Skocz do zawartości

"Kamionka" - osiągnąć coś więcej niż IV liga


Lykke

Rekomendowane odpowiedzi

Gra: Football Manager 2013

Baza danych: duża

Wybrane ligi: Rumunia (2 liga i wyższe), Czechy (2 liga i wyższe), Węgry (2 liga i wyższe), Polska (4 liga i wyższe)

 

 

29.6.2012

Dziś w siedzibie klubu LKS Kamienica Polska (4 liga, grupa śląska I) odbyła się konferencja prasowa, podczas której włodarze przedstawili nazwisko nowego menadżera drużyny. Został nim Konrad Nowak, który cieszy się z możliwości pracy w klubie z ul. Konopnickiej. Włodarze stawiają sobie ambitne plany, kibice zastanawiają się czy ten będący u progu swojej kariery menadżer, da radę sprostać czekającemu go wyzwaniu. Prezes Adrian Kamiński poinformował, że umowa obowiązywać będzie przez dwa lata czasu, z możliwością przedłużenia oraz zerwania przed upłynięciem jej czasu. Kamiński poinformował także, że nowy menadżer może liczyćna bezwarunkowe poparcie ze strony zarządu. Dotychczasowi członkowie sztabu szkoleniowego pozostali na swoich stanowiskach, lecz zgodzą się na rozwiązanie umów, jeśli będzie taka potrzeba.

 

Głównym celem zarządu jest utrzymać się z dala od strefy spadkowej. Nowy menadżer wierzy jednak w swój zespół i liczy na duże sukcesy. Poinformował, iż jego głównym celem będzie środek tabeli, a może i nawet walka o awans do trzeciej ligi. Potrzebne będą wzmocnienia, lecz LKS nie posiada zbyt wielu środków finansowych, więc będzie trzeba szukać zawodników z wolnego transferu lub do wypożyczenia. Konrad Nowak podczas konferencji prasowej zapowiedział politykę otwartych drzwi – Chcę, by zawodnicy wiedzieli, że mogą przyjść do mnie z każdym problemem – odpowiedział Nowak na pytanie dziennikarza „Gazety Wyborczej Częstochowa”, który zapytał: „Niektórzy menadżerowie starają się mieć absolutnie wszystko pod kontrolą, podczas gdy inni zostawiają swoim zawodnikom trochę więcej wolnej przestrzeni. Jak opisałby Pan swój styl prowadzenia drużyny?”.

 

Poznaliśmy także plan sparingowy LKS-u Kamienica Polska. Piłkarze spod Częstochowy zagrają pięć spotkań towarzyskich. Pierwszy już w najbliższą sobotę, a będzie to wewnętrzny trening z drużyną do lat 18. W przyszły piątek „L” uda się do Czech na mecz z amatorskim Frydek – Mistek. 16.07 zmierzą się na własnym terenie z Lechią Gdańsk, 29.7 na wyjeździe z Cracovią Kraków, a na zakończenie okresu przygotowawczego do Kamienicy Polskiej przyjedzie team KS Wisła.

 

04.07.2011

Włodarze klubu LKS Kamienica Polska sfinalizowali dziś transakcję, w ramach której 27-letni bramkarz Michał Kula dołączył do klubu na zasadzie wolnego transferu. Kula od dłuższego czasu nie był związany z żadnym klubem i już nie może się doczekać powrotu do aktywnej gry w piłkę nożną. Mateusz Machaj, asystent menadżera „Kamionki”, uważa że zakontraktowanie tego piłkarza to bardzo dobry ruch. Może on się z miejsca stać jednym z czołowych zawodników LKS-u oraz całych czwartoligowych rozgrywek. Bramkarz podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia go nawet o pięć lat. W przypadku awansu do trzeciej ligi, dostanie on 10% podwyżki.

Odnośnik do komentarza

12.7.2012

Divo, 23-letni ofensywny pomocnik z Brazylii podpisał dziś roczny kontrakt z klubem LKS Kamienica Polska. Piłkarz dotychczas przebywał na tzw. wolnym transferze i intensywnie poszukiwał klubu w Polsce, o czym świadczyć może m.in. fakt, że przyjechał na dzień testów w naszym kraju. Po dobrym występie na brak ofert nie narzekał, ustawiła się kolejka menadżerów w tym m.in. włodarz Piasta Gliwice czy też Rakowa Częstochowa. Divo wybrał jednak ostatecznie grę w czwartej lidze! - Cieszę się, że mogę podpisać kontrakt z klubem LKS. Miałem oferty z innych klubów, z wyższej ligi, ale miałbym być członkiem szerokiej kadry. Nie rajcuje mnie taki status. Wolę grać regularnie w czwartej lidze, niż siedzieć na ławce w pierwszej lidze. Mam nadzieję, że uda mi się sprawić, że kibice oraz włodarze nie będą żałować tego ruchu transferowego - poinformował Divo.

 

Swojego zadowolenia nie krył także włodarz "Kamionki" - Super sprawa! Takiego wzmocnienia trzeba nam było. Wielu kibiców przyciąga na trybuny nazwisko piłkarza, my w swoich szeregach nie mieliśmy żadnego znanego piłkarza. Divo w przeszłości grał w Motorze Lublin i radził sobie całkiem nieźle. Mamy nadzieję, że będzie to wartościowe wzmocnienie i pomoże on nam wykonać zakładany cel jakim jest awans do trzeciej ligi - powiedział Konrad Nowak.


24.7.2012

Trzeci transfer udało się zrealizować włodarzom LKS-u Kamienica Polska. Dziś do czwartoligowca dołączył Sebastian Rygula, występujący dotychczas w Termalice Bruk Nieciecza. 22-letni wysunięty napastnik trafił do naszej ekipy za bardzo małe pieniądze, a według naszego sztabu szkoleniowego, może być bardzo wartościowym nabytkiem. Wszyscy liczą, iż wychowanek Stali Mielec będzie bramkostrzelnym piłkarzem i pokaże maksimum swoich możliwości. Kto wie, być może stworzy bardzo mocny duet wraz z Divo? - W końcu ktoś się odezwał. Już myślałem, że będę musiał nadal siedzieć na ławie, a już naprawdę nie mam ochoty. Przechodzę do LKS-u z dużymi nadziejami i aspiracjami. Wiem na co mnie stać i myślę, że w czwartej lidze udowodnię, że potrafię grać! - przyznał Rygula, nowy nabytek "Kamionki". Kibice również nie kryją zadowolenia z tego transferu i wierzą, że nastały lepsze czasy dla ich klubu i nowy menadżer może ich poprowadzić ku trzeciej lidze.


4.8.2012

Zespół ligi okręgowej - Sparta Lwów to rywal Ludowego Klubu Sportowego w drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Obie ekipy spotkają się już 17 sierpnia na obiekcie LKS-u. Faworytem wydaje się być nasz zespół, który jednak nie ma zamiaru priorytetowo traktować tych rozgrywek i ewentualna porażka nie będzie blamażem piłkarzy z Kamienicy. Wszyscy chcą się skupić na rozgrywkach ligowych, lecz ewentualne sukcesy w Pucharze Polski przyniosą nam małe korzyści finansowe.


 

Mecze towarzyskie:

(02.07.2011r.) LKS Kamienica Polska vs LKS Kamienica Polska U-18 2:0 (?,?,?)

(09.07.2011r.) Frydek-Mistek vs LKS Kamienica Polska 1:1 (Krasa – Radek)

(18.07.2011r.) LKS Kamienica Polska vs Lechia Gdańsk 0:3 (Tadic, Bialek, Dawidowski)

(29.07.2011r.) Cracovia Kraków vs LKS Kamienica Polska 5:0 (Niedzielan x5)

(07.08.2011r.) LKS Kamienica Polska vs KS Wisła 1:1 (Raczkowski - Gikiewicz)


Podsumowanie:

Okres przygotowawczy za nami. Rozegraliśmy teoretycznie cztery mecze, nie ma co liczyć sparingu z naszymi juniorami. Nie da się ukryć, że trzeba być rozczarowanym. Zdecydowanie więcej spodziewaliśmy się po meczach z Frydek-Mystek oraz KS Wisłą, z którymi udało nam się zaledwie zremisować i to 1:1. Z Lechią zagraliśmy nawet nieźle, porażka trzema bramkami z zespołem z ekstraklasy to mały sukces. Z Cracovią mecz życia miał Andrzej Niedzielan, który był jedynym piłkarzem strzelającym do naszej bramki. Przed nami mecz drugiej rundy Pucharu Polski. Mecz ze Spartą Lwów można potraktować jako sparing, wszak i tak to dla nas drugoplanowy turniej. Pozytywnym faktem jest to, iż żaden z piłkarzy nie doznał żadnej kontuzji, dzięki czemu wszyscy są gotów do sezonu w 100%. Niektórzy jeszcze będą się ogrywać w ekipie rezerw. Oby tylko w lidze szło nam tak, jak sobie wymarzymy...


13.8.2012

Trzynastego sierpnia do Kamienicy Polskiej przyjechała rezerwowa ekipa Piasta Żawidów. Niestety, trzynastka okazała się pechowa dla 16-letniego Oskara Czyża, który został przesunięty z drużyny do lat osiemnastu. Debiutant dostał okazję gry w spotkaniu przeciwko Piastowi i zostawił on na boisku wiele sił oraz zdobył w 33 minucie pierwszą w tym meczu bramkę, która pozwoliła objąć nam prowadzenie. 16-latek popisał się odważnym lobem ze skraju "szesnastki" i pokonał bramkarza gości. Niestety, w 76 minucie musiał opuścić boisku ze względu na kontuzję. Jeden z piłkarzy gości dość brutalnie sfaulował Czyża, który doznał urazu kostki i będzie musiał pauzować od 6 do 9 tygodni. Mecz z Piastem udało się wygrać 2:1.


Odnośnik do komentarza

Łoooł, mocne uderzenie na początek. Mówiłem chłopakom, żeby grali bez żadnej presji, że Puchar Polski to nie jest nasz główny cel, lecz nie spodziewałem się, że mimo dobrego meczu, ostatecznie wrócą do domów jako przegrani. Po 90 minutach na tablicy świetlnej był ciągle wynik bezbramkowy i potrzebna była dogrywka. Nasi zawodnicy już w pierwszych minutach popełnili błąd, gdyż dwie minucie po gwizdku stracili bramkę. Zamieszanie w polu karnym po rzucie z rożnego wykorzystał Górski, który bez problemów pokonał naszego bramkarza Michała Kulę. Nowy nabytek LKS-u Kamienica Polska drugi raz wyciągał piłkę jedenaście minut później, kiedy to lobem pokonał go Owczarek, ustalając tym samym wynik spotkania. Piłkarze nie kryli rozgoryczenia blamażem, a nasz goalkipper w pomeczowym wywiadzie przeprosił za swój fatalny błąd przy stracie pierwszej bramki. Teraz jest już jednak za późno. Za kilka dni ruszają rozgrywki IV ligi i to jest nasz główny cel w tym roku!

 

17.08.2011 [Puchar Polski]

Kamienica Polska

LKS Kamienica Polska vs Sparta Lwów 0:2 (0:0) - dogrywka

92' - Górski (0:1)

113' - Owczarek (0:2)

 

Zawodnik meczu: Stanisław Górski 8.30


Do Ciochowic pojechaliśmy z nadziejami na remis. Nie nastawialiśmy się na zwycięstwo, gdyż wiedzieliśmy że będzie piekielnie ciężko, ale liczyliśmy po cichu, że uda się zremisować. Przed dłuższą część spotkania utrzymywał się rezultat bezbramkowy, aż do pewnego momentu... To co zrobił Bednarek w 43 minucie woła o pomstę do nieba! Nasz bramkarz w sytuacji sam na sam zamiast łapać piłkę, próbował ją od razu wykopać, popełniając przy tym błąd. Wykorzystał to Chrapek, który bez większych problemów strzelił praktycznie do pustej bramki. Z sektora naszych kibiców poleciała spora porcja gwizdów w kierunku bramkarza. Nie ma co się dziwić, to był fatalny błąd, który nie powinien się zdarzyć goalkipperowi. Na nic zdała się rozmowa w przerwie, zawodnicy LKS-u wyszli na drugą połowę jak gdyby nigdy nic i już sześć minut później Chrapek ponownie wykorzystał błąd, tym razem obrońców i podwyższył wynik spotkania na 2:0. Wtedy to nasi kibice zaczęli już opuszczać stadion i udali się w kierunku autokarów, którymi przyjechali do Ciochowic. Niewiele później było już 3:0, Chrapek podał po ziemi do Lewandowskiego, a ten potężnie uderzył w naszą bramkę. Piłka odbiła się od poprzeczki, lecz wpadła do siatki. Reprezentanci "Kamionki" dwoili się i troili, aby strzelić chociaż jednego gola, lecz ostatecznie nie dali rady...

20.08.2011 [1 kolejka IV ligi]

Ciochowice

Przyszłość Ciochowice vs LKS Kamienica Polska 3:0 ( 0:0 )

43' - Chrapek 1:0

51' - Chrapek 2:0

57' - Lewandowski 3:0

 

Zawodnik meczu: Sebastian Chrapek 9.0


Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...