---

Finanse: ---

Nagrody: ---

 

 

 

Fotele lidera:

 

Anglia: ---

Francja: ---

Hiszpania: ---

Niemcy: ---

Polska: ---

Rosja: CSKA Moskwa

Szkocja: ---

Włochy: ---

 

 

Polskie kluby w Europie: ---

 

 

 

 

 

Reprezentacja Polski:

 

* Mistrzostwa Świata 2006, Niemcy:

Gr. G - Polska 1 : 4 Anglia (Żurawski ‘2, M. Lewandowski Cz.K. ’75 - Gerrard ’18, ’84, Beckham ’36, ’77)

 

Gr. G - Polska 2 : 1 Ekwador (Wichniarek ’12, Żurawski ’57 - Kaviedes ’54 kar.)

 

Gr. G - Korea Płd 2 : 0 Polska (Joo-Young ’66, ’89); out

 

 

 

Czołówka rankingu FIFA + reprezentacja Polski:

1. Meksyk; 2. Portugalia; 3. Brazylia; (…) 44. Polska.

Odnośnik do komentarza

Dzień był już u schyłku. Pomarańczowe słońce malowniczo wpadało w objęcia horyzontu, nadając części delikatnych obłoków równie miły dla oka odcień oranżu. Zaprawdę miło było popijać zimne piwko przy stoliku przed przytulną kawiarenką, mając przed sobą tak piękny widok. Nastrój mundialowego święta dało się odczuwać dosłownie wszędzie – co rusz duże telebimy, strefy kibica, a skoro o kibicach mowa, radosne gromady równie radosnych sympatyków futbolu. Reprezentantów przeróżnych krajów biorących udział w imprezie było tylu, że w centrum miasta zlewali się w kolorowe tłumy. Wszyscy bawili się wspólnie, nawet jeśli ich reprezentacje wzajemnie obierały kurs na siebie. Uśmiechnąłem się, dopijając piwo. Raz jeszcze spojrzałem na karteczkę, na której podczas rozmowy telefonicznej zapisałem sobie datę i godzinę, po czym schowałem ją w bezpieczne miejsce. Jutro rano muszę być w dobrej formie, więc niestety nie mogę bawić się wieczorem wraz z kibicami na mieście śpiewając i pijąc piwo, a szkoda, gdyż mecz ćwierćfinałowy Brazylia – Włochy zapowiadał się nad wyraz interesująco. Mecz obejrzałem w domowym zaciszu. Pierwszy gwizdek sędziego w telewizji, oprócz początku spotkania, symbolicznie oznaczał dla mnie również początek nowego rozdziału w mojej trenerskiej egzystencji. Jutrzejszy dzień, godzina 11 – wtedy to dowiem się, czy odpoczynek od futbolu, który w końcu musi się znudzić, i beztroskie wylegiwanie się do dwunastej dobiegnie końca.

Odnośnik do komentarza

Choć zwykle dobrze jest wyjechać gdzieś na ubocze i odpocząć od miejskiego gwaru, to jednak mimo wszystko lubiłem klimat dużych miast. Oczywiście pod warunkiem, że da się z takowego wyjechać w sezonie letnim w jakieś spokojne miejsce na zasłużony odpoczynek. Choć już przywykłem do życia na obczyźnie w takim stopniu, że tęsknota za ojczyzną przestała uniemożliwiać mi jedzenie i sen, to jednak moje serce cały czas pompuje biało-czerwoną krew. Dlatego też niezwykle cieszę się, że dane było mi osiąść w mieście dość bliskim polskiej granicy, i to głównie trzymało mnie przy życiu, gdy trafiłem za naszą zachodnią granicę.

 

 

Siedziałem na korytarzu, analizując w pamięci niektóre z akcji, jakie oglądałem we wczorajszym meczu. Szkoda mi było Włochów, jak po wyrównanym meczu i dogrywce ulegli Brazylii w rzutach karnych. Zawsze dobrze życzyłem Italii. Tymczasem było już parę minut po jedenastej. W końcu nieco zdyszany prezes Rocca wyłonił się zza rogu i ucieszył się na mój widok. Podniosłem się pośpiesznie z krzesła.

 

- Guten Tag, panie Ralf – uścisnął moją dłoń – mam nadzieję, że nie musiał pan zbyt długo czekać. Zapraszam do środka.

 

Już po chwili drzwi gabinetu zamknęły się za mną i wskazano mi fotel obok biurka. Uzgadnianie warunków kontraktu nie przeciągało się zbędnie i już po kilku minutach przede mną znajdowała się kartka luksusowego papieru z wyraźnym, czarnym drukiem i miejscem na podpis, który ze spokojem złożyłem.

 

- Cieszę się, że szybko zawarliśmy porozumienie. Jeszcze dziś przedstawię pana piłkarzom, a od jutra oficjalnie obejmje pan drużynę. Proszę też nie przejmować się ewentualnym narzekaniem najbardziej zagorzałych fanów, którzy chcieliby pewnie, bym zatrudnił Mourinho, Beniteza lub Ancelottiego. Ale proszę się nie martwić, na pewno szybko się do pana przekonają.

 

Kibice mi nie straszni, wszakże nigdy nie byłem z gatunku tych, co na pierwsze lepsze słowo krytyki biegną z płaczem do mamy.

 

 

Żyło mi się tutaj dobrze. Saksonia, obszar dawnej NRD, duże miasto, określane mianem jednego z największych ośrodków handlowych, wszakże tutejsze Targi cieszą się dużą popularnością i ponad stuletnią tradycją. W czasie drugiej wojny światowej zabudowania zostały zniszczone w bardzo niskim stopniu, dlatego też są tutaj najlepiej zachowane XIX-wieczne dzielnice. Dość ciekawe miejsce do pracy z drużyną.

Odnośnik do komentarza

FC Sachsen Leipzig, były mistrz NRD, to drużyna, która tyle co wygrzebała się z otchłani czwartej ligi do Regionalliga Nord. Śladem po niższej lidze nadal pozostaje półzawodowy status klubu. Od czasu zjednoczenia Niemiec Sachsen pozostaje bez większych sukcesów, za to może poszczycić się fantastycznym stadionem, jedną z aren obecnych mistrzostw świata. Zentralstadion, bo taką nosi nazwę miejsce rozgrywania naszych domowych meczów, posiada 44 000 miejsc siedzących, rozsuwany dach i podgrzewaną płytę boiska. Finanse klubu prezentowały się całkiem spokojnie, co było dla mnie miłym zaskoczeniem po przygodach w Conference N/S.

 

 

Jako asystenta miałem Hansa-Jorga Leitzke (45 l., Niemcy), a skład sztabu szkoleniowego uzupełniali trener Steffen Hammermuller (40 l., Niemcy), dwóch fizjoterapeutów – Wolfgang Zimmerman (53 l., Niemcy) i Martin Herbst (50 l., Niemcy) oraz scout Christian Stadler (44 l., Niemcy). Bywało gorzej, ale i tak w przyszłości nasza współpraca niechybnie dobiegnie końca. Tego ostatniego z miejsca wysłałem na sześciomiesięczne tourne pod Niemczech w poszukiwaniu utalentowanych zawodników, a wobec restrykcji dotyczących wieku i narodowości w składzie, konieczne było zatrudnienie jeszcze jednego scouta, który byłby w stanie wynajdywać graczy mieszczących się w limitach narzuconych przez przepisy ligi.

 

Jeszcze kilka formalności i można się zabrać za przegląd obecnej kadry Sachsen.

Odnośnik do komentarza

Kadra Saksonii nie prezentowała się najlepiej. Raz, że niezbyt liczna, bo tylko 19 zawodników w chwili objęcia przeze mnie klubu, to dwa, że umiejętnościami moi zawodnicy pozostawiali sporo do życzenia. No ale czego oczekiwać po beniaminku Regionalligi? No i wszakże od czego są transfery i prawo Bosmana.

 

 

Bramkarze:

 

- Jan Burmeister (24 l., Niemcy, BR.) – dosyć przeciętny zawodnik z wysokim poziomem ekscentryczności. Wyróżnia się dobrym refleksem. Szkoda, że właściwie tylko tym.

 

- Rene Twardzik (36 l., Czechy, BR) – bramkarz dobrze grający na przedpolu i w powietrzu, nieobce mu także dobre piąstkowanie piłek. Oprócz tego nie wyróżnia się niczym szczególnym.

 

Wnioski: sytuacja z obsadą bramki wyjaśni się w meczach sparingowych, bo w chwili obecnej nie potrafię ocenić po umiejętnościach, który z bramkarzy powinien być numerem jeden w Saksonii. Konieczne będzie sprowadzenie co najmniej jednego dobrego golkipera, którzy mógłby z marszu zawalczyć o miejsce w wyjściowym składzie, a także mile widziani będą juniorzy, z których za kilka lat mógłby być solidny pożytek.

 

 

Lewa obrona:

 

- Enrico Kockeritz (20 l., Niemcy, O LŚ) – zawodnik nie budzi pozytywnych odczuć, z resztą podobnie jak większość składu drużyny z Lipska, ale potrafi wyskoczyć do górnej piłki. Z uderzeniem jej głową już gorzej.

 

- Mats Wejsfelt (25 l., Szwecja, O LŚ) – drugi i ostatni lewy obrońca, którego mam na chwilę obecną do dyspozycji. Do czasu znalezienia kogoś lepszego na lewą defensywę, będzie miał miejsce w pierwszej jedenastce.

 

Wnioski: już tutaj sytuacja jest opłakana, a to dopiero początek. Standardowo potrzebni będą juniorzy, a do meczowego składu potrzeba będzie co najmniej dwóch dobrych lewych obrońców.

 

 

Środek obrony:

 

- Markus Herbert (21 l., Niemcy, O Ś, DP) – jedyny nominalny środkowy defensor w Saksonii. Bardzo sprawny fizycznie, potrafi dobrze odebrać piłkę i zagrać do partnerów. Wysoko ceniony przez mojego asystenta, choć w pewnym momencie będzie musiał uznać wyższość lepszych od siebie, a takowi niechybnie pojawią się w Lipsku.

 

 

Wnioski: takowe mogą być chyba tylko jedne – potrzeba zakontraktowania kilku solidnych stoperów jest paląca niczym rozżarzona stal.

 

 

Prawa obrona:

 

- Gregor Berger (30 l., Niemcy, O/DBP P) – jeśli chodzi o linię defensywną, jest to zdecydowanie najlepszy zawodnik spośród dotychczas przedstawionych. Cenne będzie jego doświadczenie, a do czasu pojawienia się nowych zawodników także podstawowy prawy obrońca.

 

- Daniel Ferl (26 l., Niemcy, O/DBP P, DP) – drugi z graczy, który sprawiał dobre wrażenie. Do tego może grać również jako defensywny pomocnik, więc może się przydać do łatania luk w składzie.

 

 

Wnioski: podobnie jak na poprzednich pozycjach, i tutaj po prostu musze zobaczyć nowe twarze.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...