Skocz do zawartości

Malutka pomyłka - Ogromna różnica


steken

Rekomendowane odpowiedzi

Fenomen - W tych najważniejszych meczach D&R ma niezwykle dużo szczęścia...

Dmq - W ciągu tych ponad 10 lat ani razu nie spadli z Premier League, a ich najwyższa pozycja to piąta.

 

Zmęczeni i rozczarowani wracamy do walki o awans, bo tylko to nam pozostało. Bishop’s Stortford ulokowało się w środku tabeli i raczej nie włączy się do walki o baraże. Jeśli chodzi o nas, strefa barażowa jest na wyciągnięcie ręki. O pierwsze miejsce będzie ciężko, ale czołowa trójka nam wystarczy.

 

Worner – Griffin, Bello, Parry, Russell – Sharif, Quinn – Mullin, Evans, Griffiths – Smith

 

 

 

Blue Square Bet Premier, 42/46, 25.3.2023

Woodside Park, 1 568 widzów

Bishop’s Stortford [12] – Norwich United [4], 0:0

 

Jeśli ktoś ma być rozczarowany, to jesteśmy to my. Bishop’s oddało więcej strzałów, ale mieli jedną dobrą sytuację. Z kolei my mieliśmy 3 wyśmienite okazje, więc bezbramkowy remis nie do końca nas zadowala.

 

Wypożyczony z WBA został Ralf Eastham. Ma zadatki na klasowego piłkarza i ma nam pomóc w awansie. Może grać w ofensywnej pomocy, gdzie ostatnio mamy braki.

 

Radcliffe Borough traci 9 punktów do strefy barażowej i raczej skończy sezon w połowie kwietnia. Millwall ma nad nami 11 punktów przewagi i nasza szansa na bezpośredni awans z pierwszej pozycji jest mikroskopijna.

 

Worner – Griffin, Bello, Parry, Russell – Appleton, Sheehan – Mullin, Eastham, Griffiths - Richardson

 

 

 

Blue Square Bet Premier, 43/46, 1.4.2023

Stainton Park, 1 211 widzów

Radcliffe Borough [8] – Norwich United [4], 3:1

13’ Gavin Richardson

20’ Jonathan Trevor

23’ Tom Bradshaw

51’ Jonathan Trevor

 

Ogromna niesprawiedliwość. Atakowaliśmy bez przerwy, a to Radcliffe zdobyło pełną pulę. Dawno nie widziałem tak niesprawiedliwego spotkania.

 

Callum Harriott wraca do gry po kontuzji.

 

Mecz z Eastleigh to ostatnia szansa na trzecie miejsce. W tej chwili zajmuje je właśnie Eastleigh, które ma nad nami 4 punkty przewagi. Do zdobycia pozostało już ich tylko 9.

 

Worner – Griffin, Bello, Parry, Russell – Appleton, Sheehan – Mullin, Eastham, Griffiths - Quinn

 

 

 

Blue Square Bet Premier, 44/46, 8.4.2023

Silverlake Stadium, 2 711 widzów

Eastleigh [3] – Norwich United [4], 3:1

17’ Conor Grant

19’ Tim Lopez

38’ Tim Lopez

78’ Jamie Griffiths

 

Dziś nie istnieliśmy. Eastleigh było lepsze w każdym elemencie. Zupełnie nie funkcjonowała obrona, co wykluczało grę w ataku. Prawdopodobnie właśnie Eastleigh będzie naszym rywalem w barażach, więc czarno to widzę.

Simon Quinn wypada na 5 tygodni, czyli dla niego sezon się już skończył.

 

Colin Ismail wraca po kontuzji! Oznacza to, że Colin będzie gotowy na baraże.

 

Mamy już zapewnioną strefę barażową, ale trzeba zagwarantować sobie czwarte miejsce. Morecambe z pewnością pamięta półfinał FA Trophy i będzie chciało się zrewanżować. Piąte Barrow gra z Sutton United i prawdopodobnie zapunktuje, więc my też musimy to zrobić. Różnica wynosi 4 „oczka”.

 

Worner – Albon, Bello, Marvell, Russell – Sharif, Sheehan – Mullin, Evans, Jacek - Smith

 

 

 

Blue Square Bet Premier, 45/46, 10.4.2023

The Globe Arena, 1 262 widzów

Morecambe [10] – Norwich United [4], 1:1

36’ Mark Smith

73’ Daniel Cleary

 

Nie wszystko wyglądało tak jak należy. Sporo brakuje nam do dyspozycji z połowy sezonu. Barrow wygrało swoje spotkanie, więc mamy 2 punkty przewagi.

 

Do gry po kontuzji wracają Clamp, Coulthirst i Hartley, ale za to Evans wypada na 3 miesiące.

 

Fazę zasadniczą kończymy meczem z Aldershot Town. Sytuacja jest skomplikowana. Aldershot zajmuje drugie miejsce z przewagą dwóch punktów nad Eastleigh. My z kolei mamy 2 punkty przewagi nad Barrow, więc opcji jest wiele. Wydaje mi się, że lepszy byłby półfinał z Aldershot, ale nie wszystko jest zależne od naszego meczu.

 

Worner – Griffin, Bello, Parry, Russell – Appleton, Sheehan – Mullin, Eastham, Griffiths - Smith

 

 

 

Blue Square Bet Premier, 46/46, 15.4.2023

Plantation Road, 1 114 widzów

Norwich United [4] – Aldershot Town [2], 1:4

13’ Duncan Watmore

37’ Duncan Watmore

54’ Gavin Richardson

61’ Duncan Watmore

90+2’ Ashley Crawford

 

Słaby mecz tak jak cała końcówka rundy. Dziś nie istnieliśmy i nieważne z kim zagramy w barażach, szanse na powodzenie są minimalne.

Odnośnik do komentarza

Okazało się, że w barażach zmierzymy się z Eastleigh. Nie ma co tu dużo mówić – każde z naszych ostatnich 5 spotkań było potworne i trzeba coś zmienić. Przede wszystkim musimy zatrzymać Phila Giggsa – lidera klasyfikacji strzelców (34 bramki). Pierwsze spotkanie może być kluczowe. Chcemy powtórzyć wyczyn sprzed roku, kiedy wyeliminowaliśmy faworyzowane Millwall.

 

Worner – Griffin, Bello, Parry, Hartley – Appleton, Clamp – Mullin, Eastham, Griffiths - Richardson

 

Blue Square Bet Premier, baraż, 1. mecz, 18.4.2023

Plantation Road, 3 371 widzów

Norwich United – Eastleigh, 1:0

32’ Jamie Griffiths

 

Niesamowite widowisko! Po nudnej pierwszej połowie, którą mimo wszystko wygraliśmy nadeszła fenomenalna druga. Eastleigh ruszyło do ataku, ale nic nie chciało wpaść. Worner bronił jak natchniony. Ostatecznie utrzymaliśmy jednobramkowe zwycięstwo i udajemy się na rewanż z minimalną zaliczką!

 

Rok temu byliśmy w niemalże identycznej sytuacji. Wówczas mieliśmy jednobramkową przewagę nad Millwall i zastanawiałem się, jak by tu zagrać. Wtedy zamurowałem bramkę, ale mając w pamięci pierwszy mecz z Eastleigh, lepiej nie grać w obronie i spróbować kontr.

 

Worner – Griffin, Bello, Parry, Hartley – Appleton, Sheehan – Mullin, Eastham, Griffiths – Richardson

 

Blue Square Bet Premier, baraż, rewanż, 23.4.2023

Silverlake Stadium, 5 000 widzów

Eastleigh – Norwich United, 1:1

26’ Paul Giggs

79’ Niall Moulds

86’ Josh Sheehan

 

Znowu to zrobiliśmy! Znowu zostawiamy faworyzowanego rywala na rok w Blue Square Bet Premier! W pierwszej połowie nic nam nie wychodziło. W drugiej części gry zaczęliśmy częściej atakować, ale rozkręciliśmy się dopiero, gdy Moulds obejrzał drugą żółtą kartkę. 7 minut później to wykorzystaliśmy, a Eastleigh rzuciło się do rozpaczliwych ataków. Ostatecznie nic im to nie dało, co oznacza, że jesteśmy w finale!

Odnośnik do komentarza

Na Wembley przyjdzie nam się zmierzyć z Aldershot Town, które w ostatnim meczu fazy zasadniczej rozgromiło nas 4:1. Barrow sprawiło im nie lada kłopoty (awansowali dopiero po rzutach karnych), więc wcale nie są niezniszczalni. Rywale nie wystąpią w najmocniejszym składzie. Zabraknie między innymi gościa, który wbił nam 3 bramki w ostatnim meczu – Duncana Watmore’a. To już nie jest dwumecz. Rozgrywamy jedno spotkanie i trzeba pokazać się w nim z jak najlepszej strony.

 

Ismail – Griffin, Bello, Parry, Hartley – Appleton, Sheehan – Mullin, Eastham, Griffiths – Smith

 

To mój 600. mecz w karierze menedżera. Trzeba to jakoś uczcić.

Początek spotkania nie był porywający. W zasadzie dwa groźne strzały oddał Robinson, ale pierwszy był minimalnie niecelny, a drugi wyłapał Ismail. Po półgodzinie gry Colin obronił strzał Farmana i rozpoczął kontrę. Mullin świetnie zauważył wybiegającego na pozycję Smitha, a ten nie dał szans bramkarzowi! Rywale próbowali zaatakować, ale do przerwy nie zrobili nic groźnego.

Początek drugiej części gry był tak samo nudny jak pierwszej. Kwadrans po wznowieniu wykonaliśmy szybką kontrę. Eastham podał Smithowi, a ten minął bramkarza i podwyższył wynik meczu na 2:0! Kiedy wydawało się, że to koniec emocji, bardzo ładnym strzałem popisał się Robinson i piłka wpadła do bramki. Niespodziewanie, po tej bramce Aldershot… przestało grać. Najwyraźniej opuściły ich siły. Mogliśmy to wykorzystać, ale po kolejnej kontrze minimalnie niecelnie główkował Smith. Aldershot nadal nie było w stanie nic zrobić i nasze zwycięstwo stało się faktem! Norwich United zagra w npower League 2! Za zajęte miejsce otrzymaliśmy 151 000 euro, a piłkarzom wypłaciliśmy 72 000 euro.

 

Blue Square Bet Premier, baraż, finał, 7.5.2023

Wembley, 38 830 widzów

Aldershot Town – Norwich United, 1:2

31’ Mark Smith

61’ Mark Smith

65’ Andy Robinson

 

Tabela na koniec sezonu.

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim. Premier League coraz bliżej. :)

 

Tabela na koniec sezonu.

 

-Gratulacje! Norwich awansowało do npower League 2!

-Bardzo się cieszymy. Nie było to łatwe. Zaskoczyliśmy wszystkich, ale też samych siebie. Nie sądziliśmy, że będziemy w stanie to zrobić, patrząc na końcówkę fazy zasadniczej.

-Drużynie nie udało się obronić FA Trophy.

-Szkoda, bo za rok już nie zagramy w tych rozgrywkach. Mimo wszystko było warto, jeśli porażka w finale, oznaczała późniejszy awans do wyższej ligi.

-Czy poczynione zostały jakieś transfery?

-Czeka nas pracowite lato, a o efektach dowiecie się państwo w odpowiednim czasie.

-Czy jest szansa, aby któryś z wypożyczonych zawodników został w Norwich na stałe?

-Niektórzy naprawdę dobrze się spisali i chciałbym ich mieć w drużynie, ale raczej nas na to nie stać.

 

Podsumowanie kadry:

Bramkarze:

Colin Ismail – (48/57/13/0/6.77) – Sezon jak wszystkie inne. Colin nie zawodził i pewnie interweniował, gdy zachodziła potrzeba.

Ross Worner – (9/16/2/0/6.64) – Wypożyczony jako zastępstwo za Ismaila. Teraz nie jest nam już potrzebny, więc wraca do Mansfield.

Albert Valenti – (1/1/0/0/7.10) – Albert również był zastępstwem za Ismaila i z nim też się żegnamy.

 

Prawi obrońcy:

Neco Russell – (48/0/4/2/7.09) – Ten sezon należał do Neco. Był pewnym punktem na prawej stronie obrony, ale niestety po sezonie wróci do Shrewsbury. Będę się starał sprowadzić go z powrotem.

Jimmy Hartley – (31/0/0/3/7.08) – Kolejny dobry sezon. Jimmy nie był pierwszym prawym obrońcą, ale trzymał bardzo solidny poziom.

 

Środkowi obrońcy:

Immanuel Parry – (48/0/0/2/7.00) – Immanuel dawno nie grał tak słabo. Co prawda ocena jest wysoka, ale dotychczas jego najniższa średnia wynosiła 7.24. Być może opłacać się będzie jego sprzedaż.

Theophilus Bello – (54/2/4/10/7.43) – Kolejny kapitalny sezon. Theophilus wyrósł na lidera obrony i znakomicie sobie radzi.

Steffan Marvell – (18/0/1/0/7.07) – Steffan nie grał w tym roku zbyt często, ale prezentował się przyzwoicie. Furtka do pierwszego składu ciągle jest otwarta.

 

Lewi obrońcy:

Shane Griffin – (50/0/8/0/6.98) – Sezon gorszy niż poprzednie. Mam nadzieję, że to chwilowy przestój, bo gra w wyższej lidze będzie jeszcze bardziej wymagająca.

David Albon – (35/0/0/0/6.75) – Rozczarowująco słaby sezon. David nie prezentował się najlepiej i poważnie zastanawiam się nad jego przyszłością.

 

Środkowi pomocnicy:

Josh Sheehan – (38/4/4/2/6.96) – Rok temu miał kryzys, ale jak widać już minął. Josh znowu grał na przyzwoitym poziomie i zobaczymy, na co go jeszcze stać.

Charlie Clamp – (36/5/2/0/7.01) – To chyba jego najlepszy sezon. Charlie z roku na rok gra coraz lepiej, ale niestety z powodu jego wysokich wymagań nie mogę przedłużyć z nim kontraktu.

Nathan Appleton – (43/2/2/0/6.86) – Znowu słabo. Obawiam się, że wyższa liga będzie zbyt mocna dla Nathana, więc rozwiązujemy z nim kontrakt.

Mo Sharif – (31/3/4/4/6.96) – Nie zawiódł. Miał być solidnym zmiennikiem i spełnił swoje zadanie. Ma już na swoim koncie występy w npower League 2, więc jego doświadczenie się przyda.

 

Prawi skrzydłowi:

Callum Harriott – (18/3/2/0/7.02) – Nie grał zbyt często, ale jak już grał to nie zawodził. Zobaczymy, jak będzie w przyszłym sezonie.

Jarosław Jacek – (3/0/2/0/7.10) – Jacek został wypchnięty ze składu przez nowe nabytki. Te spisały się bardzo dobrze, więc Jacek nie ma szans na grę w pierwszym składzie. Po wielu latach rozwiązujemy z nim kontrakt.

 

Ofensywni pomocnicy:

Jamie Griffiths – (44/14/3/5/7.01) – Świetny sezon. Jamie nie schodził poniżej pewnego poziomu i zawsze grał bardzo dobrze. Może być naszym najmocniejszym punktem w ofensywie.

Ralf Eastham – (6/0/1/0/7.17) – Ralf został wypożyczony z WBA na momencik i poradził sobie kapitalnie. Marzę o tym, aby mieć go w swoim zespole, ale raczej nie uda mi się go kupić.

Lee T Evans – (40/10/9/4/7.10) – Sezon o wiele lepszy od poprzedniego. Lee się rozkręcił i pokazał, na co go stać. Ciekawe, czy to jego maksimum.

 

Lewi skrzydłowi:

Andrew Mullin – (32/6/13/1/7.11) – Był wielką nadzieją i spełnił moje oczekiwania. Andrew szalał na lewym skrzydle i czekam na dalsze popisy.

Newman Webb – (25/3/2/0/6.91) – Niby 25 występów, ale aż 22 z ławki. Newman nie pokazał się z najlepszej strony, więc z nim także się żegnamy.

 

Napastnicy:

Mark Smith – (49/11/12/1/6.99) – Mark strzelał i asystował. Czego chcieć więcej? Warto dodać, że jego 2 bramki w finale baraży dały nam awans.

Simon Quinn – (34/11/6/2/6.99) – Po ostatnim świetnym sezonie spodziewałem się więcej. Forma Simona faluje i nie wiem, czy poradzi sobie w wyższej lidze. Na razie zostaje.

Gavin Richardson – (24/10/3/1/7.00) – Gavin nie zawiódł, strzelił kilka bramek, ale jego dorobek mógł być znacznie wyższy. Gavin chce zarabiać 3 razy tyle, ile obecnie, a ja nie mogę mu tego zaoferować. Dlatego też rozwiązujemy z nim kontrakt.

Shaquille Coulthirst – (4/2/1/0/7.15) – Jak grał to spisywał się dobrze, ale nie jest zawodnikiem na pierwszy skład. W Chester zarabia niemałe pieniądze i u nas nie może liczyć na taką kwotę. Wraca tam, skąd przyszedł.

 

Z powodu awansu musimy przebudować miejsca stojące na siedzące, co będzie kosztować 205 000 euro.

Odnośnik do komentarza

Całkiem sporo uzbieraliśmy za bilety na Wembley i za wszelkie nagrody, ale dużą część pochłonęła rozbudowa stadionu. Na tamtą chwilę (bo jestem nieco do przodu) mieliśmy około 80 tysięcy euro.

 

-Trenerze! Trenerze! – Colin Ismail wpadł do mojego biura.

-Co jest, Colin? Czemu tak się drzesz?

-Nie uwierzy trener, co się stało!

-…

-Czemu trener nie pyta?

-No mówże, Colin!

-Dobra. Dostałem pismo, że zostałem powołany do kadry Barbadosu!

-Ty do Barbadosu? Przecież ty jesteś Anglikiem.

-No mam korzenie barbadoskie.

-Nie wnikam... To czego ode mnie oczekujesz?

-W sumie… niczego. Pochwalić się chciałem.

-No dobra, jedź tam, tylko uważaj, żeby mi tu z kontuzją nie wrócić. Jesteś nam potrzebny.

-Się wie, trenerze. To ja lecę się spakować!

 

Colin został pierwszym kadrowiczem, grającym w Norwich. Immanuel Parry rozegrał 16 spotkań w kadrze Ghany U-20, ale nie zasmakował gry w pierwszej reprezentacji.

 

Dziewiąty dzień czerwca przyniósł 3 transfery:

Pierwszy to napastnik Sam Gallagher, który został sprowadzony w miejsce Richardsona. Sam 2 razy wystąpił w kadrze Szkocji U-21 i ma na swoim koncie występy w npower League 2. Będzie bił się o pierwszy skład.

Drugi to David Tootle, który zajmie miejsce Russella. Wychowanek Portsmouth niemalże przez całą dotychczasową karierę grał w niższych ligach (1 występ w npower League 2) i raczej będzie zmiennikiem Hartleya.

Trzeci to dobrze znany kibicom Norwich Ralf Eastham, który nie przedłużył kontraktu z WBA i do nas wrócił! Jestem z tego powodu bardzo zadowolony.

 

Theophilus Bello został uznany przez kibiców piłkarzem roku. Żadna niespodzianka.

 

Za prawa do transmisji meczów w telewizji otrzymamy aż 376 000 euro.

 

Pierwszy sparing rozegramy z Bristol Rovers. Grają ligę wyżej, więc trzeba pokazać się z dobrej strony.

 

Ismail – Griffin, Parry, Marvell, Hartley – Sharif, Griffiths – Eastham, Evans, Sheehan - Gallagher

 

 

 

Mecz towarzyski, 15.7.2023

Plantation Road, 688 widzów

Norwich United – Bristol Rovers, 0:2

4’ Danny Dumphy

66’ Tommy Hall

 

Mecz bez historii. Bristol pokazało nam, że czeka nas sporo pracy, jeśli chcemy się utrzymać.

 

Steffan Marvell doznał kontuzji, która wykluczy go z gry na 2 miesiące. Ominie go początek sezonu.

 

Kolejny sparing to mecz z Ipswich Town, które gra w Premier League. Będzie bardzo ciężko, ale mam nadzieję, że pokażemy się z dobrej strony.

 

Ismail – Griffin, Parry, Bello, Hartley – Sharif, Griffiths – Eastham, Evans, Harriott - Gallagher

 

 

 

Mecz towarzyski, 22.7.2023

Plantation Road, 2 432 widzów

Norwich United – Ipswich Town, 0:4

5’ Lars Kristian Aasbo

19’ David Wallace

60’ Lars Kristian Aasbo

62’ Nathan Delofeuneso

 

Gra lepsza niż wynik. Nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę. Da się grać z Ipswich, ale dziś zadecydowała skuteczność.

Niestety Mo Sharif, Jimmy Hartley i Lee T Evans wypadają na 2 tygodnie, a nasza kadra nawet z nimi jest bardzo wąska.

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem zaufać swoim współpracownikom i zatrudniłem skrzydłowego – Jamesa Baxendale’a. Wygląda na dobrego piłkarza, ale to nie znaczy, że z miejsca będzie miał pierwszy skład.

 

Kolejny sparing to mecz ze Shrewsbury Town, które gra ligę wyżej. Oczekuję dobrego stylu i co najmniej remisu.

 

Ismail – Griffin, Parry, Bello, Tootle – Sheehan, Griffiths – Mullin, Eastham, Baxendale - Gallagher

 

 

 

Mecz towarzyski, 29.7.2023

Plantation Road, 652 widzów

Norwich United – Shrewsbury Town, 4:0

29’ Sam Gallagher

44’ Sam Gallagher

57’ Andrew Mullin

71’ Immanuel Parry

 

Ależ zagraliśmy! Shrewsbury było bezradne! Zdeklasowaliśmy rywali i to spotkanie daje nadzieję na coś więcej niż tylko walkę o utrzymanie.

Niestety Ralf Eastham wypada na 5 tygodni.

 

Następnego dnia z zespołem kontrakt podpisał Simon Agnew – obrońca. Rozegrał grubo ponad 150 występów dla Dagenham & Redbridge i jest nam doskonale znany. Będzie grał na lewej obronie, dzięki czemu David Albon przejdzie na swoją nominalną pozycję – środek defensywy.

 

Udało się podpisać kontrakt sponsorski, na mocy którego dostaniemy 3 190 euro na sezon przez 5 lat. Nie są to duże pieniądze, ale zawsze coś.

 

Przedostatni sparing rozegramy z Birmingham City, które gra w tej samej lidze, co nasze ostatnie ofiary. Fajnie byłoby wygrać, ale jeśli Birmingham wystawi najmocniejszy skład to może być nieprzyjemnie.

 

Ismail – Agnew, Albon, Bello, Tootle – Sheehan, Griffiths – Mullin, Baxendale – Smith, Gallagher

 

 

 

Mecz towarzyski, 1.8.2023

Plantation Road, 1 076 widzów

Norwich United – Birmingham City, 1:3

10’ James Baxendale

23’ Ingvi Einarsson

42’ Todd Cutlet

86’ Ingvi Einarsson

 

Zaczęło się dobrze, ale potem było już tylko gorzej. Mimo wszystko nie było źle – zabrakło zdecydowania w ataku i pewności w obronie. Mam nadzieję, że to, co teraz prezentujemy wystarczy w npower League 2.

 

Jimmy Hartley, Lee T Evans i Mo Sharif wracają do gry po kontuzji.

 

Jak wzmacniać obronę to na całego. Prawy defensor Matthew Brough zaliczył masę występów w Blue Square Bet Premier i 11 spotkań w npower League 2. U nas będzie siedział na ławce, choć niewykluczone, że zawita do pierwszego składu.

 

Ostatni sparing to spotkanie z Queens Park Rangers. Wypadałoby dobrze zakończyć serię meczów towarzyskich, ale rywal jest imponujący.

 

Ismail – Agnew, Albon, Bello, Tootle – Sheehan, Quinn – Mullin, Baxendale – Smith, Gallagher

 

 

 

Mecz towarzyski, 5.8.2023

Plantation Road, 923 widzów

Norwich United – Queens Park Rangers, 1:3

6’ John Guidetti

51’ John Guidetti

56’ Graham Burke

81’ Immanuel Parry

 

Coś mi tu śmierdzi… Dwie bramki dla QPR padły ze spalonego i nie trzeba było mieć sokolego wzroku, żeby je zauważyć. Dziś nie zagraliśmy tak jak powinniśmy, ale sędziowie utrudnili nam zadanie.

 

-Jak ocenia pan zakończoną serię sparingów?

-Bilans nie urywa głowy, ale mamy za sobą udane spotkania. Pierwszy mecz nam nie wyszedł, ale reszta już tak. Najlepsze spotkanie to oczywiście 4:0 ze Shrewsbury, co zdziwiło nie tylko naszych przeciwników, ale i nas.

-Czy drużyna jest gotowa na grę w npower League 2?

-Jak najbardziej. Poczyniliśmy sporo transferów i jestem pewien, że z taką ekipą spokojnie się utrzymamy.

-Który z zawodników zachwycił pana w czasie tych sparingów?

-Wielu piłkarzy pokazało się z dobrej strony i nie chcę nikogo wyróżniać.

-Czy wie pan już, jak będzie wyglądać wyjściowy skład?

-Jeszcze nie. Będę miał z tym spory problem, bo tak naprawdę każdy z chłopaków zasłużył na grę w pierwszej „11”.

-Jakie są cele na poszczególne rozgrywki?

-W lidze wiadomo – utrzymanie. W League Cup wylosowaliśmy mocnego przeciwnika, więc nie mamy zbyt dużych wymagań. W Johnstone’s Paint Trophy chcemy po prostu pokazać się z dobrej strony. Z kolei w pucharze oczekuję już trzeciej rundy i każdy inny wynik będzie dużym rozczarowaniem.

 

Na ten sezon sprzedaliśmy 452 karnety – o 307 więcej niż w zeszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza

Sezon zaczynamy meczem w League Cup, który jest przepustką do europejskich pucharów, ale nam jeszcze do nich daleko. Wylosowaliśmy Charlton Athletic, czyli beniaminka npower Championship. To może boleć, więc jakoś specjalnie się nie nastawiamy jako spotkanie. O sensację będzie bardzo ciężko.

 

Ismail – Agnew, Parry, Bello, Tootle – Sheehan, Evans – Mullin, Griffiths, Baxendale - Gallagher

 

 

 

League Cup, 1. runda, 15.8.2023

Plantation Road, 889 widzów

Norwich United – Charlton Athletic, 0:1

7’ Sam Delahunty

 

Ależ mnie boli ta porażka. Nie zasłużyliśmy na nią. Byliśmy zdecydowanie lepsi, mieliśmy świetne szanse, a bramka dla Charlton była zupełnie przypadkowa. Colin Ismail dał się przelobować jak dziecko ze skrzydła i to on zabrał nam szansę na awans. Powoli mam już dość błędów Colina, bo niejednokrotnie kosztowało to nas punkty.

 

W lidze zainaugurujemy meczem z Crewe Alexandra. W tej chwili niemalże każdy rywal jest dla mnie zagadką – nie wiem, czego się spodziewać.

 

Ismail – Agnew, Parry, Bello, Tootle – Sheehan, Evans – Mullin, Griffiths, Baxendale - Gallagher

 

 

 

npower League 2, 1/46, 19.8.2023

The Alexandra Stadium, 3 124 widzów

Crewe Alexandra – Norwich United, 1:1

21’ Gareth Froggatt

61’ Sam Gallagher

 

Inauguracja jak najbardziej na plus. Co prawda Crewe rozbiło nas w statystykach (12-4 w strzałach), ale każde nasze uderzenie było celne i mogło skończyć się bramką. Przed meczem dowiedziałem się, że zdaniem bukmachera Crewe wygra ligę, więc remis jest tym bardziej cenny.

 

Ralf Eastham wraca do gry po kontuzji, co jest bardzo dobrą wiadomością.

 

Czas rozegrać pierwsze spotkanie w nowej lidze na Plantation Road. Przyjeżdża do nas Crawley Town, o którym wiemy tylko tyle, że nie radzą sobie w stałych fragmentach gry. Mam nadzieję, że ta mała wiedza wystarczy do zgarnięcia kolejnych punktów.

 

Ismail – Griffin, Parry, Bello, Tootle – Sheehan, Evans – Mullin, Griffiths, Baxendale - Gallagher

 

 

 

npower League 2, 2/46, 22.8.2023

Plantation Road, 1 671 widzów

Norwich United [15] – Crawley Town [6], 1:2

9’ Jamie Griffiths

41’ Tommy Yorath

84’ Jamar Loza

 

Nie wiem, jak to się stało. Mieliśmy dominować przez stałe fragmenty gry, a tu bramka na 1:1 pada z rzutu rożnego… Szkoda naszego wysiłku, ale znów nie popisał się środek obrony. Para Bello – Parry nie współpracuje tak jak powinna, ale pozostaje mi tylko czekać na powrót Marvella.

 

Mansfield Town – kandydat do awansu, a zaczęli od dwóch remisów. Chcemy zaprezentować się lepiej niż ostatnio, choć nie zapominamy, że w tym roku będziemy raczej do bicia niż to my będziemy bili.

 

Ismail – Agnew, Parry, Bello, Brough – Sheehan, Griffiths – Mullin, Eastham, Baxendale - Gallagher

 

 

 

npower League 2, 3/46, 26.8.20223

Field Mill, 3 839 widzów

Mansfield Town [17] – Norwich United [19], 2:3

6’ Andrew Mullin

64’ Kevin Saint-Luce

79’ Lee T Evans

84’ James Baxendale

85’ Keith Norton

 

Niesamowite emocje. Po bramce na 1:1 bałem się, że skończy się tak jak z Crawley. Uratował nas zmiennik Evans oraz bramkarz rywali, który wybijając piłkę podał do Mullina, ten do Gallaghera, a ten do Baxendale’a i było 3:1. Rywali stać było na gola kontaktowego, ale na nic więcej nie było ich stać. Pierwsza wygrana w npower League 2!

 

Steffan Marvell wraca do gry po kontuzji.

 

Wrzesień rozpoczynamy od meczu z Brentford, które w tabeli jest tuż za nami. Brentford rozgrywało spotkanie League Cup (2:3 z Aston Villą) w środku tygodnia, więc będziemy mieli przewagę kondycyjną.

 

Ismail – Agnew, Parry, Bello, Brough – Sheehan, Griffiths – Mullin, Eastham, Baxendale - Gallagher

 

 

 

npower League 2, 4/46, 2.9.2023

Plantation Road, 2 055 widzów

Norwich United [13] – Brentford [14], 2:1

4’ James Baxendale

12’ Charlie Austin

45+1’ James Baxendale

 

Kolejna wygrana. Jest to zasłużone zwycięstwo, choć w końcówce Brentford mocno walczyło o wyrównanie. Na szczęście dowieźliśmy prowadzenie do końca i warto dodać, że drugi beniaminek – Millwall ma na koncie same porażki.

Odnośnik do komentarza

To nasz pierwszy mecz w Johnstone’s Paint Trophy. Od razu trafiliśmy na bardzo trudnego przeciwnika – Barnsley. Są w tej chwili w czołówce npower League 1 i z pewnością będą faworytem tego starcia. Stać nas na sprawienie niespodzianki, bo nasza gra w tym sezonie wygląda bardzo imponująco.

 

Ismail – Agnew, Parry, Bello, Brough – Sheehan, Griffiths – Mullin, Eastham, Baxendale - Gallagher

 

 

 

Johnstone’s Paint Trophy, północ, 1. runda, 5.9.2023

Plantation Road, 590 widzów

Norwich United – Barnsley, 2:4

6’ Solly March

9’ Ralf Eastham

14’ Sam Gallagher

50’ Neil Burton

80’ Solly March

88’ Dave Booth

 

Sami jesteśmy sobie winni. Druga połowa to fatalna gra w defensywie i przez to odpadliśmy. Szkoda, bo było blisko dużej niespodzianki, a tak to kolejny puchar, z którym żegnamy się w pierwszej rundzie.

Ralf Eastham wypada na 9 dni.

 

Wracamy do ligi, gdzie mierzymy się z Oldham Athletic. Są w tabeli tuż za nami, więc szykuje się wyrównane widowisko. Oldham nie grało w JPT, więc na pewno będą mieli więcej sił. Niestety u nas nie zagra Colin Ismail, który przebywa na zrupowaniu reprezentacji Barbadosu. Ostatnio gramy naprawdę dobrze (jeśli wyłączymy grę obronną z drugiej połowy poprzedniego meczu) i mamy nadzieję, że zdobędziemy jakieś punkty.

 

Yates – Agnew, Parry, Bello, Brough – Sheehan, Evans – Mullin, Griffiths, Baxendale - Gallagher

 

 

 

npower League 2, 5/46, 9.9.2023

Boundary Park, 2 821 widzów

Oldham Athletic [10] – Norwich United [9], 3:0

8’ Emmanuel Oyeleke

71’ Patsy Daly

84’ Emmanuel Oyeleke

 

Wygrał lepszy. Nie jest to wina Yatesa, tylko obrony, która kolejny raz dała dupy. Sami mieliśmy swoje szanse, ale dwie setki zmarnował Gallagher.

 

Ciągle musimy radzić sobie bez Ismaila i podejmujemy Southend United, które jest tuż za nami. Nie ma co tu dużo mówić – obrona musi wziąć się w garść, a ofensywa musi wrócić do niedawnej skuteczności. W bramce zagra młody Francuz z drużyny rezerw – Thibaut Vincent.

 

Vincent – Agnew, Parry, Bello, Brough – Sheehan, Griffiths – Mullin, Eastham, Baxendale - Gallagher

 

 

 

npower League 2, 6/46, 12.9.2023

Plantation Road, 1 893 widzów

Norwich United [13] – Southend United [14], 1:1

50’ Simon Quinn (kar.)

74’ Ashley Arkle

 

Niby nie zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale i tak szkoda, bo rywale oddali tylko jeden celny strzał. Nie gramy już tak jak na początku sezonu, ale z pewnością wpływ na to ma zmęczenie.

 

Ralf Eastham wraca do gry po kontuzji.

 

W weekend gramy z Walsall, które zajmuje wysokie trzecie miejsce. Szykuje się ciężkie starcie, ale wrócił do nas Ismail, co nieco zwiększa nasze szanse.

 

 

 

Ismail – Agnew, Parry, Bello, Brough – Sheehan, Griffiths – Mullin, Eastham, Baxendale - Gallagher

 

npower League 2, 7/46, 16.9.2023

The Bescot Stadium, 3 421 widzów

Walsall [3] – Norwich United [15], 1:2

37’ Theophilus Bello

40’ Simon Agnew

52’ Tim Holt

 

Ponownie pokonujemy faworyzowanego rywala. Potwierdza się, że w powyższym ustawieniu jesteśmy niemalże nie do ogrania.

 

Niestety Ralf Eastham rozciął na treningu nogę i nie zagra przez 3 tygodnie.

 

3 dni później podejmujemy Stevenage, które zajmuje pozycję lidera i jako jedyne w tym sezonie jeszcze nie przegrało. Ponadto od 3 spotkań nie stracili bramki. Zapowiada się niezwykle trudne spotkanie, ale już nie raz punktowaliśmy w meczach, gdzie nikt nam nie dawał szans.

 

Ismail – Agnew, Parry, Bello, Brough – Sheehan, Evans – Mullin, Griffiths, Baxendale - Quinn

 

 

 

npower League 2, 8/46, 19.9.2023

Plantation Road, 1 795 widzów

Norwich United [10] – Stevenage [1], 1:1

7’ Theophilus Bello

73’ Leslie Toase

 

Było blisko sensacyjnej wygranej. Sam mecz był wyrównany. Statstyka w strzałach minimalnie wskazała na nas i warto dodać, że mieliśmy jeszcze z 3 „setki”. Mimo wszystko remis przed meczem wziąłbym w ciemno, więc nie jest źle.

Tracimy Andrew Mullina na 7 tygodni. Nie jest dobrze.

Odnośnik do komentarza

W weekend jedziemy na mecz z Chester FC. Rywale są w tabeli niedaleko przed nami, a skoro radzimy sobie z liderem to teraz tym bardziej powinniśmy.

 

Ismail – Agnew, Parry, Bello, Brough – Sheehan, Evans – Harriott, Griffiths, Baxendale - Gallagher

 

 

 

npower League 2, 9/46, 23.9.2023

The Deva Stadium, 4 641 widzów

Chester FC [8] – Norwich United [11], 0:1

49’ Simon Quinn (n/kar.)

84’ Sam Gallagher

 

Wymęczona wygrana, aczkolwiek jak najbardziej zasłużona. W drugiej połowie mieliśmy znakomite okazje, ale za każdym razem byliśmy blokowani i czegoś brakowało. Szczęście nadeszło 6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Chester odpowiedział bramką w ostatniej minucie z trzech doliczonych, ale strzelec gola był na spalonym. Odnosimy zwycięstwo, które daje nam… awans do strefy barażowej. Ładna historia…

 

York City radzi sobie całkiem nieźle – byli przymierzani do 20. miejsca, a są 10 pozycji wyżej. Zanosi się na ciężkie starcie. Jesteśmy beniaminkiem, więc w sumie żaden mecz nie będzie dla nas łatwy.

 

Ismail – Agnew, Parry, Bello, Brough – Sheehan, Evans – Harriott, Griffiths, Baxendale - Gallagher

 

 

 

npower League 2, 10/46, 30.9.2023

Plantation Road, 2 240 widzów

Norwich United [7] – York City [10], 0:1

76’ Michael Todd

 

Nie ma celnych strzałów = nie ma bramek, proste. Tak grając, nie mogliśmy wygrać.

 

Październik zaczynamy od meczu z drugim beniaminkiem Millwall, które radzi sobie o wiele gorzej niż my. W tej chwili Millwall zajmuje ostatnie miejsce, ale zawsze ciężko nam się z nimi grało, więc nie oczekuję łatwej przeprawy.

 

Ismail – Agnew, Parry, Bello, Brough – Sheehan, Quinn – Harriott, Griffiths, Baxendale - Gallagher

 

 

 

npower League 2, 11/46, 3.10.2023

The Den, 3 437 widzów

Millwall [24] – Norwich United [9], 2:1

42’ Sean Johnson

49’ Theophilus Bello

65’ Rian Logan

 

Nasza gra bez Mullina i Easthama leży. Nawet beznadziejne w tym sezonie Millwall nie miało problemów ze zdobyciem 3 punktów.

 

Ralf Eastham wraca do gry po kontuzji, ale w następnym meczu raczej nie wystąpi.

 

W weekend zagramy z Bury, które plasuje się w środku stawki. Jeśli zagramy tak jak ostatnio, lepiej nie wychodzić na boisko.

 

Ismail – Agnew, Parry, Bello, Brough – Sheehan, Sharif – Griffiths, Evans, Baxendale - Gallagher

 

 

 

npower League 2, 12/46, 7.10.2023

Gigg Lane, 3 398 widzów

Bury [15] – Norwich United [12], 2:0

7’ Leigh Cherry

59’ Leigh Cherry (kar.)

 

Wyglda na to, że nadszedł kryzys formy. Nie radzimy sobie z takim natłokiem spotkań, a brak Easthama i Mullina wcale nie pomaga.

Odnośnik do komentarza

Z uwagi na ciągłe wyjazdy Ismaila na kadrę, postanowiłem ściągnąć drugiego bramkarza. Jest nim Tsubasa Kaneko. 18-latek ma już na koncie 2 występy w kadrze Japonii U-21, no ale imię zobowiązuje.

 

W lidze mierzymy się z wiceliderem – Portsmouth. Do tej pory mogliśmy marzyć, aby zawitał do nas taki team, ale zasłużyliśmy na to ciężką pracą. Do składu wraca Eastham, więc powinno już być lepiej.

 

Kaneko – Agnew, Parry, Bello, Brough – Sheehan, Sharif – Griffiths, Eastham, Baxendale - Gallagher

 

 

 

npower League 2, 13/46, 14.10.2023

Plantation Road, 2 087 widzów

Norwich United [16] – Portsmouth [2], 1:1

24’ Sean Daniels

75’ Immanuel Parry

 

Jest nadzieja. W pierwszej połowie nic nam nie wychodziło, ale w drugiej po bramce na 1:1 mieliśmy szansę, aby wyjść na prowadzenie. Mimo wszystko remis nie jest zły, patrząc na ostatnie wyniki.

 

Gillingham nie radzi sobie najlepiej w tym sezonie, bo jest na 21. pozycji. To idealna okazja do przełamania, więc jak nie teraz, to kiedy?

 

Ismail – Agnew, Parry, Bello, Brough – Sheehan, Sharif – Griffiths, Eastham, Baxendale - Gallagher

 

 

 

npower League 2, 14/46, 21.10.2023

Plantation Road, 2 079 widzów

Norwich United [17] – Gillingham [21], 2:2

7’ James Munday

36’ Ralf Eastham

63’ Sam Gallagher

69’ Callum Hulme

 

Wyrównane spotkanie z lekkim wskazaniem na nas. Powoli się odbudowujemy.

 

Andrew Mullin wraca do gry po kontuzji, ale w tym meczu jeszcze nie zagra.

 

Kiedyś spotkanie z Barnet było dla nas zaszczytem. Teraz mierzymy się z drużyną, która jest jedno miejsce wyżej od nas. Chciałbym ogrywać wszystkich tak jak na początku sezonu, ale przecież jesteśmy kandydatem do spadku, więc muszę zrozumieć, że rywale po prostu przestali nas lekceważyć.

 

Ismail – Agnew, Parry, Bello, Brough – Evans, Quinn – Harriott, Eastham, Baxendale - Gallagher

 

 

 

npower League 2, 15/46, 24.10.2023

The Hive, 1 823 widzów

Barnet [18] – Norwich United [19], 4:0

8’ Tom Stabb

28’ Martnyn Eastham

34’ Mesca

86’ Mesca

 

Po prostu bezradność – tak to można nazwać. Ciężko było nawiązać walkę, grając niepodstawowym ustawieniem. Jedyne, co nas może w tej chwili uratować to luźniejszy terminarz.

 

Rozbici przystępujemy do meczu z Accrington Stanley, które jest tuż nad strefą spadkową. Ostatnie zwycięstwo odnieliśmy miesiąc temu, a potem nie wiadomo co się popsuło.

 

Ismail – Agnew, Parry, Bello, Brough – Sheehan, Griffiths – Mullin, Eastham, Baxendale - Gallagher

 

 

 

npower League 2, 16/46, 28.10.2023

Plantation Road, 1 765 widzów

Norwich United [20] – Accrington Stanley [22], 1:1

29’ Michael Liddle

85’ Ralf Eastham

 

Jak pech to pech. Rywale oddali 1 celny strzał i to mówi samo za siebie. Przez resztę meczu walczyliśmy o to, co nam się należało, ale i tak sprawiedliwa byłaby nasza wygrana.

Ralf Eastham wypada na 2 tygodnie. Pięknie…

Odnośnik do komentarza

Po dłuższej niż zwykle przerwie gramy z Tranmere Rovers, które jest tylko jedno miejsce nad strefą spadkową. Mam nadzieję, że ta przerwa dobrze nam zrobiła i uda nam się wrócić na zwycięską ścieżkę.

 

Ismail – Agnew, Parry, Bello, Brough – Sheehan, Evans – Mullin, Griffiths, Baxendale - Gallagher

 

 

 

npower League 2, 17/46, 7.11.2023

Prenton Park, 2 142 widzów

Tranmere Rovers [22] – Norwich United [20], 1:0

90+2’ Colin Ismail (sam.)

 

I co? Tranmere nie zasłużyło na zwycięstwo, ale nasze niesprawiedliwe porażki powoli stają się codziennością.

Matthew Brough wypada na 5 tygodni…

 

Ralf Eastham wyzdrowiał po kontuzji.

 

Losowanie w FA Cup było bardzo dobre – zagramy z 6-ligowym Skelmersdale United. To znakomita okazja do odniesienia długo wyczekiwanego zwycięstwa.

 

Ismail – Agnew, Parry, Bello, Tootle – Sheehan, Evans – Mullin, Griffiths, Baxendale - Gallagher

 

 

 

FA Cup, 1. runda, 11.11.2023

Plantation Road, 1 455 widzów

Norwich United – Skelmersdale United, 3:0

41’ Jamie Griffiths

66’ Simon Quinn

85’ Jamie Griffiths

 

Bezproblemowe zwycięstwo. Mam nadzieję, że to pomoże nam w lidze, bo tam od pewnego czasu dzieje się nieciekawie. Za awans otrzymaliśmy 22 830 euro.

 

W środku tygodnia podejmujemy Rotherdam United, który znajduje się w środku tabeli (gdzie zresztą jest przymierzany). Mam nadzieję, że wygrana w pucharze popchnie nas do zwycięstwa.

 

Ismail – Agnew, Parry, Bello, Tootle – Sheehan, Sharif – Mullin, Eastham, Baxendale - Gallagher

 

 

 

npower League 2, 18/46, 14.11.2023

Plantation Road, 1 544 widzów

Norwich United [21] – Rotherdam United [12], 1:4

8’ Mitchell Hales

14’ Scot Thompson

28’ Theophilus Bello

51’ Dominic Parkin

58’ Freddie Warren

 

Za błędy się płaci, a dziś było ich dokładnie 4. Jak to jest, że błędy rywali kończą się niczym, a nasze pomyłki bramkami?

 

W weekend nie mamy co liczyć na przełamanie, bo gramy z liderem – Milton Keynes Dons. Jesteśmy gotowi na ostre lanie.

 

Kaneko – Agnew, Parry, Bello, Tootle – Sheehan (46’ Sharif), Griffiths – Mullin, Eastham (63’ Marvell), Baxendale - Smith

 

 

 

npower League 2, 19/46, 18.11.2023

Plantation Road, 1 792 widzów

Norwich United [22] – Milton Keynes Dons [1], 1:0

53’ Jamie Griffiths

 

Wreszcie się udało! W strzałach przegraliśmy 2-7, a w strzałach celnych 1-2. Mamy jednak wszystko, czego potrzebowaliśmy – szczęśliwa wygrana.

 

W meczu z Wrexhamem musimy mieć się na baczności, ponieważ nasza przewaga nad strefą spadkową jest niewielka (2 punkty). Mam jednak nadzieję, że ostatnia wygrana doda nam skrzydeł.

 

Kaneko – Griffin, Albon (82’ Bello), Marvell, Tootle – Sheehan (77’ Agnew), Evanhs – Mullin, Eastham (54’ Sharif), Harriott - Gallagher

 

 

 

npower League 2, 20/46, 21.11.2023

The Racecourse Ground, 3 318 widzów

Wrexham [22] – Norwich United [21], 2:3

33’ Ralf Eastham

58’ David Morgan

81’ Mo Sharif

85’ Ryan Leonard

90+1’ Sam Gallagher

 

Aż 3 razy wychodziliśmy na prowadzenie, ale nasze zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone. Cieszy przełamanie Gallaghera, bo po dobrym początku sezonu przygasł.

Ralf Eastham doznał urazu łokcia i wypada na 3 tygodnie.

 

W następnej kolejce zagramy z Hereford United i chcemy utrzymać dobrą passę. Hereford jak na razie robi na złość bukmacherom i jest 14 miejsc wyżej niż zakładali.

 

Kaneko – Agnew, Bello, Parry, Tootle – Sheehan (46’ Sharif), Evans – Mullin (80’ Harriott), Griffiths, Baxendale – Gallagher (80’ Quinn)

 

 

 

npower League 2, 21/46, 25.11.2023

Plantation Road, 1 974 widzów

Norwich United [19] – Hereford United [7], 1:2

14’ Sam Gallagher

73’ Carl Winchester

77’ Sam Gallagher (sam.)

 

Jak widać Sam się rozkręcił. Tak mu się spodobało strzelanie bramek, że nie ma znaczenia, do której celuje. Szkoda, bo to nie powinno się tak skończyć.

 

Sam Gallagher doznał podwójnej przepukliny i nie zagra aż przez 3 miesiące. Fatalnie.

Plaga przepuklin trwa w najlepsze. Z powodu przepukliny sportowej Tsubasa Kaneko wypada na 2 miesiące. Na szczęście mamy grudzień, więc Colin Ismail nie będzie jeździł na kadrę.

Z kolei Matthew Brough dopiero co wrócił na boisko i już skręcił kostkę, co oznacza 7 tygodni przerwy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...