Skocz do zawartości

Hiszpania? Of Course!


bonbon

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz zedytuje, post napisany na phonie gdyż na kompie się forum sypie :)

 

Witajcie, powracam do działu kariery, zrobiłbym to już wcześniej, ale cóż, trwają jakieś prace na forum i nie dało się w ogóle zakładać tematów. Tym razem mój wybór padł na hiszpańską Almerie. Moje opisywanie rozpoczyna się od drugiego sezonu, w pierwszym bez problemu awansowałem do ligi BBVA, w sumie z transferów to tylko kupiłem zawodnika krakowskiej Wisły, Patryka Małeckiego oraz kilku młodych, perspektywicznych zawodników do składu b lub u19. Strzałem w 10 z mojej strony było wystawianie w ataku młodego Zongo który ustrzelił w sezonie 31 bramek a także przeniesienie z drużyny rezerw 19 letniego Rodrigueza, spisał się on znakomicie na rozegraniu. W Pucharze Króla doszedłem do półfinału, po drodze wyeliminowałem wielką Barcelonę, ale nie było to zbyt trudne zadanie gdyż wyszli oni drużyną B. W 1/2 odpadłem z Atletico Madryt, jak się później okazało triumfatorem tych rozgrywek. Dobra, dość o poprzednim sezonie, w następnym poście transfery oraz sparingi.

Odnośnik do komentarza

Na transfery od zarządu dostałem blisko 20 mln funtów, wykorzystałem prawie cały dostępny budżet.

 

Transfery z klubu:

 

Robert Feczesin (do Celticu Glasgow za 550 tys.)

Corona (do Celty Vigo za darmo)

Carlos Garcia (do Malagi za darmo)

Diego (do Udinese z 550 tys.)

Esteban (do Fiorentiny za 650 tys.)

Henok Goitom (do Glasgow Rangers za 1 mln)

Rafita (do Las Palmas za 700 tys.)

Leonardo Ulloa (do Granady za 1.8 mln)

Aleix Vidal (do Celty Vigo za 800 tys.)

Fernando Soriano (do Alcoron za 1 mln)

Paulo Dybala (wypożyczenie do Rayo)

 

Sporo piłkarzy nas opuściło, ale jeszcze więcej dołączyło do naszej paki.

 

 

Transfery do klubu:[/b]

 

Maciej Iwański (z ŁKS-u Łódź za darmo)

Nourdin Boukhari (z NAC Breda za darmo)

Mykola Ischenko (z Szachtara Donieck za 875 tys.)

Copa (z Lokeren za 1.2 mln)

Manu Torres (z Cartageny za 900 tys.)

Kamil Grosicki (z Sivassporu za 7 mln)

Alvaro (z Espanyolu Barcelona za 5 mln)

Mauricio Pereyra (z Lanus za 4.5 mln)

Libor Kozak (z Lazio Rzym za 2 mln)

 

Oraz kilku zawodników z wolnego transferu do składu b/u19:

 

Joan Angel Roman

Kevin Friesenbichler

Luca Termolada

Eren Tozlu

Graham Burke

Idrissa Sylla

Gustavo Wright

Mattia Stefanelli

Tonia Tisdell

 

Jak widzicie pokaźną sume wydałem na transfery, najdroższym nabytkiem okazał się Kamil Grosicki, oby spełnił moje oczekiwania.

 

 

Sparingi:

 

24.07.2012 - Almeria 2:2 AC Milan (Patryk Małecki, Graham Burke)

29.07.2012 - Almeria 1:2 Hercules (Graham Burke)

03.08.2012 - Almeria 1:2 Chelsea Londyn (Libor Kozak)

09.08.2012 - Southampton 3:0 Almeria

15.08.2012 - Almeria 3:0 ASM Oran (Jonathan Zongo, Mykola Ischenko, Michael Jakobsen)

 

Cóż, sparingi nie nastrajają do optymizmu, jedynie remis z AC Milan to dość konkretny wynik, zobaczymy jak to będzie dalej.

 

ps. jeśli chcecie screen jakiegoś zawodnika to piszcie :)

Odnośnik do komentarza

Kadra na sezon 2012/13:

 

Bramkarze:

 

Copa [CIV, 32]

Lopito [ESP, 20]

 

Tutaj oczywiście pierwszym bramkarzem będzie iworyjczyk Copa.

 

 

Obrońcy:

 

Michel [bRA, 22]

Manu Torres [ESP, 23]

Michael Jakobsen [DEN, 26]

Dani Bautista [ESP, 31]

Mykola Ischenko [uKR, 29]

Hernan Pallerano [ARG, 28]

 

Liderem defensywy Ischenko, wraz z nim na środku będzie grał Jakobsen. Lewa strona bez zaskoczenia, Torres. Na prawej młodziutki Michel.

 

 

Pomocnicy:

 

Aaron [ESP, 23]

Mauricio Pereyra [uRU, 22]

Luca Termolada [iTA, 20]

Kamil Grosicki [POL, 24]

Patryk Małecki [POL, 24]

Leon Goretzka [GER, 17]

Sebastian Rodriguez [uRU, 20]

Jose Ortiz [ESP, 35]

Nourdin Boukhari [MAR, 32]

Maciej Iwański [POL, 31]

Hernan Bernardello [ARG, 26]

 

Środek pola zarezerwowany dla Bernardello i Pereyry lub Rodrigueza. Polskie skrzydła, czyli Małecki[b/] wraz z Grosickim.

 

 

Napastnicy:

 

Alvaro [ESP, 21]

Idrissa Sylla [GUI, 21]

Jonathan Zongo [bFA, 19]

Libor Kozak [CZE, 23]

 

Tutaj raczej będzie grała para Kozak-Zongo, zakupieni przed sezonem Sylla i Alvaro będą tylko rezerwowymi.

Odnośnik do komentarza

Wybaczcie za te niedociągnięcia z pogrubieniem, kurcze nie da rady włączyć opcji podglądu i trochę kicha, postaram się poprawić w następnych postach.

 

Pierwszy mecz w BBVA i od razu rywal z najwyższej półki, gościliśmy u siebie Real Madryt. Cóż, nie liczyłem na chociażby jeden punkt, i moje przypuszczenia się potwierdziły. W 6 minucie było 1:0 dla gości, Sahin dograł przed pole karne z rzutu rożnego, tam Di Maria wykorzystał swoją szybkość, wbiegł w pole karne i nie dał szans naszemu bramkarzowi. Do końca połowy mogliśmy wyrównać, lecz Kozak zmarnował niemal 200% sytuację. W 73 minucie było 0:2, dobra kontra graczy z Madrytu, Ramos dograł w pole karne do Di Marii który okazał się katem mojego teamu w tym meczu.

 

Liga BBVA

Estadio Mediterraneo

Frk: 20,631

Almeria 0:2 Real Madryt

 

6' Angel Di Maria 0:1

73' Angel Di Maria 0:2

 

Copa - Michel Jakobsen Ischenko Torres (45' Bautista) - Bernardello Rodriguez Pereyra (87' Iwański) Grosicki Małecki - Kozak (78' Alvaro)

 

Drugi mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej poszedł już o wiele lepiej, ale po kolei. W 2 kolejce mierzymy się na wyjeździe z Realem Sociedad. W pierwszej połowie gra wyrównana, jednak nic nie wpadło, strzelanina rozpoczęła się w 75 minucie kiedy to Diop popełnił koszmarny błąd i podał przed własne pole karne do Zongo a ten na luziku pokonał Bravo. W 79 minucie 0:2, Małecki pomknął lewym skrzydłem, dograł na piąty metr a tam Kozak szczupakiem skierował piłkę do siatki. W 82 minucie dobijamy rywali, Aaron wrzucił piłkę z rzutu rożnego, ogromne zamieszanie pod bramką Sociedad, najlepiej tam odnalazł się Ischenko i atomowym uderzeniem pokonał bramkarza.

 

Liga BBVA

stadion Anoeta

Frk: 30,085

Real Sociedad 0:3 Almeria

 

75' Jonathan Zongo 0:1

79' Libor Kozak 0:2

82' Mykola Ischenko 0:3

 

Copa - Michel Jakobsen Ischenko Torres - Bernardello Pereyra Grosicki (80' Aaron) Małecki - Kozak Alvaro (45' Zongo)

Odnośnik do komentarza

W 3 kolejce dostaliśmy straszne baty u siebie z Valencią, jakoś nie mam ochoty tego opisywać.

 

Liga BBVA

Estadio Mediterraneo

Frk: 21,633

Almeria 0:5 Valencia

 

35' Roberto Soldado 0:1

62' Roberto Soldado 0:2

80' Ever Banega 0:3

85' Diego Castro 0:4

90+1' Roberto Soldado 0:5

 

Copa - Michel Jakobsen Ischenko Torres - Bernardello Pereyra (62' Iwański) Aaron (32' Grosicki) Małecki - Kozak (72' Alvaro) Zongo

 

Po wysokiej przegranej z Valencią przyszedł czas na rywala w naszym zasięgu, graliśmy na wyjeździe z Granadą. Moje oczekiwania dość szybko zaczęły się spełniać, w 8 minucie fajną akcję wykonali nasi zawodnicy, Ischenko zagrał górną piłkę do przodu, Kozak zgrał ją do Rodrigueza który z pierwszej piłki dograł w pole karne do Zongo a ten takich sytuacji nie marnuje. W 23 minucie nasza sytuacja staję się jeszcze lepsza, albowiem za faul na Torresie z boiska zostaje wyrzucony napastnik gospodarzy Nadal. W 57 minucie podwyższamy prowadzenie, z lewej strony w pole karne dograł Torres a nabiegający na piłkę Grosicki nie miał prawa się pomylić. 66 minuta i jedyna trafienie w tym meczu dla Granady, dobra indywidualna akcja Henrique i pokonał naszego bramkarza. 13 minut później dobijamy rywali, dobre podanie od Małeckiego wykorzystał Alvaro. Po 4 kolejkach mamy 6 punktów, chyba nie najgorszy wynik.

 

Liga BBVA

Nuevo Los Carmenes

Frk: 23,000

Granada 1:3 Almeria

 

9' Jonathan Zongo 0:1

57' Kamil Grosicki 0:2

66' Henrique 1:2

79' Alvro 1:3

 

Copa - Michel Jakobsen Ischenko Torres - Bernardello Rodrugiez (87' Pereyra) Grosicki Małecki - Kozak (45' Alvaro) Zongo

Odnośnik do komentarza

Czas na kolejny mecz u siebie, tym razem gościmy Real Zaragoza. Już w 3 minucie wychodzimy na prowadzenie, Małecki wyłuskał piłkę z pod nóg Oriola podał do Zongo, ten przedryblował dwóch zawodników i pokonał dość szczęśliwie bramkarza gości. W 23 minucie 2:0, po rzucie rożnym Ischenko strzela, piłkę odbija bramkarza, ta znów trafia w Laguarda i to właśnie obrońca gości strzela sobie swojaka. W 64 minucie kończymy dzieło zniszczenia, Zongo podał uliczkę do Kozaka ten nawet nie zdążył uderzyć gdy przed niego wparował obrońca gości, Contini i tak niefortunnie interweniował, że skierował piłkę do własnej bramki. Wygrywamy pewnie, 3:0.

 

Liga BBVA

Estadio Mediterraneo

Frk: 20,818

Almeria 3:0 Real Zaragoza

 

3' Jonathan Zongo 1:0

23' Victor Laguardia sam. 2:0

64' Matteo Contini sam. 3:0

 

Copa - Michel (45' Pallerano) Jakobsen Ischenko Torres - Bernardello Rodriguez Grosicki Małecki - Kozak (77' Sylla) Zongo

 

W następnym meczu wyjazdowym kolejne srogie baty, tym razem z Malagą, chociaż w pierwszej połowie się na to nie zanosiło, gdyż mieliśmy znaczną przewagę, niestety doświadczenie graczy z Malagi wystarczyło, aby nas pokonać.

 

Liga BBVA

La Rosaleda

Frk: 28,697

Malaga 4:1 Almeria

 

5' Joaquin 1:0

50' Jaroslav Pasil 2:0

70' Kamil Grosicki 2:1

77' Salomon Rondon 3:1

88' Julio Baptista 4:1

 

Copa - Michel Jakobsen Ischenko Bautista - Bernardello Iwański (45' Rodriguez) Grosicki Małecki - Zongo Kozak

Odnośnik do komentarza

W następnej kolejce czekał nas mecz u siebie z Mallorcą. W 19 minucie prowdzimy 1:0, akcja dwóch Polaków. Grosicki podał w pole karne a tam Małecki na raty pokonuje bramkarza gości. W 54 minucie za głupi faul czerwoną kartkę wyłapuje Zongo i do końca meczu zaciekle się bronimy - udaje się utrzymać ten korzystny wynik.

 

Liga BBVA

Estadio Mediterraneo

Frk: 20,889

Almeria 1:0 Mallorca

 

20' Patryk Małecki 1:0

 

Copa - Michel Pellerano Ischenko Torres - Bernardello Rodriguez Grosicki (72' Termolada) Małecki - Kozak (45' Alvaro) Zongo

 

W 8 kolejce mierzymy się z kolejnym hiszpańskim gigantem, tym razem FC Barcelona na naszej drodze. Byłem pozytywnie nastawiony przed meczem, podobnie jak mój zespół, niestety Blaugrana szybko sprowadziła nas na ziemie. W 3 minucie znakomity klepka graczy Barcelony i ostatecznie Iniesta mierzonym strzałem wtoczył piłkę do siatki. W 6 minucie 0:2, błąd naszej defensywy, nieudana pułapka offsidowa i Villa trafił do bramki. W 69 minucie ostatnia bramka dla Katalończyków, tym razem to solowy rajd Villi zakończony znakomitym lobem.

 

Liga BBVA

Estadio Mediterraneo

Frk: 21,823

Almeria 0:3 FC Barcelona

 

3' Andres Iniesta 0:1

6' David Villa 0:2

69' David Villa 0:3

 

Copa - Michel Jakobsen Ischenko Torres (45' Bautista) - Bernardello Rodriguez Pereyra (45' Termolada) Grosicki Małecki - Kozak (80' Sylla)

Odnośnik do komentarza

W kolejnym meczu ligowym spotkaliśmy się z drugim beniaminkiem - Alcoronem. Mecz był dość równy, myślę, że stworzyliśmy troszkę więcej sytuacji, ale wygraliśmy tylko 1:0 po Jakobsena który wykorzystał wrzutkę z rożnego.

 

Liga BBVA

Coliseum Alfonso Perez

Frk: 5,124

[19] Alcoron 0:1 Almeria [9]

 

86' Michael Jakobsen 0:1

 

Copa - Michel (45'Bautista) Jakobsen Ischenko Torres - Bernardello Rodriguez Grosicki (45' Aaron) Małecki - Kozak (81' Sylla) Zongo

 

Przyszedł czas na pierwszy mecz w Pucharze Króla. W 4 rundzie spotkaliśmy rywala zdecydowanie w naszym zasięgu - Mallorce która ostatnio jest w tragicznej formie. Potwierdziło się to dość szybko, już w 10 minucie, Grosicki dograł z prawego skrzydła w pole karne, a tam młody Włoch Tremolada wturlał piłkę do siatki. W 35 minucie podwyższamy prowadzenie, Grosicki wykorzystał swoją znakomitą szybkość, wbiegł w pole karne i potężnie uderzył na bramkę rywala, pokonując bramkarza. Jeszcze przed przerwą strzelamy trzecią bramkę Pereyra dobrze podał w uliczkę do Alvaro a ten spokojnie, mierzonym strzałem po krótkim słupku trafił do siatki. Raczej rozstrzygnęliśmy sprawę awansu w pierwszej połowie ale.. w 77 minucie mamy honorową bramkę, Didac wrzucił w pole karne, a na krótkim słupku Alfaro skierował piłkę do siatki.

 

Puchar Króla 4 runda

Iberostar Estadi

Frk: 18,105

Mallorca 1:3 Almeria

 

10' Luca Tremolada 0:1

35' Kamil Grosicki 0:2

43' Alvaro 0:3

77' Alejandro Alfaro 1:3

 

Copa - Michel Jakobsen Ischenko Bautista (78' Pallerano) - Bernardello Pereyra Grosicki (45' Zongo) - Sylla Alvaro

Odnośnik do komentarza

Po meczu pucharowym przyszedł czas na pojedynek z Athleticiem Bilbao. Od początku meczu narzuciliśmy swój styl gry, i raczej panowaliśmy nad sytuacją na boisku. W 40 minucie dobra akcja dwójkowa między Syllą i Alvaro i to ten drugi pakuje piłkę do bramki rywali. Od tej pory to gracze z Bilbao zaczęli śmielej atakować, na szczęście nie wyszło im to zbytnio. W 90 minucie strzeliliśmy bramkę dającą pewne zwycięstwo, po dograniu od Zongo piłka trafia do Alvaro a ten uderzyłz pierwszej piłki, odbiła się jeszcze ona po drodze od Iraizoza i wpadła do siatki. Wreszcie udało nam się wygrać mecz w którym nie byliśmy faworytami, co mnie bardzo cieszy.

 

Liga BBVA

Estadio Mediterrano

Frk: 15,525

Almeria 2:0 Athletic Bilbao

 

40' Alvaro 1:0

90' Gorka Iraizoz sam. 2:0

 

Copa - Michel Jakobsen Ischenko Torres - Bernardello Rodriguez (45' Pereyra) Grosicki Małecki (84' Aaron) - Sylla (45' Zongo) Alvaro

 

W 11 kolejce ligowej mierzyliśmy się na wyjeździe z Levante. Podobnie jak w meczu poprzednim od początku narzuciliśmy swój styl gry, a jedyna bramka w tym meczu padła w 43 minucie, co ciekawe asystę zaliczył.... nasz bramkarz Copa, wybił piłkę do przodu a tam dopadł do niej Alvaro i bez problemu pokonał bramkarza gospodarzy.

 

Liga BBVA

Ciutat de Valencia

Frk: 15,456

Levante 0:1 Almeria

 

43' Alvaro 0:1

 

Copa - Michel Jakobsen Ischenko Torres - Bernardello Rodriguez Grosicki Małecki - Alvaro Zongo

Odnośnik do komentarza

Rewanż z Mallorcą był już tak na prawdę tylko formalnością, ale chciałem aby chłopacy utrzymali tą serię zwycięstw. W 21 minucie obejmujemy prowadzenie, kolejna dobra akcja duetu Polaków, Małecki dograł górą w pole karne a Grosik wpakował piłkę głową do siatki. 4 minuty po przerwie mamy wyrównanie, z lewego skrzydła piłkę w pole karne wrzucił Zuiverloon a w polu karnym wyżej od Jakobsena wyskoczył Hermed i skierował piłkę do bramki. W 65 minucie znów mamy prowadzenie, Jakobsen pewnie wykonał rzut karny podytkowany po faulu na Zongo. 7 minut później prowadzimy już 3:1, Małecki zaliczył drugą asystę w tym meczu, a tym razem do siatki trafił Zongo. Mallorcę było stać tylko na bramkę kontaktową, w 80 minucie Matuszczyk wrzucił piłkę z rzutu wolnego a swoją drugą bramkę głową strzelił Hemed. W następnej rundzie Pucharu Króla zagramy z Athleticiem Bilbao.

 

Puchar Króla 4 runda

Estadio Mediterraneo

Frk: 18,361

Almeria 3:2 Mallorca

 

21' Kamil Grosicki 1:0

49' Tomer Hemed 1:1

65' Michael Jakobsen 2:1

72' Jonathan Zongo 3:1

81' Tomer Hemed 3:2

 

Copa - Michel (70' Pallerano) Jakobsen Ischenko Torres - Bernardello Rodriguez (45' Pereyra) Grosicki Małecki - Alvaro Zongo

 

W 12 kolejce ligowej zagraliśmy u siebie z Osasuną. Mecz nie układał się po naszej myśli, Osasuna powinna to spokojnie wygrać, no ale tak się nie stało. Dwa szybkie ciosy, wydaję mi sie załatwiły sprawę. Pierwszy w 39 minucie, Zongo wybił piłkę na pałe przed siebie, ogromny błąd obrony Osasuny i Małecki znalazł się sam na sam z bramkarzem i tej sytuacji nie zmarnował. 5 minut później 2:0, Grosicki wrzucił piłkę z prawej strony i w polu karnym po nacisku Alvaro, obrońca gości Bertran strzela sobie swojaka. Dobra passa podtrzymana :)

 

Liga BBVA

Estadio Mediterraneo

Frk: 20,805

Almeria 2:0 Osasuna

 

39' Patryk Małecki 1:0

43' Marc Bertran 2:0

 

Copa - Pallerano Jakobsen Ischenko Torres - Bernardello Pereyra Grosicki (88' Termolada) Małecki - Alvaro (78' Kozak) Zongo

Odnośnik do komentarza

Ależ mecz, w następnej kolejce mierzyliśmy się na wyjeździe z Atletico Madryt, strzały 16:4 dla zespołu z madrytu, a jednak to My wygraliśmy. Już w 15 minucie było 0:1, Małecki podał przed pole karne do Alvaro a ten uderzył z około 16 metrów w samo okienko bramki. Przez cały mecz Altetico cisnęło, ale znakomicie w naszej bramce spisywał się Copa to dzięki niemu zachowaliśmy czyste konto, ba nawet udało nam się ustrzelić jeszcze jedną bramke, Grosicki po kontrze dograł w pole, a tam najlepiej zachował się Alvaro i cyknął drugą bramke w tym meczu.

 

Liga BBVA

Vicente Calderon

Frk: 46,584

Atletico Madryt 0:2 Almeria

 

15' Alvaro 0:1

90' Alvaro 0:2

 

Copa - Bautista Jakobsen Ischenko Torres (90' Pallerano) - Bernardello Iwański (45' Pereyra 75' Tremolada) Grosicki Małecki - Alvaro Zongo

 

Podobny przebieg miał mecz z Deportivo la Coruna.. oddaliśmy 3 celne strzały i... zdobyliśmy 3 bramki! Ogółem meczyk fajny dla oka, sporo bramek i wiele emocji oraz zwrotów akcji.

 

Liga BBVA

Riazor

Frk: 19,855

Deportivo la Coruna 2:3 Almeria

 

7' Ronald Zubar 1:0

13' Alvaro 1:1

66' Alvaro 1:2

68' Riki 2:2

72' Libor Kozak 2:3

 

Copa - Bautista Jakobsen Ischenko Torres (45' Pallerano) - Goretzka Iwański (73' Boukhari) Grosicki Małecki (45' Aaron) - Kozak Alvaro

Odnośnik do komentarza

Podtrzymujemy dobrą passę, tym razem naszą ofiarą została Sevilla. Już w 15 minucie wyszliśmy na prowadzenie, Małecki popędził lewym skrzydłem zagrał w pole karne a tam znakomicie wyskoczył Alvaro który nie dał szans bramkarzowi gości. W 60 minucie 2:0, wrzutka z prawego skrzydła Grosickiego wybił piłkę obrońca, a do niej dopadł Rodriguez i strzałem z pierwszej piłki umieścił piłkę w długim rogu bramki. W 77 minuce kontaktowa bramka Sevilli, Rakitić wbił piłkę na siłe w pole karne, ta odbiła się od Torresa i nasz lewy obrońcy zaliczył samobójczego gola. Więcej bramek nie wpadło.

 

Liga BBVA

Estadio Mediterraneo

Frk: 21,285

[4] Almeria 2:1 Sevilla [7]

 

15' Alvaro 1:0

60' Sebastian Rodriguez 2:0

77' Manu Torres sam. 2:1

 

Copa - Baustista (45' Michel) Jakobsen Ischenko Torres - Berdnardello Rodriguez Grosicki Małecki - Alvaro Zongo (77' Kozak)

 

 

Koniec pięknej serii :( W 16 kolejce zagraliśmy z Racingiem Santander i niesety przegraliśmy, znakomity mecz rozegrał Alan Kardec który strzelił nam dwie bramki.

 

Liga BBVA

El Sardinero

Frk: 15,773

Racing Santander 2:0 Almeria

 

5' Alan Kardec 1:0

19' Alan Kardec 2:0

 

Copa - Bautista Jakobsen (45' Michel) Ischenko Torres - Berdnardello Rodriguez (45' Pereyra) Grosicki (79' Tremolada) Małecki - Alvaro Zongo

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz ligowy z dobrze spisującym się ostatnio Getafe. Mecz muszę powiedzieć dość nudny, a jedyna bramka w tym meczu pada w 37 minucie, ładna akcja naszych grajków, wszystko z pierwszej piłki. Alvaro do Grosickiego na bok pola karnego, ten podał na środek do Zongo i on już nie mógł tego zmarnować.

 

Liga BBVA

Estadio Mediterraneo

Frk: 20,858

Almeria 1:0 Getafe

 

37' Jonathan Zongo 1:0

 

Copa - Michel Jakobsen Ischenko Torres - Bernardello (72' Goretzka) Rodriguez (81' Pereyra) Grosicki Małecki - Alvaro Zongo

 

W następnym poście Puchar Króla z Athleticiem Bilbao.

Odnośnik do komentarza

W 5 rundzie Puchari Hiszpani, przegraliśmy... Athletic pokazał nam nasze miejsce w szeregu pokonując nas pewnie, 3:0 po trzech bramkarz Llorente. Inna sprawa, że miałem kłopot z obrońcami ponieważ Ischenko oraz Pallerano byli kontuzjowani, musiałem wziąć gracze z Almerii B. Przed tym meczem pozbyłem się Macieja Iwańskiego, odszedł on do Legii Warszawa za 1.2 mln funtów.

 

Puchar Hiszpani 5 runda

Estadio Mediterraneo

Frk: 20,947

Almeria 0:3 Athletic Bilbao

 

3' Fernando Llorente 0:1

45' Fernando Llorente 0:2

81' Fernando Llorente 0:3

 

Copa - Bautista (9' Tremolada) Jakobsen Soto Torres - Goretzka Rodriguez Grosicki Małecki - Sylla (77' Kozak) Alvaro

 

 

Rewanż to już tylko formalność, mimo to chciałem aby nasi zawodnicy ugrali chociaż remis - udało się to, mogliśmy nawet wygrać, ale straciliśmy bramkę w 89 minucie. Przed tym meczem dołączył do nas senegalczyk Moustahpa Diallo.

 

Puchar Hiszpani 5 runda

San Mames

Frk: 38,341

Athletic Bilbao 1:1 Almeria

 

77' Libor Kozak 0:1

89' Gaizka Toquero 1:1

 

Copa - Michel Jakobsen Diallo Torres - Goretzka Rodriguez Grosicki Małecki - Sylla (45' Kozak) Alvaro

Odnośnik do komentarza

Ehh, po meczach w PH chyba nassze chłopaki się podłamały, w następnej kolejce graliśmy z będącym dopiero na 11 miejscu Sportingiem Gijon. Dwa razy przegrywaliśmy, dwa razy udało nam się dooprowadzić do wyrównania, niestety za trzecim razem już nie - przegrywamy, chociaż byliśmy zdecydowanym faworytem tego spotkania.

 

Liga BBVA

El Molinon

Frk: 13,907

Sporting Gijon 3:2 Almeria

 

15' Mate Bilic 1:0

38' Jonathan Zongo 1:1

47' Ivan Hernandez 2:1

51' Kamil Grosicki 2:2

61' Abel 3:2

 

Gazzaniga - Michel Jakobsen Diallo Torres - Goretzka (45' Bernardello) Rodriguez (78' Pereyra) Grosicki Małecki - Alvaro Zongo (45' Kozak)

 

 

Przed kolejnym meczem dołączył do nas sprowadzony z FC Porto za 1.2 mln funtów, Freddy Guarin, w związku z przyjściem tego zawodnik nasz młody Rodriguez zostanie wypożyczony. W 19 kolejce zagraliśmy z Espanyolem Barcelona. Bohaterem tego meczu był zdecydowanie.... sędzia, który nie zaliczył 3 bramek dla Espanyolu. Ostatecznie padł bezbramkowy remis, pierwszy remis w tym sezonie :)

 

Liga BBVA

Estadi de Cornella

Frk: 34,199

Espanyol Barcelona 0:0 Almeria

 

Gazzaniga - Michel Jakobsen Diallo Torres - Bernardello Guarin (72' Pereyra) Małecki Grosicki - Zongo (53' Kozak) Alvaro

 

 

Niestety w tych dwóch meczach musiał bronić młody Gazzaniga, ponieważ Copa pojechał na PNA wraz z reprezentacją WKS. Musiałem sprowadzić nowego bramkarza, mój wybór padł na będącego bez klubu Didiera Ovono, który dołączy do nas jeszcze przed meczem z Realem Madryt.

 

TABELA

Odnośnik do komentarza

No i cóz.. z Realem było tak jak miało być.. chociaż nie spodziewałem się, że aż takie baty dostaniemy. Ovono niestety nie miał udanego debiutu - nie zawinił przy żadnej bramce, no ale troche ich wpuścił.

 

Liga BBVA

Santiago Bernabeu

Frk: 76,929

Real Madryt 6:0 Almeria

 

11' Gonzalo Higuain 1:0

18' Cristiano Ronaldo 2:0

25' Gonzalo Higuain 3:0

45+1' Xabi Alonso 4:0

54' Gonzalo Higuain 5:0

90+2' Gonzalo Higuain 6:0

 

Ovono - Michel Jakobsen Diallo Torres - Bernardello Guarin Małecki Grosicki - Zongo Alvaro (71' Kozak)

 

W następnej kolejce graliśmy z imiennikiem Real Madryt, klubem z Sociedad. Znakomicie rozpoczęliśmy ten mecz, po 35 minutach prowadziliśmy już 4:0, w 1 minucie trafił Alvaro, w 7 i 9 strzelił Grosicki oraz w 35 bramkarza pokonał Zongo. Sociedad rozpoczął swoją pogoń w drugiej połowie, na szczęście nie starczyło im czasu i mecz zakończył się naszą wygraną.

 

Liga BBVA

Estadio Mediterraneo

Frk: 20,880

Almeria 4:3 Real Sociedad

 

1' Alvaro 1:0

7' Kamil Grosicki 2:0

9' Kamil Grosicki 3:0

35' Jonathan Zongo 4:0

45' Mykola Ischenko sam. 4:1

65' Joseba Llorente 4:2

68' Jefferson Montero 4:3

 

Ovono - Michel Jakobsen Ischenko Torres - Bernardello Guarin Aaron (45' Tremolada) Grosicki - Alvaro (87' Kozak) Zongo

Odnośnik do komentarza

No i cóz.. z Realem było tak jak miało być.. chociaż nie spodziewałem się, że aż takie baty dostaniemy. Ovono niestety nie miał udanego debiutu - nie zawinił przy żadnej bramce, no ale troche ich wpuścił.

 

Liga BBVA

Santiago Bernabeu

Frk: 76,929

Real Madryt 6:0 Almeria

 

11' Gonzalo Higuain 1:0

18' Cristiano Ronaldo 2:0

25' Gonzalo Higuain 3:0

45+1' Xabi Alonso 4:0

54' Gonzalo Higuain 5:0

90+2' Gonzalo Higuain 6:0

 

Ovono - Michel Jakobsen Diallo Torres - Bernardello Guarin Małecki Grosicki - Zongo Alvaro (71' Kozak)

 

W następnej kolejce graliśmy z imiennikiem Real Madryt, klubem z Sociedad. Znakomicie rozpoczęliśmy ten mecz, po 35 minutach prowadziliśmy już 4:0, w 1 minucie trafił Alvaro, w 7 i 9 strzelił Grosicki oraz w 35 bramkarza pokonał Zongo. Sociedad rozpoczął swoją pogoń w drugiej połowie, na szczęście nie starczyło im czasu i mecz zakończył się naszą wygraną.

 

Liga BBVA

Estadio Mediterraneo

Frk: 20,880

Almeria 4:3 Real Sociedad

 

1' Alvaro 1:0

7' Kamil Grosicki 2:0

9' Kamil Grosicki 3:0

35' Jonathan Zongo 4:0

45' Mykola Ischenko sam. 4:1

65' Joseba Llorente 4:2

68' Jefferson Montero 4:3

 

Ovono - Michel Jakobsen Ischenko Torres - Bernardello Guarin Aaron (45' Tremolada) Grosicki - Alvaro (87' Kozak) Zongo

Odnośnik do komentarza

Kolejne wielke baty... tym razem przegraliśmy 0:6 z Valencią, naszym katem okazał się lewy obrońca, Jeremy Mathieu który ustrzelił hattricka.

 

Liga BBVA

Mestalia

Frk: 48,346

Valencia 6:0 Almeria

 

14' Willian 1:0

19' Jeremy Mathieu 2:0

34' Roberto Soldado 3:0

45+2' Jeremy Mathieu 4:0

83' Pablo Piatti 5:0

88' Jeremy Mathieu 6:0

 

Copa - Michel Jakobsen Ischenko Torres - Bernardello Guarin Aaron (45' Małecki) Grosicki - Alvaro Zongo

 

W kolejne kolejce graliśmy ze zdecydowanie niżej notowaną Granadą, nie myślałem o jakimś pozytywnym wyniku, patrząc na morale naszych grajków, jednak udało się. W 17 minucie było 1:0, Michel chciał dograć w pole karne, jednak piłke wybili obrońcy, do niej dopadł Alvaro i pięknym strzałem pod poprzeczkę wysunął nas na prowadzenie. W 44 minucie mamy 2:0, dobra piłki Pereyry do Zongo i czarnoskóry napastnik wykorzystał tą sytuacje z zimną krwią. W 63 Granada łapie kontakt, bramkę strzelił nasz były zawodnik Ulloa, jednak to było wszystko na co stać Granade, wygraliśmy ten mecz.

 

Liga BBVA

Estadio Mediterraneo

Frk: 21,177

Almeria 2:1 Granada

 

17' Alvaro 1:0

44' Jonathan Zongo 2:0

63' Leonardo Ulloa 2:1

 

Copa - Michel Jakobsen Ischenko Torres - Bernardello Pereyra (52' Boukhari) Grosicki Małecki - Alvaro Zongo

Odnośnik do komentarza

Następna kolejka z Malagą, tutaj już byłem pewien, że przegramy - mimo to zaskoczyła mnie postawa naszego zespołu, mogliśmy nawet zremisować, ale niestety w Maladze gra taki as jak Rondon który strzelił jedyną bramkę w tym meczu.

 

Liga BBVA

Estadio Mediterraneo

Frk: 20,906

Almeria 0:1 Malaga

 

22' Salomon Rondo 0:1

 

Copa - Michel Jakobsen Ischenko Torres (45' Bautista) - Bernaerdello (75' Goretzka) Pereyra Aaron (51' Tremolada) Małecki - Alvaro Zongo

 

W 25 kolejce graliśmy z Realem Zaragozą, i wreszcie udało się odbudować morale zespołu. W 13 minucie mamy 1:0, do piłki ustawionej na około 20 metrze podszedł Pereyra i uderzeniem w samo okienko pokonał bramkarza. Tuż przed przerwą 2:0, znakomita kontra naszych grajków, wyszli 3 na 1 i nie mogli tej sytuacji zmarnować, Alvaro zagrał na środek pola karnego do Zongo i a ten bez problemu umieścił piłkę w bramce. W 53 minutice 3:0, ostatnia bramka w tym meczu - Pereyra podał w uliczkę do Zongo i on uderzył po długim słupku nie dająć szans szans na obrone Roberto.

 

Liga BBVA

La Romareda

Frk: 20,551

Real Zaragoza 0:3 Almeria

 

12' Mauricio Pereyra 0:1

45' Jonathan Zongo 0:2

53' Jonathan Zongo 0:3

 

Copa - Bautista Jakobsen Ischenko Torres - Bernardello Pereyra Grosicki Małecki - Alvaro Zongo

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...