Skocz do zawartości

Spurs


bonbon

Rekomendowane odpowiedzi

Football manager 2012

Baza danych: duża

Łatka: najnowsza

Ligi: Anglia (2), Brazylia (2), Bułgaria (2), Hiszpania (2), Holandia (2), Islandia (2), Niemcy (2), Polska (2), Słowacja (1), Słowenia (2), Włochy (2)

Zasady: własne (bez edytora, bez save&load)

 

 

Jak patrze na te kariery, to prawie każdy zaczyna mało znanymi klubami.. jak nie 4 liga Polska, to 6 liga Angielska, Polonia Leszno, Nuenaton, może wreszcie jakaś odmiana?

Postanowiłem opisać dla Was moją tak na prawdę pierwszą przygodę z lepszym klubem. Mój wybór padł na popularne Ostrogi czyli Tottenham Hotspur. Cóż, wiadomo moim celem będzie mistrzostwo Anglii, ale czy się to uda? Zobaczymy. Ta kariera będzie opisywania w podobny sposób do White Star Army, czyli miesięcznie podsumowania.

Odnośnik do komentarza

Wracam :) Wybaczcie, że tak długo nie było jakiegokolwiek posta - święta :) Więc na początek, transfery oraz sparingi:

 

Transfery z klubu:

 

David Button (do Blackpool za 800 tys. funtów)

Jake Livermore (wypożyczenie do Leeds United)

 

 

Transfery do klubu:

 

Ibrahim Afellay (z FC Barcelony za 1.7 mln funtów)

Isaac Vorsah (z Hoffenheim za 4 mln funtów)

Andriy Yarmolenko (z Dynama Kijów za 10.5 mln funtów)

 

 

 

Sparingi:

 

13.07.2011 - AS Saint Etienne 2:2 Tottenham Hotspur (Jermain Defoe x2)

16.07.2011 - Leyton Orient 1:3 Tottenham Hotspur (Jermain Defoe, [Lee Butcher], [Terrell Forbes])

20.07.2011 - San Jose 1:3 Tottenham Hotspur (Kyle Walker, Niko Kranjcar, [Chris Bennet-Grant])

23.07.2011 - Queen Of South 3:1 Tottenham Hotspur (Jake Livermore)

27.07.2011 - Huddrsfield 1:6 Tottenham Hotspur (Ibrahim Afellay x3, Giovani Dos Santos, Massimo Luongo)

 

 

Przygotowania do sezonu dość dobre, nasze nowe nabytki dobrze sobie pogrywają. Jedynie nie miałem okazji sprawdzić Yarmolenki, ale myślę, że da radę bez problemu w Premier League.

 

Kadra na sezon 2011/12:

 

Bramkarze:

 

Gomes (BRA, 30)

Carlo Cudicini (ITA, 37)

 

Podstawowym bramkarzem oczywiście będzie Gomes, Cudicini jego zmiennikiem. Brada Friedela odesłałem do rezerw.

 

 

Obrońcy:

 

Dominic Ball (ENG, 15)

Isaac Vorsah (GHA, 23)

Kyle Walker (ENG, 21)

Benoit Assou-Ekotto (CMR, 27)

Bongani Khumalo (RSA, 24)

Michael Dawson (ENG, 27)

William Gallas (FRA, 33)

 

Prawa strona Walker, lewa strona Ekotto, tego jestem pewien na 100%. Na środku wielka rywalizacja, Gallas, Dawson, Kaboul Vorsah :) Zobaczymy jak to będzie.

 

Pomocnicy:

 

Tom Huddlestone (ENG, 24)

Ibrahim Afellay (NED, 25)

Rafael van der Vaart (NED ,28)

Gareth Bale (WAL, 22)

Niko Kranjcar (CRO, 26)

Scott Parker (ENG, 30)

Aaron Lennon (ENG, 24)

Luka Modrić (CRO, 25)

Sandro (BRA, 22)

 

Tutaj też spora rywalizacja, pewniakiem na lewej pomocy jest Bale. Na prawej rywalizować będą Lennon, Afellay, a o pozycje rozgrywającego Kranjcar oraz Modrić. Jako DP prawdopodobnie Huddlestone.

 

 

Napastnicy:

 

Louis Saha (FRA, 32)

Jermain Defoe (ENG, 28)

Giovani dos Santos (MEX, 22)

Emmanuel Adebayor (TOG, 27)

Andriy Yarmolenko (UKR, 21)

 

Tutaj spora rywalizacja, jedynie Saha daleko w tyle. Na początku będę stawiał na parę Yarmolenko - Adebayor, co będzie później to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

@Fasol - Huddlestone już w pierwszym meczu doznał kontuzji, więc Parker dostanie swoją szansę.

 

@paw3u - King poleciał do rezerw, nie pasuje mi ten zawodnik :) Sandro kontuzjowany, jak wyzdrowieje to może dostanie szansę, o van der Vaarcie zapomniałem wspomnieć przy prezentacji kadry, oczywiście on będzie podstawowym rozgrywającym, a Modrić włączy się do rywalizacji na skrzydłach.

Odnośnik do komentarza

Sierpień cz. 1

 

Zacznijmy od transferów, z naszego zespołu odeszło dwóch zawodników, Massimo Luongo za 350 tys. funtów do Boltonu, oraz Dean Parrett na zasadzie wypożyczenia do Bournemouth.

 

13.08.2011 - [?] Tottenham Hotspur 2:0 Sunderland [?] (Isaac Vorsah, Emmanuel Adebayor)

Gomes - Walker Vorsah Kaboul Ekotto - Huddlestone (90' Parker) Modrić (45' Lennon) Bale (17' Afellay) v.d.Vaart - Adebayor Defoe

 

17.08.2011 - El. LE - Tottenham Hotspur 3:0 Slovan Bratyslava (Ibrahim Afellay, Emmanuel Adebayor, Jermain Defoe)

Gomes - Walker Dawson Kaboul Ekotto - Parker v.d.Vaart Afellay Modrić - Adebayor Defoe

 

20.08.2011 - [20] Wolverhampton 2:2 Tottenham Hotspur [6] (Adnriy Yarmolenko, Giovani dos Santos)

Gomes - Walker Vorsah Kaboul Ball (45' Ekotto) - Parker Afellay (79' Lennon) Modrić Kranjcar - d.Santos Yarmolenko

 

24.08.2011 - El. LE - Slovan Bratyslava 2:4 Tottenham Hotspur (Rafael van der Vaart x2, Aaron Lennon, Jermain Defoe)

Gomes - Walker (61' Vorsah) Dawson Kaboul Ekotto (52' Khumalo) - Parker Modrić v.d.Vaart Lennon - Bale Adebayor

 

27.08.2011 - [7] Tottenham Hotspur 3:0 Blackburn Rovers [20] (Rafael van der Vaart x2, Andriy Yarmolenko)

Gomes - Walker (45' Kaboul) Vorsah Dawson Ekotto - Parker Afellay Modrić v.d.Vaart - Adebayor Yarmolenko

 

 

Wporzo miesiąc, troche kijowo wyszło z Wilkami, bo straciliśmy bramkę w 93 minucie, no ale, nie można cały czas wygrywać. Do Ligi Europejskiej weszliśmy bez większego problemu, a w niej zagramy z: Mainz, Viktorią Pilzno oraz Palermo.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2011 cz. 1

 

Pierwszy mecz w tym miesiącu przyszło nam grać z West Bromwich Albion, nie ukrywam, że oczekiwałem tylko i wyłącznie zwycięstwa z tą ekipą. Udało się to. Na bramki musieliśmy czekać aż do 2 połowy, wtedy to Adebayor obsłużył znakomitym podaniem Yarmolenke a ten spokojnie pokonał bramkarza. Druga bramka pada w 67 minucie, Afellay posłał bombę z około 30 metrów w samo okienko, Foster bez szans.Trzecia bramka w 82 minucie, znów akcja dwójki Adebayor i Yarmolenko i to ten drugi pokonuje znowu bramkarza. Zaraz po tej bramce zryw West Bromwich, i Gera jedną z nielicznych akcji zamienia na bramkę.

 

Premier League

(Stadion)The Hawthorns (West Bromwich)

Frk: 25,096

West Bromwich Albion 1:3 Tottenham Hotspur

46' Andriy Yarmolenko 0:1

67' Ibrahim Afellay 0:2

82' Andriy Yarmolenko 0:3

83' Zoltan Gera 1:3

 

 

Czas na pierwszy mecz w grupie H Ligi Europejskiej, mierzymy się na własnym stadionie z niemiecką ekipą FSV Mainz. Znowu na bramki musieliśmy czekać aż do 2 połowy, Assou-Ekotto bardzo dobrze dograł ze skrzydła do Defoe a ten na raty pokonał bramkarza Mainz. W 74 staje się to, czego chciałem uniknąć - wyrównanie. Jedna z niewielu składnym akcji Mainz, Zidan dograł na bok pola karnego do Stiebera a ten oddał zaskakujący strzał i pokonał Gomesa.

 

Liga Europejska, Grupa H

White Hart Lane

Frk: 36, 310

Tottenham Hotspur 1:1 FSV Mainz

48' Jermain Defoe 1:0

74' Zoltan Stieber 1:1

 

 

Teraz pytanie do Was, czy chcecie abym opisywał mecze tak jak w tym poście, czy może lepiej miesięczne podsumowania?

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2011 cz. 2

 

5 kolejka ligi, kibice już są przygotowani na prawdziwy hit kolejki - Tottenham Hotspur - Manchester United. Mecz godny hitu, niestety kibice United nie byli po nim w dobrych nastrojach...... :D:D:D:D Prowadzenie zyskujemy po samodzielnej akcji Adebayora, który wykonał fajny rajd i wykończył go z silnym strzałem. Druga bramka pada w 18 minucie, Modrić wrzucił piłkę w pole karne, defensorzy MU wybili przed pole, a tam Kaboul przy....walił z całej siły pod poprzeczke, De Gea poraz drugi kapituluje. 25 minuta i mamy już 3:0, van der Vaart znakomicie dograł w pole do Yarmolenki, ten wprost w bramkarza, ale do dobitki doszedł właśnie Holender i z zimną krwią wykończył tą niemal 100% sytuację. Już 6 minut później mamy 4:0 :) Znakomicie współgra duet Yarmolenko - Adebayor, pierwszy dogrywał, drugi przypakował bramkę. 35 minuta i United się budzi, mamy honorową bramkę, zagubiła się nasza obrona i Hernandez wpakował piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą dobijamy Manchester, kolejna dobra akcja Yarmolenki, podał do Togijczyka a ten trafił do bramki. W drugiej połowie trafiamy jeszcze 2x, Lennon oraz Modrić.

 

Premier League

White Hart Lane

Frk: 36,310

Tottenham Hotspur 7:1 Manchester United

10' Emmanuel Adebayor 1:0

18' Younes Kaboul 2:0

26' Rafel van der Vaart 3:0

31' Emmanuel Adebayor 4:0

34' Javier Hernandez 4:1

39' Emmanuel Adebayor 5:1

71' Aaron Lennon 6:1

82' Luka Modrić 7:1

 

Następny mecz to puchar ligi z drugoligowym Birmingham City. Nie będę się tutaj zbytnio rozpisywał, powiem tylko, że mieliśmy gigantyczną przewagę i pewnie wygraliśmy ten mecz.

 

Puchar Ligi 3 runda

White Hart Lane

Frk: 32,725

Tottenham Hotspur 4:0 Birmingham City

63' Andriy Yarmolenko 1:0

68' Ibrahim Afellay 2:0

78' Michael Dawson 3:0

90' Rafel van der Vaart 4:0

Odnośnik do komentarza

@Fenomen - każda moja kariera ma w sobie jakieś kontrowersje :)

 

W 6 kolejce mamy kolejny hit - mierzymy się na wyjeździe z Liverpoolem, zespołem który spisuje się poniżej oczekiwań albowiem zajmuje 12 miejsce. Było to widać w tym meczu, od początku meczu mieliśmy przewagę. Jednak pierwsza bramka pada w 36 minucie po przypadkowej akcji. Afellay wrzucił z rzutu rożnego w pole karne, później Dawson odegrał mu na skrzydło aby ten poprawił jakość dośrodkowania, w polu karnym niezły ping-pong a najbardziej zorientowany w tym wszystkim był Vorsah który skierował piłkę do siatki. W 86 minucie dobijamy L'pool, dobry rajd Yarmolenki został przerwany faulem Skrtela, do piłki ustawionej na około 24 metrze doszedł Bale i przepięknie uderzył w samo okienko bramki Reiny. Wygrywamy z kolejnym potentatem, i zajmujemy już teraz 1 miejsce w tabeli.

 

Premier League

Anfield Road

Frk: 45,325

[12] Liverpool 0:2 Tottenham Hotspur [3]

 

36' Isaac Vorsah 0:1

86' Gareth Bale 0:2

 

Gomes - Kaboul Vorsah Dawson Ekotto (45' Walker) - Parker Afellay Bale v.d.Vaart (45' Modrić) - Adebayor Yarmolenko

 

Druga kolejka Ligi Europejskiej, po nieudanym starcie z Mainz mierzymy się na wyjeździe z czeskim zespołem Viktorią Pilzno. Oczywiście byliśmy faworytami tego spotkania i pokonaliśmy pewnie zespół z Pilzna, bo aż 5:0.

 

Puchar EURO, Grupa H

Stadion Mesta Plzne

Frk: 7,425

[4] Viktoria Pilzno 0:5 Tottenham Hotspur [3]

39' Emmanuel Adebayor 0:1

43' Emmanuel Adebayor 0:2

48' Rafael van der Vaart 0:3

74' Emmanuel Adebayor 0:4

90' Andriy Yarmolenko 0:5

 

Gomes - Walker Vorsah (67' Khumalo) Dawson Ekotto - Parker Modrić Bale v.d.Vaart - Adebayor Yarmolenko

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz to "małe derby" Londynu, graliśmy na własnych boisku z Fulham. Prowadzenie obejmuje dość szybko, w 16 minucie młodziutki Ball wrzucił w pole karne, a tam togijska bestia w swoim stylu wykończyła akcje. W 40 minucie Ball staje się antybohaterem, Sidwell wrzucił piłkę w pole karne, Hangeland uderzał na bramkę a Ball tak niefortunnie ją wybijał, że trafił do własnej siatki. W 47 minucie Sidwell wylatuje z boiska za faul na Bale'u, a w 52 minucie prowadzimy 2:1, znów Ball dograł do Adebayora a nasz najlepszy strzelec wykończył sytuacje z zimną krwią. W 79 minucie podwyższamy prowadzenie, Modrić dobrze zagrał w uliczkę do Yarmolenki a Ukrainiec takich sytuacji nie marnuje. W samej końcówce, w 90 minucie dobijamy Fulham, znowu akcja pary Modrić - Yarmolenko i to właśnie Andriy przechodzi bramkarza i ładuje piłkę do bramki. 4:1 :)

 

Premier League

White Hart Lane

Frk: 36,310

[1] Tottenham Hotspur 4:1 Fulham Londyn [8]

 

15' Emmanuel Adebayor 1:0

41' Dominic Ball sam. 1:1

47' Steve Sidwell cz.k.

52' Emmanuel Adebayor 2:1

79' Andriy Yarmolenko 3:1

90' Andriy Yarmolenko 4:1

 

Gomes - Walker Vorsah (30' Khumalo) Dawson Ball - Parker Afellay Kranjcar Modrić - Adebayor Yarmolenko

 

 

Kolejny mecz ligowy, tym razem gramy z będącymi na miejscu spadkowym Queens Park Rangers. Mimo iż QPR jest na spadku nie poszło tak łatwo jakby się to mogło wydawać. Do przerwy bez bramek, gra wyrównana, ba nawet QPR mogło prowadzić, ale znakomitą sytuację zmarnował Cisse. W 61 minucie koniec nadzieji gospodarzy, Bale dograł ze skrzydła do Modrica a ten z woleja nie dał szans Kenny'emu. W ostatniej minucie gry mamy 2:0, znów Bale wrzucał z lewego skrzydła i tym razem na długim słupku znalazł się Afellay i bez problemu skierował piłkę do siatki głową.

 

Premier League

Loftus Road

Frk: 17,664

[18] Queens Park Ranger 0:2 Tottenham Hotspur [1]

 

61' Luka Modrić 0:1

90+2' Ibrahim Afellay 0:2

 

Cudicini - Kaboul Vorsah Dawson Ekotto - Huddlestone (45' Sandro) Afellay Bale v.d.Vaart (45' Modrić) - Adebayor Yarmolenko

Odnośnik do komentarza

3 kolejka LIgi Europejskiej, graliśmy z Palermo, które z kompletem dwóch zwycięstw przewodziło w grupie. Cóż, w tej edycji LE nie idzie nam najlepiej, tak też było w tym meczu. Co prawda szybko wyszliśmy na prowadzenie, bo już w 11 minucie za sprawą niezawodnego Adebayora, ale już w 19 minucie był remis, kapitalna kontra w wykonaniu gości, Hernandez pognał z piłką na naszą połowę, podał do Miccoliego który znakomicie mu odegrał w tempo z pierwszej piłki i mamy 1:1. Tuż przed przerwą tracimy kolejną bramkę, rzut wolny z bocznego sektora boiska, Miccoli dograł w pole karne a najwyżej wyskoczył Della Bocca i umieścił piłkę w siatce. W przerwie zmotywowałem moich zawodników, ale wystarczyło to tylko na remis. Ogromny błąd bramkarza przyjezdnych, Tzorvasa który źle wybił piłkę, bo wprost na głowę Defoe który zagrał do Adebayora a Togijczyk wykończył akcję.

 

Puchar EURO, Grupa H

White Hart Lane

Frk: 35,969

[2] Tottenham Hotspur 2:2 Palermo [1]

 

11' Emmanuel Adebayor 1:0

19' Abel Hernandez 1:1

45+1' Francesco Della Rocca 1:2

72' Emmanuel Adebayor 2:2

 

Cudicini - Walker Vorsah Dawson Ekotto - Sandro Afellay Bale (45' Lennon) v.d.Vaart (35' Modrić) - Adebayor Yarmolenko (69' Defoe)

 

W 9 kolejce Premier League spotkaliśmy się z Newcastle United, byliśmy faworytami tego meczu i nie zawiedliśmy kibiców. Już w 3 minucie dos Santos wykończył pięknym strzałem podanie od Modrica. W 18 minucie strzelamy ostatnią bramkę w tym meczu, dobry pressing Yarmolenki na Collocinim i obrońca gości pakuje piłkę do własnej siatki. Do końca meczu obydwie drużyny miały sytuację, ale nic nie wpadło.

 

Premier League

White Hart Lane

Frk: 36,610

[1] Tottenham Hotspur 2:0 Newcastle United [6]

 

3' Giovani dos Santos 1:0

18' Fabricio Collocini sam. 2:0

 

Gomes - Kaboul Vorsah Dawson (13' Gallas) Ball - Huddlestone d.Santos Bale Modrić - Adebayor Yarmolenko

 

 

Po meczu z Newcastle, gdy już wracałem do domu, zaczepił mnie jeden dziennikarz portalu goal.com....

 

[Dziennikarz] - Witam Pana, czy mógłbym zadać kilka pytań?

[Ja] - Witam również, jasne

[D] - Doszły mnie słuchy, że już zaczynacie działać na rynku transferowym, czy to prawda?

[J] - Oczywiście, lepiej zacząć teraz, aby już na początku okienka mieć do dyspozycji nowych grajków

[D] - A zdradzi Pan, jaką bombę szykujecie na zime?

[J] - Niestety, nie mogę tego powiedzieć.

[D] - A no szkoda, ale ja już wiem co planujecie. Myśli Pan, że Nani sprawdzi się w Pana ekipie?

[J] - [Do licha.. jak oni się dowiedzieli?!] - Hehe, jesteście sprytniejsi niż myślałem. Tak właśnie, już jesteśmy blisko sprowadzenia Naniego, już tylko pozostało wynegocjowanie kontraktu z samym zawodnikiem.

[D] - Można wiedzieć ile za niego zapłacicie?

[J] - Jak na zawodnika takiej klasy to nie dużo, o dziwo Manchester wystawił go na listę transferową, zapłacimy tylko 10 milinionów funtów.

[D] - Dziękuję bardzo za wywiad

[J] - Także dziękuję.

Odnośnik do komentarza

W kolejnej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej zagraliśmy z naszym klubem filialnym - Leyton Orient, tak jak prognozowali bukmacherzy poszło szybko łatwo i przyjemnie :)

 

Puchar Ligi 4 runda

White Hart Lane

Frk: 36,310

Tottenham Hotspur 2:0 Leyton Orient

 

42' Luka Modrić 1:0

90+2' Emmanuel Adebayor 2:0

 

Gomes - Walker Vorsah Khumalo Ekotto - Sandro d.Santos Bale Modrić - Adebayor Yarmolenko (45' Defoe)

 

10 kolejka ligowa, graliśmy na wyjeździe ze Swansea. Mecz od początku nie układał się po naszej myśli, atakowaliśmy cały czas, lecz nie graliśmy zbyt skutecznie. Nawet gdy czerwoną kartkę dostał zawodnik gospodarzy, Luke Moore nie mogliśmy pokonać bramkarza Swansea. Cóż, trzeba się zadowolić bezbramkowym remisem.

 

Premier League

The Liberty Stadium

Swansea 0:0 Tottenham Hotspur

 

39' Luke Moore cz.k.

 

Gomes - Walker Kaboul Khumalo Ekotto - Huddlestone Afellay Bale v.d.Vaart (45' Modrić) - Adebayor Yarmolenko

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...