Skocz do zawartości

rafik1983

Rekomendowane odpowiedzi

29.08.2012- II liga grupa wschodnia 7/34

 

Beskid Andrychów(1) - Stal Mielec(15) 2:0 (1:0)

 

1-0 Dudu 27

2-0 Mateusz Orzechowski 71

 

Zawodnik meczu: Marcin Fieden (Beskid) 7,6

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramki z meczu

 

 

Krótko o meczu:

 

Byliśmy faworytami tego pojedynku i nie zawiedliśmy kibiców. Pewne zwycięstwo i apetyty rosną. Prowadzimy w tabeli i w naszych głowach powoli pojawia sie myśl o awansie do pierwszej ligi. Ozdobą meczu piękny gol z rzutu wolnego Orzechowskiego.

 

 

 

2.09.2012- II liga grupa wschodnia 8/34

 

Stal Rzeszów(5) - Beskid Andrychów(1) 0:1 (0:1)

 

0-1 Grzegorz Wojdyga (sam) 31

 

 

Zawodnik meczu: Marcin Fieden (Beskid) 7,3

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramka z meczu

 

 

Krótko o meczu:

 

Nasza świetna passa w debiutanckim sezonie drugoligowym trwa nadal. Tym razem naprawdę muszę przyznać, że zwyciężyliśmy w bardzo szczęśliwych okolicznościach. Gospodarze mieli pecha. Obijali słupki i poprzeczkę naszej bramki. Marnowali stuprocentowe okazje. Na dodatek strzelili sobie samobója. Dzięki wygranej umocniliśmy się na pierwszym miejscu w tabeli z sześcioma punktami przewagi nad Wigrami Suwałki.

 

 

Lekcja nr 1

Przedstawiciel handlowy, sekretarka oraz menedżer idą na obiad i nagle ich oczom ukazuje się cudowna lampa Aladyna.

Pocierają naczynie, a z niego wyskakuje dżinn i mówi: „Każde z Was może mi przedstawić jedno swoje marzenie”.

 

"Będę pierwsza!" – krzyczy sekretarka. "Chcę opalać się na plaży na Wyspach Kanaryjskich i pić przez słomkę schłodzone mojito".

Ciach! i znika.

 

"A teraz kolej na mnie" – odzywa się przedstawiciel handlowy. "Chcę trafić na Hawaje. Piña colada w wydrążonym ananasie, seksowna murzyńska kobieta robi mi masaż, palę najlepsze kubańskie cygara klasy premium".

Ciach! i znika.

 

"Teraz kolej na Ciebie" – mówi dżinn do menedżera.

 

"Chcę, aby ta dwójka już po obiedzie stawiła się u mnie na dywanik".

 

Jaki jest morał? Zaczekaj, aż Twój szef wypowie się jako pierwszy.

 

Źródło:

www.teksty.jeja.pl

 

 

Odnośnik do komentarza

8.09.2012- II liga grupa wschodnia 9/34

 

Beskid Andrychów(1) - Pelikan Łowicz(11) 2:0 (1:0)

 

1-0 Dudu 23

2-0 Seweryn Michalski 87

 

Zawodnik meczu: Dudu (Beskid) 7,5

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramki z meczu

 

 

Krótko o meczu:

 

To już szósty mecz z rzędu bez straty gola. Odnosimy kolejne zwycięstwo. Powinniśmy strzelić jeszcze kilka bramek, ale moi podopieczni wykazali się ogromną nie skutecznością. Debiutanckiego gola w naszym zespole zdobył Michalski.

 

 

 

 

 

12.09.2012- II liga grupa wschodnia 10/34

 

Beskid Andrychów(1) - Znicz Pruszków(6) 1:2 (1:2)

 

0-1 Krzysztof Kopcinski 12

1-1 Marko Raso 15

1-2 Wojciech Reiman (sam) 21

 

Zawodnik meczu: Mateusz Orzechowski (Beskid) 7,0

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramki z meczu

 

 

Krótko o meczu:

 

Każda seria kiedyś się kończy. Nasza właśnie dobiegła końca. Zagraliśmy słabo. Popełnialiśmy straszliwe błędy w obronie i raziliśmy nieskutecznością w ofensywie. Trzeba szybko zapomnieć o porażce i walczyć dalej.

 

 

 

Tabela II ligi grupa wschodnia po 10 kolejkach

 

 

 

 

 

Lekcja nr 2

Mąż wchodzi do łazienki w momencie, gdy jego żona przestała się kąpać. Ktoś dzwoni do drzwi, żona na szybkiego zawinęła się w ręcznik i biegnie, aby otworzyć. Widzi sąsiada.

 

Tamten na jej widok mówi: "Dostaniesz 500zł, jeżeli tylko zdejmiesz na chwilę ręcznik".

 

Kobieta odsłania swoje ciało, sąsiad przez parę minut patrzy, a następnie wręcza 500zł i wraca do swojego mieszkania.

 

W tym momencie z łazienki wychodzi mąż i pyta, kto to był. "Rafał, sąsiad z naprzeciwka" – odpowiada żona. "O kurcze! Pewnie wreszcie zwrócił 500zł, co mu wcześniej pożyczyłem?"

 

Jaki jest morał? Dziel się z akcjonariuszami informacjami nt. udzielonych pożyczek. W przeciwnym przypadku będziesz tego gorzko żałować.

 

Źródło:

www.teksty.jeja.pl

Odnośnik do komentarza

15.09.2012- II liga grupa wschodnia 11/34

 

Motor Lublin(3) - Beskid Andrychów(1) 0:2 (0:0)

 

0-1 Dudu 62

0-2 Dudu 67

 

 

Zawodnik meczu: Dudu (Beskid) 9,0

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramka z meczu

 

 

Krótko o meczu:

 

Mecz na szczycie ligowej tabeli kończy się naszym zwycięstwem. Do 62 minuty to gospodarze byli strona przeważającą. Dopiero bramka zdobyta przez Dudu podcięła im skrzydła. Gol ten był konsekwencją olbrzymiego błędu obrońcy miejscowych, który chcąc podać do własnego bramkarza podał piłkę prosto do stojącego przez bramka Dudu. Szybko zdobyliśmy drugą bramkę i kontrolowaliśmy wydarzenia boiskowe.

 

 

 

22.09.2012- II liga grupa wschodnia 12/34

 

Beskid Andrychów(1) - Garbarnia Kraków(11) 2:1 (0:1)

 

0-1 Bartosz Praciuk 43

1-1 Michal Salak 64

2-1 Dudu 84

 

 

Zawodnik meczu: Grzegorz Bonk (Garbarnia) 7,6

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramka z meczu

 

 

Krótko o meczu:

 

O pierwszej połowie należy jak najszybciej zapomnieć. Kulminacja naszej fatalnej gry była stracona bramka do szatni po błędzie obrony i bramkarza. W szatni kilka ostrych słów. Dużo ożywienia w ataku wniósł Michal Salak. Zgarniamy kolejne trzy punkty umacniając sie tym samym na pierwszym miejscu w tabeli.

 

 

 

 

 

 

Lekcja nr 3

Mały ptaszek leciał na południe, aby przezimować w łagodniejszych warunkach. Jednak z powodu silnych mrozów zmarzł na kość i spadł na ziemię.

Obok przechodziła krówka i wypróżniła się w miejscu, gdzie akurat leżała ptaszyna.

Nagle ptaszek poczuł ciepło oraz niebywały przypływ energii i zaczął śpiewać. Kot usłyszał śpiew, przybiegł, znalazł ptaka, a następnie go zjadł.

 

Jaki jest morał?

a) Nie każdy, kto robi na ciebie kupę, jest twoim wrogiem;

b) Nie każdy, kto wyciąga cię z g*wna, jest twoim przyjacielem;

c) Jeżeli siedzisz po uszy w g*wnie, najlepiej trzymaj język za zębami.

 

Źródło:

www.teksty.jeja.pl

Odnośnik do komentarza

A dzięki wielkie:) Lecę, lecę bo już z grą do p[przodu jestem, ale że ostatnio nie dało pisać się postów to sie zaległości nazbierało. Twoja video kariera też fajna i oryginalna. A co do mojej kariery to przyznam, że sam jestem zaskoczony, że idzie mi tak fajnie a przede wszystkim z sukcesami i bez save@load.

Odnośnik do komentarza

29.09.2012- II liga grupa wschodnia 13/34

 

ŁKS Łomża(18) - Beskid Andrychów(1) 3:2 (1:1)

 

1-0 Łukasz Adamski (kar) 12

1-1 Szymon Izydorczyk 37

2-1 Marcel Bartosiak 47

3-1 Łukasz Adamski 64

3-2 Michal Salak 65

 

 

Zawodnik meczu: Łukasz Adamski (Łomża) 8,8

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramki z meczu

 

 

Krótko o meczu:

 

W spotkaniu z ostatnim w tabeli zespołem z Łomży postanowiłem dać szanse kilku zawodnikom nacodzień rezerwowym. O tym, że to był błąd szybko sie przekonałem. Gospodarze ruszyli na nas z zaciętością, a my byliśmy bezradni. Widać było brak meczowego ogrania. Mimo tego staraliśmy sie podjąć walkę. Niestety ponieśliśmy wstydliwą porażkę. Lekcja dla mnie: Nie lekceważ przeciwnika!!!

 

 

6.10.2012- II liga grupa wschodnia 14/34

 

Beskid Andrychów(1) - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski(10) 1:0 (1:0)

 

1-0 Michal Salak 6

 

 

Zawodnik meczu: Edison (Beskid) 7,2

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramka z meczu

 

 

Krótko o meczu:

 

Wyszliśmy na mecz z mocnym postanowieniem zmazania plamy na honorze po ostatniej porażce. Ułożyło się wszystko po naszej myśli. Szybko strzelona bramka pozwoliła nam na zrzucenie presji. Chyba jednak za bardzo chłopcy uwierzyli w łatwe zwycięstwo. Mimo naszych ciągłych ataków wygraliśmy skromnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lekcja nr 4

Siedzi orzeł na drzewie. Odpoczywa i się obija. Dostrzega go mały królik i pyta: "Szefie, a czy mogę też tak siedzieć i nic nie robić?"

"Pewnie! Czemu nie?" – odpowiada orzeł.

 

Królik usiadł pod drzewem i zaczął odpoczywać. Nagle zjawił się lis, złapał królika, a następnie go zjadł.

 

Jaki jest morał? Aby siedzieć i nic nie robić, musisz siedzieć bardzo, ale to bardzo wysoko.

 

Źródło:

www.teksty.jeja.pl

Odnośnik do komentarza

13.10.2012- II liga grupa wschodnia 15/34

 

Okocimski Brzesko(11) - Beskid Andrychów(1) 3:0 (0:0)

 

1-0 Łukasz Juszkiewicz 61

2-0 Piotr Darmochwał 72

3-0 Łukasz Madejski 78

 

 

Zawodnik meczu: Radosław Jacek (Brzesko) 8,1

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramki z meczu

 

 

Krótko o meczu:

 

Oj, oj, oj!! Coś ta nasza forma ostatnio w kratkę. Mimo, iż graliśmy w najmocniejszym składzie to gospodarze byli drużyną lepszą i zasłużenie wygrali. Po prostu brak słów by opisać poziom naszej słabej gry. Mimo tego wciąż liderujemy w stawce.

 

 

Tabela II ligi grupa wschodnia po 15 kolejkach

 

 

W najnowszym rankingu FIFA Polska zajmuje 53 pozycje.

 

Ranking FIFA:

 

1. Hiszpania 1514 pkt.

2. Włochy 1364 pkt.

3. Anglia 1299 pkt.

_ _ _ _ _ _ _ _ _

 

53. Polska 589 pkt.

 

Reprezentacją, która poczyniła największe postępy jest Demokratyczna Republika Konga- drużyna ta awansowała z 116 na 73 miejsce.

 

 

20.10.2012- II liga grupa wschodnia 16/34

 

Beskid Andrychów(1) - Wigry Suwałki(4) 0:0 (0:0)

 

 

 

Zawodnik meczu: Edison(Beskid) 7,2

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

 

 

Krótko o meczu:

 

Słabe spotkanie w naszym wykonaniu. Wpadliśmy chyb w mały kryzys, choć jak narazie cały czas zajmujemy pierwsze miejsce. Trzeba coś z tą formą zawodników zrobić.

 

 

 

 

Lekcja nr 5

Ksiądz zaproponował zakonnicy podwiezienie. Zakonnica wsiadła i założyła nogę na nogę, przez co kawałek kolana stał się widoczny.

Ksiądz mało nie spowodował wypadku.

 

Po odzyskaniu kontroli nad samochodem, mimochodem położył rękę na jej nodze.

Na to zakonnica:

"Ojcze, czy pamiętasz psalm 129?"

Ksiądz zabrał rękę, ale przy zmianie biegów jego ręka ponownie ześlizgnęła się na nogę zakonnicy.

 

Tamta ponownie zapytała:

"Ojcze, czy pamiętasz psalm 129?"

Ksiądz na to: "Wybacz siostro, ale moje ciało tak łatwo ulega pokusie!"

 

Po dojechaniu do klasztoru zakonnica ciężko westchnęła i wysiadła.

 

Kiedy ksiądz dojechał do swojego kościoła, czym prędzej zaczął szukać psalmu 129, aż wreszcie go znalazł: Idź śmiało i szukaj. Im wyżej zajdziesz, tym większa będzie radość.

 

Jaki jest morał? Jeżeli nie posiadasz odpowiednich kwalifikacji i kiepsko znasz się na swojej pracy, wiele ciekawych ofert przejdzie ci koło nosa.

 

Źródło: www.teksty.jeja.pl

Odnośnik do komentarza

27.10.2012- II liga grupa wschodnia 17/34

 

Beskid Andrychów(1) - Lech Rypin(16) 1:1 (0:1)

 

0-1 Jacek Imianowski 52

1-1 Szymon Izydorczyk 73

 

 

Zawodnik meczu: Jacek Imianowski (Rypin) 8,0

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramki z meczu

 

Krótko o meczu:

 

Kryzys trwa nadal. Nasza gra wygląda tragicznie. Liczyłem na przełamanie w meczu z drużyną z dołu tabeli, ale nic z tego. Szczęśliwie udało nam się zremisować. Paradoks polega na tym, iż mimo naszej tragicznej formy ciągle liderujemy bo rywale również tracą punkty.

 

 

To dotarliśmy do półmetka rozgrywek. Po pierwszych siedemnastu kolejkach jesteśmy liderem rozgrywek. Pora na rundę rewanżową.

 

Tabela II ligi grupa wschodnia po 17 kolejkach

 

 

 

4.11.2012- II liga grupa wschodnia 18/34

 

Beskid Andrychów(1) - Stomil Olsztyn(7) 1:1 (0:1)

 

0-1 Tomasz Persona 5

1-1 Wojciech Siwek 90+1

 

 

Zawodnik meczu: Patryk Ogórek (Beskid) 7,7

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramki z meczu

 

Krótko o meczu:

 

Nie byliśmy faworytami tego meczu. Stomil szybko potwierdził swoje aspiracje co do tego spotkania i w początkowych minutach zdobył bramkę. Później goście cofnęli się do obrony a my waliliśmy głową w mur. Udało nam się w ostatniej minucie wyrównać. Forma ciągle słaba, ale rywale w dalszym ciągu tracą punkty i dzięki temu ciągle zajmujemy w lidze pierwsze miejsce. W ostatnich dwóch spotkaniach w tym roku nie zagra Mariusz Mikoda, który z powodu kontuzji pauzował będzie około sześciu tygodni.

 

 

 

 

Lekcja 6

Indyk rozmawia z bykiem. "Marzę o tym, aby znaleźć się na samym czubku drzewa. Jednak brakuje mi, niestety, sił".

"Spróbuj mojego łajna – zawiera wiele substancji odżywczych".

 

Indyk dziobnął trochę łajna i poczuwszy energię wlazł na najniższą gałąź. Następnego dnia zjadł jeszcze trochę łajna i wlazł na znajdującą się wyżej gałąź.

 

Za parę dni indyk znalazł się na samym czubku.

 

Tego samego dnia indyk został dostrzeżony przez rolnika, który wyciągnął strzelbę i go zastrzelił.

 

Jaki jest morał? Majstrowanie i kombinowanie z g*wnem pozwala wspiąć się na szczyty, jednak nie gwarantuje tego, że się na nich utrzymasz.

 

 

Źródło: www.teksty.jeja.pl

Odnośnik do komentarza

10.11.2012- II liga grupa wschodnia 19/34

 

Stal Stalowa Wola(13) - Beskid Andrychów(1) 1:1 (0:1)

 

0-1 Michal Salak 26

1-1 Wojciech Fabianowski 90+3

 

 

 

Zawodnik meczu: Wojciech Fabianowski (Stal) 7,3

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramki z meczu

 

 

Krótko o meczu:

 

I już chciałem pochwalić chłopaków za grę, gdy Ci pozwolili na to byśmy stracili tak głupią bramkę w doliczonym czasie gry. W tym meczu jak to ostatnio zwykle bywa szło nam ciężko. Miejscowi raz po raz atakowali nasza bramkę. Długo dopisywało nam szczęście, lecz skończyło ono być po naszej stronie w 94- tej minucie. Pozostał nam jeszcze jeden mecz w tym roku, aby sie przełamać.

 

 

 

18.11.2012- II liga grupa wschodnia 20/34

 

Beskid Andrychów(1) - Radomiak Radom(6) 2:1 (1:0)

 

1-0 Michal Salak 34

2-0 Dudu 62

2-1 Piotr Charzewski 81

 

 

Zawodnik meczu: Damian Byrtek (Beskid) 8,2

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramki z meczu

 

Krótko o meczu:

 

Chcieliśmy wynagrodzić kibica ostatnie słabe wyniki i wygrać ostatni tegoroczny mecz. Udało się nam to choć nie bez problemów. Pewnie prowadziliśmy, ale niestety pozwoliliśmy gościom strzelić kontaktową bramkę co spowodowało bardzo nerwową końcówkę. Liczą się jednak trzy punkty i prowadzenie w tabeli. Teraz czeka nas długa, zimowa przerwa.

 

 

 

Bramkarz Arsenalu Londyn i reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny uczynił miły gest wobec swoich najmłodszych fanów. Niespełna 22-letni piłkarz zapłacił za urodzinowe przyjęcie dziecka w restauracji, do której wybrał się na obiad.

 

Gdy Szczęsny przebywał w lokalu, zauważyła go grupa około 20 dzieci, które świętowały urodziny jednego z nich. Według lokalnego angielskiego dziennika "Loughborough Echo" podeszły one do Polaka i nawiązały rozmowę.

 

Zawodnik Arsenalu chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Opuszczając restaurację, zapłacił rachunek także za przyjęcie dzieci. O geście Polaka uczestnicy tego wydarzenia i ich rodzice dowiedzieli się po fakcie, gdy nie było go już w lokalu.

 

 

źródło:

interia.pl

Odnośnik do komentarza

Przygotowania do rundy wiosennej idą pełną parą. Zakontraktowaliśmy trzy sparingi z bardzo silnymi zespołami i obserwujemy kilku ciekawych graczy. Przydało by się wzmocnić atak.

 

 

Tymczasem w najnowszym rankingu FIFA Polska zajmuje 49 pozycje.

 

Ranking FIFA:

 

1. Hiszpania 1434 pkt.

2. Włochy 1392 pkt.

3. Anglia 1272 pkt.

_ _ _ _ _ _ _ _ _

 

49. Polska 605 pkt.

 

Reprezentacją, która poczyniła największe postępy jest Salwador- drużyna ta awansowała z 126 na 96 miejsce.

 

Rozpoczęło sie okienko transferowe. Zarząd nie zadysponował nam funduszy na transfery, ale zwiększył budżet płac do 1,2 mln. zł.

 

Pierwszą postacią, która pojawiła się w zespole jest 22- letni napastnik Patryk Stefański. Wypożyczyliśmy go do końca przyszłego sezonu z Ruchu Chorzów. Może on również występować na lewej pomocy.

 

 

Pora na pierwszy sparing. Na Stadionie Ślaskim zagraliśmy z Ruchem Chorzów. " Niebiescy" w Ekstraklasie zajmują piętnasta pozycje, ale my na tle ich umiejętności wypadamy bladziutko.

 

 

10.02.2013- Towarzyski

 

Ruch Chorzów - Beskid Andrychów 5:0 (3:0)

 

1-0 Marcin Fieden (sam) 6

2-0 Maciej Rogalski 34

3-0 Marcin Fieden (sam) 43

4-0 Arkadiusz Piech 48

5-0 jakub Smektala 89

 

 

Zawodnik meczu: Andrzej Niedzielan (Ruch) 8,5

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramki z meczu

 

 

Krótki komentarz:

 

To w pierwszym sparingu dostaliśmy lanie i to solidne. W sumie można się tego było spodziewać, biorąc pod uwagę klasę rywala. Szkoda dwóch samobójczych bramkę Fiedena. Mam nadzieję, ze zawodnicy wyciągną odpowiednie wnioski z tego meczu.

 

 

 

Lionel Messi otrzymał ofertę kontraktu z drugoligowego francuskiego klubu Angers. Piłkarz ma 17 lat, urodził się w Kamerunie, posiada francuskie obywatelstwo, a ze słynnym zawodnikiem Barcelony łączy go tylko imię i nazwisko.

 

"Ten piłkarz ma naturalne wyczucie gry" - powiedział o nastolatku Axel Labatiniere, szef skautingu w Angers. Klub z zachodniej Francji zaprosił Messiego na testy i zaproponował mu kontrakt.

17-letni zawodnik, występujący w Toulouse Fontaines, jest środkowym pomocnikiem. Jego pełne imię i nazwisko brzmi Lionel Messi Nyamsi. Na razie utalentowany piłkarz rozważa ofertę Angers.

źródło:

interia.pl

Odnośnik do komentarza

Podpisałem promesę kontraktową z Aleksandrem Januszkiewiczem. Zostanie on naszym zawodnikiem od 1.07.2013 r.. Chłopak ma dziewiętnaście lat, jest napastnikiem. Obecnie występuje w Gwarku Zabrze.

 

Do drużyny dołączył też z FC Nitra za 6 tys. zł. 22- letni słowacki napastnik Marek Gajdosik.

 

Promesę kontraktową podpisałem też z Serbskim napastnikiem Ivanem Jakovljevicem. Ten 22- letni piłkarz zostanie naszym zawodnikiem od 1.07.2013 r.

 

 

Pora na drugi sparing. Tym razem zagramy w Gliwicach z miejscowym Piastem. Nasi rywale obecnie grają w pierwszej lidze zajmując dziewiąte miejsce na półmetku rozgrywek.

 

 

17.02.2013- Towarzyski

 

Piast Gliwice - Beskid Andrychów 1:1 (1:1)

 

1-0 John Nieuwenburg 4

1-1 Dudu 29

 

 

Zawodnik meczu: John Nieuwenburg (Piast) 7,4

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramki z meczu

 

 

Krótki komentarz:

 

Zdecydowanie lepsza postawa moich podopiecznych niż w ostatnim meczu. Byliśmy stroną przeważającą, lecz brakowało skuteczności pod bramka przeciwnika. Cieszy fakt, że forma rośnie i powoli jesteśmy w odpowiedniej dyspozycji do walki o awans do pierwszej ligi.

 

 

 

Lista 10 najlepiej zarabiających piłkarzy w 2011 roku wg "France Football":

 

1. Lionel Messi (FC Barcelona) - 33 mln euro

2. David Beckham (Los Angeles Galaxy) - 31,5 mln

3. Cristiano Ronaldo (Real Madryt) - 29,2 mln

4. Samuel Eto'o (Anży Machaczkała) - 23,3 mln

5. Wayne Rooney (Manchester United) - 20,6 mln

6. Sergio Aguero (Manchester City) - 18,8 mln

7. Yaya Toure (Manchester City) - 17,6 mln

8. Fernando Torres (Chelsea Londyn) - 16,7 mln

9. Kaka (Real Madryt) - 15,5 mln

10. Philipp Lahm (Bayern Monachium) - 14,3 mln

 

źródło: http://www.pilka.pl

 

Odnośnik do komentarza

24.02.2013- Towarzyski

 

Szczakowianka Jaworzno - Beskid Andrychów 1:4 (0:4)

 

0-1 Wojciech Reiman 1

0-2 Edison 11

0-3 Dudu 36

0-4 Łukasz Rupa 39

1-4 Tomasz Skorupski 78

 

 

Zawodnik meczu: Łukasz Rupa (Beskid) 8,7

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramki z meczu

 

 

Krótki komentarz:

 

Świetny ostatni sparing w naszym wykonaniu. Szczególnie w pierwszej połowie pokazaliśmy piękny i skuteczny futbol. Formą błysnął Rupa, który zdobył bramkę i zaliczył trzy asysty. Jesteśmy gotowi do wiosennych rozgrywek ligowych. Pora zacząć walkę o awans do pierwszej ligi.

 

 

Koniec kariery ogłosił Adam Więckowski (piłkarz/ trener). Zaproponowałem mu posadę trenera i oczywiście ją przyjął.

 

 

 

2.03.2013- II liga grupa wschodnia 21/34

 

Sokół Sokółka(11) - Beskid Andrychów(1) 1:5 (1:2)

 

0-1 Patryk Stefański 6

0-2 Szymon Izydorczyk 36

1-2 Krzysztof Wierzbicki 45+2

1-3 Marek Gajdosik 54

1-4 Mateusz Orzechowski 75

1-5 Dudu 83

 

 

 

Zawodnik meczu: Patryk Stefański (Beskid) 9,5

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramki z meczu

 

 

Krótki komentarz:

 

Bardzo sympatyczne zwycięstwo na początek wiosny. Cóż można komentować po takim meczu. Tylko chwalić zawodników. Napewno na uwagę zasługuje nowy nasz nabytek, czyli Patryk Stefański. Gol oraz trzy asysty mówią same za siebie. To sie nazywa debiut. Gola w swoim debiucie strzelił również Gajdosik. Zapowiada się fascynująca wiosna.

 

 

 

Zawodnik Lecha Poznań Semir Stilić został zdyskwalifikowany na sześć meczów i musi zapłacić 20 tys. zł za obraźliwe okrzyki pod adresem Legii Warszawa - taką decyzję podjęła Komisja Ligi Ekstraklasy SA.

 

 

Semir Stilić skandował obraźliwe okrzyki pod adresem Legii podczas fety na zakończenie sezonu. Jego okrzyki błyskawicznie podchwycili kibice "Kolejorza".

W poniedziałek Legia złożyła wniosek w tej sprawie do Komisji Ligi Ekstraklasy SA. Niezależnie od postępowania dyscyplinarnego, zażądała przeprosin od Lecha i samego zawodnika.

W warszawskim klubie zastanawiają się, czy przypadkiem zachowanie piłkarza nie było spowodowane odrzuceniem przez Legię oferty złożonej przez jego menedżera, który proponował grę Stilicia w przyszłym sezonie w Legii.

 

Źródło:

interia.pl

Odnośnik do komentarza

10.03.2013- II liga grupa wschodnia 22/34

 

Beskid Andrychów(1) - Kolejarz Stróże(16) 3:0 (2:0)

 

1-0 Edison 9

2-0 Wojciech Reiman (kar) 17

3-0 Mateusz Orzechowski 85

 

 

Zawodnik meczu: Edison (Beskid) 8,4

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramki z meczu

 

Krótko o meczu:

 

Kolejne pewne zwycięstwo. Przyznam, że od początku układał się świetnie dla nas ten mecz. Szybko strzelona bramka, w 16 minucie czerwona kartka dla Janczyka i goście grali w dziesiątkę. Ogólnie to skończyli mecz w dziewiątkę po kolejnej czerwonej kartce dla ich zawodnika. Idziemy pewnie po awans.

 

 

17.03.2013- II liga grupa wschodnia 23/34

 

Stal Mielec(16) -Beskid Andrychów(1) 3:0 (0:0)

 

1-0 Karol Kusnierz 73

2-0 Karol Kusnierz 83

3-0 Konrad Cacek 88

 

 

Zawodnik meczu: Karol Kusnierz (Beskid) 8,4

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramki z meczu

 

Krótko o meczu:

 

Kolejny mecz z drużyną ze strefy spadkowej, i kolejny raz mamy problem. Potrafimy gromic rywali i nagle przegrywamy. O co tu chodzi? Czyżby zbytnie wiara w umiejetności i w to, iż łatwo sobie poradzimy z rywalem z dolnej półki? Trzeba przełknąć gorycz porażki i grac dalej. W dodatku tracimy prowadzenie w tabeli na rzecz Pogoni Siedlce. Mamy po 45 pkt., ale Siedlczanie maja lepszy stosunek bramek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Górnik Zabrze i Widzew Łódź nie otrzymały licencji na sezon 2012/2013 - taką decyzję podjęła Komisja ds. Licencji Klubów Ekstraklasy pod przewodnictwem Hilarego Nowaka.

 

Komisja rozpatrzyła dokumenty licencyjne 16 klubów najwyższej klasy rozgrywkowej. Licencje otrzymało 12 klubów - Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów, Legia Warszawa, Lech Poznań, Korona Kielce, Polonia Warszawa, Wisła Kraków, KGHM Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Lechia Gdańsk, PGE GKS Bełchatów.

Licencji nie otrzymał klub Górnik Zabrze, ponieważ nie spełnił wymogów infrastrukturalnych wynikających z Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy.

"Komisja uznała, że stadion przy Roosevelta nie nadaje się do organizacji jakichkolwiek imprez masowych. Klub przedstawił umowę z właścicielem stadionu w Sosnowcu, natomiast brakuje jeszcze kilku dokumentów pozwalających na organizację meczów piłkarskich Górnika na tym obiekcie" - skomentował Hilary Nowak, przewodniczący komisji.

Licencji nie otrzymał również łódzki Widzew, ze względu na niespełnienie kryteriów finansowych.

"Brakuje wielu dokumentów, a niektóre przedstawione przez klub nie spełniają zawartych w podręczniku wymogów" - dodał przewodniczący.

W ciągu 5 dni klubom, które nie otrzymały licencji przysługuje prawo do odwołania się od decyzji do Komisji Odwoławczej. Komisja Odwoławcza ma obowiązek rozpatrzyć odwołanie w terminie 7 dni.

Komisja nie podjęła decyzji w sprawie klubów, które zajęły dwa ostatnie miejsca w tabeli ekstraklasy tj. ŁKS Łódź i Cracovii. Wnioski tych klubów, ze względu na spadek do I ligi, zostaną rozpatrzone przez Komisję ds. Licencji klubów I ligi. Natomiast wnioski klubów, które awansowały do ekstraklasy zostaną rozpatrzone w połowie czerwca.

Odnośnik do komentarza

23.03.2013- II liga grupa wschodnia 23/34

 

Beskid Andrychów(2) - Pogoń Siedlce(2) 4:1 (2:1)

 

1-0 Paweł Posmyk 5

1-1 Dudu 9

2-1 Marek Gajdosik 21

3-1 Dudu 66

4-1 Dudu 72

 

 

Zawodnik meczu: Dudu (Beskid) 9,6

 

Info ogólne

Składy

Statystyki meczu

Bramki z meczu

 

Krótko o meczu:

 

To był jeden z najważniejszych meczów tego sezonu. Nie zaczęliśmy dobrze, ale za to jak skończyliśmy. Wygraliśmy pewnie i wysoko. Dziwna ta nasza gra. Przegrywamy ze słabeuszem, by zaraz rozgromić jednego z faworytów do awansu. Ważne, że odzyskaliśmy fotel lidera.

 

 

 

Tymczasem dość nieoczekiwanie dostałem propozycje objęcia posady w drużynie Korony Kielce. Obecnie zespól ten występuje w pierwszej lidze zajmując po 22 kolejkach jedenaste miejsce. Po namyśle i krotki rozmowach postanowiłem spróbować swoich sil w tym klubie. Podpisałem dwuletni kontrakt wart 400 tys zł rocznie.

 

W przedsezonowych założeniach Korona miała za zadanie awansować do Ekstraklasy. Jak widać raczej ten cel już nie jest możliwy gdyż do lidera tracimy 18 pkt. Jeśli chodzi o moją osobę to zarząd na ten moment nie przedstawił mi konkretnych celów. Mam spokojnie budować zespół na kolejny sezon. Póki co trzeba dokończyć obecne rozgrywki w tym składzie, który jest. Szału niestety nie ma.

 

Najpierw kilka zmian w sztabie szkoleniowym. Podziękowałem następującym osoba:

 

Marcin Gawron- asystent

Marek Graba- trener juniorów

Jarosław Niebudek- scout

Łukasz Miller- fizjoterapeuta

Marek Konieczny- fizjoterapeuta

 

Umieściliśmy ogłoszenia o poszukiwaniu fachowców na zwolnione stanowiska. Zobaczymy co z tego wyniknie.

 

Jeśli chodzi o zespół to póki co rewolucji nie będzie. Muszę dokładnie sie najpierw przyjrzeć zawodnikom.

 

Nowym asystentem został 45- letni Tomasz Strejlau.

 

Nadszedł czas na debiut. Zagramy z ostatnią w tabeli Chojniczanką. Sam nie wiem czego sie spodziewać w tym meczu.

 

 

30.03.2013- I liga 23/34

 

Chojniczanka Chojnice(18) - Korona Kielce(11) 1:1 (0:0)

 

0-1 Pavol Stano 55

0-2 Sławomir Pach 59

 

Zawodnik meczu: Pavol Stano (Korona) 7.9

 

Informacje ogólne

Składy

Statystyki

Bramki

 

Krótki komentarz:

 

To debiut za mną. Niezbyt udany. Liczyłem na trzy punkty. Trudno jednak w dwa dni zmienić oblicze zespołu. Przyglądając sie zawodnikom muszę stwierdzić, że konieczne będą wzmocnienia prawie na każdej pozycji na przyszły sezon. Zespół ma tez niskie morale po wcześniejszych wynikach. W tym meczu jednak byliśmy lepsza drużyna i powinniśmy spokojnie wygrać. Niestety szwankowała skuteczność.

 

 

 

 

 

 

Niemcy pieją z zachwytu nad postawą Lewandowskiego

 

Internetowe wydania gazet są pełne zachwytów nad postawą Roberta Lewandowskiego w finałowym meczu Pucharu Niemiec. Polak strzelił dla Borussii Dortmund trzy gole w wygranym 5-2 spotkaniu z Bayernem Monachium. "To bohater numer jeden" - napisał "Die Welt".

"Robert Lewandowski - i wszystko jasne. To bezsprzecznie motor wydarzeń w Berlinie" - można przeczytać w tym dzienniku.

 

Jego redaktorzy, podobnie jak wszystkich pozostałych tytułów, dali polskiemu napastnikowi najwyższą notę.

Reklama

 

"Przez pierwszą połowę praktycznie niewidoczny, później wziął sprawy w swoje ręce. Brakuje przymiotników, by określić jego postawę. Po pierwszej strzelonej bramce całkowicie się rozluźnił i z żelazną konsekwencją punktował. Skuteczny i bezbłędny" - oceniono.

 

Chwalony jest również Łukasz Piszczek. "Interesuje się nim Real Madryt. Udowodnił w sobotę, że nie może być to przypadek. Zatrzymał gwiazdę Bayernu Francka Ribery'ego. Francuz uznawany jest za jednego z najlepszych pomocników na świecie. Polak sobie z nim poradził, a do tego udowodnił, że potrafi również kreować grę w ataku" - napisano.

 

Trzeci z Polaków Jakub Błaszczykowski zebrał także dobre recenzje. "Zrobił to, co do niego należy i jeszcze więcej. Podawał, miał asystę, odbierał i wywalczył rzut karny. Czego można chcieć więcej?" - podsumowano.

 

Najbardziej prestiżowy magazyn piłkarski "Kicker" uznał Lewandowskiego bohaterem spotkania.

 

"Udowodnił, że nie przez przypadek był najskuteczniejszym piłkarzem sezonu w mistrzowskiej ekipie. Trzy gole potwierdziły jego wysoką formę" - stwierdził.

 

Również zdaniem dziennikarzy i kibiców "goal.com" najlepszym zawodnikiem był Lewandowski, który wraz z Błaszczykowskim tuż po zakończeniu meczu nałożyli na siebie biało-czerwoną flagę.

 

"Zrobił to, co potrafi najlepiej i co demonstrował przez ostatnie 34 kolejki Bundesligi. Wszystkie okazje wykorzystywał w wyrachowany sposób. Zagrał efektywnie, a wynikiem jest hat-trick. Bezsprzecznie najlepszy" - oceniono.

 

Wzruszenia po meczu nie potrafił ukryć trener Juergen Klopp. "To był finał, o którym mogłem tylko pomarzyć. Tego nie potrafię nawet ubrać w słowa. Chcę pochwalić Roberta Lewandowskiego. W ciągu ostatnich dwóch sezonów zrobił olbrzymi postęp i wiele mu zawdzięczamy. Zagrał niesamowity mecz, znakomicie wkomponował się w drużynę. On bardzo dobrze do nas pasuje, ale i my do niego. W innej ekipie, która nie funkcjonowałaby tak jak my, mógłby nie błyszczeć tak jak u nas" - zaznaczył.

PAP

 

 

Źródło:

interia.pl

Odnośnik do komentarza

Do zespołu dołączyło dwóch scoutów. Grzegorz Czarnecki i Paweł Górski.

 

 

7.04.2013- I liga 24/34

 

Korona Kielce(14) - Sandecja Nowy Sącz(1) 2:0 (0:0)

 

1-0 Bartłomiej Strzebski 56

2-0 Maciej Korzym 72

 

Zawodnik meczu: Damian Chrzanowski (Korona) 8,7

 

Informacje ogólne

Składy

Statystyki

Bramki

 

Krótki komentarz:

 

Pierwszy mój mecz w roli menadżera Korony przed własną publicznością. Rywal- Sandecja, czyli lider rozgrywek i główny kandydat do awansu. Czego sie spodziewać? Tylko wierzyć w przełamanie zawodników i ich serce do walki. Chłopaki nie zawiedli i zagrali świetnie. Szczególnie Strzębski i Chrzanowski, których to wyciągnąłem z drużyny rezerw. Pierwszy strzela bramkę, a drugi dwukrotnie asystuje. W młodzieży siła. Będzie trzeba dokładnie przeglądnąć nasze zaplecze. Po tym sukcesie musi być już tylko lepiej bo strefa spadkowa niebezpiecznie blisko. Nad pierwszym spadkowym miejscem mamy tylko cztery punkty przewagi.

 

 

Do sztabu szkoleniowego dołączył również trener od przygotowania siłowego Andrzej Szolowski.

 

 

 

13.04.2013- I liga 25/34

 

Olimpia Elbląg(6) - Korona Kielce(8) 2:2 (1:0)

 

1-0 Janusz Dziedzic 15

1-1 Jakub Bak 53

1-2 Oleg Ichim (sam) 84

2-2 Rafał Gil 88

 

Zawodnik meczu: Jakub Bąk (Korona) 7,2

 

Informacje ogólne

Składy

Statystyki

Bramki

 

Krótki komentarz:

 

Oj szkoda straconych punktów, choć w naszym wypadku każde oczko jest ważne. Walczyliśmy dzielnie i mimo szybko straconego gola udało nam się wyjść na prowadzenie. Niestety chwila dekoncentracji i zamiast zwycięstwa mamy tylko remis. Musimy wyciągnąć wnioski na przyszłość.

 

 

Tabela I ligi po 25-ciu kolejkach

 

 

Osiedlowe ksywy

 

Gruby

Albo nieudacznik całej ekipy, który dzieciństwo spędził stojąc na bramce w podwórkowych meczach piłki nożnej ("Gruby, rzucaj się!") i któremu wszyscy zabierali kanapki, albo tłusty, wredny potwór, w którego oczach czai się zło większe niż w rozbieranych zdjęciach Piotra Kupichy - coś jak biały kot perski filmowych złoczyńców. Ten pierwszy będzie w przyszłości księgowym, ten drugi na 87,5% kontrolerem biletów.

 

źródło:

www.teksty.jeja.pl

Odnośnik do komentarza

Tymczasem w najnowszym rankingu FIFA Polska zajmuje 47 pozycje.

 

Ranking FIFA:

 

1. Włochy 1395 pkt.

2. Hiszpania 1347 pkt.

3. Anglia 1227 pkt.

_ _ _ _ _ _ _ _ _

 

49. Polska 640 pkt.

 

Reprezentacją, która poczyniła największe postępy jest Republika Środkowej Afryki- drużyna ta awansowała z 133 na 76 miejsce.

 

 

Jeśli chodzi o naszą reprezentacje to w Eliminacjach do Mistrzostw Świata 2014 radzi sobie średnio.

 

Anglia- Polska 4-1 Info ogólne Składy Statystyki

Polska- San Marino 2-2 Info ogólne Składy Statystyki

Polska- Czarnogóra 2-2 Info ogólne Składy Statystyki

Ukraina- Polska 3-0 Info ogólne Składy Statystyki

Polska- Mołdawia 3-0 Info ogólne Składy Statystyki

 

 

Tabela El. MŚ 2014- grupa 8

 

 

 

21.04.2013- I liga 26/34

 

Korona Kielce(11) - Tremalica Bruk- Bet Nieciecza(10) 4:1 (2:0)

 

1-0 Michał Zieliński 17

2-0 Michał Zieliński 39

3-0 Paweł Sobolewski 53

3-1 Piotr Malarczyk (sam) 60

4-1 Michał Zieliński 64

 

Zawodnik meczu: Michał Zieliński (Korona) 9,6

 

Informacje ogólne

Składy

Statystyki

Bramki

 

Krótki komentarz:

 

Cóż można skomentować po takim meczu. Zagraliśmy świetnie. Fantastyczne zawody rozegrał Zieliński. Forma rośnie i walczymy o jak najwyższe miejsce. Pniemy sie w górę tabeli, ale ogólnie liga jest bardzo wyrównana w tym sezonie.

 

 

Osiedlowe ksywy

 

Łysy

Pierwszy podwórkowy heros, który odkrył, że strzyc się można inaczej niż na "Logo McDonaldsa", dookoła garnka czy zostawiając sobie opadającą na plecy plerezę. To znaczy wykombinował, że połączenie maszynki i jego czerepu może doprowadzić do tego, że będzie miał bardzo krótkiego jeża. Którego, zgodnie ze słowami Konfucjusza - "Raz Łysy, Łysy na zawsze", będzie nosił z dumą do końca życia. Po latach spotkasz go jako bramkarza w lokalu, gdzie będziesz świętował rocznicę ślubu ze swoim owczarkiem alzackim ze swoją żoną.

 

źródło:

www.teksty.jeja.pl

Odnośnik do komentarza

27.04.2013- I liga 27/34

 

Wisła Płock(5) - Korona Kielce(8) 1:0 (0:0)

 

1-0 Kamil Kuzera 81

 

 

Zawodnik meczu: Kamil Kuzera (Plock) 7,4

 

Informacje ogólne

Składy

Statystyki

Bramka

 

Krótki komentarz:

 

To pierwsza porażka z Koroną pod moja wodzą za nami. Zagraliśmy słabo i to jest naprawdę najniższy wymiar kary dla nas. Pogrążył nas w dodatku nasz były zawodnik. Zagraliśmy bez Golańskiego i Malarczyka. Obrona niestety bez nich grała słabo.

 

4.05.2013- I liga 28/34

 

Bogdanka Łęczna(14) - Korona Kielce(10) 2:6 (1:5)

 

0-1 Michał Zieliński 3

0-2 Piotr Malarczyk 11

0-3 Maciej Korzym 19

0-4 Michał Zieliński 23

0-5 Maciej Korzym 40

1-5 Rafał Zawislan 45+1

1-6 Damian Chmielowski 55

2-6 Paweł Sobolewski (sam) 62

 

Zawodnik meczu: Kamil Kuzera (Korona) 7,4

 

Informacje ogólne

Składy

Statystyki

Bramki

 

Krótki komentarz:

 

OJ, co za mecz. Szybko strzelone bramki i pełna kontrola nad wydarzeniami boiskowymi. Pierwsza połowa była perfekcyjna w naszym wykonaniu. Może poza straconą bramką w doliczonym czasie gry. Chyba zawodnicy , a szczególnie Małkowski byli już myślami w szatni. Druga część gry to już spokojniejsza gra. Po ostatniej porażce takie wysokie zwycięstwo naprawdę podbudowało nasze morale i wierzymy, że jeszcze ten sezon do końca nie jest stracony. Swoje premierowe trafienia w barwach Korony zaliczyli Malarczyk i Chmielowski.

 

 

 

Osiedlowe ksywy

 

Mały

Nazywany "Małym" nie bez powodu - z reguły nawet kiedy stał na palcach mogłeś swobodnie nad nim przejść. Kiedy nie był z "Grubym", "Łysym" czy "Siwym" można go też było bez problemu ignorować, groźny stawał się dopiero w stadzie. Jest spora szansa, że gdy po latach wrócisz w okolice rodzinnej piaskownicy, odkryjesz że "Mały" trochę wyrósł, nie jest już wcale mały i ma biceps o obwodzie twojego piwnego brzucha. A gdy pyta się czy masz papierosa, nie odmawiasz, chyba że nie jesteś człowiekiem, tylko zmotoryzowanym oddziałem Gwardii Narodowej.

 

źródło:

www.teksty.jeja.pl

Odnośnik do komentarza

12.05.2013- I liga 29/34

 

Korona Kielce(6) - Zawisza Bydgoszcz(16) 4:2 (2:0)

 

1-0 Michał Zlieliński 13

2-0 Maciej Korzym 31

3-0 Vlastimir Jovanovic 47

3-1 Paweł Kaczmarek 62

3-2 Kamil Majkowski 65

4-2 Maciej Korzym 71

 

Zawodnik meczu: Maciej Korzym (Korona) 7,6

 

Informacje ogólne

Składy

Statystyki

Bramki

 

Krótki komentarz:

 

Pierwsza połowa świetna w naszym wykonaniu. Dwubramkowa zaliczka do przerwy powinna być spokojną przewagą, by pewnie zwyciężyć. Po przerwie zdobyliśmy trzecią bramkę i wydawało się, że rozgromimy rywala. Nagle moi zawodnicy jakby stanęli. Zawisza szybko złapała kontakt i zrobiło sie nerwowo. Jednak zdobyliśmy czwartą bramkę i komplet punktów zostaje u nas. Kontuzji doznał Vukovic i odpocznie około czterech tygodni.

 

 

 

 

 

 

 

 

Osiedlowe ksywy

 

 

Chudy

Wcale nie jest jakoś specjalnie chudy, ale nie jest też łysy, gruby, ani mały. Generalnie jest po prostu nijaki. Idealnie wtapia się w tło, tak, że zachodzi podejrzenie, iż jest tak naprawdę kameleonem zgłębiającym ludzkie zwyczaje poprzez obserwację uczestniczącą. Jego kumple orientują się, że go nie ma, dopiero gdy wszyscy składają się na tanie wino i nagle brakuje 50 groszy, które dorzuciłby "Chudy". Nie wspomina się go na imprezach, nie pamięta po latach, kiedy to zapewne pracuje jako Wałbrzych czy inny niezbyt efektowny krajobraz.

 

 

 

źródło:

www.teksty.jeja.pl

Odnośnik do komentarza

18.05.2013- I liga 30/34

 

Dolcan Ząbki(10) - Korona Kielce(6) 4:4 (2:3)

 

0-1 Paweł Sobolewski 6

0-2 Michał Zieliński 11

0-3 Maciej Korzym 15

1-3 Przemysław Pitry 31

2-3 Damian Chylaszek (kar) 58

2-4 Maciej Korzym 58

3-4 Robert Chwastek 67

4-4 Przemysław Pitry 89

 

 

Zawodnik meczu: Przemysław Pitry (Dolcan) 8,8

 

Informacje ogólne

Składy

Statystyki

Bramki

 

Krótki komentarz:

 

Kur... jego mać!!! Jak można nie wygrać meczu. w którym po kwadransie gry prowadzi sie trzema bramkami. Chyba stanowczo za szybko uwierzyliśmy w łatwe zwycięstwo. Pozwoliliśmy kolejny raz łatwo złapać kontakt rywalowi. Później znowu uzyskaliśmy przewagę i ją roztrwoniliśmy. W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał Jakub Bąk, ale zamiast wpakować piłkę do pustej bramki trafił nią w poprzeczkę.

 

 

Tabela I ligi po 30- stu kolejkach

 

 

Tymczasem mój poprzedni klub, czyli Beskid Andrychów zapewnil sobie awans do pierwszej ligi. Brawo!

 

 

26.05.2013- I liga 31/34

 

Korona Kielce(7) - MKS Kluczbork(4) 3:1 (2:0)

 

1-0 Maciej Korzym 20

2-0 Grzegorz Wnuk (sam) 31

3-0 Pavol Stano 76

3-1 Michał Grunt 88

 

 

Zawodnik meczu: Pavol Stano (Korona) 7,8

 

Informacje ogólne

Składy

Statystyki

Bramki

 

Krótki komentarz:

 

Zagraliśmy bez Malarczyka, który pauzował za nadmiar kartek oraz oczywiście bez kontuzjowanego Vukovica. Na środku pomocy zastępują go na zmianę Strzębski i Michalski. Wyżej notowany rywal jednak był bez szans. Pewna nasza gra. Tym razem obyło sie bez nerwowej końcówki, choć straciliśmy gola po błędzie Małkowskiego.

 

 

 

1.06.2013- I liga 32/34

 

Górnik Zabrze(2) - Korona Kielce(7) 1:0 (0:0)

 

1-0 Arkadiusz Milik 71

 

 

Zawodnik meczu: Idan Shriki (Górnik) 7,3

 

Informacje ogólne

Składy

Statystyki

Bramki

 

Krótki komentarz:

 

Wynik zdecydowanie nie odzwierciedla naszej gry, która wyglądała bardzo dobrze. Byliśmy wyrównanym rywalem dla faworyzowanego Górnika. Szkoda straconych punktów. Pozostały nam dwa mecze do końca rozgrywek.

 

 

 

Osiedlowe ksywy

 

 

Czacha

Tę ksywę dostał dlatego, że:

a) ostrzygł się na krótko, ale "Łysy" był minimalnie szybszy;

b) ma wielką, nieforemną czaszkę.

Kiedy go spotkasz po dłuższym czasie... Cóż, niewiele się zmieni, zwłaszcza w tej drugiej kwestii. Podobno CV ludzi o młodzieńczej ksywie "Czacha" są traktowane preferencyjnie przy poszukiwaniu sprzedawców do kiosku Ruchu.

 

.

 

 

 

źródło:

www.teksty.jeja.pl

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...