Skocz do zawartości

Niebiesko-Czarni


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Słońce już zachodziło. Stałem samotnie na wzgórzu wpatrując się w kładące się do snu miasto. Rozmyślałem o sensie życia i o tym, co przyniesie jutro. Miałem 25 lat, czarne włosy i niewielki zarost. Od 16 roku życia pracowałem w małym klubie jako asystent trenera, ale wmawiano mi, że mam wielki potencjał i mogę w życiu dojść do czegoś wielkiego. Niestety, ja nie podzielałem tego zdania i w wieku 19 lat wyjechałem za granice w poszukiwaniu lepszego jutra. Na początku dostałem staże w niemieckim TSV Monachium i francuskim AS Monaco. Zaliczyłem je, po czym udałem się w dalszą podróż do Hiszpanii i Portugalii. Tam przygarnęły mnie Racing Santander i Academica. Niestety, po stażu w portugalskim klubie skończyły mi się pieniądze. Zatrudniłem się więc w sklepie ze sprzętem piłkarskim. Nie był to szczyt moich marzeń, ale na razie musiało wystarczyć. Tam poznałem Julio, Hiszpana, który miał problemy z tamtejszym prawem. Zaproponowałem mu układ: on pożyczy mi pieniądze na powrót do Polski, a w zamian ja pozwolę mu się u mnie zatrzymać. Zgodził się na to i dwa tygodnie później byliśmy już w kraju. On szybko się tu odnalazł i już po pół roku miał tu dwie własne fabryki narzędzi ogrodniczych. A ja natomiast zająłem się poszukiwaniem pracy jako trener, równolegle dorabiając w Castoramie. Nagle dostałem SMS-a. Wyjąłem swoją cegłę i okazało się, że napisał Julio. Wiadomość była krótka, ale treściwa: "Przyjedź natychmiast do siedziby [tak określaliśmy swoje mieszkanie]. Mam coś dla ciebie. Julio". Szybko wsiadłem do mojej Toyoty i pomknąłem do mieszkania. W 15 minut przejechałem całe miasto i zaparkowałem swój wóz. Gdy tylko wszedłem do mieszkania Julio kazał mi usiąść i sam powiedział:

-Wiem, że od dawna szukałeś pracy. Postanowiłem Ci pomóc i uruchomiłem swoje kontakty. Dostałem jedną pozytywną odpowiedź. Jest to drużyna, która nigdy nie odnosiła żadnych sukcesów na arenie międzynarodowej, a w kraju gra obecnie w drugiej lidze. Na jutro umówiłem rozmowę kwalifikacyjną z prezesem. Nazwa tego klubu brzmi...

Odnośnik do komentarza

Nazajutrz byłem bardzo zdenerwowany. Myślałem o tym, co będzie gdy prezes uzna, że nie nadaję się jeszcze na to stanowisko. Obeszły mnie najgorsze przeczucia. Gdy o 9.00 zjawiłem się przed siedzibą klubu poczułem dreszcz. Wszedłem do środka, a tam przywitał mnie sam prezes, po czym zaprosił mnie do środka. Boss zaczął:

 

- Panie Chomicki, nasz klub już od dłuszszego czasu nie może awansować do najwyższej ligi. Drużynie potrzebny jest młody, charyzmatyczny trener, który obudzi w składzie wolę walki i zapał do pracy. Pański przyjaciel, Julio, powiedział mi, że ukończył pan staże w TSV, AS Monaco, Racingu i Academice i jest pan gotów do samodzielnego prowadzenia klubu. Czy przyjmuję pan

naszą ofertę?

 

- Oczywiście panie prezesie-zakomunikowałem, po czym dodałem-Zrobie wszystko by przywrócić klubowi dawną chwałę.

 

- Doskonale. Pana celem jest wywalczenie awansu do T-Mobile Ekstraklasy. Aby zrealizować ten cel do dyspozycji dostanie pan 500 tyś. euro na transfery oraz 200 tyś. euro na pensję. Dodatkowo postaramy się znaleść jakiś klub patronacki, a także zorganizujemy dzień testów. Czy odpowaidają panu takie warunki?

 

- Warunki są wyśmienite. -odpowiedziałem prezesowi.

 

Boss wyszedł na balkon i powiedział do czekających na dole piłkarzy, trenerów i dziennikarzy:

 

- Panie i Panowie, od dnia dzisiejszego pan Franciszek Chomicki zostaje nowym menadżerem Zawiszy Bydgoszcz. Gratuluje.

 

 

Wersja gry: FM 2013

Baza danych: Domyślna

Rozmiar bazy danych: Duża

Ligi (wszystkie do najniższej możliwej): Polska, Izrael, Białoruś, Ukraina, Bułgaria, Australia, Chiny, Rosja, Meksyk, Rumunia, Turcja

Zasady: Własne

Klub: WKS Zawisza Bydgoszcz

 

@Vanlid - Dobry jesteś :foto:

Odnośnik do komentarza

@tomba - też mam taką nadzieję.

@Vanlid - Dzięki :laugh:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zostania menadżerem Zawiszy gratulowali mi wszyscy. Pierwsze dni w nowym klubie były dosyć chaotyczne. Przede wszytskim musiałem się zapoznać z kadrą pierwszej drużyny. Pomógł mi w tym mój asystent, który wręczył mi raport o pierwszej drużynie.

 

Bramkarze:

Wojciech Kaczmarek ( pierwsza 11)

Andrzej Witan

Notatka: Mamy dwóch golkiperów na wysokim poziomie. Na razie bez zmian.

 

Lewi obrońcy:

Piotr Petasz

Jacek Popek (pierwsza 11)

Notatka: Tu także mam dwóch zawodników na wysokim poziomie.

 

Prawi obrońcy:

Patryk Cuper

Cezary Stefańczyk (pierwsza 11)

Notatka: Tutaj natomiast mamy solidnego Stefańczyka i młodego Cupera.

 

Środkowi obrońcy:

Łukasz Skrzyński (pierwsza 11)

Krzysztof Hrymowicz (pierwsza 11)

Bartosz Kopacz (wypożyczony z: Górnik Zabrze)

Błażej Jankowski

Notatka: Jankowski na sprzedarz. Przydałby się solidny partner dla Łukasza.

 

Środkowi pomocnicy:

Hermes (pierwsza 11)

Kamil Drygas (wypożyczony z: Lech Poznań; pierwsza 11)

Michał Masłowski

Paweł Zawistowski

Notatka: Potrzebny partner dla Hermesa.

 

Lewi skrzydłowi:

Adrian Błąd (wypożyczony z: Zagłębie Lubin; pierwsza 11)

Rafał Leśniewski

Notatka: Przydałaby się realna konkurencja dla Błąda.

 

Prawi skrzydłowi:

Jakub Wójcicki (pierwsza 11)

Wahan Gevorgyan

Notatka: Dobrze obsadzona pozycja. Chyba bez zmian

 

Napastnicy:

Paweł Abbot (pierwsza 11)

Tomasz Chałas (wypożyczony z: Górnik Zabrze)

Notatka: Potrzebny lepszy napastnik!

 

Ogólne podsumowanie składu: Potrzeba wzmocnień lub uzupełnień składu na pozycji środkowego obrońcy, środkowego pomocnika, lewego skrzydłowego i napastnika.

Odnośnik do komentarza

@smigler - Dzięki

@qaz - Dzięki za rade, ale w momencie pisania miałem już skompletowany skład.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uznałem, że nie ma sensu czekać ze wzmocnieniami do sierpnia i niemal od razu po przejęciu Zawiszy do drużyny dołączyli:

 

- Pavle Velimirovic - wolny transfer

- David Lazari - wolny transfer

- Sergiey Kozans - wolny transfer

- Amir Spahic - 95 tyś. euro ze Śląska Wrocław

- Daniel Gołębiewski - 75 tyś. euro z Polonii Warszawa

- Mariusz Stępiński - wypożyczony z Widzewa Łódź

 

Wzmocnienia bardzo solidne, więc mamy bardzo wyrównany i mocny skład. Przed sezonem rozegraliśmy tylko trzy sparingi. Oto ich wyniki:

 

Nielba 0-3 Zawisza (Lazari x2, Błąd)

Zawisza 1-1 Chrobry (Masłowski-Piotrkowski)

Lechia 3-0 Zawisza (Wiśniewski, Kugiel, Frankowski)

 

Podsumowanie sparingów: Jestem zadowolony z wyników jakie osiągneliśmy, biorąc pod uwage, że często dawałem szansę rezerwowym.

 

Komentarze mile widziane :)

Odnośnik do komentarza

Bój o Ekstraklase czas zacząć! Na początku czeka nas, przynajmniej w teorii, trudny mecz z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Zobaczymy jak to wyjdzie. Przed spotkaniem opuścił nas Jankowski, który za 4 tyś. euro zasilił szeregi Awanhardu Kramatorsk.

 

 

Velimirovic - Spahic, Skrzyński, Kozans, Stefańczyk - Hermes, David Lazari - Błąd, Wójcicki - Stępiński Gołębiewski

 

Od początku przewarzaliśmy i napieraliśmy na bramkę Termalici, co udokumentowaliśmy bramką w 22 minucie spotkania. David Lazari podszedł do rzutu wolnego i zaskakującym uderzeniem prosto w okienko nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. 13 minut później Hermes ładnym podaniem obsłurzył Stępińskiego, który minął bramkarza Niecieczy i z ostrego kąta skierował piłkę do siatki. Przed przerwą zdołaliśmy strzelić jeszcze jedną bramkę, a jej strzelcem był Gołębiewski. W 64 minucie Termalica zdołała strzelić honorową bramkę za sprawą Nogi, ale my na te trafienie odpowiedzieliśmy golami wprowadzonych Abbota i Zawistowskiego. Mam wyśmienity debiut!

 

28.07.2012 - 1 liga Polska

Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1-5 Zawisza Bygdoszcz

22' David Lazari 0:1

35' Mariusz Stępiński 0:2

40' Daniel Gołębiewski 0:3

64' Paweł Noga 1:3

71' Paweł Abbot 1:4

74' Paweł Zawistowski 1:5

MoM: David Lazari 8,2

Odnośnik do komentarza

Do meczu drugiej kolejki ze Stomilem Olsztyn przystępowaliśmy nie w pełni wypoczęci, ale skoncentrowani. Przed tym meczem do drugoligowego MKS Kluczbork wypożyczony został Petasz.

 

Velimirovic-Spahic, Skrzyński, Kozans, Stefańczyk-Hermes, David Lazari-Błąd, Wójcicki-Stępiński Gołębiewski

 

W mecz weszliśmy znakomicie i już w 14 minucie Daniel Gołębiewski trafił do bramki Stomilu. Olsztynianie odpowiedzieli pięć minut później za sprawą Gancarczyka i mieliśmy remis. W 21 minucie Stomil miał rzut rożny, z którego wyniknęła błyskawiczna kontra naszych, zakończona golem Davida Lazariego. Jednak goście nie odpuszczali i w 38 minucie wyrównali za sprawą Łukasika. W przerwie moi piłkarze dostali swoisty opierdol, czego dowodem była druga bramka Daniela Gołębiewskiego w tym meczu, a także trafienie Stępińskiego.

 

01.08.2012 - 1 liga Polska

Zawisza Bydgoszcz 4-2 Stomil Olsztyn

14' Daniel Gołębiewski 1:0

19' Marek Gancarczyk 1:1

21' David Lazari 2:1

38' Paweł Łukasik 2:2

64' Mariusz Stępiński 3:2

72' Daniel Gołębiewski 4:2

MoM: Daniel Gołębiewski 8,8

 

@Jak myślicie kto wygra Ligę Mistrzów? Piszcie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Następną ligową potyczką był mecz z poznańską Wartą. Na ten mecz wydelegowałem następujący skład:

 

Velimirovic-Spahic, Skrzyński, Kozans, Stefańczyk-Hermes, David Lazari-Błąd, Wójcicki-Stępiński Gołębiewski

 

Kapitalnie weszliśmy w ten mecz i już w 3 minucie Radliński musiał wyjmować piłkę z siatki po strzale Bonda tfu, Błąda. w 17 minucie Warta zdołała wyrównać, a to za sprawą Grzeszczyka. Jednak my wyszliśmy na prowadzenie w 30 minucie za sprawą niezawodnego jak do tej pory, Davida Lazariego. Tuż po przerwie nieporozumienie między obrońcą, a bramkarzem gospodarzy wykorzystał Stępiński i mieliśmy 3-1. W 69 minucie do siatki szczupakiem znowu trafił Stępiński, ale sędzia tego gola nie uznał, twierdząc, że Mariusz był na spalonym. Do końca meczu nie działo się już nic ciekawego i po dobrym meczu możemy dopisać sobie kolejne trzy punkty.

 

04.08.2012 - 1 liga Polska

Warta Poznań 1-3 Zawisza Bydgoszcz

3' Adrian Błąd 0:1

17' Łukasz Grzeszczyk 1:1

30' David Lazari 1:2

48' Mariusz Stępiński 1:3

MoM: Adrian Błąd 8,8

Odnośnik do komentarza

@Jak myślicie kto wygra dzisiejszy finał Ligi Mistrzów?

 

W czwartej kolejce mierzyliśmy się z Arką Gdynia, a więc klubem, który nie dawno grał przecież w Ekstraklasie, ale teraz nie może odnaleść w sobie rytmu meczowego.

 

Kaczmarek-Spahic, Skrzyński, Kozans, Stefańczyk-Hermes, David Lazari-Błąd, Wójcicki-Stępiński Gołębiewski

 

Mecz rozpoczęliśmy znakomicie i już w 13 minucie bramkę strzelił Gołębiewski. Jednak 8 minut później Skrzyński fauluje Viniciusa i sędzia wskazuję na wapno. Do piłki podchodzi Pruchnik i trafił do naszej bramki. W 60 minucie piłkę w szesnastkę wrzucił Błąd, a Wójcicki pięknym uderzeniem z woleja trafił do siatki pomorzan. Ostatecznie po emocjonującym meczu i przepięknej bramce Wójcickiego zdobywamy 3 punkty.

 

11.08.2012 - 1 liga Polska

Zawisza Bydgoszcz 2-1 Arka Gdynia

13' Daniel Gołębiewski 1:0

21' Radosław Pruchnik (rz. k.) 1:1

60' Jakub Wójcicki 2:1

MoM: Adrian Błąd 8,8

 

Komentarze mile widziane

Odnośnik do komentarza

Następną naszą potyczką będzie mecz z zajmującym 9 miejsce w tabeli GKS-em Tychy. Przed tym meczem, na zasadzie rocznego wypożyczenia dołączył do nas prawy obrońca, Tomasz Kędziora.

 

Kaczmarek-Spahic, Skrzyński, Kozans, Kędziora-Hermes, David Lazari-Błąd, Wójcicki-Stępiński Gołębiewski

 

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 23 minucie. Błąd dośrodkował z lewego skrzydła, a Masternak umieścił piłkę we własnej siatce. Jednak GKS zdołał wyrównać, a to za sprawą Mączyńskiego. W 73 minucie za sprawą rezerwowego, Pawła Zawistowskiego zdobywamy gola dającego nam prowadzenie. Na dwie bramki przewagi wyprowadził nas na cztery minuty przed końcem meczu Stępiński. Taki wynik utrzymał się już do końca meczu.

 

18.08.2012 - 1 liga Polska

Zawisza Bydgoszcz 3-1 GKS Tychy

23' Mariusz Masternak sam. 1:0

37' Mateusz Mączyński 1:1

73' Paweł Zawistowski 2:1

86' Mariusz Stępiński 3:1

MoM: Mateusz Mączyński 7,7

Odnośnik do komentarza

@Doctor - Ja liczę na Borussie. Co do Stępińskiego to patrz teraz.

@steken - Jasne. Awans powinien być bez problemu

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Następny mecz to potyczka na wyjeździe z Kolejarzem Stróże. Nie liczyłem na nic innego niż trzy punkty.

Kaczmarek-Spahic, Skrzyński, Kozans, Kędziora-Hermes, David Lazari-Błąd, Wójcicki-Stępiński Gołębiewski

 

Wynik tego spotkania już w 7 minucie meczu otworzył Stępiński. Dwie minuty później w słupek naszej bramki trafił Pietrzak. W 15 minucie prosto na głowę Kozansa dośrodkował Wójcicki, ale na przeszkodzie reprezentantowi Łotwy stanęła poprzeczka. Natomiast w 52 minucie Stępiński minął bramkarza gospodarzy i zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Następnie z rzutu rożnego znów dośrodkował Wójcicki i tym razem Kozans się już nie pomylił. Na dziesięć minut przed końcem meczu piłkę głową strącił Stępiński, a wprowadzony chwilę wcześniej Hermes potężnym strzałem z 18 metrów dobił Kolejarza. W 88 minucie Wolański zdołał strzelić jednak bramkę honorową dla zespołu ze Stróży. Mamy komplet punktów.

 

22.08.2012 - 1 liga Polska

Kolejarz Stróże 1-4 Zawisza Bydgoszcz

7' Mariusz Stępiński 0:1

52' Mariusz Stępiński 0:2

65' Sergiey Kozans 0:3

80' Hermes 0:4

88' Janusz Wolański 1:4

MoM: Mariusz Stępiński 9,0

Odnośnik do komentarza

W 7 kolejce także na wyjeździe podejmowaliśmy rewelacyjnego beniaminka 1 ligi, Miedź Legnica. Miedziowi spisują się na razie zaskakująco dobrze i zajmują 5 miejsce w ligowej tabeli. Przed tym meczem dowiedziałem się, że w 1 rundzie Pucharu Polski zmierzymy się z... Cracovią. No to fajnie.

 

Kaczmarek-Spahic, Skrzyński, Kozans, Kędziora-Hermes, David Lazari-Błąd, Wójcicki-Stępiński Gołębiewski

 

Na pierwszą groźną akcje przyszło nam czekać aż do 29 minuty. Wtedy to po zamieszaniu w polu karnym Miedzi piłkę do siatki półwolejem skierował Wójcicki. Jednak chwilę później Miedź zdołała wyrównać po przypadkowym, ale prześlicznym golu Gawlika. I to tyle jeżeli chodzi o to spotkanie. Tracimy pierwsze punkty w tym sezonie.

 

25.08.2012 - 1 liga Polska

Miedź Legnica 1-1 Zawisza Bydgoszcz

28' Jakub Wójcicki 0:1

31' Mateusz Gawlik 1:1

MoM: Mariusz Stępiński 7,4

Odnośnik do komentarza

W następnej kolejce mierzymy się z Olimpią Grudziądz, która w przypadku zwycięstwa może awansować nawet na czwarte miejsce w tabeli.

 

Kaczmarek-Spahic, Skrzyński, Kozans, Kędziora-Hermes-Błąd, David Lazari, Wójcicki-Stępiński, Abbott

 

Pierwsza warta odnotowania akcja miała miejsce w 38 minucie. Stępiński ładnie podał do Wójcickiego, który nie miał problemów z pokonaniem Szmatuły. Już minutę później mieliśmy 2:0, a to za sprawą Stępińskiego, który przejął złe podanie Ruszkula, minął bramkarza Olimpii i umieścił piłkę w pustej bramce. Jeszcze w 44 minucie po dośrodkowaniu Spahica Abbott zdobył bramkę, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej u naszego snajpera. Tuż po przerwie Błąd dośrodkował, ale Abbott i tym razem nie potrafił pokonać Szmatuły. Taką samą sytuację mieliśmy w 51 minucie. Szesnaście minut później Mazurkiewicz faulował w polu karnym Lazariego i sędzia podyktował karnego. Do piłki podszedł Zawistowski i pewnie umieścił ją w bramcę. Ostatecznie pewnie wygrywamy i umacniamy się na pozycji lidera.

 

31.08.2012 - 1 liga Polska

Olimpia Grudziądz 0-3 Zawisza Bydgoszcz

38' Jakub Wójcicki 0:1

39' Mariusz Stępiński 0:2

67' Paweł Zawistowski (rz. k.) 0:3

MoM: Sergiey Kozans 8,7

Odnośnik do komentarza

Do następnego meczu ligowego z Cracovią zostały nam dwa tygodnie więc postanowiłem urządzić mecz kontrolny z Nielbą Wągrowiec. W tym meczu dam pograć trochę rezerwowym.

 

Witan-Popek, Hrymowicz, Kopacz, Cuper-Masłowski, Drygas-Abbott, Gevoryan-Chałas, Gołębiewski

 

Mecz rozpoczął się pod nasze dyktando, co udokumentowaliśmy bramką w 17 minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Gevoryan, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Kopacz i mieliśmy 1:0. 0 minut później swoją znakomitą okazję miała Nielba, ale Grzeszczykiewicz trafił tylko w słupek. A że niewykorzystane sytuację lubią się mścić, to w 43 minucie Chałas podał do Gołębiewskiego i mieliśmy 2:0. Trzy minuty później z przytupem zakończyliśmy pierwszą połowe, a to za sprawą Jacka Popka, który zdobył piękną bramkę z dystansu. Na kolejną akcję musieliśmy czekać przeszło 20 minut. Wtedy to Popek dośrodkował, a Gołębiewski zdobył swoją drugą bramkę tego wieczoru. Rywale za sprawą zespołowej akcji skutecznie wykończonej przez Olszaka zdołali strzelić nam bramkę honorową. Jednak na te trafienie odpowiedzieliśmy golem Gołębiewskiego, który tym samym skompletował hat-tricka. W 90 minucie szansę na swoją drugą bramke miał Kopacz, ale minimalnie chybił.

 

06.09.2012 - Mecz Towarzyski

Zawisza Bydgoszcz 5-1 Nielba Wągrowiec

17' Bartosz Kopacz 1:0

43' Daniel Gołębiewski 2:0

45' Jacek Popek 3:0

67' Daniel Gołębiewski 4:0

74' Marcin Olszak 4:1

80' Daniel Gołębiewski 5:1

MoM: Daniel Gołębiewski 9,6

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...