Skocz do zawartości

Od [z]era do bohatera


MłodyM

Rekomendowane odpowiedzi

(FM 2012

10 lat z futbolem.

 

Niedziela 26 Września 2021...

Następny mecz z Manchesterem United. Niestety, to nie sen, nie jawa, lecz rzeczywistość. Wczorajszy mecz w którym byliśmy wielkim faworytem, zremisowaliśmy ze Śląskiem Wrocław u siebie 2:2. Póki co idzie jak najlepiej, pierwsze miejsce z kilkoma punktami przewagi, lecz nie zapominajmy, że to dopiero początek sezonu...

 

Jestem Waldemar Kończyk, pracuje od ponad dziesięciu lat w Zawiszy Bydgoszcz i jest mi tam dobrze. Niektórzy mówią o mnie 'specjalista od pucharów' i chyba moge się z tym zgodzić. Zacząłem przygode z piłką jako trener. Pracowałem w mniej znanych klubach, jako trener rezerw lub młodzików, aż zostałem wypatrzony przez Zawisze z Bydgoszczy, gdzie akurat był wakat na miejscu menedżera. Nie namyślając się, od razu zaakceptowałem propozycje kontraktu i przeprowadziłem się do 1ligowego beniaminka. Nie pamiętam swych początków, lecz wiem, że pierwszy ligowy mecz przegrałem z Sandecją Nowy Sącz 2:1. Mijały lata, a ja uczyłem się na swoich błędach i robiłem się coraz lepszy w te klocki. W sezonie 2012/2013 awansowałem do ekstraklasy, przeganiając o kilka punktów Lechie Gdańsk, wygrałem lige. Potem już było różnie, aż po dziś dzień. Jestem zadowolony z decyzji które podjąłem w tym okresie. ((Więcej info macie w sygnie.))

 

Mecz ze Śląskiem przeszedł troche trudniej..

 

Ekstraklasa, kolejka 8.

Frekwencja: 13409

[1]Zawisza Bydgoszcz 2:2 Śląsk Wrocław[5]

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Cuper(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Chojecki(ŚO), Winchester(PO) - Mazur(DP), Błąd(PŚ), van der Hoeven(PŚ), Grosicki(OP L), B. Pawłowski(OP P) - Ched Evans(N).

Strzelcy bramek:

Kamil Grosicki, 18'

Radosław Majewski, 80'

 

Info: Przegrywałem dwuktornie w tym meczu, lecz zdołałem w szybkim czasie zremisować. Niestety, w 42 minucie Kamil Grosicki doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry do 3 tygodni.

 


 

Ciężki mecz u siebie. 29 Września, 2021.

Puchar Mistrzów grupa A, kolejka 2.

Frekwencja: 20,247 komplet.

[3]Zawisza Bydgoszcz 1:1 Manchester United[1]

Formacja: 4-1-2-2-1

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Cuper(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Chojecki(ŚO), Winchester(PO) - Mazur(DP), Uryga(PŚ), v.d Hoeven(PŚ), Błąd(OP Ś), Wszołek(OP Ś) - Evans(N).

Zmiany:

Paweł Oleksy za Ivana Mazura (45')

Wojciech Kozik za Roya v.d Hoevena (59')

Jacek Bednarek za Pawła Wszołka (78')

 

Strzelcy bramek:

Evans, 21'

 

Info: Wygrywaliśmy i dominowaliśmy w tym meczu, lecz nie zdołaliśmy utrzymać tego fantastycznego wyniku i straciliśmy gola w 74 minucie. W przerwie wystawiłem formacje 5-2-2-1, żeby cofnąć się do obrony i atakować z kontr.

 


 

 

Wyjazd do Chorzowa. 2 Październik, 2012.

Ekstraklasa, kolejka 9.

Frekwencja: 8,040

[7]Ruch Chorzów 1:3 Zawisza Bydgoszcz[1]

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Oleksy(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Chojecki(ŚO), Piszczek(PO) - Uryga(DP), Mazur(PŚ), v.d Hoeven(PŚ), Błąd(OP L), Ignasiak(OP P) - Evans(N).

 

Zmiany:

Carl Winchester za Alana Uryge (61')

Maciej Rybus za Adriana Błąda (66')

Chris Gubbels za Cheda Evansa (61')

 

Strzelcy bramek:

Uryga, 45+4

Błąd, 55'

Ondrej Hupka, sam. gol 83'

 

Info: Mecz nie był porywający, ale też nie nudny. Bramki zobaczyliśmy, lecz długo musieliśmy na nie czekać i w przerwie postarałem im przegadać do rozumu. Nasz wice kapitan Alan Uryga, doznał kontuzji, i jeszcze nie wiadomo na ile meczy zostanie wykluczony.


 

 

 

Utalentowana Jagiellonia zawitała do Bydgoszczy. 6 Październik, 2021.

Ekstraklasa, kolejka 10.

Frekwencja:

[1]Zawisza Bydgoszcz 0:0 Jagiellonia Białystok[4]

Formacja:

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Pawlak(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Chojecki(ŚO), Winchester(PO) - Uryga(DP), Błąd(PŚ), v.d Hoeven(PŚ), Osiecki(OP L), Ignasiak(OP P) - Gubbels(N).

 

Zmiany:

Paweł Wszołek za Jacka Osieckiego (45')

Bartłomiej Pawłowski za Marcela Ignasiaka (74')

Ched Evans za Chrisa Gubbelsa (74')

 

Strzelcy bramek:

Brak

Info: Nudny i bezbramkowy mecz. Jako faworyci powinniśmy się lepiej spisać, lecz pewnie zmęczenie dało się we znaki.

 


Odnośnik do komentarza

Oto kadra Zawiszy na sezon 2021/2022

 

Bramkarze:

Andrzej Witan(k)

Wojciech Bajera

Marcin Bednarz

 

 

Bramkarzem numerem jeden jest od latu ten sam zawodnik, który z każdym ligowym meczem podnosi szczebel najwięcej rozegranych meczach w klubie(rekordy) czyli Andrzej Witan. Drugim bramkarzem jest Bajera, który ma duży potencjał. Zaliczył jeden mecz w młodzieżówce. Bednarz to młodzik, 18latek.

 

Lewi Obrońcy:

Patryk Cuper

Kazimierz Pawlak

Paweł Oleksy

Paweł Zamiatowski

 

 

Nie ma tu numeru jeden, lecz jak widać często gra na tej pozycji Patryk Cuper i Kazimierz Pawlak. Niegdyś, w sezonach 2011/12 aż do 2015 numerem jeden był Paweł Oleksy, lecz wtedy odszedł do Śląska Wrocław. Latem sprowadziłem go spowrotem do siebie, z Leeds, lecz nie ma już tej formy. Zamiatowski to 18letni młodzik.

 

Środkowi obrońcy:

Artur Jędrzejczyk

Adam Chojecki

Paweł Oleksy

Wojciech Kozik

 

Czołowa dwójka, która gra w każdym meczu, to duet Chojecki-Jędrzejczyk. Licze się z tym, że w następnym sezonie Jędrzejczyk już nie będzie grać na tak wysokim poziomie, gdyż ma swoje lata, dlatego rozglądam się za potencjalnym piłkarzem na jego miejsce.

 

 

Prawi Obrońcy:

Łukasz Piszczek

Carl Winchester

Patryk Cuper

 

 

Tu też nie ma numeru jeden. Często za to widać. w grze Patryka Cupera i Winchestera. Piszczek już ma 36 lat, w 2022 skończy 37, więc zapewne po tym sezonie zakończy kariere.

 

Środkowi pomocnicy:

Alan Uryga(w.k)

Adrian Błąd

Radosław Majewski

Carl Winchester

Marcus Piossek

Roy van der Hoeven

Ivan Mazur

Dawid Kłos

Krzysztof Pater

 

 

Długa lista potencjalnych pomocników. Od lat w pierwszej jedenastce występuje Adrian Błąd i nadal się to nie zmienia. Piossek i Majewski mają swoje lata, więc nie często można ich ujrzeć w grze. Hoeven, Mazur, Kłos i Pater to potencjalni młodzi zawodnicy, którym daje grać w pierwszym zespole (najbardziej tym dwóm pierwszym) gdyż uważam, że mają szanse się wybić.

 

 

Ofensywni pomocnicy:

Kamil Grosicki

Marcel Ignasiak

Łukasz Wroński

Maciej Rybus

Sergey Goncharov

Paweł Wszołek

Bartłomiej Pawłowski

Jacek Osiecki

Bartłomiej Pisz

Daniel Pocta - nie zgłoszony.

 

 

Także długa lista ofensywnych pomocników. Na lewej stronie zawsze można zauważyć dobrego Kamila Grosickiego a na prawej jest różnie. Często widujemy na prawej stronie Ignasiaka i Pawłowskiego lecz próbuje też dawać szanse innym zawodnikom. Coś czuje, że na zime lub w lato, posprzedaje dwóch-trzech z tej listy.

Napastnicy:

Ched Evans

Chris Gubbels

Marvin Ducksch

Jacek Bednarek

Janusz Karwan - nie zgłoszony.

 

 

Napastnicy, tu jest problem. Każdy z tych czterech zawodników potrafi grać na wysokim poziomie, a u mnie jest miejsce tylko dla jednego w pierwszej jedenastce. Na razie widujemy tylko Gubbelsa i Evansa, gdyż do Ducksch'a nie mam przekonania. Evans dał mi powód do wpuszczania go do gry(w poprzednim sezonie na 11 meczy strzelił 8 bramek). Zainteresowałem się Evansem zimą 2020/21, gdy był na wolnym transferze. Ściągnąłem go na testy i nie pożałowałem. W pierwszym meczu na testach strzelił gola a w drugim popisał się gradem bramek. 5:0 z Victorią Koronowo i cztery jego bramki, to dało mi wystarczający powód, by go zatrudnić, a potem w lidze, pokazał, że się nie myle.

 

 


 

 

Cięężki wyjazd do Poznania. 16 Października, 2021.

Ekstraklasa, kolejka 10.

Frekwencja: 35,290

[2]Lech Poznan 4:2 Zawisza Bydgoszcz[1]

Formacja: 4-5-1

Wyjsciowa jedenastka:

Witan(BR) - Pawlak(LO), Jędrzejczyk(SO), Chojecki(SO), Cuper(PO) - Uryga(DP), Błąd(PS), Mazur(PS), Osiecki(OP L), B. Pawłowski(OP P) - Chris Gubbels(N).

 

Zmiany:

Ched Evans za Chrisa Gubbelsa (69')

Carl Winchester za Patryka Cupera (69')

Kamil Grosicki za Jacka Osieckiego (69')

 

 

Strzelcy bramek:

Ignasiak, 52'

Mazur, 55'

 

 

Info: Fatalny futbol z naszej strony. Zdołaliśmy zremisować, ale co z tego, skoro Lech zdołał odpowiedzieć i to dwoma bramkami. Miejmy nadzieje, że u siebie pokażemy, ze to tylko wypadek przy pracy.

Odnośnik do komentarza

Hehe, daje rade ;]

 


 

 

 

Słaby PSV w Bydgoszczy. 20 Października, 2021.

Puchar Mistrzów grupa A, kolejka 3.

Frekwencja: 19,336

[4]Zawisza Bydgoszcz 3:1 PSV Eindhoven[2]

Formacja: 4-1-2-2-1

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Pawlak(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Chojecki(ŚO), Cuper(PO) - Uryga(DP), Mazur(PŚ), Piossek(PŚ), Błąd(OP Ś), Wszołek(OP Ś) - Gubbels(N).

 

 

Zmiany:

Roy van der Hoeven za Ivana Mazura (55')

Krzysztof Pater za Pawła Wszołka (69')

Carl Winchester za Patryka Cupera (82')

 

Strzelcy bramek:

Błąd, 9'

Kelava, sam. gol 38'

Gubbels, 42'

 

Info: Zaskakujący wynik. Domyślałem się, że wygram ten mecz, lecz nie wiedziałem, że moi zawodnicy pokonają bramkarze aż dwukrotnie. Napiękniejszy był gol Marucsa Piosska, który strzelił z około 35metrów, piłka odbiła się od głowy bramkarza i wleciała do siatki. Morale wskoczyły do góry.

 

 

 


 

 

 

Kiepska Legia na stadionie m.in Zdzisława Krzyszowiaka. 23 Października, 2021.

Ekstraklasa, kolejka 11.

Frekwencja: 13,567

[1]Zawisza Bydgoszcz 1:0 Legia Warszawa[6]

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Bajera(BR) - Oleksy(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Chojecki(ŚO), Winchester(PO) - Uryga(DP), Błąd(PŚ), Mazur(PŚ), Grosicki(OP L), Wszołek(OP P) - Chris Gubbels(N).

 

 

Zmiany:

Marcel Ignasiak za Pawła Wszołka (45')

Roy van der Hoeven za Ivana Mazura (58')

Krzysztof Pater za Adriana Błąda (77')

 

Strzelcy bramek:

Gubbels, 37'

 

 

Info: Taki sobie mecz. Dałem kilku zawodnikom odpocząć, ze względu na poprzedni wymagający mecz z PSV. Na trybunach można było zauważyć samego Ryszarda Tarasiewicza, selekcjonera reprezentacji Polski. Podobno był zainteresowany Kamilem Groscikim, którego chciał powołać na następne mecze.

 

 

 


 

 

 

Łatwy mecz u siebie z drużyną z Lubina. 26 Października, 2021.

Puchar Polski, Trzecia Runda.

Frekwencja: 8,121

Zawisza Bydgoszcz 2:0 Zagłębie Lubin

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Pawlak(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Chojecki(ŚO), Winchester(PO) - Mazur(DP), Błąd(PŚ), v.d Hoeven(PŚ), Grosicki(OP L), Goncharov(OP P) - Marvin Ducksch(N).

 

 

Zmiany:

Chris Gubbles za Marvina Duckscha (38')

Marcus Piossek za Roya van der Hoevena (59')

Łukasz Wroński za Kamila Grosickiego (80')

 

Strzelcy bramek:

Grosicki, 28'

Goncharov, 51'

 

 

Info: Łatwy mecz, cały czas był pod naszą kontrolą. Kontuzja Marvina Duckscha troche mnie zaniepokoiła, gdyż to już któraś jego w tym sezonie. Z dobrej strony pokazał się Goncharov. Dałem mu szanse i nie zawiódł mnie, zdobywając bramke i asyste, tym samym dostając nagrode zawodnika meczu.

 

 

 


 

 

 

Wyjazd do Krakowa, faworyci w pełni sił przygotowani. 29 Października, 2021.

Ekstraklasa, kolejka 12.

Frekwencja: 25,943

[3]Wisła Kraków 2:3 Zawisza Bydgoszcz[1]

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Pawlak(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Chojecki(ŚO), Winchester(PO) - Uryga(DP), Błąd(PŚ), Piossek(PŚ), Grosicki(OP L), Goncharov(OP P) - Chris Gubbels(N).

 

 

Zmiany:

Łukasz Wroński za Kamila Grosickiego (57')

Roy van der Hoeven za Marcusa Piosska (66')

Ivan Mazur za Adriana Błąda (78')

 

Strzelcy bramek:

Gubbels, 45+3'

v.d Hoeven, 76'

v.d Hoeven, 90+4

 

 

Info: Faworyci na kolanach po bardzo emocjonującym meczu! Trzy razy wygrywałem w tym meczu i na szczęście, wygraliśmy. Świetny mecz holendra v.d Hoevena. Zdecydowałem się go wpuścić go gry w 66 minucie i odpłacił się, strzelając dwie bramki na wage trzech punktów. Na trybunach przy ulicy Reymonta zobaczyliśmy ponownie Ryszarda Tarasiewicza, selekcjonera polskiej kadry.

 

 

 


 

 

 

Wyjazd do Eindhoven. 2 Listopada, 2021.

Puchar Mistrzów grupa A, kolejka 4.

Frekwencja: 33,759

[4]PSV Eindhoven : Zawisza Bydgoszcz[3]

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Pawlak(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Chojecki(ŚO), Winchester(PO) - Uryga(DP), Błąd(PŚ), v.d Hoeven(PŚ), Grosicki(OP L), Ignasiak(OP P) - Gubbels(N)

 

 

Zmiany:

Ivan Mazur za kontuzjowanego Roya van der Hoevena (13')

Sergey Goncharov za Marcela Ignasiaka (49')

Marcus Piossek za Ivana Mazura (70')

 

Strzelcy bramek:

Błąd, kar. 32'

Grosicki, 50', 75', 86'

Błąd nie wykorzystał karnego w 84'

 

 

Info: Od początku meczu mieliśmy pod górke. Szybki stracony gol plus kontuzja van der Hoevena, lecz w połowie udało mi się przekonać chłopaków, że są wielkie szanse na wygranie tego meczu. Dwuktornie przegrywaliśmy w tym meczu, lecz w drugiej połowie był już inny futbol w naszym wykonaniu. Fantastyczny Grosicki strzelił hat-tricka i poprowadził nasz klub do zwycięstwa w tym spotkaniu. Dobrze że kontuzja holendra nie była na tyle groźna i za kilka dni wróci do gry. Gorzej z naszym lewym obrońcą, Pawlakiem. Doznał kontuzji po meczu i nie zobaczymy go przez minimum trzy-cztery tygodnie.

 

 

 


 

 

 

Słaby Górnik zawitał w Bydgoszczy. 5 Listopada, 2021.

Ekstraklasa, kolejka 13.

Frekwencja: 12,479

[1]Zawisza Bydgoszcz 1:0 Górnik Zabrze[9]

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Cuper(LO), Oleksy(ŚO), Chojecki(ŚO), Piszczek(PO) - Uryga(DP), Błąd(PŚ), Winchester(PŚ), Grosicki(OP L), Pawłowski(OP P) - Ducksch(N)

 

 

Zmiany:

Artur Jędrzejczyk za Patryka Cupera (19')

Chris Gubbels za Marvina Duckscha (45')

Sergey Goncharov za Bartłomieja Pawłowskiego (70')

 

Strzelcy bramek:

Chojecki, 40'

 

 

 

Info: Nudny mecz i słabo zagrany. Zmęczenie widocznie zrobiło swoje.

 

 

 


Odnośnik do komentarza

Poprawka:

[4]PSV Eindhoven 3:4 Zawisza Bydgoszcz[3]

 

 

 

Wyjazd do Bełchatowa. 20 Listopada, 2021.

Ekstraklasa, kolejka 14.

Frekwencja: 4,719

[3]PGE GKS Bełchatów 0:1 Zawisza Bydgoszcz[1]

Formacja: 4-4-2

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Oleksy(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Chojecki(ŚO), Winchester(PO) - Wroński(PL), Uryga(PŚ), Błąd(PŚ), Pawłowski(PP) - Bednarek(N), Ducksch(N)

 

Zmiany:

Chris Gubbels za Jacka Bednarka (45')

Paweł Wszołek za Marvina Duckscha (45')

Maciej Rybus za Bartłomieja Pawłowskiego (74')

 

 

Strzelcy bramek:

Luźny, sam. gol 45+1

 

 

 

Info: Mecz nie zachwycał, lecz najważniejsze, że 3pkt jadą do Bydgoszczy wraz z nami.

 

 

 


 

 

21 Listopada

Szykuje drużyne na ważny mecz z Atletico. Najważniejsze, żeby każdy był w pełni sił na ten mecz. Niedługo gramy.

Odnośnik do komentarza

Na luzie z gigantem. 24 Listopada, 2021.

Puchar Mistrzów grupa A, kolejka 5.

Frekwencja: 20,247

[2]Zawisza Bydgoszcz 0:3 Atletico Madryt[3]

Formacja: 4-4-2

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Cuper(LO), Oleksy(ŚO), Chojecki(ŚO), Winchester(PO) - Wroński(PL), Uryga(PŚ), Błąd(PŚ), Pawłowski(PP) - Bednarek(N), Evans(N)

 

 

 

Zmiany:

Maciej Rybus za kontuzjowanego Łukasza Wrońskiego (37')

Chris Gubbels za Jacka Bednarka (45')

Roy van der Hoeven za Alana Uryge (70')

 

 

Strzelcy bramek:

Brak.

 

 

Info: Widocznie zbyt bardzo zagraliśmy na luzie. Nic dziś nie wychodziło chłopakom i wynik jaki jest. Najważniejsze, że zapewniliśmy sobie awans z trzeciego miejsca do Pucharów Europejskich! Odpuściliśmy sobie ten mecz, lecz z Zagłębiem będzie full koncentracja.

Odnośnik do komentarza

Do Lubina po trzy punkty. 27 Listopada, 2021.

Ekstraklasa, kolejka 15.

Frekwencja: 7,988

[12]Zagłębie Lubin 0:4 Zawisza Bydgoszcz[1]

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Oleksy(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Chojecki(ŚO), Piszczek(PO) - Uryga(DP), v.d Hoeven(PŚ), Mazur(PŚ), Grosicki(OP L), Ignasiak(OP P) - Evans(N)

 

 

Zmiany:

Jacek Bednarek za Cheda Evansa (64')

Krzysztof Pater za Alana Uryge (74')

Sergey Goncharov za Marcela Ignasiaka (74')

 

Strzelcy bramek:

Evans, karny 5'

Jędrzejczyk, 12'

Chojecki, 52'

Bednarek, 73'

 

 

 

Info: Zagraliśmy na pełnych obrotach, jak na mistrza przystało. Cieszy mnie to, że Bednarek się w końcu przełamał i strzelił bramke, nie całe dziesięć minut po wejściu na murawe. Trzech zawodników w jedenastce kolejki; Adam Chojecki, Łukasz Piszczek i Artur Jędrzejczyk. Solidna obrona.

 

 

 


 

 

 

Rozczarowanie sezonu w Bydgoszczy. 3 Grudnia, 2021.

Ekstraklasa, kolejka 16.

Frekwencja: 12,734

[1]Zawisza Bydgoszcz 1:0 Lechia Gdańsk[15]

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Pawlak(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Chojecki(ŚO), Piszczek(PO) - Uryga(DP), v.d Hoeven(PŚ), Mazur(PŚ), Grosicki(OP L), Ignasiak(OP P) - Bednarek(N)

 

 

Zmiany:

Marvin Ducksch za Jacka Bednarka (45')

Paweł Wszołek za Marcela Ignasiaka (69')

Krzysztof Pater za Roya van der Hoevena (80')

 

Strzelcy bramek:

Kaczorowski, sam. gol 21'

 

 

 

Info: Myślałem że wypadniemy lepiej, lecz nie moge mieć zastrzeżeń co do gry. Graliśmy ofensywnie i rozważnie w obronie, co dało nam trzy punkty. Teraz skupiamy się na ostatnim meczu w tym roku, z Manchesterem United. Czeka nas długa podróż do Anglii...

Odnośnik do komentarza

Wyjazd za kanał La Manche. 7 Grudnia, 2021.

Puchar Mistrzów grupa A, kolejka 6.

Frekwencja: 85,742

[1]Manchester United 3:0 Zawisza Bydgoszcz[3]

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Pawlak(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Chojecki(ŚO), Winchester(PO) - Mazur(DP), v.d Hoeven(PŚ), Błąd(PŚ), Grosicki(OP L), Goncharov(OP P) - Evans(N)

 

 

Zmiany:

Chris Gubbels za Cheda Evansa (45')

Paweł Wszołek za Sergeya Goncharova (45')

Alan Uryga za Ivana Mazura (77')

 

Strzelcy bramek:

Brak.

 

 

 

Info: Nic nam nie wychodziło, lecz mniejsza z tym bo i tak nie oczekiwałem wielkiej gry. Manchester kontrolował cały mecz, nic nie mogliśmy zrobić. Teraz myśle tylko o przyszłości.

 

 

 


 

 

 

Małe podsumowanie:

 

 

Najlepsi strzelcy:

1. Kamil Grosicki, 5 bramek w 10 meczach

2. Chris Gubbels, 3 bramki w 11 meczach

3. Adrian Błąd, 3 bramki w 14 meczach

 

 

Ogólnie 13 zawodników strzeliło przynajmniej jedną bramke.

 

Rozegrane mecze: 16

 

Wygrane: 10

Przegrane: 3

Remisy: 3

 

 

Mistrzostwo jeszcze nie jest przesądzone, lecz mam nadzieje, że damy rade utrzymać forme.

 

 

 

Transfery:

Budżet transferowy: £8,617,793 (38.780.069zł)

Transfery: Póki co nic nie planuje, lecz mam nadzieje, że pozbęde się paru piłkarzy.

Odnośnik do komentarza

1 Stycznia, 2022. Nowy rok, losowanie.

Zaczynamy nowy rok i nowe cele. Odbyło się niedawno losowanie do pierwszej rundy eliminacyjnej pucharu EURO. Przeciwnik twardy, mianowicie jest nim Stade Rennais, z Francji. Mecz odbędzie się 17 Lutego, a potem rewanż 24 Lutego

 

 

18 Stycznia, 2022. Pierwsze transfery

Dostałem oferte z tureckiego klubu. Byli zainteresowani moim zawodnikiem, mianowicie Duckschem. Wystawili sume, lecz mi się nie spodobała i podwyższyłem do miliona - przyjęli. Zatem pozbyłem się już Marvina Duckscha za milion funtów. Obecnie jestem zainteresowany dwudziestojednoletnim Francuzem Cyrilem Filippim. Chłopak ma wielki potencjal i niedługo wysyłam moją oferte działaczom Sunderland.

 


 

28 Stycznia, 2022. Przygotowania do sparingów.

Do Bydgoszczy przybył nasz nowy nabytek o którym mówiłem, Cyril Filippi oficjalnie przeszedł do naszego klubu za 2mln funtów. Niedługo pierwszy sparing naszej drużyny w 2022, a naszym przeciwnikiem będzie pierwszoligowa Bogdanka Łęczna.

 


 

30 Stycznia, 2022. Sparing.

Wygraliśmy w Łęcznej z tamtejszą Bogdanką 5:1. Cały mecz był pod naszą opieką i nasza uważna gra w obronie jak i niezawodni napastnicy dali rade zawodnikom gospodarzy. Cieszy mnie to, że nasz nowy nabytek już pokazał się z dobrej strony, otwierając wynik tego meczu.

 

GKS Bogdanka Łęczna 1:5 WKS Zawisza Bydgoszcz

Strzelcy bramek:

Filippi, 5'

Evans, 13'

Jaskółka, sam. gol 45+1'

Gubbels, 69'

Jędrzejczyk, 90+1'

 


 

 

8 Lutego, 2022. Kolejny, mocny sparingpartner.

PSV Eindhoven, z którym miałem przyjemność grać w Lidze Mistrzów, złożył mi propozycje sparingu. Dostałbym za niego 120tysięcy funtów, więc grzechem byłoby odrzucić takiej oferty. Co do meczu, to zagraliśmy dobrze, podobało mi się to co zobaczyłem. Niestety, zabrakło Filippiego, który doznał kontuzji tuż przed meczem, wykluczającej go z gry przynajmniej na cztery(!) tygodnie. W czasie meczu, 41 minucie, Bednarek także doznał kontuzji, która prawdopodobnie wykluczy go z gry przez nawet dwa miesiące...

 

PSV Eindhoven 1:1 WKS Zawisza Bydgoszcz

Strzelcy bramek:

84' Gubbels

 


 

16 Lutego, 2022. Przedmeczowa gorączka/transfery.

Jutro mecz z Francuskim klubem Stade Rennais na wyjeździe. Przy okazji dowiem się o paru piłkarzach z Francji, może któryś mi się spodoba i podpisze kolejne kontrakty. Jeśli chodzi o mecz, to już nie będzie sparing, tylko Puchar EURO, pierwsza runda eliminacyjna.

 


 

Twardy mecz we Francji. 17 Lutego, 2022.

Puchar EURO, pierwsza runda eliminacyjna.

Frekwencja: 19,629

Stade Rennais 1:2 Zawisza Bydgoszcz

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Pawlak(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Chojecki(ŚO), Winchester(PO) - Uryga(DP), v.d Hoeven(PŚ), Mazur(PŚ), Grosicki(OP L), Ignasiak(OP P) - Gubbels(N)

 

 

Zmiany:

Sergey Goncharov za Marcela Ignasiaka (67')

Krzysztof Pater za Ivana Mazura (71')

Łukasz Wroński za Kamila Grosickiego (71')

 

Strzelcy bramek:

Jędrzejczyk, 48'

v.d Hoeven, 83'

 

 

 

Info: Świetny mecz! Do przerwy było 1:0 dla gospodarzy, lecz moja rozmowa motywacyjna postawiła zawodników na nogi i wróciliśmy do gry, odrabiając straty i jeszcze wygrywając ten mecz. Świetny come back mojej drużyny. Teraz ważna rzecz, żeby u siebie zachować pełną kontrole nad meczem i nie stracić tej przewagi.

 


 

19 Lutego, 2022. Nowe kontrakty.

Po powrocie z Francji, zobaczyłem nowe raporty o które prosiłem moich scoutów, aby się rozejrzeli we Francji za potencjalnymi zawodnikami. Jak narazie mam dwóch kandydatów, którym już złożyłem propozycje kontraktu. Są nimi; Sebastien Thomas, Francuz, lat 24, napastnik i Noah Garcia, Francuz, lat 19, obrońca. Dołączą do zespołu dopiero po tym sezonie.

 


 

Utrzymać prowadzenie. 24 Lutego, 2022.

Puchar EURO, pierwsza runda eliminacyjna - rewanż.

Frekwencja: 15,222

Zawisza Bydgoszcz (4)2:2(3) Stade Rennais

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Pawlak(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Chojecki(ŚO), Winchester(PO) - Uryga(DP), Mazur(PŚ), Błąd(PŚ), Grosicki(OP L), Ignasiak(OP P) - Evans(N)

 

 

Zmiany:

Łukasz Wroński za Kamila Grosickiego (61')

Krzysztof Pater za Alana Uryge (74')

Sergey Goncharov za Marcela Ignasiaka (74')

 

Strzelcy bramek:

Gubbels, 23'

Gubbels, 65'

 

 

 

Info: Należą się gratulacje dla zawodników z Francji, gdyż walczyli do końca, ale nie mogli pokonać naszego znakomitego bramkarza Andrzeja Witana. Przeszliśmy dalej i następny mecz w tych rozgrywkach z Ajaxem Amsterdam.

 


 

Wracamy do gry o mistrzostwo. 27 Lutego, 2022.

Ekstraklasa, kolejka 17.

Frekwencja: 10,560

[13]Warta Poznań 0:2 Zawisza Bydgoszcz[1]

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Cuper(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Chojecki(ŚO), Winchester(PO) - Mazur(DP), v.d Hoeven(PŚ), Majewski(PŚ), Grosicki(OP L), Ignasiak(OP P) - Gubbels(N)

 

 

Zmiany:

Kazimierz Pawlak za Carla Winchestera (32')

Bartłomiej Pawłowski za Marcela Ignasiaka (64')

Ched Evans za Chrisa Gubbelsa (80')

 

Strzelcy bramek:

Jędrzejczyk, 39'

Evans, 90+1'

 

 

 

Info: Kibice liczyli na grad bramek, lecz zmęczenie niektórych zawodników dawało się we znaki i zagraliśmy na mniejszych obrotach. Ważne trzy punkty, jadą do Bydgoszczy.

 


 

1 Marca, 2022.

W Środe mecz z Lechią, Puchar Polski. Mam nadzieje, że damy rade...

Odnośnik do komentarza

Klub z Gdańska w Bydgoszczy. 2 Marca, 2022.

Puchar Polski, ćwierćfinał - pierwszy mecz.

Frekwencja: 8,832

Zawisza Bydgoszcz 4:0 Lechia Gdańsk

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Bajera(BR) - Pawlak(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Chojecki(ŚO), Piszczek(PO) - Uryga(DP), v.d Hoeven(PŚ), Błąd(PŚ), Grosicki(OP L), Ignasiak(OP P) - Gubbels(N)

 

 

Zmiany:

Paweł Oleksy za kontuzjowanego Adama Chojeckiego (41')

Sergey Goncharov za kontuzjowanego Marcela Ignasiaka (45+2')

Jacek Osiecki za Kamila Grosickiego (70')

 

Strzelcy bramek:

v.d Hoeven, 11'

Gubbels, 17'

Gubbels, 25'

Gubbels, 35'

 

 

 

Info: Hattrick Gubbelsa mówi, w jakiej formie znajduje się ten zawodnik. Wszystko mu wychodziło w tym meczu, zwłaszcza w pierwszej połowie. Wkurzyło mnie to, że Lechia potem zaczęła grać ostrzej, tym samym dając kontuzje dwóm moim zawodnikom. Najbardziej mi szkoda Chojeckiego, gdyż jest on ważnym elementem drużyny. Nie zagra do końca sezonu...

 


 

 

Wymagająca Polonia przyjeżdża po trzy punkty. 5 Marca, 2022.

Ekstraklasa, kolejka 18.

Frekwencja: 12,448

[1]Zawisza Bydgoszcz 3:0 Polonia Warszawa[9]

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Bajera(BR) - Pawlak(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Oleksy(ŚO), Piszczek(PO) - Uryga(DP), v.d Hoeven(PŚ), Mazur(PŚ), Filippi(OP L), Grosicki(OP P) - Gubbels(N)

 

 

Zmiany:

Krzysztof Pater za Ivana Mazura (67')

Rafi Levi za kontuzjowanego Łukasza Piszczka (78')

Jacek Osiecki za Cyrila Filippiego (78')

 

Strzelcy bramek:

Filippi, 18'

Gubbels, 50'

Grosicki, 84'

 

 

 

Info: Świetny mecz w naszym wykonaniu, daliśmy rade z wymagającą Polonią. Udany debiut w lidze zaliczył Filippi, otwierając wynik meczu w 18 minucie. Niepokoi mnie to, że kolejny obrońca został kontuzjowany. Teraz jest naprawde wielki problem, gdyż Piszczek, Chojecki i Winchester zmagają się z kontuzją i powoli zaczyna braknąć mi obrońców. Rafi Levi, który został wpusczony w 78 minucie jest Izraelczykiem, Polskiego pochodzenia, który od dziecka jest zawodnikiem naszego klubu. Jest przeciętnym zawodnikiem, dlatego jeszcze dziś łapie za telefon i dzwonie do Ukrainy po mojego lewego obrońce, Zamiatowskiego.

 


 

 

Fantastyczny mecz w Bydgoszczy. 10 Marca 2022

Puchar EURO, druga runda eliminacyjna - pierwszy mecz.

Frekwencja: 17.354

Zawisza Bydgoszcz 3:1 Ajax Amsterdam

Formacja: 4-4-2

Wyjściowa jedenastka:

Bajera(BR) - Pawlak(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Oleksy(ŚO), Cuper(PO) - Mazur(PL), Uryga(PŚ), v.d Hoeven(PŚ), Wroński(PP) - Filippi(N), Gubbels(N)

 

 

Zmiany:

Adrian Błąd za Roya van der Hoevena (68')

Bartłomiej Pawłowski za Łukasza Wrońskiego (76')

Krzysztof Pater za Alana Uryge (76')

 

Strzelcy bramek:

Gubbels, 1' (25sekunda)

Filippi, 33'

Gubbels, 50'

 

 

 

Info: Świetny mecz u siebie, tylko ciężej będzie na wyjeździe. Gubbels jak zwykle zachwyca formą, miejmy nadzieje że mu tak zostanie do końca sezonu. Niestety, w meczu rewanżowym nie zobaczymy Kaziemierza Pawlaka i Ivana Mazura, gdyż obaj będą pauzować za kartki.

Odnośnik do komentarza

Chris Gubbels Łap.

 

Znalazłem jeszcze stary skład z 2018 bodajże.

 

Dokładnie, jak widać u góry, jest link. Jeszcze w składzie był Janusz Gol(aktualnie trener Kolejarza Stróże), Kuba Błaszczykowski, Cezary Wilk, Dawid Plizga i Aleksander Jagiełło. Również był legendarny Krzysztof Hrymowicz oraz Rafał Leśniewski, którzy obecnie są uznawani za ulubieńców kibiców (obaj na emeryturze).

Odnośnik do komentarza

Mazur w formie, Zawisza wygrywa. 13 Marca, 2022.

Ekstraklasa, kolejka 19.

Frekwencja: 10,342

[10]Cracovia Kraków 0:4 Zawisza Bydgoszcz[1]

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Pawlak(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Oleksy(ŚO), Cuper(PO) - Uryga(DP), v.d Hoeven(PŚ), Mazur(PŚ), Filippi(OP L), Grosicki(OP P) - Gubbels(N)

 

 

Zmiany:

Sergey Goncharov za Kamila Grosickiego (64')

Ched Evans za Chrisa Gubbelsa (76')

Łukasz Wroński za Cyrila Filippiego (76')

 

Strzelcy bramek:

Gubbels, 4'

Mazur, 45'

Uryga, 64'

Mazur, 75'

 

 

 

Info: Nikt się nie spodziewał że aż takim wynikiem skończy się to spotkanie. Od początku bukmacherzy stawiali na nas, lecz teraz to naprawde się mój zespół popisał. Miejmy nadzieje, że utrzymają to tempo na wyjeździe w meczu z Ajaxem.

 


 

 

Wyjazd do zielonego miasta po zwycięstwo. 17 Marca, 2022.

Puchar EURO, druga runda eliminacyjna - rewanż.

Frekwencja:

Ajax Amsterdam (1)0:2(5) Zawisza Bydgoszcz

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Zamiatowski(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Oleksy(ŚO), Cuper(PO) - Uryga(DP), v.d Hoeven(PŚ), Błąd(PŚ), Filippi(OP L), Grosicki(OP P) - Evans(N)

 

 

Zmiany:

Chris Gubbels za Cheda Evansa (50')

Radosław Majewski za Adriana Błąda (63')

Adam Kowalczyk za Patryka Cupera (84')

 

Strzelcy bramek:

Gubbels, 64'

Gubbels, 90'

 

 

 

Info: Pokazaliśmy, że nadal trzymamy forme, nawet z najlepszymi. Sen trwa dalej, a Zawisza dochodzi do Ćwierćfinału! Dopiero teraz zauważyłem, że w przeciwnej drużynie grał były nasz zawodnik, 23letni Franc Kovacevic, który grał u mnie przez dwa lata. Był młodym i utalentowanym zawodnikiem. Dostałem za niego 2.5miliona funtów. A co do meczu, to dobrze się spisał jak zwykle Gubbels, nie zawiódł mnie.

 


 

 

 

Ekstraklasa, kolejka 20.

Frekwencja: 16,793

[1]Zawisza Bydgoszcz 1:0 Widzew Łódź[15]

Formacja: 4-5-1

Wyjściowa jedenastka:

Witan(BR) - Pawlak(LO), Jędrzejczyk(ŚO), Oleksy(ŚO), Cuper(PO) - Uryga(DP), v.d Hoeven(PŚ), Błąd(PŚ), Filippi(OP L), Grosicki(OP P) - Gubbels(N)

 

 

Zmiany:

Sergey Goncharov za Kamila Grosickiego (65')

Ivan Mazur za Alana Uryge (81')

Adam Kowalczyk za Patryka Cupera (81')

 

Strzelcy bramek:

Gubbels, 40'

 

 

 

 

 

Info: Derby są nasze! Troche rozczarowany jestem że tylko 1:0, lecz kibice są zadowoleni. Teraz liczy się następny mecz z Lechią Gdańsk w Pucharze Polski.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...