Skocz do zawartości

Włoska Robota


Bartekrzem

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze dwa mecze towarzyskie to lekkie spacerki. W pierwszych połowach obu spotkań grał skład rezerwowy, na drugie części gry wchodził skład podstawowy, z lepszym lub gorszym skutkiem. Oczywiście odnieśliśmy dwa pewne zwycięstwa, chyba nikt innych wyników się nie spodziewał ale przyjemnie było odnotować dwie wygrane oraz popatrzeć na bardzo dobrą grę swojego zespołu. Teraz czeka nas wyjazd na tournee po Austrii.

 

[Towarzyski]

 

Legia 4-0 Legionovia

21`Appiah, 34`Bello, 48`81`Kucharczyk

 

[Towarzyski]

 

Legia 4-0 Olimpia Zambrów

4`Manu, 12`Bello, 23`Bruins, 60`Kucharczyk

Odnośnik do komentarza

Michał Kucharczyk - http://imageshack.us/photo/my-images/684/kucharczyk.jpg/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Mecze w Austrii to pokaz umiejętności zawodników podstawowego składu. Rezerwowi radzili sobie bardzo słabo ale wystarczyło, że na boisku pojawiła się podstawowa jedenastka, gra odmieniała się diametralnie. Trzy mecze, trzy zwycięstwa, z takim bilansem wracamy do Polski i szykujemy się na wyjazd do Czech.

 

[Tournee - Austria]

 

Legia 4-1 FC Wacker Innsbruck

50`Kosecki, 70`Radović, 86`Komorowski, 92`Żyro - 5`Fischer

 

Legia 5-0 LASK Linz

6`39`Radović, 61`85`van der Biezen, 83`Manu

 

Legia 3-1 SV Mattersburg

39`70`Kucharczyk, 76`Manu - 17`Morz

 

W międzyczasie podpisane zostały kolejne umowy, ale tak jak mówiłem wcześniej, zrealizowane będą one po dopiero po sezonie i wtedy właśnie o nich napiszę. Mogę tylko zapowiedzieć spore zmiany w kadrze zespołu oraz odejście nawet 7-8 zawodników, ponieważ już teraz wiem o kilku transferach z klubu, po sezonie pewnie też jakieś nastąpią.

Odnośnik do komentarza

Wyjazd na tournee do Czech to czysta przyjemność. Gromiliśmy wszystkich jak chcieliśmy. W trzech meczach jedna stracona bramka a dziesięć strzelonych. Jak ja bym chciał żebyśmy zagrali tak z Chelsea w LE. Moi piłkarze już kilka razy sprawiali niespodzianki, jeżeli uda się utrzymać obecną świetną formę to kto wie ...

 

[Tournee - Czechy]

 

Legia 3-0 Vitkovice

27`Grodzicki, 37`Bello, 75`Landzaat

 

Legia 3-1 Przybram

16`93`Manu, 65`Żewłakow - 26`Dohovac

 

Legia 4-0 AIK

32`61`Kucharczyk, 68`91`Radović

 

Przed europejskimi pucharami czekają nas jeszcze dwa spotkania towarzyskie, tym razem już w kraju na własnym boisku.

Odnośnik do komentarza

Ostatnie dwa sprawdziany przed bojami w rozgrywkach pucharowych to dwa bardzo ciekawe i wyrównane spotkania. W pierwszym z nich zagrał skład rezerwowy, ponieważ duża część zawodników była na zgrupowaniach swoich reprezentacji. Natomiast w ostatnim zimowym sparingu zagrał podstawowy skład i niestety bardzo mnie zawiódł i sprawił, że mam sporo do myślenia przed meczami z Chelsea.

 

[Towarzyski]

 

Legia 3-1 FC Nordsjaelland

47`57`van der Biezen, 52`Manu, 71`Bello - 30`Nielsen

 

[Towarzyski]

 

Legia 1-1 Eskisehirspor

27`Kucharczyk - 10`Yakavenko

Odnośnik do komentarza

Praktycznie od stycznia cały czas przeprowadzaliśmy transfery z terminem realizacji na koniec sezonu w Polsce także po sezonie niech nie zdziwi was ich liczba, uwierzcie będą potrzebne :D

-------------------------------------------------------

21 lutego 2013 roku na Stamford Bridge przywitał nas śnieg i złowrogie nastawienie fanów. Po zawodnikach dało się zauważyć ogromne napięcie i zdenerwowanie, wszyscy byli niesamowicie skupieni, wielu z piłkarzy którzy tam byli już nigdy miało nie założyć koszulki Legii w meczu o taką stawkę. Gospodarze z Londynu rozpoczęli (jak się oczywiście wszyscy spodziewali) od wielu szybkich ataków skrzydłami oraz groźnymi strzałami z dwudziestego metra. Jak na złość Anglikom świetnie spisywał się Dusan Kuciak oraz para środkowych obrońców BanaśGrodzicki. Niestety pochwała dotycząca naszego kapitana obowiązywała tylko do 37 minuty kiedy to Dusan fatalnie ustawił mur, który miał zablokować dostęp do bramki piłce uderzanej przez Franka Lamparda z 28 metra. Kapitan „The Blues” wykorzystał to, że miał odsłonięte prawie pół bramki i pewnie uderzył w prawy górny róg, pokonując naszego bramkarza. Ku memu zdziwieniu ta bramka nie wystarczyła kibicom którzy byli coraz bardziej sfrustrowani patrząc jak ich ulubieńcy nie mogą strzelić bramki z akcji trzeciej drużynie Polski. Od 60 minuty zaczęliśmy grać nieco odważniej i ku ogromnemu zdziwieniu wszystkich na stadionie to my zaczęliśmy przeważać. Chelsea ograniczyła się do szybkich kontr, które w żaden sposób nie mogły nam zagrozić. Michał Kucharczyk oraz Michał Żyro raz po raz nękali obronę rywala oraz samego Petra Cecha bardzo dobrymi strzałami z dystansu. Kilka razy moim podopiecznym udało się nawet zaskoczyć obronę rywala szybkimi wymianami podań i znaleźć się w sytuacji „oko w oko” z bramkarzem reprezentacji Czech. Niestety Cech bronił tego dnia fantastycznie przez co przegraliśmy różnicą jednej bramki. Mimo wszystko taki wynik dawał nam powody do zadowolenia i pozytywnego nastawienia przed rewanżem w Warszawie …

 

[Liga Europejska] [1/16 Finału] [1.Mecz]

 

Chelsea 1-0 Legia

37`Lampard

 

28 luty 2013 roku, 23.00

 

Prawie w całej Warszawie panują grobowe nastroje, stołeczna Legia, która miała szansę sprawić ogromną niespodziankę dostała srogie lanie i porządną lekcję futbolu od wyspiarzy. W mediach winą za porażkę najbardziej obarczany byłem ja, niestety w tym przypadku muszę się zgodzić z dziennikarzami. W ostatnich 30 minutach pierwszego meczu zagraliśmy bardziej odważnie i właśnie wtedy Chelsea przestała sobie z nami radzić, w tym właśnie upatrywałem swojej szansy i w meczu rewanżowym w Warszawie zdecydowałem się na normalne ustawienie, nie tak bardzo defensywne jak w Londynie. Niestety mecz bardzo szybko pokazał mi, że byłem w błędzie myśląc, że mam piłkarzy mogących prowadzić otwartą walkę z drużynami z najwyższej światowej półki. Wracający po kontuzji Fernando Torres praktycznie w pojedynkę rozstrzygnął losy tego spotkania.

 

[Liga Europejska] [1/16 Finału] [2.Mecz]

 

Legia 1-4 Chelsea

71`Dzalamidze – 3`21`57`Torres, 90`Lampard (kar.)

 

Piękna przygoda z Ligą Europejską właśnie się dla nas zakończyła, będzie co wspominać, sprawiliśmy kilka niespodzianek, graliśmy jak równy z równym z wielką Chelsea i to na ich boisku, o meczu u siebie będziemy starać się jak najszybciej zapomnieć, teraz czas na ligowe realia ...

Odnośnik do komentarza

@bleck .. Pierwszy mecz zagrałem trzema defensywnymi pomocnikami, gra z kontry i głęboko cofnięta linia obrony. Na rewanż za bardzo napaliłem się na atak, nie wystawiłem żadnego nominalnie ustawionego defensywnego pomocnika tylko dwóch środkowych, w dodatku zdecydowałem się na dwóch napastników i zagrałem bez cofnięcia linii obrony. Po pierwszej połowie próbowałem coś zmienić ale okazało się, że jest za późno. Zły byłem na siebie strasznie bo była spora szansa sprawić niespodziankę no ale trudno, może w przyszłym sezonie. A no i dzięki, że tu zaglądasz :)

--------------------------------------------------------------------

Powrót do ligowej rzeczywistości okazał się bardzo bolesny, pierwszy mecz ligowy na wiosnę przegraliśmy po bardzo słabym występie, spowodowane to było chyba tym, że chłopaki mieli jeszcze w głowach odpadnięcie z rozgrywek międzynarodowych …

 

[Ekstraklasa] [18/30]

 

Śląsk 3-1 Legia

12`40`Voskamp, 88`Pietrasiak – 62`Borysiuk

 

Kolejne dwa spotkania nastroje w klubie miały poprawić, ale stało się wręcz przeciwnie. Odpadnięcie z Pucharu Polski już w 1/4 finału nieco nas zaskoczyło mimo, że w tym turnieju graliśmy głównie rezerwowym składem …

 

[Puchar Polski] [1/4 Finału] [1.Mecz]

 

Legia 2-1 Górnik

18`Kucharczyk, 65`Bruins – 54`Kwiek

 

[Puchar Polski] [1/4 Finału] [2.Mecz]

 

Górnik 3-0 Legia

2`Zahorski, 51`Shirki, 78`Kwiek

 

Po odpadnięciu z PP przyszło nam grać dwa teoretycznie łatwe mecze ligowe. Miały być łatwe i takie właśnie były, dwa zwycięstwa, 6 kolejnych punktów na nasze konto w tabeli i w klubie wszyscy zaczęli przebąkiwać o tym, że już nikt nie wydrze nam mistrzostwa …

 

[Ekstraklasa] [19/30]

 

Legia 2-0 Jagiellonia

5`Bruins, 43`Manu

 

[Ekstraklasa] [20/30]

 

Piast 0-2 Legia

50`Kucharczyk, 84`Bruins

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz w FM-ie spotkało mnie coś takiego, że w ostatnich 10 spotkaniach padło aż tyle remisów, nie wiem czym to było spowodowane

-----------------------------------------------------------------------------------------

Ostatnie dziesięć spotkań ligowych to pasmo niepowodzeń i bardzo nierówna gra mojej drużyny. Byłem również świadkiem bardzo nietypowego zjawiska, mianowicie chodzi o to, że kiedy obrona grała bardzo dobrze to zacinał się atak, kiedy natomiast atak grał dobrze to moi zawodnicy bardzo źle spisywali się w grze defensywnej. Przez tak nierówną postawę kolejny raz straciliśmy szansę na Mistrzostwo Polski mimo, że w tym sezonie naprawdę graliśmy przyzwoicie, zarząd postanowił nie zrywać dwuletniego kontraktu i dać mi sezon ostatniej szansy …

 

[Ekstraklasa] [21/30]

 

Legia 3-2 Lech

26`48`Banaś, 82`Żyro – 15`Ubiparib, 75`Bueno

 

[Ekstraklasa] [22/30]

 

GKS Bełchatów 1-1 Legia

59`Kosowski – 25`Bruins

 

[Ekstraklasa] [23/30]

 

Legia 0-0 Polonia Warszawa

 

[Ekstraklasa] [24/30]

 

GKS Katowice 0-0 Legia

 

[Ekstraklasa] [25/30]

 

Cracovia 0-2 Legia

31`Kucharczyk, 81`Żyro

 

[Ekstraklasa] [26/30]

 

Lechia Gdańsk 2-3 Legia

23`74`Lukjanovs – 19`Kucharczyk, 49`Banaś, 84`Wolski

 

[Ekstraklasa] [27/30]

 

Legia 3-3 Zagłębie Lubin

6`Jędrzejczyk, 10`Banaś, 20`Kucharczyk – 23`Horvath, 35`Rakels, 64`Madej

 

[Ekstraklasa] [28/30]

 

Ruch Chorzów 0-0 Legia

 

[Ekstraklasa] [29/30]

 

Legia 1-1 Widzew

38`Dzalamidze – 25`Bieniuk

 

[Ekstraklasa] [30/30]

 

Górnik Zabrze 0-0 Legia

 

Pięć najistotniejszych miejsc w tym sezonie zajęły następujące drużyny :

 

1)Wisła – 64 pkt.

2)Lech – 63 pkt.

3)Legia – 62 pkt.

……

15)Widzew -26 pkt.

16)GKS Katowice – 24 pkt.

 

Puchar Polski drugi raz z rzędu wygrała Polonia Warszawa, pokonując w finale tych rozgrywek 1-0 Lech Poznań. W Europie natomiast prym wiodły Barcelona, która wygrała Ligę Mistrzów i Liverpool, który zwyciężył w rozgrywkach Ligi Europejskiej. W klubie szykują się wielkie zmiany, niebawem przedstawię kadrę na nadchodzący sezon oraz transfery. Pewne natomiast jest to, że 01. Lipca 2013 roku z klubem pożegna się aż 15 zawodników, taka sama liczba, zawita do pierwszej kadry na ich miejsce …

 

DOTYCHCZASOWA KARIERA:

 

2011/12 – LEGIA WARSZAWA – EKSTRAKLASA – 3 MSC. – PP – FINAŁ – LE – 2.RUNDA KWALIFIKACJI

2012/13 – LEGIA WARSZAWA – EKSTRAKLASA – 3.MSC. – PP – 1/4 FINAŁU – LE – 1/16 FINAŁU

Odnośnik do komentarza

TRANSFERY :

 

Przychodzą:

 

Merab Gigauri – 20 lat – Gruzja – DP - Torpedo Kutaisi – 500.000 €

 

Vladimir Zavadil – 19 lat – Czechy – N – Mlada Boleslav – 300.000 €

 

Łukasz Wroński – 19 lat – Polska – PS – GKS Bełchatów – 1.500.000 €

 

Lukas Turek – 21 lat – Czechy – OPŚ – Sparta Praga – 400.000 €

 

Daniel Ranieri – 18 lat – Argentyna – PO – Velez Sarsfield – 0 €

 

David Albelda – 35 lat – Hiszpania – DP – Sunderland – 0 €

 

Raul Iberbia – 23 lata – Argentyna – LO – Estudiantes de La Plata – 2.000.000 €

 

David Skoda – 17 lat – Czechy – ŚO – Banik Ostrawa – 100.000 €

 

Josef Uhlik – 19 lat – Czechy – ŚO – Teplice – 200.000 €

 

Maciej Makuszewski – 23 lata – Polska – PS – Jagiellonia – 70.000 €

 

Jakub Szumski – 21 lat – Polska – BR – Legia II

 

Konrad Jałocha – 22 lata – Polska – BR – Legia II

 

Michał Efir – 21 lat – Polska – N – Legia II

 

Aleksander Jagiełło - 19 lat - Polska - LS - Legia II

 

Mateusz Kaczorowski - 17 lat - Polska - DP - Legia U-18

 

Odchodzą:

 

Mateusz Lisiecki – Dolcan Ząbki – 30.000 € + 15% z następnego transferu

 

Marcin Komorowski – Blackpool – 500.000 €

 

Ariel Borysiuk – Burnley – 4.000.000 €

 

Srdja Knezević – wolny transfer

 

Maciej Górski – wolny transfer

 

Manu – Hannover 96 – 200.000 €

 

Luigi Bruins – Schalke – 3.000.000 €

 

Michał Żewłakow – wolny transfer

 

Miroslav Radović – Fiorentina – 3.500.000 €

 

Rafał Wolski – Torino – 2.500.000 €

 

Dusan Kuciak – Aston Villa – 2.500.000 €

 

Jakub Rzeźniczak – Leicester – 2.500.000 €

 

Denny Landzaat – koniec kariery

 

Stephen Appiah – koniec kariery

 

Marijan Antolović – Legia II

 

Yero Bello – Legia II

 

Jakub Kosecki - Legia II

 

Pół roku negocjacji uważam za sukces. Nie udało mi się sprzedać tylko trzech zawodników których chciałem się pozbyć. Moshe Ohayon prawdopodobnie zostanie na kolejny sezon w klubowych rezerwach, Marijan Antolović znów do nich powróci a Yero Bello po dwóch sezonach bardzo przeciętnej gry w pierwszej kadrze dołączy do dwóch wcześniej wspomnianych panów i wypełni swój kontrakt właśnie w Legii II. Żaden z tej trójki nie zgodził się na rozwiązanie kontraktów za porozumieniem stron a zarząd blokował ich zwolnienia. Cały czas są wystawieni na listę transferową po zaniżonych cenach ale wątpię bym zdołał ich jeszcze sprzedać. Więcej transferów nie będzie na 99%. Niebawem zaprezentuję kadrę, kapitanów i szanse gry poszczególnych zawodników w nadchodzącym sezonie. Na miejsce każdego zawodnika, który odszedł z klubu przyszedł godny lub nawet lepszy następca a w dodatku bilans po transferach wyniósł około +13.000.000 €. Najlepszy interes zrobiliśmy na holenderskim skrzydłowym Luigim Bruinsie, który niespełna dwa sezony temu przyszedł do nas z wolnego transferu a teraz Polską Ekstraklasę zamienił na Bundesligę a my dostaliśmy za to trzy miliony euro, obopólna korzyść. Od kibiców oberwało mi się za odejście Miroslava Radovicia ale od początku pobytu w Legii nie byłem zwolennikiem tego zawodnika i nie pasował mi on za bardzo do mojej koncepcji gry. Klub zasiliło wielu młodych, uzdolnionych zawodników dzięki czemu możemy z optymizmem patrzeć na przyszłość naszej druzyny. Bardzo się cieszę, że po zakończeniu kariery przez Dennego Landzaata i Stephena Appiaha ich role w klubie przejmie świetny zawodnik - David Albelda. Stał się on najlepiej zarabiającym zawodnikiem w drużynie i prawdopodobnie nawet w ekstraklasie. David to 51-krotny reprezentant Hiszpanii, przez większość swojej kariery bronił barw Valencii, ostatni sezon spędził w angielskim Sunderlandzie. W drugiej połowie sezonu bardzo słabo spisywał się Dusan Kuciak dlatego też zdecydowałem się skorzystać z prawdopodobnie ostatniej szansy zarobienia na nim niezłych pieniędzy i bez wahania przyjąłem ofertę klubu z Premiership.

Odnośnik do komentarza

Kadra na nadchodzący sezon przedstawia się następująco :

 

Bramkarze:

 

Wojciech Skaba - Polska - 29 lat

 

Jakub Szumski - Polska - 21 lat

 

Konrad Jałocha - Polska - 22 lata

 

Jeżeli chodzi o obsadę bramki to zdecydowanie numerem jeden jest nasz nowy kapitan Wojciech Skaba. Kuba Szumski będzie jego zastępcą zarówno jeżeli chodzi o dowodzenie zespołem jak i o miejsce w bramce. Konrad to alternatywa w razie kontuzji któregoś z dwóch wcześniej wymienionych zawodników.

 

Lewi Obrońcy:

 

Jakub Wawrzyniak - Polska - 29 lat

 

Raul Iberbia - Argentyna - 23 lata

 

Na tą chwilę podstawowym lewym defensorem naszej drużyny jest zawodnik z Ameryki Południowej. Jednak przed nami kilka spotkań kontrolnych gdzie Jakub będzie mógł udowodnić, że ciągle jest najlepszym lewym obrońcą nie tylko w Legii ale i w całej Ekstraklasie.

 

Środkowi Obrońcy:

 

Adam Banaś - Polska - 30 lat

 

Rafał Grodzicki - Polska - 29 lat

 

David Skoda - Czechy - 17 lat

 

Josef Uhlik - Czech - 19 lat

 

Podstawową parą środkowych obrońców będzie oczywiście dwójka Banaś - Grodzicki. Młoda dwójka z Czech okazję do zaprezentowania swoich umiejętności oraz do ogrywania się będzie miała w sparingach i meczach krajowego pucharu.

 

Prawi Obrońcy:

 

Artur Jędrzejczyk - Polska - 25 lat

 

Daniel Ranieri - Argentyna - 18 lat

 

Ze względu na doświadczenie na tą chwilę podstawowym prawym obrońcą jest Artur Jędrzejczyk, ale już teraz widać, że młody Argentyńczyk mimo 18 lat może wygryźć Polaka z pierwszego składu. Wszystko okaże się w nadchodzących sparingach.

 

Defensywni Pomocnicy:

 

Merab Gigauri - Gruzja - 20

 

David Albelda - Hiszpania - 35 lat

 

Janusz Gol - Polska - 27

 

Mateusz Kaczorowski - Polska - 17 lat

 

Obecnie podstawowymi defensywnymi pomocnikami byliby David Albelda oraz Janusz Gol, ale zobaczymy jak piłkarze zaprezentują się w przygotowaniach do sezonu. Merab może powalczyć o pierwszy skład, Mateusz na razie będzie występował prawdopodobnie tylko w meczach Pucharu Polski, może zanotuje kilka występów w meczach ligowych ale nie będzie to powalająca liczba.

 

Lewoskrzydłowi:

 

Michał Żyro - Polska - 20 lat

 

Aleksander Jagiełło - 18 lat

 

Obaj zawodnicy są bardzo młodzi ale również niesamowicie utalentowani. Mają bardzo podobne umiejętności ale za Michałem przemawia doświadczenie, więc przynajmniej na początku sezonu to on będzie występował w pierwszej jedenastce.

 

Prawoskrzydłowi:

 

Łukasz Wroński - 19 lat

 

Maciej Makuszewski - 23 lata

 

Pozycja, która z jednej strony jest bardzo dobrze obsadzona ale z drugiej może trochę niepokoić, obaj zawodnicy są nowymi nabytkami więc nie wiadomo jak będą grać. Doświadczenie z boisk ekstraklasy przemawia za byłym skrzydłowym Jagiellonii, który jest 4 lata starszy od swojego konkurenta i na tę chwilę to one jest podstawowym prawoskrzydłowym naszej drużyny.

 

Rozgrywający:

 

Lukas Turek - Czechy - 21 lat

 

Nika Dzalamidze - Gruzja - 21 lat

 

Dwaj niesamowicie zdolni pomocnicy. Jednak Nika grał u nas już w zeszłym sezonie i spisywał się bardzo dobrze, zdobył nawet bramkę w pamiętnym dwumeczu z Chelsea przegranym 1-5. To on będzie na razie numerem jeden na tej pozycji ale wszystko może się zmienić, ponieważ Nika w zeszłym sezonie grał jako napastnik, więc zobaczymy jak będzie się sprawdzał z powrotem na swojej nominalnej pozycji.

 

Napastnicy:

 

Michał Kucharczyk - Polska - 22 lata

 

Vladimir Zavadil - Czechy - 19 lat

 

Koen van der Biezen - Holandia - 27 lat

 

Michał Efir - Polska - 21 lat

 

Faworytami do gry są oczywiście Michał Kucharczyk i Koen van der Biezen, którzy zdobyli dla nas większość bramek w zeszłym sezonie, jednak utalentowany Czech i Polak mogą powalczyć o miejsce w podstawowym składzie. Na pewno będą dostawać szasne wejścia z ławki rezerwowych.

 

Kapitan: Wojciech Skaba

2-Kapitan: Jakub Szumski

3-Kapitan: Konrad Jałocha

 

Mając do dyspozycji 25 zawodników (15 Polaków i 10 obcokrajowców) Legia pod moją wodzą już trzeci raz podejmie się walki o Mistrzostwo Polski. Zanim to jednak nastąpi będziemy walczyć o udział w Lidze Europejskiej rozpoczynając grę od 2 rundy kwalifikacyjnej. Poprzedzi to jednak 5 sparingów, dwa u siebie i 3 na tournee po Ukrainie. Naszymi rywalami będą Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Start Otwock, Karpaty Lwów, Tawrija Symferopol oraz Dnipro Dniepropietrowsk ...

 

W treningu i rozwoju moich piłkarzy będą mi pomagać oczywiście ci sami ludzie, którzy pracowali ze mną w zeszłym roku, a więc :

 

Rafał Janas. Lucjan Brychczy - asystenci

 

Jacek Magiera, Marcin Muszyński, Cesar Sanjuan, Dariusz Banasik, Krzysztof Dowhań, Paolo Terziotti, Dariusz Śledziewski, Ernest Walas, Piotr Strejlau, Tomasz Sokołowski, Goncalo Feio, Piotr Domaniecki, Krzysztof Dębek - trenerzy

 

Stanisław Machowski, Andrzej Bartczak - fizjoterapeuci

 

Leszek Pisz, Jacek Mazurek, Marek Jóźwiak, Dominik Ebenege - scouci

Odnośnik do komentarza

@bleck

Trochę się obawiam, szczególnie o zgranie drużyny. Transfery były przeprowadzane prawie przez cały sezon, w każdej umowie negocjowałem jeden warunek - termin realizacji na koniec sezonu, wyszło tego sporo ale z poprzednim składem nie mogłem zdobyć żadnego trofeum przez dwa sezony. Jeżeli w nadchodzącym znów się nie uda to być może odejdę do drużyny z celami łatwiejszymi do zrealizowania. Mam jednak nadzieję, że tych 25 zawodników da mi w końcu pierwsze w tej karierze trofeum. W końcu jestem zadowolony z obrony jaką posiadam oraz ze środkowych pomocników. Boję się jak zaprezentują się skrzydłowi bo po obu stronach mam bardzo młodych zawodników. Ogólnie chyba troszkę odmłodziłem kadrę. Może coś z tego wyjdzie. Pożyjemy, zobaczymy :) A tak jeszcze odnośnie opisywania mojej kariery, zastanawiam się czy nie przejść na relacje miesięczne albo też zmienić trochę styl pisania i bardziej szczegółowo opisywać poszczególne mecze, tak jak np. te przeciwko Chelsea.

Odnośnik do komentarza

1 lipca przygotowania do sezonu rozpoczęły się pełną parą. Przed pierwszymi meczami eliminacyjnymi w europejskich pucharach zdążymy rozegrać zaledwie 5 sparingów, więc musimy wykorzystać je do maksimum. Pierwsze spotkanie towarzyskie, które odbyło się na Pepsi Arenie rozpoczęliśmy w rezerwowym składzie. Niestety, linia defensywna udowodniła, że nie jest jeszcze ze sobą zgrana w najmniejszym stopniu. Przegrywaliśmy już 0:2 co może budzić obawy, szczególnie biorąc pod uwagę to, że naszym rywalem był Świt Nowy Dwór Mazowiecki. W pierwszej części spotkania fatalnie spisywał się nasz rezerwowy prawy defensor - Artur Jędrzejczyk. Błędy popełniał również Josef Uhlik. Niezbyt dobrze bronił nasz trzeci bramkarz Konrad Jałocha, którym ku memu zdziwieniu lekkie zainteresowanie wyraził angielski klub - Cardiff. Gdyby w drugiej połowie na boisku nie zawitał mocniejszy skład skompromitowalibyśmy się już w pierwszym meczu kontrolnym nowego sezonu, a tak skończyło się "tylko" na ogromnej niespodziance ...

 

[Towarzyski]

 

Legia 2-2 Świt

58`Żyro, 74`Zavadil - 24`31`Świderski

 

Widzów: 6.135

Zawodnik Meczu: Świderski (Świt) - dwie bramki.

 

Drugi i ostatni mecz towarzyski w Warszawie znów rozpoczęliśmy w składzie rezerwowym i znów zaczęło się dla nas fatalnie, błędy środkowych obrońców oraz słaba postawa bramkarza przyczyniła się do utraty dwóch bramek po nieco ponad 30 minutach gry przeciwko Startowi Otwock. Mimo, że rywal nie był z najwyższej półki to po nowych, młodych zawodnikach widać było spięcie i zdenerwowanie, niestety wciąż ani trochę nie poprawiło się zgranie ale akurat na to jest chyba jeszcze za wcześnie. W 31 minucie kontuzji doznał Koen van der Biezen, w jego miejsce na placu gry pojawił się Michał Kucharczyk, który zupełnie odmienił naszą grę. W drugie połowie dołączyła do niego reszta podstawowego składu za wyjątkiem bramkarza gdzie trzeciego goalkeeper`a - Konrada Jałochę, zastąpił drugi - Jakub Szumski. W drugiej części gry Legioniści nie dopuścili ani razu rywala do własnej bramki, co więcej, rywalom ciężko było opuścić własną połowę z futbolówką przy nodze. Teraz czeka nas wyjazd na Ukrainę i rozegranie tam trzech meczów towarzyskich z bardzo ciekawymi i przyzwoitymi zespołami, tam okaże się czy obecna kadra jest w stanie powalczyć o Mistrzostwo Polski ...

 

[Towarzyski]

 

Legia 5-2 Start Otwock

39`44`62`Kucharczyk, 52`Ranieri (kar.), 71`Makuszewski - 27`Primel, 36`Sobotka

 

Widzów: 6.167

Zawodnik Meczu: Kucharczyk (Legia) - trzy bramki, dwie asysty.

Odnośnik do komentarza

Wyjeżdżając na Ukrainę nie miałem pojęcia czego mam się spodziewać. Drużyna wciąż jest niezgrana a w sparingach w Warszawie prezentowała się bardzo przeciętnie. Naszym pierwszym rywalem były Karpaty Lwów. Mimo, że media mówiły o remisie ja szczerze mówiąc spodziewałem się porażki. Zespół z Lwowa od pierwszej minuty udowadniał, że obecnie jest w zdecydowanie lepszej dyspozycji od nas. Pod naszą bramką groźnie było niemal bez przerwy, w najgorszej sytuacji znaleźliśmy się w 44 minucie mecz, David Albelda przewrócił sfaulował rywala w naszym polu karnym a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Na szczęście fantastycznie spisał się Wojtek Skaba dzięki czemu wciąż było 0-0. Druga połowa spotkania to wciąż bezustanne ataki Karpat, ale po 65 minucie sytuacja na boisku zaczęła ulegać zmianie, mimo, że jesteśmy dopiero na początku przygotowań do sezonu to okazaliśmy się zespołem lepszym kondycyjnie, Ukraińcy ograniczyli się jedynie do bronienia i wyprowadzania kontr, które nie dawały żadnego efektu. W końcu do głosu zaczęli dochodzić nasi skrzydłowi i po jednej akcji z prawej strony piłkę w siatce umieścił Maciej Makuszewski. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie ...

 

[Tournee - Ukraina]

 

Legia 1-0 Karpaty

74`Makuszewski

 

Widzów: 4.452

Zawodnik Meczu: Iberbia (Legia) - 1 asysta

 

Kolejne dwa spotkania to dobra gra w ofensywie i tragiczna w defensywie. Fatalnie spisywali się defensywni pomocnicy, jeszcze gorzej środek obrony na czele z Adamem Banaśem, który to miał udział w stracie większości bramek strzelonych naszej drużynie. Rozgrywanie piłki oraz kreowanie akcji szło strasznie mozolnie, w grze nie widać było polotu, pomocnicy nie mieli pomysłu na grę przez co bardzo często obrońcy pomijali ich zagrywając długie piłki od razu do napastników. Jeżeli tak to będzie wyglądać w meczach o stawkę może to być najgorszy sezon Legii pod moją wodzą ...

 

[Tournee - Ukraina]

 

Legia 3-4 Tawrija

1`Żyro, 48`Kucharczyk, 75`Zavadil - 12`19`38` Baranovskyi, 64`Idahor

 

Widzów: 2.358

Zawodnik Meczu: Baranovskyi (Tawrija) - 3 bramki

 

[Tournee - Ukraina]

 

Legia 2-4 Dnipro

11`Żyro, 17`Zavadil - 9`Antonov, 46`56`Kalinić, 85`Kravchenko

 

Widzów: 5.469

Zawodnik Meczu: Kalinić (Dnipro) - 2 bramki

 

Cieszyć może jedynie fakt, że nasz nowy nabytek, młody napastnik Vladimir Zavadil w 5 spotkaniach kontrolnych zdobył 3 bramki. Jest to dużo biorąc pod uwagę słabą grę całego zespołu, jego młody wiek oraz to, że drużyna jest jeszcze niezgrana. Słaba gra obrony skłoniła mnie do wielu przemyśleń. Wspólnie z moim asystentem doszliśmy do wniosku iż należy wzmocnić środek obrony, nowych zawodników poszukamy za granicą, głównie w lidze holenderskiej, ponieważ tam obrońcy z reguły są zawsze bardzo solidni. Po odpowiednich modyfikacjach w budżecie transferowym znajduje się nieco ponad 11.000.000 € na transfery a w kasie na pensje aż 1.000.000 € z czego wykorzystujemy tylko 290.000 €.

Z drużyną pożegnali się dwaj zagraniczni bramkarze, którzy przebywali w rezerwach. Marijan Antolović za 150.000 € powędrował do niemieckiego Wolfsburga a Konstantyn Machnowskyi za 85.000 € do do Pacos Fereira z Portugalii.

 

Teraz czekają nas spotkania drugiej rundy kwalifikacyjnej LE gdzie zmierzymy się z walijską drużyną - Haverfordwest. Pierwszy mecz zagramy na wyjeździe.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze spotkanie w Walii zaczęło się dla nas bardzo źle, już w 10 minucie kontuzji doznał Michał Kucharczyk. Michała zastąpił młody Vladimir Zavadil, który był na to spotkanie przewidziany na wejście w końcówce. Los chciał inaczej i dzięki temu narodziła się nowa gwiazda i ulubieniec kibiców. Nasz czeski napastnik zagrał fenomenalnie i praktycznie w pojedynkę rozstrzygnął losy całego dwumeczu już w pierwszym spotkaniu. Bardzo dobrze w końcu spisywała się defensywa ale i tak nie zrezygnowałem z szukania wzmocnień tej formacji ...

 

[Liga Europejska] [2.Runda Kwalifikacyjna] [1.Mecz]

 

Skaba (K) - Iberbia, Grodzicki, Banaś, Ranieri - Albelda, Gol - Żyro (70`Jagiełło), Dzalamidze (70`Turek), Makuszewski - Kucharczyk (11`Zavadil)

 

Haverfordwest 0-7 Legia

28`34`40`68`Zavadil, 38`Mazurczak (sam.), 73`Jagiełło, 81`Makuszewski

 

Widzów: 1.000

Zawodnik Meczu: Zavadil (Legia) - 4 bramki i 1 asysta

 

Rewanż w Warszawie to czysta formalność. 7-0 na Bridge Meadow Stadium przesądziło losy tej rywalizacji, ale mimo wszystko zdecydowałem się na desygnowanie do gry najmocniejszej jedenastki, od pierwszej minuty zagrał Vladimir Zavadil, ponieważ jeszcze około tygodnia pauzować będzie Michał Kucharczyk. Przez pierwszych kilkadziesiąt minut rozbijaliśmy się o ścianę jaką postawili w obronie goście z Walii. Jeszcze przed przerwą nasz młody Czech w drugim meczu o stawkę zdobył dla nas piątą bramkę. Jak się później okazało nie ostatnią w tym meczu. Mimo tego zdecydowałem się na zmianę formacji i grę dwoma dwoma napastnikami w drugiej części spotkania. Udało się zdobyć dwie kolejne bramki i zwyciężyć w dwumeczu bardzo przekonująco 10-0. Niesamowicie gra 19-letni Zavadil, który na razie w naszych barwach zagrał dwa mecze o stawkę, zdobył w nich już sześć bramek i w obu tych spotkaniach został wybrany zawodnikiem meczu.

 

[Liga Europejska] [2.Runda Kwalifikacyjna] [2.Mecz]

 

Skaba (K) - Iberbia, Grodzicki, Banaś, Ranieri - Albelda, Gol - Żyro (60`Jagiełło), Dzalamidze (45`van der Biezen), Makuszewski (60`Wroński) - Zavadil

 

Legia 3-0 Haverfordwest

45`60`Zavadil, 63`Gol

 

Widzów: 19.702

Zawodnik Meczu: Zavadil (Legia) - 2 bramki

 

Naszym rywalem w kolejnej rundzie będzie szwajcarska drużyna - Neuchatel Xamax. Mecz może być wyrównany, ale jeżeli zagramy na miarę swoich możliwości nie powinniśmy mieć trudności z wygraniem w kolejnym dwumeczu. Co do transferów to David Skoda został przesunięty do drużyny U-18 a Josef Uhlik do drużyny rezerw. Rafał Grodzicki oraz Adam Banaś będą obrońcami rezerwowymi a podstawową parę obrońców będą tworzyli nasi dwaj nowi obrońcy z Holandii. Pierwszy z nich to zakupiony za 2.000.000 € Ismo Vorstermans, poprzednio przez kilka lat reprezentujący barwy FC Utrecht. Drugi defensor z kraju tulipanów i innych popularnych roślin to Jordy Buijs zakupiony z NAC Breda za niewielką sumę 250.000 €. Według scoutów obaj zawodnicy prezentują podobny poziom, więc dziwi mnie tak niska cena drugiego z piłkarzy, który co ciekawe w poprzednim sezonie był na wypożyczeniu w Lechu Poznań, rozegrał w jego barwach 18 meczów lecz z nieznanych mi przyczyn nie został zakupiony do drużyny ze stolicy Wielkopolski. Niestety obaj nie będą mogli jeszcze zagrać w meczach 3 rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej ale w najbliższym meczu Ekstraklasy zapewne zagrają już w pierwszej jedenastce ...

Odnośnik do komentarza

W meczu w Szwajcarii przez wszystkich byliśmy skazywanie na porażkę. Ale, że Legia pod moją wodzą lubi sprawiać niespodzianki tak stało się również i tym razem. Świetna gra w defensywie i jeszcze lepsza w ataku pozwoliły nam zmiażdżyć gospodarzy. Ze Szwajcarii wracaliśmy z zaliczką, która pozwalała nam myśleć już o kolejnej rundzie eliminacji. Kolejny bardzo dobry mecz rozegrał Zavadil, młody Czech jest w klubie zaledwie kilka tygodni ale jego wartość wzrosła już prawie o 1/3 sumy za którą go kupiliśmy. Teraz czas na treningi w Warszawie i rewanż w pucharach na Pepsi Arenie ...

 

[Liga Europejska] [3.Runda Kwalifikacyjna] [1.Mecz]

 

Skaba - Wawrzyniak, Banaś, Grodzicki, Jędrzejczyk - Albelda, Gol - Żyro (75`Jagiełło), Dzalamidze (60`Turek), Makuszewski (75`Wroński) - Zavadil

 

Neuchatel Xamax 1-4 Legia

58`Skaba (sam.) - 14`Wawrzyniak, 22`Makuszewski, 41`Zavadil, 87`Jagiełło

 

Widzów: 6.638

Zawodnik Meczu: Jędrzejczyk (Legia)

 

Rewanż było to dopełnienie formalności, wyszliśmy w troszkę innym składzie, gra nie układała się już tak dobrze jak na wyjeździe ale nie możemy narzekać. Niepokojące jest to, że znowu głupi błąd przy utracie bramki popełnił nasz kapitan - Wojciech Skaba ...

 

[Liga Europejska] [3.Runda Kwalifikacyjna] [2.Mecz]

 

Skaba - Wawrzyniak, Banaś, Grodzicki, Jędrzejczyk - Gol, Gigauri (74`Kaczorowski) - Żyro (74`Jagiełło), Dzalamidze, Makuszewski (74`Wroński) - Kucharczyk

 

Legia 1-1 Neuchatel Xamax

47`Żyro - 42`Belkoe

 

Widzów: 21.516

Zawodnik Meczu: Żyro (Legia)

 

Kolejnym rywalem Legii w ostatniej już rundzie kwalifikacji będzie bardzo dobry francuski zespół FC Girondins de Bordeaux.

Odnośnik do komentarza

W pierwszym spotkaniu sezonu ligowego przyszło nam się mierzyć z Cracovią. Nie wiedziałem do końca czego mam się spodziewać po mojej drużynie, ponieważ zawodnicy nie są jeszcze dobrze zgrani, linia obronna zdolna jest do świetnej gry ale również i do tragicznych błędów. Zespół ma chwile słabe ale ma też przebłyski lepszej gry gdzie pokazuje pełnię swoich umiejętności, mecz w Krakowie zawarł i to i to, przebłysk dobrej gry był ale tylko w pierwszej połowie, druga to kolejna wpadka naszego bramkarza i słaba gra w obronie przez co po pierwszej kolejce mamy zaledwie 1 punkt ...

 

[Ekstraklasa] [1/30]

 

Skaba (K) - Wawrzyniak (91`CZK), Vorstermans, Buijs, Jędrzejczyk - Albelda, Gol - Żyro (60`Jagiełło), Dzalamidze, Makuszewski (60`Wroński) - Zavadil (60`Kucharczyk)

 

Cracovia 2-2 Legia

52`Skaba (sam.), 83`Dudzic - 16`Buijs, 40`Gol

 

Widzów: 15.016

Zawodnik Meczu: Gol (Legia)

 

Przed drugim meczem ligowym nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać, pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją, mianowicie chodzi o to, że mając w kadrze 25 zawodników nie mogłem skorzystać z aż 7, spowodowane to było różnymi czynnikami, kontuzjami, zawieszeniami i powołaniami do młodzieżowych reprezentacji. Naszym rywalem był bardzo niewygodny zespół - Górnik Zabrze, więc nie mając do dyspozycji wszystkich potrzebnych zawodników spodziewałem się bardzo ciężkiego i wyrównanego spotkania.

 

Zaczęliśmy bardzo dobrze, szybko strzelona bramka dała nam spokój i komfort. Przez większość czasu kontrolowaliśmy spotkanie ale po 60 minucie zaczęliśmy tracić siły. Ja zareagowałem niestety dopiero po utracie bramki a więc winę za remis i kolejną stratę punktów biorę w całości na siebie, mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będziemy już grać w pełnym wymiarze czasowym tak dobrze jak dotychczas w pierwszych połowach każdego spotkania ligowego ...

 

[Ekstraklasa] [2/30]

 

Skaba (K) - Iberbia, Vorstermans, Buijs, Jędrzejczyk - Gol, Gigauri (83`Kaczorowski) - Kucharczyk, Dzalamidze (83`Turek), Makuszewski - van der Biezen (83`Zavadil)

 

Legia 1-1 Górnik Zabrze

21`Kucharczyk - 83`Thomik

 

Widzów: 20.911

Zawodnik Meczu: Shriki (Górnik)

Odnośnik do komentarza

Mecze ostatniej rundy kwalifikacji do Ligi Europejskiej to pokaz bezsilności i braku zgrania oraz dowód na to, że popełniłem ogromny błąd sprzedając Dusana Kuciaka, ponieważ Wojciech Skaba popełnia błąd za błędem. Niestety żyrondyści dwukrotnie udowodnili swoją wyższość reprezentując wyższą kulturę gry co skłoniło mnie do wielogodzinnych przemyśleń co do systemu gry oraz kadry, w której dokonam kilku zmian jeszcze w tym oknie transferowym …

 

[Liga Europejska][4.Runda Kwalifikacyjna][1.Mecz]

 

Skaba(K) – Iberbia, Vorstermans, Buijs, Ranieri – Gol, Albelda(45`Jagiełło) – Makuszewski(64`Wroński), Żyro – Kucharczyk(45`Zavadil)

 

Legia 1-2 Bordeaux

55`Jagiełło – 27`Shatshikh, 73`Jussie

 

Widzów: 27.973

Zawodnik Meczu : Plasil (Bordeaux)

 

[Liga Europejska][4.Runda Kwalifikacyjna][2.Mecz]

 

Skaba(K) – Wawrzyniak, Grodzicki, Buijs, Jędrzejczyk – Gol, Albelda(65`Vorstermans) – Żyro(65`Jagiełło), Turek(45`Zavadil), Makuszewski – Kucharczyk

 

Bordeaux 3-1 Legia

14`25`Rodriguez, 49`Cvitanich – 21`Veretilo (sam.)

 

Widzów: 21.032

Zawodnik Meczu: Rodriguez (Bordeaux)

 

W międzyczasie wspólnie z zarządem znaleźliśmy dla nas klub filialny do którego będziemy wypożyczać naszych zawodników, współpracę chcieliśmy nawiązać z jednym z podwarszawskich klubów, wybór padł na Znicz Pruszków. Efektem podpisania umowy z drużyną z Pruszkowa było wypożyczenie do Znicza młodego bramkarza z Rosji, który dotychczas przebywał w naszych rezerwach – Yegora Ryabinina, obrońców – Davida Skody, Kamila Dankowskiego i Josefa Uhlika, pomocnika – Meraba Gigauriego oraz napastnika Michała Efira. Po kilku dniach do Legionistów w Pruszkowie dołączył nasz trzeci bramkarz – Konrad Jałocha.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...