Skocz do zawartości

My dwaj


sB_win

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2012

Kluby: Kotwica Kołobrzeg (Kowal.) i Odra Opole (sB_win)

Baza: Duża

Dodatki: + 4. liga polska

 

 

Gra będzie prowadzona jak i opisywana przez 2 osoby. Oboje z dość dużym doświadczeniem w serii fm. Częściej były to 1. ligi krajów np. Polska Ekstraklasa (Wisła, Lech), szkocka Scottish Premier League (Celtic, Rangers). Nie obyło się także od gry drużynami z 4 ligi polskiej (fm 10), Piaseczno (sB_win), Mazowsze (Kowal.). Ja grając Piasecznem wskoczyłem do ekstraklasy, natomiast mój kolega Mazowszem walczył o awans z 1 ligi (do zakończenia przez nas gry zajmował 1 miejsce). Teraz postanowiliśmy opisywać nasza, mam nadzieje owocna grę. Prosimy o komentarze (w nich pytania, jeżeli macie), a za pochlebstwa w naszym kierunku dziękujemy. Zapraszamy do czytania.

Odnośnik do komentarza

Kadra Kotwica Kołobrzeg

 

Bramkarze

Przemysław Gajewski

Zbigniew Skorski

 

Obrońcy

Olexandr Zhdanov

Szymon Wolański

Sebastian Pisarenko

Wojciech Skorski

Kamil Lomski

Kordian Rudzinski

Marcin Dymek

Piotr Augustyniak

Daniel Morawski

Tomasz Rydzak

 

Pomocnicy

Honorat Stroz

Jedrzej Czerwinski

Lilo

Grzegorz Skwara

Patryk Skorecki

Adrian Rasiak

Jaroslaw Rzepka

 

Napastnicy

Łukasz Zalewski

Piotr Kosmalski

Tomasz Mickiewicz

Krzysztof Makowski

Damian Staniszewski

Piotr Dziuba

 

Celem na ten sezon jest oczywiście nic innego jak awans do wyższej ligi.

 

Kupieni piłkarze:

Mateusz Skrobol z Gwarek Zabrze

Rafał Magaczewski

Ireneusz Kantor z Broni Radom (35tyś. zł)

Eryk Bartkow z Motobi Bystrzyca (4.5tyś. zł)

Daniel Remisz z Huragan Morąg (4,5 tyś. zł)

Tomasz Łukaszewski z Victoria Koronowo (wypożyczenie)

 

 

Sparingi

10.7.2011 Kotwica Kołobrzeg - Kotwica Kołobrzeg U-21 4:1

14.7.2011 Kotwica Kołobrzeg - Rega Trzebiatów 4:0

18.7.2011 Pogoń Berlinek - Kotwica Kołobrzeg 0:0

23.7.2011 Kotwica Kołobrzeg - Jagiellonia Białystok 1:5

27.7.2011 Pogoń Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 3:2

31.7.2011 Kotwica Kołobrzeg - Kotwica Kołobrzeg U-21 5:1

3.8.2011 Kotwica Kołobrzeg - Kotwica Kołobrzeg U-21 6:1

 

10.8.2011, III Liga grupa: pomorsko-zachodniopomorska [1/30]

Stadion Gminny

Cartusia Kartuzy - Kotwica Kołobrzeg

Skład: Magaczewski - Skrobol, Augustyniak, Rudzinski, Zhdanov - Remisz, Skwara, Lilo, Rydzak - Dziuba, Staniszewski

 

Mój debiut na ławce trenerskiej w oficjalnym meczu, przydałoby się uczcić zwycięstwem. Pierwszą bramkę zdobywamy w 18min, strzelcem Rydzak. Idziemy za ciosem i już cztery minuty póżniej Dziuba podwyższa wynik na 2:0. Rywale nie chcą pozostawać nam dłużni i strzelają bramkę z rzutu rożnego. Chwila słabości mojego zespołu, niestety tracimy drugiego gola. Zawodnicy wiedzą że na inauguracje musimy wygrać, strzelamy trzeciego gola, zdobywa ją Staniszewski. Już drugi raz w tym meczu idziemy za ciosem, kolejną bramkę zdobywa Dziuba. Wzorowa kontra z naszej strony w końcówcę i Lilo podwyższa prowadzenie. Szybka odpowiedź gospodarzy, kontrują nas. To już doliczony czas gry, pięknym strzałem z daleka popisuje się Kantor. Wygrywamy pewnie i zasłużenie.

 

Cartusia Kartuzy - Kotwica Kołobrzeg 3:6

Gole: Rydzak, Dziuba x2, Staniszewski, Lilo, Kantor

Frekwencja: 231

 

13.8.2011, III Liga grupa: pomorsko-zachodniopomorska [2/30]

Stadion im. Sebastiana Karpiniuka

Kotwica Kołobrzeg - Drawa Drawsko Pomorskie

Skład: Magaczewski - Kantor, Augustyniak, Rudzinski, Pisarenko - Remisz, Stroz, Lilo, Rydzak - Dziuba, Staniszewski

 

Inauguracja sezonu na własnym boisku. Goście wychodzą dość ofensywnie. Jednak to my spotkanie zaczynamy lepiej. Piotr Dziuba w 11min strzela pierwszego gola. Pierwsza połowa bardzo montonna, ale to my utrzymujemy się przy piłce na połowie przeciwnika. Wzorowa wrzutka z rzutu wolnego, gola głową zdobywa Piotr Augustyniak. Rywale oddają pierwszy strzał w 56min który niestety dla nas kończy się utratą bramki. Pięć minut później znakomicie kontrujemy i swoją drugą w tym meczu bramkę zdobwya Dziuba. Katastrofalny błąd bramkarza Drawy, podaje nam piłkę i Damian Staniszewski musiał skorzystać z tego prezentu. Drugi mecz z rzędu wygrywamy, przede wszystkim cieszy skuteczność.

 

Kotwica Kołobrzeg - Drawa Drawsko Pomorskie 4:1

Gole: Dziuba x2, Augustyniak, Staniszewski

Frekwencja: 751

 

W Trzeciej Rundzie Pucharu Polski zagramy z Barciczanką Barcice

 

20.8.2011, III Liga grupa: pomorsko-zachodniopomorska [3/30]

Wzgórze Wolności

Gryf Wejherowo - Kotwica Kołobrzeg

Skład: Magaczewski - Skrobol, Augustyniak, Rudzinski, Zhdanov - Remisz, Stroz, Lilo, Rydzak - Dziuba, Staniszewski

 

Według bukmachera jesteśmy zdecydowanym faworytem do zwycięstwa. Początek znów bardzo dobry, bramkę z rzutu rożnego zdobywa Rudziński. Dwie minuty później kolejna akcja, sam na sam Dziuba i on nie zwykł marnować takie sytuacje. W 16min oglądamy kolejnego gola w naszym wykonaniu zdobył go Staniszewski. Pierwszy kwadrans drugiej połowy bardzo słaby z obu stron, bez akcji.

To chyba nasz największy problem znów rywale oddają pierwszy strzał w drugiej połowie i tracimy gola. Cieszy kolejne zwycięsto, jak widać bukmacherzy się nie pomylili.

 

Gryf Wejherowo - Kotwica Kołobrzeg 1:3

Gole: Rudziński, Dziuba, Staniszewski

Frekwencja: 216

 

24.8.2011, Puchar Polski 3 Runda.

przy ul. Rynek

Barciczanka Barcice - Kotwica Kołobrzeg

Skład: Magaczewski - Skorski, Lomski, Morawski, Strzalkowski - Lukaszewski, Czerwinski, Rzepka, Rasiak - Kosmalski, Makowski

 

Ja w Pucharze Polski zazwyczaj gram piłkarzami rezerwowymi tak będzie i tym razem. Gospodarze chyba mało skupieni byli, ponieważ tracą bramkę juz w 1min, strzelcem Kosmalski. Szósta minuta gry i Czerwiński strzałem zza pola karnego zdobywa gola. Uderza Kosmalski piłka trafia w poprzeczkę, trafia pod nogi Rasiaka i ten strzela swoją pierwszą bramkę w barwach klubu. W drugiej połowie troche zwalniamy z tym tempem strzelania bramek. Mecz zakończony wynikiem 3:0

 

Barciczanka Barcice - Kotwica Kołobrzeg 0:3

Gole: Kosmalski, Czerwiński, Rasiak

Frekwencja: 242

 

W 4 rundzie Pucharu Polski zagramy z MKS II Kluczbork

 

13.8.2011, III Liga grupa: pomorsko-zachodniopomorska [4/30]

Stadion im. Sebastiana Karpiniuka

Kotwica Kołobrzeg - Orkan Rumia

Skład: Magaczewski - Skrobol, Augustyniak, Rudzinski, Zhdanov - Remisz, Skwara, Lilo, Rydzak - Dziuba, Staniszewski

 

Połowa pierwszej połowy za nami. Wychodzimy ze skuteczną kontrą i w sytuacji sam na sam Staniszewski zdobywa gola. Drugiego gola głową z rzutu rożnego strzela Augustyniak. Początek drugiej połowy rzut karny dla nas ale niestety Dziuba przestrzelił. Zdobywamy kolejnego gola z rzutu rożnego tym razem Rudzinski. Drugi rzut karny dla nas teraz podchodzi Stroz, ten się nie myli 4:0.

 

Kotwica Kołobrzeg - Orkan Rumia 4:0

Gole: Staniszewski, Augustyniak, Rudzinski, Stroz

Frekwencja: 761

Odnośnik do komentarza

Formacja, jaka będziemy grać: 4-1-2-2-1

 

Skład:

Bramkarze:

 

Jakub Bella

Mirosław Bortnik

Patryk Stefański

 

Ocena formacji: Patrząc na um bramkarzy od razu stwierdzam, że musze kupić bramkarza. Mam nadzieje, że także się pozbędę. Obojętnie, którego.

 

Obrońcy środkowi:

Mateusz Golebiewski

Mateusz Machi

Arkadiusz Nowacki

Mariusz Kaliciak

 

Ocena formacji: Niby um nie są powalający, ale wydaje mi się, że na 3 lige to starczy. Jednak twierdze, że przydałby się 1 trochę lepszy od pozostałych i właśnie takiego będę szukał na rynku transferowym.

 

Obrońcy boczni:

Dawid Lozinski (prawy)

Maciej Michniewicz (lewy i prawy)

Marcel Surowiak (lewy i prawy)

 

Ocena formacji: Mamy tylko 3 bocznych obrońców, ale nie wydaje mi się, żeby była potrzeba kupna kolejnego. W razie jakieś kontuzji po prostu pokombinujemy. Nie ma sensu wydawać kasy w takim klubie bez potrzeby.

 

Defensywni pomocnicy:

Błażej Wróbel

Tomasz Pietrowski

Grzegorz Bortnik

 

Ocena formacji: Na to pozycje również nie będę szukał wzmocnień, ponieważ dwóch pieszych um są wystarczające na 3 ligę, a po za tym gramy taktyka z 1 defensywnym pomocnikiem.

 

Środkowi pomocnicy:

Marcin Rogowski

Tomasz Copik

 

Ocena formacji: Ta formacja tez wydaje się w miarę dobra. Jest niby tylko ich 2, ale Tomasz Pietrowski również może grać na tej pozycji.

 

Ofensywni pomocnicy:

Bartosz Szepeta (lewa strona)

Paweł Wodniok (lewa strona)

Jacek Gortkowski (lewa strona)

Damian Staniek (środek)

Mateusz Szwarga (środek)

Paweł Masztaler (prawa strona)

 

Ocena formacji: Niby jest sporo piłkarzy jednak na 1 rzut oka widać, że mamy tylko 1 prawego. Co gorsze jego um tez nie nastrajają mnie optymizmem, dlatego będę szukał prawego ofensywnego pomocnika.

Napastnicy:

Tadeusz Tyc

Tomasz Stasiak

Dawid Luczak

 

Ocena formacji: Od tej pozycji zacznę poszukiwanie nowych twarzy. Do składu nadaje się tylko Tyc. Dwóch pozostałych mógłbym się nawet pozbyć. Postanawiałem jednak poszukać jakiegoś napastnika i sprzedać jednego z tych dwóch.

 

 

 

Transfery:

Przybyli:

Mateusz Holik (obronca)-wolny z Gwarek Zabrze

Krzysztof Maciaszek (off pomoc)-4,5 tys zł z UKS SMS Łódź

Patryk Wasilewski (Gk)-wolny z Gwarek Zabrze

Krystian Plonka: (off pomoc/napastnik)-wolny z Arka Nowa Sól

 

Odeszli:

Dawid Luczak (napastnik)-wolny do Victoria Chróścice

 

 

 

Sparingi: (wszystkie u siebie)

Odra Opole-Mikulovice 3:1

Odra Opole-Kolin 4:3

Odra Opole-Zlin 0:0

Odra Opole-Polonia Bytom 2:1

Odra Opole-Legia Warszawa 0:4

Odra Opole-Polonia Warszawa 1:1

Odra Opole-Wisła Kraków 1:2

Odra Opole- Odra Opole U-21 4:0

 

 

 

10.8.2011, III Liga grupa: Opolsko-Ślaska [1/30]

Stadion Miejski, Piotrówka

LZS Piotrówka-Odra Opole

Skład: Wasilewski-Michniewicz, Golebiewski, Holik, Lozinski-Wróbel, Copik, Rogalski-Szepeta, Maciaszek-Tyc

 

No i długo oczekiwana inauguracja sezonu. Sparingi dają mi sporą nadzieje, że wywalczymy awans. Taki jest cel na ten sezon. Na pierwszy mecz sezonu jedziemy do Piotrówka, by zagrać tam mecz z LZS Piotrówka. W tym meczu oczekujemy dobrej gry i oczywiście zdobycia 3 pkt. Mecz zaczyna się cudownie dla nas, Tyc wybiegł z kontra i podał Holikowi, który bez problemów umieszcza piłkę w pustej bramce. W 10 min było już 2: 0 cudownym strzale z daleka popisał się Maciaszek. Po 12 min było już 3: 0 strzelcem bramki znów Maciaszek. W 22 min Maciaszek popisał się hat-trick strzelając spokojnie karnego. Niestety w doliczonym czasie gry 1 połowy, błąd obrony, który kończy się strata gola. Od razu odpowiadamy, strzelcem gola Maciaszek. Kontuzja w 73 min eliminuje z gry Tyca naszego jedynego nominalnego napastnika. Na koniec meczu, jeszcze raz wbiliśmy bramkę za sprawa Plonki, który wszedł za Tyca. Podsumowując, mecz przez moich grajków bardzo dobrze zagrany oraz okazuje się, że rośnie nam gwiazda Maciaszek.

Gole: Holik (7), 4x Maciaszek (10, 12, kar 22, 45+2), Płonka (89) – Onyekachi (45+1)

Gracz meczu: Maciaszek (9.9)

Frekwencja: 268

 

13.8.2011, III Liga grupa: Opolsko-Ślaska [2/30]

Stadion przy ulicy Oleskiej, Opole

Odra Opole-Victoria Czestochowa

Skład: Wasilewski-Michniewicz, Golebiewski, Holik, Lozinski-Wróbel, Copik, Rogalski-Szepeta, Maciaszek-Tyc

 

Tym razem gramy u siebie. Oczekujemy wsparcia od kibiców, ale oczywiście od siebie zwycięstwa. Gramy dla kibiców i im będziemy dedykować nasze zwycięstwa. Dziś przyjechała do Opola drużyna z Częstochowy, Victoria Częstochowa, która podobnie jak my wygrała swoje 1 spotkanie.Natchnieni ostatnim wysokim zwycięstwem czekamy na kolejny mecz, mam nadzieje z 3 pkt dla nas. Piękna wrzutka Lozinskiego do Tyca i mamy 1:0. Kilka minut po 1. bramce świetne podanie Rogalskiego wykorzystuje Szepeta. W doliczonym czasie gry kontuzja utrudnia grę właśnie Szepecie. Pierwsza połowę można uznać za udana, choć oczekiwałem może, choć trochę lepszej gry. Po ok. 10 min po wejściu swoja pierwsza bramkę w barwach Odry Opole strzela Wodniok. Druga połowa również nie murawa, ale ważne, że potrafimy wygrywać, gdy gra nam nie wychodzi w 100%. Po kilku godzinach dowiedziałem się, że Szepeta nie będzie zdolny do gry przez ok. 4 tyg.

 

Gole: Tyc (39) Szepeta (43) Wodniok (78)

Gracz meczu: Lozinski (8.2)

Frekwencja: 852

 

20.8.2011, III Liga grupa: Opolsko-Ślaska [3/30]

Stadion przy ulicy Sportowej, Dobrzeń Wielki

TOR Dobrzeń-Odra Opole

Skład: Wasilewski-Michniewicz, Golebiewski, Holik, Lozinski-Wróbel, Copik, Rogalski-Wodniok, Maciaszek-Tyc

 

Dziś gramy z drużyna TOR Dobrzeń, która plasuje się tuz za nami, czyli zajmują 2 miejsce z dorobkiem podobnie jak my 6 pkt. Oczekujemy świetnego widowiska, ale trudnego dla nas meczu. Niestety już w 3 min po wrzutce z wolnego, strzał głowa na gola zamienia Rogowski. Co gorsze kontuzji nabawił się Rogalski. Do przerwy sytuacja nie wygląda dobrze. Szkoda, że gramy słabo, bo gospodarze nie grają jakiegoś świetnego meczu. Wpuszczamy 2 napastnika. I to przyniosło rezultat. W 53 min bramkę strzela Tyc. Jeszcze jeden pewnie myślą kibice z Opola. Ilość nie celnych strzałów zaczyna mnie irytować. Jednak po błędzie bramkarza gospodarzy w 68 min wychodzimy na prowadzenie za sprawa Tyca. Strzałem głowa Holika po rzucie rożnym, pozbawiamy chyba złudzeń gospodarzy. Bramkę po chwili zdobywa jeszcze Plonka. A zaraz po nim Pietrowski. Druga połowa była wręcz cudowna. A co ważniejsze zgarniamy ważne 3 pkt na boisku rywala. Jednak wchodząc do szatni, fizjoterapeuta powiedział mi ze Rogalski nie zagra przez 3 tyg, co mnie dosyć przygnębiło.

Gole:2x Tyc (54,69) Holik (81) Plonka (83) Pietrowski (87)- Rogowski (3)

Gracz meczu: Tyc (9.4)

Frekwencja:376

 

24.8.2011, Puchar Polski 3 runda

Stadion przy ulicy Oleskiej, Opole

Odra Opole-Hutnik Kraków

 

Skład: Bella-Michniewicz, Golebiewski, Holik, Lozinski-Wróbel, Copik, Pietrowski-Wodniok, Maciaszek-Tyc

W tym meczu zaczynamy przygodę w Pucharze Polski. Los chciał, że zagramy z Hutnikiem Kraków na własnej murawie. Nie chcemy osiągnąć jakiegoś wielkiego sukcesu w Pucharze Polski, ale mam nadzieje, że przejdziemy z 3 rundy, bo to zawsze kasa. Zmiany w składzie są 2 i obydwie przez kontuzje. Rogalski oraz nasz bramkarz Wasilewski, który ma krótka kontuzje tylko 3 dni. Zobaczymy ile dzieli drużynę z 3 liga, a drużynę z 4 ligi. Już w 5 min wychodzimy na prowadzenie za sprawa Maciaszka. Po 16 min już 2: 0, znowu Maciaszek. Po 30 min Maciaszek miał już hat-trck. Do przerwy 3:0. Holik i 4:0. gol podobny do ligowego. Podsumowując to spotkanie mogę powiedzieć jedno, ważne, że w końcu na 0 z tyłu. Po kilku dniach zostaliśmy wylosowani na Tęcza Krosno Odrzańskie.

 

Gole: 3x Maciaszek (5,16,30) Holik (73)

Gracz meczu: Maciaszek(9.5)

Frekwencja: 584

 

27.8.2011, III Liga grupa: Opolsko-Ślaska [4/30]

Stadion przy ulicy Oleskiej, Opole

Odra Opole-Polonia Łaziska Górne

Skład: Wasilewski-Michniewicz, Golebiewski, Holik, Lozinski-Wróbel, Copik, Pietrowski-Wodniok, Maciaszek-Tyc

 

Dziś przyjdzie nam się zmierzyć ze słabo spisująca się drużyna z Łazisk Górnych. Drużyna gości zajmuje przedostatnie miejsce z dorobkiem 0 pkt. Spotkanie powinno być dla nas łatwe, ale piłkarze nie mogę się zdekoncentrować. Pierwsza połowa to absolutna dominacja, jednak nie potrafiliśmy tego udokumentować bramka. Podobnie jak w poprzednim meczu ligowym wpuszczam 2 napastnika. W 54 min z boiska musi zejść Holik, który jest kontuzjowany. W 72 min stało się to, na co wszyscy czekali, czyli na gol naszej drużyny. Strzelcem Maciaszek. W 80 min mamy szczęście strzał piłkarza gości obija słupek. Ważne zwycięstwo, bo z takimi rywalami łatwo się rozkojarzyć.

Gole: Maciaszek (73)

Gracz meczu: Maciaszek(7.5)

Frekwnecja:837

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...