Skocz do zawartości

Świeża krew !


Szumina

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa mecze z Bayernem Monachium w 4 dni, Bundesliga i Deutscher Pokal... To zdecydowany przesyt "klubu którego nie ma". W dodatku dwa wpierdole w CV nie będą wyglądały przyjaźnie....

 

 

Bundesliga [17/34]

AWD Arena, Hannover

 

 

[9] Hannover 96 0:4 Bayern Monachium [3]

 

 

4' Ribery (Bayern)

25' Gomez (Bayern)

42' Muller (Bayern)

44' Gomez (Bayern)

 

 

Frekwencja: 43819

 

 

 

Zieler, Cherundolo, Eggimann, Haggui, Rausch (61' Pogatetz), Stindl (45' Lala), Hauger, Lucas, Abdellaoue, Sobiech (61' Welbeck), Ya Konan

 

 

A nie mówiłem? Takiego wpierdalu w lidze to my nie dostaliśmy dawno, Bayern bawił się z nami jak z dziećmi we mgle... Mario Gomez i Thomas Mueller zabawili się w smoleńskie strzały, próbując na wszystkie możliwe techniki pokonać Zielera. Gomezowi udała się ta sztuka dwa razy, Mueller zaś przegrał bowiem trafił tylko raz. A teraz mecz w ramach Deutscher Pokal. Wychodzimy rezerwami, może walniemy jakiś rekord co do porażki :).

 

 

Deutscher Pokal, 3 runda

AWD Arena, Hannover

 

 

Hannover 96 1:3 Bayern Monachium

 

 

2' Olić (Bayern)

31' Dempsey (Bayern)

60' Robben (Bayern) rz.k.

77' Welbeck (Hannover)

 

 

Frekwencja: 36862

 

 

Miller, Schmiedebach (45' Pogatetz), Wasilewski, Andreasen (81' Rausch), Schulz, Lala, Shaqiri, Schlaudrauff (81' Lucas), Carlitos, Vonlanthen, Welbeck

 

 

O ironio, rezerwowi zagrali lepiej od podstawowego składu... Przegrywamy 4 mecz z rzędu.. I ja i prezes powoli tracimy cierpliwość do tej drużyny. Przegraliśmy, choć rezerwowi zawodnicy pokazali prawdziwego ducha walki. Bramki dla Bayernu padały po strzałach Olicia i Dempseya, oraz po kontrowersyjnym rzucie karnym Robbena. Po meczu otwarcie skrytykowałem pracę sędziego, za co zarząd niemieckiego ZPN-u nałożył na klub, w ramach mojej recydywy, grzywnę w wysokości 5 tysięcy euro. Ładnie się prezes wkurwil...

Jedynego gola strzelił dla nas młodziutki Anglik Danny Welbeck. Chociaż tyle.

Odnośnik do komentarza

Feno----> Wniosek z tego taki- nie chwalmy Polaków bo przestaną grać :D.

------------------------------------

 

 

1 lipca 2011 roku do klubu na zasadzie Bosmana dołączą Ireneusz Jeleń z Lille oraz Christian Poulsen z Evian.

 

 

 

Po dwóch solidnych wpierdalach z Bayernem wracamy powoli do życia. Tym razem, naszym rywalem będzie Hoffenheim które solidnie nam wpieprzyło podczas inauguracji ligowej na ich stadionie. Chciałbym się zemścić i passę 4 porażek przerwać..

 

 

Bundesliga [18/34]

AWD Arena, Hannover

 

 

[9] Hannover 96 1:0 TSG Hoffenheim [11]

 

 

34' Vorsah (Hoffenheim) sam.

 

 

Frekwencja: 29871

 

 

Zieler, Cherundolo, Haggui (ktz, 73' Schlaudrauff), Pogatetz (45' Eggimann), Rausch (68' Schulz), Stindl, Hauger, Lucas, Abdellaoue, Ya Konan, Welbeck

 

 

 

Warto odnotowania jest fakt, że był to pierwszy mecz gdzie Artur Sobiech tylko i wyłącznie z mojej decyzji nie wyszedł w pierwszej 11. Polak, jak zauważyli co poniektórzy specjaliści ostatnimi czasy, gra makabrycznie słabo i najzwyczajniej w świecie aktualnie nie zasługuje na granie od pierwszej minuty.

W dzisiejszym meczu zadowoliła nas nudna gra, wygrana po szczęśliwej bramce i przerwana passa porażek. Jedyna bramka padła w 37 minucie, gdy Isaac Vorsah blokując strzał Danny'ego Welbecka wpadł z piłką do własnej bramki. Grunt, że 3 punkty nasze !

 

 

-----------------------

 

 

Podjęliśmy również 3, dla tych zawodników nie miłe, decyzje kadrowe. Decyzją moją i sztabu szkoleniowego drużyny, na listę transferową wystawieni zostali Christian Pander, Johan Vonlanthen i Leon Andreasen. Dlaczego? Pander, mimo nieprzeciętnych umiejętności, to jednak bardzo papierowy i kontuzjogenny zawodnik, a takich nam nie potrzeba. Vonlanthen i Andreasen zaś po prostu nie grali i nie widzimy potrzeby by nadal pobierali pensje z klubowej kasy.

 

 

----------------------

 

 

A kolejnym naszym meczem, będzie ligowe starcie w Moenchengladbach z tamtejszą Borussią. Inaugurację u siebie wygraliśmy, w sumie u nich też byśmy mogli...

 

 

Bundesliga [19/34]

Borussia-Park, Moenchengladbach

 

 

[12] Borussia Moenchengladbach 0:0 Hannover 96 [8]

 

 

Frekwencja: 45870

 

 

Zieler, Cherundolo, Haggui (82' Pogatetz), Eggimann, Rausch, Stindl (45' Lala), Hauger, Shaqiri, Abdellaoue, Ya Konan, Welbeck (68' Sobiech)

 

 

 

Wymęczony remis po fatalnym meczu, który bardziej urządza niestety gospodarzy. Liczyliśmy na 3 punkty i gonienie stawki, jest 1 i to w beznadziejnym stylu. O tym meczu, w zasadzie nie można powiedzieć nic więcej niż to, że się odbył...

Po tym meczu otrzymałem kolejną karę za krytykę sędziów, tym razem w wysokości 6250 euro, za krytykę decyzji o nie uznaniu gola Mohammeda Abdellaoue z 17 minuty.

Ops :D.

 

 

Transferowych rewelacji ciąg dalszy. Jako, że w naszej drużyne kuleje w tym roku obrona- do końca sezonu w naszych barwach grać będzie utalentowany Phil Jones, wypożyczony z Manchesteru United, podobnie jak Danny Welbeck. Miejmy nadzieję, że rosły obrońca choć trochę pomoże załatać nam dziurę w środku pola.

Za 2 miliony euro do Hoffenheim odszedł Szwajcar Johan Vonlanthen, Christian Pander za tą samą kwotę zamienił nasz klub na mistrza Niemiec- Borussię Dortmund, na wypożyczeniu w Espanyolu Barcelona wylądował Leon Andreasen, zaś Moritz Stoppelkamp został wypożyczony do Gladbach.

 

 

W przerwie między transferami podczas ostatniego dnia, zmierzymy się na własnej murawie z bardzo dobrze radzącą sobie w tym roku ekipą FC Koeln. Drużyna Sławka Peszki i Łukasza Podolskiego jest solidnym rywalem, jednak czemu mielibyśmy ich nie pokonać u siebie ?

 

 

Bundesliga [20/34]

AWD Arena, Hannover

 

 

[9] Hannover 96 2:0 FC Koeln [5]

 

 

8' Ya Konan (Hannover)

27' Welbeck (Hannover)

 

 

Frekwencja: 32111

 

 

 

Zieler, Cherundolo, Haggui, Jones, Rausch, Stindl (82' Lala), Hauger, Shaqiri (82' Schlaudrauff), Abdellaoue, Ya Konan, Welbeck (74' Sobiech)

 

 

Nie wierzę.. W końcu wygrywamy jakiś trudny mecz, z lepszym rywalem ! Trzeba to gdzieś zanotować.. Pewnie i po ładnej grze wygrywamy z FC Koeln, dominując przez większość czasu spotkania. Może w końcu obudzili się napastnicy, bowiem gol Didiera Ya Konana za 8 minuty, był pierwszą bramką Iworyjczyka.... od 511 minut. Takim snajperom jak on nie powinno się to zdarzać. Wynik meczu ustalił w 27 minucie młodziutki Anglik Danny Welbeck.

Warto odnotować, że ostanie wyniki sportowe dwójki młodych Anglików ściągnęły na nasz dzisiejszy mecz samego Fabio Capello, który na własne oczy oceniał, czy warto powołać dwóch młodzików grających w barwach Die Rosen.

 

 

A żeby nie było, że tylko się osłabiamy, za 3 miliony euro do naszej drużyny dołączył Portugalczyk Hugo Viana, były już gracz Sportingu Braga. Witamy na pokładzie !

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kind....of scheiss !

 

 

Stało się. Po zwycięstwie z Kolonią przyszedł okrutny kryzys w grze Die Rosen czego nie wytrzymał prezes Martin Kind i pospolicie rzecz biorąc wyjebał mnie z roboty. Porażki ligowe z Dortmundem, Mainz, Wolfsburgiem i Kaiserslautern, oraz sensacyjnie odpadnięcie z LE po dwumeczu z Lokomotiwem Moskwa przekroczyło pewną granicę i prezes postanowił podziękować mi za współpracę. Nie dziwie mu się, ale troszkę w niekulturalnym sposób rozstalimy się z Hannoverem ;].

 

 

 

A nowy klub?

 

Otóż, długo nowego zespołu szukać nie musiałem. Nowego menadżera (jak i całego sztabu szkoleniowego) szukała Flota Świnoujście- która jest rewelacją 1 ligi, jednak po dosłownej wojnie do jakiej doszło w klubie (ultimatum postawione przez ówczesnego menadżera, wyrzucenie ów z pracy i dymisja sztabu szkoleniowego), zaczęła wątpić w swój sukces. Po 20 kolejkach mój nowy zespół zajmuje sensacyjnie 2, premiowaną awansem, pozycję w lidze. Mamy punkt straty do liderującej Pogonii Szczecin, punkt przewagi nad goniącą Niecieczą i dwa punkty przewagi nad Piastem Gliwice. W czubie tabeli jest więc bardzo płasko i liczy się każdy punkt, bowiem mój cel jest prosty- awans !

 

A kogo mam do dyspozycji do końca tego sezonu?

 

Bramkarze:

 

Łukasz Merda

Paweł Waśków

Alan Wesołowski

 

 

Podsumowanie:

Doświadczony Łukasz Merda to jedna z największych gwiazd zespołu i jego absolutny pewniak. Jest absolutnym pewniakiem do składu, choć młodzi- Alan Wesołowski i wypożyczony z ŁKS-u Paweł Waśków nie wyglądają najgorzej. Defensywę mamy jednak słabą, więc stawiamy na Łukasza !

 

 

Lewa obrona:

 

Jacek Pączkowski

Marek Opałacz

 

 

Podsumowanie:

Tutaj (jak i w większości formacji) spotkało się dwóch przeciętnych grajków. Z tego co jednak widzę, doświadczony Pączkowski notuje świetny sezon i to na niego mam zamiar stawiać.

 

 

Środek obrony:

 

Piotr Kieruzel

Ivan Udarević

Marcin Adamski

Łukasz Uszalewski

 

 

Podsumowanie:

Całkowicie przeciętnie i miernie. Chorwat Udarević wygląda z nich wszystkich najlepiej, jednak żaden z wyżej wymienionej 4 nie przekracza ligowej średniej 6,60... Stawiać mam zamiar na Chorwata i młodego, rozwijającego się Kieruzela. Naprawdę się zastanawiam, co w tym klubie robi pozostała 2...

 

 

Prawa obrona:

 

Radosław Jasiński

Przemysław Rygielski

Daniel Chyła

 

 

Podsumowanie:

 

Nie skończyłem jeszcze obrony, a już się zastanawiam, co ja robię tu... Gdzie żem trafił z Hannoveru ?! Dramat, dno i kilogram mułu. W składzie normalnie grywa agresywny Chyła, jednak aktualnie jest zawieszony na 3 mecze za swoją brutalną grę. Rolę jego zmiennika będzie pełnił młody, choć dramatycznie słaby Jasiński wypożyczony z Lecha.

 

 

Środkowa / Defensywa pomoc:

 

Rafał Kalinowski

Mateusz Bróź

Marek Niewiada

Krzysztof Bodziony

 

 

Podsumowanie:

Nadal nie lepiej... Kontuzjowany jest pewniak Niewiada, w związku z czym, póki co stawiał będę na duet Bodziony - Kalinowski, a później zobaczymy...

 

 

Boczni pomocnicy:

 

Kamil Stachyra

Tomasz Ostalczyk

Piotr Tomasik

Pedro Arce

 

 

Podsumowanie:

Jako, że gramy systemem 4-4-2 potrzebni nam będą dwaj boczni, ofensywni pomocnicy. Na prawej flance pewniakiem jest, młody i utalentowany Kamil Stachyra. Lewa strona póki co była okupowana przez duet Ostalczyk - Tomasik, jednak ja chcę postawić na młodziutkiego Meksykanina Arce, który całkiem fajnie się zapowiada.

 

 

Atak:

 

Milan Nikolić

Marcin Ziatyk

Jakub Zabłocki

Martin Matus

Bartosz Śpiączka

 

 

Podsumowanie:

Zasadnicze pytanie, to na ch** przy takiej biedzie na reszcie pozycji jest tyle napastników we Flocie, skoro żaden, poza Ziatykiem nie strzela ?! Marcin to chyba jedyny zawodnik który jako tako się prezentuje, z 9 trafieniami w 16 meczach. Jego naturalnym partnerem byłby były gracz Lechii Jakub Zabłocki, jednak niedawno złamał nogę i na murawę nie wybiegnie przez pół roku. W takim wypadku, o rolę tego drugiego zawalczą Serb Nikolić- były gracz Polonii Warszawa, oraz Słowak Matus.

 

 

 

Co żem ja tu zastał, skaranie boskie...

Odnośnik do komentarza

Mój debiut w roli menadżera "Wyspiarzy", przypadł nam na mecz przed własną publicznością z Olimpią Elbląg, okupującą aktualnie 10 miejsce w ligowej tabeli. Teoretycznie nie powinniśmy mieć problemów w meczu ze zgodowiczami Legii, ale dla mnie jest to debiut- a dla chłopaków debiut z nową taktyką... Oby było dobrze, nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów.

 

 

Polska 1 Liga [21/34]

ul. Matejki, Świnoujście

 

 

[2] Flota Świnoujście 3:0 Olimpia Elbląg [10]

 

45+1' Kieruzel (Flota)

64' Ziatyk (Flota)

87' Stachyra (Flota)

 

 

Frekwencja: 2497

 

 

Świetny mecz Floty przy ul. Matejki ! Pierwszą bramkę, tuż przed przerwą strzelił młody Piotrek Kieruzel, który podobno rozegrał pierwszy dobry mecz od początku sezonu. W drugiej połowie, na boisko nasza ekipa wyszła świetnie zmotywowana. Jak podkreślili obserwatorzy, graliśmy ładny i miły dla oka futbol, jak na Polską 1 ligę. Wszyscy chwalili doświadczenie menagera z Bundesligi (:D). Efektem tego była 64 minuta, dogranie od Matusa i 9 ligowe trafienie Ziatyka. Wynik meczu ustalił w 87 minucie po kontrze jeden z moich ulubieńców- Kamil Stachyra.

 

---------------

 

Prawdziwym sprawdzianem dla Floty pod moim dowództwem będzie kolejny mecz- wyjazd do Bytomia, na mecz z tamtejszą Polonią- aktualnie również okupującą 10 miejsce w tabeli. Media i bukmacherzy w roli faworytów stawiają gospodarzy, jednak nie przez przypadek to Flota jest wiceliderem...

 

 

Polska 1 Liga [22/34]

Stadion im. W. Szymkowiaka, Bytom

 

 

[10] Polonia Bytom 2:1 Flota Świnoujście [2]

 

 

9' Jasiński (Flota) sam.

20' Ziatyk (Flota)

62' Mąka (Polonia)

 

 

Frekwencja: 3362

 

 

Głupia i kompletnie niepotrzebna porażka kosztuje nas spadek z 2 na 4 miejsce w tabeli... Zaczęło się od 9 minuty, gdzie fatalny błąd popełnił Radosław Jasiński- tak nieforutnnie blokując strzał Golli, że praktycznie wleciał z piłką do bramki Merdy. W 20 minucie wyrównuje Ziatyk i nadzieja jest przelana w serca Wyspiarzy. Szkoda, że tak brutalnie zgasił ją w 62 minucie Daniel Mąka i ze Śląska wracamy z niczym...

Odnośnik do komentarza

Dwa najistotniejsze transfery to zatrudnienie na pozycji asystenta Tomka Kulawika, który przeszedł do nas z Wisły Kraków, oraz zatrudnienie 15 letniego wonderkinda z Zimbabwe- napastnika Tendaia Luphahlę.

 

 

A kolejnym meczem, na odreagowanie porażki w Bytomiu ma być ... mecz z naszymi największymi rywalami- Arką Gdynia. Arka spisuje się w tym roku zdecydowanie poniżej oczekiwań, zajmując dopiero 7 pozycję w ligowej tabeli. Mamy nadzieję pokazać im w Świnoujściu gdzie ich miejsce !

 

Polska 1 Liga [23/34]

ul. Matejki, Świnoujście

 

 

[4] Flota Świnoujście 2:1 Arka Gdynia [7]

 

 

4' Kalinowski (Flota)

12' Piturca (Arka)

50' Ziatyk (Flota)

 

Frekwencja: 3241

 

 

Zwycięstwo w małych derbach nad Arką ! Fenomenalne widowisko przy Matejki i dwie godne siebie drużyny spotkały się w spotkaniu 23 kolejki 1 ligi. Zaczeło się już w 4 minucie, gdy ładnym uderzeniem z dystansu niespodziewanie wynik otworzył Rafał Kalinowski. Radość nie trwała długo, bowiem w 12 minucie wyrównanie Gdynianom dał Alexandru Piturca. W przerwie, którą wraz z kolegą Kulawikiem przepracowaliśmy bardzo solidnie dokładnie pokierowaliśmy całą drużyną jak ma grać. Efekt? 50 minuta, urywa się niezawodny Marcin Ziatyk i Flota wychodzi na prowadzenie którego nie oddajemy już do końca. 3 punkty nasze, strata do Piasta to 1 punkt, do Pogoni zaś 2.

 

 

Kolejnym wyjazdowym meczem pod moim dowództem, będzie wyjazd do Polkowic- tamtejszy Górnik okupuje aktualnie 14 pozycję w tabeli i rozpaczliwie broni się przed spadkiem. Takie mecze musimy wygrywać :) !

 

 

Polska 1 Liga [24/34]

ul. Kopalniana, Polkowice

 

 

[14] Górnik Polkowice 1:0 Flota Świnoujście [3]

 

 

59' Salamoński (Górnik)

 

 

Frekwencja: 475

 

 

Jeżeli chcemy wejść do Ekstraklasy, musimy nauczyć grać się na wyjazdach... 3 punkty w plecy, z rywalem na którego mecze chodzi średnio 500 widzów? Kim jest Górnik Polkowice ?! A jednak, malutki klubik za sprawą Tomasza Salamońskiego i jego strzału z 59 minuty, potrafił pokonać nas 1:0... Dramat.

Odnośnik do komentarza

Kolejnym spotkaniem przed własną publicznością jest pojedynek z Zawiszą Bydgoszcz. Solidny Bydgoski klub chyba na stałe chce zadomowić się w 1 lidze, bowiem w tym sezonie mimo mocarstwowych planów zajmuje dopiero 8 pozycję w tabeli i zawodzi...

 

 

Polska 1 Liga [25/34]

ul. Matejki, Świnoujście

 

 

[3] Flota Świnoujście 5:2 Zawisza Bydgoszcz [8]

 

 

4' Kieruzel (Flota)

16' Kalinowski (Flota)

30' Ziatyk (Flota)

37' Kieruzel (Flota)

50' Ziatyk (Flota)

57' Maziarz (Zawisza)

60' Imeh (Zawisza)

 

 

Frekwencja: 2469

 

 

Przegrywamy w Polkowicach, by tydzień później zmasakrować Zetę... Niemniej jednak fenomenalne spotkanie Wyspiarzy i wysokie, piękne zwycięstwo nad Bydgoszczanami ! Zaczęło się szybko, bowiem już w 4 minucie po rzucie rożnym do siatki trafia Piotrek Kieruzel, który odkąd przejąłem drużynę zaczyna grać naprawdę dobrą piłkę. Już 12 minut później było 2:0, za sprawą uderzenia z dystansu Kalinowskiego. W 30 minucie do wyniku dołączył się Ziatyk, w sytuacji sam na sam naparzając w słupek, od którego na szczęście piłka wpadła do siatki. Ostatnią bramkę w tej połowie zdobył, ponownie z rzutu rożnego, w 37 minucie... ponownie Piotr Kieruzel. Po przerwie, Ziatyk dobił jeszcze "Zetę" bramką w 50 minucie. Gości stać było tylko na krótki, 3 minuty zryw którego efektem były gole Maziarza i Imeha. W tabeli coraz bardziej się klaruje... Wpadkę zalicza Pogoń i równamy się z nią punktami, niestety, już 4 punktami zalegając do lidera- Piasta Gliwice.

 

 

26 kolejka to wyjazdowy mecz do Stróż, gdzie tamtejszy Kolejarz sensacyjnie zajmuje 8 miejsce w lidze. Nic nie mówię, nie chce zapeszać.

 

 

Polska 1 Liga [26/34]

stadion Stróże, Stróże

 

 

[8] Kolejarz Stróże 2:1 Flota Świnoujście [3]

 

 

32' Kowalczyk (Kolejarz)

62' Markowski (Kolejarz)

87' Matus (Flota)

 

 

Frekwencja: 1619

 

 

Z taką grą na wyjazdach to zobaczymy chuja w zębach nie Ekstraklasę.... Brak mi słów, żenada.

Odnośnik do komentarza

Maniek_ZKS---> Ano chyba muszę tak zrobić :). Hehe, tu też grała nieźle- ino czy wystarczająco ?

 

---------------------------

 

 

Po blamażu w Stróżach, znów musimy odbudować morale i pozycję starciem na własnym stadionie. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie śląska ekipa GKS-u Katowice. Katowiczanie bronią się w tym roku przed spadkiem i na naszym stadionie nie wydają się być mocnym rywalem....

 

 

Polska 1 Liga [27/34]

ul. Matejki, Świnoujście

 

 

[3] Flota Świnoujście 5:2 GKS Katowice [11]

 

 

1' Luphahla (Flota)

12' Jasiński (Flota) sam.

27' Stachyra (Flota)

29' Pedro (Flota)

34' Ziatyk (Flota)

39' Stachyra (Flota)

52' Beliancin (GieKSa)

 

 

Frekwencja: 2476 (na frajerów nie chodzą :D)

 

 

Wygrywamy pewnie ze Ślązakami na własnym stadionie. Wynik spotkania już 26 sekundzie meczu otworzył nasz młody Zimbabwejczyk Tendai Luphahla. Tendai pobił tym sposobem dwa klubowe rekordy- na najszybciej strzeloną bramkę, oraz na najmłodszego strzelca w historii Floty. Nasz młody Afrykaner zdobywając bramkę w tym meczu miał zaledwie... 15 lat i 357 dni. To niebywałe. Wyrównanie padło w 12 minucie, gdy drugą samobójczą bramkę w tym sezonie wbija młody Radek Jasiński. Nie załamało to jednak naszej drużyny i do przerwy, za sprawą dwóch trafień Stachyry, oraz po jednym Ziatyka i młodziutkiego Pedro prowadziliśmy aż 5:1 ! Katowiczan stać było tylko na jedną odpowiedź i bramkę Beliancina z 52 minuty.

 

 

Wpadka Piasta Gliwice w meczu z Zetą, Gliwiczanie przegrywają u siebie 0:1 ! Oznacza to, że mamy stratę 1 punktu do wyprzedzających nas ekip Pogonii Szczecin i właśnie Piasta. Dodatkowo, punkt za nami jest Warta Poznań i to pomiędzy tymi 4 zespołami stoczy się bój do ostatniej kropli krwi, o awans !

 

 

Wyjazd do Grudziądza to oczekiwania zmiana taktyki i motywacja- jeśli chcemy awansować czas na przełamanie, w końcu Olimpia zajmuje ostatnie miejsce i praktycznie napewno już spadła !

 

Polska 1 Liga [28/34]

ul. Piłsudskiego, Grudziądz

 

 

[18] Olimpia Grudziądz 4:4 Flota Świnoujście [4]

 

 

6' Ziatyk (Flota)

13' Merda (Flota) sam.

27' Kieszkowski (Olimpia)

35' Sulej (Olimpia)

43' Sulej (Olimpia)

47' Ziatyk (Flota)

56' Luphahla (Flota)

80' Luphahla (Flota)

 

 

Frekwencja: 2250

 

 

Brak mi słów... Ten mecz musieliśmy wygrać, a tymczasem tylko remisujemy w Grudziądzu- do przerwy przegrywając 4:1 ! Podwójnie wściekły jestem również z powodu porażek Piasta i Pogonii, w związku z czym zamiast samodzielnie zająć fotel lidera awansujemy na drugie miejsce w lidze i mamy taką samą ilość punktów- 3x 51 pkt. Ależ walka. A 4 Warta Poznań ma oczek 49. Też blisko.

Odnośnik do komentarza

Przegląd terminarza na ostatnie 6 kolejek tego sezonu? Moim zdaniem jak najbardziej pozytywny ! Teraz czeka nas domowy mecz z Górnikiem Łęczna, następnie dwa z rzędu wyjazdy- do Niecieczy i Płocka, a sezon kończymy... trzema pod rząd spotkaniami u siebie ! Tym to szczęśliwsze, że jednym z tych ostatnich 3 spotkań będzie starcie z Pogonią Szczecin, które ma być bezpośrednim meczem o awans. Pozostałe spotkania odbędą się z Ruchem Radzionków i Dolcanem Ząbki. Fajnie byłoby awansować...

 

 

Czas więc na mecz, z wcale nieprzeciętnym, bowiem zajmującym 6 pozycję zespołem Górnika Łęczna..

 

 

Polska 1 Liga [29/34]

ul. Matejki, Świnoujście

 

[2] Flota Świnoujście 4:1 Górnik Łęczna [6]

 

 

1' Pedro (Flota)

10' Luphahla (Flota)

18' Ziatyk (Flota)

34' Wachowicz (Górnik)

88' Kalinowski (Flota)

 

 

Frekwencja: 2801

 

 

Pewne i bardzo potrzebne zwycięstwo nad Łęczną stało się faktem ! Strzelanie już w 54 sekundzie, rozpoczął po szybkim rajdzie bokiem Meksykanin Pedro Arce. Wyspiarze poszli za ciosem, efektem czego byłby bramki z 10 i 18 minuty autorstwa obu napastników- Luphahli i niezawodnego Ziatyka. W 34 minucie Marcin Wachowicz strzela honorową bramkę dla gości ,a wynik meczu w 88 minucie ustala Rafał Kalinowski.

 

Kolejne potknięcie Piasta którym tym razem przegrywa na własnym stadionie w derbach Śląska z GieKSą Katowice ! Oznacza to, że strata Piasta do nas i Pogonii wynosi już 3 punkty. Warta powoli przestaje się liczyć.

 

 

Dodam tylko, że sensacyjnym zdobywcą Pucharu Polski została drużyna GKS-u Tychy, grająca aktualnie w 2 lidze !

 

 

A my jedziemy na mecz do Niecieczy, która do niedawna realnie biła się o awans, teraz zaś, ma za zadanie tylko punkty odbierać...

 

 

Polska 1 Liga [30/34]

stadion Nieciecza, Nieciecza

 

 

[6] Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:2 Flota Świnoujście [1]

 

 

40' Luphahla (Flota)

51' Kowalski (Nieciecza)

56' Pedro (Flota)

 

 

Frekwencja: 1697

 

 

Przełamanie w takim meczu, fenomenalne wieści dla Wyspiarzy ! Wynik meczu w 40 minucie otworzył rozkręcający się Luphahla dzięki czemu na przerwę zeszliśmy z przewagą. Po wyjściu na drugą połowę, gospodarze niestety jednak wyrównali- piłkę do siatki skierował bowiem obrońca ich drużyny- Łukasz Kowalski. Na szczęście Flota była dziś niesamowicie skoncentrowana i zmotywowana, wynikiem czego w 56 minucie Meksykanin Pedro ustala wynik na 1:2 dla nas ! Sytuacja w tabeli? Wpadka Pogoni.... Na 4 mecze przed końcem ligi, jesteśmy liderami z 57 punktami- za nami są drużyny Piasta i Pogonii z 54 oczkami na koncie...

Odnośnik do komentarza

Ostatnim wyjazdowym meczem w tym sezonie, jest spotkanie w Płocku- z tamtejszą Wisłą. Wisła, to jedno z największych zaskoczeń in minus tego sezonu- klub z którego wypłynął słynny Ireneusz Jeleń, zapewnił już sobie... spadek do 2 ligi i za rok Nafciarzy zabraknie w rozgrywkach na tym szczeblu. Fajnie byłoby kontynuować passę zwycięstw !

 

 

Polska 1 Liga [31/34]

stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock

 

 

[17] Wisła Płock 1:4 Flota Świnoujście [1]

 

 

19' Pedro (Flota)

23' Luphahla (Flota)

28' Udarević (Flota)

39' Luphahla (Flota)

85' Chwastek (Wisła)

 

 

Frekwencja: 1854

 

 

 

Pewne zwycięstwo nad Nafciarzami, Wyspiarze coraz bliżej Ekstraklasy ! Wynik meczu w 19 minucie otwiera będący w zabójczej formie Pedro, będący w zabójczej formie w końcówce sezonu. W zabójczej formie znajduję się również Afrykaner Luphahla, trafiając w 23 i 39 minucie spotkania. Pomiędzy bramkami Tendaia, w 28 minucie z rzutu rożnego wstrzelił się jeszcze Chorwat Ivan Udarević.

 

 

Czas na starcie tytanów ! Na ulicę Matejki w Świnoujściu, przyjeżdża drużyna wicelidera- Pogoń Szczecin. Aktualna sytuacja w tabeli? Prowadzimy, mając na koncie 60 punktów. Za nami są Szczecinianie mający 57 punktów, zaś na trzecim miejscu plasuje się Piast Gliwice z 54 punktami. W ostatnich 3 meczach wystarczy nam 6 punktów by wygrać ligę... Chcemy wygrać wszystko !

 

 

Polska 1 Liga [32/34]

ul. Matejki, Świnoujście

 

 

[1] Flota Świnoujście 4:0 Pogoń Szczecin [2]

 

 

12' Stachyra (Flota)

25' Ziatyk (Flota

35' Luphahla (Flota)

63' Chyła (Flota)

 

 

Frekwencja: 2946

 

 

Panie i panowie sensacja stała się faktem- FLOTA ŚWINOUJŚCIE awansowała do Ekstraklasy na sezon 2011/2012 ! Pogromiliśmy na własnym obiekcie drużynę Pogonii Szczecin zapewniając sobie historyczny awans ! Pierwszego gola tego historycznego meczu zdobył 12 minucie Kamil Stachyra, pokazując drapieżny pazur Wyspiarzy. Temat podjał najskuteczniejszy strzelec ligi- Marcin Ziatyk i podwyższył na 2:0 w 25 minucie. Taki mecz, nie mógłby się obyć również bez trafienia Luphahli z 35 minuty. Wynik meczu w 63 minucie ustalił jeszcze boczny obrońca, Daniel Chyła. Mamy awans ! Pozostałe 2 mecze:

 

Polska 1 Liga [33/34]

ul. Matejki, Świnoujście

 

 

[1] Flota Świnoujście 4:1 Ruch Radzionków [13]

 

 

11' Luphahla (Flota)

35' Luphahla (Flota)

66' Stachyra (Flota)

73' Pedro (Flota)

86' Giel (Ruch)

 

 

Frekwencja: 4017

 

 

Warto dodać, że tym zwycięstwem zapewniliśmy sobie wygranie 1 ligi !

 

 

Polska 1 Liga [34/34]

ul. Matejki, Świnoujście

 

 

[1] Flota Świnoujście 3:1 Dolcan Ząbki [15]

 

 

15' Pedro (Flota)

23' Stachyra (Flota)

40' Luphahla (Flota)

87' Udarević (Flota) sam.

 

 

Frekwencja: 4267

 

 

 

LIGA JEST NASZA !

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu w Polsce:

 

 

Ekstraklasa:

 

 

 

Obrońcy tytułu - Legia

 

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Z | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | LM | Legia | | 30 | 19 | 7 | 4 | 43 | 19 | +24 | 64 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | LE | Śląsk | | 30 | 19 | 4 | 7 | 49 | 32 | +17 | 61 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | LE | Wisła | | 30 | 15 | 6 | 9 | 38 | 31 | +7 | 51 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Korona Kielce | | 30 | 13 | 10 | 7 | 38 | 27 | +11 | 49 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Lech | | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | 31 | +17 | 48 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Ruch Chorzów | | 30 | 14 | 6 | 10 | 41 | 32 | +9 | 48 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Widzew | | 30 | 12 | 7 | 11 | 33 | 39 | -6 | 43 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Polonia Warszawa | | 30 | 11 | 9 | 10 | 41 | 35 | +6 | 42 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Górnik Zabrze | | 30 | 11 | 8 | 11 | 30 | 33 | -3 | 41 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Bełchatów | | 30 | 11 | 5 | 14 | 42 | 44 | -2 | 38 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Lechia Gdańsk | | 30 | 10 | 8 | 12 | 29 | 34 | -5 | 38 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | | Jagiellonia | | 30 | 10 | 8 | 12 | 37 | 36 | +1 | 38 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13. | | Zagłębie Lubin | | 30 | 10 | 7 | 13 | 36 | 38 | -2 | 37 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14. | | Podbeskidzie | | 30 | 6 | 5 | 19 | 26 | 52 | -26 | 23 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15. | S | Cracovia | | 30 | 4 | 10 | 16 | 25 | 43 | -18 | 22 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16. | S | ŁKS Łódź | | 30 | 6 | 4 | 20 | 18 | 48 | -30 | 22 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | | | | |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

 

 

 

 

 

Polska 1 Liga:

 

 

 

 

Obrońcy tytułu - Flota

 

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Z | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | M | Flota | | 34 | 21 | 6 | 7 | 71 | 40 | +31 | 69 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | A | Pogoń | | 34 | 18 | 7 | 9 | 50 | 40 | +10 | 61 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | Piast | | 34 | 19 | 3 | 12 | 58 | 41 | +17 | 60 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Nieciecza | | 34 | 17 | 8 | 9 | 49 | 31 | +18 | 59 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Warta Poznań | | 34 | 16 | 6 | 12 | 60 | 43 | +17 | 54 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Łęczna | | 34 | 15 | 9 | 10 | 54 | 45 | +9 | 54 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Kolejarz | | 34 | 15 | 9 | 10 | 51 | 53 | -2 | 54 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Arka | | 34 | 13 | 13 | 8 | 47 | 37 | +10 | 52 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | GKS Katowice | | 34 | 13 | 9 | 12 | 45 | 43 | +2 | 48 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Polkowice | | 34 | 13 | 9 | 12 | 46 | 42 | +4 | 48 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Polonia Bytom | | 34 | 11 | 10 | 13 | 39 | 47 | -8 | 43 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | | Zawisza | | 34 | 11 | 9 | 14 | 50 | 49 | +1 | 42 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13. | | Radzionków | | 34 | 11 | 9 | 14 | 33 | 41 | -8 | 42 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14. | | Sandecja | | 34 | 11 | 5 | 18 | 41 | 56 | -15 | 38 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15. | S | Dolcan Ząbki | | 34 | 11 | 4 | 19 | 35 | 52 | -17 | 37 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16. | S | Olimpia Elbląg | | 34 | 8 | 8 | 18 | 33 | 58 | -25 | 32 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 17. | S | Wisła Płock | | 34 | 6 | 11 | 17 | 34 | 54 | -20 | 29 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 18. | S | Olimpia Grudziądz | | 34 | 6 | 7 | 21 | 39 | 63 | -24 | 25 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | | | | |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

 

 

Klasyfikacja Strzelców:

 

1. Takesure Chinyama (Piast Gliwice)- 21 bramek

2. Grzegorz Podstawek (Górnik Polkowice)- 19 bramek

3. Marcin Ziatyk (Flota Świnoujście)- 18 bramek.

 

 

 

 

Flota Świnoujście 2010/2011:

 

 

Bramkarze:

 

 

| -	 |	 | Łukasz Merda		 | BR				 | B. dobre |				 | 97% | 34	 | 0	 | 7.05 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	 |	 | Paweł Waśków		 | BR				 | Znakomite |				 | 95% | -	 | -	 | -	 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	 |	 | Alan Wesołowski	 | BR				 | Znakomite |				 | 95% | 1	 | 0	 | 5.70 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

Podsumowanie:

 

Tu król był tylko jeden- Łukasz Merda- doświadczony były bramkarz Cracovii był absolutnym liderem w bramce i trzeba mu przyznać- wywiązał się z tej roli bardzo dobrze nie dając pograć młodym Wesołowskiemu i wypożyczonemu Waśkowowi.

 

 

Obrońcy:

 

 


| -	 |	 | Ivan Udarevic	 | LB, O (Ś)		 | Znakomite |				 | 78% | 32	 | 1	 | 6.87 |
| -----------------------------------------------------------------------
| -	 |	 | Przemysław Rygielski | O (P)			 | Znakomite |				 | 85% | 8 (5) | 0	 | 6.59 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	 |	 | Radosław Jasiński | O (P)			 | Dobre	 |				 | 85% | 4 (6) | 0	 | 6.54 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	 | Int | Łukasz Uszalewski | O (LŚ)			 | Znakomite |				 | 94% | 3 (11) | 0	 | 6.32 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	 |	 | Piotr Kieruzel	 | O (Ś)			 | Znakomite |				 | 70% | 34	 | 3	 | 6.89 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	 | Jun | Marcin Adamski	 | O (Ś)			 | Znakomite |				 | 94% | 0 (1) | 0	 | 5.90 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	 |	 | Daniel Chyła		 | O/WO (P), DP, P (Ś) | Znakomite |				 | 78% | 23 (1) | 2	 | 6.73 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	 |	 | Marek Opalacz	 | O/WO (L)		 | Znakomite |		 		| 95% | 14 (3) | 0	 | 6.64 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| - | | Jacek Pączkowski | O/P (L) | Znakomite | | 77% | 26 (1) | 2 | 7.33 |

 

 

Podsumowanie:

 

Zaczynamy od lewej strony. Odrazu podkreślam, że moja ocena dotyczy głównie połowy sezonu rozegranej pod moim dowództwem. Lewa strona została opanowana przez Jacka Pączkowskiego który rozegrał tam naprawdę świetny sezon i pozytywnie mnei zaskoczył, wygryzając ze składu Opalacza. W środku? Grał tam nietykalny młody Kieruzel, który jako tako zaczął grać dopiero po moim przyjściu. Jego partnerem był Chorwat Udarević. Na prawej stronie, mieliśmy kompletną rotację. Podstawowym zawodnikiem był Chyła, jednak pod jego liczne nieobecności jakkolwiek, choć bez efektu, próbowali grać Jasiński i Rygielski. Ta pozycja to był dramat...

 

 

Pomoc:

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	 |	 | Rafał Kalinowski	 | DP, P (Ś)		 | Znakomite |				 | 78% | 20 (1) | 3	 | 6.83 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	 |	 | Mateusz Broź		 | P (PLŚ), OP (Ś)	 | Znakomite |				 | 95% | 8 (9) | 2	 | 6.48 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	 |	 | Marek Niewiada | P (Ś)			 | B. dobre |				 | 94% | 16	 | 2	 | 6.51 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	 |	 | Krzysztof Bodziony | P (Ś)			 | Znakomite |				 | 84% | 26 (3) | 0	 | 6.87 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	 | 	| Kamil Stachyra	 | P/OP (P)		 | Znakomite |				 | 76% | 28 (1) | 9	 | 7.05 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	 |	 | Tomasz Ostalczyk	 | P/OP (PL)		 | Znakomite |				 | 86% | 8 (11) | 2	 | 6.76 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	 |	 | Piotr Tomasik	 | P/OP (L)		 | Znakomite |				 | 98% | 17 (11)| 2	 | 6.84 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| - | | Pedro Arce | OP (PLŚ), N | Znakomite | | 75% | 14 (1) | 6 | 7.47 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

 

Podsumowanie:

 

Puff. Cięzko miałem z wyborem, później grając już żelaznym ustawieniem tej formacji... Na środku raczej pewni byli Kalinowski i Bodziony, grający chociaż na jakimś tam poziomie. Prawe skrzydło to królestwo mojego ulubieńca Kamila Stachyry, zaś na lewej stronie prym wiódł Pedro. Nie wiem jakim kretynem musiał być mój poprzednik, że nie stawiał na Meksykanina- ale ja tego błędu nie popełniłem... a on zaś odwdzięczył się, będąc jednym z najlepszych zawodników w klubie !

 

 

Atak:

 

 

| -	  | Wys	| Milan Nikolic		| N				   | Znakomite |				  | 92%	| 1 (2)  | 0	  | 6.63   |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  |		| Marcin Ziatyk		| N				   | Znakomite |				  | 83%	| 30 (1) | 19	 | 7.32   |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  | Ktz	| Jakub Zabłocki	   | N				   | Znakomite |				  | 59%	| 14	 | 2	  | 6.73   |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  |		| Martin Matus		 | N				   | Znakomite |				  | 96%	| 4 (3)  | 2	  | 7.14   |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  |		| Bartosz Spiaczka	 | N				   |   Znakomite		|				  |	96%	|  0 (1)	  |   0	 |   5.90	 |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  |		| Tendai Luphahla	  | N				   |  Znakomite		 |				  |	95%	|	11	|	 11   |	8.22	|
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

 

Podsumowanie:

 

Ta formacja miała dwa nazwiska- Marcin Ziatyk i sprowadzony Tendai Luphahla. Poza ich niesamowitymi wyczynami strzeleckimi, nikt raczej nie spisał się nawet w miare przeciętnie- grając po prostu słabo.

 

 

 

 

Podsumowanie drużyny:

 

Przejąłem zespół po 20 kolejce, mając aspirację do awansu... Nie ukrywam ,kadrowo nie powalaliśmy, a jednak wolą walki, mimo problemów, udało nam się dociągnąć awans do końca i wygrać w ostateczności 1 Ligę... Jakie będę miał cele na pierwszy w historii Floty sezon w Ekstraklasie? Nie zawieść, chyba tyle...

Odnośnik do komentarza

Transfery Floty Świnoujście przed sezonem 2011/2012 :

 

 

Odeszli:

 

Martin Matus --->wolny transfer

Przemysław Rygielski --->30 tysięcy---> Warta Poznań

Łukasz Uszalewski ---> 30 tysięcy---> Wisła Płock

Milan Nikolić --->140 tysięcy---> Wisła Płock

Mateusz Bróź ---> 60 tysięcy ---> Resovia Rzeszów

Marek Niewiada ---> 35 tysięcy ---> Zagłębie Sosnowiec

 

 

 

PRZYSZLI:

 

Damian Zbozień <---280 tysięcy <--- Legia Warszawa

Aleksander Kwiek <--- 900 tysięcy <--- Górnik Zabrze

Marek Zieńczuk <--- 100 tysięcy <--- Ruch Chorzów

Igor Prahić <--- 200 tysięcy <--- Cracovia Kraków

Bartosz Iwan <--- 200 tysięcy <--- Olimpia Elbląg

Cristiano <--- 50 tysięcy <--- Tarxien

Paweł Waśków <--- 30 tysięcy <--- ŁKS Łódź

Gilbert Banda <--- 350 tysięcy <--- Dynamo Harare

Juraj Dancik <--- 400 tysięcy <--- Podbeskidzie Bielsko Biała

Joshua Obaje <--- 800 tysięcy <--- Heartland

 

 

 

Bardzo gorący zatem okres transferowy dla Wyspiarzy, zespół opuściło wielu graczy, wielu przeniosło się do rezerw- ale prawdziwa armia nowych zawodników zasiliła naszą drużynę. Co ważne, nie podążyliśmy śladem wielu beniaminków i nie ściągnęliśmy armii zaciężnej- postarałem się o sprowadzenie w miarę możliwści Polskiego zespołu. Nie udało mi się to do końca, ale w mojej opinii kilku kluczowych graczy sciągnęliśmy. Transfery takich graczy jak Kwiek, Zieńczuk, Zbozień czy Obaje nie przeszły bez echa i w opinii wszystkich, beniaminek poważnie się wzmocnił... Nie chcemy być wszakże chłopcami do bicia :).

 

 

Kadra Floty Świnoujście na sezon 2011/2012:

 

 

Bramkarze:

 

Łukasz Merda

Paweł Waśków

Alan Wesołowski

 

Podsumowanie:

Tu moim pewniakiem jest doświadczony Merda, choć może czuć poważny oddech na plecach w postaci Waśkowa.

 

 

Obrońcy:

 

Gilbert Banda

Damian Zbozień

Igor Prahić

Juraj Dancik

Ivan Udarević

Jacek Pączkowski

Marek Opalacz

 

 

Podsumowanie:

Wybory raczej proste.. Lewa strona to królestwo Dancika, w środku wymiatać ma duet Zbozień & Prahić, zaś z prawej strony biegał będzie Banda.

 

 

Pomocnicy:

 

Kamil Stachyra

Bartosz Iwan

Aleksander Kwiek

Marek Zieńczuk

Tomasz Ostalczyk

Rafał Kalinowski

Pedro Arce

Krzysztof Bodziony

Piotr Tomasik

 

 

Podsumowanie:

Lewa strona to ma być raj dla Zieńczuka, który chce się u nas odbudować na końcówkę swojej kariery. W środku pola, mózgiem i kapitanem zespołu jest doświadczony Aleksander Kwiek, a partnerować będzie mu najprawdopodobniej Bartek Iwan. Na prawej stronie stoczy się walka pomiędzy Stachyrą, a Pedro.

 

 

Atak:

 

Tendai Luphahla

Joshua Obaje

Cristiano

Marcin Ziatyk

 

 

 

Podsumowanie:

Tutaj póki co nie ma rozmowy- afrykański duet Luphahla i Obaje ma rozpierdolić w drobny mak bramki naszych rywali. Świetny Cristiano jest póki co poważnie kontuzjowany, a Ziatyk jest opcją zapasową- został w nagrodę za dobry sezon w 1 lidze.

Odnośnik do komentarza

Wielki, historyczny debiut- Flota Świnoujście po raz pierwszy w historii klubu rozegra spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, a mnie przypadnie zaszczyt prowadzenia drużyny Wyspiarzy w tym meczu. Pierwszy mecz, to wyjazd na piękną PGE Arenę do Gdańska, gdzie czeka na nas tamtejsza Lechia. Nie ma napinki, jednoczy nas wspólny wróg w postacii Arki Gdynia, ale nikt nam w tym meczu nie odpuści....

 

 

 

T-Mobile Ekstraklasa [1/30]

PGE Arena, Gdańsk

 

 

Lechia Gdańsk 3:2 Flota Świnoujście

 

 

6' Wiśniewski (Lechia)

41' Tadić (Lechia)

47' Ziatyk (Flota)

60' Benson (Lechia)

66' Stachyra (Flota)

 

 

Frekwencja: 25290

 

 

Cóż, przegrywamy na inaugurację- to było jednak wpisane w możliwości. Grunt, że nie oddawaliśmy pola i ambitnie walczyliśmy z Lechią na ich stadionie. Choć pierwsza połowa na to nie wskazywała, gdy Gdańszczanie po dwóch kontrach Wiśniewskiego i Tadicia znajdowali się na prowadzeniu.. W przerwie, słabo grającego Obaje zmienił Ziatyk i...okazał się być świetną zmianą ! Nasz zawodnik zaledwie 1,5 minuty po pojawieniu się na murawie pokonał bramkarza Lechii dając nam gola kontakowego ! W 60 minucie, Fred Benson ładnym wolejem sprzed pola karnego pokonał jednak Łukasza Merdę znów odbierając nam nadzieję na punkty... Flota odpowiedziała jeszcze tylko raz, w 66 minucie trafieniem Kamila Stachyry. Co ciekawe, dla Wyspiarzy, gole strzelali... tylko zawodnicy z zeszłorocznego składu.

 

Dramatyczną wieścią dla nas jest to, że Tendai Luphahla w tym meczu skręcił staw kolanowy co stawia nas w słabej sytuacji- ze zdrowych napastników pozostali bowiem tylko Ziatyk i Obaje...

Odnośnik do komentarza

Feno---> W 1 lidze miałem tą manie 4, rzeczywiście xD. Tu jest inne realia. Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej- jest 90% nowego składu, muszą się zgrać:).

 

-----------------

 

 

A pierwszym w historii meczem Floty w Ekstraklasie, na własnym stadionie będzie najmocniejszy sprawdzian jaki mógł być- starcie z Lechem Poznań. Kolejorz to naprawdę trudny przeciwnik, może być ciężko...

 

 

T-Mobile Ekstraklasa [2/30]

ul. Matejki, Świnoujście

 

 

[12] Flota Świnoujście 2:0 Lech Poznań [6]

 

 

30' Zbozień (Flota)

77' Obaje (Flota)

 

 

Frekwencja: 4500

 

 

Sensacja w Świnoujściu ! Beniaminek pokonuje wielkiego Lecha ! Świetne spotkanie rozegraliśmy dziś przy wypełnionym do ostatniego miejsca stadionie przy ul. Matejki. Wyszliśmy na boisko zmotywowani i głodni zwycięstwa- efektem czego, w 30 minucie po rzucie rożnym do siatki rywala trafił młody Damian Zbozień. W szatni tonowałem sodówkę i jednocześnie nakręcałem na dalsze ataki naszych zawodników. Efekt? W 77 minucie urywa się szybki Joshua Obaje i ustala wynik na 2:0.

 

I tylko jedno mnie boli. Bo Cristiano i Luphahli tracimy trzeciego kluczowego zawodnika na długi okres czasu- pęknięta kość nagarstka oznacza 7 do 8 tygodni przerwy Damiana Zbozienia. Masakra. Dodatkowo na reprezentacji kostkę skręcił Pedro i Meksykanin jest na około miesiąc wyłączony z gry.

 

 

Kolejnym ligowym starciem, z ogromnymi osłabnieniami kadrowymi, będzie wyjazd do 3 aktualnie drużyny z Zabrza. Górnik to mocna drużyna, szczególnie u siebie i chcemy tylko powalczyć.

 

 

T-Mobile Ekstraklasa [3/30]

stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze

 

 

 

[3] Górnik Zabrze 2:1 Flota Świnoujście [10]

 

 

41' Prahić (Flota)

57' Zahorski (Górnik)

73' Gasparik (Górnik)

 

 

Frekwencja: 3500

 

 

Cóż... Było blisko, brakło koncentracji, ale po raz kolejny świetna wyjazdowa walka Wyspiarzy ! Wynik meczu w 41 minucie otworzył Igor Prahić i do przerwy Flota sensacyjnie prowadziła w Zabrzu 1:0. Po przerwie... brakło chyba koncentracji, bowiem w 57 i 73 minucie Zahorski i Gasparik wjechali jak w masło w naszą obronę i z Zabrza wracamy bez niczego.

 

 

k***a MAĆ! Kontuzje robią się mało zabawne, naprawdę. Do Zbozienia, Pedro i Cristiano, na najbliższe 5 tygodni z powodu nadwyrężonej kostki wypada będący w wysokiej formie Kamil Stachyra.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...