Skocz do zawartości

Malutka pomyłka - Ogromna różnica


steken

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę nerwów się już tu straciło. Cały czas widać jednak progres, a to bardzo motywuje do dalszej pracy.

 

W weekend gramy z Millwall, które jest naszym bezpośrednim rywalem w walce o baraże. Millwall to nie nasz poziom, ale stać nas na sprawienie sensacji. Potrzebujemy jednak sporo szczęścia.

 

Ismail – Albon, Parry, Bello, Strickland – Clamp, Evans – Leworthy, Dixon – Beadle, Barnard

 

Blue Square Bet Premier, 35/46, 5.2.2022

The Den, 3 820 widzów

Millwall [2] – Norwich United [3], 1:0

81’ George Whiteoak

 

Skończyła się seria meczów bez porażki. Byliśmy dziś o wiele gorsi, ale niewiele zabrakło do remisu. Zasłużenie przegrywamy i spadamy na cawartą pozycję. Szóste Macclesfield Town traci do nas 8 punktów.

 

Courtney Wildin i Jimmy Hartley wracają do zdrowia po kontuzji.

 

Losowanie półfinału FA Trophy mieliśmy chyba najlepsze z możliwych, ponieważ ominęliśmy Luton Town oraz Foret Green Rovers i gramy z Morecambe. W tej chwili radzi sobie dobrze, a ostatnio przegrało pod koniec grudnia. Nasza seria wynosi 1 mecz mniej, ponieważ nasze 2 ostatnie porażki to mecz z Millwall i również 26. grudnia. Jesteśmy faworytem i chcemy w pierwszym meczu rozstrzygnąć losy tej rywalizacji.

 

Ismail – Albon, Parry, Bello, Strickland – Clamp, Evans – Webb, Jacek – Beadle, Quinn

 

FA Trophy, półfinał, 1. mecz, 12.2.2022

Plantation Road, 1 696 widzów

Norwich United – Morecambe, 1:0

87’ Gavin Richardson

 

Spotkanie nie stało na najwyższym poziomie. Brakowało dobrych sytuacji, a minimalnie groźniejsi byli rywale. W samej końcówce Richardson zdobył bramkę, która może być kluczowa dla losów całej rywalizacji. W drugim spotkaniu Foret Green Rovers ograło Luton 3:1.

 

W środku tygodnia gramy z Chippenham Town, które walczy o utrzymanie. Po ich stronie będzie przewaga kondycyjna, ale już nie raz radziliśmy sobie z tym problemem.

 

Ismail – Albon, Marvell, Bello, Hartley – Clamp, Sheehan – Leworthy, Dixon – Beadle, Quinn

 

Blue Square Bet Premier, 36/46, 15.2.2022

Plantation Road, 825 widzów

Norwich United [4] – Chippenham Town [22], 1:2

23’ Jamie Parkins

33’ Simon Quinn

41’ Jamie Parkins

 

Nie można tak grać. Mecz był wyrównany, ale powinniśmy bezproblemowo zwyciężyć. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że sąsiedzi w tabeli też pogubili punkty, ale sami musimy je zdobywać.

Steffan Marvell wypada na 2 tygodnie z powodu urazu.

 

Czas na rewanż w FA Trophy. Mam nadzieję, że 1-bramkowa zaliczka wystarczy do awansu.

 

Ismail – Albon, Parry, Bello, Hartley – Appleton, Evans – Webb, Barnard, Jacek – Richardson

 

FA Trophy, półfinał, rewanż, 19.2.2022

The Globe Arena, 2 243 widzów

Morecambe – Norwich United, 0:0 (0:1)

 

To nie był dobry mecz. Morecambe dominowało, ale na 14 strzałów zaledwie 1 był celny. Po nie najlepszej grze notujemy „zwycięski” remis, który daje nam awans do finału i bilet na Wembley!

Za awans otrzymaliśmy 19 520 euro. W drugim meczu Luton Town pokonało Forest Green Rovers 2:0 i po rzutach karnych awansowało do finału! Znakomity scenariusz!

 

Jimmy Hartley wypada na 5 tygodni z powodu kontuzji.

 

W lidze ciągle gramy z zespołami z dołu tabeli, a nie idzie nam z nimi najlepiej. Grimsby Town jest skazane na walkę o utrzymanie i jest to dla nas spory problem – z takimi zespołami nigdy nam nie szło. Czas się przełamać i zdobyć ważne 3 punkty.

 

Ismail – Albon, Parry, Bello, Strickland – Appleton, Sheehan – Webb, Jacek – Beadle, Quinn

 

Blue Square Bet Premier, 37/46, 26.2.2022

Plantation Road, 998 widzów

Norwich United [4] – Grimsby Town [19], 0:0

 

Dobre okazje z obu stron. Teoretycznie mecz powinien skończyć się wynikiem około 3:3, a padł bezbramkowy remis. Rezultat sprawiedliwy, a postawa bramkarzy sprawiła, że nie oglądaliśmy dziś goli.

 

Steffan Marvell wraca do gry po kontuzji.

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz to ten z rodzaju „za 6 punktów”. Otóż gramy z Barnet, które traci do nas 3 punkty. Zwykle sobie z nimi radziliśmy i teraz też nie możemy sobie pozwolić na wpadkę.

 

Ismail – Albon, Bello, Parry, Marvell – Sheehan, Clamp – Webb, Appleton, Barnard - Beadle

 

 

 

Blue Square Bet Premier, 38/46, 5.3.2022

The Hive, 2 198 widzów

Barnet [5] – Norwich United [4], 0:0

 

Wyrównane spotkanie i sprawiedliwy remis. Oba zespoły miały swoje szanse i remis jest zasłużonym wynikiem. Utrzymujemy się w strefie barażowej, ale nadal mamy tylko 3 punkty przewagi nad Barnet, które spadło na szóste miejsce.

 

Kolejne spotkanie również jest ważne, bo gramy z Salisbury Cityb, do którego tracimy 4 punkty. Salisbury jest bezpośrednio przed nami, więc trzeba zrobić wszystko, aby zmniejszyć stratę.

 

Ismail – Albon, Bello, Parry, Marvell – Sheehan, Clamp – Webb, Evans, Jacek – Beadle

 

 

 

Blue Square Bet Premier, 39/46, 8.3.2022

The Raymond McEnhill Stadium, 2 685 widzów

Salisbury City [3] – Norwich United [4], 2:2

61’ Jarosław Jacek

69’ Shpat Ismajli

88’ Daniel McKenna

89’ Simon Quinn

 

Powoli można na nas mówić “Remis” United. Wyrównane spotkanie, sprawiedliwy remis, czyli ostatnio standard.

 

Worcester City plasuje się w środku stawki, a ostatnio gra „w kratkę”. Musimy zacząć wygrywać, bo przewaga nad szóstym Macclesfield Town wynosi tylko 2 punkty.

 

 

 

Blue Square Bet Premier, 40/46, 12.3.2022

St. George’s Lane, 1 863 widzów

Worcester City [16] – Norwich United [4], 2:0

10’ Terry Middlemass

28’ Terry Middlemass

 

Kolejna beznadziejna gra i beznadziejny wynik. Z taką grą wkrótce wypadniemy z baraży, nie ma o czym mówić.

 

Shane Griffin wraca do gry po kontuzji. Może on odmieni naszą grę?

 

Czas na przełamanie, ale w meczu z Kidderminster Harriers będzie o to bardzo trudno. Mimo wszystko wierzę, że w końcu odwrócimy złą kartę i wrócimy na zwycięską ścieżkę.

 

Ismail – Albon, Parry, Bello, Strickland – Clamp, Sheehan – Webb, Jacek – Quinn, Beadle

 

 

 

Blue Square Bet Premier, 41/46, 19.3.2022

Plantation Road, 952 widzów

Norwich United [5] – Kidderminster Harriers [9], 3:1

1’ Immanuel Parry

28’ Declan John

40’ Newman Webb

52’ Femi Beadle

87’ Simon Quinn

 

Pewna wygrana i wreszcie dobra gra. Głupio stracona bramka na 1:1 (Ismail dał się przelobować zagraniem z połowy) zasiała wśród nas niepewność, ale po bramce Webba rywale nie istnieli. W drugiej połowie dopełniliśmy formalności i uciekliśmy Macclesfield na 3 punkty.

 

Jimmy Hartley wraca do zdrowia po kontuzji.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Ciężko idzie nam coś strzelić, a jak już się uda to zawsze coś stracimy.

 

W ostatnich 5 spotkaniach powinniśmy zdobyć 13 punktów, aby być pewnym gry w barażach. Niemniej jednak będzie o to bardzo trudno i rywale będą musieli pomagać nam swoimi potknięciami. Newport County prezentuje się nie najgorzej, ale ostatnio przerwano ich serię 3 zwycięstw porażką 0:1 (gdzie byli lepsi). Mam nadzieję, że to ich podłamało i nie postawią dużego oporu.

 

Ismail – Griffin, Parry, Bello, Hartley – Clamp, Sheehan – Webb, Jacek – Quinn, Beadle

 

 

 

Blue Square Bet Premier, 42/46, 24.3.2022

Plantation Road, 783 widzów

Norwich United [5] – Newport County [12], 0:1

79’ Dean Omosebi

 

Szkoda tego meczu. Spotkanie było wyrównane i zadecydowała jedna akcja. Nie mamy prawa być zadowoleni, punkty są teraz na wagę złota.

 

Kevin Doswell wyzdrowiał po kontuzji.

 

Cheltenham Town walczy o utrzymanie, więc nie możemy przegrać tego spotkania. Aldershot Town zrównało się z nami punktami, więc powinniśmy wygrać pozostałe 4 spotkania.

 

Ismail – Griffin, Parry, Bello, Hartley – Clamp, Sheehan – Webb, Jacek – Quinn, Beadle

 

 

 

Blue Square Bet Premier, 43/46, 2.4.2022

Whaddon Road, 1 790 widzów

Cheltenham Town [21] – Norwich United [5], 3:3

19’ Billy Hardie

35’ Tom Walker

53’ Femi Beadle

69’ Ciaran Cooney

77’ Simon Quinn

88’ Simon Quinn

 

Wyrównane spotkanie i wyszarpany remis. Jestem dumny z chłopaków, że walczyli do końca, ale to nie zmienia faktu, że Aldershot wypycha nas ze strefy barażowej.

Jimmy Hartley nie zagra przez 2 tygodnie z powodu kontuzji.

 

Do strefy barażowej tracimy 2 punkty, a do zdobycia pozostało ich już tylko 9. Bradford Park Avenue zdecydowanie zawodzi i walczy o utrzymanie. Jeśli chcemy zachować jakieś szanse, musimy wygrać.

 

Ismail – Griffin, Parry, Bello, Strickland – Clamp, Sheehan – Webb, Jacek – Quinn, Beadle

 

 

 

Blue Square Bet Premier, 44/46, 9.4.2022

Plantation Road, 846 widzów

Norwich United [6] – Bradford Park Avenue [20], 2:1

2’ Gus Payne

65’ Chris Leworthy

84’ Theophilus Bello

 

Wszystkie bramki padły po stałych fragmentach gry. Ostatecznie zdobywamy ważne 3 punkty, które dają nam awans do strefy barażowej. Mamy jednak tylko punkt przewagi nad Aldershot, ale za to trzecie Barnet i czwarte Salisbury mają tyle samo „oczek”.

 

Jimmy Hartley wyzdrowiał po kontuzji.

 

-Trenerze, można? – U drzwi mojego gabinetu stali Shane Griffin i Immanuel Parry.

-Jasne. O co chodzi?

-Obiecał nam trener kiedyś tam, że awansujemy do npower League 2. Ciągle nam się nie udaje.

-A my nie możemy czekać. Ja mam 28 lat, Shane ma 27 i coraz ciężej będzie o angaż w innym klubie.

-Ale czego ode mnie oczekujecie? Że nagle ot tak wejdziemy do baraży i wszystkich tam ogramy? Nie ma takiej gwarancji.

-Ale wcale tego nie chcemy. Wystarczy, że trafimy na listę transferową, to nam wystarczy.

-I naprawdę tego chcecie? Jesteście ważnymi ogniwami w drużynie.

-Przez ostatnie lata dbaliśmy o dobro zespołu, więc teraz musimy zająć się samymi sobą. Nie zmienimy zdania.

-Ehh… no dobrze, trafcie na listę. Mam nadzieję, że jednak zmienicie zdanie i z nami zostaniecie.

-… do widzenia.

 

Awans do baraży możemy sobie zapewnić w meczu z Morecambe, które niedawno wyeliminowaliśmy z FA Trophy. Motywacja na ten mecz jest ogromna, ale Aldershot musi przegrać z Forest Green Rovers (zwycięzcą ligi). O to nie będzie trudno.

 

Ismail – Griffin, Parry, Bello, Strickland – Clamp, Sheehan – Webb, Jacek – Quinn, Beadle

 

 

 

Blue Square Bet Premier, 45/46, 16.4.2022

The Globe Arena, 1 508 widzów

Morecambe [10] – Norwich United [5], 1:2

17’ Femi Beadle

39’ Charlie Clamp

74’ Joseph Graham

 

Graliśmy o wiele lepiej niż przeciwnik i niepotrzebnie zaserwowaliśmy sobie i kibicom nerwową końcówkę. Mogliśmy strzelić jeszcze 2 czy 3 bramki, ale trafialiśmy w konstrukcję bramki, albo też fatalnie pudłowaliśmy. Macclesfield zremisowało, Aldershot przegrało, ale na placu boju pozostaje Kidderminster, które traci do nas 2 punkty.

 

2 dni później kończymy zmagania w fazie zasadniczej i mierzymy się z Forest Green Rovers. Będzie to bardzo trudne spotkanie, ale wierzę, że zrobimy ten ostatni krok w kierunku baraży. Stoimy przed ogromną szansą.

 

Ismail – Albon, Marvell, Bello, Hartley – Doswell, Evans – Leworthy, Dixon – Quinn, Beadle

 

 

 

Blue Square Bet Premier, 46/46, 18.4.2022

Plantation Road, 989 widzów

Norwich United [4] – Forest Green Rovers [1], 1:2

31’ Nicky Price

45’ Elliot Osbourne

64’ Nicky Price (n/kar.)

70’ Simon Quinn

 

Zasłużone zwycięstwo rywali. Co prawda mieliśmy swoje szanse, ale raz trafiliśmy w słupek i poprzeczkę. Przegraliśmy i musieliśmy nasłuchiwać wieści z Victoria Road. Tam Dagenham pokonało Kidderminster 3:1, co oznacza, że zajmujemy piąte miejsce! Gramy w barażach!

Odnośnik do komentarza

Może nie być łatwo. Rywal w barażach robi wrażenie.

 

W barażach zmierzymy się z Millwall, czyli przed nami zadanie praktycznie niewykonalne. Liczę na to, że wykorzystamy atut własnego boiska i udamy się na rewanż przynajmniej z remisem.

 

Ismail – Griffin, Parry, Bello, Hartley – Clamp, Sheehan – Webb, Jacek – Quinn, Beadle

 

Blue Square Bet Premier, baraż, półfinał, 1. mecz, 24.4.2022

Plantation Road, 4 000 widzów

Norwich United – Millwall, 2:1

22’ Simon Quinn

27’ George Whiteoak

72’ Femi Beadle

 

Duża niespodzianka! Graliśmy jak równy z równym, obydwa zespoły miały swoje okazje. Ostatecznie wygrywamy 2:1 po fantastycznej grze i mamy wcale niemałą szansę na awans do finału. Na Plantation Road jeszcze nigdy nie było czterech tysięcy widzów!

 

W rewanżu czeka nas trudne zadanie. Miałem spory dylemat czy zagrać z kontry, czy iść za ciosem, czy też zamurować bramkę. Mam nadzieję, że mój wybór będzie trafny.

 

Ismail – Griffin, Parry, Bello, Hartley – Clamp, Sheehan – Webb, Jacek – Quinn, Beadle

 

Blue Square Bet Premier, baraż, półfinał, rewanż, 27.4.2022

The Den, 7 657 widzów

Millwall – Norwich United, 1:2

11’ Simon Quinn (kar.)

19’ Simon Quinn

24’ Michael Doughty

 

FANTASTYCZNA SPRAWA! NORWICH UNITED W FINALE! Tak naprawdę zdecydowałem się na murowanie bramki, a tymczasem po rzucie karnym i ładnej akcji prowadziliśmy 4:1 w dwumeczu. Od tamtej pory raz na jakiś czas kontrowaliśmy, a Millwall przycisnęło. Ostatecznie nie dało rady strzelić nam więcej niż 1 bramki, co oznacza, że zagramy w finale! Nikt się tego nie spodziewał!

Odnośnik do komentarza

Przekazałem chłopakom. :)Zobaczymy, czy poskutkuje...

 

Do rozegrania zostały już tylko 2 finały. Udamy się na Wembley, gdzie zagramy z Luton Town w finale FA Trophy, a następnie z Barnet w finale baraży.

 

-Drużyna spisuje się znakomicie. Czy jest szansa, aby zdobyć FA Trophy?

-Szansa jest ogromna. Niemniej jednak gra się 90 minut i trzeba udowodnić, że jest się lepszym. To właśnie zamierzamy zrobić.

-Luton Town – rywal niewygodny, czy łatwy do rozszyfrowania?

-Zdecydowanie to pierwsze. Potrafimy zagrać z nimi dobrze, a także beznadziejnie. Wiele będzie zależało od dnia poszczególnych zawodników.

-Na przykład?

-Wolę o tym teraz nie mówić.

-Czy fakt, że 4 dni później zagracie z Barnet w barażach będzie miał wpływ na to spotkanie?

-Na pewno nie jesteśmy w komfortowej sytuacji. Jednakże nie odpuścimy żadnego z tych dwóch spotkań i postaramy się zwyciężyć.

-Krążą plotki, że awans kompletnie wam się nie opłaca.

-Bo tak jest. Wszystko, co zarobiliśmy lub też zarobimy w tym roku musiałoby pójść na rozbudowę stadionu. Jednakże od sierpnia do teraz dawaliśmy z siebie wszystko i nie zamierzamy rezygnować z owoców tej ciężkiej pracy. Nie zawsze dwukrotnie w ciągu 5 dni ogrywa się Millwall.

 

Ismail - Griffin, Parry, Bello, Hartley – Clamp, Sheehan – Webb, Jacek – Quinn, Beadle

 

Byłem bardzo zadowolony, że do dyspozycji miałem wszystkich piłkarzy. W pierwszej połowie brakowało dobrych sytuacji. Wydaje mi się, że więcej strzałów oddali rywale, ale tak naprawdę nie było zagrożenia bramki. W dwudziestej minucie Ngoo umieścił piłkę w naszej siatce, ale był na spalonym. Pierwsza połowa skończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą część gry lepiej rozpoczęło Luton. Niecelnie uderzył Grady, a po chwili Ismail wybronił strzał Shroota. Następnie ten sam zawodnik trafił w poprzeczkę, a my nadal nie potrafiliśmy im zagrozić. W końcu nadeszła 68. minuta. Beadle nie miał co zrobić z piłką w polu karnym, więc zagrał do Webba, a ten z pierwszej piłki uderzył nie do obrony! Norwich na prowadzeniu! Luton było w szoku. Zaczęło grać bardzo chaotycznie, a ich strzały były bardzo niecelne lub blokowane. Nakazałem zawodnikom cofnąć się do obrony, co całkowicie podcięło skrzydła naszym rywalom. Końcówkę meczu oglądałem na stojąco i wreszcie sędzia zakończył spotkanie! Norwich United tryumfuje w FA Trophy po wcale nie tak dobrej grze! Za zwycięstwo otrzymaliśmy 61 010 euro, a zawodnikom wypłaciliśmy 36 500 euro. Widzów było o 17 000 więcej niż rok temu, co oznacza, że zyski z biletów za ten mecz są ogromne!

 

FA Trophy, finał, 7.5.2022

Wembley, 37 807 widzów

Norwich United – Luton Town, 1:0

68’ Newman Webb

Odnośnik do komentarza

To jeszcze nie jest koniec sezonu. Zostajemy na Wembley, gdzie w finale baraży zagramy z Barnet. Przez cały sezon myślałem, że grając w finale, odpuścimy go, ale zmieniłem zdanie. Idzie nam dobrze i fajnie byłoby zakończyć sezon awansem. Barnet notuje dobre wyniki, w półfinale wyeliminowało Salisbury (5:2 w dwumeczu), a na dodatek będą mieli przewagę kondycyjną. Szykuje się wielka bitwa, gramy o awans do npower League 2!

 

Ismail - Griffin, Parry, Bello, Hartley – Clamp, Sheehan – Webb, Jacek – Quinn, Beadle

 

W pierwszej połowie nie było zbyt wiele dobrych sytuacji. Jedyna miała miejsce w 35. minucie, kiedy to Matt otrzymał świetne podanie, uderzył z pierwszej piłki i otworzył wynik spotkania. Ruszyliśmy do przodu, ale stać nas było tylko na słabe uderzenie Webba. Pierwsza połowa dla Barnet.

Druga część gry zaczęła się znakomicie. Beadle wykorzystał niezdecydowanie obrońcy, przejął piłkę i nie mógł się pomylić. Remis! Podrażnione Barnet ruszyło do przodu, a ja cofnąłem piłkarzy, co okazało się być błędem. 6 minut później piłka po strzale głową Haya znalazła się w naszej bramce. Nie potrafiliśmy odpowiedzieć. Pół godziny później w zamieszaniu w naszym polu karnym najlepiej odnalazł się Matt, który ustalił wynik spotkania na 3:1. Sędzia zakończył spotkanie. Przegrywamy i zostajemy w Blue Square Bet Premier. Nie ma jednak tego złego. Zyski z biletów znów są gigantyczne, za zajęte miejsce w lidze otrzymaliśmy 131 000 euro, a piłkarze otrzymali 36 000 euro.

 

Blue Square Bet Premier, baraż, finał, 11.5.2022

Wembley, 38 830 widzów

Barnet – Norwich United, 3:1

35’ Jamille Matt

48’ Femi Beadle

55’ Mason Hay

85’ Jamille Matt

 

Tabela ligi na zakończenie sezonu.

 

-Za wami 2 mecze na Wembley. Bilans to wygrana i porażka. Jak odczucia?

-Zwycięstwo z Luton nie było porywające, a Barnet było od nas lepsze. Z gry zasłużyliśmy na 2 porażki, więc tryumf w FA Trophy jest czymś, z czego należy się cieszyć.

-Czego zabrakło w meczu z Barnet?

-Po prostu umiejętności. Barnet pokazało, że są od nas poziom wyżej i nie mogliśmy nic z tym zrobić. Spróbujemy za rok.

-Jak wyglądają finanse klubu?

-To wewnętrzna sprawa drużyny. Mogę jedynie powiedzieć, że te 2 występy na Wembley bardzo wiele nam dały.

-Czy już wiadomo, kto pożegna się z zespołem?

-Na pewno z kimś się pożegnamy, ale nie mogę teraz zdradzić, kto to będzie.

Odnośnik do komentarza

Przedsezonowe założenia zostały wykonane, ale pozostał niedosyt. Spróbujemy w następnym sezonie!

 

Podsumowanie kadry:

Bramkarze:

Colin Ismail – (60/75/17/0/6.81) – Paradoks – przy bardzo dobrej grze tyle straconych bramek. Colin wiele razy nas ratował i gdyby nie on to liczba straconych goli przekroczyłaby setkę.

 

Lewi obrońcy:

Shane Griffin – (36/0/2/1/7.07) – Miewał lepsze sezony. Shane znajduje się na liście transferowej, ale sądzę, że znalezienie jego następcy nie będzie aż tak trudne.

Courtney Wildin – (15/0/1/0/6.79) – To nie był jego sezon. Courtney nie prezentuje odpowiedniego sezonu, więc się z nim żegnamy.

 

Środkowi obrońcy:

Immanuel Parry – (53/4/0/0/7.35) – Dobry sezon, ale to jest już normą. Mam nadzieję, że nikt się po niego nie zgłosi, ponieważ znajduje się na liście transferowej.

Theophilus Bello – (49/4/1/15/7.59) – Najlepszy zawodnik tego sezonu. Bello grał kapitalnie, o czym świadczy ilość nagród za zawodnika meczu i średnia ocena. Powinien zostać wybrany przez kibiców piłkarzem roku.

Steffan Marvell – (35/0/0/3/7.07) – Młody, ale bardzo dobry. Radził sobie czy to w pierwszym składzie, czy to wchodząc z ławki. Steffan jest moją wielką nadzieją i mam nadzieję, że jeszcze nie raz mnie zachwyci.

David Albon – (45/1/1/1/7.09) – Kolejny dobry sezon. David jest pewnym punktem w defensywie i dobrze sobie radzi jak na 24-latka.

 

Prawi obrońcy:

Jimmy Hartley – (37/0/1/1/6.99) – Poprzedni sezon miał lepszy, ale w tym dokuczały mu kontuzje. Ciągle jest numerem 1, ale Strickland jest poważną konkurencją.

Kenny Strickland – (35/0/2/0/7.06) – Świetnie wkomponował się w drużynę. Jest jednak wiekowym zawodnikiem i to sprawia, że jeśli nie będzie w najlepszej formie w życiu to czeka go jedynie ławka.

 

Środkowi pomocnicy:

Josh Sheehan – (36/3/5/0/6.82) – Duże roczarowanie. Josh nigdy nie grał tak słabo. W przyszłym sezonie będę uważnie go obserwował.

Nathan Appleton – (48/3/5/1/6.89) – Nathan nie grał tak dobrze jak rok temu, ale to wciąż dobry poziom.

Charlie Clamp – (41/4/4/3/6.93) – Przyzwoity sezon. Nie był jakiś kapitalny, ale trzymał solidny poziom.

Lee T Evans – (40/4/7/1/6.82) – Lee nie zawiódł. Znakomicie spisuje się w roli zmiennika i zostaje w drużynie.

Kevin Doswell – (20/1/4/0/6.83) – Kevin raczej już wiele w Norwich nie osiągnie. Rozwiązujemy z nim kontrakt.

 

Lewi skrzydłowi:

Newman Webb – (52/10/10/0/6.94) – Cieszę się, że Newman został w zespole. Dużo strzelał, asystował, a jego trafienie w finale FA Trophy dało nam puchar.

Chris Leworthy – (35/6/1/0/6.79) – Chris dobrze radzi sobie jako zmiennik, ale przeszukam rynek w celu znalezienia trzeciego lewego skrzydłowego.

 

Prawi skrzydłowi:

Jarosław Jacek – (39/2/14/2/6.82) – Jacek znów wszystkich zaskoczył. Nie schodzi z dobrego poziomu, ale postaram się znaleźć mocnego konkurenta.

Jak Dixon – (16/0/4/0/6.62) – Jak ma za sobą słaby sezon. Rok temu radził sobie lepiej, a ma 25 lat. Z nim także się żegnamy.

 

Napastnicy:

Simon Quinn – (40/32/6/6/7.43) – Wrócił stary Quinn? Na to wygląda! Simon grał fenomenalnie i wrócił do dyspozycji z dawnych lat! Mam nadzieję, że nie jest to jednosezonowy zryw.

Gavin Richardson – (27/6/6/2/7.02) – Rzadko strzelał, ale widzę go w roli zmiennika.

Lee Barnard – (30/1/7/0/6.83) – Kompletny zawód. Rok temu największe zaskoczenie, a teraz największe rozczarowanie. Lee nie chce przedłużać kontraktu, ale to dobrze – i tak bym tego nie zrobił.

Femi Beadle – (44/15/8/2/6.97) – Femi świetnie współgrał z Simonem, ale jest u nas na zasadzie wypożyczenia i raczej nie uda mi się go zatrzymać.

Odnośnik do komentarza

W sumie we wszystkich rozgrywkach zdobył ich 203. Zajęło mu to 9 sezonów + 6 spotkań (doszedł pod koniec mojego pierwszego w Norwich).

 

Pierwszy transfer dokonany został jeszcze w trakcie sezonu. Jest to środkowy pomocnik – Mo Sharif, który został ściągnięty w miejsce Doswella z tym, że jest od niego o wiele lepszy i może bić się o pierwszy skład.

 

Theophilus Bello został uznany przez kibiców za piłkarza roku. Dobra decyzja.

 

-Piotr, pozwól no na chwilę. – Prezes Stevens od jakiegoś czasu torpedował wiele moich pomysłów.

-O co chodzi?

-Pamiętasz jak ciągle mnie męczyłeś w różnych sprawach?

-No nie sposób zapomnieć.

-Nie jesteśmy studnią bez dna i nie stać nas na wszystko.

-To czemu chciał mnie pan widzieć?

-Postawa drużyny w ostatnim sezonie pokazała, że może być z tego coś dużego, więc niezwłocznie przejdziemy na status zawodowy.

-O, dobra wiadomość, nareszcie! Coś jeszcze?

-Tak, w związku z nowym statusem potrzebujemy lepszych piłkarzy. Od teraz możesz wysyłać scoutów na całe wyspy. Pasuje?

-Zdecydowanie, dziękuję! Wygląda na to, że przede mną sporo pracy, więc będę już leciał. Do następnego razu!

 

Średnia frekwencja w tym sezonie wyniosła 1006 widzów na mecz. Z kolei Theophilus Bello osiągnął rekordową średnią ocenę 7.59.

 

Pierwszy dzień lipca przyniósł nam 4 transfery i 1 wypożyczenie:

Jako pierwszy – ściągnięty z Kettering Town napastnik Mark Smith. Liczę na to, że wraz z Simonem stworzą zabójczy duet.

Kolejny to uniwersalny skrzydłowy – Jamie Griffiths również z Kettering. Jest to zawodnik wiekowy, ale z pewnością prezentuje się lepiej niż Jak Dixon.

Trzeci nabytek to lewy skrzydłowy – Callum Harriott. Prezentuje się bardzo przyzwoicie i będzie walczył o miejsce na lewej stronie z Webbem...

I Andrew Mullinem, z którego jestem najbardziej zadowolony. Młody wychowanek Hull podpisał 5-letni kontrakt i wierzę, że będzie ogromnym wzmocnieniem. W związku z taką ilością skrzydłowych, rozwiązujemy kontrakt z Chrisem Leworthym.

Jako ostatni – wypożyczony z Shrewsbury Town – Neco Russell, który będzie grał na prawej obronie.

 

Serię sparingów rozpoczynamy od meczu z Barnsley – beniaminkiem npower Championship.

 

Ismail – Albon, Marvell, Strickland, Russell – Sharif, Evans – Mullin, Griffiths – Richardson, Smith

 

 

 

Mecz towarzyski, 4.7.2022

Plantation Road, 686 widzów

Norwich United – Barnsley, 3:3

5’ Chris Maxwell (sam.)

14’ Dave Booth

45+2’ Steven Thornley

71’ Steffan Marvell

79’ Nathan Appleton

90+1’ Adie Batchford (kar.)

 

Z jednej strony jestem zadowolony, a z drugiej zły. Zagraliśmy świetnie z kontrataku, ale zdarzały nam się błędy w obronie. Całkiem z niczego prowadziliśmy 3:2, a wtedy dał znać o sobie sędzia, który nie chyba nie chciał widzieć porażki faworyta. Rzut karny i 3:3. Przed meczem remis wziąłbym w ciemno, natomiast wiele dobrego muszę powiedzieć o grze nowych skrzydłowych. Teraz z urlopu wraca reszta drużyny (poza Jackiem) i powinniśmy zacząć się zgrywać.

 

Kenny Strickland nie był nam potrzebny, a chętne było Cheltenham Town. Oddaliśmy im go za darmo, ale przynajmniej zmniejszyliśmy wydatki na pensje.

 

Kolejny sparing będzie bardzo poważny, bo przyjeżdża do nas zespół z Premier League – Aston Villa.

 

Ismail – Griffin, Bello, Parry, Russell – Sheehan, Evans – Mullin, Griffiths – Quinn, Smith

 

 

 

Mecz towarzyski, 10.7.2022

Plantation Road, 2 727 widzów

Norwich United – Aston Villa, 0:5

24’ Martin O’Loughlin

32’ Agustin Gomez-Quesada

33’ Bruce Barron

62’ Martin Webster

76’ Filip Simunac

 

Totalna dominacja, ale można się było tego spodziewać. Mecz bez historii.

 

Charlie Clamp wypada na 3 tygodnie z powodu kontuzji.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...