Skocz do zawartości

W oczekiwaniu na FM 13


Don_Rafal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Moją karierę opisywaną na tym forum pt. " Don Rafał: Osiągnąć szczyt sławy" musiałem przerwać, gdyż padł mi system i straciłem zapisy z gry. Postanowiłem, więc zrobić dwie rzeczy. Pierwsza to taka, że wszystkie zapisy z grą od tej pory zapiszę na innej partycji niż ta z systemem operacyjnym. Druga to taka, że w oczekiwaniu na FM 13 postanowiłem zagrać w nową karierę.

 

 

Wersja gry: Football manager 12.2.0

 

Dodatki:

 

CM Revolution Polska Liga Update v2

Dodatki graficzne

 

Baza danych:

 

Ogromna

 

Ligi: Dużo lig

 

 

 

Gę zacznę jako bezrobotny. Złożę podania do wszystkich drużyn bez menadżera i zobaczymy, kto zaproponuje najlepsze warunki. Myślę, że zacznę od gry w trzeciej lidze polskiej.

Odnośnik do komentarza

Po przeanalizowaniu wszystkich propozycji od klubów zdecydowałem się poprowadzić druzynę Chemika Bydgoszcz występującą w III lidze kujawsko- pomorsko- wielkopolskiej. Skłoniły mnie do tego następujące warunki:

 

Budżet transferowy: 30 tys. zł.

Budżet płacowy: 500 tys. zł.

Aktualna suma wynagrodzeń: 125 tys. zł.

Stadion: 15.000 tys miejsc

Baza treningowa: dość podstawowa

Szkółka młodzieżowa: podstawowe obiekty

Szkolenie juniorów: zadowalające

 

 

Na początek trzeba przeanalizować skład i sztab szkoleniowy. Szału niestety niema, ale z tym budżetem myślę, że uda mi sie stworzyć całkiem fajny zespół.

 

 

Na dzień dobry kompletuję skład szkoleniowy. Zatrudniłem:

 

Pawła Wolskiego- asystent

Marka Bosackiego- trener

Mieczysława Gierszewskiego- trener

Roberta Zielińskiego- trener bramkarzy

Rafała Adamskiego- trener juniorów

Igora Baranowskiego- scout

 

 

Pora zająć się piłkarzami. Po dokładnej analizie składu uznałem, że muszę wymienić większość grajków. I tak zakontraktowałem kilkunastu już znanych mi grajków. Wszyscy przyszli na zasadzie wolnego transferu. Są nimi:

 

Tomasz Gruszczyński (POL, 30)- napastnik

Emil Anusiewicz (POL, 20) - Bramkarz

Adam Więckowski (POL,, 32)- obrońca

Jakub Woropajew (POL, 22)- obrońca

Tomas Silhavy (CZE, 30)- obrońca

Mateusz Rajfur (POL, 21)- obrońca

Michał Wojtczak (POL, 24)- obrońca, pomocnik

Kamil Karcz (POL, 24)- pomocnik

Radosław Górka (POL, 20)- pomocnik

Tomas Buldra (CZE, 29)- pomocnik

Radosław Nolka (POL, 22)- pomocnik

Mirosław Topolski (POL, 25)- pomocnik

Szymon Izydorczyk (POL, 18)- pomocnik

Michal Salak (CZE, 32)- napastnik

Tomasz Preizner (POL, 19)- napastnik

 

Także teraz mam takie pomieszanie młodości z rutyną. Myślę, że sie to sprawdzi w stu procentach.

 

Klub jak do tej pory opuściło dwóch graczy:

 

Jan Melerski (POL, 24)- wypożyczenie do Victorii Koronowo

Piotr Majak (POL, 22)- wolny transfer do Sokoła Kleczew

 

Ostateczny skład na sezon przedstawię po zamknięciu okienka transferowego. Póki co mam fajną ekipę do zrealizowania przedstawionych nam przez zarząd celów. Mamy trzymać się z dla od strefy spadkowej. Natomiast ja uważam, że takim składem możemy powalczyć śmiało o awans. Póki co nie planuję sprowadzić kolejnych grajków, ale nie wykluczam tego, gdyż w kasie pieniążków jeszcze całkiem sporo zostało.

Odnośnik do komentarza

Przyszedł czas na sparingi. Zagraliśmy w sumie pięć spotkań towarzyskich:

 

Chemik- Flisak Złotoria 2:0 (Buldra, Salak)

Chemik - Zdrój 0:0

Chemik - Polonia Bydgoszcz 2:0 (Gruszczyński, Izydorczyk)

Chemik - Agrykola 3:1 (Preizner, Gruszczyński, Skonieczka- Gasecki)

Chemik - 1.FC Katowice 4:1 (Gruszczynski, Preizner, Nolka, Polak- Laskowski)

 

 

Całkiem fajne wyniki. Z każdym kolejnym meczem gra wyglądała lepiej. Po prostu zawodnicy muszą się zgrać ze sobą.

 

Pierwszy mecz ligowy zagraliśmy w Inowrocławiu.

 

13.08.2011- III liga

 

Cuiavia Inowrocław- Chemik Bydgoszcz 0:2 (Gruszczyński, Silhavy)

 

 

Debiut udany, choć nie było to porywające spotkanie. Kolejny mecz ligowy to spotkanie z Polonią Leszno przed nasza publicznością.

 

17.08.2011- III liga 2/30

 

Chemik Bydgoszcz(2)- Polonia Leszno(4) 6:0 ( Osuch x 3, Preizner x 2, Salak)

 

zawodnik meczu: Kamil Osuch (Chemik) 9,7

 

Świetny debiut przed własną publicznością. Praktycznie nie ma się do czego doczepić.

Odnośnik do komentarza

Tak więc początek rozgrywek mamy udany. Zobaczymy co przyniesie czas. W tej chwili mamy kilka kontuzji:

 

Witold Mielcarski (uraz kręgosłupa)- niezdolny do gry 2 dni

Tomasz Hulisz (rozcięta noga)- niezdolny do gry 4 dni

Tomasz Buldra (uraz łokcia)- niezdolny do gry 3 dni

 

 

Nie są to jakieś groźne urazy, ale wykluczają tych graczy z najbliższego spotkania, które rozegramy na wyjeździe z Unią Janikowo.

 

20.08.2011- III liga 3/30

 

 

Unia Janikowo(4) - Chemik Bydgoszcz(1) 1:1 (Wawrzyniak-Salak)

 

Zawodnik meczu: Tomasz Wawrzyniak (Unia) 7,3

 

Gospodarze byli uważani za faworyta tego meczu, więc powinniśmy być zadowoleni z remisu. Mogło być jednak lepiej bo mieliśmy naprawdę kilka świetnych okazji by wygrać ten mecz.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Super_Cwikla. Postaram się , choć jak długo ta kariera potrwa to nie wiem bo to mam tak dla rozrywki przed nowym menadżerem. W FM 13 planuje już rozpocząć karierę konkretną. Chyba, że tutaj mi się fajnie będzie grało to zostanę dłużej.

 

Rozlosowano pary pierwszej rundy Pucharu Okręgowego. Zagramy na wyjeździe z Błękitnymi Owińska.

 

 

W czwartej kolejce u siebie spotkamy się z Polonią Środa Wielkopolska. Goście są uważani za faworytów tego meczu, ale my zamierzamy im trochę plany pokrzyżować.

 

 

27.08.2011- III liga 4/30

 

Chemik Bydgoszcz(1) - Polonia Środa Wlkp.(5) 2:0 (Woropajew, Czyżniewski-sam)

 

zawodnik meczu: Jakub Woropajew (Chemik) 8,0

 

 

Goście nie mieli nic do powiedzeni. Pewnie zwyciężamy w pełni potwierdzając aspiracje do awansu.

 

3.09.2011- III Liga 5/30

 

Lech Rypin(4) - Chemik Bydgoszcz(2) 3:4 (Bojas x 2, Feter- Silhavy x 2, Gruszczynski, Gorka)

 

zawodnik meczu: Tomas Silhavy (Chemik) 9,2

 

 

Co za mecz. Prowadziliśmy 3-0, by dać gospodarzą doprowadzić do remisu. Szczęśliwie ostatnie słowo należało jednak do nas i w doliczonym czasie gry bramkę na wagę trzech punktów zdobył Górka.

Odnośnik do komentarza

Bo robie troche na szybko aczkolwiek mysle o zamieszczaniu screenow jak poprzenio. Moze temu ze juz mysle o nowym FM-ie i ta kariera z zalozenia miala byc tylko do premiery nowej odslony. Bynajmniej zastanawialem sie nad tym by jednak opisywac ja w takiej formie jak poprzednio. Screeny beda od nastepnego postu, w ktorym przedstawie sklad na sezon

Odnośnik do komentarza

Do zespołu dołączył z wolnego transferu 17- letni prawy obrońca z Francji o polsko brzmiącym nazwisku Dimitri Kuzniewski. Według opinii moich współpracowników i kibiców zapowiada sie na wielki talent. Zobaczymy. Dostanie szanse w pierwszym zespole.

 

 

7.09.2011- Puchar Okręgowy, Pierwsza runda

 

Chemik Bydgoszcz- Błękitni Owińska 3:1 (Wojtczak, Salak, Łukaszewski- Wojtowicz)

 

Info ogólne

Składy

Bramki

 

Zawodnik meczu: Tomas Buldra (Chemik) 9,0

 

Spokojna wygrana i pewny awans do drugiej rundy. Dałem szanse kilku na co dzień rezerwowym i nie zawiedli. krzepiąca sprawa.

Odnośnik do komentarza

7.09.2011- III liga 6/30

 

Chemik Bydgoszcz(2) - Sokół Kleczew(11) 3:0 (Salak x2, Osiecki)

 

Info ogólne

Składy

Tabela

Bramki

 

Zawodnik meczu: Michal Salak (Chemik) 8,8

 

 

Spokojne zwycięstwo. Ozdobą meczu piękna bramka debiutującego wychowanka naszego klubu Osieckiego. Trochę zawodnicy są poobijani po tym meczu. Najgorszą informacją jest poważna kontuzja Tomasa Buldry, który nie zagra przez około osiem miesięcy z powodu złamania kości udowej. Natomiast dwa tygodnie pauzował będzie Tomas Silhavy.

 

 

14.09.2011- III liga 7/30

 

Chemik Bydgoszcz(2) - Unia Swarzędz(16) 4:1 (Gruszczynski, Salak, Swierk-sam, Osuch- Kilinski)

 

Info ogólne

Składy

Tabela

Bramki

 

Zawodnik meczu: Michal Salak (Chemik) 8,3

Odnośnik do komentarza

18.09.2011- III liga 8/30

 

Wda Świecie(3) - Chemik Bydgoszcz(2) 1:3 (Wenerski - Osuch x2, Preizner)

 

Info ogólne

Składy

Tabela

Bramki

 

Zawodnik meczu: Kamil Osuch (Chemik) 8,8

 

 

Kolejne sympatyczne zwycięstwo. Świetny mecz Kamila Osucha. Chłopak ostatnio jest w świetnej formie.

 

 

24.09.2011- III liga 9/30

 

Chemik Bydgoszcz(2) - Notecianka Pakość(16) 5:1 (Gruszczyński, Preizner, Karcz x2, Topolski - Bojarowski )

 

Info ogólne

Składy

Tabela

Bramki

 

Zawodnik meczu: Kamil Osuch (Chemik) 8,8

 

 

Nie zwalniamy tempa i odnosimy kolejne pewne zwycięstwo. W tabeli idziemy łeb w łeb z Lubuszaninem i to miedzy nami rozegra się sprawa awansu.

Odnośnik do komentarza

28.09.2011- Puchar okręgowy, Druga runda

 

Warta Międzychód - Chemik Bydgoszcz 1:4 (Zmuda - Salak x 3, Topolski )

 

Info ogólne

Składy

Bramki

 

Zawodnik meczu: Michal Salak (Chemik) 9,6

 

 

Mecz zaczął się fatalnie dla nas bo już w 2 minucie czerwoną kartkę dostał Kuzniewski. Jednak to tylko zmobilizowało chłopaków i grając cały mecz w osłabieniu pewnie zwyciężyliśmy. Kuzniewski jak narazie został zawieszony na dwa mecze.

 

 

1.10.2011- III liga 10/30

 

Piast Kobylin(11) - Chemik Bydgoszcz(1) 1:2 (Grunt - Gruszczynski, Karcz )

 

Info ogólne

Składy

Tabela

Bramki

 

Zawodnik meczu: Wojciech Grunt (Piast) 8,0

 

 

Ciężki mecz, ale najważniejsze, że zwycięski. Po tym spotkaniu tydzień odpoczynku dostał Izydorczyk. Nie groźniej kontuzji doznał Osuch i odpocznie kilka dni.

Odnośnik do komentarza

8.10.2011- III liga 11/30

 

Chemik Bydgoszcz(2) - Górnik Konin(16) 5:0 (Gruszczyński x 3, Izydorczyk, Salak )

 

Info ogólne

Składy

Tabela

Bramki

 

Zawodnik meczu: Tomasz Gruszczynski (Chemik) 9,6

 

Lekko, łatwo i przyjemnie. Idziemy jak burza. Oby tak do końca sezonu. Z wolnego transferu dołączyło do nas dwóch zawodników:

 

Loic Lo Bello (FRA,20)- środkowy obrońca

Karol Zych (POL,19) - środkowy obrońca

 

 

12.10.2011- Puchar Okręgowy, Trzecia runda- 1 mecz

 

Chemik Bydgoszcz - Unia Gniewkowo 3:2 (Osuch x 2, Więckowski - Peciak, Gołaszewski)

 

Info ogólne

Składy

Bramki

 

Zawodnik meczu: Kamil Osuch (Chemik) 8,8

 

 

Miało być łatwe i wysokie zwycięstwo i tak się zapowiadało.Goście po półgodzinie gry stracili zawodnika na skutek czerwonej kartki i to ich niesamowicie zmotywowało.

 

 

Kolejnym zawodnikiem, który zasilił nasz zespół jest młody bramkarz Sebastian Kosiorowski (POL,20).

 

15.10.2011- III liga 12/30

 

Sparta Brodnica(5) - Chemik Bydgoszcz(1) 3:6 (Jelen x 3 - Topolski x 2, Woropajew, Osuch, Karcz, Salak )

 

Info ogólne

Składy

Tabela

Bramki

 

Zawodnik meczu: Patryk Jelen (Sparta) 9,5

 

Fantastyczny mecz. Obie drużyny postawiły na atak zapominając czasem o obronie co zaowocowało gradem bramek. Strzały Topolskiego i Karcza stadiony świata.

 

 

 

Z ciekawostego to po wielu latach pracy z posady menadżera Arsenalu Londyn zrezygnował Arsene Wenger. Szkoda, że ja sie nie załapie na jego miejsce.

 

 

22.10.2011- III liga 13/30

 

Chemik Bydgoszcz(1) - GKS Dopiewo(13) 6:0 (Gruszczyński x 2, Osuch, Lo Bello, Silhavy )

 

Info ogólne

Składy

Tabela

Bramki

 

Zawodnik meczu: Tomasz Gruszczynski (Chemik) 9,5

 

Kolejne pewne i wysokie zwycięstwo. Umacniamy się na prowadzeniu w tabeli mając trzy punkty przewagi nad Lubuszaninem. Po tym meczu pojawiło się w zespole kilka kontuzji. Kamil Karcz nie zagra ok 3 tyg., a Gruszczyński 2-3 musi odpocząć. Natomiast na treningu urazu nabawił się Rajfur i nie zagra 5 tygodni.

 

26.10.2011- Puchar Okręgowy, Trzecia runda- rewanż

 

Unia Gniewkowo - Chemik Bydgoszcz 0:1 (Izydorczyk ) Dwumecz: 2-4

 

Info ogólne

Składy

Bramki

 

Zawodnik meczu: Szymon Izydorczyk (Chemik) 7,5

 

 

Skromne zwycięstwo, ale dające nam spokojny awans i to jest najważniejsze.

 

 

 

29.10.2011- III liga 14/30

 

Victoria Koronowo(12) - Chemik Bydgoszcz(1) 2:2 (Młodzieniak, Fredyk - Osuch, Gruszczyński )

 

Info ogólne

Składy

Tabela

Bramki

 

Zawodnik meczu: Kamil Osuch (Chemik) 8,3

 

 

Wydawało sie, że pewnie wygramy. Niestety pozwoliliśmy miejscowym wyrównać w doliczonym czasie gry. Dodatkowo wydłużyła się lista kontuzjowanych. Wojtczak 2 tygodnie pauzy, Izydorczyk i Gruszczyński potrzebują odpoczynku. Przed nami najważniejszy mecz jesieni. Zagramy z drugim w tabeli Lubuszaninem. Na ta chwilę mamy punkt przewagi nad rywalem.

Odnośnik do komentarza

Na treningu urazu doznał bramkarz Kosiorowski i nie zagra przez miesiąc.

 

6.11.2011- III liga 15/30

 

Chemik Bydgoszcz(1) - Lubuszanin Trzcianka(2) 1:2 (Salak - Machaj, Szafran )

 

Info ogólne

Składy

Tabela

Bramki

 

Zawodnik meczu: Artur Machaj (Lubuszanin) 8,0

 

 

Cóż powiedzieć. Przegraliśmy jeden z najważniejszych meczów w sezonie. Mamy teraz dwa punkty straty do przeciwnika. Trzeba grać już bez wpadek i liczyć na potknięcia zespołu z Trzcianki. Dodatkowo do listy kontuzjowanych dołączył Preizner i nie zagra około dwóch tygodni. Przed nami jeszcze tej jesieni jeden mecz i długa przerwa zimowa.

 

 

 

12.11.2011- III liga 16/30

 

Chemik Bydgoszcz(1) - Cuiavia Inowrocław(16) 2:0 (Salak, Topolski )

 

Info ogólne

Składy

Tabela

Bramki

 

Zawodnik meczu: Mirosław Topolski (Lubuszanin) 8,0

 

 

To dotarliśmy do końca rundy jesiennej, choć mecz z Cuiavią to już należał pod wiosnę. Teraz przed nami ponad sto dni przerwy. Mam już na oku kilka zmian w drużynie. Trzeba mocno popracować, by wiosna należała do nas. Wspomną tylko, że Lubuszanin przegrał swój mecz i ponownie wróciliśmy na fotel lidera.

 

 

Pierwszym pozyskanym zawodnikiem jest napastnik Kornel Dus (POL,18). Był dostępny z wolnego transferu. Pocieszające jest to, że do lekkich treningów powrócił Buldra i powinien wrócić do pełni sil w przeciągu miesiąca.

 

 

Rozpoczęło się okienko transferowe. Do mojej drużyny dołączyło kilku graczy z wolnego transferu:

 

Radim Fikejz (CZE,24)- napastnik

Andrew Kliment (CAN,20)- środkowy pomocnik

Vasyl Kachur (UKR,37)- lewy obrońca

 

 

 

Przydałby się jeszcze jeden lewy obrońca i kadrę miałbym gotową do wiosennej rywalizacji. Aczkolwiek jesienią dobrze na tej pozycji radzili sobie Więckowski i Rajfur.

Odnośnik do komentarza

8.02.2012- Towarzyski

 

Chemik Bydgoszcz - Start Radziejów 3:1 (Dawid-sam, Silhavy, Fikejz - Lewandowski)

 

Info ogólne

Składy

Bramki

 

Zawodnik meczu: Szymon Izydorczyk (Chemik) 7,6

 

 

Pierwszy sparing na plus, choć widać było troszkę brak czucia piłki u zawodników. Dobrze zaprezentował się Fikejz.

 

 

15.02.2012- Towarzyski

 

Chemik Bydgoszcz - Start Radziejów 4:1 (Gruszczyński, Izydorczyk, Osuch, Fikejz - Majak)

 

Info ogólne

Składy

Bramki

 

Zawodnik meczu: Kamil Karcz (Chemik) 7,7

 

 

Gra wyglądała już znacznie lepiej. Powoli zgrywają się z zespołem nowi gracze. Formą błysnął Karcz, który zaliczył dwie asysty. Kolejna bramka Fikejza. Powinien być dużym wzmocnieniem.

Odnośnik do komentarza

22.02.2012- Towarzyski

 

Radło Kwidzyń - Chemik Bydgoszcz 1:4 (Szczepanski - Karcz, Osuch, Fikejz, Preizner)

 

Info ogólne

Składy

Bramki

 

Zawodnik meczu: Andrew Kliment (Chemik) 8,4

 

 

Kolejny sparing pewnie wygrany. Potwierdzamy dobra formę. Kolejna bramke w okresie przygotowawczym zdobył Fikejz. Oby w lidze był tak skuteczny.

 

 

29.02.2012- Towarzyski

 

Noteć Łabiszyn - Chemik Bydgoszcz 2:2 (Juszkiewicz, Herman - Izydorczyk, Górka)

 

Info ogólne

Składy

Bramki

 

Zawodnik meczu: Szymon Izydorczyk ( Chemik) 7,5

 

 

Dziwny mecz. 80 minut naszej gry w przewadze jednego zawodnika i mimo tego udaję nam sie szczęśliwie zremisować.

 

 

 

W towarzyskim meczu reprezentacja Polski wygrała z Portugalią 2-1.

 

Polska - Portugalia 2-1 Info ogólne Składy

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...