Skocz do zawartości

Widzew Łódź


Vanlid

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja gry: Football Manager 12.0.2

Baza danych: średnia

Wybrane ligi: Bułgaria[1], Chorwacja[1], Polska[2], Rumunia[1], Serbia[1]

Uaktualnienia: by bartekr Final

Zasady: własne

Klub: Widzew Łódź

Od sezonu: 2012/2013(czyli od drugiego sezonu)

 

 

Skończyłem swój pierwszy sezon w Widzewie. Wzmocniony Matuszczykiem, Jurkiem Dudkiem, Glaviną i Otorogu rozpocząłem rozgrywki Ekstraklasy. Tygodnie mijały szybko i i w końcu sezon dobiegł końca. Ekstraklasę wygrał niesamowity w tym sezonie Lech Poznań z 11 punktami więcej niż drugi Śląsk Wrocław. Lech przed sezonem wyciągnął z Ruchu Chorzów Arkadiusza Piecha za śmieszne 275 tysięcy euro. Czemu śmieszne? Bo Piech był znakomity w tym sezonie i z 26 golami został królem strzelców naszej ligi. Nikt już w poznaniu nie płacze za Rudnevsem, no bo po co, skoro jest chyba jeszcze lepszy od niego Piech. Oprócz niego Lech przed sezonem zakupił między innymi Rekisha i Fojuta. Rafał Murawski wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności i grał po prostu fantastycznie, skończył sezon z 2 golami i 12 asystami.

Za to największe rozczarowanie tego sezonu to broniąca się przed spadkiem(!!!) Legia Warszawa. Nie pomógł im nawet Ljuboja, który zawodził i zdobył 5 goli w 17 meczach. Nie pomógł im też kupiony przed sezonem Fegor Ogude, bo czym jest 21 meczy i 1 asysta, nawet bez jednego strzelonego gola w naszej niezbyt silniej lidze...

Spadła Korona Kielce i spadło Podbeskidzie. Trener Ojrzyński nie poskładał przed sezonem silnego zespołu bo jak wiadomo w Kielcach na transfery pieniędzy za bardzo się nie dostaje. Przyszedł Stojaković z drugiej ligi macedońskiej za 8 tysięcy i przyszli z wolnych transferów Bosacki, Ivanković i nieśmiertelny Tomasz Dawidowski. O Podbeskidziu nawet nie warto pisać, bo na 30 meczy aż 19 przegrali...

 

Pora napisać coś o moim teamie. Widzew Łódź skończył sezon na 6 miejscu w tabeli. 17 goli strzelił Otorogu, a Thomas Phibel z 5 golami był jedynym z najskuteczniejszych stoperów. Pierwszą rundę moi podopieczni skończyli na 4 miejscu w tabeli, a na wiosnę coś się popsuło, w wyniku czego w drugiej rundzie pokonaliśmy tylko czterech rywali. Największy nasz minus to bramkarze. Straciliśmy w ciągu tego sezonu aż 46 goli ...

W drugim sezonie powalczymy o europejskie puchary, choć nie będzie to łatwe. Musimy unikać głupich wpadek i zakupić porządnego bramkarza.

 

 

To tyle ode mnie na razie. Tak, wiem! Tytuł nie jest oryginalny, nie zdołałem wymyślić nic lepszego. W następnym poście przegląd kadry po sezonie, czyli podsumowanie ich gry, gole, rozegrane mecze itp.

Odnośnik do komentarza

Dla bramkarzy: mecze| puszczone bramki| czyste konta| średnia ocen

Dla zawodników z pola: mecze| gole| asysty| średnia ocen

 

 

 

Podsumowanie kadry z sezonu 2011/2012:

 

 

Bramkarze:

 

Jerzy Dudek(39 lat, Polska) - 7 | 14 | 1 | 6.73

Maciej Mielcarz(31 lat, Polska) - 4 | 6 | 1 | 6.70

Milos Dragojević(23 lata, Czarnogóra) - 19 | 26 | 5 | 6.83

 

Bramkarzem podstawowego składu głównie był Dragojević. Czarnogórzec w I rundzie bronił kapitalnie, lecz po przerwie zimowej grał słabiej. Mimo to, myślę, że na następny sezon zostanie u nas, by pokazał jeszcze co potrafi, bo potrafi nie mało!

Mielcarz grał mało, a jak grał to jednak dużo nie wpuszczał tych bramek, lecz często bronił niepewnie i chyba zostanie gdzieś wypożyczony.

Wiekowy Jurek Dudek troszkę mnie rozczarował tą liczbą puszczonych goli, ale powinien mieć w nowym sezonie swoje szanse.

 

 

Obrońcy prawi:

 

Jakub Bartkowski(20 lat, Polska) - 13 | 0 | 1 | 6.55

Łukasz Broź(26 lat, Polska) - 28 | 0 | 2 | 6.94

 

Bartkowski jest młody i cały sezon się uczył, może ma trochę niską notę, lecz mnie w poważnych meczach nie zawiódł, jedynie w meczu z Legią był niemiłosiernie ogrywany.

Broź to jeden z naszych liderów. To przecież nasz kapitan. Chciała go Jagiellonia Białystok, lecz ja go nie sprzedam! Cały sezon grał dobrze, jedynie zawiódł mnie w meczu z Legią gdzie w 72 minucie wyleciał za czerwoną kartkę.

 

 

 

Obrońcy środkowi:

 

Łukasz Matuszczyk(31 lat, Polska) - 18 | 0 | 3 | 6.83

Djordije Djikanović(27 lat, Czarnogóra) - 25 | 0 | 0 | 6.72

Thomas Phibel(25 lat, Gwadelupa) - 26 | 5 | 4 | 6.97

Sebastian Duda(19 lat, Polska) - 4 | 0 | 0 | 6.80

 

Matuszczyk jak grał to grał znakomicie, dobrze dośrodkowywał i podawał. Mądrze też rozgrywał piłkę. Ale niestety, podpisał już kontrakt z Pogonią Szczecin...

Djikanović mnie nie zaskoczył, nie zdobył bramki, a czasem grał źle, a czasem dobrze.

Thomas Phibel cały sezon był znakomity! Strzelił pięć goli i zaliczył 4 kluczowe podania. Ma wysoką notę i myślę, że w następnym sezonie będzie tak samo.

Duda nie grał za dużo, lecz pozytywnie mnie zaskoczył. Nawet duża nota jak na 19 latka.

 

 

Obrońcy lewi:

 

Hachem Abbes(25 lat, Tunezja) - 28 | 1 | 7 | 7.09

 

Nasz jedyny lewy obrońca, ale jaki dobry! Ma najwyższą notę spośród obrońców, znakomicie dośrodkowuje. Miałby tych meczy i 30, ale w ostatnich dwóch meczach był kontuzjowany.

 

 

 

Pomocnicy prawi:

 

Marcin Kaczmarek(32 lata, Polska) - 24 | 3 | 5 | 6.90

Bartłomiej Kasprzak(19 lat, Polska) - 12 | 2 | 1 | 6.76

Jakub Kowalski(24 lata, Polska) - 16 | 2 | 4 | 7.02

 

Marcin Kaczmarek jest już troszkę wiekowy, ale nie zawiódł mnie i strzelił 3 bramki i dołożył 5 asyst.

Kasprzak to melodia przyszłości, ma tylko 19 lat a wpakował Legii dwie bramki! Obydwie głową. Niesamowicie wtedy błysnął.

Jakub Kowalski miał słaby początek, ale z miesiąca na miesiąc było coraz lepiej. Dwie bramki, cztery asysty i wysoka nota.

 

 

Pomocnicy środkowi:

 

Sebastian Radzio(21 lat, Polska) - 14 | 0 | 2 | 6.80

Radosław Bartoszewicz(29 lat, Polska) - 11 | 0 | 1 | 6.56

Krystian Nowak(18 lat, Polska) - 2 | 0 | 0 | 6.35

Sebastian Dudek(32 lata, Polska) - 15 | 2 | 2 | 6.93

Damian Radowicz(22 lata, Polska) - 29 | 3 | 2 | 6.97

 

Radzio grał nie za dużo, ale jak grał to za bardzo nie zawodził.

Bartoszewicz to pierwszy do odstrzału. Gra bardzo słabo i niech spada lepiej.

Krystian Nowak jest młodziutki i dwa razy wszedł tylko na boisko z ławki rezerwowych.

Sebastiana Dudka trapiły w tym sezonie kontuzje, ale jak był zdrowy to grał wspaniale. Dwie bramki i tyle samo asysty, plus dobra średnia ocen.

Damian Radowicz był w tym sezonie wspaniały, uzyskał dobrą średnią ocen i strzelił 3 gole, w tym pamiętnego z Wisłą z woleja z około 20 metrów! Dołożył do tego dwie asysty.

 

 

 

Pomocnicy lewi:

 

Rafał Serwaciński(22 lata, Polska) - 7 | 0 | 1 | 6.70

Denis Glavina(26 lat, Chorwacja) - 21 | 1 | 6 | 6.86

Princewill Okachi(20 lat, Nigeria) - 14 | 1 | 0 | 6.51

 

Serwaciński to drugi już zawdonik na sprzedaż. Grał mało, ale jak grał to szału nie było...

Denis Glavina był całkiem dobry w tym sezonie, sześć asysty, jedna bramka i nota 6.86. Szału ni ma.

Okachi grał nadzwyczaj słabo. Myślałem, że potrafi coś więcej, ma mało atutów. W końcu po którymś jego słabym meczu z rzędu wygarnąłem mu, że ma grać lepiej jeżeli chce zostać u nas w Widzewie, on pyskował i wkurzył się, więc odesłałem go do rezerw. Grał tam od marca do końca sezonu. Idzie na wypożyczenie!

 

 

Napastnicy:

 

Aliaksandr Lebedev(27 lat, Białoruś) - 14 | 2 | 2 | 6.81

Mehdi Ben Dhifallah(29 lat, Tunezja) - 21 | 7 | 4 | 6.91

Ezenwa Otorogu(25 lat, Nigeria) - 26 | 17 | 0 | 7.05

Veljko Batrović(18 lat, Serbia) - 19 | 3 | 2 | 6.73

 

Aliaksandr Lebedev grał przyzwoicie, nie grał zbyt często na ataku, tylko na lewej pomocy bądź na ofensywnej pomocy. Dwie bramki i dwie asysty na 14 meczy.

Mehdi Ben Dhifallah także grał nieźle, na pewno dużo razy mnie nie zawiódł. Na 21 meczy siedem bramek i cztery asysty to jak na Ekstraklasę przyzwoity wynik.

Eze Otorogu był naszym najlepszym napastnikiem i w ogóle jednym z lepszych graczy w drużynie. Siedemnaście goli i zero asyst na 26 meczy to bardzo dobry wynik jak na naszą ligę.

Batrović grał głównie na lewej stronie pomocy, ma słabą notę, choć na pewno go nie sprzedam.

 

 

EDIT: Aha, zapomniałbym: Oto tabela Ekstraklasy 11/12: http://www.iv.pl/images/67091951238017303897.png

I LIGA 11/12: http://www.iv.pl/images/71627685591798065587.png

Odnośnik do komentarza

W czerwcu już wszyscy żyli EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie.

Wszyscy nie tak wyobrażali sobie mecze w grupie A, faworytami byli Ukraina i Niemcy, a z grupy przedostały się Szwajcaria i Słowacja! W ekipie Słowacji w najwyższej formie był Marek Sapara, strzelec dwóch goli w tej grupie. Ukraina nie miała prawdziwego killera w ataku, Seleznyov i Voronin strzelili po golu na turnieju, ale to nie wystarczyło...

Najbardziej emocjonujące w tej grupie były mecze Niemców. W pierwszym meczu zremisowali oni ze Słowacją 2:2, w drugim pechowo przegrali z Ukrainą po golu Voronina z 83 minuty meczu. W ostatnim swoim meczu na tym turnieju polegli ze Szwajcarią 2:3.

 

Grupa B to grupa Polski. "Nasi" grali w niej z Anglią, Danią i Turcją. Pierwszy mecz zremisowali z Turcją 1:1. Dla rywali trafił Burak Yilmaz, a dla nas Arkadiusz Piech głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Anglia w swoim pierwszym meczu także zremisowała - 2:2 z Danią. Następnie Polska pechowo przegrała 0:1 z Anglią po golu Ryana Shawcrossa w 60 minucie meczu. Dania pokonała 2:1 Turcję, mimo iż to ich rywale pierwsi strzelili gola. W ostatniej serii spotkań w tej grupie Anglia pokonała Turcję 2:1, a Arkadiusz Piech w 54 minucie pogrążył Danię i Polska wygrała 1:0. Ciekawostką jest to, że ten gol Piecha został oficjalnie najładniejszym golem turnieju. Piech minął trzech rywali i uderzył zza pola karnego.

 

Grupa C: Irlandia, Włochy, Portugalia, Holandia. Włochy i Holandia grają dalej. W pierwszej serii spotkań Portugalia pokonała Irlandię 1:0, a Holandia 3:1 pokonała Włochy.

W drugiej serii Włochy pokonali Irlandię 3:1 po golach Giovinco, Di Natale i Pazziniego z karnego. Dla Irlandii trafił Robbie Keane. Holandia pokonała 2:1 Portugalię.

W ostatniej serii spotkań Irlandia pokazała charakter i zremisowała 2:2 z Holandią. Na gole Longa i Colemana odpowiedzieli van Persie i van Wolfswinkel z karnego.

Włosi pokonali 3:2 Portugalię, a bohaterów było dwóch - obydwaj strzelili w tym meczu dwa gole, są to Ronaldo i Montolivo. Do tego gola dołożył Giovinco.

 

Grupa D to była grupa śmierci, Hiszpania i Chorwacja wyszły z grupy, a Francja i Szwecja wróciły do domu... W pierwszym meczu grupy Hiszpania nie pokazała nic ciekawego i pokonała Szwecję 2:1 po dwóch bramkach Torresa. Dla Szwecji trafił Elm. Chorwacja zremisowała 1:1 z Francją, na gola Mandzukicia z 51 minuty odpowiedział Giroud w 84 minucie. Następnie w drugiej serii spotkań grupy D Hiszpania rozbiła Francję 4:1! Dwa gole Villi, po jednym Llorente i Arbeloi, a ze strony Francji gol Benzemy.

Szwecja prowadziła z Chorwacją 2:0. by zremisować 2:2... W ostatniej serii spotkań Chorwacja pokonała Hiszpanię 2:1! Francja zremisowała 2:2 ze Szwecją.

 

 

W Ćwierćfinale Polska została rozbita przez Szwajcarię aż 0:3... Gole strzelali Barnetta, Behrami i Inler.

W drugim Ćwierćfinale Słowacja pokazała charakter i dopiero po dogrywce przegrała 2:3 z Anglią.

Następnie dwoma golami van Persie pogrążył Chorwację i Holandia wygrała 2:0.

W ostatnim Ćwierćfinale Hiszpania pokonała Włochy 2:0. Gole strzelali Villa w 77 minucie i Torres w 86 minucie.

 

W Półfinałach Hiszpania pokonałą 2:0 Szwajcarię, a Holandia 1:0 Anglię. W finale wielki mecz Hiszpania - Holandia! Villa w 63 minucie faulowany przed polem karnym. Sam poszkodowany podchodzi do wolnego, strzela, piłka podkręcona i 1:0! W tym meczu już nic się nie stało i to Hiszpania wygrała EURO 2012!!!

 

 

Czas na mój team!

 

 

Transfery(aktualne na 27 lipca 2012!):

 

Przybyli:

Mrisho Ngassa z Azam za 26 tysięcy

Hamisu Mohammed z Kano Pillars za 120 tysięcy

Artur Lenartowski z Korony Kielce za darmo po wygaśnięciu kontraktu

Milan Bojović z Vojvodiny za 70 tysięcy

 

Odeszli:

Łukasz Matuszczyk do Pogoni Szczecin za darmo po wygaśnięciu kontraktu

Sebastian Ceglarz na wypożyczenie do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Princewill Okachi na wypożyczenie do GKSu Katowice

Maciej Mielcarz na wypożyczenie do Lechii Gdańsk

Rafał Serwaciński na wypożyczenie do GKSu Tychy

 

 

Sparingi:

vs. Niemen Grodno 2:0(Duda, Ngassa)

vs. Vitesse 4:2(Duda, Dudek, Mohammed, Bartkowski)

vs. Górnik Konin 6:0(Dhifallah 2, Mohammed, Nowak, Otorogu, Bojović)

vs. Mezokovesd 5:1(Dhifallah 3, Ngassa, Bartkowski)

vs. Warta Sieradz 4:0(Dhifallah 2, Radowicz, Ngassa)

vs. Stromsgodset 4:1(Kowalski, Mohammed, Phibel, Ngassa)

vs. OFK Belgrad 1:0(Otorogu)

vs. FC Emmen 2:2(Batrović, Dhifallah)

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sierpnia 2012:

 

Ekstraklasa:

[1/30] Widzew vs. Lech 2:0(Dhifallah, Danch sam.)

[2/30] Pogoń vs. Widzew 1:1(Mączyński - Mohammed)

[3/30] Widzew vs. Wisła 0:1(Małecki)

[4/30] Legia vs. Widzew 1:1(Djikanović sam. - Bojović)

 

 

Podsumowanie: Ej no, kto wymyśla ten terminarz? Wisła, Legia i Lech w jednym miesiącu? Poyebauo ich do reszty?!

Na początku udało nam się jednak pokonać Lecha Poznań, potem remis z Pogonią Szczecin, porażka z Wisłą i pechowy remis z Legią. Samobój Djikanovicia z doliczonego czasu gry... O matko, co on zrobił... A mogło być takie święto w Łodzi!!

Nadal nie mogę znaleźć dobrego bramkarza. Większość dobrych golkiperów z ligi chorwackiej, serbskiej czy rumuńskiej nie che przechodzić do naszej, nudnej ligi...

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie września 2012:

 

Ekstraklasa:

[5/30] Widzew vs. Górnik 2:1(Bojović, Mohammed - Oziębała)

[6/30] Zagłębie vs. Widzew 0:0

[7/30] Widzew vs. Piast 1:1(Bojović - Korfamata)

[8/30] Jagiellonia vs. Widzew 1:0(Serlatić kar.)

 

 

Puchar Polski:

[2rnd] Kolejarz Stróże vs. Widzew 1:3(Advić - Otorogu 2, Lenartowski)

 

 

Podsumowanie: Słaby, bardzo słaby miesiąc mojego klubu... Wygrana z Górnikiem w Ekstraklasie, a potem dołowanie z niezbyt mocnymi klubami... Porażka z Jagiellonią i remisy z Zagłębiem i Piastem. Dobrze chociaż, że pokonałem Kolejarz Stróże w Pucharze Polski. Otorogu bardzo słabo gra w lidze, ale Kolejarzowi dwa gole strzelił. Mam nadzieję, że się odrodzi. Tym czasem media już spekulują, że prezes może wezwać mnie na dywanik i po prostu zwolnić. Moja posada jest zagrożona.

Musimy kurde zacząć grać!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...