Skocz do zawartości

Leszczyńskie marzenia


Miki088

Rekomendowane odpowiedzi

FM 2012

Dodatek: Liga III Polska

Ligi: Polska(do III)

Zasady: częsciowo H&C

 

Szczęście się do mnie uśmiechnęło. Wszystko zaczęło się w marcu, gdzie otrzymałem tytuł instruktora sportu po kursie na AWF'ie w Poznaniu. Następnie chciałem zdobyć licencję Uefa A - też się udało, mogę w końcu podjąć się pracy w jakimkolwiek klubie do II ligi w kraju. Porozsyłałem swoje CV do wszystkich klubów w kraju, bo mi to było obojętne, gdzie się dostanę - byleby. Otrzymałem odpowiedź zwrotną z Limanowi oraz z Leszna. Wybór padł jeden, Polonia Leszno. Miałem tam blisko, zgłosiłem się i podpisałem z miłą chęcią kontrakt na dwa lata. W składzie była totalna katastrofa, więc wszystkich zawodników bez niczego wyrzuciłem(szaraki). Musiałem zbudować zespół od początku, znaleźć podstawowych zawodników i zmienników.

 

Bramkarze:

- Grzegorz Burandt

- Cezary Osuch

- Adrian Bieniek

 

W tej pozycji obsada jest bardzo mocna i ich postawa na treningu i w sparingach przesądzi, kto będzie grał w decydujących spotkaniach.

 

Obrońcy boczni:

- Piotr Sieradzki

- Michał Jania

- Karol Markowski

- Artur Monasterski

 

Faworytem do gry na lewej stronie jest Jania, a z prawej - będzie różnie, raczej rotacja.

 

Obrońcy środkowi:

- Adam Więckowski

- Wojciech Gąsiorowski

 

Zawodników mało, jednak mam nadzieję, że jeszcze jednego zawodnika na tą pozycję uda mi się sprowadzić.

 

Pomocnicy boczni:

- Stefan Potocki

- Mateusz Leśniowski

- Dawid Banaczek

- Michał Haftkowski

 

Potocki z prawej, Leśniowski z lewej. Są to mocne strony mojego zespołu, posiadają dość duże umiejętności dryblowania i mają dobrą szybkość. Na III ligę zupełnie wystarczają.

 

Defensywni pomocnicy:

- Kamil Karcz

- Bartłomiej Dolubizna

- Łukasz Kaciczak

 

Dolubizna i Kaciczak mają gwarantowane miejsce w składzie. Karcz będzie solidnym rezerwowym, jednak na pewno dostanie swoją szansę.

 

Środkowi pomocnicy:

- Arkadiusz Chrobot

 

Jeden pomocnik na jedną pozycję, niestety jest źle. Postaram się sprowadzić jeszcze jednego zawodnika.

 

Napastnicy:

- Tomasz Gruszczyński

- Rafał Gil

 

Gramy jednym napastnikiem, a faworytem jest oczywiście Tomasz Gruszczyński, który w Dudelange strzelał bramki jak na zawołanie. Poradził sobie w tamtejszej Ekstraklasie, poradzi sobie na pewno w III lidze. Mam do niego zaufanie, bo nierzadko dobry polski zawodnik godzi się na przejście do III ligowego zespołu.

 

Sparingi:

 

Polonia Leszno 4:1 Polonia Leszno II

Polonia Leszno 4:1 MKS Oława

Polonia Leszno 5:0 Prochowiczanka Prochowice

Polonia Leszno 0:4 KKS Lech Poznań

 

Lipiec, 2011r.

 

Puchar Polski, I runda kwalifikacyjna.

20.07.2011r.

Polonia Leszno 7:1 Zawisza Rzgów(Gąsiorowski, Gruszczyński[3], Leśniowski[2], Szymoniak)

Skład: Bieniek - Markowski, Gąsiorowski, Więckowski, Monasterski, Kaciczak, Dolubizna, Chrobot, Potocki, Leśniowski, Gruszczyński

 

Puchar Polski, II runda kwalifikacyjna.

27.07.2011r.

Prochowiczanka Prochowice 1:3 Polonia Leszno(Więckowski[2], Gruszczyński]

Skład: Bieniek - Markowski, Gąsiorowski, Więckowski, Monasterski, Kaciczak, Dolubizna, Chrobot, Potocki, Leśniowski, Gruszczyński

 

Gnamy jak burza w tych rozgrywkach, wygrywając z wyżej notowanymi rywalami. Mamy nadzieję, że formę utrzymamy jak najdłużej, bo w Sierpniu zaczyna się już przecież liga i walka o awans.

Odnośnik do komentarza

Sierpień, 2011r.

 

Puchar Polski, runda kwalifikacyjna III.

10.08.2011r.

Polonia Leszno 1:1 Polonia Przemyśl(Gruszczyński, Więckowski nie wykorzystał rzutu karnego)

Rzuty karne: 3:4, awans: Polonia Przemyśl

 

Liga III.

13.08.2011r.

Polonia Leszno 2:0 GKS Dopiewo(Gruszczyński[2])

 

Liga III.

17.08.2011r.

Sokół Kleczew 0:0 Polonia Leszno

 

Liga III.

20.08.2011r.

Piast Kobylin 1:5 Polonia Leszno(Potocki[2], Haftkowski, Mórawski, Gąsiorowski)

 

Liga III.

27.08.2011r.

Victoria Koronowo 2:3 Polonia Leszno(Banaczek[2], Chrobot)

 

Do zespołu przed meczem z Piastem dołączył Rafał Krauze oraz Łukasz Murawski. Ten pierwszy jest środkowym obrońcą, a ten drugi środkowym pomocnikiem. Dobre mecze w lidze, jednak żal przegranej w rzutach karnych z Polonią Przemyśl w Pucharze Polski.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień, 2011r.

 

Ten miesiąc zapowiadał wiele dobrego, bo byliśmy na fali wznoszącej, nie przegrywając od 20 lipca, czyli jeszcze od meczy sparingowych! Nasz zespół nie wydawał się według mediów za silny, by walczyć o cokolwiek, a raczej skazywali nas na spadek i walkę o utrzymanie. Podobnie było z obecnym liderem Lubuszaninem, który wszystkie mecze od początku sezonu wygrywa. Właśnie w tym miesiącu z nim gramy i wtedy się okaże na co tak naprawdę stać moją drużynę.

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

03.09.2011r.

Stadion przy ulicy Królowej Jadwigi

Sparta Brodnica 1:3 Polonia Leszno

 

Strzelcy bramek:

- Stefan Potocki

- Rafał Gil

- Paweł Wrona, samobójcza

 

MoM: Stefan Potocki[7.6]

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

07.09.2011r.

Stadion przy ulicy Strzeleckiej

Polonia Leszno 2:0 Cuiavia Inowrocław

 

Strzelcy bramek:

- Mateusz Leśniowski[2]

 

MoM: Mateusz Leśniowski[8.9]

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

10.09.2011r.

Stadion Miejski

Unia Janikowo 1:7 Polonia Leszno

 

Strzelcy bramek:

- Mateusz Leśniowski[4]

- Adam Więckowski

- Łukasz Kaciczak

- Stefan Potocki

 

MoM: Mateusz Leśniowski[9.8]

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

17.09.2011r.

Stadion przy ulicy Dmowskiego

Górnik Konin 0:6 Polonia Leszno

 

Strzelcy bramek:

- Stefan Potocki[2]

- Dawid Banaczek[2]

- Kamil Karcz

- Mateusz Leśniowski

 

MoM: Dawid Banaczek[9.5]

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

24.09.2011r.

Stadion przy ulicy Strzeleckiej

Polonia Leszno 2:1 Lubuszanin Trzcianka

 

Strzelcy bramek:

- Stefan Potocki

- Artur Monasterski

 

MoM: Kamil Karcz[8.0]

 

Miesiąc był naprawdę udany, tak jak zapowiadałem jeszcze w sierpniu. Pięć zwycięstw na pięć meczy oraz bardzo ważna wygrana z Lubuszaninem. Kontuzji doznał Gruszczyński, więc musiał go zastąpić Leśniowski. Wyszło mu to znakomicie, a strzelił aż siedem bramek. Zarząd mi coraz bardziej ufa, tak samo kibice. Nie spodziewałem się, że mój zespół będzie wygrywał z taką ilością bramek. Po ostatnim meczu awansowaliśmy na pierwsze miejsce, mając jeden punkt przewagi nad Lubuszaninem.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

- Proszę otworzyć! - obudziło mnie walenie do drzwi i podszedłem do judasza, otwierając drzwi.

- Czego?

- Mam dla Ciebie świetną propozycję! - pomyślałem "k***a, znowu chcą mi wcisnąć jakieś pieprzona jajca, które nazywają telewizorami w promocji".

- Telewizorów nie potrzebuję, żegnam.

- Jakich telewizorów? Mówię, że mam świetną propozycję, będzie to szansa dla Ciebie!

- Szansa? Szansę to możemy mieć w następnym ligowym spotkaniu, a teraz wypierdalaj mi z mieszkania. - wrzasnąłem zdenerwowany.

- Staw się 15 października w restauracji "Melodia".

 

Dziwne uczucie, poszedłem w stronę fotela, rozsiadłem się na nim i zacząłem coś czytać.

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

01.10.2011r.

Kolejka 10

Polonia Leszno 2:0 Chemik Bydgoszcz

 

Strzelcy bramek:

- Adam Więckowski

- Wojciech Gąsiorowski

 

MoM: Bartłomiej Dolubizna[9.0]

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

08.10.2011r.

Kolejka 11

Notecianka Pakość 0:2 Polonia Leszno

 

Strzelcy bramek:

- Stefan Potocki

- Mateusz Leśniowski

 

MoM: Stefan Potocki[8.1]

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

22.10.2011r.

Kolejka 12

Polonia Środa Wielkopolska 0:1 Polonia Leszno

 

Strzelcy bramek:

- Rafał Gil

 

MoM: Rafał Gil[7.7]

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

29.10.2011r.

Kolejka 13

Polonia Leszno 2:1 Lech Rypin

 

Strzelcy bramek:

- Michał Haftkowski

- Rafał Gil

 

MoM: Łukasz Kaciczak[7.5]

 

Na spotkanie tak i tak się nie stawiłem, bo "po co" - jak to każdy pomyśli. Jakieś kity ludziom wciskają, a potem masz w banku kredyt na sto tysięcy wzięty, bo telewizor tyle kosztował, bo był z brylantów. Październik uważam za bardzo udany, wygrana z pretendentami do awansu, czyli z Lechem Rypin. Na razie nie przegrywamy żadnego meczu, zajmując fotel lidera.

 

Cele na następny miesiąc były takie same, czyli moje ukochane motto "zwycięstwo, zwycięstwo i zwycięstwo". Chciałem także powoli wprowadzać młodych zawodników do składu, jednak za dużo takowych nie miałem, a na dodatek nie mieli oni jaj do gry w takiej drużynie jak Polonia Leszno.

 

Listopad, 2011r.

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

05.11.2011r.

Kolejka 14

Polonia Leszno 5:0 Sokół Kleczew

 

Strzelcy bramek:

- Kamil Karcz

- Stefan Potocki

- Rafał Gil

- Wojciech Gąsiorowski

- Janusz Wojtowicz

 

MoM: Mateusz Leśniowski[7.3]

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

12.11.2011r.

Kolejka 15

Wda Świecie 1:2 Polonia Leszno

 

Strzelcy bramek:

- Mateusz Leśniowski

- Tomasz Gruszczyński

MoM: Michał Haftkowski[7.1]

 

Po tym meczu nastąpiła przerwa zimowa, gdzie oczywiście zimujemy na fotelu lidera z jednym punktem przewagi nad drugim Lubuszaninem, który zawzięcie nas goni. Lech Rypin przegrał dwa mecze, więc awans dla nich praktycznie się oddala, jeśli my i zespół z Trzcianki będzie w takiej formie. Dodatkowo z wolnego transferu do klubu dołączył Rafał Krauze, czyli środkowy obrońca oraz kupiliśmy znanego i doświadczonego defensywnego pomocnika Mariusza Kukiełkę. Mam nadzieję, że będą oni prezentować się bardzo dobrze, bo w końcu "idziemy na majstra" i walczymy o awans!

Odnośnik do komentarza

Następny rok, czyli zażarta walka z każdym rywalem o każdy metr kwadratowy na boisku. Żadnego meczu nie możemy odpuścić, jeśli chcemy myśleć o tym awansie. Dodatkowo też nawiązaliśmy współpracę z klubem ekstraklasy, Jagiellonią Białystok.

 

Marzec, 2012r.

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

17.03.2012r.

Kolejka 16

GKS Dopiewo 1:3 Polonia Leszno

 

Strzelcy bramek:

- Rafał Gil

- Tomasz Gruszczyński

- Andrzej Skowroński

 

MoM: Stefan Potocki[9.1]

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

24.03.2012r.

Kolejka 17

Piast Kobylin 0:3 Polonia Leszno

 

Strzelcy bramek:

- Mariusz Kukiełka

- Piotr Sieradzki

- Artur Monasterski

MoM: Mariusz Kukiełka[9.2]

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

31.03.2012r.

Kolejka 18

Polonia Leszno 2:0 Victoria Koronowo

 

Strzelcy bramek:

- Łukasz Kaciczak

- Tomasz Gruszczyński

MoM: Bartłomiej Dolubizna[7.6]

 

Idziemy jak burza i gnamy cały czas do przodu. Wszystkie mecze wygrywamy, zmiatamy rywali w każdym meczu. Wygraliśmy wszystkie 17 spotkań, a jedno zremisowaliśmy z Sokołem Kleczew. Jak widać, tamten wynik był tylko wypadkiem przy pracy.

 

Kwiecień, 2012r.

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

07.04.2012r.

Kolejka 19

Polonia Leszno 3:2 Sparta Brodnica

 

Strzelcy bramek:

- Rafał Gil

- Dawid Banaczek

- Łukasz Kaciczak

MoM: Dawid Banaczek[7.9]

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

14.04.2012r.

Kolejka 20

Cuiavia Inowrocław 1:2 Polonia Leszno

 

Strzelcy bramek:

- Łukasz Kaciczak

- Mateusz Leśniowski

MoM: Mateusz Leśniowski[7.5]

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

21.04.2012r.

Kolejka 21

Polonia Leszno 5:1 Unia Janikowo

 

Strzelcy bramek:

- Stefan Potocki[2]

- Rafał Gil

- Mateusz Leśniowski

- Łukasz Kaciczak

 

MoM: Stefan Potocki[9.6]

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

28.04.2012r.

Kolejka 22

Lubuszanin Trzcianka 0:0 Polonia Leszno

 

MoM: Artur Monasterski[7.5]

 

Bardzo oczekiwaliśmy na mecz z Lubuszaninem, bo mógł on przesądzić o losach całego sezonu. Nasza wygrana, praktycznie spowodowałaby, że byśmy mieli już na 80 procent zapewniony awans. Natomiast gdyby zwyciężyć zespół z Trzcianki, przybliżył by się do nas na jeden punkt, bo mieliśmy nad nim cały czas cztery punkty. Mecz nudny, remis - wszystko zostaje tak jak jest. Nadal nie przegraliśmy żadnego spotkania ligowego!

 

Maj, 2012r.

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

05.05.2012r.

Kolejka 23

Polonia Leszno 3:1 Górnik Konin

 

Strzelcy bramek:

- Rafał Gil

- Łukasz Kaciczak

- Marcin Baran

 

MoM: Rafał Gil[8.0]

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

17.03.2012r.

Kolejka 24

Chemik Bydgoszcz 0:3 Polonia Leszno

 

Strzelcy bramek:

- Rafał Gil

- Łukasz Kaciczak[2]

 

MoM: Łukasz Kaciczak [8.9]

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

19.05.2012r.

Kolejka 25

Polonia Leszno 5:1 Notecianka Pakość

Strzelcy bramek:

- Stefan Potocki[2]

- Adam Więckowski

- Łukasz Kaciczak

- Wojciech Nowakowski

 

MoM: Stefan Potocki[9.3]

 

Idziemy naprawdę w dobrym kierunku, zwycięstwo za zwycięstwem. Lubuszanin i Lech Rypin nie ustępują, jednak ten drugi już ma tylko matematyczne szanse na awans. Czerwiec wszystko rostrzygnie.

 

Czerwiec, 2012r.

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

19.05.2012r.

Kolejka 26

Unia Swarzędz 0:2 Polonia Leszno

Strzelcy bramek:

- Rafał Gil[2]

MoM: Stefan Potocki[8.4]

 

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

02.06.2012r.

Kolejka 27

Polonia Leszno 6:0 Polonia Środa Wielkopolska

Strzelcy bramek:

- Łukasz Kaciczak[2]

- Mateusz Leśniowski[2]

- Łukasz Morawski

- Rafał Gil

 

MoM: Mateusz Leśniowski [9.0]

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

09.06.2012r.

Kolejka 29

Lech Rypin 0:2 Polonia Leszno

Strzelcy bramek:

- Adam Więckowski

- Tomasz Gruszczyński

 

MoM: Dawid Banaczek[8.3]

 

Awans, awans, awans! Lubuszanin także wygrywa, ale do końca sezonu tylko jeden mecz. Polonia Leszno oficjalnie w II Lidze Zachodniej!

 

III Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

16.06.2012r.

Kolejka 30

Polonia Leszno 4:0 Wda Świecie

Strzelcy bramek:

- Rafał Gil[2]

- Łukasz Kaciczak

- Mateusz Leśniowski

MoM: Rafał Gil[9.5]

 

Bardzo dobre mecze w czerwcu, wszystkie wygrane. Wszyscy piłkarze wyjechali na urlopy, nie wiem gdzie - gówno mnie to obchodzi, a ja wracam na chwilę do swojej szarej rzeczywistości.

 

---

 

Przepraszam, że wszystko w jednym - nie miałem internetu, więc wszystko opisywałem. W następnym odcinku podsumowanie sezonu. :) Tutaj pisałem chaotycznie, w nowym sezonie zobaczycie także nowy styl pisania.

Odnośnik do komentarza

Sezon wypadł nam wspaniale, zdobyliśmy 86 punktów i pewnie awansowaliśmy do II ligi. Zarząd specjalnie przygotował nowe kontrakty dla zawodników, gdyż przekształciliśmy się w klub profesjonalny. Myślę, że na tym progu rozgrywek tak łatwo już nie będzie i z pewnością będziemy się bić o utrzymanie, aniżeli o awans.

 

Podsumowanie sezonu 2011/2012

 

Bramkarze:

Adrian Bieniek - główny punkt, wystąpił prawie w każdym meczu, opuścił tylko jeden, gdy kazałem mu odpocząć. W 28 meczach stracił tylko 15 bramek i 15 razy zachował czyste konto! Zostaje na kolejny sezon.

Cezary Osuch - grywał tylko w sparingach, bardzo słaby. Myśleliśmy, że skoro jest wychowankiem Legii Warszawa coś w nim jest, jednak się myliliśmy.

Grzegorz Burandt - jeden mecz w lidze, ogólnie zmiennik Bieńka. Nie ma dla niego miejsca w składzie.

 

Obrońcy:

Piotr Sieradzki - grał prawie we wszystkich meczach, dobrze się spisywał, jednak nie na prawej obronie, a jako defensywny pomocnik.

Michał Jania - zapowiadałem, że będzie on filarem na lewej obronie. Myliłem się, nie zdołał się przebić do składu i wchodził tylko z ławki rezerwowych.

Karol Markowski - podobnie jak Jania, ławka rezerwowych.

Artur Monasterski - wystąpił we wszystkich meczach ligowych i towarzyskich, jest z nami od samego początku. Świetna gra na prawej obronie, był czasem nie do przejścia. Zostaje na drugi sezon.

Adam Więckowski - bardzo dobre występy, jednak miał swoje kryzysy. Właśnie przez to, nie ma dla niego miejsca już w następnym sezonie.

Wojciech Gąsiorowski - grywał bo grywał, czasem grał dobrze, czasem źle.

 

Pomocnicy:

Stefan Potocki - świetny skrzydłowy, zdobył 15 bramek, a nie jest napastnikiem. Kilka razy zgarniał nagrodę zawodnika meczu. W lidze uzyskał imponujący wynik, 19 asyst na 30 meczy.

Mateusz Leśniowski - grał na lewym skrzydle, jednak musiałem go posadzić na szpicy, gdyż groźnej kontuzji nabawił się Gruszczyński. wykorzystał tą szansę i strzelił w dwunastu meczach na tej pozycji aż siedemnaście bramek. Wzbudza zainteresowanie Cracovii, Piasta Gliwice i Polonii Bytom.

Dawid Banaczek - podczas kontuzji Gruszczyńskiego dostał szansę na lewym skrzydle i spisywał się bardzo dobrze, podobnie jak Potocki, jednak strzelił trochę mniej bramek.

Michał Haftkowski - rzadko grał, jak w ogóle grał to z ławki rezerwowych. Miał być głównym napastnikiem, a stał się szarakiem.

Kamil Karcz - filar defensywy, spisywał się znakomicie na tej pozycji.

Bartłomiej Dolubizna - największy talent tego klubu, wychowanek Jagiellonii. Grywał razem z Karczem na pozycji defensywnego pomocnika, grał świetnie.

Łukasz Kaciczak - częściej występował na pozycji obrońcy, gdzie strzelał bramki.

Arkadiusz Chrobot - głównie rezerwa, bywało, że wychodził w wyjściowym składzie. Po zakończeniu sezonu ogłosił koniec kariery.

 

Napastnicy:

Tomasz Gruszczyński - gdyby nie kontuzja, zostałby liderem klasyfikacji strzelców. Strzelał gol za golem, jednak pod koniec wchodził tylko z ławki. Nie był w tej formie co na początku.

Rafał Gil - dobry napastnik, częściej występował pod nieobecność Gruszczyńskiego, a strzelił 15 bramek.

 

Sezon bardzo udany, tak jak wcześniej wspominałem. Teraz głównie nastawiam się na wzmocnienia i planowanie pierwszych sparingów. Zagramy z Wartą Poznań, Sezimovo Usti oraz z Czarnymi Żagań. Tylko trzy mecze towarzyskie, gdyż wcześnie rozpoczynamy rozgrywki, także jeszcze Puchar Polski, w którym chcemy dojść przynajmniej do drugiej rundy.

 

Transfery

 

Z klubu:

Adam Więckowski - wolny transfer

Przemysław Osuch - wolny transfer

Michał Haftkowski - Dolcan Ząbki, 2.5 tyś

Michał Jania - Bogdanka Łęczna, 1.5 tyś

Grzegorz Burandt - Miedź Legnica, 2 tyś

Karol Markowski - Miedź Legnica, 1.5 tyś

Dawid Banaczek - Ruch Radzionków, 1 tyś

 

Do klubu:

Aleksander Wendzel(BR) - wolny transfer

Aleksander Januszkiewicz(BR) - Gwarek, pozyskany za darmo

Adam Klak(PŚ) - wolny transfer

 

Trzy poważne wzmocnienia, były napastnik Gwarka Zabrze - strzelił tam 19 bramek i 15 razy asystował w 35 meczach. Zwiększy on rywalizację w linii ataku. Wendzel natomiast, wychowanek szkółki w Szamotułach - był w rezerwach Lecha Poznań, gdzie się nie potrafił przebić dalej. Ma siedemnaście lat, a sprawiał wrażenie, jakby miał już doświadczenie w zagranicznych ligach. Powalczy o miejsce w składzie z Bieńkiem. Kontynuując, Adam Klak jest to środkowy pomocnik, który zaczynał w Miedzi Legnica i grał nawet w I lidze. Ostatnio występował w Czarnych Żagań, gdzie prawdopodobnie został zwolniony. Zobaczymy, muszę mu się dokładniej na treningu przyjrzeć. Na pewno będę szukał jeszcze wzmocnień, bo mamy za wąską kadrę. W razie "w" muszę się zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza

Wysłałem scoutów na poszukiwania w lidze polskiej, przede wszystkim w Ekstraklasie. Znalazł się diamencik. Jest nim Jakub Zejglic, wykupiony z Lechii Gdańsk za 4,5 tysiąca - ofensywny lewy i prawy pomocnik. Według zapowiedzi, ma on przed sobą wielką karierę w piłkarskim świecie. My go wypromujemy? Zobaczymy. Dodatkowo do składu dołączył na wypożyczenie Rafał Kusowski z Zagłębia Lubin. Tak samo jak poprzednik, gra na obu skrzydłach. Rozglądam się jeszcze za wzmocnieniami, jednak już to co chciałem to wykonałem. Przyszedł czas na pierwsze sparingi.

 

Polonia Leszno 1:0 Warta Poznań(Rafał Karcz)

Polonia Leszno 1:0 Sezimovo Usti(Łukasz Kaciczak)

Polonia Leszno 5:2 Czarni Żagań(Tomasz Gruszczyński, Rafał Kusowski[2], Rafał Gil, Jakub Zejglic)

 

Bardzo cieszy postawa w meczach towarzyskich. Zwycięstwo i dobra postawa w meczu z wyżej notowanym rywalem - Wartą. Podobnie było zespołem z 2 ligi czeskiej. Ostatnie spotkanie, cóż o nim wspomnieć. Przegrywaliśmy dwa razy, 1:0 i 2:1. Świetny występ debiutujących - Kusowskiego oraz Zejglica. Ten pierwszy zdobył dwie bramki i został zawodnikiem meczu. Zejglic natomiast zaliczył asystę i strzelił gola. Sezon zapowiada się ciekawie, wręcz bardzo.

 

Udało mi się skompletować skład, nareszcie! Na wolny transfer przeszedł Artur Monasterski, a na jego miejsce do zespołu zostali sprowadzeni Jakub Szałek za tysiąc euro z Bytovii Bytów, Bartosz Sułkowski na wypożyczenie z Jagiellonii Białystok oraz młody Paweł Kowalski z Zagłębia Lubin. Dwaj pierwsi, są to obrońcy, którzy grają przeważnie na lewej stronie. Natomiast ten ostatni, napastnik, który będzie u nas nabierał doświadczenia, wchodził z ławki i przede wszystkim zwiększy rywalizację w linii ofensywnej. Powiedziałem sobie - "koniec", więcej transferów w tej rundzie nie przeprowadzam, bo nie będą mi poprzedni. Możemy ruszać na podbój II ligi!

Odnośnik do komentarza

Lipiec/Sierpień, 2012r.

 

 

II Liga Zachodnia, kolejka 1

28.07.2012r.

Widzów: 1462

Bałtyk Gdynia[X] 0:0 Polonia Leszno[X]

Strzelcy bramek: -

MoM: Łukasz Kaciczak[7.4]

Inne: Adam Klak[cz.k] 26', posiadanie piłki 34%-63%

Opinia: Mecz dobry w naszym wykonaniu, przy odrobinie szczęścia moglibyśmy wygrać. Czerwona kartka, według mnie niezasłużona, którą otrzymał debiutant w oficjalnych meczach w naszej drużynie Adam Klak. Bałtyk był faworytem i od 26 minucie grali w przewadze, a nie potrafili tego wykorzystać.

 

 

II Liga Zachodnia, kolejka 2

02.08.2012r.

Widzów: 193

Polonia Leszno[11] 2:1 Calisia Kalisz[2]

Strzelcy bramek:

- Stefan Potocki, 45'

- Mateusz Leśniowski, 52'

MoM: Kamil Karcz[9.0]

Inne: Dwie asysty Karcza.

Opinia: Bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych piłkarzy, w końcu zagraliśmy tak jak w niższym szczeblu, czyli z mocnym pressingiem i zabójczą skutecznością. Za straconą bramkę obwiniam obronę, tak daleko się nie wychodzi. Natomiast w 70 minucie na boisko wszedł debiutant Januszkiewicz i nie pokazał się z dobrej strony. Zapamiętałem tylko dwa niedokładne podania, a z jednego mogła paść nawet bramka dla Calisii.

 

 

II Liga Zachodnia, kolejka 3

04.08.2012r.

Widzów: 200

Lechia Zielona Góra[17] 1:3 Polonia Leszno[6]

Strzelcy bramek:

- Aleksander Januszkiewicz, 39'

- Paweł Kowalski, 53'

- Mateusz Leśniowski, 90'

MoM: Piotr Sieradzki[7.6]

Inne: Asysta Sieradzkiego.

Opinia: Nie byliśmy faworytami, zresztą jak w każdym meczu, a pokazaliśmy lwi pazur. Od pierwszej minuty zagrał młody Kowalski, który zdobył bramkę. W drugim swoim spotkaniu debiutanckiego gola strzelił Januszkiewicz. Po tym meczu, awansowaliśmy na 2 miejsce.

 

 

Powiedziałem sobie wcześniej, że koniec ze wzmocnieniami. Jednak nie zrezygnowałem z pracy scoutów, którzy nadal mi ich wyszukiwali. Znaleźli talent na skalę światową, wychowanek Kszo Ostrowiec - piłkarz Lecha Poznań, Jakub Kapsa. Pojechałem na jeden mecz Młodej Ekstraklasy, gdzie strzelił pięć bramek. Od razu byłem pewien, że jest to świetny zawodnik, który w II lidze z pewnością sobie poradzi. Może i napastników mam wielu, ale będę wprowadzał rotację, by mieć na każdy mecz świeżość w zespole. Kosztował mnie on tysiąc, jednak także pięć tysięcy w ratach na 48 miesięcy. Dodatkową wzmianką jest to, że nie przegrałem od 36 meczy - czyli od początku mojej kadencji w Polonii. Tylko trzy remisy i reszta zwycięstw, można wyobrazić sobie coś piękniejszego?

 

 

II Liga Zachodnia, kolejka 4

11.08.2012r.

Widzów: 215

Polonia Leszno[2] 1:0 Raków Częstochowa[4]

Strzelcy bramek:

- Stefan Potocki, 60'

MoM: Bartosz Sułkowski[7.7]

Inne: 18 strzałów, w tym 10 celnych.

Opinia: Mobilizowałem moich zawodników jak się dało, walczyliśmy w tym spotkaniu o miejsce lidera. Było widać agresywność i walkę o każdy metr z obu stron. Po prostu, każda drużyna chciała wygrać. Stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji, ale brakowało tej skuteczności. W końcu, pięknie dośrodkował Sułkowski i z przewrotki bramkę zdobył Potocki. Kibice mogli śpiewać - "Mamy lidera, Polonia mamy lidera!".

 

II Liga Zachodnia, kolejka 5

18.08.2012r.

Widzów: 1988

Flota Świnoujście[12] 3:0 Polonia Leszno[1]

Strzelcy bramek: -

MoM: Piotr Kieruzel[8.6](Flota)

Inne: Jedną z bramek dla Floty zdobył był zawodnik m. in. Lecha Poznań, Marcin Wachowicz.

Opinia: Zostaliśmy sprowadzeni na ziemię, w tak bolesny sposób. Poznajemy pierwszy raz gorycz porażki. Niestety, nie widziałem żadnego pozytywnego aspektu w naszej grze. Cóż by tu dodać, w przerwie meczu dowiedzieliśmy się, że w czwartej rundzie kwalifikacyjnej Pucharu Polski zagramy z Garbarnią Kraków. Spadamy na drugie miejsce, liderem aktualnie jest Chrobry Głogów.

 

Puchar Polski, IV runda kwalifikacyjna

22.08.2012r.

Widzów: 254

Garbarnia Kraków 0:2 Polonia Leszno

Strzelcy bramek:

- Rafał Gil, 27'

- Mateusz Leśniowski, 60'

MoM: Mariusz Kukiełka[7.8]

Inne: Kukiełka asystował przy jednej z bramek.

Opinia: Na pewno był to inny mecz niż z Flotą. Garbarnia to podobny zespół jak drużyna ze Świnoujścia. Ruszyliśmy od razu do ataków, wysokim pressingiem - jednak krakowianie nas dobrze kontrowali, na szczęście bez skutku. Wygrywamy dwoma bramkami i awansujemy do pierwszej rundy Pucharu Polski. W następnej rundzie zagramy z Legionovią Legionowo.

 

 

II Liga Zachodnia, kolejka 6

25.08.2012r.

Widzów: 412

GKS Tychy[12] 2:1 Polonia Leszno[2]

Strzelcy bramek:

- Aleksander Januszkiewicz, 87'

MoM: Łukasz Małkowski[8.8](GKS Tychy]

Inne: Brak wzmianek.

Opinia: Co tu sądzić po takim meczu. Coś mi się zdaje, że moi kopacze mają całkowitą wyjebkę na ligę, a w pucharach grają tak dobrze, by się pokazać. Oprócz debiutującego Wendzla, nikt nie pokazał się z dobrej strony. Staczamy się w ligową szarzyznę, spadając na 7 miejsce.

 

 

Mam zmienne zdanie, naprawdę. Wmawiałem niedawno, że nikogo już definitywnie nie sprowadzę. A jednak, wypożyczyłem bramkarza - także z Lecha Poznań, Arkadiusza Fabiańskiego. Będzie on się u nas ogrywał i walczył o miejsce w pierwszym zespole.

 

 

Liga II Zachodnia, 7 kolejka

29.08.2012r.

Widzów: 254

Polonia Leszno[7] 1:3 Olimpia Grudziądz[3]

Strzelcy bramek:

- Jakub Zejglic, 8'

MoM: Jakub Białek[8.0](Olimpia)

Inne: Brak.

Opinia: Do cholery jasnej, jak można przerwać tą pierdoloną passę i zmusić grajków do gry. Tak myślałem przez ten dzień. Kolejny fatalny mecz, nie ma co w sumie opisywać. Grają, jakby naprawdę byli beniaminkiem, ale III ligi. Prowadziliśmy, a przegraliśmy.

 

Mam mieszane uczucia co do tego miesiąca. Początek wymarzony, świetny - przez jedną kolejkę nawet lider, a potem zaczęło już się coś psuć. Ważne, że jest ten awans do I rundy Pucharu Polski, ale awans w lidze się oddala. Może nie na dużo, ale zawsze. Do lidera tracimy cztery punkty, a my znajdujemy się na 10 miejscu. To i tak lepiej, bo bukmacherzy stawiali nam marne szanse na utrzymanie, a my chcemy walczyć o awans. Jeśli im się nie zachce grać w lidze, nie mamy o tym co w ogóle myśleć.

Odnośnik do komentarza

Jakub Zejglic

Jakub Szałek

Jakub Japsa

Rafał Kusowski

 

 

Proszę Was bardzo. Teraz screeny będą pojawiać się częściej. :)

 

---

 

Wrzesień, 2012r / część I

 

Liga II Zachodnia, 8 kolejka

01.09.2012r.

Widzów: 184

Polonia Leszno[10] 2:0 Chrobry Głogów[2]

Strzelcy bramek:

- Rafał Kusowski, 32'

- Piotr Sieradzki, rz. karny, 58'

MoM: Rafał Kusowski[7.8]

Inne: Czerwona kartka dla zawodnika Chrobrego Głogów w 88 minucie, dokładniej dla Adama Filibiera.

Opinia: Do Leszna przyjechał vice-lider z Głogowa. Nie oczekiwałem wiele od moich grajków po ostatnich występach. Przed meczem z nimi po prostu porozmawiałem, wspomniałem o ambicji i zaangażowaniu. Zagraliśmy bardziej ofensywnie i przyniosło to oczekiwany skutek. Wygrana z Chrobrym na przełamanie.

 

 

Puchar Polski, runda I

05.09.2012r.

Widzów: 112

Polonia Leszno 4:0 Legionovia Legionowo

Strzelcy bramek:

- Jakub Szałek[2]

- Jakub Kapsa

- Stefan Potocki

MoM: Jakub Szałek[9.3]

Inne: Dwie asysty Kukiełki.

Opinia: Czyżby mecz z Chrobrym był meczem naprawdę przełamującym? Wygrywamy w świetnym stylu, może ze słabszym rywalem, ale po dobrej grze. W następnej rundzie gramy z Nielbą Wągrowiec.

 

 

Liga II Zachodnia, 9 kolejka

08.09.2012r.

Widzów: 204

Polonia Leszno[9] 1:0 Górnik Wałbrzych[16]

Strzelcy bramek:

- Adam Klak, 55'

MoM: Adam Klak[7.7]

Inne: Brak.

Opinia: Mecz był trudny, Górnik przyjechał do Leszna zdeterminowany, by wygrać. Musieliśmy sprostać tym atakom i próbować swoich sił w ofensywie. Na szczęście wygraliśmy, dzięki bramce Klaka.

 

 

Liga II Zachodnia, 10 kolejka

12.09.2012r.

Widzów: 909

Elana Toruń[4] 2:1 Polonia Leszno[6]

Strzelcy bramek:

- Jakub Kapsa, 19'

MoM: Mateusz Łosiewicz[7.2]

Inne: Brak.

Opinia: Jak do cholery można przegrać wygrany już praktycznie mecz? Otóż można. Straciliśmy głupio dwie bramki, jak zwykle przez błędy defensywne. Mając zapewnione zwycięstwo w ostatnich 10 minutach tracimy dwie bramki.

 

 

Liga II Zachodnia, 11 kolejka

15.09.2012r.

Widzów: 605

Jarota Jarocin[6] 1:1 Polonia Leszno[9]

Strzelcy bramek:

- Aleksander Januszkiewicz, 43'

MoM: Artur Monasterski[8.0]

Inne: Brak.

Opinia: Nie wiem, czy passa przełamana, czy też nie. Zagrali w pierwszej połowie kiepsko, a w drugiej już o wiele lepiej. Nie będę niczego zapowiadał, bo czeka nas ważny mecz w Pucharze Polskim.

 

 

Puchar Polski, runda II

19.09.2012r.

Widzów: 269

Nielba Wągrowiec 0:2 Polonia Leszno

Strzelcy bramek:

- Jakub Szałek[2], 59', 79'

MoM: Jakub Szałek[9.2]

Inne: Brak.

Opinia: Bramki zdobyte z rzutów rożnych, z gry także mieliśmy swoje sytuacje, jednak ich nie wykorzystaliśmy. Cieszy awans do kolejnej rundy, niespodziewany. W następnej rundzie gramy z Zawiszą Bydgoszcz.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień, 2012 - część II

 

 

Liga II Zachodnia, 12 kolejka

22.09.2012r.

Widzów: 211

Polonia Leszno[9] 0:0 Nielba Wągrowiec[8]

Strzelcy bramek:

-

MoM: Adrian Bieniek[7.5]

Inne: Brak.

Opinia: Mecz, jak wynik wskazuje nie był taki zły. Byliśmy stroną przeważającą, jednak swoje sytuacje mieliśmy my, jak i zarówno Nielba. Oddaliśmy wiele strzałów na bramkę, ale brakowało najważniejszego, skuteczności. Zespół z Wągrowca strzelił dwie bramki, ale sędzia ich nie zaliczył.

 

 

Puchar Polski, runda III

26.09.2012r.

Widzów: 239

Polonia Leszno 2:0 Zawisza Bydgoszcz

Strzelcy bramek:

- Stefan Potocki, 33'

- Rafał Gil, 60'

MoM: Stefan Potocki[9.1]

Inne: Brak.

Opinia: Mecz, w którym wyraźnym faworytem według bukmacherów była oczywiście Zawisza, która obecnie gra na wyższym szczeblu ligowym. Nie mieliśmy zamiaru odpuszczać, skoro tak i tak nie mamy nic do stracenia. Zagraliśmy bardzo dobry mecz, przez co awansujemy do następnej rundy w której gramy z zespołem ekstraklasy, Piastem Gliwice.

 

 

Liga II Zachodnia, 13 kolejka

29.09.2012r.

Widzów:

Rozwój Katowice[13] 1:2 Polonia Leszno[9]

Strzelcy bramek:

- Rafał Gil, 31'

- Paweł Kowalski, 77'

MoM: Paweł Kowalki[7.7]

Inne: Adrian Bieniek stracił bramkę po passie 350 minut bez utraty gola.

Opinia: Spotkanie pokazało, jak wiele mogą zmienić głupie błędy moich obrońców. Graliśmy jak zwykle, nie będąc faworytem - jednak wiedziałem, że jesteśmy od nich lepsi. Przegrywaliśmy po błędzie Kukiełki, który podawał do Bieńka, ten nie mógł złapać, wybijał, do piłki dobiegł Krauze i wpakował ją do własnej bramki. Jakim cudem? Nie wiem. Na szczęście uratował nas Gil mierzonym strzałem oraz fantastycznym golem, Paweł Kowalski.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Październik, 2012r.

 

Liga II Zachodnia, 14 kolejka

03.10.2012r.

Widzów: 207

ROW Rybnik[17] 1:2 Polonia Leszno[9]

Strzelcy bramek:

- Rafał Krauze, 40'

- Paweł Kowalski,

MoM: Rafał Krauze[7.9]

Inne: Brak.

Opinia: Tak samo jak w poprzednim meczu, przegrywaliśmy - druga połowa jednak należała dla nas i wygrywamy to spotkanie. Trzeba coś pozmieniać, by nie tracić goli w pierwszej, przeważnie przez głupie błędy.

 

 

Liga II Zachodnia, 15 kolejka

06.10.2012r.

Widzów: 724

Gryf Słupsk[11] 1:1 Polonia Leszno[7]

Strzelcy bramek:

- Paweł Kowalski, 90+1, rz. karny

MoM: Tomasz Parzy[7.9](Zawisza)

Inne: Brak.

Opinia: Nasi grajkowie grali, jakby mieli coś powiązane. Jak zwykle tracimy bramkę w pierwszej połowie, ale myślałem, że później spokojnie sobie poradzimy. Mieliśmy sytuacje, jednak nie potrafiliśmy wykorzystać. Na nasze szczęście, sędzia podyktował w doliczonym czasie gry rzut karny, którego pewnie wykorzystał Kowalski.

 

 

Liga II Zachodnia, 16 kolejka

13.10.2012r.

Widzów: 213

Polonia Leszno[7] 4:2 Tur Turek[9]

Strzelcy bramek:

- Adam Klak, 1'

- Rafał Gil, 15'

- Paweł Szczepanik, 26'

- Bartłomiej Dolubizna, 39'

MoM: Adam Klak[8.6]

Inne: Bramka i asysta Klaka.

Opinia: Wyśmienite, najprawdopodobniej najlepsze spotkanie mojego zespołu podczas tego sezonu w II lidze. W tym meczu pokusiłem się, by wypróbować grę dwoma napastnikami. Opłaciło się, awansujemy na 5 miejsce i mamy pięć punktów straty do lidera, Floty Świnoujście.

 

 

Liga II Zachodnia, 17 kolejka

20.10.2012r.

Widzów: 205

Polonia Leszno[5] 3:2 Bałtyk Gdynia[14]

Strzelcy bramek:

- Jakub Zejglic, 60'

- Stefan Potocki, 71'

- Adam Klak, 77', rz. karny

MoM: Adam Klak[8.8]

Inne: Asysta i bramka.

Opinia: Przegrywaliśmy, jak zwykle to robimy w pierwszej połowie. W drugiej coś potrafiłem zmienić i strzeliliśmy przełomową bramkę. Zaczęliśmy grać żywiej i wygrywamy.

 

 

Puchar Polski, runda IV

24.10.2012r.

Widzów: 5300

Piast Gliwice 1:1(rz. karne, 4:5) Polonia Leszno

 

Strzelcy bramek:

- Damian Jarka, 79'

 

MoM: Rafał Krauze[8.8]

Inne: W meczu były rzuty karne, kontuzja Dolubizny.

Opinia: Świetny mecz, świetne widowisko, zażarta walka i dramat zespołu z Gliwic. Tak można wywnioskować po tym spotkaniu. Moi zawodnicy zagrali fenomenalnie, grali na sto procent - było to można zauważyć. Straciliśmy bramkę w pierwszej połowie, drugą my nie strzeliliśmy - a Jarka, zawodnik Piasta Gliwice. W rzutach karnych była prawdziwa loteria, dla nas na początku nie trafił Kowalski i zaczęły się ogromne nerwy. W czwartej kolejce, gdyby piłkarz Piasta zdobył bramkę, wygraliby. Kogo strzał obronił Bieniek? Jarkę, który strzelił samobója. Wtedy jeszcze przestrzelił Sopel, a zwycięstwo przypieczętował Monasterski. Świętujemy historyczny awans do Ćwierćfinału Pucharu Polski, wygrywając z Piastem Gliwice! Czekamy na wynik meczu pomiędzy Lechem a Wisłą, bo właśnie z jednym z nich zagramy w następnej rundzie!

 

 

Liga II Zachodnia, 18 kolejka

27.10.2012r.

Widzów: 782

Calisia Kalisz[14] 0:3 Polonia Leszno[6]

Strzelcy bramek:

- Paweł Kowalski, 6'

- Tomasz Gruszczyński, 29'

- Paweł Kowalski, 81'

MoM: Paweł Kowalski[8.8]

Inne: Kowalski strzelił dwie bramki i raz asystował.

Opinia: Dobry mecz w naszym wykonaniu, nie mam żadnych zastrzeżeń. Widać, że Kowalski chciał się zrehabilitować za niewykorzystaną jedenastkę w meczu z Piastem i mu to wyszło. Dwie bramki i asysta, najlepszy zawodnik spotkania.

 

 

Liga II Zachodnia, 19 kolejka

31.10.2012r.

Widzów: 1566

Chojniczanka Chojnice[6] 1:1 Polonia Leszno[5]

Strzelcy bramek:

- Stefan Potocki, 45+1'

MoM: Emil Anusiewicz[8.3](Chojniczanka)

Inne: Brak.

Opinia: Dlaczego tego meczu nie wygraliśmy? Graliśmy dobrze, ale może w końcówce już straciliśmy siły? Gdybyśmy wygrali, awansowalibyśmy na 2 miejsce. Chojniczanka wyrównała w 90 minucie, jak mnie to zabolało... Cóż, żyje się dalej.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Chcę się tylko zapytać, czyta to ktoś?

 

---

 

Listopad, 2012r.

 

Liga II Zachodnia, 20 kolejka

03.11.2012r.

Widzów: 241

Polonia Leszno[5] 3:0 Lechia Zielona Góra[17]

Strzelcy bramek:

- Jakub Kapsa, 44'

- Łukasz Morawski, 59'

- Rafał Gil, 90+1

MoM: Rafał Gil[9.1]

Inne: Kontuzja Zejglicia, dwie asysty Gila.

Opinia: Perfekcyjnie zagrała dzisiaj ofensywa, stwarzając sobie mnóstwo okazji do zdobycia bramki. Jak zwykle, oczywiście w drugiej połowie. Od początku mecz był wyrównany, aż do czasu, jak my strzeliliśmy gola. Później toczyło się już po naszej myśli. Awansujemy na drugie miejsce, tracąc do Floty dwa punkty.

 

 

Mieliśmy grać z Rakowem Częstochowa, ale... z powodu ogromnej ulewy nad stadionem, mecz został przełożony. Pierwszy raz się z czymś taki spotykam i powiem, że jestem zaskoczony. Możemy się jednak przygotować do środowego meczu z liderem, Flotą Świnoujście.

 

 

Liga II Zachodnia, 21 kolejka

14.11.2012r.

Widzów: 248

Polonia Leszno[5] 4:1 Flota Świnoujście[1]

Strzelcy bramek:

- Jakub Zejglic, 6'

- Rafał Gil, 46'

- Rafał Gil, 73'

- Rafał Gil, 90+3'

MoM: Rafał Gil[9.6]

Inne: Gil zaliczył hat-tricka.

Opinia: Ten mecz był dla nas bardzo ważny. Graliśmy z liderem ligi, więc aby przybliżyć się do nich znacznie, musieliśmy oczywiście wygrać. Dobrze zaczęliśmy o dziwo pierwszą połowę, jednak później inicjatywę zaczęła przejmować Flota, zdobywając bramkę - a dokładniej Wachowicz. Druga połowa była dla nas, gdzie hat-tricka skompletowanego zdobył Rafał Gil. Awansujemy na drugie miejsce, mając do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz, tracąc do zespołu ze Świnoujścia trzy punkty.

 

 

Liga II Zachodnia, 22 kolejka

17.11.2012r.

Widzów: 1958

Olimpia Grudziądz[6] 1:1 Polonia Leszno[2]

Strzelcy bramek:

- Jakub Kapsa, 45+2'

MoM: Bartosz Sułkowski, 76'

Inne: Brak.

Opinia: Szkoda, szkoda, szkoda. Wygrywaliśmy w pierwszej połowie, w drugiej straciliśmy bramkę i nawet... jedną zdobyliśmy. Sędzia Piróg się nie popisał, bo ewidentnie nie było spalonego, a ta osoba oczywiście myślała swoje. Spadamy na czwarte miejsce, ciągle tracąc trzy punkty do Floty, a mogliśmy zbliżyć się na punkt.

 

 

Liga II Zachodnia, 23 kolejka

20.11.2012r.

Widzów: 1312

Raków Częstochowa[5] 3:2 Polonia Leszno[4]

Strzelcy bramek:

- Mateusz Leśniowski, 55'

- Bartosz Sułkowski, 69'

MoM: Dawid Gajda[8.0](Raków)

Inne: Przegrywaliśmy 2:0, doprowadziliśmy do remisu, jednak później przegraliśmy.

Opinia: Morał tego spotkania jest jeden, sędzia jest ślepy, przekupiony i niesprawiedliwy. Dlaczego tak sądzę? Miałem trzy kontuzje, a żaden z zawodników z Rakowa nie otrzymał kartki. Zdobyliśmy dwie bramki, których nie uznał - a były prawidłowo zdobyte i dwa podyktowane rzuty karne dla Rakowa, których nie skomentuje, gdyż za walkę 'bark w bark' czegoś takiego się nie dyktuje.

 

 

 

Liga II Zachodnia, 24 kolejka

24.11.2012r.

Widzów: 213

Polonia Leszno[5] 4:3 GKS Tychy[4]

Strzelcy bramek:

- Paweł Kowalski, 8'

- Mateusz Leśniowski, 23'

- Rafał Gil, 26'

- Paweł Kowalski, 58'

MoM: Paweł Kowalski[9.0]

Inne: Przegrywaliśmy dwa do zera i wygraliśmy.

Opinia: W pierwszych minutach straciliśmy dwie bramki i już całkowicie straciłem wiarę w moich zawodników. Na szczęście chwilę później odzyskaliśmy kontakt i wyrównaliśmy, a także wyszliśmy na prowadzenie. Dobry mecz, a dla neutralnego kibica z pewnością fantastyczny. Cóż, koniec rundy jesiennej. Awansujemy na drugie miejsce i też zrównaliśmy się punktami z liderem, Flotą Świnoujście.

 

 

Tabela

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...